met Sinterklaas? WINKEL BEDIENDEN Cehave nv Veghel Informatie voor Generaties J.A. BIESBROECK monteur m/v trekkers en landbouwwerktuigen T- DE STEM VAN ZATERDAG 6 SEPTEMBER .986 -1986 „De Wip-Wap" EEN DIRECTEUR/DIRECTRICE Gevraagd: KANTOORMACHINEHANDEL Staking Met de SONY VIDEO 7 AF CAMERA-RECORDER beleef je je eigen vakantie steeds opnieuw. Aardig voor je huisgenoten: de vakantiepret op Sinterklaasavond op je eigen tv. Alle aardige momenten van het leven, je uitstapjes, je favoriete voetbalploeg of de eerste stappen van de jongste van de familie haarscherp en in prachtige kleuren op televisie. Dat gaat erg gemakkelijk. De Sony Video 7 AF stelt zichzelf scherp, weegt minder dan 2 kg en er gaat drie uur eigengemaakte televisie op een 8 mm videocassette. Thuis gekomen rechtstreeks van de camera-recorder af te spelen op je eigen tv. Gerrit de Jonge is videospecialist van het eerste uur. Alle videosystemen die er zijn heeft hij in zijn winkel. Je eerder gemaakte Super 8 smalfilms zet hij in eigen beheer over op elk videosysteem. Met zijn bekende daad werkelijke service maakt hij zelfs Sinterklaas al jarenlang blij Gerrit de Jonge, een begrip in service en de elektronika van morgen ORANJESTRAAT 5, TELEFOON 01155-2710 De Cehave nv te Veghel, vraagt voor de werkplaats van haar divisie Agrarische Bedrijfsbenodigdheden te Oostburg een die zal worden belast met het verrichten van alle onder houdswerkzaamheden aan diverse soorten en merken trekkers en landbouwwerktuigen. Van de kandidaten die voor deze funktie in aanmerking wensen te komen wordt verwacht dat zij: in het bezit zijn van een LTS-diploma richting Metaal bewerking; in het bezit zijn van een S.O.M.-diploma monteur trekkers en landbouwwerktuigen; praktijkervaring hebben in soortgelijke werkzaamhe den; woonachtig zijn in de regio Oostburg of genegen zijn hier te gaan wonen. Leeftijd tot 35 jaar. Afhankelijk van leeftijd en ervaring zal het aanvangssalaris liggen tussen de f 2555,- en f 2882,- bruto per maand, vanaf 23 jaar. Tevens bieden wij aantrekkelijke sekundaire arbeidsvoorwaarden. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van PZZ 2860 (zowel op brief als envelop vermelden), te richten aan de afdeling Personeelszaken, Hoofdkantoor Cehave nv, Pater Van Elsenlaan 4, 5462 GG Veghel. voor de afdelingen huuradministratie en bedrijfs bureau. Funktie 1: Huuradministratie De te verrichten werkzaamheden zullen hoofdza kelijk bestaan uit het verwerken van de ontvan gen huren, individuele huursubsidie-aanvragen, het bezoeken van bewoners, etc. Sociale vaardigheid in het omgaan met bewo ners is vereist. In verband met het bezoeken van bewoners dient de kandidaat te beschikken over eigen vervoer en een rijbewijs BE. Funktie 2: Bedrijfsbureau De te verrichten werkzaamheden zullen hoofdza kelijk bestaan uit het verwerken van de onder houdskostenadministratie en de daarmee ver band houdende gegevensverstrekking en de verwerking van de gegevens, die voortkomen uit de inventarisatie en inspectie van het woningbe- zit. Voor beide funkties geldt nog het volgende: - Het dienstverband zal voorlopig voor één jaar worden aangegaan. - Kandidaten dienen te beschikken over kennis en ervaring met geautomatiseerde gegevens verwerking. - Kandidaten dienen te beschikken over het di ploma M.B.A., dan wel daarvoor studerend of een hiermee gelijkwaardige opleiding te heb ben gevolgd. Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden zijn overeenkomstig de CAO voor personeel in dienst van woningkorporaties. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad uitsluitend schriftelijk te richten aan de direkteur van bovengenoemde vereniging, bij wie tevens inlichtingen zijn te verkrijgen. DE STEM Het bestuur van de Stichting Kindercentra Terneuzen e.o. vraagt voor het kinderdagverblijf te Terneuzen per 1 november a.s.: voor 20 uur per week Het betreft een 40-uurs functie, die momenteel in deel tijd door 2 directrices (2 maal 20 uur) uitgevoerd wordt. In de loop van 1987 bestaat de mogelijkheid van uitbrei ding tot een full-time functie i.v.m. vertrek van de andere directrice. Het kinderdagverblijf bestaat ruim 5 jaar, w.o. 4 jaar als EAJ-project In het kader van een experiment wordt het kinderdag verblijf voor de periode 01-01-1987 tot 01-01-1991 ge subsidieerd door het Ministerie van WVC. Het kinderdagverblijf biedt opvang aan kinderen in de leeftijd van 0-6 jaar. Er zijn 3 groepen: 1 babygroep voor kinderen van 0-2 jaar en 2 peutergroepen voor kinderen van 2-6 jaar. DE FUNCTIE OMVAT: - beleidsadvisering - de dagelijkse leiding van het kinderdagverblijf - de begeleiding van het team - het begeleiden van de ontwikkeling van de kinderen - het onderhouden van contacten met de ouders, de oudercommissie, het bestuur en andere instellingen. GEVRAAGD WORDT IEMAND MET: - een voltooide HBO - of gelijkwaardige opleiding - ervaring in het geven van teambegeleiding - kennis en inzicht in de ontwikkeling van kinderen van 0-6 jaar - organisatorische en leidinggevende capaciteiten - een goede uitdrukkingsvaardigheid in woord en geschrift. Aanstelling en salariëring geschiedt volgens CAO-Wel- zijnswerk Kinderdagverblijven. Voor informatie kunt u terecht bij Didi van der Hoeven (directrice) tel. 01150-12368 (op donderdag en vrijdag). Sollicitaties binnen 14 dagen te richten aan het bestuur van de Stichting Kindercentra Terneuzen e.o. Kerkhof laan 38 4537 PN Terneuzen. Voor hele dagen en part-time Opleiding: min. MAVO en type diploma Kennis van wiskundige begrip pen strekt tot aanbeveling Moet bereid zijn alle voorko mende werkzaamheden te ver richten Loon, vakantiegeld, vakantie- en snipperdagen, alles volgens de bestaande normen Gentsestraat 23 - 4561 EH Hulst Tel. 01140-12080 Door de algemene gaderlng van aane houders op 6 augt 1986 is besloten, dat -; ton B.V. gevestigs Rucphen zal worden liquideerd. Ingevolge het bepa< bij artikel 279 vat Burgerlijk Wetboek bij het Handelsreg vande Kamer Koophandel te voor een ieder ter zage worden gelegi plan van uitkering de besloten ven» schap met bep aansprakelij kheid ton B.V. in liquida1' Rucphen. De vereffc' Door Caspar Cillekens „Wat is er gedaan voor de ai ders, na een onderzoek hunner stand in 1865 of 1866? Niets! taal niets! En thans ook zal het baten. Wij kunnen ons dan maar niet begrijpen, dat onze h geleerde regeringsmannen commissie kunnen zamenstellen mannen die niet het minste bej laat staan kennis van zaken heb om een onderzoek in te stellen i de maatschappelijke toestand arbeiders". Zo reageerde secretaris C.F. Th( van de Haagse afdeling van de in jai 1886 opgerichte Nationale IJzer-en taalbewerkersbond - de bakermat vi Industriebond FNV - op het onder dat een commissie uit de Tweede Kj in 1887 hield naar het voorkomen kinderarbeid en de toestanden in fa ken en werkplaatsen in Nederland, vertrouwen in het onderzoek had mas niet. Ten onrechte blijkt achtera De verhoren van de Parlementain quêtecommissie, die nog datzelfde ja druk verschenen, wekten in Neder grote opschudding. De ellendige om digheden waaronder arbeiders, vroi en veel kinderen anno 1886/1887 n ten werken - onderbetaling,lange v tijden, soms 15 uur aan een stuk, hf taal ontbreken van rechtszekerheid - ren voor menig gezeten burger een o baring. Twee jaar later, in 1889, kwam d< beidswet tot stand, waarin onder me arbeidstijden van vrouwen en kinc boven de 12 jaar beperkt werden. Vooral de verhoren van de Reg telgen uit de Maastrichtse aardewer nastie, leidden tot hevige verontwa ging. De naam van die familie werd bool voor exploitatie en willekeur. Maastricht is in de jaren dat de v( ren plaats vinden een van de grootst dustriecentra in Nederland. De git aardewerkfabrieken van de Regouts mineren het stadsbeeld. De arbeid: standigheden in de fabrieken zijn e lermiserabelst. De eerste tekenen van vakorgani kondigen zich aan. Het kon eigenlijk niet uitblijven: de bovenlaag van schoolde arbeiders verliest door de nemende mechanisering zijn relatie! voorrechte positie. Vanuit die defen, houding komen de arbeiders in vera gen de patroons. Ze organiseren zich in bonden glasslijpers, glasblazers en aardewei met zulke fraai klinkende namen Vergelding', 'Verbroedering' en 'I naar Werk'. De eerste staking laat niet lang op wachten. In 1895 gaan de blazers in king. En wat niemand voor mogelijl hemden had, gebeurt: de arbeiders w de Regouts tot concessies te dwir ermoedig geworden door het si van de blazers smijten een jaar late glasslijpers het werk neer. Het begin van een langdurige stal mogelijk doordat organisaties als de gemene Nederlandse Diamantbewei Uond van Henri Polak - de grondle van het NW, de socialistische vak ^TiCn ta^oze personen uit gans <md de stakers financieel steunen, zeer sprak de strijd tegen de gehate gouts de rapporten van de enqi commissie lagen nog vers in het ge gen - de mensen aan. Na 21 weken staken ontdekken u en van Vergelding' dat zeven besti meer steungeld hel ebedeeld dan de andere stakers

de Stem | 1986 | | pagina 28