Jef Lieckens wint GP Fourmies SARONNI EN PIASECKI WINNEN TROFEO BARACCHI Goede papieren Sean Kelly Gal way United komt voor de lo] ZAAMSB Ritzege Wojtinek Fifth Avenue-mijl voor Gonzalez en Puica Patrij zei te vrede met pun Knetemann wint in Eindhoven MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986 DE PjTEM_S£m£ T12 PAGINA SPORT EERSTE POSITIE PLOEG RAAS VOOR WERELDBEKER BEDREIGD TRENTO (AFP/SID) - De 45ste Trofeo Barac- chi, de klassieke koppeltijdrit voor beroeps wielrenners, heeft zaterdag in Trento een dra matisch verloop gekregen. De Italiaan Fran cesco Moser fietste op zijn geboortegrond zo verschrikkelijk hard dat hij zijn koppelgenoot Didi Thurau volkomen uitputte. Zware val René Beuker Zege Oosterbosch en Van Poppel in Hoevelaken Zege Italië in motorzesdaagse RONDE CATALONIË Omloop van Zuiden voor Van Putten Zege Tourné Rossi winiu Ronde Venet| ■JVIAANDAG 15 SEP] TERNEUZEN - I korfbal zette Luctor week leed, volledig een 12-3-nederlaag kon het tegen OND maar liep na de he: derlaag aan. All Ri dan verwacht. Het 6, maar versloeg ee: met 6-4. Blauw Wit pia: 8-6. FOUR MIES (AFP) - De Belgi sche sprinter Jef Lieckens heeft gisteren in Noord- Frankrijk de Grote Prijs van Fourmies, tellend voor de we reldbeker voor merkenploe gen, gewonnen. Hij was de snelste in een kopgroep van acht renners. Gert-Jan Theu- nisse uit de ploeg van Peter Post werd tweede. Jean Ha- bets, de winnaar van vorig jaar, eindigde op de zesde plaats, Adrie van der Poel op de achtste. De 54ste Grote Prijs van Fourmies stond in het teken van een lange solo van de Fransman Vincent Barteau. Hij fietste alleen vooruit tus sen de 38ste en 168ste kilome ter met een maximale voor sprong van elf minuten. Nadat Barteau was ingelopen, ont stond een levendige koers met een hoofdrol voor de renners van Jan Raas en die van de Belgen Walter Godefroot en Albert de Kimpe. Drie kilome ter voor het einde begon de Belg Rudy Rogiers aan een so lo. Hij werd twintig meter voor de eindstreep ingelopen, waarna Lieckens met over macht de sprint won. De 'Kwantums' verdedigden hun leidende positie in het we reldbekerklassement. Uitein delijk werden slechts drie puntjes gesprokkeld. De ploeg van Albert de Kimpe pakte er veertien, zodat de voorsprong van Raas' ploeg werd terugge bracht tot één punt. Uitslag: 1. Jef Lieckens (Bel) 226 km in 5.53.28,2. Gert-Jan Theunisse (Ned) z.t., 3. Jean-Marie Wampers (Bel) z.t., 4. Willem Wijnant (Bel) z.t., 5. Rudy Rogiers (Bel) z.t., 6. Jean Habets (Ned) z.t., 7. Patrick de Neut (Bel), z.t., 8. Adrie van der Poel (Ned) z.t., 9. Eric Vanderaerden (Bel) op 9 sec., 10. Edwin Bafcop (Bel) z.t., 11. Johan Capiot (Bel) z.t., 12. Werner de Vos (Bel) z.t., 13. Edwig van Hooydonck (Bel) z.t., 14. Luc de Decker (Bel) z.t, 15. Patrick Verschueren (Bel) z.t.. Klassement wereldbeker voor merken ploegen: 1. Kwantum 84 punten, 2. Hita chi 83, 3. La Vie Claire 50, 4. Lotto 36, 5. Kas en Panasonic 29. Thurau blok aan been van Moser De Westduitser kon na driekwart van het parkoers het wiel van de werelduurrecordhouder niet meer houden. Moser moest meermalen inhouden en ver speelde daardoor de overwinning. Aan het einde van de kop peltijdrit zag het Thurau zwart voor de ogen. Hij stuurde achter de eindstreep tegen een afrastering aan en viel van zijn fiets. Hij werd in zorgwekkende toestand afge voerd naar het dichtstbij zijnde ziekenhuis. Een onder zoek bracht geen bijzonderhe den aan het licht, zodat hij korte tijd later kon worden ontslagen. Hij was alleen aan EINDHOVEN (ANP) - Gerrie Knetemann heeft zondag in Eindhoven een criterium voor profs over 100 kilometer ge wonnen. In de sprint versloeg hij oud-wereldkampioen Joop Zoetemelk. Uitslag: 1. Gerrie Knetemann (Huyber- gen) 100 km in 2.19.36, 2. Joop Zoetemelk (Germigny-l'Eveque) z.t, 3. Fons van Katwijk (Oploo) op 25 sec., 4. Bert Oos terbosch (Lekkerkerk) z.t, 5. Matthieu Hermans (Heerewaarden) z.t, 6. John Bogers (Budel) z.t, 7. Mare Sergeant (Bel) z.t., 8. Jan Bogaert (Bel) z.t., 9. Ste ven Rooks (Castricum) z.t, 10. Hans Daams (Hoogerheide) z.t. VALTER 2000 (ANP) - René Beuker, de 21-jarige beroeps- renner uit Bussum, is zaterdag na afloop van de vierde etappe van de Ronde van Catalonië zwaar ten val gekomen. Hij heeft een gescheurd sleutel been opgelopen. In het zieken huis werd ook zijn arm weer in de kom geduwd. Het ongeluk gebeurde in de afdaling van de berg Valter 2000, waar de eindstreep was gesitueerd. Alle renners daal den na afloop tussen het pu bliek en het openbare verkeer per fiets de berg af op weg naar hun hotel. Beuker moest plotseling uitwijken en kwam hard te vallen. HOEVELAKEN (ANP) - Bert Oosterbosch en Jean-Paul van Poppel waren zaterdag de prominentste winnaars tij dens de wielerdag van Hoeve laken. Oosterbosch won een korte individuele tijdrit. Van Poppel sprintte uit een kop groep van zeven naar de zege in het criterium voor profs over 98 kilometer. Uitslag tijdrit: 1. Bert Oosterbosch (Lek kerkerk) 4,8 km in 6.15.44, 2. Adrie van der Poel (Hoogerheide) 6.20.07, 3. Johnny Broers (Maartensdijk) 6.24.91, 4. Joop Zoetemelk (Germigny l'Eveque) 6.28.26,5. Steven Rooks (Castricum) 6.31.26. Uitslag criterium: 1. Jean-Paul van Pop pel (Bosch en Duin) 98 km in 2.20.14, 2. Adrie van der Poel (Hoogerheide), 3. Pe ter Stevenhaagen (Haarlem), 4. Theo Smit (Zwanenburg), 5. Bruno Leali (Ita), 6. Peter Pieters (Zwanenburg), 7. Gerrit Solleveld (De Lier) allen z.t. als de win naar, 8. Maarten Ducrot (Middelburg), 9. Johnny Broers (Maartensdijk), 10. Fons van Katwijk (Oploo) op 1.02. SAN PELLEGRINO (SID) - De Italiaanse coureurs hebben in eigen land de 61ste interna tionale motorzesdaagse naar hun hand gezet. Zowel bij de senioren als de junioren stre ken de Italianen onbedreigd de overwinning op. Bij de senioren werd titel verdediger Zweden tweede en Tsjechoslowakije derde. Bij de jeugd (tot 23 jaar) werd de DDR tweede en Tsjechoslowa kije derde. het einde van zijn krachten geweest. Moser en Thurau lie ten voor de inzinking veruit de beste tijden afdrukken. Door de instorting kreeg het koppel de zevende tijd. Later werden Moser en Thurau uit de uit slag geschrapt, omdat Thurau in zijn pogingen het wiel van Moser te houden verschillende onreglementaire handelingen beging. De koppel tijdrit over 96,6 kilometer om de Trofeo Ba- racchi-trofee leverde een overwinning op voor de Ita liaan Giuseppe Saronni en zijn Poolse ploeggenoot Lech Pia secki. Zij onderhielden van begin tot eind in eendrachtige samenwerking een hoog tem po. Jelle Nijdam was de enige Nederlandse deelnemer. Met de Belg Nico Emonds eindigde hij als tiende, ruim vier minu ten achter Saronni en Piasec ki. Na de diskwalificatie van Moser- Thurau schoof hij een plaatsje op. Uitslag: 1. Giuseppe Saronni/Lech Pia- Lech Piasecki (links) en Giuseppe Saronni in actie tijdens de koppeltijdrit. FOTO AP secki (Ita/Pol) 1.59.44 (gem. 48,407 km/u), 2. Michael Wilson/Daniele Caroli (Aus/ Ita) 2.00.33,3. Hans Skibby/Rolf Sörensen (Zwe/Den) 2.00.57, 4. Alf Segersall/Carlo Bomans (Zwe/Bel) 2.02.03, 5. Rolf Gölz/ Ceslaw Lang (WDl/Pol) 2.02.38, 6. Jean- Francos Bernard/Kim Andersen (Fra/ Den) 2.02.46, 7. Francesco Moser/Didi Thurau (Ita/WDl) 2.02.48, 8. Roberto Vi se ntini/Stephen Roche (Ita/Ier) 2.02.59, 9. Claude Criquielion/Philippe Vanden- brande (Bel) 2.03.56, 10. Jelle Nijdam/ Nico Emonds (Ned/Bei) 2.03.58, 11. Ro berto Colovi/Walter Magna no (Ita) 2.04.30, 12. Jens Pedersen/Jesper Worre (Den) 2.06.54. VALTER 2000 (ANP/AFP) - In de 75-jarige Ronde van Catalonië werd het klassement za terdag volkomen door elkaar gegooid in de eerste bergetappe met aankomst op Valter 2000. De Spanjaard Juan Fernandez, vierde in het wereldkampioenschap, won daar de vierde etappe. Zijn landgenoot Anselmo Fuerte, vier de, nam de leiding in het algemeen klassement over van de Zwitser Jörg Müller. De Ier Sean Kelly, vijfde in de wereldtitelstrijd, eindigde met zestien seconden achterstand als tweede. De Ier nam door zijn bijzondere klimprestaties een optie op de eindzege. De Ronde van Catalo nië telt mee voor de Super Prestige-trofee. Hij kan zijn achterstand op de Amerikaan Greg Lemond vrijwel wegwerken met een overwin ning. Dinsdag is een individuele tijdrit over 29 kilometer. Laurent Fignon, de gewezen Tour de France-winnaar, liep zaterdag tijdens de rit over vijf cols een achterstand op van dertien minuten. Zondag gebeurde weinig schokkends in de jubileumronde van Catalonië. De vijfde etappe was in twee delen gehakt. De Fransman Domi nique Arnaud won het eerste gedeelte over 87,6 kilometer, de Spanjaard Pello Ruiz-Cabestany het tweede deel over 99 kilometer. In dat ritje onderscheidde de Fransman Laurent Fignon, zaterdag op een kwartier gereden, zich met de tweede plaats. De Spanjaard Anselmo Fuerte bleef leider in het algemeen klassement. Uitslag vierde etappe: 1. Juan Fernandez (Spa) 171 km in 4.48.48, 2. Sean Kelly (Ier) op 16 sec., 3. Pedro Delgado (Spa) z.t., 4. Anselmo Fuerte (Spa) op 19 sec., 5. Alvaro Pino (Spa) op 26 sec., 6. Marino Lejarreta (Spa) op 32 sec., 7. Acacio da Silva (Por) op 41 sec., 8. Charly Mottet (Fra) z.t. Uitslag eerste gedeelte vijfde etappe: 1. Dominique Ar naud (Fra) 87,6 km in 1.58.S8, 2. Jörg Müller (Zwi) z.t., 3. Angel Camarillo (Spa) z.t., 4. Eduardo Chozas (Spa) z.t., 5. Martin Early (Ier) z.t.. Uitslag tweede gedeelte vijfde etappe: 1. Pello Ruiz-Ca bestany (Spa) 99 km in 2.29.01,2. Laurent Fignon (Fra) op 34 sec., 3. Celestino Prieto (Spa) op 36 sec., 4. Acacio da Silva (Por) op 46 sec., 5. Sean Kelly (Ier) z.t.. Algemeen klassement: 1. Anselmo Fuerte (Spa) 18.33.04, 2, Sean Kelly (Ier) op 6 sec., 3. Pedro Delgado (Spa) op 10 sec., 4. Alvaro Pino (Spa) op 17 sec., 5. Acacio da Silva (Por) op 25 sec., 6. Charly Mottet (Fra) op 30 sec.. VITORIA (AFP) - Bruno Wojtinek heeft zondag zijn reeks suc cessen, daterend uit het voorseizoen, een vervolg gegeven. De 23- jarige Fransman, die de Ronde van Frankrijk moest missen vanwege een knieblessure, won de vijfde etappe van de Toe komstronde van de EG. Wojtinek was de beste sprinter van het peloton, dat de rit over 200 kilometer tussen Palencia en Vitoria in hoog tempo aflegde. Koersend over vlakke, rechte wegen, met de wind in de rug, bereikten de renners een gemiddelde snelheid van ruim 45 kilo meter per uur. De Spanjaard Miguel Indurain eindigde als tweede, Markus Eberli werd derde. Leider Roy Knickman, die het tempo moeiteloos kon volgen, kon zeshonderd meter voor de streep ternauwernood een on voorzichtige toeschouwer ontwijken. Drie kilometer eerder kwam het wel tot een valpartij. De Fransman Philippe Bouva- tier, de Tsjechoslowaak Miroslav Sikora en de Colombiaan Wil liam Palacio buitelden over elkaar heen en verloren een halve minuut op het peloton. Tien kilometer voor de finish maakte een groepje van vijf renners zich los van het peloton: Peillon en Philipp (Frankrijk), de Colombiaan Tolosa, de Italiaan Pianegonda en Bankin (Sov jetunie). Onder aanvoering van de ploeg van Wojtinek voerde het peloton het tempo op. De achtervolgingsrace slaagde zeven honderd meter voor de eindstreep. Uitslag derde etappe: 1. Moerayski (Sov) 112,5 km in 2.07.07, 2. Moreda (Por), 3. Ver- meiren (Bel), 4. Myyrilainen (Fin), 5. Lorenzon (Ita), 6. Sykora (Tsj), 7. Pinto (Por), 8. Leclerc (Fra), 9. Bankin (Sov), 10. Grewal (VSt), 16. Dekker (Ned) op 0.38. Uitslag ploegentijdrit: 1. Sovjet-Unie 26,5 km in 30 min. 55 sec. (gem. 51,426 km/u), 2. Systeme U. 31.09,3. Reynolds 31.23,4. Fagor 31.40,5. RMO 31.41,6. La Vie Claire 31.45,7. Tsjechoslowakije 31.48,8. Zor 31.52,9. Italië 32.07,10. Peugeot 32.07,14. Nederland 33.05. Uitslag vijfde etappe: I. Bruno Wojtinek (Fra) 200 kilometer in 4.26,03 (incl. 15 secon den bonificatie), 2. Miguel Indurain (Spa) op 0.05 (10 sec bon), 3. Markus Eberli (Zwi) op 0.10 (5 sec bon), 4. Janusz Kuum (Noo) op 0.15,5. Frédéric Garnier (Fra), 6. Camillo Pas- serra (Ita), 7. Enrique Carrera (Spa), 8. Milan Jonak (Tsj), 9. Jocelyn Jolidon (Zwi), 10. Jean-Claude Colotti (Fra), allen in dezelfde tijd als Kuum. Algemeen klassement: 1. Roy Knickman (VSt) 16.22.03, 2. Enrique Carrera (Spa) op 4.26, 3. Roland Leclerq (Fra) op 6.27,4. Vladimir Moeravski (Sov) op 6.29,5. Karin My- rilainen (Fin) op 6.54,6. Konstantin Bankin (Sov) op 7.03,7. Indurain op 7.05,8. Martial Gayant (Fra) op 7.17,9. Alexi Grewal (VSt) op 7.18,10. Jonas Tegström (Zwe) op 7.18. GALWAY (ANP) - FC Gro ningen voetbalt morgenavond in het Oosterpark voor het toernooi om de UEFA-beker tegen een club, die nog geen competitiewedstrijd in de be nen heeft. Galway United, dat zegt voor de lol naar Nederland te komen, neemt tot half oktober in Ierland deel aan een reeks wedstrijden om de League- Cup, opgezet met de bedoeling de verenigingen bezig te hou den. Traditiegetrouw vangt de Ierse competitie eind oktober aan. Toch acht de technische staf van Groningen het ge wenst zondag de ontmoeting van Galway tegen tweede-di visieclub Shelbourne bij te wonen. Trainer Rob Jacobs, die op de bank zit bij Ajax - Groningen, stuurt een waar nemer. Vanuit Galway is geen sprake van 'spionage'. „Wij weten bij voorbaat, dat we van Groningen verliezen, ook al is die ploeg ons onbekend", ver telt part-time manager Tony Mannion. „Dit zeg ik niet uit tactisch oogpunt, het is ge woon waar". Galway is dan ook van plan de reis naar Gro ningen te combineren met en kele toeristische uitstapjes, met Amsterdam als start- en eindpunt. „We komen misschien nooit meer in Nederland", legt Man nion uit. Volgens de 34-jarige manager, oud-voetballer bij Galway, zijn de duels in de eerste ronde om de UEFA-be ker sportief gezien hooguit in teressant als test voor de na tionale competitie. Zijn spelers, die drie keer in de week trainen, kunnen zich nauwelijks vrij maken voor een druk programma. Als amateurs hebben zij allen een volledige baan of studie en krijgen zij volgens Mannion van Galway een onkostenver goeding, waarvan zij niets overhouden. Het bonte gezel schap telt onder anderen een schilder, een advocaat, een meubelmaker en een verkoper in een kledingzaak. Mannion besteedt het merendeel van zijn tijd als monteur in dienst van de telefoonmaatschappij. „We hopen tegen Groningen natuurlijk wel de nederlagen zo klein mogelijk te houden", benadrukt Mannion. Hij voegt er meteen aan toe, dat het wel moeilijk zal zijn door de afwe zigheid van enkele gebles seerde basisspelers en de af wezigheid van zijn broer John. Deze aanvaller liep vorig jaar tegen Lyngby uit Denemar ken, bij het debuut van Gal way in het Europese toernooi voor bekerwinnaars, een OOSTELBEERS (ANP) - An ton van Putten heeft zaterdag in een sprint van zes renners de Omloop van het Zuiden ge wonnen, een van stad-tot- stad-wedstrijd uit de B-cate- gorie voor amateurs, met start en finish in Oostelbeers. De kopgroep was na 120 kilometer weggereden uit het peloton.uit- slag: 1. Anton van Putten (Oudenhoorn) 160 km in 3.36.40, 2. Peter Prijs (Naald wijk), 3. Harry Geris (Eindhoven), 4. Theo Bogers (Eindhoven), 5. Marcel Piels (Rosmalen), 6. Berry Zoontjens (Tilburg) allen z.t. als de winnaar, 7. Nico van de Klundert (Hoogerheide) op 1.10, 8. Bert Spoor (Haarlem), 9. Rick van Hout (Hil versum), 10. John van der Vleuten (Veld hoven) op 1.12. NEW YORK (Rtr) - De Fifth-Avenuemijl in New York werd za terdag gewonnen door de Spanjaard Jose-Luis Gonzalez en door de Roemeense Maricia Puica. Bij de dames eindigde Elly van Hulst als vierde, bij de heren Han Kulker als negende. Gonzales gaat door de finish. Gonzales legde de rechte mijl op Fifth Avenue af in 3.53.52. De Nieuwzeelandse ve teraan John Walker werd tweede in 3.54.13. Jose Abascal maakte het Spaanse succes compleet door derde te eindi gen in 3.54.49. De race langs twintig blok ken wolkenkrabbers van Manhattan bij de heren werd gemaakt door Walker en Abascal. Gonzalez liep af wachtend in hun spoor en pas seerde hen in de sprint. Gon zalez was pas een dag voor de wedstrijd aangekomen als ge volg van paspoortproblemen. Na afloop zei hij: „Misschien was het wel beter zo laat te ar riveren". Bij de dames vestigde Mari cia Puica een nieuw wed- strijdrecord in 4.19.48. Het oude record stond met 4.22.66 op naam van de Britse Wendy Sly. Lynn Williams, de winna res van vorig jaar, nam direct na de start het initiatief. Ze eindigde tenslotte als tweede. Ook zij bleef onder het oude wedstrijdrecord. Puica klaagde na afloop over ver moeidheid. „Ik heb 21 wed strijden gelopen in de laatste twee maanden en er 17 gewon nen. Onderweg voelde ik dat er een goede tijd mogelijk was". Elly van Hulst werd in 4.30.08 vierde. Mary Decker- Slaney maakte na een jaar af wezigheid haar rentree in de atletiek. Ze schonk onlangs het leven aan een dochter. Haar eerste race dit jaar voltrok zich in anonimiteit: zesde in 4.32.01. UITSLAGEN Heren: 1. Jose-Luis Gonzalez (Spa) 3.53.52, 2. John Walker (NZ1) 3.54.13, 3. Jose Abascal 3.54.49, 4. Ross Donohue (VSt) 3.55.70, 5. Sydnee Maree (VSt) 3.56.57, 6. Jim Spivey (VSt) 3.56.77, 9. Han Kulker (Ned) tijd onbekend. Dames: 1. Marica Puica (Roe) 4,19.48, 2. Lynn Williams (Can) 4.22.31, 3. Yvonne Murray (GBr) 4.22.70, 4. Elly van Hulst (Ned) 4.30.08, 5. Brit McRoberts (Can) 4.31.74, 6. Mary Decker-Slaney (VSt) 4.32.01. Ashford In het aflopende atletieksei- zoen heeft Evelyn Ashford za terdag in Catania op Sicilië de 100 meter gewonnen in 11,08 seconden. De Amerikaanse wereldrecordhoudster werd niet bedreigd. De Italiaanse Marisa Masullo gaf vele me- Puica wint afgetekend bij de dames. - FOTO AP ters toe en werd tweede in 11,66. Bij de heren moest een fi- nishfoto de winnaar aanwij zen. Harvey Glance passeerde als eerste de streep in de knappe tijd van 10,10 secon den. De in de Verenigde Staten studerende Nigeriaan Chidi Imoh werd tweede in 10,11 en de Belg Ronald Desruelles derde in 10,16. Het hoogsprin gen werd gewonnen door de Zweed Sjöberg met 2 meter 34 voor de Amerikaan Howard met 2.31. schorsing op van drie strijden. De enige speler veel internationale ervarit, Eamon Deacy, tobt al enl maanden met een blessure., oud-international beleefj zijn gloriejaren in de Eng( competitie bij Aston Villa, het eerste, met 2-0 gewoi duel om de League-Cup bots] spits Noel Marnech met doelman van Derry City. Marnech ontbreekt in Gronil gen. Ook vorig seizoen wei Galway geplaagd door blesstj releed. Toch slaagde de cl uit het Westierse univerjl teitsstadje erin de Leag. Cup te winnen en in de com: titie tweede te worden acht Shamrock Rovers. „Die gue-Cup heeft niks te betel nen", relativeert Mannl „Dat is een mini-competit om niets. In het echte b toernooi presteerden slecht. Die tweede plaats imj competitie zegt ook niet al veel. Want wat stelt het fa voetbal nu allemaal voor?" De manager beantwoordt vraag zelf: „Weinig. De mee::] Ierse clubs komen niet vert dan de eerste ronde van Europese toernooien". Dat Me derlandse teams de afgeloj jaren ook niet zo gewei meedraaiden, zegt Mai niet veel. In Ierland gaat volgens hem om een strut reel verschijnsel. Dat heeft maken met de positie van voetbal in de samenlevii legt hij uit. „Voetbal is bij ons puur manier om onze vrije tijd op vullen. De fanatiekelingen iets willen bereiken, naar Engeland. Maar datzij| er weinig. Het Ierse natioi elftal bestaat voor een gi deel uit jongens, die in Enge land zijn geboren en sleciri Ierse ouders of grootoud! hebben". Ondanks de bescheiden p| sitie van het voetbal h( Mannion het druk genoeg Galway United. Zo is hij nu: zoek naar een geschikt sl dion, waar Groningen 1 ol ber kan worden ontvang! Het complexje van Gal voldoet immers niet aan d ternationaal gestelde vi heidseisen. Waarschijnlijk wijkt club uit naar een 24 kilomei verder gelegen stadion, met zesduizend toeschouw vol zit, maar meer faciliteil biedt. In tegenstelling tot Engelse supporters zijn Ierse voetballiefhebbers in regel overigens rustig, nion heeft al diverse stadgei ten gesproken, die de wedsl den tegen Groningen wel lf vinden, maar er niet wal van liggen: „Net als wij rel nen zij op twee nederlagen" Kortom, zegt Mannion, Gï way United laat zich niets van de wijs brengen, de spelers al onder de indi zouden zijn van hun aan Nederland, hebben zij) ieder geval alle tijd bij te men. In het weekeinde Galway immers vrij van strijd om de League-Cup. Bert Romp BERT ROMP heeft zondagl hoofdrubriek van het naif naai concours hippique in 6 Haag gewonnen. Met Rend bleef de ruiter uit Moergsj foutloos in twee manclt Romp, vorige week de Nederlandse ruiter tijdens Ij CHIO in Donauesch verdiende met de zege f gulden. Willy van der eindigde als tweede. De 1 burger maakte evenals f geen fouten in beide onderil len. In de barrage was Van j Ham een fractie sneller, n hij maakte met Pythagori| een springfout. ALKMAAR (ANP) stayerswedstrijden onder naam revanche van het f reldkampioenschap profs, zaterdagavond in maar, leverden een oven ning op voor de Belg Tourné. René Kos eind! voor de Italiaanse wett kampioen Bruno Vicino opl tweede plaats. De eerste manche levej een overwinning op voor i de tweede voor Vicino. Tod was het regelmatigst. PADUA (Reuter) - De I van Veneto, een semi-W sieke wegwedstrijd in ffl werd zondag gewonnen de Italiaanse neo-prof Ms1 zio Rossi. Na 228 kilometer j hij vijftien seconden v'l sprong op twee achtervo! van wie Alberto Volpi de S ste was.uitslag: 1. Maurizio Bos'] 228 km in 5.39.05, 2. Alberto Volpi Of 15 sec., 3. Ezio Moroni (Ita) z.t„ 4.>1 Bugno (Ita) op 50 sec., 5. Pierino G»1 (Ita) z.t., 6. Da vide Cassani (Ita)' Claudio Corti (Ita) z.t., 8. GianbjJ Baronchelli (Ita) z.t, 9. Massimo GP1 (Ita) z.t, 10. Claudio Savini (Ita) V» I Van onze schaakmedezoerk SAS VAN GENT - Voor tweede ronde van het Zeei jeugdkampioenschap sti de schaakkaravaan neer in clubgebouw van HWP, De selaer. In de A-groep wi partij tussen de favorii Eric Clarisse van Goes Martin Martens van Ternl zen de belangrijkste. De sl ling stond in materiaal om[ rekend gelijk. Martens b echter een sterk loperpaa: had ook het initiatief. Dit nieme voordeel zette Mai op nauwkeurige wijze 01 winst. Hij dwong de witte ning met zijn lopers naai rand van het bord en zorgd voor dat de torens van zijn genstander weinig bewegin vrijheid kregen. Dat Clarisse aan het e In de derde klas boek op Tjoba 5, waardoor dat KVK met 2-7 versie] LUCTOR-TJOBA 312-3 - onverwacht gemakkei: zege van de Terneuzena: Aanmerkelijk beter speli dan en week eerder en vcx goed schietend, zette het Ij al in ie eerste helft op een 7 achterstand. Tjoba, met een iantal klinkende na... kwan nauwelijks in de w strijd en liet het lelijk lig Allein het eerste kwartier het goed mee, maar daa. kreig Luctor alle vrijheid, de weede helft drong Tjc nog even aan, maar toen Li tor de score verder opvoe: gai de bezoekende ploeg, weistrijd geheel uit hand. Delpunten: Art van der StJ (4j), Dirk Geschiere, M Kdijn, Lianne Hamelink, Va-schuure (3x), Ronnie Wi enMariëlIe de Reus. ZAAMSLAG-ONDO 2 4-1 Dt eerste helft speelde Zaa slig zijn vertrouwde s] O^DO had de wedstrijd k< nil ijk toch onderschat en I g«n vrij laconiek. Zaamsl] fd en met goede combinati lép uit naar 4-1 en een r g-otere verrassing hing in] licht. Halverwege wees i storebord een 4-2-stand al naar in de tweede helft k Zaamslag niet meer de rusts felheid opbrengen, waarn het de wedstrijd naar de hg had gezet. Een compleet an] 0NDO overspeelde Zaamsl volledig, waarbij het feit Zaamslag voor rust condif nael al veel had gegei zwaar meetelde. Het lukte n meer en ONDO speelde wedstrijd prima uit met on Van ovzesportmedewerker 'S-HEERENHOEK - In vierde klas G speelden Pafc ten en RSV op een slecht vi ♦°ch een redelijk goede w strijd. Wel werden aan be zijden tal van kansen gem maar daaraan was de glai grasmat mede schuldig. H verwege de eerste helft kw] RSV op voorsprong. Een vo zet van links werd in het ci ♦rum door Johan Ossenblok vallend achter doelman fj rgrd van de Dries geschoten] Even was Patrijzen aand sjagen maar de ploeg herstel Zlch toen bleek dat ook mannen uit Rucphen mo< hadden zich staande te hou °P de grasmat. Tien minu voor rust ging Peter van E men aan de haal en zijn vel zet werd door André Smulc I fraai verzilverd: 1-1. Na hervatting lag het tempo heide teams aanmerkelijk ger en deden de inspannin: van voor de rust zich gek jsr werd behoudend gevt °aid met veel middenvelds vmarbij Camiel Rentmees ms laatste man bij een tev oen Patrijzen een sublieme vertolkte. f)

de Stem | 1986 | | pagina 12