JARENLANG TE WEINIG ACTIVITEITEN ireld aan. Bibliotheekdag Hulst dit jaar in een ander jasje Mavo Axel viert 40-jarig bestaan Veel activiteiten plattelandsvrouwen IHEID Werkgroep Volwassenen- katechese biedt stevig vormingsprogramma DE STEM ir uithoek, ukke baan rustig ïveneens. aam. Dat 't lar wat doe :eft, dat "die- Ie situatie aam gevoel, comt u wel- olleybal, een en gezellig n koken ïoolkantine? :nzaamheid >en pakt een ndin. t en als u Lummer van achterzijde nummer wijst naar de natie over de VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND PRESENTATIE CURSUSSEN VOLWASSENEN PAROCHIANEN AANSPREKEN OP MEDEVERANTWOORDELIJKHEID roet *5 Rommeltje AosVoet mmmA ^AGBLAD VOOR Toneelclub ODI knapt clubgebouw op Ziekendag JUBILEUM IN TEKEN VAN BEVRIJDINGSHERDENKING Videobanden te leen in Hulster bibliotheek examens weekenddiensten vet ES<®jh Al, koenen I Iren lileum, receptie, J, overwinning, [openbare dank, lest eens in de Imiiieberichten. fioeft het niet te j geen tientje). It ,90. Eén grote lor het plaatsen Tiet een formaat |f 13,50 toeslag, traag. Bij niet 1,00 adm.kosten ft geretourneerd tekst 2 dagen I onze kantoren t u eveneens 2 iPostbus 3229, [opgaven worden Tidien naam en len Uw betaling In ons het recht 1 van redenen te luws donderdag. In en ikir en van ALLE nuzlek-, opname paratuur 'aatste nieuws furter Muslkmesse. JKING VAN APPARATUUR - Vrkrllgbatr bil tijdtchrlflemakan, muziekwinkels mn waranhuüen. Of rechtstreeks le bestellen door overmaking van 14,95 op gironummer 31.03.562 tnv.AUDET onder vermelding van MM Koopgids 1966. B.V., ing Ideële Reclame. SB® T22 Van een onzer verslaggevers HULST/KLOOSTERZANDE - In Hulst heeft men geprobeerd de tradi tionele landelijke bibliotheekdag eens in een ander jasje te steken. In plaats van de de leeszaal alle be langstelling op zichzelf betrekt krijgen in de Hulster bibliotheek organisaties die werken op het gebied van de vol wassenen educatie de kans zich te pre senteren. Zo worden er morgen (zaterdag) stands bemand door vertegenwoordi gers van het alfabetiseringsproject, baanlozenproject, dag- en avondscho lengemeenschap, sociale school, VEJV, kunstzinnige vorming, de Zeeuwse Muziekschool, de Zeeuwse Volksuni versiteit en uiteraard de openbare bi bliotheek zelf. De informatiestands zijn aanwezig van 10 tot 12 en van 13 tot 16 uur. Wethouder P. Weemaes verricht om half tien de officiële opening. „Wij willen", zegt voorzitter Colsen, „er eens mee benadrukken dat dat men voor al die cusussen steeds voor mate riaal terecht kan in de bibliotheek". „De educatieve kant wordt steeds meer belangrijk in het bibliotheekwerk", be nadrukt secretaris Veldhoen. „En bo vendien", vult de voorzitter aan, „zitten wij met al die organisaties in hetzelfde bezuinigingsschuitje". Foto's Naast de 'cursussenbeurs' is er ook een tentoonstelling van oude bekende en onbekende foto's van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Daarbij is het de vraag aan de bezoekers waar die plaatjes geschoten zijn. De prijs is een reporduktie van een foto. Deze ten toonstelling loopt overigens tot 2 okto ber. Daarna verhuizen de foto's naar de bibliotheek in Kloosterzande, waar ze tot 14 oktober blijven hangen. Voor de jeugd heeft het bibliotheek personeel beeldspelletjes op touw ge zet, een rebus en een kruiswoordraad sel. Alles uiteraard betrekking heb bend op de bibliotheek en de boeken. Iedereen die meedoet krijgt een pre sentje. Wie nog geen lid is van de biblio theek kan zaterdag een voordeeltje doen, drie maanden lang gratis lezen. Ook de leden kunnen zich geld bespa ren, want het is zaterdag meteen een boetevrije dag. Boeken waarvan de uitleentermijn verstreken is kunnen gratis ingeleverd worden. Tenslotte is er ook nog een verkoop van afgeschre ven boeken. Ook in de bibliotheek te Klooster zande zijn er morgen activiteiten. Blik vanger is een tentoonstelling van ouf film- en foto-apparatuur uit de verza meling van de heer Van Delft uit Axel. Voorts is er een foto-wedstrijd op touw gezet in samenwerking met de foto hobbyclub Vogelwaarde. Burgemees ter A. Kessen reikt de prijzen uit voor de bestie kiekjes die de afgelopen we ken zijn gemaakt. Tot 27 september zijn de foto's te bezichtigen in de bil- biotheek. Ook de jeugd is inmiddels al op pad gestuurd voor een foto-zoek tocht. Daarvan worden 15.30 uur de prijzen uitgereikt. Tenslotte geldt ook in Kloosterzande zaterdag het aanbod van drie maanden gratis lezen en is het een boetevrije dag. Ouderen Clinge krijgen voortaan geen subsidie HULST - Met het oog op de nieuwe ontwikkelingen op pastoraal gebied in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen presenteert de regionale werkgroep toerusting en vol- wassenenkatechese het komend seizoen een stevig vormingsprogramma. Steeds meer, aldus de werk groep, worden parochianen aangesproken op hun mede verantwoordelijkheid en op hun inbreng in de voortgang van het pastoraat. Steeds meer ook zullen de parochies zijn aangewezen op de parochianen, samen met een paar pastores voor het hele gebied. Zo zullen bijvoor beeld voor de zeven parochies in de gemeente Hontenisse in de nabije toekomst slecht twee tot drie priesters of pastoraal werkers beschikbaar zijn. „Het moet zo zijn dat een pa rochie niet alleen door een pastor wordt gedragen", zegt voorzitter Jan Voeten van de werkgroep. „Maar door alle parochianen". „Je bent ge doopt dus dan heb je ook een X f SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS 'Jf, DEUKJE IN UW AUTO? x WIJ HALEN HET ER VOOR 8 U UIT Van een onzer verslaggevers CLINGE - De ouderenbond in Clinge hoeft de komende tien jaar niet meer te rekenen op subsidie van de gemeente. Burgemeester en wethouders vinden dat de bond eerst maar eens de ongeveer 20.000 gulden moet opma ken die nog in kas zit. Dat geld is door het bestuur met grote spaarzin jarenlang opgepot. „Daardoor", stelt wethouder P. Weemaes, „heeft men de bejaarden van Clinge een heleboel activiteiten ont houden. Het geld dat ze nu hebben moeten ze eerst maar eens gebruiken voor activitei ten". Omdat de ouderenbond de afgelopen tien jaar het 'ap peltje voor de dorst' zorgvul dig buiten de boekhouding heeft gehouden, is al die tijd van de gemeente ook teveel subsidie ontvangen. Terugbetalen Burgemeester en wethou ders willen het de Clingse bond niet aandoen om ze alles te laten terugbetalen, maar wel vanaf 1980. Daarmee is een bedrag van meer dan 3.200 gulden gemoeid. De subsidie voor de jaren 1984, '85 en 86 is nog niet uitbetaald en dat geld houdt de gemeente ook in eigen zak. De Hulster gemeenteraad krijgt voor komende vergade ring een voorstel om de geld kraan naar Clinge dicht te draaien, totdat het spaarvar- kentje grotendeels leeg is. De Clingse bejaarden kregen voorheen jaarlijks 1.400 gul den subsidie. „Als ze dat be drag nou voortaan ieder jaar opmaken aan activiteiten, dan kunnen ze met hun spaargeld de komende tien jaar zeker vooruit", rekent Weemaes. „We verwachten dan ook niet dat ze weer eerder subsidie zullen krijgen". Om na die pe riode weer voor gemeentelijk geld in aanmerking te komen moet overigens wel ieder jaar een begroting en eindrekening aan de gemeente worden over legd. ding een rommeltje. Ambtena ren van de gemeente hebben de hele papierwinkel van de afgelopen jaren op hun tafel gekregen, maar zagen er geen gat in. „Er is zo weinig infor matie beschikbaar dat we er niets aan hebben". Nu is de hele boekhouding overgedra gen aan een accountantsbu reau in de hoop dat men daar kans ziet de zaak uit te diepen. „Maar", meent Weemaes, „het belangrijkste vinden wij dat er weer activiteiten voor de ouderen georganiseerd worden. Daar kan het bestuur nu mee aan de slag". In feite had het bestuur in 1976 al de aardige som geld van 13.000 gulden gespaard. „Als ze slim waren geweest hadden ze daarvan jaarlijks een in drukwekkende activiteiten lijst kunnen presenteren. In plaats daarvan hebben de Clingse bejaarden al die jaren te weinig activiteiten gekre gen. Er werd alleen maar ge dacht aan de kas te spekken". Tot nu toe was die boekhou- (ADVERTENTIE) $INDS VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS MODERN 5 WAGENPARKBEHEER? t s Praat met ons over leasing TERNEUZEN til 01150-13456 2 KLOOSTERZANDE tel 01148- 1412 X H?,0. '^n Eelenslraat S "Qt le Zandepiem 17 ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: H-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der helm (editie-chef), Jan Jansen (p|v. chef), Emile uaion, Co Meertens, Joep 1rommelen, Cor de Boer ui' "r°n Koomen (sport), bist: Frank Deij, Eugène HenkPoT' Middelburg: Advertentie-exploitatie 'nspecteur Zeeland: 95™|nu. Privé tel. 01150- 15-10 Van onze correspondent VOGELWAARDE - De afge lopen weken hebben de leden van de toneelvereniging ODI uit Vogelwaarde alle zeilen bijgezet om het eigen clublo kaal op te kanppen. Er werden wat ramen ver nieuwd en alles werd voorzien van een fleurig verfje. Ook is de parking gefatsoeneerd. Met een uitgebreide barbe cue, waarbij alle leden met aanhang aanwezig waren, werd de voltooiing van de op knapbeurt gevierd. Tevens werd het nieuwe toneelstuk voor het komend seizoen be kend gemaakt, het blijspel in drie bedrijven 'Met compli menten van de sjeik'. Ook staat in het voorjaar weer de tweejaarlijkse fancy-fair met grote rommelmarkt op het programma. KLOOSTERZANDE - In het bericht over de ziekendag in Kloosterzande zijn enkele sto rende fouten geslopen. De zie kendag in hotel Van Leuven is niet georganiseerd door de Zonnebloem Hengstdijk, maar door de Zonnebloem Vogel waarde, waarbij uiteraard ook Hengstdijk behoort. Boven dien is de ziekendag niet zon dag, maar morgen, zaterdag. De oudst bekende foto van het Axelse ulo-onderwijs dateert uit 1947, toen de school een jaar draaide. Hierop staan ook directeur Stemerding (links) en toenmalig wiskundeleraar Van 't Hof. - fotowimkooyman Van een onzer verslaggevers AXEL - De christelijke mavoschool De Welle in Axel bestaat dit jaar veertig jaar. De viering wordt nadrukkelijk ge koppeld aan de herdenking van de be vrijding van Axel door het Poolse le ger. „Immers", zegt directeur M. Hui- bregtse, „als er geen Polen waren ge weest was er in 1946 nooit een ulo geko men". De totstandkoming van het ulo-on derwijs gebeurde overigens in rap tempo. In oktober 1945 werden de eer ste plannen gesmeed en al in februari 1946 ging de school van start. De lessen werden gegeven in de bestuurskamer van de toenmalige christelijke lagere school. De eerste groep telde zo'n dertig leerlingen. Als eerste hoofd werd de heer Stemerding benoemd. Na een jaar bleek de ruimte veel te klein en men verhuisde naar een lokaal van de openbare school die toen nog in het centrum van Axel was gevestigd. Maar ook dat was niet alles en al snel werd bij het gemeentebestuur aange klopt voor de bouw van een nieuwe school. Voordat daarvan symbolisch de sleutel kon worden overhandigd huis den de leerlingen nog enige tijd in het gebouw van de zondagsschool. Uitein delijk kon het gebouw aan de Tuin straat in 1955 in gebruik worden geno men. Al tijdens de bouw bleek het ont werp te krap, zodat er meteen een ex tra lokaal werd bijgebouwd. Drie jaar later kwam er boven het gymnastiek lokaal nog een klaslokaal bij, dat ging dienen als praktijkruimte voor de na tuurkundelessen. Groei Vanaf de jaren zestig kende de school een flinke leerlingengroei en met name nadat de school in 1967 was aangewezen als experimenteerschool in het kader van de mammoetwet. De ulo werd toen veranderd in mavo. „Vanuit die tijd hebben we nog een aantal zaken bewaard", zegt directeur Huibregtse. „Zoals het begrip mentor schap. Dat heeft bij ons altijd heel goed gefunctioneerd. En nog. Dat is eigenlijk de kurk waarop dit bedrijf drijft. Geef elke leerling voldoende kansen, aan dacht en begeleiding. Iedere leerling die hier binnen komt krijgt een mentor toegewezen en houdt die zijn hele schooltijd". Door de leerlingengroei waren er in middels al een paar noodlokalen verre zen en werd ook nog les gegeven in de al lang afgekeurde lagere school. In 1976 echter kon de school zijn intrek nemen in een gloednieuw gebouw aan de Wille de Zwijgerlaan. „Dit is een school die er zijn mag. Zeer goed geou tilleerd". Als voorbeeld kan een com pleet computerlokaal dienen, met 16 computers en beeldschermen. Het is ook in gebruik bij de lts en verschil lende cursussen. Gemeenschap In de toekomst gaan de drie scholen voor voortgezet onderwijs één scholen gemeenschap vormen. De mavo en de lts vallen nu al onder hetzelfde be stuur. Per 1 augustus volgend jaar wordt de lhno-school door de ZLM overgedragen. „Het zal gaan betekenen dat we de leerlingen die vanaf de ba sisschool komen verfijnder en gediffe- rentieerden kunnen aanpakken. Dat we kunnen inspelen op nieuwe ontwik kelingen". Maar voor het zover is staat eerst het feest voor de deur. Volgende week vrij - dag 19 september wordt er voor alle ruim 250 leerlingen een spellencarrous- sel op touw gezet. Een dag eerder is er in de aula van de school een receptie van 19.30 tot 21 uur. Dan wordt ook een kleine tentoonstelling ingericht waar bij allerlei zaken van vroeger en nu naast elkaar worden gezet. Vrijdagmiddag staat de school in het teken van een speciale bazar, georgani seerd door de leerlingen. Het is de be doeling zoveel mogelijk geld bijeen te krijgen voor de Poolse oud-strijders in Nederland. Die willen dat geld op hun beurt schenken aan de kinderafdeling van het academisch ziekenhuis in het Poolse Gdansk. „Wij hopen dat er zo veel mogelijk mensen een kijkje komen nemen". De bazar wordt om 15 uur ge opend door voorzitter F. Werner van de vereniging voor Poolse oud-strijders en duurt tot 21 uur. Öok de adoptie door de eerste klas van het Poolse kruis aan de Hulsterseweg, volgende week woensdag, wordt bij het jubileum be trokken. bepaalde taak. Ook al zouden er volop priesters zijn", voegt deken Jan Aarts eraan toe, dan is 'kerk zijn' toch de geza menlijke inspanning van mensen die zich daarvoor in zetten. Die moeten ondersteu ning krijgen en daarvoor is kadervorming nodig". Daarom biedtr de regionale werkgroep onder leiding van de nieuwe voorzitter Jan Voe ten een vormings- en toerus tingsprogramma aan om de vele vrijwilligers in het paro chiële werk te ondersteunen. Voor het komend seizoen is een werkprogramma opge steld. In de eerste maanden zal vooral aandacht besteed wor den aan de verdere toerusting van medewerkers in de litur gie, door middel van een cur sus praktische liturgische vor ming. Zes bijeenkomsten on der leiding van beroepskracht Ton Bun en Gerard Broek- huysen van het bisdom Breda. Leiding geven aan werk groepen en een bestuur voor zitten, tot nu toe nog vaak in handen van de pastoor van de parochie, zal in de toekomst steeds meer door meerdere pa rochianen gedeeld gaan wor den. Daarom wordt een kader cursus aangeboden voor vrij willigers die in de parochie een sleutelpositie innemen als secretaris, voorzitter of als speciale contactpersoon naar verschillende organen in de parochie, regio of dekenaat. Het gaat om een cursus van tien bijeenkomsten onder lei ding van Ton Bun en Fons Berger. Laatsgenoemde is in Zeeland beslast met de op bouw van het toeristenpasto raat en met de katechese met volwassenen en kadervor ming. Wat de volwassenenkate- chese betreft staan er drie cur sussen op het programma. Het zijn de 'zorg om de toekomst van onze jeugd', die ouders wil ondersteunen bij de begelei ding van hun opgroeiende kin deren en, 'Geloofsopvoeding van kinderen', die ouders leert omgaan met geloofsvragen van kinderen. Daarop komt ook een vervolgcursus, waarin de zaken die in de eerste cur sus zijn behandeld verder worden uitgewerkt. HULST - Vanaf morgen (za terdag) beschikt de openbare bibliotheek in Hulst over een serie videobanden die geleend kunnen worden. Het gaat om informatieve films en documentaires. Voor lopig is het aantal nog beperkt, maar de bibliotheek hoopt de collectie gaandeweg uit te breiden. Iedereen die lid is van de bibliotheek kan zo'n video band zonder bijkomende kos ten lenen. Naast deze nieuwigheid komt er eind dit jaar nog een extra service aan de lezers bij. Dan kan namelijk recht streeks, 'on line', worden ge snuffeld in het bestand van de Zeeuwse bibliotheek. De Zeeuwse bibliotheek zet de ap paratuur neer, maar omdat Hulst er nog wat geld bovenop (egt komt er apparatuur met meer mogelijkheden. Onder meer is dan mogelijk een abonnement op Viditel en op Taco. Dat laatste is van belang om aan de weet te komen in welke tijdschriften of andere documentatie ooit al is ge schreven over een bepaald on derwerp. Omdat de bibliotheek zelf heel wat jaargangen van al lerlei tijdschriften in het ar chief heeft, wordt het daarmee een stuk gemakkelijker om het gewenst tijdschrift snel te voorschijn te halen. UTRECHT - Aan de Rijksuniver siteit in Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen Franse taai en letterkunde Caria Schoof uit Axel. Van onze correspondente AXEL - De Axelse afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft voor de komende weken zes activiteiten op het programma staan. Het aanbod is zeer ge varieerd, zodat alle leden aan hun trekken komen. De eerste vergadering van het winterseizoen is woensdag 17 september. Diezelfde avond doet de Middelburgse genea loog F. Inniger alles uit de doeken over familiestambo men. Aanvang 20.00 uur. Dat er heel wat leden bezig zijn met mode en kleding blijkt uit de geplande hand werkdag (donderdag 18 sep tember) met het onderwerp 'Kijkje door mijn raam' en de Kantklosdag (donderdag 9 ok tober). Deze evenementen vin den plaats in het Landbouw- huis in Goes. Voor de leden met eventuele introducé's is er een modeshow bij het Mode centrum Noordstraat in Axel op dinsdag 23 september. Deze begint om 20.00 uur en kost wel een gulden vijftig. De culturele commissie komt dinsdag 7 oktober bijeen om alvast de kerstliederen in te studeren. De zangmiddag gaat door in de 'Prins van Oranje'. Er zijn ook plannen in voor bereiding om een reisje te on dernemen naar Delft. Het be zoek aan de praalgraven van Hugo de Groot en Willem de Zwijger en de Koninklijke grafkelder in de Nieuwe Kerk wordt gecombineerd met een wandeling door deze schilder achtige stad en een kijkje op de Antiekbeurs. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maandag morgen 8 u. dokter J. Hoefman, Oran- jestr. 10, tel. 01155-1555. Spreekuur zat 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 a dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter Rv. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Dokter R. Bona- rius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. én zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuid- zande - Dokter J. Beck, Zuidzande, tel. 01170-2424. Driewegen e.o. - Tot maandagmorgen 8 u. dokter J. Kole, Kerkstr. 38, Hoede- kenskerke, tel. 01193-262, bgg. 01103-1204. Goes en Rloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat 19 u. dokter F.v. Peer, Oostsingel 132, Goes, tel, 01100-15306. Van zat 19 u. tot zond. 23 u. dokter S. Buijs en H. Slager, J. Velchestr. 3, Goes, tel. 01100-15462. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17- 17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dok ter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Klooster zande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoed gevallen zat. 11.30-12 a Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-Heer Abtskerke, tel, 01103-2089, bgg. tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waarge nomen door dokter G. Aarnoutse, Ha venweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gie2en, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. Spreekuur spoedgeval len zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Hansweert, Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter H. Kok, tel. 01131-3520. Boodschappen zo moge lijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgeval len 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Kuijl, tel. 01135-1343. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter F. Berg- hauser-Pont, Bellinkplein 1, tel. 26483. Zondag dokter G. Meyjer, de Krammer 14, tel. 14664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 01158-1777. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Hammer, Oostelijk Bol werk 12c, tel. 01150-14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter J. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150-14000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter A.v. Dijk, tel. 13459. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter v. Pelt, tel. 12225. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Wlssenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, KattendJjke en Wilhel- minadorp-Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk - Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170- 3139 (boodschap inspreken op antwoord apparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap in spreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan deren - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienst doende wijkverpleegkundige u kan be reiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelie en Reimers- waal - Dierenarts Mosselman, Hogenak- kerweg 8, Kruiningen, tel. 01130-1233. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneu zen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreek uur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikli niek voor kleine huisdieren 'De Steen- berghe', v. Steenbergenlaan 7, Terneu zen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12- 13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdie ren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreek uur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dieren arts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreekuur zat en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts KLv.d, Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Min- nepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092, privé: G.F. de Pauwstr. 5, Oostburg, tel. 01170-5092. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts E. Neve, praktijk: Koninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667, privé: 01150- 30427. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts P. Brinkman, Doomenburg 31, Vlissingen, tel. 01184- 78811 (zat.) en tandarts H. Boot, Roozen- burglaan 14, Middelburg, tel. 01180-15306 (zond.). Spreekuur zat en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts A. de Wit, Turf kade 15, Goes, tel. 01100- 16504. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Zoetevaart, Hulst Ge op. zat 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Voor spoedgevallen bui ten openingstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis bereikbaar onder nr. 14255. Middelburg - Apotheek L.v.d. Boogert, Vrijlandstr. 79, tel. 27471. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Souburg, C.v. Pe res tr. 1, tel. 61593. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLA ANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St Liwuinaziekenhuis tel. 01140- 12651. Oostburg - St Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. (ADVERTENTIE) SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANOERS Gebruikte wagens met s garantie, nu ruime keuze In onze showroom y «J Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN tel OilS0-13456 y Hol IC Zandeplein 17 KLOOSTERZANDE te< 01148- 1412 j

de Stem | 1986 | | pagina 9