[genheid Oude lichting Antoniussschool bijeen Dierententoonstelling in Sluis PLANNETJE BRENGT MEER EVENWICHT stofferen tócijaatt list-winkeliei Scoutinggebouw Westdorpe feestelijk geopend Groot muzikaal slot dorpsfeest Zaamslag Zuiddorpe-feesten sportief verder IRK •mm-m Jongerenkoor Clinge brengt musical PA EN MA VAN ETTEN maandag 15 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND J. DIRKSE Bkantie gesloten ♦ING? MSE REPETITOREN' iCONOMIE (Drs) drieduizend tan op muffelmarkt (in Sas Vrouwenleer jaar in Axel kan mogelijk beginnen Kernenrit in Terneuzen met dertien aanspanningen VOLVO Aan 'n volvo hoef je doorgaans niet veel te doen. Maar wèt we doen, doen we goed of beter. WELZIJN Hulst schaft hoor zittingen af Opbrengst 3200 gulden rommelmarkt IJzendijke Chemisch afval op Tholen 'za'k apart' ice zoenen l liculieren |ie. lubileum, receptie, Irloving, overwinning, \tiam. openbare dank, Imag best eens in de gina familieberichten. Iduur hoeft het niet te |ten nog geen tientje), om 1,90. Eén grote |45 Voor het plaatsen lding met een formaat pnwijf 13,50 toeslag aanvraag Bij niet |dt 4,00 adm kosten ■en niet geretourneerd |eet uw tekst 2 dagen én van onze kantoren i stuurt u eveneens 2 j naar Postbus 3229, Piftelijke opgaven worden liteerd indien naam en ^ok indien Uw betaling houden ons het recht I opgaat van redenen te geren ngsnleuws alom op donderdag. H.G. met uw 25-jarig bruiloft en bedankt voc de gezellige dag Dorald, Franska en Joh T6 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondent SLUISKIL - Emmy Oppeneer en Ineke Dleleman vonden het na 18 jaar wel weer eens tijd om de oude lichting 1967/68 van de St. Antoniusschool in Sluiskil bijeen te roepen en oude her inneringen op te halen. Het werd een gezellige reünie die tot in de late uurtjes voortduurde. Om half vier werden de oud-leer lingen op 'hun' school verwacht. Ze werden verwelkomd met koffie en zelfgebakken cake. Namens de oud- onderwijzers en onderwijzeressen wa ren aanwezig Zr. Invialata en juf frouw De Waal. Vervolgens werd de school bezich tigd, waarbij vaak woorden van ver bazing te horen vielen over de grote veranderingen die het onderwijs in de loop der jaren heeft ondergaan. De oud-leerlingen namen nogmaals plaats in de oude banken. Niet voor een rekenproefwerk, maar voor een groepsfoto. In de lange gangen werd een koud buffet opgediend. Hierna kwamen de oude herinneringen weer naar boven. Schaterlach klonk op bij de anekdote over zr. Gertrude. Achttien jaar gele den viel ze onder grote hilariteit van haar lessenaar. Juist op het moment dat de zusters een kortere rok moch ten dragen. De Yankee Doodle Session wist ver volgens de hele avond de stemming er goed in te houden. Om een uur verlie ten de laatsten het schoolgebouw. Over één ding waren alle oudgedien den het eens. Het zal zeker geen acht tien jaar meer duren voor een vol gende reünie. Nieuwe koophuizen in centrum van Hulst Laat nu uw getviilkte meute; vernieuwen, wijsopgave vos at Woninginrichting Haagdijk 135 - Breda Telejoon 144200 j 15 september I zijn wil 13 oktober vanal ir weer geopend. Ook voor; EVENEMENTEN KOUDE SCH0TH.S DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS ^ieei ién ien N B O N O FN knger door? Omdat er zoveel viaj I de zaak heeft. Maar uw werkf nart voor het personeel? Jiend Nederland. Werknemers [ver werktijden. Overwerk zon®] ■ie en werken op roostervrije Ide groothandel of een ander be ptverlening? Worden uw wei' Iris? Bel gratis de Dienstenbond1 Vandaag kunt u tot 20.00 uurf jtnd tijdens kantooruren. b230 VOOR HULP EN IN FOR» Van een onzer verslaggevers HULST - Het bouwbe drijf Van Kerckhoven wil aan de Nieuweweg In de Hulster binnen stad 6 nieuwe premie-D koopwoningen bouwen. Het plannetje is volgens burgemeester en wethou ders niet alleen van belang voor een wat evenwichti ger opbouw van het wo ningbestand in de binnen stad, maar bovendien le vert de verkoop van de grond de gemeente nu meer op dan wanneer op die plaats sociale woning bouw zou plaatsvinden. Het bouwplan van de zes luizen voorziet tevens in par- keermogelijkheden op eigen terrein. Dat is volgens B en W van het grootste belang, omdat in die omgeving nauwelijks parkeerruimte voorhanden is. De huizen komen te staan op de locatie Nieuweweg 12 en 22 tot en met 30. De slooppancfjes die daar nu staan zijn eigen dom van de gemeente. Ze wer den een aantal jaren geleden al aangekocht in het kader van de sanering van het ge bied Zomerstraat-Nieuw- straat. Tegenover die pandjes lijn enkele jaren geleden al vier oude woningen gesloopt in de woningbouwvereniging ft daar 12 woningen voor en tweepersoons huishou- lens neergezet. Het probleem met de nu aan Ie orde zijnde woningen is dat lummer 26 nog steeds wordt iwoond. Van Kerckhoven in dus niet eerder aan de lag dan nadat het huis is ont- imd. Voor de bewoner zoe- :en B en W naar een passende iplossing. Daarbij is ook de tulp van de Hulster Woning- mwvereniging ingeroepen, imdat vorige maand al de iremiebeschikking is afgege- 'en, moeten de zes huizen iterlijk half december wel tot in met de beganegrondvloer ;ereed zijn. Tevoren moeten le oude huisjes dan nog ge- loopt worden. ZJ >rt in uw omgeving. afgenomen onder toezicht van het nische Zaken ag van studiegidsen ook 's avonds en in het w Jet 01717-7840* of stuur de bon even op geheel vrijblijvend de studiegids in huis tegel sturen aan EURODIDAKT. Antwoord Voorschoten :olleges voor: erdam. Igende bijeenkomsten: Engels, Stationsplein 45 ai, Stationsplein 9 ormatie over vooropleiding en koste" Zeist ische informatie: 03404-15404. er beheer van de p8 JB Zeist. Van ome correspondent JAS VAN GENT - Ruim 3000 pensen brachten gisteren een Irzoek aan de najaars-snuf- «aimarkt gehouden in evene- mentencentrum De Vlaande- Kn in Sas van Gent. Ook dit- Jiaal bleek de 'snuffelformule' Veer prima aangeslagen, hoe- wal de standhouders van me- ™>g waren dat de koopkracht ditmaal iets minder was dan vorige keren. „Wellicht moe- J™ we de oorzaak hiervan ™eken in het aanbod", aldus tganisator Plm van Hilten. «tedere keer weer zijn het an- iT^Pfllen die te koop zijn en y de interesse van de bezoe kers wisselt". In tegenstelling tot de voor- gars-snuffelmarkt bestond tr/firei? °°k morgenpiek. Sr® toPdrukte bij het open- *«rLv?n de deuren, maar de pers kwamen over de gehele ftï gespreid". Met de regel- L t van de klok wisselden ook tal van tweedehands "owes van eigenaar. On- S de gespreide drukte be- irnhien 0011 nu weer parkeer- «PWemen. Een door de orga- imoht "^gehuurde parkeer- ïik tl 8 mensen nadrukke- terir(,„Verstaan met dubbel te Kaan?11 °P het bomvolle L derenplein met het ri- Kvnncü 6611 b°ete. Noodge- haara parkeerde men dan [•trater auto in de omliggende druiWi °m verVolgens in een de snnff8? regen de ingang van j snuffelmarkt te vinden. Van ome correspondent WESTDORPE - Zaterdag middag heeft de scouting groep van Westdorpe het nieuwe clubgebouw aan de Molenstraat feestelijk ge opend. Dat gebeurde in aanwe zigheid van alle scoutingle- den en een groot aantal be langstellenden. In zijn welkomstwoord bracht voorzitter Jos van Bree dank aan alle mede werkers, in het bijzonder G. van Kwikkelberghe en H. van Horen. Waarnemend burgemeester J. Platschorre van Sas van Gent zei veel waardering te hebben voor de scoutinggroep. „Het is een mijlpaal in uw bestaan, een eigen clubgebouw dat door velen werd geambieerd. Be langrijk is dat het gebouw met eigen handen is opgezet. U hebt meer dan 70 procent van de kosten zelf weten op te brengen door eigen activi teiten. U hebt gepionierd en de handen uit de mouwen gestoken. Dat zal ongetwij feld meer vreugde geven aan dit eigen gebouw", aldus Platschorre. Hij zei verder erop te ver trouwen dat de groep het goede voorbeeld van de lei ders zal volgen. Namens het gemeentebestuur wenstte hij de verkenners veel geluk in hun nieuwe onderkomen. Districtsvoorzitter W. Schauwaert zei ook op zijn beurt veel respect te hebben voor wat de Westdorpese Van onze correspondent ZAAMSLAG - Het jaarlijkse dorpsfeest in Zaamslag kreeg za terdag een muzikaal slot. Maar liefst acht muziekgezelschappen gingen marcherend en musicerend over het feestterrein. Het dorpsfeest stond dan ook in het teken van het 100-jarig bestaan van muziekvereniging De Volharding. met kraampjes en demonstra tiestands. De schaakvereni ging Terneuzèn hield ge slaagde simultaanwedstrij- den, waaraan onder meer de Zeeuwse kampioen snelscha ken mee deed. Hond de middag liet zelfs de- zon zich zien, zodat het koffie- terras al spoedig te klein werd. Charlie music soudmix-show wist het publiek te amuseren met plaatselijke talenten. Zo'n 600 kinderen lieten ballons op, en de mikro-markt hield paalklimwestrijden voor groe pen. De uitslag: 1. De Vier He ten I, 2. Reuzenhoek, 3. Mikro- Markt, 4. Veerstraat en 5. De Vier Heren II. Het geheel werd opgeluis terd door acht muziekgezel schappen, op uitnodiging van de jubilerende Volharding. Het hoogtepunt van de feestelijkheden, een optreden van Danny Christian en de JLS-band, hing aan een zijden draadje. De zanger was even zijn stem kwijt. Gelukkig voor het toegestroomd publiek kon het optreden toch doorgaan. Een succes was ook de fietsen- veiling op plein zuid. Daar verwisselden zo'n 40 rijwielen van eigenaar. De play-back- show werd gewonnen door Heidi Damann met een vertol king van Madonna, gevolgd door de Dolly Dots en Bianca Buijze met 'kinderen voor kin deren'. Zaterdag werd in alle vroegte al begonnen met het inschrijven van verschillende wielerclubs. De trimclub Mag- dalena had een route uitgezet van 60 kilometer, die met eeen gemiddeld gangetje van 22 ki lometer per uur kon worden afgepeddeld. Aansluitend was er een wandelzoektocht, waar van de opbrengst naar UNI CEF gaat. Vanaf tien uur was het zoe ken naar een parkeerplaatsje in het dorp. Het feest barstte dan ook los met een maxi- markt, kunstmarkt, vlaamse kermis en waterlooplein- markt. Traditiegetrouw kreeg de rommelmarkt veel belang stelling en werden er goede zaken gedaan. Op de maxi- markt presenteerden de winkliers zich naar buiten toe Inschrijven in het gastenboek alvorens het nieuwe gebouw te bezichtigen groep heeft gepresteerd. Hij bood een cadeau aan. Origineel en spectaculair vond hierna de officiële ope ning plaats. Leden van de scoutinggroep lieten zich, gewapend met sleutel en schaar, via een kabelbaan vanuit een boom naar bene den glijden. Ook oprichter George Mechelinck kreeg een schaar aangereikt en vervolgens werd het touwtje van een groot aantal ballon nen doorgeknipt. Fanfare Eikels worden Bomen ver leende aan deze feestelijke middag muzikale medewer king. Onder vrolijke mars muziek werd het naam bordje ,,'t Hjem" (een Deens woord voor onderkomen) onthuld. Veel verenigings besturen en andere belang stellenden bezichtigden het geitouw en overhandigden geschenken. - FOTO GERARD BLAAKMAN De feestelijkheden wor den zaterdag 20 september voortgezet met een weekend voor zo'n 250 welpen en ka bouters. Een week later, op zaterdag 27 september ko men ongeveer 300 oud-leden van de scouting Westdorpe bijeen voor een reünie. Van onze correspondente CLINGE - Op zaterdag 20 sep tember treedt het jongeren koor Clinge voor het voetlicht met een eigen verkorte versie van de musical The Sound of Music, afgelopen weekend nog op de televisie te zien. De musical is aangepast aan de mogelijkheden van de groep, waardoor het verhaal, de muziek en de zang op boeiende wijze kunnen wor den gebracht. Er doen twintig leden mee, naast zes orkestle den en een verteller. Het jongerenkoor Clinge is na een moeilijke periode volle dig tot bloei gekomen onder leiding van Mariene Willaert, en de algemene leiding van Julia de Maat. Wekelijks oefent het koor in de parochiekerk. Dit heeft er toe geleid dat het niet alleen bij de muzikale verzorging van de jongerendienst in de Clingse kerk bleef. Het koor wil zich ook op andere wijze presenteren. Zo is er dus eerst de musical, maar daarnaast zal tijdens de Bamisfeesten in Klooster- zande ook daar de eucharistie viering worden verzorgd. Dat gebeurt op zondag 28 septem ber. Dan staat 1 november weer een viering in de eigen parochiekerk in de sfeer van Allerheiligen op het program ma. De eerste voorstelling van The Sound of Music vindt plaats in zaal de Troubadour op 20 september om 20 uur. ER WAREN niet minder dan 616 inzen dingen te bewonderen op de tentoon stelling van de Konijnen- en Pluimvee- vereniging Oostburg en Omstreken. Al les speelde zich af in de sporthal van Sluis. Vrijdag voerden de dieren gekeurd en gedurende het weekeinde konden ze bekeken worden. Het was voor de der tiende keer dat de vereniging een ten toonstelling had ingericht. Er waren deze keer ook inzendingen uit België. Het ging o.a. om konijnen, dwerghoen ders, kippen, Vlaamse hazen en sierdui- ven. FOTO GERARD BLAAKMAN Van onze correspondent AXEL - Tijdens de twee infor matiebijeenkomsten, die don derdag in Axel werden gehou den, meldden zich acht cursis ten aan voor het nieuw te star ten vrouwenleerjaar in Axel. Dit aantal is nog te weinig om van start te kunnen gaan, doch voldoende om de beide begeleidsters van de cursus hoop te geven dat er in totaal tien vrouwen zullen deelne men. „Zeker in Axel verwach ten we dat het vrouwenleer jaar opgestart kan worden", aldus een tevreden Ria d'Hont, begeleidster van de cursus. „Als we nog enkele aanmel dingen krijgen, en dat ver wachten we zeker, kan de cur sus opgestart worden". Slechts vier vrouwen meld den zich aan voor de nieuwe cursus. Dinsdag 16 september kunnen geïnteresseerde vrou wen alsnog kennismaken met het vrouwenleerjaar. In het VEJV-gebouw, Houtenkwar- tier 9, begint om 10.00 uur een extra kennismakingsbijeen komst. Vrouwen die zich alsnog willen aanmelden kunnen zich telefonisch opgeven via: tel. 01155-3448, 01145r679 en 01140- 10543. TERNEUZEN - De tweede kernenrit Terneuzen-Hoek- Siuiskil-Terneuzen, georgani seerd door de plaatselijke VVV en de koetsiers vereni ging In de Triemn is een groot succes geworden. Er werden onderweg vele bezienswaar digheden bezocht. Gestopt werd er in Hoek en Sluiskil. Om tien uur vertrokken de paard en wagencombinaties vanaf het stadhuis. Via de bin nenstad, het sluizencomplex en de Braakmanpolder ging de stoet naar Hoek. Op het Mo lenplein hield men halt voor de lunch. De plaatselijke be volking toonde veel belang stelling voor de oude aanspan ningen. Als eregast van de VW Terneuzen mocht Johan nes Platteeum, de vroegere smid van Hoek, de tocht mee maken. Na de lunchpauze ging de route naar Sluiskil. Op Groenoord werd een kleine pauze gehouden. Ook hier weer veel belangstelling voor de boerenwagens, koetsjes etc. Via het Kanaal van Gent naar Terneuzen kwamen de deelne mers terug in Terneuzen. Na afloop ontvingen alle deelne mers een herinneringstegel van de dit jaar jubilerende koetsiersvereniging In de Triemn. (ADVERTENTIE) 1CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Mr. F.J. HaamunweQ 49 Tel. 01150-97455 Van een onzer verslaggevers HULST - De hoorzittingen waarop de bevolking van Hulst jaarlijks zijn zegje kun nen doen over het ontwerp- weizljnsprogramma worden afgeschaft Volgens burgemeester en wethouders is de belangstel ling van burgers, organisaties en instellingen voor deze hoor zittingen de afgelopen jaren sterk verminderd. Vorig jaar bijvoorbeeld kwamen er nog geen tien belangstellenden op af. Een betere regeling, zo meent het college van B en W, zou zijn, dat in de periode dat het voorontwerp welzij nspro- gramma ter visie ligt, op de gemeentesecretarie tijdens kantooruren en tijdens enkele speciale avondzittingen, de ge legenheid wordt geboden na dere inlichtingen over het voorontwerp welzij nspro- gramma in te winnen. Deze avondzittingen zouden op ver schillende plaatsen kunnen worden gehouden. Op die ma nier kunnen de gebruikelijke hoorzittingen zonder bezwaar vervallen. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De ouderraad van de openbare basisschool in IJzendijke hield afgelopen za terdag een zeer geslaagde rommelmarkt annex kleding- beurs. De netto-opbrengts be droeg maar liefst 3200 gulden, een nieuw record. Gijs van Sorgen en Sandra van de Broeke werden bij de jeugd beneden de 12 jaar de tien kilo-kampioenen. Zaterdagmorgen vroeg wa ren de leerlingen van deze school al in de weer met een huis aan huis-wafelverkoop. In de middaguren begon dan de rommelmarkt en kleding- beurs. Voor de eerste maal waren er kraampjes opgesteld en dat bleek later een gouden greep te zijn geweest. Ook de verschillende wedstrijden wa ren erg in trek. Stefan Neyt wist het juiste aantal spijkers in een pot te raden, terwijl A. de Hulster de naam van de pop wist te raden. IJzendijkenaar Frans van de Bossche zorgde voor mu ziek, zodat ook deze achtste rommelmarkt een gezellige sfeer kende. Remco de Paepe en Tanja Speyer werden kam pioen bij de 13-jarigen en ouder, terwijl Ton Teunissen bij de volwassenen over de meeste kracht bleek te be schikken. THOLEN - 'Chemisch afval, za'k apart'. Onder dit motto probeert de gemeente op het eiland Tholen de inzameling van klein chemisch afval te bevorderen. In een daarvoor aparte plastic zak, in een op vallend gele kleur, kan het mi lieu-onvriendelijke afval voortaan worden opgeslagen. Dat is het resultaat van een actie Chemisch Afval die za terdag op de gemeentelijke werkplaats in Tholen een eer ste bekroning vond met de be kendmaking van de leus door wethouder Koopmans. Van onze correspondent ZUIDDORPE - Dit weekend vierde Zuiddorpe voor de vijfde achtereenvolgende maal een feestweekend ter ge legenheid van het 750-jarig bestaan. Vanaf vrijdag tot en met zondag ging het er in het dorp onder de linden erg spor tief aan toe. Vrijdag begonnen de spor tieve feestelijkheden met touwtrekwedstrijden op het dorpsplein. Aan deze wedstrij den werd deelgenomen door gelegenheids- en competitie teams. 27 Volleybalploegen streden zaterdag en zondag op het sportveld bij de gymzaal om de eerste plaats. Ondanks het slechte weer, vooral zondag, sprak de organiserende vol leybalvereniging De Sterre van een geslaagd weekend. „Het toernooi it uitstekend verlopen. De onderlinge sfeer was prima. We zullen volgend jaar zeer zeker weer een toer nooi houden en dat zal dan nog uitgebreider zijn", aldus een tevreden voorzitter, de heer Roeland. In het café In den Herberg vond een handboogschieting plaats. Hieraan werd zaterdag door 55 schutters deelgeno men. De uitslag van de touwtrekwed strijden was: Dames: 1. Het Laantje (Kloosterzande); Heren: 1. Lucassen (Zuiddorpe); Heren recreatief: 1. In den Herberg <Zuiddorpe). Uitslag volleybal: Gemengde pou les: 1. Phito (Westdorpe), 2. Rabo bank (Philippine), 3. Gemeente Ter neuzen; Damespoule: 1. Zuipcylin- ders (Westdorpe), 2. Kieleman (Sluis kil), 3. Meermarkt V.AVelde (Ter neuzen); Herenpoule: 1. Neckerman (Hulst), 2. De Sterre (Zuiddorpe), 3. Attack 77 (Koewacht). Uitslag schieting: hoogvogel:- H. de Vos (Heikant); le zijvogel: A. Geers (Moerbeke B), 2e zijvogel: R. D'Hont (Zuiddorpe), meeste kleine vogels: A de Munck (Zuiddorpe); ex tra hoge vogel: R. Herwegh (Hei kant). I

de Stem | 1986 | | pagina 7