B.Y. 229.- >45.- .s Ieren gelijk tegen Belgen yt Sponsor Brevok mengt zich in conflict ORANJE GEEN SCHIJN VAN KANS: LS. Wim Kieft laconiek over 'tactische wissel' ng ïenauto's wagens CHAAF lACHINES E my way body-line ER- Tenminste 18 landen naar jubileumtoernooi van Nederlandse boksbond Fel protest voetbalfans in Palermo Kasparov neemt een snipperdag WIL IP MITSUBISHI 31620-29879 >10-4297355— ENZ. P3AAG - De weg naar Boedapest is lang en de tijd kort. Over een rraand begint voor het Nederlands voetbalelftal in Hongaarse hoofd- s ad de kwalificatie voor de Europese kampioenschappen. Wedstrijden eredivisie naar zondag Appeldoorn wint in Melsele Larousse uit renstal Ligier Hoste wint eerste rit in Catalonië Joesoepov behoudt zijn voorsprong Miljoenen verlies Gemenebest- spelen EERSTE DIVISIE EERSTE DIVISIE il 1986 1981 1981 1980 1979 1978 1978 1977 1977 1979 1982 1977 1982 1983 1981 1978 1979 1979 blauw met. zilver met. groen met. goud met. blauw met. groen oranje geel beige wit grijs met. goud met. blauw met. wit beige wit d.-grijs met. bruin met. IIOTORS CORPORATION Peurssenstraat 54 AARDENBURG Tel. 01177-1280 LEKKER VOELEN EN AFVALLEN EN CONDITIE MOEITELOOS VERBETEREN 1 uur BODV LINE 7 uur FITNESS Moerwijh 35 - Breda (Hoge VuCbt) 076-877557. DE STEMS; Van ome sportredactie BREDA - De onenigheid tussen het bestuur van de Bredase volleybalclub Brevok-ABC enerzijds en trainer Matthieu en de spelers Van Prooyen en Lantsheer anderzijds heeft een nieuwe wending geno men nu ook de hoofdspon sor van de club, TDK, zich in het conflict gemengd heeft. In een brief heeft het concern er op gewezen dat er in het contract dat beide partijen aan elkaar bindt, sprake is van een of meer dere clausules waarin sprake is van de voor waarde dat 'de kwaliteit van de sponsoring zijn weerspiegeling moet heb ben in de kwaliteit van het gesponsorde'. Als dat niet het geval is, en het geharrewar rond Matthieu, die er al voor de nieuwe competitie de brui aan wil geven en de twee genoemde spelers, die zich volgens het bestuur van Brevok-ABC niet aan de getekende overeenkomsten houden, werkt volgens de sponsor nou niet bepaald kwaliteitsbevorderend. „En gelijk heeft hij", al dus voorzitter Frans Derks, „het is nou eenmaal niet de kruidenier van hier om de hoek die een paar duiten in het zakje doet, maar een grote sponsor die waar voor zijn geld heeft en die een naam heeft te verliezen, of niet soms?". Zoals bekend dient mor gen (vrijdag) om 11.00 uur voor de Bredase rechtbank het kort geding dat Bre vok-ABC tegen Van Prooyen en Lantsheer aangespannen heeft. „Als de rechter ons in het gelijk stelt", aldus Derks, zullen we heren sommeren om weer aan het werkt te gaan en dan zien we wel weer verder. Daarna zullen we Pièrre Matthieu weer aan zijn contract herinneren en eventueel weer een kort geding aanspannen. Al met al is het geen leuke zaak, want de meeste mensen realiseren zich niet hoeveel commotie dit soort zaken in de vereninging opwekt". Nederlands elftal blameert zich Door Ted. van Leeuwen Op dit moment echter lijkt de ploeg van Rinus Michels verder dan ooit verwij derd van een solide organisatie. Dat bleek gisteren weer eens k Praag, waar Oranje zich na een armzalig gespeeld oefen- dud gelukkig mocht prijzen datde Tsjechen, toch bepaald geen naam in het rijk van ko ning voetbal, het bij 1-0 lieten. Mel name in de eerste helft, toej een stuurloos Oranje met vocral offensieve spelers in het veil stond, en van weerom- stift de bal nooit had, werden de Nederlanders weggespeeld. Pall en lat stonden een vroege KO in de weg. II h de tweede helft ging het beter, vooral omdat Michels zij» elftal verdedigend ver- I» sterkt had, maar Oranje 11 slatgde er in de gehele wed- I strjd niet in zich één kans te I veiwerven. Michels beweerde de wereld nog positief te zien, masr kondigde wel onmidde- Iijk maatregelen aan. In de rui namelijk, had hij Kieft, die met Van Basten het aan- valitandem vormde, in de kletdkamer achtergelaten ten faveure van middenvelder Su- die belast was meteen ledigende taak. Michels koitdigde meteen aan in Boe- dajest ook met één aanvaller en vij f middenvelders te gaan spëen. Ik heb het geprobeerd, ir zo gaat het dus niet, ik in de eerste helft. Met aanvallers heb ik teveel mesten loslaten op het mid- deiveld en dat doe ik niet in Botdapest. Iedereen heeft de getolgen in de eerste helft ge- zie». Die waren catastrofaal. Vandaar een paradoxale wis sel omdat we te weinig aan- viëen, heb ik een aanvaller vo»r een verdediger gewisseld, lojjsch als je de bal niet hebt." Jk ben verder tevreden ovtr de spelers", aldus Michels, „zfl hebben hun taken goed uitgevoerd.De wedstrijd had twte gezichten. In de eerste heft werden we weggespeeld en had het 3-0 kunnen staan. Da kwam omdat we niets van de Tsjechen wisten. Die bleken zo goed dat we alleen maar aclter hen aan gehold hebben. Na rust was er meer even- witht en ging het beter, al weden we niet gevaarlijk, T°th is er geen reden somber Je Hjn. Als we 90 minuten spe- lei) zoals nu de tweede helft, is er niets aan de hand. Alleen wanig kansen, maar we spe- 'lerlstraks toch uit. tichels was begonnen met I Bliid in plaats van Silooy als .rechtsback en een zeer offen- Door onze verslaggever PRAAG - „Oh, heeft Michels gezegd dat hij in Boedapest met nog maar met één aanvaller gaat spelen? Nou dat hoor ik dan nog wel." Uiterlijk laconiek reageerde Wim Kieft op de uitspraken van Michels. Kieft, in de rust uit het veld gehaald voor Wil- bert Suvrijn, hoeft, blessures voorbehouden, in Boedapest niet op een basisplaats te rekenen. De aanvaller van AC To rino, die overigens op een redelijke eerste helft kon terug zien: „In de rust is er niks tegen mij gezegd, alleen 'tactische wissel'. Ik vind de eerste helft geen graadmeter voor een aanvaller. We speelden zo slecht, er klopte helemaal niets van. Ik vind dat je dan iemand niet mag beoordelen." „We zijn niet in het strafschopgebied geweest, wat valt er dan te beoordelen. Aan de andere kant valt het te begrijpen dat er een middenvelder bij moest, we werden aan alle kan ten voorbij gelopen, we hadden er totaal geen greep op. Nee, het was duidelijk dat niemand iets van het spel van de Tsje chen wist." In het Nederlands elftal heeft de tandem Kieft-Van Bas ten slechts drie wedstrijden (twee minuten België niet mee geteld) stand gehouden. Michels is niet zo gecharmeerd van een systeem van twee centrum-aanvallers. Van Basten evenmin, bij Ajax speelt hij ongaarne naast Bosman. Van Basten: „Bij Ajax zijn we altijd sterker danm kun je met twee vleugelspitsen spelen. Persoonlijk heb ik er geen probleem mee naast Kieft te spelen. Zo lang er maar diep gespeeld wordt. Maar dat we niet kunnen doorgaan zo als in de eerste helft, is wel duidelijk." Wilbert Svrijn viel na rust voor Kieft in en zijn komst be tekende meer evenwicht in de ploeg. Met zijn agressieve spel ontpopte Suvrijn, die ontbrak in de oefenwedstrijd tegen Ajax, tot een van de beteren in de Oranje-ploeg. De Boda JC-speler: „Het ging lekker, hoewel het resultaat niet bevredigend was. Ik moest van Michels aan de rechter kant spelen, naast Wouters. Daar waren de Tsjechen het ge vaarlijkst, daar braken ze steeds door. Dat ik agressief moest spelen heeft niemand gezegd, maar vanaf de bank heb ik wel kunnen zien dat het daaraan ontbrak." Erwin Koeman was de zwakste van het stel. De midden velder speelde zijn achtste interland, de eerste overigens op vreemde bodem. Hij trad op als vervanger van de gebles seerde Valke. Koeman: „Ik moest aan de zijlijn spelen, daar ben ik niet zo geschikt voor. Dat moeten ze Valke laten doen, ik speel liever naar het midden toe. Het is wel tekenend voor het Nederlandse voetbal dat ze bij mij uitkwamen toen Valke was weggevallen." Ruud Gullit (rechts) in duel met de Tsjechische spe ler Ivan Hasek. - foto anp sief ingesteld middenveld: Er- win Koeman, Gullit, Van 't Schip en Wouters. Op de laat ste na geen spelers met verde digende kwaliteiten. Michels wist niets van het Tsjechische voetbal, behalve dat er de laat ste jaren zo weinig gepresteerd was, dat het publiek massaal wegbleef. Dat klopte, er zaten gister avond slechts 6521 toeschou- v wers te kijken, maar hem werd razendsnel duidelijk ge maakt dat zijn Tsjechische collega Masopust al veel ver der is met zijn team. Wat Mi chels bij Oranje graag wilde zien, maar niet zag, etaleerden de Tsjechen: veel beweging, agressiviteit en vloeiende com binaties. Vooral de jonge Lu- bos Kubik van Slavia Praag holde voorbij de Nederlandse defensie alsof hij met etalage poppen van doen had. In de eerste helft kreeg Ne derland alle hoeken van het veld te zien en zocht met ruwe overtredingen naar uitwegen. In aanvallend opzicht kwam Oranje er helemaal niet aan te pas. Op links, waar Michels in Van Tiggelen een verdedigend sterkere speler dan Boeve ge vonden dacht te hebben was het verzet van de Anderlechter met dat van de ook in België spelende Valke-vervanger Er- win Koeman (eerste balcontact in de 28-ste minuut.te ver waarlozen en aan de andere kant was het al helemaal een doorgangshuis. Omdat voorstopper Rijk aard zijn handen volhad aan Kubik en Wouters in zijn eentje de gaten niet kon dich ten, kwam Gullit, nu weer misbruikt als pendelaar tussen defensie en aanval, te zwem men. Behalve een handvol grove overtredingen, namen de dure Oranje-klanten gelaten kennis van de suprematie van de staatsamateurs. De deur naar het strafschopgebied van Van Breukelen stond onafgebroken open. Oranje blameerde zich met die lamlendige instelling. Ku bik schoot op de kruising, Kula faalde voor open doel en Cho- vanek zag zijn vrije trap via de handen van Van Breukelen op de paal eindigen. Kort voor rust was het dan toch raak, toen libero Chovanek een verre pass verzond op Knofli- cek, die 'binnendoor' ging bij Van 't Schip, even zijn handen gebruikte en scoorde: 1-0. Michels nam in de rust Blind (voor hem kwam Silooy) en Kieft uit de ploeg en warempel ontstond er meer evenwicht in het dolende eftal. Ook al om dat de pijp bij lastpost Kubik was uitgegaan en een aantal wissels het Tsjechische niet ten goede gekomen waren. Voordeel kon Oranje er niet uit halen. De ploeg modderde stuurloos voort, schiep zich geen enkele kans, maar con stateerde na afloop, met Mi chels voorop, trots dat er geen kansen meer waren weggege ven. Tsjech oelowakije-Nederland 1-0 (1-0). 4L Knoflicek 1-0, Scheidsrechter: Kirsch en (OD1). Toeschouwers: 6500. Gele kaarten: Van Breukelen en Rijkaard (beiden Ned) en Hasek (Tsj). Tsjechoslowakije: Miklosko; Levy, Stra- ka, Chovanec en Fiala; Kula, Hasek en Cabala (Ondra); Griga (Skuhravy), Ku bik (Rada) en Knoflicek. Nederland: Van Breukelen; Blind (Si looy), Rijkaard, Ronald Koeman en Van Tiggelen; Van 't Schip, Wouters, Gullit en Erwin Koeman; Kieft (Suvrijn) en Van Basten. van onze sportredactie PRAAG - De competitieduels in de eredivisie zullen volgend seizoen op zondag worden af gewerkt. Het sectiebestuur be taald voetbal heeft daartoe in principe besloten als gevolg van de teruglopende bezoe kersaantallen. Een ander overweging is het gegeven van de negatieve re acties van burgemeesters op wedstrijden met een verhoogd risico op de zaterdagavonden. De grootste tegenstander van de zondag als vaste speel- datum was tot nu toe PSV, maar nu heeft ook burgemees ter Borrie van Eindhoven zijn veto uitgesproken over de za terdagavondduels met een verhoogd risico. NELSELE (ANP) - De Ne- «rlandse wielrenners teen het goed in de Belgi- Ihe criteriums. (Na de zege van Bert Cbsterbosch eerder deze Jteek in Arendonk won Tfieo Appeldoorn woens- «8 een wedstrijd in Mel- site- De professional ver leg na een rit over 150 ki- '«neter de Belg Van Enden «J de Nederlander Adrie vin Houwelingen in de sjrint. Thf Appeldoorn f" PARIJS (AFP) - Gerard Lar- rousse, manager van de Franse renstal Ligier, heeft aangekondigd, dat hij aan het eind van het formule 1-seizoen zijn werkgever verlaat Het is nog niet zeker of La rousse, die volgend seizoen met een eigen race-team start, terugkeert op het formule 1- circuit. De Internationale Auto sportfederatie beslist op 3 ok tober in Parijs over het wel of niet toestaan van turbo-moto ren in het nieuwe seizoen. Om de kans op ongelukken te ver kleinen wil de FISA hoge snel heden tegengaan. Als de turbo-motor wordt verboden, start Larousse in het nieuwe seizoen met een formule 1- renstal. Ford levert dan de motor, terwijl Lola de constructie van de wagen voor haar rekening neemt. De Fransman begint in de Formule 3000, als turbo motoren het race-geweld blij ven beheersen. DEN HAAG (ANP) - Aan het internationale toernooi, dat de Nederlandse Boks Bond ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van donderdag 6 tot en met maandag 10 november in Rotterdam onder de naam The Dutch Open' houdt, zullen tenminste achttien landen deelnemen. De NBB heeft minder dan twee maanden voor het toer nooi de toezeggingen binnen van: Oost-Duitsland, Portugal, Canada, Marokko, Zimbabwe, West-Duitsland, Verenigde Staten, Zwitserland, Egypte, Indonesië, Wales, Noorwegen, Ghana, Kenia, Polen, Bulgarije en Ivoorkust. Elk land is gevraagd vier tot zes boksers af te vaardigen. Nederland zal in tien gewichtsklassen met twee deelnemers uitkomen. Op de eerste drie wedstrijddagen, donderdag 6 november (voorronden), vrijdag 7 november (kwartfinales, middag en avond) en zaterdag 8 november (halve finales, middag en avond) wordt het toernooi gehouden in Sporthal Schutters veld. De finales vinden maandag 10 november plaats in de Energiehal in Rotterdam. PALERMO (Rtr) - Enkele honderden aanhangers van de voetbalclub Palermo hebben dinsdagavond vernielingen aangericht in de Siciliaanse stad. De fans protesteerden tegen de beslissing van de Italiaanse voetbalbond Palermo niet tot competitie in de tweede divisie toe te laten. De club staat voor 35 mil joen gulden in het rood en kan de bond geen garantiesom voor het komende seizoen overleggen. De club, in 1898 opgericht, heeft een week de tijd gekregen nieuwe geld schieters te vinden. De teleur gestelde supporters staken te lefooncellen in brand en hiel den het verkeer op. De politie verichtte geen arrestaties. BADALONA (APP) - De Belgische profwielrenner Frank Hoste heeft woens dag de eerste etappe, een rit over 181 kilometer van Playa de Aro naar Badalo- na, van de Ronde van Ca talonië gewonnen. De sprinter uit de ploeg van Pierre Bazzo was in de sprint sneller dan de Ier Sean Kelly. De Zwitser Jorg Müller, die dinsdag de proloog won, blijft leider in het algemeen klassement. Uitslag van de eerste etappe ia: 1. Frank Hoste (Bel) de 181 km in vijf uur, 22 minuten en 15 seconden, 2. Sean Kelly (Ier), 3. Jorge Domin- quez (Spa), 4. Dirk Demol (Bel), 5. Frederico Echave (Spa), 6. Jose Luis Laguia (Spa), 7. Raymond Dietzen (Wdl), 8. Luc Wallays (Bel), allen in dezelfde tijd als Hoste. Algemeen klassement: 1. Jorg Mül ler (Zwi) vijf uur, 59 minuten en 15 seconden, 2. Acacio Da Silva (Por) op 0,02, 3. Anselmo Fuerte (Spa) op 0.02,4. Thierry Marie (Fra) op 0.02,5. Laurent Fignon (Fra) op 0.03,6. Jose Recio (Spa) op 0.04, 7. Jesus Blanco Villar (Spa) op 0.05, 8. Charley Mot- tet (Fra) op 0.07, 9. Sean Kelly (Ier) op 0.08. BRUSSEL (ANP) - Het Belgische voetbalelftal, deze zomer nog triomfantelijk vierde in de wereldtitelstrijd in Mexico, moest woensdagavond in de eerste de beste groepswedstrijd voor het Europees kampioenschap voor eigen publiek onverwacht een punt afstaan aan Ierland. Voor 22.212 toeschouwers werd het in het Heizelstadion na een matig duel 2-2. Bij de rust was het 1-1. In de laatste minuut redde de Ier Liam Brady een punt voor zijn ploeg door een strafschop achter Jean-Marie Pfaff te schieten. Pfaff had de strafschop zelf veroorzaakt door Stapleton onreglementair af te stoppen. De Belgische bondscoach Guy Thijs was ontgoocheld na afloop. „Zoiets mag natuurlijk in de laatste minuut niet ge beuren", zei hij verwijtend in de richting van libero Frankie Van der Eist en Pfaff. „Het moet een gebrek aan concen tratie zijn geweest". Voor de wedstrijd had Thijs nog verklaard, dat België wel alle thuiswedstrijden voor groep zeven zou moeten win nen om zich te kunnen kwali ficeren voor de eindronde. Na dit gelijkspel zijn de Belgen dus al gedwongen ook in de uitwedstrijden (de groep wordt gecompleteerd door Bulgarije, Schotland en Lu xemburg) iets te laten zien. België was wel het gehele duel in de meerderheid, maar de uitvallen van de kopgrage Ieren bleven gevaarlijk. Bin nen achttien minuten stond het al 1-1. In de veertiende minuut rondde Nico Claesen een door Vercauteren genomen hoek schop doeltreffend af. Vier mi nuten later passeerde Staple ton doelman Pfaff met het hoofd. Vlak voor het einde van de eerste helft gaf de Roe meense arbiter Ion Igna nog twee gele kaarten: aan Scifo (Bel) en de Ier Galvin. In de tweede helft bleef Bel gië beter, al toonden Ceule- mans en Vervoort bij lange na niet hun Mexico-vorm. Een lang Belgisch offensief had in de 70e minuut resultaat toen Scifo doelman Bonner pas seerde na weer een hoekschop van Vercauteren (2-1). België leek op de gewenste winst af te stevenen totdat Pfaff in de 90e minuut de op hem afkomende Stapleton de weg versperde. Igna gaf een strafschop, waaruit Brady 2-2 scoorde. „Er was geen sprake van een strafschop", deed Pfaff na afloop onschuldig. „Ik bleef alleen staan, verder deed ik niets, wat verboden was". België-Ierland 2-2 (1-1). 14. Claesen 1-0, 18. Stapleton 1-1, 70. Scifo 2-1, 90. Brady (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: Ion Igna (Roe), toeschouwers: 22.212. Gele kaar ten: Scifo (Bel) en Galvin (Ier). België: Pfaff; F. Van der Eist; Grün, De Mol, Clysters, Vervoort; Scifo, Ceulemans, Vercauteren; Claesen en Desmet. Groep 1: Boekarest: Roemenië-Oosten- rijk 4-0 Groep 3: Reykjavik: IJsland- Frankrijk 0-0 Groep 6: Helsinki: Fin land-Wales 1-1 Groep 7: Brussel: België- lerland 2-2. LENINGRAD (AFP) - De vijf tiende partij in de schaak tweekamp om de wereldtitel tussen de Russische groot meesters Gari Kasparov en Anatoli Karpov is verschoven naar vrijdag. Wereldkampioen Kasparov nam woensdagmorgen zijn tweede van de drie mogelijke verlofdagen op. De titelhouder verdubbelde dinsdag zijn voorsprong door winst in de veertiende partij. Karpov gaf die partij, die maandag na 40 zetten was af gebroken, zonder verder te spelen op, waardoor zijn ach terstand groeide tot twee pun ten (6-8). Door de handelwijze van Kasparov, die nog vier punten nodig heeft om de titel te pro longeren, hebben beide spelers twee time-outs opgenomen. RIGA (AFP) - De vierde schaakpartij in de finale van het kandidatentoernooi is woensdag in remise geëindigd. Door die uitslag heeft de Rus Arthur Joesoepov zijn voorsprong van twee punten op zijn landgenoot Andrei So- kolov behouden: 3-1. De vierde ontmoeting, waarin Joesoepov wit had, werd dinsdag in Riga na 40 zetten afgebroken. Na de huis analyses kwamen beide groot meesters woensdag zonder verder te spelen remise over een. De match tussen beide Russen gaat over 14 partijen. De winnaar speelt tegen de verliezer van de tweekamp tussen Kasparov en Karpov om het recht van uitdaging van de wereldkampioen. SPORT IN 'T KORT Voetbal HET Belgische voetbalelftal onder de 21 jaar heeft dins dagavond in Brussel gelijkge speeld tegen Ierland (0-0). Het was een wedstrijd in groep ze ven in de kwalificatiestrijd om het Europees kampioenschap. Ook de jeugdelftallen van Zweden en Engeland speelden gelijk. De vriendschappelijke interland in Ostersund (Zwe den) eindigde in 1-1. Roemenië won in groep 1 met 1-0 van Oostenrijk. EDINBURG (AFP) - De der tiende Gemenebest-spelen in Edinburg hebben een verlies opgeleverd van vier miljoen pond Sterling (14 li miljoen gulden). Dit heeft Robert Maxwell woensdag bekend gemaakt. De krantenmagnaat was fi nancieel verantwoordelijk voor de sportontmoeting. De Gemenebest-spelen, die van 24 juli tot en met 4 augus tus in de Schotse stad plaats vonden, werden gemeden door 32 landen. Daarmee protes teerden zij tegen de weigering van de regering-Thatcher sancties tegen Zuid-Afrika te treffen. Volgens Maxwell is de boycot de oorzaak van het fiasco. Op welke wijze het mil joenentekort moet worden ge dekt, is nog niet bekend. UITSLAGEN Volendam-MW 0-2 Vitesse-RBC 3-1 Cambuur-RKC 4-0 Eindhoven-DS '79 1-3 Willem ll-Wageningen uitg. SW-Heerenveen 2-0 Telstar-Heracles 2-2 NAC-NEC 4-1 STAND DS *79 8 5 3 0 13 19- 8 Heerenveen 7 5 1 1 11 9-4 Vitesse 6 5 0 1 10 14- 5 RBC 7 4 2 1 10 21-12 Cambuur 7 4 2 1 10 15- 8 Graafschap 7 3 4 0 10 10- 5 Volendam 7 4 0 3 8 9-10 RKC 8 3 2 3 8 13-15 Helmond Sp 7 3 1 3 7 13-10 SW 8 3 1 4 7 10-15 Wageningen 6 3 0 3 6 11- 9 NAC 7 2 2 3 6 10- 9 Willem II 7 2 2 3 6 8-14 MW 6 2 1 3 5 7-6 NEC 7 2 1 4 5 12-16 Emmen 7 1 2 4 4 6-12 Eindhoven 7 1 1 5 3 7-14 Telstar 8 0 3 5 3 7-21 Heracles 7 0 2 5 2 5-13 PROGRAMMA Zaterdag: Willem ll-Wageningen, Helmond Sport-De Graafschap Zondag: MW-Vitesse, Heracles-SW, DS '79- SC Cambuur. Volendam-MVV 0-2 (0-0). 78. Driessen 0- 1, 87. Van de Luer 0-2. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Van Staveren (MW). Vitesse-RBC 3-1 (2-1). 13. Van der Brom 1-0,34. Voets (strafschop) 1-1,43. Van der Brom 2-1, 90. Talan 3-1. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 3500. Cambuur-RKC 4-0 (1-0). 25. Van der Ark 1-0,62. Payne 2-0,76. Van der Ark 3-0,80. Rontberg 4-0. Scheidsrechter: Van der Niet Toeschouwers: 7000. Gele kaarten: Zij lstra (Cambuur) en Bosz (RKQ. Eindhoven - DST 9 1-3 (1-3). 19. Stout 0-1, 25. Boogers 0-2, 35. Vroomans 1-2, 40. Boogers 1-3. Scheidsrechter: Slikkerveer. Toeschouwers: 1000. SW-Heerenveen 2-0 (1-0). 35. Neeskens 1-0, 66. Van Buuren 2-0. Scheidsrechter: Eilenberg. Toeschouwers: 1100. Gele kaarten: Treling (SW) en De Jonge (Heerenveen). Rode kaarten: Mulder (SW) en Schuurmans (Heerenveen). Telstar-Heracles 2-2 (1-1). 23. Jansen 1-0, 34. Degenaar 1-1, 59. Schepers 1-2, 65. Jansen 2-2. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 800. NAC-NEC 4-1 (1-1). 13. Grim 0-1, 20. Landsbergen 1-1,52. en 56. Bannon 2-1 en 3-1. 66. Landsbergen 4-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 2500. Rode kaart: De Groot (NEC).

de Stem | 1986 | | pagina 7