29?5 SSorSHI S f Parkietenshow in De Warande St.-Jansteen Ëïn H Muziekschoolpakket uitgebreid met cello DE STEM Gemeenschapswerk dubt over opvang van subsidiekorting Popfestival Walhalla is doorslaand succes Bijeenkomst over toekomst van parochie Koewacht Geluidswal verliest 4groene frisheid GELEGENHEID SO Jaar t 14 Miljoen! BOUW VOETBALKANTINE BEREKEND OP TOEKOMST v DINSDAG 16 SEPTEMBER 1986 T22 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND Sd)' 7 NIEUW BELEID BIEDT MEER MOGELIJKHEDEN Dorthy Schreurs winnares soundmix Hulst KLOOSTERZANDE - Burgemeester en wet houders van Hontenisse hebben de hoop om in de toekomst ooit nog eens een sporthal te reali seren nog niet verloren. UIT JAARVERSLAG VAN HULSTER STICHTING BLIJKT: Taptoe Koewacht toch een succes VOGELWAARDE KRIJGT VOLGEND JAAR VERVOLG Bridgeclub van Lamswaarde viert jubileum politierapport Plaatselijk nieuws Nieuw-Namen Lamswaarde Clinge Graauw Hulst St.-Jansteen rubriek om te zoenen Voor particulieren pns, bedank|e, jubileum, receptie, leboorte, verloving, overwinning, xamen, Abraham, openbare dank, maar door, mag best eens in de 'el op de pagina familieberichten, dat niet en duur hoeft het niet te S regels kosten nog geen tientje), jgel per kolom 1,90. Eén grote licht a 2,45. Voor het plaatsen ^to of afbeelding met een formaat mm rekenen wij 13,50 toeslag, tarieven op aanvraag. Bij niet «taling wordt 4,00 adm.kosten Toto's worden niet geretourneerd. 36442 of geef uw tekst 2 dagen >ing af bij één van onze kantoren, ke opgaven stuurt u eveneens 2 ór plaatsing naar Postbus 3229, eda Schriftelijke opgaven worden d geaccepteerd indien naam en ;end zijn, ook indien Uw betaling d is. Wij behouden ons het recht en zonder opgaaf van redenen te weigeren. Vereniglngsnleuws nd op 2 kolom op donderdag. :hone 9 ge- t ver- bpend 21.00 ing. H.G. met uw 80e VERJAARDAG Fam. de Witte-Vervaet. i heeft evoori diverse 1.120 cm Studio bureaulamp in wit, zwart of rood. Max. 60 Watt. 39.75 Hontenisse blijft hopen op sporthal Het opleidingenpakket van de Zeeuwse muziekschool in Zeeuwsch- Vaanderen is in Hulst en Axel uitgebreid met cel- lolessen. - foto wim kooijman Van onze correspondente HULST/AXEL/OOSTBURG - Het opleidingenpakket van de Zeeuwse muziekschool in Zeeuwsch-Vaanderen is in Hulst en Axel uitgebreid met cellolessen. Hiermee is een grote wens van regiodirecteur Anton de Kort in vervulling gegaan. Hij ijvert al enkele ja ren om naast de vioollessen ook de opleiding voor cello binnen de muren van de school te krijgen. Nu dit een teit is, wil de Kort gaan wer ken aan de opbouw van een strijkersensemble. De regiodirecteur, die na de zomervakantie naast Hulst en Axel ook de verantwoording kreeg voor de muziekschool in Oostburg, is dik tevreden met de groeiende belangstelling voor het muziekonderwijs. Dit jaar startte de Zeeuwsch Vlaamse muziekschool met 1200 leerlingen (800 in het oostelijke en 400 in het weste lijke deel). Niet minder dan 24 AMVM klassen en een waar legertje van jonge muzikanten in den dop die het gevarieerde pakket van opleidingen vol gen. Tot nu toe dus naast zang bijna alle houten en koperen- blaasinstrumenten, viool, pia no, orgel, gitaar, accordeon en slagwerk. Nu in Hulst en Axel °ok de mogelijkheid om cello Ie leren. Een instrument dat vaak het etiketje meekrijgt van menselijk en zeer roman tisch te klinken, maar dat eveneens een onmisbaar on derdeel vormt binnen een strij kersensemble. Met bezorgdheid volgt de Kort de ontwikkeling van de subsidiering. „Nu het aantal lessen ten gevolge van de maximalisering van de subsi die niet meer kan groeien, pro beren we het aanbod te verrij ken door het aantal oplei dingsmogelijkheden uit te bouwen. Dit is in het belang van de leerling want dit opent perspectieven voor de vorming van een schoolorkest en an dere samenspelgroepen." De belangstelling voor de 'gedegen' opleiding is groter dan ooit. „We hebben in Oost Zeeuwsch Vlaanderen voor enkele lesvakken een wacht lijst. Als je dit bekijkt in rela tie met het bevolkingsaantal van de streek is dit landelijk een unicum". De Kort vindt danook dat de muziekschool ten gevolge van de subsidiebe perking kunstmatig een pas op de plaats moet maken. Hij meent dat anders het muziek onderwijs in Zeeuwsch Vlaan deren een veel hogere vlucht genomen zou hebben. De bloei ligt volgens hem vooral in het feit dat er maar liefst 28 ge meenten door een gemeen schappelijke regeling de oplei ding steunen en in stand hou den. „Gelukkig maar", ver zucht hij, „daardoor is het mo gelijk ook in de kleinere woonkernen opleidingen te verzorgen." OMBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon- nummers op pagina 2. Openingstijden: «■30-12,30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der ,elm (editie-chef), Jan Jansen (piv. chef), Emile oalon, Co Meertens, Joep 'rommelen, Ronald «erstraten, Cor de Boer j!0!0)> Ton Koomen (sport). JJflst: Frank Deij, Eugène •erstraeten. Middelburg: HenkPostma. ^vertentle-exploltatle mspecteur Zeeland: %839nU'PriVétel,0115°" as-'o Van onze correspondente HULST - Dorthy Schreurs uit Philippine won de soundmix- wedstrijd in Den DuUaert te Hulst, die op touw was gezet door Radio Tijger. Met haar vertolking van Peggy Lee ver sloeg ze met twee puntjes Sandra de Maeyer uit Kiel- drecht die een nummer van BUly Jo Spears bracht. Derde werd Marco Maas uit Terneu zen (Elvis Presley). Bij de playbackers tot veer tien jaar legde Maja Schreurs uit Philippine beslag op de eerste plaats als Maria Adams, gevolgd door Nico Roelands uit Clinge (Michael Jackson) en Heidi de Wilde uit Kiel- drecht (Sansra Kim). In de categorie boven veer tien jaar tenslotte kregen Dennis Vijt en Eva Dioslegi uit Antwerpen de meeste pun ten met een vertolking van Vanity, twwede werd Maria Smet uit Belsele (Zangeres zonder Naam) en derde Marco Maas en Marina de Block uit Terneuzen. Van een onzer verslaggevers Dat blijkt uit de voorwaarden waaronder de voet balvereniging Hontenisse een subsidie kan krijgen voor de bouw van een nieuwe sportkantine te Kloos- terzande. Voordat met dat karwei kan worden begonnen, moet het bestuur van de club namelijk een schriftelijke verklaring overleggen, waaruit blijkt dat bij de bouw van de kantine wat betreft situering, con structie en materiaalgebruik rekening wordt gehouden met de eventuele bouw van een ge meentelij ke sporthal. Het is de bedoeling dat als de gemeente nog eens kapitaaltaalkrachtig genoeg is, een sporthal zonder al teveel problemen aan de kantine kan worden 'geplakt'. Daarover is al uitvoerig van gedachten gewisseld met het voetbalbestuur. Overigens heeft de ge meente wat de bouw van een sporthal betreft, nog een ijzer in het vuur liggen. Er wordt namelijk over gedacht om in samenwerking met het re creatiecentrum De Vogel een dergelijke accommodatie neer te zetten in Hengstdijk. Zo'n samenwerking zou de exploi tatie van de hal wellicht ge makkelijker kunnen maken. Immers, als in de zomer het sportgebeuren zo goed als stil ligt, komt de accommodatie juist goed van pas voor De Vo gel. In de winter, als er toch geen recreanten zijn, zou de hal gebruikt kunnen worden door de Hontenissers zaal sportclubs. Kwart miljoen Voor de bouw van de kan tine heeft de voetbalclub in middels bij de gemeente om flink wat subsidie aangeklopt. Het huidig houten optrekje vertoont ernstige gebreken en er is becijferd dat het in de kosten vrijwel niets uitmaakt of het huidige onderkomen wordt verbouwd of dat er een geheel nieuwe accommodatie wordt neergezet. De kosten hiervan bedragen, inclusief inventaris, een kwart miljoen gulden. Door zelf de handen uit de mouwen te steken denkt de voetbalclub echter ƒ40.000 te kunnen besparen en boven dien acht de vereniging zich zelf in staat om 110.000 zelf te betalen uit een aangelegd spaarpotje. In het resterende tekort van een ton vraagt de voetbalclub financiële steun in de vorm van een renteloze lening van ƒ30.000 en een subsidie van 70.000. Omdat ook andere voetbalclubs in het verleden steun hebben gekregen van de gemeente bij de bouw van een kantine willen B en W ook W Hontenisse wel tegemoet ko men. Maar zij denken meer aan een renteloze lening van 45 mille en een subsidie van 55.000. Van een onzer verslaggevers HULST - De Stichting Ge meenschapswerk Hulst ziet de donkere wolken al hangen die zich volgend jaar vermoede lijk zullen samenpakken bo ven het subsidiebedrag van de gemeente. De gemeente krijgt volgend jaar 130.000 minder uit de rijksbijdrageregeling Sociaal Cultureel Werk. Eerdere kor tingen heeft het gemeentebe stuur steeds voor zijn reke ning genomen maar volgens het Gemeenschapswerk is het uitgesloten dat dit weer ge beurt. Minderd subsidie zal door ■instellingen moeten worden opgevangen en dat betekent volgens het dagelijks bestuur het treffen van 'geen kinder achtige maatregelen'. Daarom gaat het bestuur zich volgende week alvast beraden over de mogelijkheden om de ver wachte omvangrijke subsidie- vermindering op te vangen. Dat zal een harde dobber worden, want, zo valt te lezen in het pas verschenen jaarver slag van het gemeenschaps werk, het financiële beeld van de stichting is weinig floris sant. „Na enige bezuinigings operaties zowel op eigen ini tiatief als opgelegd door het gemeentebestuur, zijn de mar ges erg smal geworden", aldus het jaarverslag. Omdat aan structurele kosten moeilijk te tornen valt, drukken kosten- beheersingen vooral op varia bele uitgaven. In het jaarverslag wordt zwaar de nood geklaagd over de inventaris. Nagenoeg de ge hele kantoorinrichting is in de loop der jaren gekregen van het Koningin Juliana Fonds. Deze investeringen zijn wel afgeschreven, maar de af schrijving mocht niet gereser veerd worden als vervan gingsreserve. Voor vervanging of uitbreiding van de spul letjes is dus geen cent beschik baar. Wel is door de gemeente toestemming gegeven een be drag uit de reserves te gebrui ken voor achterstallig onder houd en kleine inventaris. „Onderhoud van brandblus- middelen, vervanging van de elf jaar oude kopieermachine, documentatie en vaktijd schriften", zo staat in het jaar verslag, „zijn niet meer be taalbaar. Evenmin gepast da gelijks onderhoud, om over groot onderhoud nog maar te zwijgen". Van onze correspondente KOEWACHT - Ondanks het slechte weer is de jaarlijkse taptoe van Koewacht toch een succes geweest. Grote trek pleister was het jachthoorn korps Demo uit het Belgische Houthalen. Zij lieten een prachtige show zien op het Kerkplein, zodat het toch re delijk opgekomen publiek met volle teugen kon genieten. De show van christelijke drumfanfare Hosanna met de Terneuzense showgirls was eveneens de moeite waard. De 'thuisploeg', de muziekvereni ging Eendracht Maakt Macht, presenteerde hun nieuwste show. Na afloop van het muzikale gebeuren gaven de wethou ders Van Schaik van Axel en erelid M. van de Sypt de deel nemende korpsen een bloe- melje als dank voor de mede werking en hun volle inzet aan de taptoe 1986. Optreden van de hardrock-formatie Phantom tijdens het popfestival in Vogelwaarde. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Dat het Walhalla popfestival een mogelijk nog grootser ver volg krijgt, staat na het suc ces van zondagavond buiten kijf. Na een wat schuchter be gin, voor wat betreft de pu blieke belangstelling, stroomde de tent later goed vol. Jammer voor The String uit Kloosterzande, die om zeven uur als eerste het spits moest afbijten en zeker een groter publiek verdien de. Daarna was het de beurt aan het new wavegeluid van Torture uit Terneuzen. De hardrock-formatie Phantom liet daarna Vogelwaarde daveren op zijn grondvesten en maakte er door knal- en rookeffecten een spette rende show van. Als laatste band trad op Draften Blues, die pas vlak voor het optre den aankwam uit de studio in Vrouwenpolder. Daar had de groep als uitvloeisel van de eerste prijs op het Rhytm 'n Boose festival opnamen gemaakt voor een singeltje. Deze bijna tien jaar oude band zorgde ervoor dat in een mum van tijd de meute op de vloer stond te swingen. De kermis in Vogel waarde begon zaterdagmid dag met playbackwedstrij- den voor de jeugd van de ba sisschool. Er deden negen acts mee, wat tot de vol gende uitslag leidde: 1. Mo nique Oppeneer (E.G. Daly), 2. Jordi van der Starre en Davy Bracke (Poep op de stoep), 3. Vicky de Schepper (Carols). Zaterdagavond was de feesttent goed gevuld voor het showorkest Regy Line met daarbij Piet Brakman die, niet tevreden over de geluidsinstallatie van het orkest, zijn eigen spullen snél opstelde en toen voor een gaaf geluid zorgde en erin slaagde de zaal snel mee te krijgen. Friettent De kermisgangers die de - FOTO ERIK OSSEWAARDE inwendige mens wilden ver sterken, kwamen zaterdag overigens voor een onplezie rige verrassing te staan. Er stond geen frietkraam aan wezig. Degene die zou ko men, liet vrijdagavond laat weten wegens persoonlijke omstandigheden verhinderd te zijn. De stichting Walhalla heeft daarna stad en land afgebeld om toch nog een friettent naar de kermis te krijgen. Uiteindelijk slaagde men bij de uitbater van de frietkraam op het dorpsfeest in Zaamslag, die zondagoch tend zijn tenten opsloeg in Vogelwaarde. Waarmee het traditionele kersmisvoer toch nog werd veiliggesteld. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - De parkie- tenspeeiaalclub regio Zeeuwsch-Vlaanderen houdt van vrijdag 19 tot en met zon dag 21 september de traditio nele parkietententoonstelling in gemeenschapscentrum De Warande te SL-Jansteen. Het belooft dit jaar een bui tengewone show te worden, want met 105 vogels meer dan vorig jaar zijn er zo'n zeshon derd vogels ingeschreven. Als bijzondere grasparkieten zijn ingeschreven: spangels (ge zonde) en Lacewings, terwijl bij de grote parkieten gele en blauwe halsbanden verwacht worden. In vijf verschillende kwe kersklassen wordt geen klas sering aan de vogels gegeven. Als keurmeesetrs zijn aanwe zig N. Noorlander, die de alge hele leiding heeft, C. Zegelaar, W. Beekman (schrijver van veschillende parkiitenboeken), F. van de Bergh, A. Bakker, H. van Heze en oud-plaatsgenoot J. Burm. Voor elke inzender zijn er ook prijzen in natura. Tijdens de parkietenshow is er zaterdag van 13.00 tot 18.00 uur een vogelbeurs. Vogelliefheb bers kunnen hier terecht voor aan- of verkoop van vogels. Een bijzondere omlijsting van de gehele show vormen de tekeningen over vogels of de natuur die door de jeugd van de lagere school van St.-Jan- steen zijn gemaakt. Voor de mooiste tekeningen, die beoor deeld worden door een des kundige jury, zijn er prijzen beschikbaar. De parkieten show is open vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 13.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - Het kerkbe stuur van de parochie Koe wacht wil met de medegelovi gen in de parochie van ge dachten wisselen over de toe komst van de parochie. Dit ge beurt op donderdag 18 septem ber in De Vlaschaard. De toekomst van de paro chie is weer actueel omdat de huidige pastoor Jan Voeten maar een tijdelijke aanstelling heeft gekregen. Met het oog op de toekomst zijn Koewacht, Heikant en Sint Jansteen in middels een samenwerkings verband aangegaan waarvoor pastoor G. Claessens uit Sint Jansteen de eindverantwoor delijkheid draagt. De parochianen mogen don derdag daar hun gedachten over uitspreken. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Van onze correspondent LAMSWAARDE De bridge club Lamswaarde vierde in zaal de Vier Jaargetijden het tienjarig bestaan. Dat ging ge paard met verschilende activi teiten. Voorzitter Camiel de Schrij ver reikte tijdens een diner enkele oorkonden uit aan le den die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de ver eniging. Iedereen kreeg bo vendien een herinnering. Het feest begon 's middags met een bridgewedstrijd voor de cup van de vaste paren. Deze werd gewonnen door de dames Pouwels en De Bakker. Daarna werden in groepjes behendigheidspelletjes ge daan. Tenslotte was er nog een bridgedrive voor de cup mixed paren, gewonnen door me vrouw Pouwels en de heer De Booy. Van een onzer verslaggevers x HULST - De geluidswal die het Hulster uitbreidingsplan Tragel scheidt van het doorgaand verkeer op de Zoete- vaart heeft in een paar dagen tijd zijn groene frisheid verloren. Nog maar pas is de dijk voorzien van graszoden, maar een groot gedeelte daarvan vertoont nu een ongezonde, bruine kleur. Toen het euvel door de gemeente werd ge signaleerd, is het bedrijf dat de zoden heeft aangelegd, gemaand om snel actie te ondernemen. Die actie bestond uit het nathouden van de zoden. Wat dat betreft is het re genachtige weer van de laatste dagen erg welkom. Volgens wethouder G. van de Voorde is nog niet te zeg gen hoeveel vierkante meter gras er kapot is. „Gras is taai, dus mogelijk dat het weer bijkomt". Zeker is dat de zaak voor de gemeente geen financiële gevolgen heeft. „In de opdracht aan het groenbedrijf is de garantie inge bouwd dat de geluidswal zal worden voorzien van gras. Dus als een gedeelte van het gras kapot is, zal het bedrijf dat moeten vervangen." HULST - Bij een kop-staari botsing op rijksweg 60 werder zondagavond twee personen auto's aanzienlijk beschadigd De automobilist T. B. uit Bres- kens was gestopt voor de ver keerslichten op de kruising van de rijksweg met de Abs- daalseweg omdat het licht op 'rood' stond. Een hem achterop komende personenauto be stuurd door T. F. uit Rilland- Bath, botste tegen de wager van T. B.. TERNEUZEN - In de nac^l van zondag op maandag is in gebroken op het in de Zeve- naarshaveh van Terneuzer liggend en onder Panamese vlag varend zeeschip Kapitein Anthonis. Uit de hut van de kapitein werd een aanzienlijk geldbedrag gestolen. Volgens de rijkspolitie te water gebeu ren dergelijke insluipingen op afgemeerde schepjen meer en is vermoedelijk het werk var een vaste groep buitenlanders die vanuit België opereren. SLUIS - Uit een geparkeerd staande pjersonenauto eigen dom van de heer D. uit Philip pine is op de Gaarmarkt eer halve tank benzine gestolen Vermoed wordt dat er ver band bestaat tussen de vernie ling van een tiental autoban den en deze diefstal. ZUI "IZANDE - Op de Terhof- stedt lijk is geschoten op de woning van de familie B. De schoten, geslost met een wind buks, troffen een ruit.In de dubbele beglazing werden twee gaatjes gevonden. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Autorit - Aan een auto- orieëntatierit namen 28 auto'! deel. Uitslag: 1. J. Lockefeei 107 punten, 2. S. Lockefeer 106 3. W. van der Heyden 98, 4. E van Damme 96, 5. P. Kindt 91 punten. Kaarting - In zaal Tillemai werd een kaarting gehouder waaraan 55 personen deelna men. Uitslag: 1. P. van Kerk hoven, Hulst; 2. E. Bleyenberg 3. J. Dieles, beiden Kieldrecht 4. mevrouw Coene, Nieuw-Na- men; 5. mevrouw Van Kerho- ven, Hulst. Bridge - Leden van de bridge club speelden in café De Vie: Jaargetijdén de vierde wed strijd in de najaarscompjetitie Uitslag: 1. dames van Es- broek-Vand er Wielen, 2. da mes De Bakker-Pauwels, 3 mevrouw Joossen-de heer D( Booy. Hengelen - Vissersvereniginj De Clingse Hengelaars hielt op het viswater De Zestigvoe een wedstrijd voor de leden De belangstelling was matig Dit was mogelijk te wijten aar het slechte weer. Er namen 2' hengelaars aan deel. Uitslag 1. Gaston Cornue, St.-Gillis- Waes 1800 gram; 2. Mark dt Rijk, De Klinge 1750; 3. Kur van Boxelaar, St.-Gillis 1620 4. Freddy Lippens, Axel 1000 5. Eric Stremersch, St.-Gilli.' 1000 gram. Handwerkexpro - De hand- werkclub voor ouderen hielt in de foyer van gemeen schapshuis Malprertuus eer tentoonstelling van allerlei ge maakte spullen in het afgelo pen jaar. Hieronder warer wandschilderijen, gebor duurde ontbijtlakens, ge haakte bedspreien en kleedjes theedoeken, sokken, en sjaals De artikelen waren van goedt kwalteit en de afwerking wai goed. Ook was gelegenheid to het raden van een naam var een pop en tellen van een aan tal knopen in een fles. De ver koop van de mooie spullen wai naar wens. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd door Bont van Ouderen een kaarting ge houden, waaraan 32 prersoner deelnamen. Uitslag: 1. E Kouyzer, 2. Th. Weemaes, bei den Graauw; 3. H. van Dorsse- laer, Absdale; 4. J. van di Hende, Hulst; 5. L. de Burger Graauw. De volgende kaar ting is donderdag 18 septem ber, aanvang 14.00 uur. Vrouwenleerjaar - In he Houtenkwartier wordt van daag, morgen, een extra bij eenkomst ingelast om belang stellenden de kans te gever zich in te schrijven voor he vrouwenleerjaar. De bijeen komst begint om 10.00 uur. Carnaval - Het bestuur van dt stichting Steens carnava hield een vergadering. Beslo ten werd op korte terijn dt volgende activiteiten te hou den: 3 oktober algemene ver gadering en 1 november eer grote country and western avond met het orkest var Johnny Lawton.

de Stem | 1986 | | pagina 11