'We willen ins handhaven' 'Het is voor mij een uitdaging9 'We moeten in eerste divisie blijven JAAP BAKKER EN WILMAR WULLEMS: GEDACHT RDEN. Volleybalcompetitie begint 27 september N RIJPLEZIE onkers :len jeugdzaken zoekt kaderleden TRAINER JAN SCHUT VAN HET HULSTERSE MORRES: Henneman nieuwe secretaris BeVoBo Competitie indeling landelijk volleybal rYTILUS-COACH DIELEMAN: AKJEN LEYTE VAN ZUIDDORPSE DE STERRE: rLX), 2.0 1 (Gal 626-serie kiezen iet 1.61 of 2.01 lieselmotor. Al dezj ij plezier van betrouwbaarheid nemif'aspirantencom- petitie wordt er ook aandacht «?o .aan een mini-compe- ln toernooien. „Vooral de S'^Hn°°len dfaaien E «Sta* Everaert van ;*.e Penning voor deze toer- »en is 11 april in Oostburg Januari in vruc.„: rant. gember van Gentg,,^ Mikom er kaderleden 1EES V°°r de secties gdzaken en technische za- ateck nraS ^°rdt het tekort «eed» nijpender. Nieuwe aan- jjjjdingen zijn van harte wel- T47 ■:Üf If ■SP? Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - De Zeeuwse, maar ook de landelijke volley balcompetitie (gedeeltelijk) gaan zaterdag 27 september op nieuw van start. Vooral op landelijk niveau lijken de Zeeu- I wen hoge ogen te kunnen gooien. Voor zover bekend is het nog niet voorgekomen dat er zoveel Zeeuwse teams op lan- delijk niveau uitkomen. Voor de derde divisie heren, met onder andere Schelde sport, De Sterre, Mytilus en EWC, lijkt het een Zeeuws ge- J beuren te worden. Voor Morres bracht het eind van het vo- I rie seizoen, na de degradatie uit de eerste divisie B, toch nog I enige zonneschijn. Door het terugtrekken van Vierhout Val- bovol uit Woerden kregen de Hulstenaren de kans zich op nieuw aan te melden voor deze eerste divisie, i In het Zeeuwse volleybaldistrict lijkt het damesvolleybal enigszins met problemen te kampen, terwijl het bij de heren in de diverse klassen, waaronder de hele grote tweede klas I b een aantrekkelijke competitie kan worden. Aan de top van het Zeeuwse volleybal wordt er keihard gewerkt. Top pers als Jo Everaert en Jan Schut zijn bij Morres werkzaam, Arjen Leyte heeft De Sterre onder zijn hoede genomen en Eddy Koers neemt Scheldesport onder handen. Ook bij Mytilus wordt er fanatiek getraind onder leiding van Hans Dieleman bij de dames en Piet van Hooijdonk bij de heren. Onze volleybalmedewerker Willy van Leeuwen verzamelde alle wijzigingen en nieuwtjes, zodat de volley- balliefhebbers weer volledig geïnformeerd aan de nieuwe competitie kunnen beginnen. Van onze volleybalmedewerker BOES - Bij de volleybalvereniging Mytilus uit Goes zijn er zo- fcel bij de dames als de heren enige veranderingen. Van onze volleybalmedewerker WATERLANDKERKJE Vriend en vijand hadden het al lang verwacht. Jan Schut, de toptrainer van De Sterre, stopte aan het eind van het vo rig seizoen bij de Zuiddorpe- naren. Later bleek hij bij Mor res onder dak te komen. Arjen Leyte, voorheen trai ner-speler van Even Kijken en trainer van het Belgische St.- Laureins, ging de trainingen van de derde divisieploeg ver zorgen. „Het is voor mij een hele uitdaging," aldus Leyte, leraar lichamelijke opvoeding. Eén seizoen was Leyte van het volleybaltoneel verdwe nen. Hij wilde de accu weer opladen en zijn echtgenote De borah, eveneens een fanatieke volleybalster, de kans geven te spelen. „Ik had eigenlijk niet gedacht weer gelijk ais speler te gaan beginnen. Ik wilde eerst wat ontspannen gaan spelen," herinnert Leyte zich. „Toch kreeg ik plotseling aan biedingen van EWC en De Sterre." De keuze werd gemaakt en Leyte reist nu drie keer per week naar Axel of Zuiddorpe. Een fanatiekeling in hart en nieren. Enkele malen werd hij door ernstige blessures getrof fen. „Ik heb zelfs nog op kruk ken en in een rolstoel les staan geven," glimlacht hij. Nog nooit heeft hij een derde divi sieteam getraind. Toch vindt hij het aantrekkelijk. „Ik heb bij Even Kijken Jan Schut, mijn voorganger, meegemaakt als trainer," vervolgt hij. „Ik vind hem een toptrainer die goed en gevarieerd training geeft. Hem opvolgen is zonder meer leuk. Je hebt een goede groep en zelf ben ik ook door dacht met De Sterre bezig." Contact Het contact tussen Schut en Leyte, dat momenteel voor- duurt omdat Morres en De Sterre samen (niet in één groep) in de Axelse sporthal trainen, was goed. „We denken over vele din gen hetzelfde. Opslag en pas ses, daar wordt nog aan ge werkt. Ook de blokkering sluit nog steeds niet. Het klikt lek ker met de groep en dat is be langrijk." De Sterre verloor aan het eind van het seizoen een aantal sterke spelers, zoals Egbert Versprille, Jan Schut en Rob Lammerts. Wilfried Roelandt keerde terug. De Sterre is een kleine ver eniging en daar heeft Leyte totaal geen moeite mee. De saamhorigheid binnen de ver eniging is goed. Ook de eerste teamspelers moeten vaak bij acties assisteren. „Een goede zaak," stelt de trainer. Voor uitblikkend op het nieuwe sei zoen blijkt voor Leyte maar één doel voorop te staan: handhaven. „Het is een ander team dan andere jaren," weet hij. „We moeten bekijken of het allemaal pakt. Het is een hecht team, dat technisch nog goed kloppend gemaakt moet worden. Als dit lukt zullen we zeker onze partij meeblazen, maar helaas is dat van zoveel factoren afhankelijk." Het onbekend zijn met de derde divisie en teams lijkt de inwoner van Waterlandkerkje geen probleem. „We moeten uitgaan van onze eigen moge lijkheden. We zullen natuur lijk alles met de jongens be spreken. Het wordt een open strijd, dat kan niet anders. Ik heb begrepen dat Blauw Wit en Van Tartwijk als toppers gezien worden." Voorlopig maakt Leyte zich er nog niet al te druk om. De Sterre kende vorig seizoen veel ups en downs. Helaas werd de pro motie weer gemist. Als de Zuiddorpenaren collectief goed voor de dag komen en de diepe dalen waarin ze soms verkeerden sporadisch wor den, dan kan men De Sterre nog vaak als winnend team genoteerd zien staan. Selectie De Sterre: Erwin Lambert, Luc Wulgaert, Peter Burm, Pieter Ha melink, Lon Statujew, Nico van der Hey- den, Frank Audenaerde, Jos Declerck en Wilfried Roelandt 'Scheldesport ongekend fanatiek' De dames keren natuurlijk irug op landelijk niveau, de iren gaan samen met de ove- ige Zeeuwse teams uitmaken at het in de derde divisie 'ordt. Trainer-coach Hans lieleman ziet het positief in ir zijn dames in de derde di- ;ieF. DAMES - Klaas Sijp is voor iet komende seizoen eigenlijk ie grote afwezige bij de Goese ireniging. Sijp gaat het een iartje rustig aan doen. Dit tekende een fikse aderlating ir Mytilus, maar de dames :mt Hans Dieleman nu on- r zij hoede. Voorheen ver- irgde hij al een training en id de coaching. Nu komt al- s op hem neer. „De dames jn fanatiek, nu moeten ze n ook voor hun plaats knok ken. Vorig seizoen waren ze altijd zeker van een basis- I plaats, nu niet meer," aldus de NeVoBo-competitieleider. Aanvankelijk had Mytilus de beschikking over tien da mes, maar door het stoppen n fAiinp oon van Elvira Adriaansen in ver- 1 OZO vJJUpC adii band met werkomstandighe den, kwam de selectie uit op tegen speelsters. Marian van Kerkhoven wordt nu opgeleid als spelverdeelster. „Ik kan al tijd nog voor advies bij Klaas Sijp terecht. We hebben enkele wijzigingen in ons team. An tique Adan, Ingrid van de 'lasse en Cindy Jobse zijn er iij gekomen. Het zou mooi zijn als deze speelsters bij elkaar lieven. Een team dat op de ioede weg kan blijven. Met i'n team mag je eigenlijk niet igraderen. We hebben zo'n :rke groep nooit bij elkaar ihad. De sfeer is goed en we ibben zware toernooien ach- ir de rug." Selectie: Marja Geelhoed, Nel Glim, irian van Kerkhoven, Cindy Jobse, irian van Zweden, Ingrid van de Plas- Angelique Adan, Gea Nieuwenhuyze, •"uien Belzer (aanvoerster). HEREN - Piet van Hooij- >nk is de opvolger geworden m Klaas Sijp. Van Hooij- >nk heeft zes jaar lang de da- es van het Middelburgse Dy- imo onder zijn hoede gehad. Hij mist in het nieuwe sei- Den Haag. Telefoon 070 - 48SW twee spelers, onder wie de talentvolle Rini Bouterse, die naar het Hulsterse Morres is vertrokken. „Ik verwacht met Mytilus een goede liddenmoter te kunnen wor- in,aldus de Middelburger. „De spelersgroep is gemoti veerd. Na zes jaar dames, waar je echt mee vertrouwd bent geraakt, kan het zeker nuttig zijn om eens heren te gaan trainen. Het wordt voor zowel de spelers als voor mij even wennen, maar bij het be gin van de competitie is dit ho pelijk wel in orde." Van Hooij donk kent slechts enkele teams uit de derde divisie, maar na diverse toernooien tijdens de oefenperiode zal dit euvel ook zeker verholpen zijn. Drie keer per week wordt de selectiegroep, momenteel nog bestaande uit tien spelers, onder handen genomen. „Vo rig seizoen ging het verdedi gend bij Mytilus nog wel eens fout, maar daar zullen we hard aan werken," besluit Van Hooijdonk. Selectie: Wim Kosten, Joop Dees, Ja cob Korshuizen, Willem Landgraaf, Wim de Nokker, Quinten de Vrie, Laurens van de Wekke, Marco Stoffers, Anton Verver en René Maas. )1619-1228. Postbus 44 or Breda e.o Tevens alléén dealer voor RX 7 JF izda-dealer - Tel. 01656-313 ..wan 5-313 UZEï ?«ugc onze volleybal-medewerker IENDUKE - De sectie r-Jgazaken van de NeVoBo neeti voor het nieuwe seizoen w«er heel wat plannen. «KKöSWSimwyyyidilSSmfm nanin„ V, 5 VUUI ueze toer- Rwrcwils 11 april in Oostburg m lani!ari in viissingen, 21' «aart in Oost-Souburg en 8 ^■vember Sao r< Van onze volleybalmedewerker AXEL - Voor het Hulsterse Morres zijn het eigen lijk roerige maanden geweest. Na een lange strijd moest het helaas genoegen nemen met degradatie uit de eerste divisie. Plotseling bleek dat Vier hout zich terugtrok, zodat Morres toch zijn plaats in de eerste divisie kon behouden. Michel Everaert wel of niet terug, Ron Reunis naar He rentals, Rini Bouterse en Ronald Kurvers naar Hulst. Een kijkje in de Morres- keuken. Een kijkje in de Morres- keuken betekent deze keer geen gesprek met Jo Eve raert, 'mister Morres', maar met Jan Schut, voorheen De Sterre en Morres, nu weer terug bij de Hulstenaren. Halverwege het vorige sei zoen begon Schut te twijfe len of hij wel of niet verder wilde in het volleybal. Stu deren of verder volleyballen. Het werd het laatste. Eigen lijk toevallig. „We hebben met De Sterre enkele keren naast de promotie gegrepen. Ik wilde het nu aan een an der overlaten," zegt de Axelse trainer. „Aanvankelijk wilde ik een jaar stoppen en had ik eerst Morres afgewezen. Mi chel Everaert zou komen, Ron Reinis zou blijven. Het zou allemaal goed komen. Maar nee, het dreigde uit elkaar te vallen. Ik ben toen alsnog overstag gegaan on der een aantal voorwaar den." Een van die voorwaar den was dat Rini Bouterse van Mytilus en Ronald Kur vers van De Polder naar Hulst zouden komen spelen. Bouterse heeft lange tijd bij Brevok in de picture ge staan, maar de Bredanaars lieten niets meer van zich horen. Van Bouterse een goede beslissing," zegt Schut. „Voor die jongens is het ook leuker om met zijn tweeën van de overkant te moeten komen," vervolgt Schut. Martin Roodzand die in Utrecht studeerde, zou eventueel ook nog op het oude nest terugkeren, maar zijn studie ontwikkelde zich goed. Hierdoor moet Schut eigenlijk vrijwel opnieuw beginnen. Niet helemaal na tuurlijk, de Morres-mannen weten van wanten en Schut kent er velen van. „De mees ten van de selectietrainin gen. Ik vind het trouwens voor dit team wel een voor deel in de eerste divisie te spelen. Het zal zwaar wor den, maar we zijn nu meer dan een maand aan het trai nen, drie keer per week. Ze zijn leergierig en bereid din gen aan te nemen." Hoewel het allemaal uit stekend lijkt te gaan, zijn er nog wat tekortkomingen. Het blok en de verdediging zijn vrij zwak, maar daar zijn ze in Hulst druk mee bezig. De lengte moet een voordeel kunnen zijn. „Ik voel me eigenlijk een kleine man tussen al die lange mannen," glimlacht de bijna 1.80 meter metende Schut. „We leren nieuwe technie ken aan, terwijl de combina ties nog onder de loep wor den genomen. Het is nu nog de vraag hoe snel deze wor- den aangeleerd." In Hulst trainen nu twee volleybaldieren' (Jo Eve raert en Jan Schut) samen. Ook bij de overige landelijke verenigingen in het Zeeuwse positieve ontwikkelingen in deze richting. „Kwaliteit is er genoeg, alleen aan kwan titeit ontbreekt het nog. Hiervan is er minder dan in andere districten, anders konden we meer goede teams maken. Ook het aan- Jan Schut, de trainer van het Hulsterse Morres, is er van overtuigd dat zijn team zich moet kunnen handhaven in de eerste divisie. tal trainers is natuurlijk ge ring." Toch ziet Schut de volleybaltoekomst optimis tisch tegemoet. Voor de nieuwe competi tie is hij niet bang. „We wer ken er aan om er gemakke lijk in te kunnen blijven. Ik zie een hoge positie nog niet zo zitten. De jongens wel." Zelf speelde hij ooit op tweede divisie-niveau. Toch is er nog groot verschil tus sen eerste en tweede divisie. „Het gaat allemaal sneller en hoger. Fysiek is er ook - FOTO DE STEM /COflJ DE BOER veel verschil." Voor zijn oude club De Sterre voorziet hij misschien een midden- mootpositie. „Ik zal dit team eveneens volgen." Selectie Morres: Rini Bouterse, Ro nald Kurvers, Guido de Beule, Wil liam Taelman, Werner Tak, Michel van Breemen, Peter Paul Everaert, Ko de Ruiter en Ronald van Eerdenburg. Van onze volleybalmedewerker TERNEUZEN - Scheldesport werd vorig sei zoen in de promotieklas heren superieur kam pioen. Sinds lange tijd komt het nu weer in de landelijke competitie in de derde divisie F uit. Een blijkbaar herboren Terneuzens team, dat voor heen één keer per week trainde. Nu is het ongekend fanatiek bezig. De nieuwe trainer Eddy Koers verza melt zijn groep drie keer per week. Zelfs op de zater dagmorgen. Dit hebben ze in Temeuzen vrijwel nog nooit meegemaakt. Wilmar Wullems (links) en Jaap Bakker, de twee vedetten van het Terneuzense Scheldesport, dat dit seizoen in de landelijke competitie zal uitkomen. - foto wim kooyman Wilmar Wullems (33) en Jaap Bakker (30) maken ook deel uit van deze groep fana tiekelingen. Beiden zijn ze af komstig van het Axelse Voor waarts, maar nu spelen ze al enige tijd in de Terneuzens equipe. Vorig seizoen beleef den beiden weinig aardigheid aan hun grote hobby, de vol- leybalsport. De 3-0-overwin- ningen stapelden zich op, het klasseverschil was te groot. „Tot Kerstmis waren we ge motiveerd," vertelt Jaap Bak ker, de kleine spelverdeler. „Daarna was de spirit er eigenlijk al uit. Nu zijn we heel fanatiek bezig, allemaal, niemand uitgezonderd." Ook Wilmar Wullems beseft dit terdege. De selectie is ruim met elf spelers en enkelen moesten zelfs worden afgewe zen om in Terneuzen te komen spelen. Jurrien Bakker, voor heen EWC en Mytilus, kwam dan vorig seizoen ook nog over, zodat Scheldesport over een sterk team beschikt. Trai ner Eddy Koers, zelf altijd op niveau gespeeld, weet even eens van wanten. Hij bracht een team van de promotieklas naar de eerste divisie. „Bij de training ligt het accent mo menteel op het verdedigen, want aanvallend gaat het alle maal best lekker," weet Wul lems, die vrijwel altijd aan valler was. „We zijn nu al met sprongen vooruit gegaan. Iedereen heeft er zin in." Jaap Bakker knikt. Hij geeft zijn medespeler groot gelijk. „Ook krijgen we veel bewegingsoe feningen." Zwaar Zoals gezegd wordt Schel desport drie keer per week on der handen genomen. De com petitie zal best zwaar worden, daar zijn beiden het wel over eens. „Samen met de andere Zeeuwse teams zoals EWC, Mytilus en De Sterre kan het zeker een interessante compe titie worden," vervolgt Bak ker. „Ik verwacht een goede klassering. Vooral in de thuis wedstrijden moeten we zoveel mogelijk proberen te winnen." Wilmar Wullems is duide lijk bescheiden. „We moeten er in kunnen blijven met dit team. Ik voorzie een redelijke positie in de middenmoot." Het zou voor het volleybal in Ter- neuzen een enorme stimulans zijn. Het ledental stijgt nog steeds, al zou een dergelijke stad natuurlijk veel meer teams kunnen voortbrengen. „Het tweede team speelt na tuurlijk op een veel te laag ni veau, dat wordt moeilijk om later hiervan spelers in te pas sen." Waar de oorzaak ligt is nog steeds niet duidelijk. Het hui dige eerste herenteam speelt al lange tijd bij elkaar. „Ik heb er liever niet al teveel spelers van buitenaf bij," weet Jaap Bakker. „We zijn een vrien- denploeg, waarbij het ons wel eens is verweten dat er moei lijk tussen te komen is." Schel desport is de laatste jaren dan ook regelmatig hofleverancier voor De Sterre geweest. Hoewel beiden over behoor lijk wat talent beschikken hebben ze eigenlijk nooit in dubio gestaan om naar een an dere vereniging te vertrekken. „De gezelligheid hé," glim lacht Wullems. „We werden voorheen vaak een kliekje ge noemd. Deze groep blijft voor mij altijd trekken." Het spelen in de landelijke competitie betekent voor de Terneuzenaren automatish meer kosten. Onderhandelin gen met een Terneuzens reis bureau zijn in volle gang, maar het is nog niet helemaal rond. Scheldesport blijft zeker zijn eigen naam behouden. Mochten de resultaten goed zijn, dan verwachten beiden toch wel iets meer publiek in de sporthal. „Het volleybal leeft niet zo in Terneuzen, maar dan hopen we toch meer mensen binnen te halen." Selectie Scheldesport: Ge rard Ypma, Wilmar Wullems, Jaap Bakker, Herman de Ruy- ter, Jan de Ruyter, Jurrien Bakker, Philip Verstraeten, Erwin Hofmann en Chris Jan van Gijs. Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - Sidney Hen neman uit Goes is de nieuwe secretaris van het Zeeuwse district van de NeVoBo. Al lange tijd zijn voorzitter George van de Bosch en zijn overige bestuursleden op zoek naar een nieuwe secretaris, maar deze pogingen mislukten voortdurend. „Het is ons ge lukkig toch nog gelukt," aldus NeVoBo-voorzitter George van de Bosch uit Terneuzen. Van de Bosch had naast zijn voorzittersfunctie noodge dwongen ook het secretariaat en districtskantoor op zich ge nomen. „Een dergelijke dub belfunctie is niet altijd even gemakkelijk. Wel is het een voudig uit hoofde van de in formatie. Je weet gewoon alles wat er omgaat." Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - De indeling van de klassen voor de lande lijke volleybalcompetitie ziet er als volgt uit: Eerste divisie B beren: Nashua/VCG 2, Geldrop; Geevers P&P, Schaesberg; De Blaakse/VCS, Schiedam; Avanti, Nij megen; Data/SDO, Nieuwenhagen; SOS/DPC, Utrecht; Bovo, Aalten, Mor res, Hulst; Nijmegen'73, Nijmegen; Pan- cratiusbank/VCH, Heerlen; Vlaardin- gen, Vlaardingen en WC, Vught. Derde divisie F dames: IKS72, Breda; Karanoi, Eindhoven; DVO 2, Oud-Beijerland; Nu- voc 2, Veldhoven; Van Tartwijk/VCH, Schijndel; AKS, Breda; Zebra's, Ouden bosch; Swinta, Den Bosch; VCE/PSV 2, Eindhoven; Donki Sjot, Den Dungen; Mytilus, Goes en Brevok 2, Breda. Derde divisie F heren: IKS, Breda; Schelde sport, Terneuzen; De Sterre, Axel/Zuid dorpe; Atak'55, Waspik; Van Tartwijk, Schjjndel; Olympus, Made; Ovoco, Oss; Blauw Wit, Roosendaal; EVVC, Vlissin- gen; Donki Sjot, Den Dungen; Brevok/ ABC 2, Breda en Mytilus, Goes.

de Stem | 1986 | | pagina 17