water Heroïnehandel zwaar bestraft PTT stuurt vragenlijst naar 300.000 gezinnen CAMPINA: HOEKSTEEN VALT WEG ONDER OLYMPISCHE TREIN Uitgevers tevreden over mediabeleid Euthanasie bij psychisch lijden gerechtvaardigd ENMARKT Klacht van Goerees ongegr°nd Onteigening woningen nu mogelijk Boeren, het is menens Pijnlijke operatie BINNENLAND Geen gedwongen [ontslagen bij sociale diensten DE STEM COMMENTAAR Brinkman gaat homo-beleid coördineren Antilliaanse studenten (HOROSCOOP ROERMOND - Het stopzetten of beperken van de interventieregeling (het opkopen van over schotten door de Europese Gemeenschap) voor boter en magere melkpoeder is een te drasti sche maatregel. Daarmee haal je in feite de hoeksteen weg onder het gemeenschappelijk zuivelbeleid. Export KWETSBAAR HERSTEL EERSTE HALFJAAR NAN MENSEN I JeïrelFd Avebe Lotus naar Nederland Scheveningen Radio Nachttrein Asf altmoeheid Philips/Du Pont TSI lijke Gregoriana- it in Rome dat het che onderzoek op in van de moraal in tisch stil ligt omdat meer durft, mmende vraag is k, mede gezien eer- aringen deze eeuw, 'tstoten en tot zwij gen enige heilzaam- vacht mag worden slechts tot nieuwe 'es van de R.K. Kerk iden; amputaties zo- voltrokken hebben wetenschap en een eel van de arbei- -e en de intellectue- rvaring leeft in elk t het menselijke ver- ch op termijn nooit rdrukken. ereldinstituut - en de rk is bijna de enige, ctionerende wereld- atie - besturen is geen en al helemaal niet :r zo'n organisatie in beweging is. Uit bestuurlijk oogpunt chtjmaatregelen soms 's te billijken. Met zou echter ook duidelijk urlijke argumenten beroepen. Waar men hter beroept op 'de eid' en de plicht die te stellen, daar begint -toten en tot zwijgen van denkende men- "enkelijk te worden, de geschiedenis leert nooit tot overtuigen VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986 T28 PAGINA 3 -A. j tuinders hinder on- den, tot het verleden rt. Wanneer andere 'Iers niet gauw meer aan lozen, betekent het fname van het zoutge- met 6 procent, het Rijnmemorandum de IAWR voor alle ver- de stoffen steeds twee waarden opgesteld: A en groep B. In groep de grenswaarden sa- evat die het vervaardi- an onberispelijk drink- - mogelijk maken bij ssing van natuurlijke ringsmethoden, zoals ing en beluchting. Bij de waarden in groep B -k nog kwaliteitsdrink- r worden bereid, maar moeten de natuurkunde chemie te hulp worden -pen. „De waarden in groep kunnen slechts als gangsdoelstellingen 'en gezien", aldus het orandum. „Onder an- moet worden bedacht talrijke waterleidingbe en aan de benedenloop de Rijn slechts tot leve- van goed drinkwater in t zijn doordat tijdens de mpassage steeds men- met echt grondwater eedt, hetgeen een afvlak- van de concentraties tot olg heeft." DEN HAAG (ANP) - Vol gende week gaan PTT Post en Distrimedia Services BV, dochter van de Amerikaanse uitgeverij Readers Digest, een steekproef houden door 300.000 Nederlandse gezin nen door middel van een uit gebreide vragenlijst om per soonlijke gegevens te vra gen. Die gegevens zijn bedoeld voor het bedrijfsleven met het oog op het versturen van reclamemateriaal. De hier voor opgerichte Stichting Consumenten Informatie moet erop toezien dat die ge gevens niet worden mis bruikt. Momenteel krijgt de Ne derlander allerlei reclame materiaal in de bus waar hij niets mee doet en niet om heeft gevraagd. Door de proef wordt geprobeerd de vraag van de consument en het aanbod van de produ cent aan het produkt aan te passen, aldus de PTT. PTT en Distrimedia heb ben voor het beheer van de gegevens een gezamenlijk registratieproject, Omnidata in Amsterdam, opgezet. Als de proef slaagt hoopt Omni data op den duur een adres senbestand van ongeveer één miljoen Nederlanders op te bouwen, aldus de PTT. In het enquêteformulier worden behalve persoon lijke gegevens ook vragen gesteld of men bij voorbeeld van plan is een auto of een video aan te schaffen. De Consumentenbond heeft geen goed woord over voor de proef met de vra genlijst. Hiermee worden alle grenzen van de privacy te buiten gegaan. De gege vens kunnen onderling wor den gekoppeld aan andere adressenbestanden in com puters, zodat je de mensen zo kunt uittekenen, aldus een woordvoerder van de bond. De consumentenorg- sanisatie raadt iedereen die een dergelijk formulier ont vangt aan dat niet terug te sturen. Ook de PPR-fractie in de Tweede Kamer is veront rust. Volgens de Kamerle den Lankhorst en Beckers gebruikt de PTT op die ma nier niet de bij haar in be heer zijnde naam-, adres- en woonplaatsgegevens voor het doel waarvoor ze zijn ge registreerd. Daarmee han delt het staatsbedrijf in strijd met de geldende aan wijzingen van de minister president inzake de bescher ming van de persoonlijke le venssfeer, menen deze Ka merleden. 'EG-maatregelen te drastisch' AMSTERDAM (ANP) - De procureur-generaal bij de Hoge Raad, mr. W. J. M. Ber- ger, heeft de klacht die het evangelistenechtpaar Goeree bij hem indiende tegen de Zwolse rechtbank ongegrond I verklaard. Het echtpaar had de klacht I ingediend naar aanleiding van I het gerechtelijk vooronder- I zoek tegen hen wegens antise- I mitisme. De informatie van dit I vooronderzoek zou hen via de I pers ter ore zij n gekomen. I De evangelisten noemden I dit op zijn zachtst gezegd on- I zorgvuldig van de rechtbank I en maakten van de mogelijk- I heid gebruik hierover te kla- I gen bij de procureur-generaal 1 van de Hoge Raad. !den HAAG (ANP) - De Ver leniging van Nederlandse Ge meenten zal de gemeenten [aanbevelen overtollig perso neel bij de gemeentelijke so ciale diensten niet gedwongen te ontslaan. Enkele honderden GSD-ers [dreigden ontslagen te worden [door de binnenkort in te voe- [ren stelselherziening. Een [woordvoerder van de VNG beeft donderdagmiddag des gevraagd aan het ANP meege- [deeld dat met de bonden van [overheidspersoneel hierover [een akkoord is bereikt. President-directeur Ploeger van de Nederlandse Spoorwegen (links) heeft gisteren op sta tion Amsterdam-Sloterdijk een Olympische trein 'overhandigd' aan burgemeester Van Thijn. Met deze trein zal de Nederlandse delegatie op 9 oktober naar Lausanne vertrekken, waar het Internationaal Olympisch Comité zal beslissen waar in 1992 de Olympische Spelen zullen worden gehouden. DEN HAAG (ANP) - Gemeenten krijgen de mogelijkheid sterk verwaarloosde particu liere woningen te onteigenen. De Tweede Ka mer is in meerderheid voorstander van uit breiding van de Onteigeningswet. De gemeenten hebben de keus bij weige ring van de eigenaar zijn pand op te knappen het onderhoud onder politiedwang uit te voe ren en te verhalen op de huisbaas of tot ont eigening over te gaan. Volgens de PvdA is er van een echte keuze voorlopig echter geen sprake. Wanneer de eigenaar failliet gaat komt de gemeente in de rij van schuldeisers te staan en loopt het ri sico te blijven zitten met een oninbare vorde ring, aldus het PvdA-kamerlid mevrouw Swildens. Dat probleem kan worden opgelost door verhaal op de volgende eigenaar moge lijk te maken. Een wetsvoorstel daarover is in de maak. tie is de economische groei sterkt en dus ook de vraag n de industrie naar plati- Daar komt bij dat sinds loodvrije benzine zowat de enig zaligmakende andstof voor motorvoer- 'gen is verklaard de vraag ar platina sterk stijgt. De ~r het rijden met loodvrije nzine benodigde katalysa- ir kan niet zonder platina, n zodoende. Het aanbod van platina is ïer beperkt. De voorraden jn nu eenmaal minder ge- ïakkelijk te exploiteren dan oud en bovendien kost dat leer. Daar komt bij dat uid-Afrika vrijwel de we- eldmarkt beheerst. Ruim irocent van de totale wereld- iroduktie komt uit dat land- Onrust in Zuid-Afrika reeft, hoe lokaal in mondiaal pzicht ook, voor platina ech- er hetzelfde effect als het Lanongebulder van Lord tothschild: omhoogschie- ende prijzen. En het goud rolgt, zij het op afstand, ge'. Iwee. Tot de platinamark' veer een bepaald evenwicht heeft bereikt en de kleine *roep beleggers die specule- -en op alsmaar hogere pril' zen net zo met de gebakken leren zitten als hun collega s eind 1979 - begin 1980, die de éne dag goud kochten voor 800 dollar per ounce en de an dere dag arm werden van wege een scherpe koersda ling. Vorige afleveringen in deze self werden geplaatst op 30 augustf* 2,3,4,5,6,9,10 en 11 september. Mor gen: sintverhaal. (A DE jongste voorstellen van de Europese Commissie moet het tuvoor iedere boer echt duidelijk zijn: Het is de EG menens in de itrijd tegen de zuiveloverschotten. Natuurlijk is het voor de boeren pijnlijk om te moeten constate- en dat ook voor Nederlands best florerende agrarische bedrijfs- ak, de melkveehouderij, de vette jaren voorbij zijn. Van de an- iere kant moet ieder nuchter denkend mens, dus ook de boeren, oegeven dat het eigenlijk onbegrijpelijk is dat de EG het pro- ïleem van de zuiveloverschotten zo lang heeft laten voortwoeke- en. Maatschappelijk is het niet te verdedigen dat een, zeker in Nederland, getalsmatig niet zo grote beroepsgroep zo lang een unstmatig inkomen is gegarandeerd. Een inkomen waaraan Bdere belastingplichtige een bijdrage levert. Met de superheffing heeft de EG geprobeerd het probleem bij i 'bron' aan te pakken. Deze in 1984 als hét paardemiddel ge- anceerde, maatregel, blijkt in de praktijk te falen. De meest re- ente cijfers bewijzen dat opnieuw. Het is zelfs zo dat de melk- iroduktie in de afgelopen zomermaanden al weer aardig in de iiiurt komt van de cijfers uit 1983, terwijl die 7,5 procent minder ad moeten zijn. Bovendien heeft de superheffing een ongewenst nevenaffect net zich meegebracht. Doordat melkquota aan grond zijn gebon- en. is de prijs van landbouwgrond tot duizelingwekkende oogte gestegen, zo zelfs dat er geen sprake meer is van ver- °°P van grond maar van handel in melkquota. Het zijn vooral de rote, kapitaalkrachtige bedrijven die op die manier alleen maar teer melk zijn gaan produceren. Duidelijk dat de kleine, minder apitaalkrachtige boer het kind van de rekening is. ituu ZOEKT de EG oplossingen in de 'staart', niet in de pro- wie maar bij de afzet. Als de Ministerraad de voorstellen van turopese Commissie goedkeurt - voor het zo ver is zal er nog eei wat boter in de koelcel verdwijnen - zal de EG voorlopig PPP®n met de interventie, het uit de markt nemen van onver- w h re boter en melkpoeder. Deze maatregel zal, anders dan inn puPerheffin9 het geval is, het vrije marktprincipe in wer- ■7airi n met een v°°rsPe|baar resultaat: Omdat er te veel van za de prijs, die de boer krijgt voor zijn melk, kelderen. ma9 natuurlijk niet een doel op zich zijn. Het Europees "Oddwbeleid is er van meet af aan op gericht geweest de boe- 'n de aangesloten lidstaten een menswaardig bestaan te ga- |_?®r®n' Dat moet zo blijven. Voorwaarde daarvoor is dat er een Bnrio aan de gigantische overproduce. Produktiebeper- eka maa,re9elen hebben niet gewerkt. Daarom moet de EG nu e vraS igen andere maatregelen te treffen om de produktie op le|d zuHeri - s,e"en' De maatregelen zoals die nu zijn voorge- luleert bij Petmarkt is. bk°tvmaals' het za' een Pijnlijke operatie worden. Toch geldt tnr) 'er weer het bestofte cliché dat zachte heelmeesters stin- bspnd°nden maken. Het is te hopen dat de landbouworganisa- L ae verantwoordelijke ministers van de EG-lidstaten dit zul- lant ni °we' voor üe boeren als ook voor de consumenten. pnnphaats,en hebben al te lang moeten accepteren dat door pechtv de boter voor een sPotPriisje op Russisch brood jesmer f',erwi''ze zelf hun boterham met margarine moeten ïuipprt!vn' meer dan b'i de 'otnutoe genomen maatregelen, sti- fzptm het zoeken naar andere produkten, waarvoor wel een DEN BOSCH (ANP) - Een 40-jarige man uit Heesch is donder dag door de rechtbank in Den Bosch voor het importeren van heroïne veroordeeld tot de maximum-gevangenisstraf van zes tien jaar, conform de eis van de officier van justitie. binnengebracht met een waarde van ongeveer 40 mil joen gulden. Een 35-jarige vrouw uit Ma leisië werd veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf. Zij was heroïnekoerierster en werd bij een inval in een Amsterdams hotel aangehouden. Zij zou in Nederland alleen al minstens 174 kilo heroïne hebben inge voerd. De verdachte zou jaren lang aan het hoofd hebben gestaan van een organisatie die de he roïne vanuit Zuidoost-Azië naar Nederland importeerde en het hier bewerkte en distri bueerde. De man zou minstens 200 kilo heroïne het land hebben Van ome Haagse redactie DEN HAAG - Minister Brink man (Welzijn) gaat het beleid ten aanzien van homo's coör dineren. Premier Lubbers heeft de Tweede Kamer dit gisteren laten weten. WVC krijgt het homo-beleid onder zijn hoede omdat dit de partement reeds jaren „meest specifieke beléid op dit terrein voert", aldus Lubbers in een toelichting. Het besluit bete kent dat het homo-beleid uit eindelijk niet terecht is geko men onder emancipatiezaken van De Koning (Sociale Za ken). De Nederlandse Vereniging tot Integratie van Homose- xualiteit COC heeft met 'ge mengde gevoelens' kennis ge nomen van het feit, dat minis ter Brinkman van WVC is aangewezen als coördinerend bewindsman. Het ministerie van WVC is volgens het COC in elk geval een „meer passende plaats" voor dit beleid dan justitie, waar dit beleid tot nu toe on der viel. MINISTER DEETMAN gaat overleggen met de Neder landse Antillen en Aruba over het probleem dat veel studen ten van overzee na hier een universitaire opleiding te heb ben gevolgd, blijven hangen in plaats van terug te keren. De socialistische Kamerleden Ja- baaij en Vermeend signaleer den het probleem, een gevolg van het beurzenstelsel (ADVERTENTIE) I NATIONALE ZIEKENDAG - Vi Uw dochtertje is een 4= beetje schoolziek. - «=- Troost haar met een bloemetje. Doe een goede daad en leg een zieke in de wat- ten met wat bloemen. ÜSSPtl. bloemenman weet precies waar alle zieken een beeqe beter van worden. Mensen die vandaag naar de tandarts moe ten hebben een bloe- metje wel verdiend. U helpt alle vazen, kruiken, potten vullen. Met bloemen natuurlijk. Natuurlijk. Die leuke vl verpleegster stelt een bloemetje zeer op prijs. 0 Bossen bloemen kleuren prachtig bij die fruitmand. Vraagt u maar aan die chirurg hoe u het beste die bloemen snijden kunt U wordt donor. U begint met een zieke uw bloemen te geven Ziekenhuizen kunnen een kleurtje gebruiken. -< De bloemenman doet u suggesties. Een kennis ligt in het ziekenhuis. Door dat bloemetje wordt u dikke vrienden. Van een onzer verslaggevers Zo reageerde gisteren de woordvoerder van het Zuidnederlandse zuivelconcern Campina op de ingrij pende voorstellen die de Europese Commissie woens dag gedaan heeft om de vraag naar en het aanbod van melk en zuivelproducten beter met elkaar in overeen stemming te brengen. Maatregelen, die volgens de Commissie nodig zijn, omdat de miljoenen voorraden aan boter en magere melkpoeder zo groot zijn geworden, dat de gemeenschap de opslagkosten ervan niet langer kan betalen. Zij wil met name het opkopen van overtollige boter en ma gere melkpoeder aan banden leggen. De voorstellen zullen volgende week aan de Euro pese landbouwministers wor den voorgelegd. „Duidelijk is, dat het ingrij pen in het interventiesysteem de melkprijs fors zal aantas ten, waardoor het inkomen van de boeren verder onder druk komt te staan. Iedereen in de zuivel is ervan overtuigd, dat er iets moet gebeuren, maar wat nu voorgesteld wordt is de slechtst denkbare methode, omdat de effecten ervan onvoorspelbaar en ook moeilijk in de hand te houden zijn", aldus de Campina- woordvoerder. „Campina heeft zich altijd op het standpunt gesteld, dat je het probleem van de zuivel- voorraden beter met geleide lijke maatregelen kunt oplos sen, zodat van te voren precies te voorzien en uit te rekenen is, wat de gevolgen zijn. Wat nu op stapel staat, is veel te ri goureus". De Campina-zegsman wijst erop dat de grote EG-voorra- den voor een deel ook een ge volg zijn van het wegvallen van de export naar de oliepro ducerende landen, die door de daling varfde olieprijs minder dollars ontvangen om zuivel producten te kopen. „De EG zou extra middelen beschikbaar moeten stellen om die problemen op te lossen. Bovendien zou je door het ver hogen van de medeverant woordelijksheffing die de boe ren betalen, ook een deel van de kosten op hen kunnen af wentelen. Nu gaan de boeren volledig opdraaien voor de fi nanciële en politieke proble men van de EG". Zie De Stem Commentaar Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - De STER als splijtzwam tussen pers en omroep kan binnenkort naar het mediamuseum. Maar dan moeten luister- en kijkgelden wèl omhoog voor uitbreiding van het omroepaanbod. Uw zieke vriend noemt 0 u Florence Nightingale. Wat een bloemeje allemaal kan doen! BLOEMEN HOUDEN T>» aeiOEMENBUREAUHOUAM). En de pers moet een wezen lijke vergoeding krijgen voor de schade door verdere uit breiding van de etherreclame. Deze 'harde voorwaarden' stelde voorzitter drs. J.A.M. van Tienen van De Neder landse Dagbladpers (NDP) gisteren tijdens de jaarverga dering van de dagbladuitge vers. Van Tienen vindt dat het geld voor de compensatierege ling van verliesgevende dag bladen voortaan ook niet meer uit de STER, maar uit de alge mene middelen van de over heid moet komen. Veelvor migheid van de pers is immers een algemeen belang, betoogde hij. De dagbladuitgevers zijn te vreden over de richting die het mediabeleidtenslotte heeft ge nomen. Met name het CDA kreeg een pluim op de hoed van drsVan Tienen voor „het doortastend koersen naar een samenhangend mediabeleid." Eén van de gehonoreerde NDP-wensen is het voorlopige verbod op regionale etherre clame. In dat verband pro beert de NDP de gemeente Amersfoort tot andere ge dachten te brengen. Daar brengt een lokale kabelkrant wel reclame en wordt maar één exploitant toegelaten. Over de economische situa tie in de bedrijfstak toonde Van Tienen zich voorzichtig optimistisch. De oplage van de kranten steeg gemiddeld in het eerste halfjaar met 0,6%. Het kan een ommekeer inlui den, aldus Van Tienen, maar de positie van de dagbladen blijft kwetsbaar. In de eerste helft van 1986 noteerden de dagbladuitge vers een groei van 4,1% in het aantal advertentiepagina's. Dat brengt de kranten in 1986 echter op een niveau dat een kwart lager ligt dan dat van 1979, aldus Van Tienen. De Alkmaarse euthanasiezaak dateert al van enkele jaren geleden. Een 38-ja- rige huisarts P.S. pleegde euthanasie op een 95-jarige vrouw die aan een se rie aandoeningen leed en na een diepe inzinking niet langer wenste te leven. De huisarts moest daarvoor voor de rechter in Alkmaar verschijnen en die ontsloeg hem in 1983 van rechtsvervol ging. De Hoge Raad verwees eèn jaar later de zaak naar het Gerechtshof in Den Haag. Die heeft nu uitspraak ge daan en het vonnis van de rechtbank bevestigd. De omstandigheid dat de vrouw zo wel lichamelijk als geestelijk lijden aanvoerde om euthanasie te laten ple gen. Met name het psychische lijden is zeer omstreden. In geen enkel wets voorstel is tot nu toe ruimte gemaakt voor het euthanaseren van psychisch Vervolg van pagina 1 gestoorde mensen, omdat daarmee de grenzen tussen moord en euthanasie te sterk zouden vervagen. Geen enkele partij in de Tweede Kamer wil die ver ruiming van de rechtspraktijk. De uitspraak van het Gerechtshof stelt het lichamelijke en psychische lij den ook gelijk aan elkaar. Een en ander is niet los van elkaar te zien, zo over weegt de rechter. Desondanks wordt het vonnis belangrijk gevonden omdat de normen die de Hoge Raad hanteert iets vrijer worden uitgelegd. Dat zet op zichzelf weer druk op de politieke ke tel, in een zaak die tussen CDA en WD zeer nauwkeurig is geregeld in het re geerakkoord. In een eerste reactie toonde de vice- voorzitter van de Nederlandse Vereni ging voor Vrijwillige Euthanasie, mr. B. Schmidt „ongelofelijk blij" met het vonnis. De NWE vindt het van groot belang dat de arts van rechtsvervolging is ont slagen hoewel er bij zijn patiënte geen sprake was van een directe doodsver- wachting, een norm die voor het CDA en het vorige kabinet betekenis heeft en had. In de 'proeve' van het eerste kabinet Lubbers bood de stervensfase de enige mogelijkheid en gelegenheid om euthanasie te plegen. Daarvóór zou er sprake blijven van strafbaar hande len. Die opvatting is door de rechter achterhaald. JAS V3 Het zit in de lucht. Dat felle, lage zonlicht maakt de wereld zo helder en overzichtelijk dat simpele, maar doeltreffende oplossingen zich zomaar aan dienen. Het is gedaan met het zomerse gelanterfanter. De frisse sep- temberlucht werkt uiterst sti mulerend op bloedvaten en hersencellen. Er moeten eens wat zaken aangepakt worden. De regering werkt aan een kla terende begroting die dinsdag het land wordt ingeslingerd. Ru ding is al bezig zijn kof fertje te pakken. Minister Van Dijk heeft al ge woon gezegd dat hij vallende herfstbladeren interessanter vindt dan de rapporten van zijn ambtenaren. Anderen hebben uitgevonden hoe je een einde moet maken aan de dictatuur van de wek- ker-met-melodie. Je laat de hond dat ding opeten en je kunt 's morgens lekker blijven liggen. De Europese Gemeenschap gaat korte metten maken met het zuiveloverschot. Weg met de boterberg, de melkplas en de boeren! Hoe doen ze datSpeciale EG- wagens halen alle melk op in heel Europa. Die laten ze op een centraal punt weglopen in een heel groot gat in de grond. Wij smeren allemaal dubbel boter op ons brood, nemen elke avond levertraan omdat de r weer in de maand is en we le ven nog lang en gelukkig. MERIJN IN TERAPELKANAAL zijr gisteravond de onderhande lingen tussen de Avebe-direc- tie en de bonden hervat. In alk vestigingen is het werk dal donderdagmorgen werd neer gelegd hervat. Weliswaai houdt minister Braks vast aar zijn voorwaarden dat op de personeelskosten 15 miljoer moet worden bezuinigd, maai volgens woordvoerder Klin kenberg van de industriebonc FNV is er ruimte ontstaan orr in principe door te onderhan delen. De Britse sportwagenfabri kant Lotus heeft vergevor derde plannen om zijn vesti ging in Norwich te verplaat sen naar de omgeving van Schiphol. Het gaat daarbij om 800 tot 900 arbeidsplaatsen. Nederland zou de helft van de bouwkosten van de fabriek betalen, uitstel van belasting verlenen en ook nog eens een belastingkorting van vijftien procent geven. DE PVDA acht het niet on denkbaar dat het voortbestaan van Scheveningen Radio op het spel staat wanneer minis ter Smit-Kroes volhardt in haar plannen de tarieven voor het telegramverkeer drastisch te verhogen. De Kamerleden Zijlstra en Spieker dringen er derhalve in schriftelijke vra gen op aan de tariefsverho ging achterwege te laten in dien deze buitensporig blijkt te zijn. DOOR WERKZAAMHEDEN kunnen de nachttreinen in de nacht van a.s. zaterdag op zon dag, niet volgens de normale dienstregeling rijden. De spoorlijn tussen Naarden- Bussum en Hilversum is dan van een uur tot kwart voor vijf 's nachts gestremd. De nachttreinen tussen Utrecht CS en Amsterdam CS, die nor maal over Hilversum en Naarden-Bussum rijden, rij den in de nacht van zaterdag op zondag over Breukelen. HET LABORATORIUM voor de bouwnijverheid in Twello start eind dit jaar met een uit gebreid onderzoek naar de 'vermoeiing' van asfalt. De af name van de rek van asfalt, vooral als gevolg van het pas seren van zwaar vrachtver keer, zal worden onderzocht in samenwerking met de dienst weg- en waterbouwkunde van Rijkswaterstaat ontwikkelde apparatuur. PDO (Philips and Du Pont Optical) en Polygram Frank rijk hebben definitief besloten de bestaande Polygram-fa- briek in het Franse Louviers om te bouwen tot een com- pact-discfabriek onder ver antwoordelijkheid van PDO.

de Stem | 1986 | | pagina 3