Behoud Ledel kost twee ton per jaar Verdomhoekje DTÜ VERKEERSPROBLEMEN DOOR NIEUWBOUW CADZAND Negende poëziedag in Blankenberge Cine'83 weer van start Ijzendijke krijgt derde tennisveld REX GILD TRADITIONEEL 'n Renault Su| 15.500 kost bij dan f327,20 C. Raas kampioen Zuid- Beveland DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND DONDERDAG 4 SEPTEMB OOSTBURG - De ontsluiting van het Breskense industrieterrein Deltahoek door middel van het aanleggen van een weg vanaf de kruising Rofac is helemaal van de baan. Geld S Openingsconcert Filharmonisch Orkest van Vlaanderen Haventje vol theater en muziek Nog te zien Verwacht Plaatselijk nieuws Aardenburg Schietingen Collectie N DE Rodahal in K<] ;aterdag het vijftien<[ Wie legt vandaag de dl nieuwe auto in één keer op financiert zo'n aankoop. Als i Renault Super 5 (3 drs.) wilt II met de Verenigde Spaarbaf Dan blijkt dat u voor f 327,20 per maand beta^ 60 mnd. en jfS een werkl Kom eel wJ tijd vq dei buur 'verenigde spaart markten Giacometti T20 PAGINA ZEELAND 4 Vaneenonzerverslaggevers 'GROOT THEATER OOSTBURG IS UIT DE TIJD OOSTBURG - Het behoud van het Oostburgse Ledel- theater gaat de gemeente twee ton per jaar kosten. Burge meester C. Spijkerboer en wethouder A. de Feijter (CDA) zijn bereid dat bedrag jaar lijks opzij te leggen. De wet houders J. Vergouwe (PvdA) en J. Thomaes (WD) vinden dat zo'n bedrag beter op een andere manier gebruikt kan worden en zijn dan ook tegen. De eigenaar van het pand heeft de gemeente al enkele malen laten weten dat hij niet in staat is om het theater, dat voornamlijk dienst doet als bioscoop, nog veel langer te exploiteren. Zover nu bekend is alleen de fractie van D&T bereid om het Ledeltheater te behouden voor de streek. Vertegenwoordigers van andere fracties verklaar den gisteren dat ze een jaar- last van twee ton veel te veel vinden. „Daar komt nog eens bij dat zo'n groot theater in Oostburg feitelijk uit de tijd is. Zo'n gebouw heeft geen vol waardige functie meer", ver telde een raadslid die liever niet met zijn naam in de krant komt. De fracties hebben nog geen echt standpunt in deze kwestie ingenomen, omdat ze nog niet op de hoogte waren van het voornemen van het college. De mensen van D&T verklaarden echter dat ze hoe dan ook, het theater wil behouden. Volgens hen is de gemeente verplicht om het Ledeltheater aan te ko pen, te verbouwen en vervol gens te exploiteren. „Wij heb ben in het verleden erop gewe zen dat de bouw van het dien stencentrum Den Hoekzak op de plaats waar het nu staat, een slechte zaak is. Het zou de doodklap voor het Ledel wor den, vooral omdat in Den Hoekzak ook een podiumzaal is", verklaarde H. van der Weegen (D&T). De fractie wilde dat het dienstencentrum aan het Ledel zou worden ge bouwd zodat er geen extra theaterzaal gebouwd zou moe ten worden". „Men heeft niet naar ons geluisterd. Wij kun nen nu niet anders dan opko men voor het Ledeltheater", zei hij. Zo als het er nu uitziet, zal de gemeenteraad volgende maand besluiten om het thea ter niet aan te kopen. Wat er vervolgens met het gebouw moet gebeuren, is nog niet dui delijk. De enige manier om het ge bouw als theaterruimte te be houden voor de streek - als de raad niet akkoord gaat met aankoop - is toestemming ge ven aan de eigenaar om het te verkopen aan Frapo bv uit Westkapelle. Die onderneming wil in het gebouw een disco beginnen en is bereid om hel pand te laten gebruiken als theaterzaal. Het podium zal dan wel een stuk kleiner wor- den. Het college heeft enkele maanden terug besloten om Frapo geen toestemming te geven om het Ledel te veran deren in een disco, vooral om- dat men vreest voor geluids overlast van aankomende en vertrekkende bezoekers. De mogelijkheid bestaat ooit dat het gebouw gesloopt zal worden en dat op die plaats aanleunwoningen komen. Aangezien het bejaardente huis De Burght naast het theater staat, zou het een prima plaats zijn voor zulke woningen voor ouderen. Ontsluiting Deltahoek via Rofac van de baan Van een onzer verslaggevers Dit vertelde gisteren de Oostburgse bur gemeester C. Spijkerboer aan de leden van de raadscommissie planologie. Vrachtwa gens die vanaf het industrieterrein naar Schoondijke en verder moeten, zullen dus ook in de toekomst dwars door de kom van Breskens blijven rijden. De commissie ging niet in op de mededeling van de burgemeester. Lange tijd heeft de aanleg van die weg hoog op het verlanglijstje van de gemeente ge staan, om op die manier de overlast - met name van het zware vrachtverkeer - voor het vissersdorp te verminderen. Volgens Spijkerboer wordt het aan leggen van die weg veel te duur. De leden van de commissie hadden wel moeite met de aanvraag van een onderneming om naast hotel De Schelde te Cadzand-Bad een nieuw com plex te bouwen. Het ligt in de bedoeling om daar een gebouw te plaatsen dat onderdak biedt aan 22 stu dio's, drie winkels en garages. De commissie vreest dat het nieuwe complex voor nog grotere parkeer problemen aldaar zal zorgen. Vooral in de wijk Blommaert staan vaak al dusdanig veel auto's dat er opstoppingen ontstaan. Wethouder A. de Feijter beloofde eerst de aan vraag voor te leggen aan het verkeersteam voordat het voorstel naar de raad gaat. Dat team kan dan bekijken of de parkeerproblemen die ontstaan door de komst van het nieuwe complex onoverkomelijk zijn. De commissie wilde nog niet zo ver gaan, dat als de problemen inderdaad zeer groot worden, de bouw niet mag doorgaan. De Feijter liet tevens weten dat het plan voor de het dierenpark te Groede reeds geruime tijd klaar is, maar dat de raad nog geen geld heeft uitgetrok ken om het plan telaten uitvoeren. Hij reageerde hiermee op uitlatingen van de leden van de finan ciële commissie die vorige maand lieten weten dat het veel te lang duurde voor het plan klaar was. De gemeente heeft namelijk anderhalf jaar geleden al aangekondigd dat het hertenpark wordt veranderd in een dierenpark. Zoals het plan er nu bijligt, komt er een speciale wei voor gieten en in de hertenwei komt een gebouwlje te staan voor kinderen. „Als ik geen geld krijg, kan ik het plan niet laten uitvoe ren", zei de wethouder. IN de feestzaal van het stadhuis te Blankenberge wordt za terdag 6 september de negende poëziedag van Blankenberge gehouden. Om 13.30 uur word de grote poëzie- en boekenmarkt ge opend. In de benedenzaal van het stadhuis is 's middags vanaf 14.45 uur de tentoonstelling Grafiek van Roger Raveel te zien, geopend door letterkundige Roland Jooris. In de grote feestzaal kan iedereen omstreeks 15.15 uur de voor- stellling van de bundel 'Poëzie Concertante' bijwonen en de prijsuitreiking van de poëzieprijs Stad Blankenberge 1986. Daarna dragen dichters voor uit eigen werk. Rond 17.00 uur wordt de poëzie- en boekenmarkt besloten met een receptie. Bernd Weikl (bariton) solist bij het Wagner- Strauss-concert van het Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen. HET Koninklijk Filharmo nisch Orkest van Vlaande ren, onder leiding van chef dirigent Günther Neuhold, opent dinsdag 9 september het nieuwe seizoen met een programma gewijd aan mu ziek van Wagner en Richard Strauss. De ouverture van Baccha- nale uit Tannhauser van R. Wagner vormt het vreugde volle begin van een progam ma, waarin de sopraan Gwynet Jones enkele aria's vertolkt uit de grote opera's van Wagner en Salomé van R. Strauss. De bariton Bernd Weikl, momenteel een van de meest veelzijdige zangers van deze tijd, interpreteert het me lancholische lied van de Avondster van Wolfram en de Fliedermonoloog van Sachs. De beide solisten, die al vele plaatopnamen maak ten en triomfen vierden op menig podium, zingen ten slotte het duet uit Salomé van R. Strauss. Aanvang 20.00 uur, Elisabethzaal in Antwerpen, toegang 350 tot 900Bfrs. Het oude landbouwhaventje van Nieuw en St Joosland, tegenwoordig resorterend onder de gemeente Middel burg, is door de jaren heen een wijkplaats geworden waar artiesten en 'alterna tievelingen' op hun woonbo ten zijn samengesmolten met de autochtone bevol king. Zaterdag wordt het haventje officiëel heropend. Dat gaat met een muziek- en theaterfestivalletje gepaard, dat zich afspeelt op en rondom het binnenvaart schip 'Nooit Volmaakt'. 's Ochtends om elf uur treffen de swingfanfare Al- teklein uit Zierikzee, de Nieuwlandse fanfare ONDA en de Zeeuws-Vlaamse jazz formatie Sint Juttemis elk aar. Samen spelen ze een speciaal door Dies le Due ge componeerd muziekstuk. Zanger Engel Reinhoudt presenteert dan ook zijn Nieuwlands havenlied. 's Middags is er een feest met Balinese dansen en een kin derprogramma. Na een mos selmaaltijd om 18 uur begint een uitgebreid avondpro gramma met onder meer om 19.30 de Tsjechische zanger Jaroslav Hutka, om 20.30 uur de Walcherse slagwerk groep Zilte Swing, om 21.30 uur de Argentijnse clown Leonardo, om 22.30 uur het Flup Ju Bedrijf, om 23.20 uur Sint Juttemis en tegen middernacht een slotspecta- kel met alle artiesten. VPRO-presentator Cor Ga lis praat het programma aan elkaar. Op de mosselmaal tijd na zijn alle gebeurtenis sen gratis toegankelijk. BeUemans Axel. Project binnen- buiten op diverse locaties. De cors van Rlgobert Antheunis in de Axelse bibliotheek. Tot 20 september. Foto's en teksten van Terneuzenaar Kees Klooster man, platieken van Rob Dirivou uit Ijzendijke, collages van Bar bara Jean in de gang van het monumentale pand aan de Oost kade 31 in Sas van Gent Tot 1 okotber. Open: op werkdagen 8.30-17 uur. Kindergalerie Bellemans Axel, Oostyerstraat 11. Tekeningen van Annemie Heymans. Tot 11 september. Open tijdens winkel uren. Streekmuseum Axel, Noord- straat. Etsen van Horst de Blae- re, lino's van Liesbeth Huser, beelden van Ernest Joachim en foto's van Wim Krull. Tot 28 september. Open: woensdag t/m zaterdag 13.30-17 uur. Kunstuitleen Middelburg. Beelden van Niko de Wit Schil derijen en zeefdrukken van Pe ter van Akker. Sieraden van Reinier de Muynck en Harry Hutjens. Tot 21 september. Open dinsdag t/m zaterdag 13-17 uur, donderdag ook 19-21 uur. Zeeuws Kunstenaars Cen trum, Kloveniersdoelen Middel burg. Ruimtelijke objecten van Ineke Otten. Tot 19 september. Installaties van Pieter Slag boom. Tot 16 september. Open: dinsdag t/m zondag 14-17 uur, donderdag ook 19-21 uur. Zeeuws Museum Middelburg. Abdijplein. Recente 'kleurvlak ken' van de Vlissingse schilder Bob Pingen, tot 15 september. Open: maandag t/m vrijdag 10- 17 uur, zaterdag en zondag 13.30- 17 uur. Stedelijk Museum Vlissingen. Bellamyplein. Expositie rond het Panorama van Vlissingen anno 1613. Tot 27 september. Open: maandag t/m vrijdag 10-17 uur, zaterdag en zondag 13-17 uur. Diverse locaties Vlissingen. Grafiek Gala '86. Galerie Mar quis Nieuwendijk, toonzaal Ah- rend, NMB, De Gevangentoren, Hotel Britannia. Tot 22 septem ber. Restaurant Inter Seal dis Kruiningen. Werk van de Belgi sche kunstenaars Marie-Paule Haar, Lidy Hoewaer en Jan van de Kerckhove. Tot 1 november. Open: woensdag t/m zondag 11- 17 uur. Moderne kunst van Bert Begijn. - foto WIM KOOYMAN Galerij Blokken 7, Terneuzen. Houtskooltekeningen en plastie ken van Mark Pertijs. Opening za terdag 6 september. Tot 11 oktober. Open: dinsdag t/m vrijdag 14-18 uur, vrijdag ook 19-21 uur, zater dag 14-17 uur. Stadhuis, Terneuzen. Wandtapij ten van Lydla Gonzalez. Opening maandag 8 september. Tot 11 okto ber. Open tijdens kantooruren. Vleeshal Middelburg. Werk uit het 'museum' van kunstverzamelaar/ conversator Johan van Geluwe uit Waregem. Documentatie over de kunstenaars Morton Kaplan, Hil- mar Llptow, Jean Pierre Vetter en enkele Vlamingen. Opening op vrijdag 5 september om 17 uur. Te zien tot 17 november. Open: dins dag t/m zondag 13-17 uur. Cine'83, de Hulsterse Cinofielenclub, begint vandaag weer met de maandelijkse voorstelling van een aantal kwalitatief goede films. Elke eerste donderdag van de maand draait een waardevolle rolprent in het Cinemacentrum De Koning van Engeland in Hulst. Aanvang steeds om 20.00 uur. Voor 4 sep tember staat er als openingsklapper het meesterwerk van de Japanse Cineast Akira Kurosawa RAN (chaos) op het pro gramma. RAN is een miljoenenproject geweest dat resulteerde in een adembenemende film die drie uur duurt en waarin schoonheid en wreedheid samengaan. De zinloosheid van de oorlog komt schrijnend naar voren in het verhaal, dat zeer Japans is, maar ook overeenkomst vertoont met het ko ningsdrama (King Lear) van Shakespeare. De film, waar 10 jaar aan gewerkt is en die vier Oscarnominaties kreeg is een krijgsspektakel zonder weerga met grootscheepse enscene ringen van legergevechten met duizenden figuranten in his torische kostuums. Een exact beeld van de 16e eeuwse Ja panse wereld. Aanvang 20.00 uur, toegang zes gulden voor leden. TERNEUZEN - Bert Be gijn is één van de minst bekende Zeeuws- Vlaamse schilders. Dat ligt vooral ook aan hem zelf. Hij schildert liever dan dat hij naar exposi tie-mogelijkheden op zoek gaat. Toch kunnen belangstellenden nu ken nis maken met zijn werk. Op verzoek van de Ter- neuzense LTS De Vaart laat de oud-leerling de komende maanden in het schoolrestaurant Het Zwaantje een serie doe ken zien. Bert Begijn schildert groteske figu ren. Hij beeldt het leven uit van de mensen die in het verdomhoekje zitten en bekommert zich niet om het materiaal waarop hij moet werken. Heeft hij geen geld voor linnen, dan maar afvalhout. De expositie is niet al leen bedoeld voor de bui tenwacht. Met de exposi ties in het restaurant wil men de leerlingen in con tact brengen met mo derne kunst. De tentoon stelling wordt vanmid dag om 16.30 uur geopend door J. Franse, oud-do- cent schilderen van de LTS. Te zien tot 31 de cember. Open: maandag t/m donderdag 16.30-18 uur, donderdag ook 19-21 uur. Regelmatig worden andere doeken opgehan gen. Eindredactie: Henk Postma Jongerenkoor - Het Jongeren koor Aardenburg gaat don derdagavond weer van start. Om 18.45 uur beginnen de re petities in de rk basisschool Op Dreef. Het is de bedoeling een eerste uitvoering te geven op onderwijszondag, 5 oktober. Als nieuwe dirigent treedt Freddy Moens uit Aardenburg op. Fanfare - De koninklijke mu- zieksociëteit Aardenburgsche Fanfaren heeft een druk pro gramma voor de boeg. Zondag 7 september wordt in Oost- burg deelgenomen aan het muziekfestival van alle West- Zeeuws-Vlaamse muziek korpsen en maandag 8 sep tember wordt de kermis te Heille opgeluisterd. Donder dag 18 september wordt mede werking verleend aan de Zeeuws-Vlaamse koorzang avond in de St.-Baafskerk te Aardenburg en 20 september word een bezoek gebracht aan de gemeente Puurs in België. Op 28 september wordt op uit nodiging van St.-Laureins meegewerkt aan de kermis en 26 oktober wordt te Eede het Nederlandse kampioenschap ereklas bandstoten opgeluis terd. Van een onzer verslaggevers IJZENDIJKE - De IJzendljkse tennisvereniging Tiola kan vol gend jaar toch over drie banen beschikken. Het college van B en W is alsnog bereid om de derde baan aan te laten leggen. De werkzaamheden zullen volgend jaar worden uitgevoerd. Enkele maanden terug besloot het college om niet in te gaan op een verzoek van de vereniging om een extra baan te laten aanleggen. Vooral omdat vrij veel leden van Tiola buiten de ge meente woonachtig zijn en men wilde in eerste instantie geen geld uittrekken om niet-ingezetenen van de gemeente een ple zier te doen. Men is nu echter terug gekomen op dat besluit en heeft gewoon aan de hand van het ledenaantal beslist dat de vereniging een nieuwe baan krijgt. De plaatselijke voetbalverening krijgt geen geld om een veld- verlichting te laten aanleggen rondom het nieuwe oefenveld. Volgens het college is reeds verlichting aangebracht rondom de oude oefenstrook en moet de vereniging maar zelf opdraaien voor de kosten om het nieuwe veld te kunnen verlichten. Boven dien is het volgens het dagelijks bestuur van de gemeente in de maanden maart, april, mei en augustus en september 's avonds licht genoeg om zonder verlichting te kunnen trainen. Oude op h 'S-HEERENHOEK - Staande wippen, VIOS, 91 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: F. Spiessens, Hingene; tweede hoge vogel: B. Meijer, St-Andries; eerste zijvogel: A. Voet, Soranus; tweede zijvo- rl: De Ouwere, Hingene; derde zij vogel: Vertongen, Hingene; grootste aantal (5): L. de Jonge, ADLM. Wip 2: hoge en vierde zij vogel: F. Spiessens, Hingene; eerste zij vogel: F. Hoyaerts, Hingene; tweede zij vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; derde zijvogel: F. Vertongen, Hingene; grootste aantal (6): H. van Stee, Dinana en Jac. de Baar. Wip 3: hoge vo gel: N. van de Dries, Eensgezindheid; eerste zij vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; tweede zij vogel: C Stoutha mer, Zorgvlied; grootste aantal (6): Raas, Vooruitgang. KWADENDAMME - ADLM, staandt f wippen, 58 schutters: Wip 1: hoge vogel: C. Stouthamer; eerste zij vogel: A. van Koeveringe, beiden Edele Handboog; tweede zij vogel: C. Raas, Voorultgi derde zij vogel: L. Rentmeester; vit zij vogel: H. Rentmeester, beiden Willem Teil; grootste aantal (6): J. Koens, Victo ria. Wip 2: hoge en derde zijvogel: M. I Verdomt, Doel naar Hoger; eerste zijvo gel: P. Repkes, Victoria; tweede zij vogel, J. van de Dries, Eensgezindheid; vierde zijvogel: mevrouw Van 't Westeinde, So- j ranus; grootste aantal (7): A. de Jonge, Soranus. K WADENDAMME - Koningsschieting drie verenigigen van Kwadendamme en I Diana uit Yerseke, 21 schutters: koning: W. de Jonge sr, ADLM. CLINGE - Galerie Esprit in Clinge is het nieuwe seizoen begonnen met een presenta tie van werk uit de eigen collectie. Die is tijdens de vakantieperiode aanzienlijk verrijkt. De beide galerie- houdsters Liet Smulders van der Wijst en Heieen Hofstede zijn variaties daarbij niet uit de weg ge gaan. Zo kan men bij de ga lerie in de Gravenstraat 99 nu ook terecht voor monu mentale schilderijen van de Zuid Afrikaanse Patty Aal- bersbergh. Ze werkt onder meer met acrylverf, gemend met gips en zand. Haar werk laat krachtige vormen zien in grijze tonen. Van Manon Bron wasser zijn er etsen en zeefdrukken aanwezig in frisse kleuren, vooral geïn spireerd op exotische vruch ten. Beeldhouwer Ernest Joa chim maakt naast zijn sculpturen ook etsen en pen tekeningen. Deze laten de Biervlietse kunstenaar weer eens van een andere zijde zien. Als een bijzondere aan winst worden schilderijen gepresenteerd van Frederic Bootz. Deze uit Boulogne af komstige kunstenaar expo- Werk van Marie José de Cock. - foto de stem/cofu de boer seerde vooral in de bekende Parijse galerie 'Ariel' en had kort geleden een succesvolle tentoonstelling in de Am sterdamse Galerie Gamma. Zijn landschappen en zeege zichten vol natuurgeweld en destructie hebben een gela den uitdrukkngskracht. De expositie laat verder schilderijen, aquarellen en beeldhouwwerk zien van Ruud de Caluwé, Hendrik van Veenendaal, Ferdinand Slock, Léon de Buck, José Heirbaut, Marie José de Cock, Jacques Rosseels, Lambert Oostrum en Peter van Esbrouck. Te zien tot 26 september. Open: dagelijks 13.30 - 18 uur. Dit schilderij straalt op een serene wijze rust en vrede uit. -foto de stem/corj.de boer HULST - Vele (Zeeuws-)Vlamingen volgen een opleiding aan een van de Belgische kunstacademies. Ze presenteren veelal de geijkte stillevens, naaktstudies of portretten. De meesten blijven anoniem en slechts enkelen ontwikkelen een eigen stijl en timmeren dusdanig aan de weg dat ze meer bekendheid krijgen, mede doordat hun produkten zich bo ven de goedbedoelde, soms ook al te prestigieus gepresen teerde middelmaat verheffen. Tot die categorie behoort de Vlaming Roger de Kerf. Op twaalfjarige leeftijd al begon hij aan de opleidingen schilde ren, tekenen en boetseren in Temse. Deze in 1924 geboren Wase schilder verdeelde zijn tijd over zijn twee liefdes, de muziek en het schilderen. De laatste vijftien jaar beoefende hij verschillende stijlen. Nu is hij weer teruggekeerd naar het realisme. Een expositie in de twee zalen van café de Ster (Overdamstraat) in Hulst laat de neerslag van deze periode zien. Er hangen stillevens en landschappen, traditioneel van opzet, juist van kleur en zonder speciale licht-effecten. Lan- delij ke taferelen vol rust en liefelij ke natuur. Het is de eerste tentoonstelling, die uitbater Jacques Pol- fliet in café De Ster organiseert. Hij is bereid zijn expositie mogelijkheden ook aan anderen gratis beschikbaar te stel len. Te zien tot 15 september. Open: dagelijks, behalve dins dag, van 11-22 uur. Wipschutters Van onze correspondent 'S-HEERENHOEK - Tijdens de schieting van de Neder landse Bond van Wipschutten afdeling Zuid-Beveland, die fc 's-Heerenhoek werd gehouden op de staande wip, waren keizers en koningen van de staande wip aanwezig. Er werd geschoten over drie ron> den, maar daarin ging de V0' gel niet af. In de zesde ronde trof C. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme de vogel en werd kampioen. Voorzitter P. Vette reikte de beker uit, met de mededeling dat deze wedstrijd volgend jaar te Kwadendamme wordt gehou den. Voor de middag werd een wedstrijd gehouden tussen Hingene uit België en de plaatselijke verenigingen uit 's-Heerenhoek. Het was de eerste keer dat de manen van 's-Heerenhoek wonnen. Het 24-tal van Hingene schoot 37 punten bij elkaar, de Zuid-Be- velandse schutters 41. Tijdens de schieting van VIOS te 's-Heerenhoek werd de beker van de 1978 overleden voorzitter A. Martens verscho ten. Deze werd met vijf tref fers gewonnen door Leo de Jonge van ADLM uit Kwa dendamme. Duizenden fans van het ke luitse lied komen dan - lij Harry Thomas - geer twee dagen ruim- choots aan hun trekken. )e presentatie is voor de ierde achtereenvolgende (ADVERT GOES, 2 sept, - Aardappelen (excl. BTW) op auto geleverd: Bintje veldsgewas, directe le vering 16-20 cent per kg. Uien (excl. BTW), dir. levering op auto geleverd: Sturon en zaai- uien 20-26 cent per kg. Stutt- garter 15-18 cent per kg. Vlas (excl. BTW) op auto geleverd, ongerepeld 40-58 cent per kg. Granen, zaden en peulvruch ten (excl. BTW): Tarwe basis 16% 44.50-47.00 per 100 kg. Tarwe basis 16%, volgens gel dende certificaatregeling Ned. Graancentrum 48.75 per 100 kg. Brouwgerst basis 16% 51.50 per 100 kg. Voergerst (uitmaal) 42.25 per 100 kg. Wintergerst 43.50 per 100 kg. Haver 41.25- 42.75 per 100 kg. Erwten, kleine groene 77.00-81.00 per 100 kg. Capucijners tot 79.00 per 100 kg. Karwij, boerenschoon 195.00-215.00 per 100 kg. Kar wij, prima doorsneekwaliteit 225.00 per 100 kg. Hooi en stro (excl. BTW) op auto geleverd: Overzichtstentoonstelling Alberto Giacometti: Fonda- tion Pierre Gianadda, Mar- tigny (Zwitserland). Open: alle dagen van 10.00-20.00 uur. Tot 2 november. Veel Nederlandse vakan tiegangers kennen de Zwit serse stad Martigny aan de ingang van de Rhöne-vallei als doorgangsstation naar Italië, de meesten hunner zullen niet weten dat de stad zelf de moeite van een be zichtiging waard is en vooral niet dat zij in de loop van het laatste decennium grote culturele betekenis ge kregen heeft. Sinds de op richting en de bouw nl. van de Fondation Pierre Gianas- sa, een even modern als ictioneel museum dat erd gebouwd door twee iroers van het aannemers- [eslacht Giannadda ter ere an hun hevig in archeolo ge en beeldende kunst ge'in- resseerde jongste broer ierre Gianadda, die bij een vliegtuigongeluk in Italië om het leven kwam. Het museum of als men il cultureel centrum vormt de overkapping van de gallo-romeinse opgravingen en vondsten die op deze plek -'erden gedaan en deze kan en vervolgen tot in de erbij ïhorende tuin. Tevens is in iet gebouw een klein, maar zeer interessant museum van zeldzame oude automo bielen ondergebracht. In de overige prachtige ruimten worden elk jaar belangwek kende overzichtsexposities van moderne internationaal bekende beeldende kunste naars gehouden. Uniek in deze serie is de thans lo pende tentoonstelling ge- Weidehooi, le snede 300-325 wijd aan het weHT^kr.'rfl per 100 kg. Weidehooi 2e snede beeldhouwer Alberto Piae^f 250-275 per 1000 k. Dijkhooi metti die^n Stem™ 275-300 per 1000 kg. Lucerne- btmden aiH,^ P ?rtu" hooi 400-450 per 1000 kg. Veld- werd; het beemd 190-220 per 1000 kg. a Z1Jn leven Roodzwenk 130-150 per 1000 woonde, maar de kg. Raaigrassen 110-130 per TV* met,zlln geboortestad 1000 kg. Gerstestro 110-125 per S??" vefbrak en ook in Stampa begraven ligt. De 230 werken van zijn hand, die hier werden samenge bracht, zijn afkomstig van 1000 kg. Tarwestro 90-110 per 1000 kg. Erwtenstro 120-150 per 1000 kg. Haverstro 110-120 per 1000 kg.

de Stem | 1986 | | pagina 16