Raadslid: Pand werklozen Breskens grote puinhoop Sluise Sint-Janskerk in 1811 door brand totaal verwoest ade van sdrecht SJC MOET BETER LETTEN OP GEBOUWEN EN MATERIALEN Ziekendag IJzendijke Nieuve pastcraal werler in wisten Auditie Stichting Dansz AGINA ZEELAND EGEREN VERBOD DINSDAG 16 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND UIT HET ZAKENLEVEN Steenbakker en Renes houdt Demodag lassen Show computer, breimachines Plaatselijk nieuws Terneuzen BRESKENSCADZAND - 'Hoe is het mogelijk dat het onderkomen van het Breskense werk- lozenproject veraiderd is in een grote wan orde en waar is dt inventaris gebleven'. Thoolse paarden succesvol in Den Bosch Loodgieter Kerkbouw Grafzerken Casembroot Schietingen Plaatselijk nieuws Sluis Hoofdplaat IJzendijke Gesneuvelde Canadezen herdacht in Adegem Startweekend Jongerenbeweging in Aardenburg -rder: „We zullen dat a achten te doen dat er geg ldslag ontstaat. Maar Wl 'n wat dat betreft afhanke 'k van hetgeen de vredesas 'visten doen. Wij zijn er voor nder van de zaak op eedzame manier op te lossei n werken in die richting 2a ng dat kan". De actieleiders van BIVaj erwachten dat vrijdag tegei e blokkades wordt opgetre. en. „We gaan toch met de ae 'es door en proberen de ze -langrijkste poorten van d liegbasis te blokkeren. Of v; "t doen bij nog meer poortei ordt de komende dagen eken. Als ze tegen ons optre en laten we ons gewoon weg Iepen. Wat ons betreft gaa et om een vreedzame actie "dens instructieve bijeen omsten is dat regionaal ei laatselijk ook aan de deelne- ers meegedeeld", zo merk -n woordvoerder van BIVA1 P. Dat BIVAK rekening houd et het optreden van de poli 'e blijkt overigens ook uit he oor BIVAK uitgegeven 'At 'ehandboek'. De deelnemen an de blokkade krijgen onder eer het advies oude en ste ge kleren aan te trekken, di< ogen scheuren. Andere ad- 'ezen: „Laat oorbellen, tingen, horloge of grote ringen huis. Bij een ontruiming loop 'e kans jezelf te bezeren. Pro- r ook je haar dusdanig op maken dat de ME bij ontruiming je niet aan bij voorbeeld een vlecht kan weg trekken". Volgens BIVAK wordt nog contact met de rijkspolitie ii Hoogerheide opgenomen voor wat betreft de verkeerstechni sche gevolgen van de blokka des van vrijdag. Ook wil men tijdens een informatie-avom aanstaande donderdag Woensdrecht nog praten mei Woensdrechts burgemeestei mr. J. de Leeuw. Of hij inder daad daarheen gaat, was teren niet bekend. BIVAK har van De Leeuw geen reactie ge kregen op de uitnodiging, dil vorige week naar hem was ge stuurd. Burgemeester Dt Leeuw was gisteren niet be reikbaar om te vertellen wa hij donderdagavond doen. T20 PAGINA ZEELAND 4 BIERVLIET - Eén bedrijf, dal de laatste jaren behoorlijk aan de weg timmert is Steenbak ker en Renes Lastechniek B.V, in Biervliet. Het is een jong bedrijf, dat in enkele jaren eet enorme expansie heeft door gemaakt. Op dinsdag 16 sep tember zal er een Demodag worden gehouden bij de Appa raten- en Ketelf abriek aan de Houtkade 60 te Goes. Er wor den dan nieuwe technieken gedemonstreerd met Kempp'- Mig-Mag apparatuur, terwijl daarnaast een inruilakti! wordt gehouden. De Dei» dag duurt van 10.00 tot 17-# uur. Gestart als Doe het Zelfzaak hebben de grondleggers, het echtpaar Peter en Loes Steen bakker,de zaak in korte tij» omgebouwd tot een gespeciali seerd bedrijf op het gebied van lasapparatuur en allerhande zaken, die daar mee te maken hebben. Daarmee boorden een gat in de markt aan. B 1980 diende Peter Renes u» Zevenaar zich aan als o pagnon. SAS VAN GENT- Op de Huis houdbeurs in 'De Vlaanderen- hal' laat breihuis Limora voo' het eerst het publiek kenn» maken met de nieuwe cofliP"' ter-breimachines van Broth® De machines beschik*® over 555 verschillende P!' troonvariaties in het ëe^et! gen. Bovendien hebben *e mogelijkheid om zelf patron® te ontwerpen en in het goh"" gen in te voeren. Ook de sprekende comp-' temaaimachine die honder»' twintig patronen in het gehe"' gen bewaart wordt getoond Alleenstaanden - De soos vf? alleenstaanden 'Altem' ho' zaterdag 20 september ontspanningsavond in foyer van het Zuidlam ter. De Mercators zorgen de muzikale omlijsting- avpnd begint om 2C.00 uur- r.1 dl Van eet onzer verslaggevers Met deze en andere /ragen van het Oostburgse raads lid H. Lippens (CDA) werd gisteren het dagelijks be stuur van de Streek-Jeugd-Centrale (SJC) geconfron teerd. Lippens zit rumens de gemeente in het bestuur van de SJC. Het raadslid maact zich ernstige zorgen over Je wan ordelijke staat waain het pand te Breskens virkeerde. Ook is hij tot de ondekking gekomen dat het gebuw van de Rebellenclub, de plaatse lijke jongerenclub, teCadzand eveneens in een 'punhoop' is veranderd. Hij wildi dan ook weten hoe dat komt ;n wat de schade aan het gebiuw en de inboedel is. Hij vragt zich te vens af waarom degemeente, als subsidie-gever, niet op de hoogte is gebraclt van de 'puinhopen'. Volgens J. Koenvan de SJC klopte het, dat heigebouw van het Breskense wrklozenpro- ject er niet al te nest uit ziet. „Maar dat komtomdat men, voor de vakantiehet onderko men niet heeft ojgeruimd. Wij hebben wel dal verzoek ge daan, maar datis niet opge volgd". Hij mJdde dat het pand inmiddelsweer piekfijn in orde is. Dat -iet al het ma teriaal aanwezg is in het ge bouw, klopt vcgens hem ook. „Het is echterniet kwijt, het ligt thuis bij enkele deelne mers omdat zi het regelmatig gebruiken". Volgens her is inbraak de oorzaak van wanorde in het Van onze correspondent IJZENDIJKE - De Zonnebloem van West-Zeeuwsch- Vlaanderen houdt donderdag 18 september een ziekendag voor alle zieken en gehandicapten uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen. De dag begint om 9.30 uur met een eucharis tieviering in de katholieke kerk te IJzendijke, waarna men de ontspanningsdag verder houdt in het jeugdge- bouw. Tijdens deze dag zal de streekzanger Piet Brakman 's middags om ongeveer 13.00 uur optreden. Het feest wordt besloten met een lof 's middags om 15.30 uur, waar een groot aantal streekgeestelijken aanwezig zal zijn. De eucharistie, alsmede het lof zal muzikaal worden opge luisterd door de zangkoren uit IJzendijke en Biervliet. Van ote correspondent SCHOON IJKE - Frans Ver- heye, di nieuwe West- Zeeuws-Iaamse pastoraal werker, j-esenteert zich don derdag 1 september aan de bevolkin. Dat gebeurt in aan wezighei van deken J. Aarts in de ktholieke kerk van Schoondjke, aanvang speciale dienst 190 uur. De patoraal werker is on langs, 7;eptember, in Dongen door bischop H. Ernst tot dia ken gerijd. Tijdens de dienst in Schondijke zal de meer re- gionalaanpak van het pasto raat i de katholieke kerk zichtbar worden gemaakt. De West-Zeeuws-Vlaamse priestr hebben ieder een ex tra tak op zich genomen. Zo gaat ren proberen meer paro- chiana bij het kerkwerk te betreken. Pastor De Caus- maecer zal zich speciaal be zig haden met het bekwamen van lken in het afleggen van huisbzoeken. Pastor Pirenne gaat le oecumene in de regio bevoderen en pastor Verheye gaatde liturgie-werkgroepen begeiden. Tot slot zal pastor Gielet de werkgroep 'Kerk en leefiilieu' onder zijn hoede neirn. D nieuwe pastoraal werker zal zich, samen met pastor Maiens, ook bezig houden me de parochie Aardenburg. Hijial zich zondag 21 septem- beitijdens de dienst van 10.00 uu presenteren aan de Aar- deDurgse parochie. Van een onzer verslaggevers COES - Op zaterdag 27 sep- tmber houdt Stichting Dansz 1 Goes haar jaarlijkse audi- te. Daarvoor kan tot en met 24 eptember worden ingeschre- en. Dansz is een semi-profes- soneel balletgezelschap van ^/gevorderde amateurs en in •eeland uniek. Sinds twee /aar draait dit gezelschap met Ij. Plezier en succes. Op de uditiedag komen klassiek, jazz en modern ballet en mime aanbod. ®en kan op één of meerdere nderdelen worden aangeno- groot enthausiasme "veel inzet kunnen bij de se- a™e belangrijker zijn dan v°Uedig afgeronde ballet- °Pleidii!g. gebouw van De Rebellenclub. „Daar kunnen we dus niets aan doen, daar komt nog eens bij dat wij geen zeggenschap over die club hebben", aldus Koen. Hij vertelde dat het be richt van de inbraak doorge geven is aan de gemeente. 'Klopt het dat het gebouw in Breskens geruime tijd-twee maanden - als tijdelijke wo ning is gebruikt', was even eens een vraag van Lippens. „Dat klopt absoluut niet", al dus J. Koen. Hij liet tevens weten dat de vragen van Lip pens nogal overdreven te vin den. „Van een mug is een oli fant gemaakt". De Oostburgse welzijns wethouder J. Vergouwe (PvdA) is ook op de hoogte van de 'puinhopen'. Hij vindt het een droevige zaak en deelde mee dat zoiets absoluut niet meer mag voorkomen. „Wij stellen de gebouwen en de ma terialen ter beschikking, dat doen we graag, maar het mag natuurlijk niet voorkomen dat het een wanorde wordt", zei hij. Hij vindt dan ook dat de SJC strenger moet letten op gebouwen en materialen van de verschillende projecten. Van onze correspondente OUD-VOSSEMEER - De fa milie Frigge uit Oud-Vosse- meer die voor de provincie Zeeland was afgevaardigd naar de Nationale Jubileum Tentoonstelling van Het Ne- deriandsche Trekpaard kreeg zaterdag in de Brabant Hallen te Den Bosch van het ruim tienduizend koppige publiek een open doekje. Als enige van de Haflinger- vierspannen presenteerden zij hun span 'onder het zadel' op de demonstratie-show van de Haflingers, die 25 jaar geleden in ons land werden geïntrodu ceerd. In vol ornaat, paarden voorop, berijders in jacquet en lange jurk in de koets, lieten de heer en mevrouw Frigge het publiek zien hoe zo'n vier span bereden behoort te wor den. De AVRO-televisie maakte opnamen van deze demonstra tie die waarschijnlijk in de cember worden uitgezonden. Ook andere eilandbewoners kwamen in Den Bosch goed voor de dag. Zo daverde Jos Brooijmans uit Tholen met vier trekpaarden als een mo derne Ben Hur door de piste tijdens het onderdeel Ro meinse wagenrennen. Bij de paardenkeuring voor Haflin gers waren er ereplaatsen voor Saskia van Stallaand van J. de Boer uit St. Annaland (5), Isabella van de Withoek van E. Geluk-Aernouts uit Oud- Vossemeer (6), bij de trekpaar den werd H. Horasdobraco van A. Brooijmans uit Tholen derde en in de rubriek zes- en zevenjarigen was Victorie van 't Breugeldorp van Brooij mans uit Tholen (1-B merrie) succesvol. WANDELEND door de stra ten van Sluis en dan niet door de drukke winkelstra ten, maar terzijde daarvan door een rustige woonwijk, ondekt men een door bomen omzoomd terrein met gras begroeid en met stenen af gezet. Dit is het restant van één van de twee oude kerken van Sluis, de Sint-Janskerk. Afgetekend in het terrein is nog te zien wat voor een groots bouwwerk dit moet zijn geweest. 175 Jaar geleden kwam daaraan een eind door brand, zo ontdekte de hui dige hervormde predikant ds. C. Balk in de acta van de Hervormde Kerkeraad. Het bericht daarover in de acta is overigens zeer summier. Alleen in het verslag van de 'Consistorie Ordinair', een gewone vergadering dus, van 5 oktober 1811 staat het vokgende te lezen: „De dag van den 16den September 1.1. was voor deeze gemeente een alleraandoenlijkste en ontzettende dag. In den namiddag van den- zelven wierd haar schoon tempelgebouw dat in zich de duidelijkste blijken van oudheid droeg, en het eenig schoon was waarop deze door oorlog geteisterde stad nog kon roemen, door de vlammen aangetast en bin nen weinig uuren geheel uitgebrand. Algemeen was de aandoening over dit treu rig voorval en de neerslag- tigheid op ieders gelaat te lezen. De predikant, den 29stenm dier maand voor de eerste maal in de Frankische kerk predikende, gedagt met opzet aan dit treurig geval en hield eene leerreden, welke met algemeene aan doening uitgesproken en aangehoord wierd." Over de oorzaak van deze brand staat er niets. Het schijnt dat de brand onstond door onvoorzichtigheid van de loodgieter Moelaart, die toen aan het werk was. De bouwvallen bleven staan tot in het jaar 1823. Toen wer den ze opgeruimd en van het terrein werd een wei ge maakt die de naam van Sint-Janskerkhof bleef hou den. Op een andere plaats werd een nieuwe hervormde kerk gebouwd. In 1948 werd geld bijeengebracht om on der auspiciën van de Rijks dienst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek de wei af te graven. Toen wer den de fundamenten bloot gelegd en ondekte men kleine gemetselde grafkel ders, zoals die later ook in de Sint-Baafskerk te Aarden burg werden aangetroffen. De wanden daarvan waren beschilderd. Op de zijwan den waren engelen afbege- beeld die zwaaiden met wie rookvaten, aan het hoof deind Maria met het kind Jezus en aan het voeteneind de gekruisigde Jezus met de apostel Johannes en Maria Magdalena. In het midden van de 14e eeuw werd in Sluis naast de bestaande Onze Lieve Vrou- wekerk een tweede kerk ge bouwd die werd toegewijd aan Johannes de Doper. De Sint-Janskerk in Sluis. Deze kerk kreeg respecta bele afmetingen. Zij was 104 meter lang, 30 meter breed en in het kruis 50 meter breed. Het was een kruis kerk, waarvan het schip en koor uit drie beuken beston den, die door pilaren ge scheiden waren. Volgens de overlevering werd hier als relikwie het hoofd van Jo hannes de Doper bewaard, dat bij plechtigheden in pro cessie werd rondgedragen en tevens een gedeelte van het gebeente van Sint-Joris, dat was meegebracht uit Je rusalem en geschonken was aan het Sint-Jorisgilde, het gilde van de voetboogschut ters. In deze kerk hadden verschillende gilden hun eigen kapel, zoals het gilde van de schoenmakers, van de kousemakers en van de kleermakers. Het Sint- Adriaansgilde bezat een apart altaar. Dit gilde moest in de middeleeuwen voor zorgsmaatregelen treffen tegen brand en was daarom verplicht 12 leren brand weeremmers in de kerk ge reed te houden, voorzien van het wapen van het gilde en het wapen van de stad Sluis en twee brandladders, die bij hun altaar moesten Nadat van 1578 tot 1587 de kerk reeds voor de her vormde eredienst was ge bruikt, kwam zij na de ver overing van Sluis door Mau- rits van Nassau in 1604 defi nitief in handen van de her vormde gemeente, die er de kerkdiensten hield. In 1608 werd besloten de materialen van de Onze Lieve Vrouwe- kerk, die door het oorlogsge weld zwaar was gehavend en door soldaten danig was geplunderd, over te brengen naar de Sint-Janskerk om deze, die ook erg van de oor log te lijden had gehad, te herstellen. De Sint-Janskerk was rijk aan praalgraven. Het oudste was dat van Jan de Baenst, die stierf op 22 maart 1403. Het bevond zich in de zijbeuk aan de zuidzij de. In het priesterkoor te genover het hoofdaltaar be vond zich de tombe van Rid der Anton de Baenst, die stierf op 3 november 1506. De familie De Baenst was vele jaren een der belangrijkste families in Sluis. Jan de Baenst had drie zonen: Jan, Antoon en Guy, die alle drie raadsheren werden van de hertogen van Bourgondië. Ze hadden samen 17 kinde ren. De eerste zoon, Jan, werd baljuw van Brugge en van het Vrije van Brugge. De tweede, Antoon, hoogbal juw van Veurne en van de Vier Ambachten en de der de, Guy, hoogbaljuw van Sluis. Hij was de vader van de bekende Guy de Baenst, die raadsheer was van Phi lips de Goede en Karei de Stoute en rentmeester van heel Zeeland. Van de zoon van Antoon, die ook Antoon heette en in Sluis in 1506 werd begraven, werd gezegd dat hij krijgsman was en ge leerde en in het recht zeer ervaren. Een andere zerk is die van Godevaert de Wilde. Hii - TOTO ARCHIEF DE STEM werd in 1407 president van de Raad van Vlaanderen en het jaar daarop ontvanger- generaal van Vlaanderen en stierf op 16 maart 1424. Ook de twee eerste gouverneurs van Sluis onder het Neder landse bewind werden in de Sint-Janskerk begraven. Dat waren Jonkheer Char les van der Noot, de laatste gouverneur van Oostende en de eerste gouverneur van Sluis in 1604, hij stierf op 30 augustus 1614, en zijn opvol ger Jonkheer Philips Zoete van Lake geseyt Hauthain, luitenant-generaal van Fre- derik Hendrik, die stierf op 15 november 1626. Een andere grafzerk was die van Francois Nicolaas Baron Fagel, veldmaar schalk van Portugal aan het hoofd van de Nederlandse hulptroepen in 1704 en 1705, ook gouverneur van Sluis op 23 februari 1718. In deze kerk werd ook een voorva der van de vroegere com missaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C de Casembroot begraven en wel jhr. Samuel de Casem broot, die overleed in 1658. Op een wit marmeren zerkje in deze kerk kom men lezen: Hier lecht begraven zuster Catelientje....(het ver volg was niet meer te lezen) ...Anno 1578 den 9 in Maerte. Bidt over de ziele." Na de overgang van Sluis van ka tholiek naar protestant maakte men daarvan het volgende schimpdichtje: „Hier ligt begraven zuster Catelijnije. Ze heeft geleefd gelijk een zwijntje. Ze is gestorven als een ver- kje. Daarom ligt ze onder dit zerkje. HULST - Zaal W. Blommaert, 32 schutters: hoge en eerste zij vogel: E. Bakker; tweede zij vogel: J, van Kerkhoven, beiden St.-Jansteen; grootste aantal (6): W. Cuyper, Hulst. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 52 schutters: hoge eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij- vogel: E. Fierens, Lokeren; groot ste aantal (5): F. Martens, Koe wacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 34 schut ters: eerste hoge vogel: E. Jans- sens, Moerbeke; tweede hoge vo gel: R. Vermeire; eerste zij vogel: Th. de Caluwé; tweede zijvogel: L. Ferket; grootste aantal (3): A. van Hooye, allen Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Reizende Man, 20 schutters: hoge en eerste zij vo gel: E. Warrens, Kloosterzande; tweede zij vogel: A. van Eerdegem, St.-Jansteen; grootste aantal (7): J. Sponselee, Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 29 schutters: hoge vogel: Rita van Steene; eerste zij vogel: A. van Overloop; tweede zij vogel: A. Rombout, allen Koewacht; grootste aantal (9): E. Fierens, Lokeren. LAMSWAARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Vier Jaargetij den, 18 schutters: hoge en beide zij- vogels: A. Roels, Graauw; grootste aantal (6): F. de Rijk, Kloosterzan de. KOEWACHT - Staande wip, St.- Sebastiaan, 76 schutters: Wip 1: beide hoge vogels: O. Neyt, Zei- zate; eerste zij vogel: G. Poppe, Ste- kene; tweede zij vogel: R. Plas- schaert, Saffelare; derde zij vogel: W. van Heeze, Lokeren; vierde zij- vogel: W. Toen, Koewacht. Wip 2: eerste hoge vogel: C. de Moor, St.- Jansteen; tweede hoge vogel: R. Duym, Koewacht; eerste zij vogel: G. Suy, Zuiddorpe; tweede zij vo gel: J. Windey, Saffelare; derde zijvogel: O. Neyt, Zelzate; vierde zij vogel: F. Inghels, St- Jansteen. Wip 3: eerste hoge vogel: O. Ste vens, Overslag; tweede hoge vogel: Th. Inghels, Stekene; eerste zijvo gel: G. van Waes, Westdorpe; tweede zij vogel: J. Leyssens, Krui- beke; derde zij vogel: F. Herwegh, Axel; vierde zijvogel: W. van Hee ze, Lokeren. OSSENISSE - Zaal De Zeemeeuw, 23 schutters: hoge vogel: H. van Waterschoot, Hengstdijk; beide zij vogels: A. Verhoeven, Klooster zande; grootste aantal (7): F. Adriaansen, Hamme. HULST - Zaal W. Blommaert, 25 schutters: hoge vogel: J. Herwegh, Meerdonk; beide zij vogels: R. Wil- king; grootste aantal (4): M. van Kerkhoven, beiden Hulst. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 43 schutters: hoge en eerste zij vo gel: A. Halvoet, Moerbeke; tweede zij vogel: P. Martens; grootste aan tal (4): Rita van Steene, beiden Koewacht. BOSlHK APET JiE Zaal J. van Schaick, 51 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: R. Verschoten, Kloos terzande; tweede hoge vogel: J. Dobbelaar, Vogelwaarde; eerste zij vogel: R. de Sterke, Zelzate; tweede zij vogel: F. van Swaal, Hulst; grootste aantal (5): F. Reu nis, St-Jansteen. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Verschoten; tweede hoge vogel: P. van Cauteren, bei den Hulst; eerste zijvogel: P. Boe ter; tweede zijvogel: C. Visser; grootste aantal (6): E. Lambert, al len Vogelwaarde. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 55 schutters: eerste hoge vogel: H. de Vos; tweede hoge vogel: R. Her wegh, beiden Heikant; eerste zij- vogel: A. Scheers, Moerbeke; tweede zij vogel: R. D'Hondt; grootste aantal (6): A. de Munck, beiden Zuiddorpe. TERNEUZEN - Staande wip, De Westerschelde, 58 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. Steels, Kloos terzande; tweede hoge en eerste zij vogel: E. Verschuren, St.-Jan steen; tweede zij vogel: P. Duchei- ne, Tilburg; derde zij vogel: W. Toen, Koewacht; vierde zij vogel: A. bakker, Graauw. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Bakker, Graauw; tweede hoge vogel: M. Bosma, Phi lippine; eerste zijvogel: J. Goossen, Kloosterzande; tweede zij vogel: A. Dellaert, Sleijdinge; derde zij vo gel: R. de Wispelaere, Aardenburg; vierde zijvogel: J. Fopma, Terneu zen. WESTDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 30 schutters: eerste hoge vogel: P. de Waal, Klooster zande; tweede hoge vogel: R. de Vos, Nieuw-Namen; eerste zij vo gel: J. de Vilder, Sas van Gent; tweede zij vogel: Ch. de Meurichy, Sinaai; derde zij vogel: W. Lam mens, Westdorpe; vierde zij vogel: H. Saay, Zelzate. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 23 schutters: hoge vogel en grootste aantal (4): F. Martens; eerse zij vo gel: O. Saman, beiden Koewacht; tweede zij vogel: J. Bolleman, Axel. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 27 schutters: eerste hoge vogel: R. Verschoten, Kloosterzan de; tweede hoge en tweede zijvo gel: F. van Swaal, Hulst; eerste zij- vogel: A. Dobbelaar, Vogelwaarde; grootste aantal (7): R. van Esbroek, Lamswaarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 31 schutters: hoge en eerste zij vo gel: A. de Waal, Kloosterzande; tweede zijvogel: J. de Waal, Koe wacht; grootste aantal (5): P. van Meelen, Graauw en Nathalie de Bruyn, Koewacht. PAAL - Zaal P. Verras, 80 schut ters: Wip 1: hoge vogel: R. Her wegh, Heikant; eerste zij vogel: P. Roels, Graauw; tweede zij vogel: P. Strobbe, Lamswaarde; grootste aantal (8): F. D'Hooghe, St.-Jan steen. Wip 2: hoge vogel: E. Luykx, Hulst; eerste zij vogel: G. Leeraert, Clinge; tweede zij vogel: P. de Kort, Kloosterzande; grootste aantal (6): J. de Blok, Heikant. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 8 schutters: hoge en tweede zij vogel: F. de Meyer; eerste zij vogel en grootste aantal (8): J. de Kort, bei den Ossenisse. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 22 schutters: hoge vogel: H. D'Hondt; eerste zij vogel: M. Suy; tweede zij- vogel: R. D'Hondt; grootste aantal (4): E. van Kronenburg en W. de Munck, allen Zuiddorpe. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 40 schutters: hoge en beide zij vo gels: R. de Smet; grootste aantal (3): C. Breyaert, beiden Koewacht. OSSENISSE - Zaal De Zeemeeuw, 19 schutters: hoge vogel: F. Peyl; eerste zij vogel: E. Colman, beiden St.-Niklaas; tweede zij vogel: me vrouw De Cock, 's-Hertogenbosch; grootste aantal (5): L. de Klerk, Hamme. i LAMSWAARDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 39 schutters: Wip 1: hoge vogel: B. van de Branden, St.- Jansteen; eerste zijvogel: E. de Kort, Ossenisse; tweede zij vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; grootste aantal (7): mevrouw De Kort, Os senisse. Wip 2: hoge en eerste zij- vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; tweede zij vogel: P. Maas, Kloosterzande; grootste aantal (6): R. Heyens, Lamswaarde. OSSENISSE - Zaal Hof Ter Nesse, 10 schutters: hoge vogel: F. de Meyer; eerste zij vogel: E. de Maat; tweede zij vogel: A. Roelands, allen Ossenisse; grootste aantal (7): F. Rijk, Kloosterzande. HEIKANT - Bejaardenschie- ting, zaal De Kroon, 47 schut ters: hoge vogel: E. Janssens, Moerbeke; eerste zij vogel: J. Saman, Stekene; tweede zij vo gel: H. van de Bergh, Hulst; grootste aantal (4): O. de Jae ger, Westdorpe. NIEUW-NAMEN - Bejaar- denschieting, Het Sleepbootje, 40 schutters: hoge vogel en eerste zij vogel: Van Kerckho- ven, St.-Jansteen; tweede zij- vogel: De Beule, grootste aan tal: Beulaert, beiden Hulst Commissie - De Sluise ge meentelijke adviescommissie voor sportzaken komt donder dag 18 september om 20.00 uur bijeen op de gemeentesecreta rie. Aan de orde komt een ga rantiesubsidie ten behoeve van de Belfortcrossers, de plannen voor een basketbal veld bij de sportzaal en de vraag of de verwarming, douches en vloer van de sprtzaal vernieuwd moet wor den of gerepareerd. Clubwerk - Het kinderclub werk begint deze week met het nieuwe seizoen in het dorpshuis. De kinderen van groep drie tot en met vijf be ginnen maandag 15 september om half zeven. De kinderen van groep zes tot en met acht beginnen dinsdag 16 septem ber. Als er genoeg aanmeldin gen van de kleuters zijn, kan er ook weer een middag groepje gevormd worden. De eerste bijeenkomst is gratis. Belangstellenden om mee te draaien in de leiding kunnen zich opgeven bij Paul Aspe- slagh, Dorpsstraat 12. Filmavond - De vrouwenvere niging houdt woensdag 17 sep tember een filmavond over Hoofdplaat in Het Wapen van Zeeland, aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom. Tijdens de pauze is er een verloting. Jazzballet - Jazzballet voor jong en oud begint donderdag 18 september in de grote zaal van het dorpshuis. De bedoe ling is dat men weer begint van 19.30 tot 20.30 uur. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij Gonnie Martens. Collecte - De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds heeft 1645,90 opgebracht. Van een onzer verslaggevers ADEGEM (B) - De regen was afgelopen zondag de enige on gewenste gast tijdens de jaar lijkse herdenking van degenen die hun leven gegeven hebben voor de bevrijding van West en West-Zeeuwseh-Vlaande ren. Ieder jaar, de tweede zondag van september, worden de ruim 800 gesneuvelde Canade zen die begraven liggen op het Canadese kerkhof te Adegem op een bijzondere wijze her dacht. Zoals bekend hebben de Canadezen in 1944 Wèst- Vlaanderen en het westelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen bevrijd. Veel vertegenwoordigers van de gemeenten die bevrijd zijn door de Canadezen waren aanwezig bij de plechtigheid. Ook de Canadese ambassa deur in België, Yalden, en en kele oud-militairen waren ge komen. Na de toespraken van burgemeester Rotsart en de ambassadeur volgde er een grootse bloemenhulde. Tot slot verzamelde zich iedereen op het gemeentehuis. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Jonge renbeweging verbonden met de FVN in Zeeland houdt van vrijdagavond 10 oktober tot en met zondag 12 oktober een startweekend voor het nieuwe Het weekend is vooral be doeld voor jongeren die wat meer te weten willen komen van de jongerenbeweging. Aardenburg is de plaats van deze bijeenkomst en wel in het Van Eeghenhuis. Voor vervoer wordt gezorgd. Wie erbij wil zijn betaald 15 inclusief ver blijf en eten. Het programma voorziet voor de vrijdagavond in een uitgebreide kennismaking in spelvorm. Voor de zaterdag ochtend staat informatie over de Jongerenbeweging op het programma en wordt er een politiek spel gespeeld, 's Mid dag komt een landelijk mede werker vertellen over wat er de laatste jaren is gebeurd op het gebied van jeugdlonen, uitkeringen, jeugdwerkloos heid en de gevolgen daarvan voor jongeren. Zondagochtend is er een presentatie van ver schillende aspecten van de jeugdbeweging en volgt er een nabespreking van het hele weekend. Wie mee wil doen moet zich opgeven voor 22 september. Men kan daarvoor, en voor meer informatie, terecht bij de Jongerenbeweging in Terneu zen, 01150-97025.

de Stem | 1986 | | pagina 13