mm! RTAMET Geslaagd toernooi Olympia Terneuzen BEVOBO HULST START JUBILEUM-SEIZOEN Zeeuwsvlaamse jeugdtennis van start Overwinning voor Mangnus De Stormvogel wint wisselcup DOPJES] Titiheru prolongeert titel isoleren! b.v. DF, RTEM-SZX?^ e fiets met iets Brabanders troeven Zeeuwen af Zeilrace Breskens Terhole op schot tegen Hontenisse Bevrij dingsloop DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 T14 PAGINA SPORT 2 (4 mm dik) oorraad strekt HULST - Niet tot ongenoegen van Gerrit Naessens begint de bedr ij fs volley balbond Hulst binnenkort aan het twintigste seizoen. de krant. ZEEUWSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN VETERANEN BLB-CROSS IN ROKSEM ZWEMSTRIJD IN ZELZA TE Uitslagen PO m2 39-50 p.mi 39-50 p.m2 37-50 p.m2 37-50 p.m2 37-50 p.m2 39-50 p.m2 arde kurktegels kun- waaronder grijs/wit, |e daarom met PVC-coating lel. 01180-38363 J80LEER0 PLEXIGLAS VOOR (BEGLAZING voor serres - terrasoverkappingen riJNEN. RAMEN. DEUREN NSTSTOF OF FIARDHOUT ang graag een prijsopgaaf voor ekruist hokje) jCUIPERSWEG 11 - MIDDELBURG TEL. 01 80-29056 alle fietsers - jong en oud - Ims omdat het noodzakelijk is, root uw actieradius én uw fiets- PARTAMET fietst even licht als |engevat zijn de voordelen van TAMET: tn heel gewoon mee worden 1st; het trapstel heeft een nor- 1 overbrenging en is volkomen nankelijk van de motor. iotor wordt niet gestart via het pel, maar door middel van een oudige handstarter. I geluidsarm. [zuinig in gebruik, notor kan tijdens het rijden len uit- of ingeschakeld om er te fietsen dan wel om op de Ir over te gaan. its langs voor alle informatie of fen proefrit. -13515 Van onze hockey medewerker TERNEUZEN - De Terneu- jense hockeyvereniging Olympia kan terugzien op een geslaagd hockeytoernooi voor dames- en heren-senioren. Onder niet bepaald ideale weersomstandigheden verliep bet toernooi toch goed en na afloop konden de teams van Vlissingen de eerste prijzen ophalen. De heren wonnen de Elopak-bokaal en ook de da mes bleken deze keer de sterk- sten. De organisatie van dit Vlie gende Hollander-toernooi had gekozen voor de opzet van poule- en kruisingswedstrij- den om uiteindelijk tot een fi nale bij de heren en bij de da mes terecht te komen. Bij de heren troffen de teams van Vlissingen en het Engelse Tulse Hill elkaar in de eind strijd. Het werd een span nende wedstrijd. Beide teams deden niet voor elkaar onder en pas in de verlenging viel de beslissing. Via een strafbal greep Vlissingen de eindzege en daarmee de Elopak-bokaal. Voor de strijd om de derde en vierde plaats stonden de streekgenoten Rapide en Olympia tegenover elkaar. Het Hulsterse Rapide won dit duel met 1-0. Ook bij de dames stond Vlissingen in de finale, maar nu was Indiana uit Gent de te genstander. Vlissingen bleek iets slagvaardiger en won toch wel verdiend met 1-0 door een strafcorner doeltreffend af te ronden. Ook bij de dames stonden Rapide en Olympia tegenover elkaar in de strijd om de derde en vierde plaats. Nu trok Olympia aan het langste eind met 1-0. De prijs voor het meest charmante damesteam ging naar het Belgische Knokke. Na afloop kon een tevreden toernooicommissie, bestaande uit Jan Boerbooms, Hans Die- leman, Meta de Heus, Frans van den Hemel en Will van Damme, de prijzen uitreiken in het clubgebouw vhn Olym pia. Eindstand heren: 1. Vlissingen, 2. Tulse Hill, Engeland; 3. Rapide, 4. Olympia, 5. Oudenbosch, 6. Hudito, Delft; 7. Olympia 2,8. ex aequo Ime- rial College, Engeland en Rico TT; 10. Were Di, Tilburg; 11. Olympia 3, 12. ex aequo Leonidas, Rotterdam en Knokke; 14. Warande, Tilburg; 15. Oostende, 16. Tegenbosch, 17. Fles, Amsterdam. Dames: 1. Vlissingen; 2. Indiana, België; 3. Olympia, 4. Rapi- - -lege, 6. Tulse Hill, 7. :en- ico de, 5. Imeria Promoteam (Terneuzen- heidsteam), 8. Oudenbosch, 9. TT, 10. Knokke, 11. Olympia 2. Spelmoment uit de wed strijd Rapide-Were Di tij dens het Vliegende Hollan- der-hockey toernooi van Olympia in Terneuzen. De keeper van Were Di (rechts) is verslagen door een Ra- pide-aanvaller. De verdedi ger van Were Di, op de doel lijn staande, stopt de inzet echter nog. - fotowimkoovman. Van onze sportmedewerker KRUININGEN - De Bra bander Christ Boden is winnaar geworden van de trimkoers in Kruinin- gen, die onder zeer slechte weersomstandig heden werd verreden. Boden won de eindsprint van het sterk uitgedunde peloton, nadat een vluchtpoging van Patrick Maliepaard in de slotfase niet het gewenste effect sorteerde. Wim Hoondert klasseerde zich als beste Zeeuw op de vierde plaats in de A-categorie. In de B-groep ging de zege eveneens naar een Brabander, namelijk Piet van Eekelen. Witte Andriesse greep verras send de winst bij de C-ren- ners. Ger Lamers eiste de zege voor zich op bij de veteranen. Uitslagen A-categorie: 1. C. Bo den, Wouwse Plantage; 2. E. Koe- voets, St-Willebrord; 3. C. van de Corput, Ossendrecht; 4. W. Hoon dert, Heinkenszand; 5. J. de Ko ning, Etten-Leur; 6. I. Koeman, Wolphaartsdijk; 7. K. Tolhoek, Yerseke; 8. R. Pleijte, Nieuwdorp; 9. Ch. Mollet, Hansweert; 10. S. Rommers, Rilland. B-categorie: 1. P. van Eekelen, Nispen; 2. C. van der Horst, Standdaarbuiten; 3. P. Boeren, St.-Willebrord; 4. A. Ver zijl, Oudenbosch; 5. J. den Goede, Standdaarbuiten; 6. B. Lobbezoo, Hendrik Ido Ambacht; 7. C. Span- jersberg, Hoogvliet; 8. C. Beenhak ker, Heinkenszand; 9. J. Goossens, St.-Willebrord; 10. J. Paauwe, 's- Heer Arendskerke. C-categorie: 1. W. Andriesse, Scherpenisse; 2. P. Tax, Roosendaal; 3. C. de Snoo, Dordrecht; 4. A. Brinkman, Brui- nisse; 5. F. Timmers, Roosendaal; 6. D. Verweijmelen, Made; 7. L. Ju- melet, Bruinisse; 8. P. Bastianen, Bergen op Zoom; 9. S. Nieuwkoop, Willemstad; 10. N. Zweedijk, Krabbendijke. Veteranen: 1. G. Lamers, Goes; 2. J. van Dalen, Goes; 3. H. Vreeke, Krabbendijke; 4. A. de Wolf, Goes; 5. J. Vervloet, Achthuizen; 6. J. Heerentals, Nisse; 7. J. Filius, Goes; 8. F. Wassink, Middelburg; 9. P. Jopse, Kruinin- gen; 10. H. van Kampen, Oude Tonge. Gewit Naessens 20 jaar actief Van onze sportmedewerker Een feit dat door deze voorzitter en zijn clubgenoten zaterdag 8 november wordt gevierd met een toernooi, met aansluitend een feestelijk samenzijn. Een dag waarop de mannen van het eerste uur, waartoe Naessens eveneens behoort, aanwezig zijn. Ondanks deze vreugdevolle geluiden is het voor de Be- VoBo Hulst, evenals voor veel clubs overigens, een periode waarin alles niet even gemak kelijk gaat. De animo om ge bonden te zijn eist ook hier zijn tol. Dat hierin de teruglo pende toevloed van sponsor gelden een rol speelt, is even eens duidelijk. Tevens komt steeds meer het verschijnsel afzeggen naar voren. De nachtmerrie van een competi tieleider. „We gaan in het ver volg minder gemakkelijk uit stel geven. We waren uiterst flexibel, maar daar werd zoals achteraf bleek, teveel mis bruik van gemaakt. En dat is iets dat we niet kunnen ge bruiken. We zijn dus van ons veertiendaagse schema afge stapt en maken nu een pro gramma voor een half jaar, waaraan iedereen zich moet houden," aldus Naessens. Want ook deze voorzitter, sinds de oprichting 20 jaar ge leden actief in het Hulsterse recreatieve volleybal, werd enigszins verrast door de 'mis bruikers'. Hij en zijn medebe stuurders, secretaresse Mia Marsé, penningmeester en af gevaardigde naar de Hulsterse sportraad Ad D'Hont, compe titieleider Eric Burm, Robert van Kerhkoven en Aartje Van onze tennismedewerker j SLUISKIL - De laatste krachtmeting van het zomer seizoen van de Zeeuws vlaamse jeugdtennissers vindt deze week plaats op de banen van tennisvereniging Sluiskil waar het afgelopen weekend reeds de nodige partijen zijn gespeeld om het officieuze Zeeuwsvlaamse jeugdkam- pioenschap. Zoals gewoonlijk bleven in de eerste ronde de favorieten overeind en bleven de verras singen tot nog toe uit. In de oudste leeftijdscategorie bij de I jongens hield het in dat Ro nald van Remortel in zijn an- vangspartij tegen Terneuze- naar Huib van den Akker geen enkele game moest inle veren en zich daarmee plaat ste voor de halve finale tegen Frank Wille die in zijn eerste Partij de nodige tegenstand ondervond van Helmut Aerts maar niettemin de volle winst haar zich toe wist te trekken (7-5,6-3). Bij de 16-jarige jongens kwam Gyon Asselman nog j hiet in actie maar wel zijn op dit schema reeds twee halve 'inalisten bekend. De op een 'Jerdé- plaatst ingelote Jeroen Kverline kwam goed uit de startblokken via zeges op Ma rio Simonse (6-0, 6-1) en Dirk van de Velde (6-0, 6-2). Boven in het schema reikte Tim van Veldhoven tot de halve eind strijd nadat hij ruime over winningen boekte op Helmut Aerts (6-3,6-1) en Frank Wille (6-1, 6-2). Ook de tweede ge plaatst Jeroen Verstraeten kwam de eerste ronde zonder kleerscheuren door. Hij ver sloeg Bram van den Akker met 6-0, 6-0. Zowel Jeroen Everling als Tim van Veldho ven stonden het afgelopen zo merseizoen meermalen tegen over elkaar en ook in deze ti telstrijd kunnen ze eikaars krachten opnieuw meten in de halve eindstrijd bij de 14-ja- rige jongens. Meisjes ttn 12 jaar: Petra de la Ruelle-Petra Coenen 6-4, 4-6, 7-6, Joyce de Booy-Wendy van Pame- len 6-1, 6-0, Esther Vervaet-Ma- rion Rademakers 6-1, 6-1, Marie- Kristien Poppe-Ciska van Veldho ven 6-2,7-5. Jongens tin 14 jaar; Jos Zegers- Sjoerd Nijsten 6-0, 6-1, Timothy Poppe-Mario Simonse 6-4, 4-6, 7-5, Tim van Veldhoven-Dethlef Pie- ters 6-0,6-2. Jongens ttn 16 jaar: Dethlef Pie- ters-Eric Corlemeijer 6-1, 6-0, Guido Tolhoek-Sjoerd Nijsten 6-0, 6-0, Frank Wille-Mike van Pame- len 6-0,6-3. Jongens ttn 18 jaar; Huib van den Akker-Pascal Wille 6-1, 6-3, Björn W' 2,6-2. kker-Stephan Aerts 6- Prummel, vaardigden zo doende een straffer beleid uit. Een lijn die de Hulsterse sportbond kerngezond moet houden, want ondanks alle ontwikkelingen die men ach ter de rug heeft, is het een club die een stootje kan verdragen. Evenals voorgaande jaren worden de teams naar sterkte in klassen ingedeeld. Dit houdt in ieder geval in dat er twee herengroepen (een van 6 en een van 10 clubs) en drie da mesklassen zijn, respectieve lijk met 8, 8 en 5 formaties. In totaal dus 37 equipes en dat is drie minder dan vorig seizoen. Om deze terugloop een halt toe te roepen wordt, zoals Burm stelt: „De gedachte geventi leerd om met gemengde teams te beginnen." Zoals bekend kunnen dames in de BeVoBo Hulst niet uitko men in herenteams. Slechts één keer is van deze lijn afge weken. En dat was vorig jaar toen een Morres-speelster uit mocht komen in het heren team. In Terneuzen, waar men in tegenstelling tot Hulst al leen maar gemengde teams kent, geeft dit overigens geen problemen. De 37 Hulsterse volleybal teams beginnen 9 en 11 sep tember met een reeks vriend schappelijke wedstrijden. Daarna wordt begonnen met de competitie. De strijd om De Stern-bokalen wordt tussen tijds afgewerkt. De finales hiervoor zijn geprogram meerd voor maart 1987. Even als vorig seizoen beginnen de lagere klassen, als ze aan moe ten treden tegen een team uit een hogere klas, met een 5-0-, dan wel 8-0-voorsprong. Een handicap voor de sterkere teams, (ie na de invoering vo rig jaar, als goed functione rend werd ervaren. Burm: „De animo om in de bekerstrijd te blijven, is daardoor gestegen. Elke club heeft nu een kans winnaar te worden. Voorheen was dit vrijwel alleen voor de topploegen weggelegd." Gerrit Naessens, al twintig jaar de stuwende kracht achter het Hulsterse bedrijfsvolleybal. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze tennismedewerker KAPELLE - Martin Titiheru en Ad Hij mans waren degenen die het afgelopen weekeinde hun vorig jaar behaalde titels in de veteranencategorie prolongeerden tij dens de Zeeuwse tenniskampioenschappen voor veteranen, die voor het eerst geschei den werden gespeeld van de overige catego rieën. Ofschoon de finalepartij van Middel burger Martin Titiheru niet zoveel proble men opleverde tegen Piet Bek (6-1,6-2), had de meervoudig kampioen duidelijk veel problemen ondervonden tegen plaatselijke favoriet Frans van Eenennaam in de halve finale. Van Eenennaam had al in de kwartfina les verrassend toegeslagen door de als vierde geplaatste Bert Bleiji met 6-3, 7-5 te verslaan en leek in zijn vervolgpartij tegen Titiheru opnieuw voor een verrassing te gaan zorgen, maar verder dan verlies in de eerste set liet Titiheru het niet komen en hij maakte het karwei dan ook bekwaam af: 4- 6, 6-1, 6-1. In de kwartfinale had Titiheru gewonnen van Leen Breure met 6-1, 7-5, terwijl verliezend finalist Piet Bek in de halve eindstrijd afrekende met Alex van Geer: 6-4,7-5. Bij de dames 40-plussers was er duidelijk van een verrassing sprake, hoewel winna res Els Ars ook vorig jaar de finale bereikte. Toen verloor ze nog in drie sets van Nely Wondergem, die echter dit jaar niet bij machte was de haar toebedeelde eerste plaats hard te maken. Zij moest in de halve eindstrijd buigen voor Rosa Iwema, die haar de weg naar de finale versperde met de cijfers 6-3, 6-4. Els Ars zou een moe ge streden Marian Zuidweg als tegenstandster treffen in de halve finale, maar de drie sets overwinning van Zuidweg op de als derde getipte Joyce Scholten was er de oorzaak van dat een vervolgpartij er conditioneel niet meer inzat. Het slotduel tussen Ars en Iwema leverde een 6-3,6-2-zege op voor Els Ars. Terneuzenaar Ad Hijmans, als favoriet geldend in de categorie van 55 jaar en ouder, verdedigde zijn titel eveneens met succes door in de finale in drie sets te win nen van Bauer (6-3,5-7,6-2), nadat hij in de halve finale met 6-2,6-1 MacGillavry al had teruggewezen. Enkele uitslagen: DE 50+: Nely Wondergem-Her- manides 6-3, 6-0. HD: Bek/Van Geer-Breure/Voeten 6-4, 7-6. DD: Scholten/Ars-Zuidweg/Zuidweg 6-4,7- 5. DD 50+: 1. Mailen/Puls, 2. Hermanides/Koops. BRESKENS - De water sportvereniging Bres kens en de Bruxelles Royal Yacht Club houden zaterdag 6 september de jaarlijkse Breskens-Zie- rikzee-race. De wedstrijd is selectief en staat open voor door IOR gemeten jachten klassen 1 tot 8, Cruiser Ratting Class en NKK-jachten. De eerste start is 's morgens om negen uur. Wedstrijdbepalingen en banen (27 tot 34 mijlen) worden aan de deelne mers uitgereikt vrijdag 5 september tussen 20.00 en 22.00 uur in het clubhuis van de WSV Breskens. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De regionale afdelingsteams oefenden afge lopen weekeinde in onderlinge partijtjes. De competitie be gint voor deze formaties pas in het komende weekeinde. RIA-SDO 0-0 - Ondanks dat er geen doelpunten vielen, was het treffen nuttig te noemen, Voor de rust gingen de par tijen gelijk op en na de hervat ting was het initiatief aan de thuisclub. Omdat de jonge RIA-ploeg echter verzuimde een van de legio kansen te be nutten, bleef de wedstrijd doelpuntloos. TERHOLE-HONTENISSE 2 6-0 - De uitslag zegt eigenlijk genoeg. Hontenisse 2 was te licht voor de Terholenaren. Een verschil dat met name in de tweede helft tot uiting kwam. Voor rust scoorde Freyser 1-0, waarna in tweede termijn de score werd opge voerd via Verdurmen (2x), Geertruy, Dobbelaar (straf schop) en Mariman. OOSTBURG-SLUIS 3-0 - Oostburg lijkt gereed voor de competitie. Het was duidelijk superieur aan Sluis, maar bracht dit niet in doelpunten tot uiting. Via Jurgen Bakker kwamen de gastheren voor de pauze op 1-0. Na de hervatting bepaalden Frank van Veen en Eric de Rijke (strafschop) de eindstand op 3-0. CORN BOYS-GROEDE 0-2 - Groede lijkt de stijgende lijn die het halverwege de vorige competitie oppakte, voort te zetten. Onder leiding van spe ler-trainer Piet de Koeyer klopte het Corn Boys in eigen huis. De Koeyer zorgde voor de openingstreffer. Robby Faas bepaalde later de eind stand op 0-2. GRAAUW-HW'24 3 4-2 - De gastheren liepen door treffers van Mahu en Emeleer weg tot 2-0. Franse bracht daarna 2-1 op het scorebord, voordat Van Passel en d'Haens de marge tot drie doelpunten verschil opvoerden: 4-1. Een straf schop, benut door Franse, be tekende 4-2. MAKIETTE ZOETEWEY kwam in Abbebroek aan de start voor een dameskoers. Met een derde plaats op zak keerde zij huiswaarts. PETRA VAN STEL, die daar eveneens vertrok, finishte als vijfde. Eenzelfde klassering boekte VAN STEL een dag la ter in Gemonde. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Ondanks een klein deelnemersveld in de BLB-motoreross te Roksem, was de Zeeuwse overheersing in de 250 cc-klas junioren weer compleet. Terwijl in de andere klassen slechts een handvol crossers aan de start stond, kwamen in de 250 cc-klas ju nioren toch nog dertig piloten aan de start Steven Mangnus uit Vogelwaarde stak op het lastige parkoers weer in een opperbeste vorm en behaalde met een tweede plaats in de eerste en een eerste plaats in de tweede reeks de eindover winning. Het Zeeuwse onderonsje was weer compleet in Roksem, ai speelde Brabander Wil van Hoof deze keer het spelletje ook mee. De crosser uit Bladel had in de eerste reeks de beste papieren en pakte in de eind sprint van de eerste manche de zege. Steven Mangnus volgde in zijn wiel en Ronald Doens uit Biervliet eindigde op de derde plaats. Kampioen Chris Marcusse had in de eerste reeks een steekje laten vallen en moest genoegen nemen met de zesde plaats. De tweede reeks werd beheerst door Mangnus, ter wijl zijn eeuwige rivaal Mar cusse deze keer wel goed bij de les was. Passeren zat er echter niet in voor de boomlange Marcusse en omdat Wil van Hoof in die tweede manche op de derde laats eindigde, was de eindzege voor Mangnus. Achter Van Hoof vochten Jan Jansen uit Hoek en Ro nald Doens een hevig duel uit dat in het voordeel beslist werd van Jansen, die met twee vierde plaatsen op hetzelfde puntentotaal kwam als Doens en Marcusse. De chronometer wees met drie seconden ver schil Jansen als derde aan, Marcusse legde beslag op de vierde plaats in de eindstand en Ronald Doens eindigde als vijfde. Felle strijd was er ook in de 250 cc-klas internationalen, waarin Lieven de Vijlder deze keer de scepter zwaaide. Ploegmaat Johan Scheele uit- Zaamslag zat als altijd weer in de kopgroep en profiteerde in de eindstand van het uitvallen van Ad Valentijn, die in de eerste reeks als tweede werd afgevlagd. Scheele eindigde in de eerste manche op de vierde plaats en met een derde plaats in de tweede serie was dat ruim voldoende om naast De Vijlder plaats te nemen op het erepodium. Uitslagen debutanten 125 cc: 1. Tom Verhulst, België. Junioren 125 cc: 1. Andy Wibo, België. 250 cc: 1. Steven Mangnus, Vogelwaarde; 3. Jan Jansen, Hoek; 4. Chris Marcusse, Borssele; 5. Ronald Doens, Biervliet; 10. Jaceo Bol, Yerseke. 500 cc: 1. Ste fan Maris, België; 3. Herman van de Bos, Koewacht; 6. Sam Jansen, Sluis kil. Natlonalen 250 cc: 1. Jan Goet- hals, België. 500 cc: 1. Patrick de Clercq, België. Internationalen 250 cc: 1. Lieven de Vijlder, België; 2. Jo han Scheele, Zaamslag; 13. Martien Jansen, Sluiskil. 500 cc: 1. John de Meyer. België. ZELZATE - Door het uitval len van de verwarming van het Sasse zwembad en het slechte weer was De Bruinvis verplicht de te houden wed strijd om de Piet de Vries-wis- selbokaal te verplaatsen van Sas van Gent naar het binnen bad van Zelzate. Voor de deel nemers en het publiek was dit uiteraard het beste, want nu konden er in Zelzate weer goede tijden worden gezwom men. Door de afwezigheid van een aantal Belgische zwem- clubs ging de strijd tussen de Zeeuws-Vlaamse zwemclubs en De Stormvogel uit Vlissin gen. Deze ploeg eiste de uitein delijke zege voor zich op en mocht de wisselcup in ont vangst nemen uit handen van Wim de Vries, zoon van de in 1977 overleden trainer van De Bruinvis. Miranda de Zeeuw testte zich op de korte baanwedstrij- den na haar in de lange baan- wedstrijden opgelopen arm- blessure. Ze deed dat voortref felijk met twee overwinnin gen. Vooral de winst op de 100 meter vlinderslag op de Zeeuwse kampioene Els van Haelst was overtuigend. Einduitslag: 1. De Stormvogel, Vlissingen 3819,6 seconden; 2. ZCK, Koewacht 3971,9; 3. De Bruinvis, Sas van Gent 4013,1; 4. Scheldestroom, Breskens 4113,6; 5. De Braakman, Hoek 4201,8; 6. De Schelde, Terneuzen 4222,2 seconden. 1.10.2; 2. Anton Thoen, ZCK 1.12.6; 3. Mario Willaert, BRU 1.16.3.100 meter schoolslag meisjes tot 10 jaar: 1. Wendeline Velgersdijk, ZCK 1.40.5; 2. Anouk Borgt, ZCK 1.43.9; 3. Jiska de Ruyscher, SCH 1.43.9. Jongens tot 10 jaar: 1. Nills Pleyte, STV 1.43.1; 2. Je roen Huyssen, BRA 1.50.8; 3. Jaimie Pleyte, STV 1.57.8. 100 meter vrije slag meisjes tot, 16 jaar: 1. Miranda de Zeeuw, RBU 1.04.4; 2. Inge Logghe, STV 1.08.5; 3. Heidy Luteyn, ZVS 1.11.5. 100 meter schoolslag jongens tot 16 jaar: 1. Stefan Verdonck, BRU 1.17.8; 2. Michel Kleiser, STV 1.19.6; 3. Jeroen Kapteyn, BRA 1.24.2. Meisjes tot 14 jaar: 1. Ilse Schramm, BRU 1.25.2; 2. Esther van Weele, SCH 1.32.2; 3. Joyce de Waal, STV 1.33.4. 100 meter vrije slag jongens tot 14 jaar: 1. Eelco van Gemert, STV 1.03.78; 2. Auk de Maat, ZCK 1.05.4; 3. Ronald van Ombergen, STV 1.06.9. Dames: 1. Miranda de Zeeuw, BRU 1.05.9; 2. Silvia Schmitt, BRU 1.11.4; 3. Marielle van Gemert, STV 1.13.7. He ren: 1. Peter van de Ruit, SCH 59.8; 2. Anton Thoen, ZCK 1.01.3; 3. Stefan Verdonck, BRU 1.02.5. Jongens tot 12 jaar: 1. Danny Vonhout, BRA 1.14.6; 2. Tijl Vercauteren, SCH 1.17.6; 3. Evert de Maat, ZCK 1.18.6. 100 meter schoolslag meisjes tot 12 jaar: 1. Linda Lievense, STV 1.31.4; 2. Floor Fukken, BRA 1.33.2; 3. Eliza Koutou- ras, STV 1.34.4. 100 meter vrije slag slag meisjes tot 10 jaar: 1. Jolika Sci- bra, ZVS 1.24.8; 2. Jolanda van de Vaart, BRA 1.26.3; 3. Eline Velgers dijk, ZCK 1.26.4. Jongens tot 10 jaar: 1. Nills Pleyte, STV 1.28.7; 2. Jeroen Huyssen, BRA 1.38.7; 3. Ruud Hame link, ZCK 1.50.5. 5 x 50 meter vrije slag estafette dames: 1. Stormvogel 2.46.5; 2. Scheldestroom 2.46.8; 3. Braakman 2.55.2. Heren: 1. Stormvo- §el 2.29.8; 2. Bruinvis 2.33.2; 3. Schel- estroom 2.38.1. 100 meter vlinderslag dames: 1. Miranda de Zeeuw, BRU 1.08.2; 2. Els van Haelst, BRU 1.11.3; 3. Silvia Schmitt, BRU 1.19.2. Heren: 1. Luc Claes, BRU 1.083; 2. Peter van de Ruit, SCH 1.08.8; 3. Marcel van Hese, STV 1.15.2.100 meter schoolslag jon gens tot 12 jaar: 1. Danny Vonhout, BRA 1.31.6; 2. Jurgen Borgt, ZCK 1.34.6; 3. Coen de Ridder, ZCK 1.36.2. 100 meter vrije slag meisjes tot 12 jaar: 1. Lieke Schouwenaars, SCH 1.14.5; 2. Linda Lievense, STV 1.15.7; 3. Ilse de Jonge, ZVS 1.17.1.100 meter vlinderslag jongens tot 14 jaar: 1. Eelco van Gemert, STV 1.11.2; 2. Je roen de Zeeuw, BRU 1.18.6; 3. Auk de Maat, ZCK 1.19.9.100 meter vrije slag meisjes tot 14 jaar: 1. Silvia Schmitt, BRU 1.07.9; 2. Ilse Schramm, BRU 1.10.8; 3. Esther Cruson, ZVS 1.11.6. 100 meter rugslag dames: 1. Els van Haelst, BRU 1.15.6; Heidy Luteyn, ZVS 1.21.0; 3. An&ischka Bertram, ZCK 1.22.2. Heren: 1. Luc Claes, BRU PHILIPPINE - Het oranjeco- mité van Philippine houdt za terdag 20 september ter herin nering aan de bevrijding in september 1944, de Bevrij dingsloop in Philippine. Deze prestatieloop begint om 15.00 uur. De start vindt plaats in de Laureij nestraat ter hoogte van de sportzaal. De sportzaal kan tevens als kleed- en douchege legenheid worden gebruikt. Men kan zich zaterdag.20 sep tember laten inschrijven in de sportzaal vanaf 14.00 uur. De afstanden die gelopen kunnen worden zijn 3, 6, 9 of 14 kilo meter. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ3,50 en voor iedere deelnemer ligger een aardige herinnering te wachten.

de Stem | 1986 | | pagina 9