'COUP' KNETEMANNLIJKT GESLAAGD Hondebeet deert Doyle niet Linda van de Berg overwint tegenslag Oranje coureurs komen tekort X- Edberg en Lendl in kwartfinale Flushing Meadow Pleun Strik weg bij Eindhoven Han Kulker naar Newyarkse mijl Laffite in rolstoel itwoord. 3SIS- Aanhangwagen nodig? DEN HAAG (ANP) - In de nieuwe structuur van de wielerploeg PDM krijgt renner Gerrie Knetemann aanzienlijk méér en ploegleider Roy Schuiten aanzienlijk minder zeggenschap. Administrateur Jan Gisbers werd gepromo veerd tot coach met de meeste wieier techni sche verantwoording. Pele terug op grasmat AMERIKANEN VOELEN ZICH SCHULDIG Parijs-Bourges voor Lecrocq Kort geding Excelsior tegen KNVB gezin met Ian iemand die e daaraan [ren welke premie u aor welke premie u Jk van hetzelfde al bent u nu zo standig voor het gebit nog eens lonaangename Jlkundige Basis- aorkomende kosten Jensen dan is ook nadere informatie tend t/m 26 jaar) Dan eerst naar de specialist DE 8TEM-S DINSDAG 2 SEPTEMBER 1986 NEW VORK (AFP/Reuter) - Stefan Ed berg plaatste zich als eerste bij de heren voor de kwartfinales op Flushing Meadow. Het uitschakelen van de Amerikaan Dan Goldie, de nummer 169 van de wereld ranglijst, was voor de Zweed slechts een routineklus. Ivan Lendl plaatste zich even later voor de kwartfinale door de Amerikaan Brad Gilbert te verslaan. In anderhalf uur tijd maakte Edberg een einde aan de zegereeks van Goldie, de kampioen van het Ameri kaanse universiteitstennis: 6- 3, 6-2, 6-2. De twee vooraf gaande overwinningen van de 20-jarige Zweed, ten koste van 73-141139; 077-879391 Curren en Krishnan, kwamen tot stand in vijf sets. „Ik ben blij dat ik eindelijk eens een betrekkelijk gemakkelijke partij heb gehad. Bovendien serveerde ik vandaag beter dan ik de afgelopen week deed". Edberg brak vijf keer door de opslag van de onbe kende Amerikaan. Helemaal tevreden met zijn prestatie was de Zweed echter niet. „Om het toernooi te winnen, zal ik beter moeten gaan spe len. Maar dat komt nog wel". Martina Navratilova en Chris Lloyd-Evert zijn maan dag een stap dichter bij hun 71e ontmoeting gekomen. De rivaliserende landgenotes plaatsten zich beide voor de kwartfinale van het toernooi om de open Amerikaanse ten niskampioenschappen op Flushing Meadow. De Argen tijnse tiener Gabriela Sabatini bleek evenals op Wimbledon niet opgewassen tegen Navra tilova. Lloyd-Evert, de favo riete van het publiek, maakte een einde aan de aspiraties van de Zweedse Catarina Lindqvist. De nummers een en twee van het damestennis ontmoet ten maandag tijdens het der tien dagen durende toernooi voor het eerst geplaatste speelsters. Het kindsterretje Sabatini kon zich alleen in de eerste set meten met de Wim- bledon-kampioene. Het verval het tweede deel was dermate groot, dat de import-Ameri kaanse slechts 59 minuten no dig had om de volgende stap richting finale te zetten: 6-4,6- 2. Navratilova zei na afloop van de partij dat ze geen ogen blik getwijfeld had aan de overwinning. „Ik had het idee dat ik gemakkelijker door haar opslag kon breken dan zij door de mijne". Vijfvoudig winnaar Jimmy Connors is zondagnacht in het tennistoernooi om de open Amerikaanse kampioenschap pen in het enkelspel uitge schakeld, doordat zijn spel zo schraal was als oud bier. Dat zei de Amerikaan althans zelf na zijn nederlaag in drie sets tegen zijn ongeplaatste land genoot Todd Witsken: 2-6,4-6, 5-7. De 22-jarige Witsken, bijna twaalf jaar jonger dan Con nors, plaatste zich voor de achtste finales. Connors werd, twee dagen voor zijn 34ste verjaardag, voor het eerst in dertien jaar al in de derde ronde uit de strijd gezet UITSLAGEN Herenenkelspel: derde ronde: Todd Witsken (VSt) - Jimmy Connors (VSt) 6 2,9-4.7-5, Mats Wilander (Zwel - Christo van Rensburg (ZAf) 5-7, 9-3, 9-4, 6-4, Joakim Nystnöm (Zwel - Eric Jelen (WD1) 5-7, 4-8, 8-3. 6-0. 62, Matt Anger (VSt) - Tom Guilikson (VSt) 3-6, 64, 4-8, 64, 64. achtste finale: Stefan Edberg (Zwe) - Dan Goldie (VSt) 63, 62, 62, Ivan Lendl (Tri) - Brad Gilbert (VSt) 7-5, 61, 62, Tim Wilkison (VSt) - Andrei SJesnokov (Sov) 9-0,62,63 Damesenkelspel, achtste finale: Helena Sukova (Tal) - Zina Garrison (VSt) 64, 2-8, 6-4 Chris Lloyd-Evert (VSt) - Catarina Lindqvist (Zwe) 62,2-6, 62 Bonnie Gadusek (VSt) - Stephanie Rehe (VSt) 7-6 (8-6), 4-6,62 Martina Na vratilova (VSt) - Gabriela Sabatini (Arg) 64, 62 Steffi Graf (WD1) - Raffaela Reggi (Ita) 61, 3-8, 60 Manuela Majeva (Bul) - Claudia Kohde-Kilsch (WD1) 62, 2-6,7-6 (7-1) Bonnie Gadusek (VSt) - Ste phanie Rehe (VSt) 7-6,4-6,62. Dames dubbelspel, derde ronde: Gigl Femandez/Robin White (P-Ri/VSt) - Sandra Cecchini/Sabrina Goles (Ita) Joe) 7-5,7-6(7-4). Schuiten zingt teentje lager De peperdure ploeg Werd nog voor het einde van het eerste jaar opnieuw gestructureerd door Manfred Krikke van subsponsor Rentmeester BV. „Er dient meer in teamverband gewerkt te worden. De directie had moeite met de begeleiding van de ploeg. We me nen dat het op deze manier beter zal gaan". In het nieuwe seizoen wordt Gisbers verantwoordelijk voor de training en begeleiding, vooral van de jonge renners, en het samenstellen van het wedstrijdprogramma. Hij gaat de steun genieten van twee wegkapiteins: de Zwitser Ste fan Mutter en oud-wereld kampioen Gerrie Knetemann. Dit tweetal zal bovendien met Gisbers de koerstactiek bepa len. Roy Schuiten zal de wed strijden begeleiden en het tac tisch beleid voeren. Dit laatste komt er op neer dat Schuiten in de ploeglei derswagen achter het peloton rijdt en dient te stoppen als een renner een lekke band krijgt. In de nieuwe construc tie zal het voor hem moeilijk zijn een stempel op de wed strijd te drukken. De tactiek is immers vooraf door Gisbers bepaald, terwijl Knetemann en Mutter al rijdend voor de uitvoering dienen te zorgen. Krikke bevestigde maan dagavond desgevraagd, dat de macht van Schuiten danig is beknot. „We gaan meer aan opbouw doen en inspraak bie den. Er waren problemen op het vlak van de communicatie. De taken worden voortaan meer verdeeld. We hebben een beetje gekeken naar de La Vie Claire-ploeg waar de techni sche verantwoordelijkheid meer bij de renners (Hinault) ligt dan bij de ploegleider (Koechli). In Nederland kan alleen Peter Post zo veel ver schillende taken uitvoeren". De nieuwe situatie kan de schijn van een 'Coup Knete mann' tegen Schuiten nauwe lijks verbergen. Op de vraag of de wielerploeg Schuiten het liefst kwijt was, wilde Krikke het antwoord schuldig blijven. Intussen werd het contract met Knetemann verlengd. Roy Schuiten, die een meerjarige verbintenis heeft, toonde zich maandag allerminst gelukkig met de veranderingen. „Dit is nieuw voor mij. Ik dacht dat het onder mijn volledige ver antwoordelijkheid nog niet zo slecht gegaan was. Ik wil hier graag het fijne van weten". Directeur Blink van de hoofdsponsor was wegens va kantie niet voor commentaar bereikbaar. Knetemann en Schuiten hebben elkaar nooit gelegen. Min of meer door toe val kwamen ze tot samenwer king. Knetemann wilde vorig jaar als renner-ploegleider- manager met Skil doorgaan totdat plotseling de geldbron opgedroogd bleek te zijn. PDM nam hem in januari onder contract. Tijdens de Ronde van Frankrijk kwam het tot fricties tussen de renner en de ploegleider. Na de door hem gewonnen Ronde van Neder land vond Knetemann het on bestaanbaar dat Schuiten hem niet had voorgedragen voor het wereldkampioenschap en maakte hij zijn ploegleider publiekelijk verwijten. „We zijn met een paar ren ners en de directie om de tafel gaan zitten om de huidige si tuatie te evalueren", zei Kne temann maandag, „die was niet ideaal. Nu is er verande ring. Het is heus niet om Schuiten spaken uit het wiel te rijden, de zaak is gewoon wat moderner opgezet. Of ik nu wegkapitein heet, ach, als het beestje maar een naam heeft. Iedereen weet dat een ploeg leider vanuit de auto weinig kan uitrichten. In de huidige constructie kan ik me goed vinden". SAO PAULO (AFP) - Ed- son Arantes do Nasci- mento, wereldberoemd geworden als Pele de wondervoetballer, maakt vandaag bekend dat hij terugkeert op de gras mat. Pele is inmiddels 45 jaar. Zijn vaste begelei ders deelden maandag mee, dat 'de Zwarte Pa rel' in perfecte fysieke conditie verkeert. Pele leidde het Brazi liaanse Elftal driemaal naar de wereldtitel: in 1958 in Zweden, in 1962 in Chili en in 1970 in Mexico. Hij geeft dinsdag een persconferentie in Sao Paulo. Pele zal dan ook bekendmaken van welke club hij het shirt zal aan trekken. EINDHOVEN (ANP) - Pleun Strik heeft het bestuur van de voetbalvereniging Eindhoven maandag laten weten dat hij zich terugtrekt als technisch- directeur van Eindhoven. Strik gaf als reden op dat hij de taak van technisch-direc- teur niet langer kan combine ren met zijn normale werk zaamheden. Volgens Strik heeft zijn ver trek niets te maken met de re sultaten van Eindhoven in de huidige competitie. Eindhoven haalde in de eerste divisie uit vijf duels slechts een punt. ,„Die slechte resultaten zijn voornamelijk te wijten aan het grote aantal blessures in onze selectie op belangrijke plaatsen", aldus Strik. De voorzitter van Eindho ven, Van der Leegte, heeft verklaard dat het niet de be doeling is dat een nieuwe tech- nisch-directeur wordt aange steld. „Wij hebben Strik ge vraagd wel adviseur te blijven van het bestuur en dat verzoek heeft hij in beraad gehouden. Wij hebben genoeg vertrou wen in de capaciteiten van trainer Ted Immers om hem alle verantwoordelijkheden te geven", aldus Va» der Leegte. - foto AP Doyle (midden) geniet van zijn triomf. Door John Hoofs COLORADO SPRINGS - Afgelopen woensdagmorgen om tien minuten over half acht zette D-Jaggo, een an derhalf jaar oude Mechelse herder van het 'Colorado Springs Police Depart ment' zijn tanden in de Unkerkuit van de Engelse profachtervolger Tony Doyle en zorgde daarmee voor een vooral in de Engelse pers opgeblazen incident tijdens de wereldkampioen schappen. Doyle's kuitspier was serieus ver wond en zijn kansen op een medaille leken verder weg dan ooit. Groot was dan ook de verrassing toen Doyle maandagnacht, gedragen door het uit zinnige enthousiasme van de Amerika nen, regerend wereldkampioen en top favoriet Hans-Henrik Oerstedt ver sloeg. In de laatste 5 ronden van de 5 kilometer lange achtervolgingsfinale werkte hij een achterstand van 2 volle seconden weg op de Deen, die als enige renner kansen worden toegedicht Francesco Moser's werelduurrecord te kunnen verbeteren. Doyle, de voorliggende dagen duide lijk aangeslagen door het incident met de herdershond, besefte na de huldi ging pas wat hem eigenlijk overkomen was. „Als ik die hond nu tegenkom krijg hij alsnog een geweldige schop onder zijn achterste", bromde hij agressief. „Voor hetzelfde geld had ik nu hier niet gestaan. Ik heb lang last gehad van die beet, maar gelukkig is alles nog goed gekomen. Ik heb me heel lang psychisch voorbereid op een con frontatie met Oerstedt, me steeds in het hoofd geprent: hij wordt tweede. Het werd tijd dat eindelijk weer eens iemand anders die regenboogtrui mocht aantrekken in plaats van die kleurloze Deen. Wat heeft hij nou met dat shirt gedaan, de laatste jaren?" Doyle, die vorig jaar in Italië door Oerstedt werd vernederd met een ach terstand van 12 seconden, werd in 1980 ook al eens wereldkampioen achtervol ging. Zijn tijd van toen verbeterde hij afgelopen nacht met liefst 20 seconden. „Het geeft alleen maar aan hoe groot mijn progressie is geweest", aldus de Engelsman. De Amerikanen konden, gedreven door een schuldgevoel ten opzichte van de Engelsman, maar niet genoeg krij gen van de triomf van de Engelsman. „Achteraf is het toch nog een heerlijke hot dog voor je geworden, Tony", rie pen ze hem toe. „Zorg nou maar dat de hond de komende dagen niet in mijn buurt komt", beet Doyle terug. UITSLAGEN WK WIELRENNEN PROFS Achtervolging: finale: 1. Tony Doyle (GBr), 5.000 meter in 5 minuten 42,11 se conden, 2. Hans-Henrik örsted (Den) 5.44,05; om de derde plaats: 1. Jesper Worre (Den) 5.41,14, 2. Gregor Braun (WD1) 5.41,93. Eindstand: 1. Doyle, 2. örsted, 3. Worre, 4. Braun, 5. Alain Bondue (Fra), 6, Jean- Luc Vandenbroucke (Bel), 7. Chris Huber (VSt), a Shaun Wallace (GBr). Sprint: eerste ronde: eerste rit: 1. Koichi Nakano (Jap), laatste 200 meter in 10,81 seconden, 2. Laurie Venn (Aus); tweede rit: 1. Claudio Golinelli (Ita) 11,45, 2. Mi chael Kerr (Aus); derde rit: 1. Nobuyuki Tawara (Jap) 11,69, 2. Mark Whitehead (VSt); vierde rit: 1. Leslie Barczewski (VSt) 11,06, 2. Hideyuki Matsui (Jap); vijfde rit: 1. Dieter Giebken (WD1) 12,39, 2. Philippe Vernet (Fra); zesde rit: 1. Gil bert Hatton (VSt) 11,26,2. Ottavio Dazzan (Ita), 3. Patrick da Rocha (Fra). Herkansingen: eerste rit: 1. Matsui, 14,17, 2. Whitehead, 3. Vernet; tweede rit: 1, Da Rocha 11,36,2. Kerr; derde rit: 1, Dazzan 11,60, 2, Venn; vierde rit: 1. Matsui, 2. Da Rocha, 3. Dazzan. Kwartfinales: eerste rit: Nakano - Da Rocha 2-0,10,61 en 10,77; tweede rit: Mat sui - Golinelli 2-1,10,77, -/- 10,69 en 10,89; derde rit: Tawara - Hatton 2-1, -/- 10,99, 11,44 en 10,93; vierde rit: Giebken - Brac- zewski 2-0,11,14 en 11,30. AMATEURS Puntenkoers: eerste serie: 1. Marate Ga- nev (Sov) 15 punten. 2. Roman Owczarek (Pol) 12 pnt, 3. Manfred Donike (WD1) 12 pnt, 4. Martin Pene (Tsrj) 12 pnt, 5. Pascal Lino (Fra) 11 pnt, 6. PhUippe Grivel (Zwi) 8 pnt, 7. Jorge Ivan Casas (Col) 0 pnt, op één ronde: 8. Russel Williams (GBr) 29 pnt, 9. Francisco Andreu (VSt) if ano Contini (Ita) 16 pnt, 12. Dan Frost (Den) 14 pnt, 13. Ralph Moorman (Ned) 7 21 pnt, 10. Peter Pais (Hon) 18 pnt, 11. Stefai 1 i pn pnt, 14. Peter Aldridge (Jam) 7 pnt, 15. Jyrki Tujunen (Fin) 7 pnt; tweede serie: 1. David Solari (Ita) 15 punten, op één ronde: 2. Didier Pasgrimaud (Fra) 15 pnt, Ho- Slijcke (Bel) 9 pnt, 7. Masahiro Yasuhara (Jap) 8 pnt, 8. Miklós Somogyi (Hon) 7 pnt, op twee ronden: 9. Leonard Nitz (VSt) 23 Ïnt, 10. Olaf Ludwig (OD1) 22 pnt, 11. Twe Messerschmidt (WD1) 19 pnt, 12. Zbynek Fiala (T?j) 15 pnt, 13. Marate Sa- tibaldijev (Sov) 12 pnt, 14. Marian Tu- rowski (Pol) 11 pnt, 15. Aart van de Kruisweg (Ned) 6 pnt De eerste vijftien uit beide series gaan over naar de eindstrijd. Finale klassementswedstrijd: 1. Dan Frost (Den) 50 kilometer in 1 uur en 15 seconden 32 punten (3 gewonnen klasse menten), 2. Olaf Ludwig (OD1) 32 punten (1 klassement), 3. Leonard Nitz (VSt) 28 punten (4 klassementen), 4. Marate Sati- baldijev (Sov) 28 punten (3 klassemen ten), 5. Uwe Messcherschmidt (WD1) 25 punten, 6. Pascal Lino (Fra) 24 punten, 7. Philippe Grivel (Zwi) 18 punten, 8. Ma rate Ganev (Sov) 16 punten, 9. Bruno Ho- lenweger (Zwi) 15 punten, 10. Martin Pene (Tsj) 13 punten, 18. Ralph Moorman (Ned) 7 punten, 21. Aart van de Kruisweg (Ned) 5 punten. Tandem: Halve finales: Eerste serie: Verenigde Staten (Kyle/Lindsey) - Hon- Sarije (Pais/Pinter) 2-0, laatste 200 meter 11,01 en 12,77. Tweede serie: Tsjecho- slowakije Voboril/ Rehounek) - Italië 2- 0.11.20 en 10,58. Ploegachtervolging: finale: 1. Tsjecho- slowakije (Soukup, Suchta, Cemy en Treka) 4 minuten 17,98 seconden, 2. Oost- Duitsland (Blochwitz, Dittert, Hennig en Meier) 4.17,99; om de derde plaats: 1. Sov jet-Unie (Kmelin, Jekimov, Goeintaoetas en Krasjov) 4.20,12, 2. West-DuitsJand (Alber, Günther, Krin en Müller) 4J22.41. Eindstand: 1. Tsjechoslowakije, 2. Oost- Duitsland, 3, Sovjet-Unie, 4. West-Duits- land, 5. Polen, 6. Frankrijk, 7. Verenigde Staten, 8. Italië. DAMES Achtervolging: kwartfinales: eerste rit: 1. Barbara Ganz (Zwi), 3.000 meter in 3 minuten 45,03 seconden, 2. Melinda May- field (VSt) 3.45,89; tweede rit: 1. Linda van de Berg (Ned) 3.52,12, 2. Elizabeth Davis (VSt) 3.57,96; derde rit: I. Jeannie Longo (Fra) 3.43,18, 2. Petra de Bruin (Ned) 3.54,82; vierde rit: 1. Rebecca Whi- tehead-Twigg (VSt) 3.46,99,2. Thea Vick- stedt (Fin) 3.49,25. COLORADO SPRINGS (ANP) - Linda van de Berg is niet stuk te krijgen. De twintigjarige Amsterdamse ging in haar kwartfi nale-rit van het achtervolgingstoemooi al na een goede tien me ter keihard tegen het beton. In het vertrek zette zij zo veel kracht op de pedalen, dat haar fiets in tweeën brak. Van de Berg stond op met ontvel lingen aan rechterknie en arm en een lichte kneuzing aan de ribben. De fiets was voorlopig onherstelbaar. Op het mate riaal van Petra de Bruin, die de laatste vier niet haalde, versloeg zij na haar tweede start de Amerikaanse Eliza beth Davis ruim. „Ik was echt erg geschrok ken. Maar daarna heb ik mij verschrikkelijk kwaad ge maakt. Nu wilde ik helemaal bij de laatste vier komen. Maar het viel toch niet mee. Je voelt aan je ribben wel dege lijk dat je gevallen bent, dat kan de dokter niet één, twee, drie wegwerken. Die fiets was eigenlijk veel minder erg. Pe tra en ik zijn ongeveer even groot, daar heb ik geen last van gehad. Als mijn vader op mijn wegfiets stuur en zadel een beetje verandert, merk ik het ook niet. Het is geweldig, ongelooflijk eigenlijk, wat mij hier alle maal overkomt. Zo'n eerste kampioenschap, pech en dan toch bij de laatste vier. Ik ben hier heel ontspannen heen ge komen, ik had toch niets te verliezen. Het is eigenlijk net zo gegaan als bij het Neder lands kampioenschap. Twee weken daarvoor reed ik geen meter en toen het moest, was ik echt in vorm. Dat is hier ook gebeurd. Waarschijnlijk kan ik heel goed naar een evene ment toeleven". In de halve finales rijdt Linda van de Berg tegen Jean nie Longo, die zondagavond Petra de Bruin met ruim ver schil (elf seconden) buiten het toernooi zette. Tijdens de klassementsritten van de amateurs deden zich zo af en toe spectaculaire momenten voor. Zoals hier, irnar de Noor Christian Naess (donker shirt) door een klapband te gen de baan valt en vervolgens de Oostduitser Lutz Haueisen (293) met zich meesleurt. - foto af COLORADO SPRINGS (ANP) - Ralph Moorman en Aart van de Kruisweg hebben in de finale van de klassementswedstrijd niet 'puntig' genoeg gereden om een meer dan klein-modale rol te spelen. De titel ging naar de Deen Dan Frost, vorig jaar derde. Frost veroverde zijn kam pioenschap in het midden van de wedstrijd. In een ontsnap ping met de Fransman Pascal Lino scoorde hij 24 punten van zijn totaal van 32. Het was de enige serieuze ontsnapping in een koers die meer werd gete kend door het verlangen tot controleren dan door de lef om aan te vallen. De 25-jarige le raar wiskunde uit Kopenha gen rekende zich rijk. Na zijn rijk beloonde ontsnapping bleef hij attent op de concur renten, telde letterlijk en fi guurlijk verder mee en had bovendien het geluk dat Lud wig in de laatste sprint niet maximaal scoorde. De Oostduitse, sprokkelde stilletjes weg evenveel punten bij elkaar, maar werd op de tweede plaats gezet omdat hij minder klassementen had ge wonnen dan Frost. Tot de laatste sprint had Ludwig de zaken nog in eigen hand. Op de laatste meters werd hij echter verslagen door Leonard Nitz, die daarmee de eerste medaille voor de Amerikaanse mannen veroverde, een bron zen. De Nederlanders waren tot dergelijke prestaties niet in staat. Beiden missen de pure snelheid om geregeld mee te doen in de klassementssprints en de macht voor een ontsnap ping was hun maandag ook vreemd. Frost en Ludwig heb ben overtuigend gereden in de koers waar het hoge tempo, bijna vijftig aan het uur, ont snappingen moeilijk maakte. Beiden waren eenlingen in het veld van dertig, waar ne gen landen twee man aan de start hadden en de Tsjechoslo- waken, met de vorige wereld kampioen Pene, zelfs drie. De angst voor de anderen woog in de vlakke koers zwaarder dan de nummerieke meerderheid van een aantal ploegen. Alleen de Sovjets Ganev en Satibal- dijev speelden samen, gedach tig aan het principe dat een dracht macht maakt. Satibal- dijev miste echter de derde plaats, omdat de Amerikaan Leonard Nitz een klasse- mentje meer had gewonnen. BOURGES (AFP) - Parijs- Bourges, een tweedaagse etap pekoers voor profs, Is maan dag gewonnen door de Frans man Dominique Lecrocq. De tweede en laatste etappe le verde een overwinning op voor de Ier Sean Kelly. Lecrocq, winnaar van de eerste etappe, bezette de tweede plaats. Omdat Kelly zondag in de eerste rit 'slechts' derde was geworden, ging de eindzege naar Lecrocq. Deze Franse sprinter hoopt met dit 'visitekaartje' een con tract in een ploeg voor volgend jaar te veroveren. Zijn huidige ploegleider Cyrille Guimard liet de sponsor een ontslag brief sturen. Lecrocq kwam niet meer in aanmerking voor een nieuw contract, nadat hij bij een verrassingscontrole bij een kermiskoers in België op doping werd betrapt. In de tweede rit van Parijs- Bourges was Joop Zoetemelk voor de laatste maal te bewon deren in de regenboogtrui. De Nederlander finishte in het peloton. Hij vliegt dinsdag vanuit Parijs per Concorde naar de Verenigde Staten. Za terdag verdedigt Zoetemelk in de Nederlandse ploeg de we reldtitel. STUTTGART (ANP) - Han Kulker, zondag win naar van brons tijdens de Europese titelstrijd, zal op zaterdag 13 september in New York deelnemen aan de mijl op Fifth Ave nue. Organisator Fred Lebow besloot Kulker uit te nodigen nadat hij in Stuttgart verrassend als derde was geëindigd op de 1500 meter. Kulker zal in de mijl van Manhattan geen te genstand ondervinden van Steve Cram en Se bastian Coe. „Die gaan mijn budget te boven", verklaarde Lebow, die ook organisator is van de marathon van New York. Cram en Coe hielden Kulker in het Neckarsta- dion van een hogere klas sering af. PARIJS (SID/Reuter) - De Franse formule 1-coureur Jacques Laffite, die in juli ernstig gewond raakte tijdens de Grote Prijs van Groot- Brittannië, verlaat deze week het ziekenhuis in Parijs. Volgens de behandelende artsen zal de 42-jarige Laffite nog minstens twee maanden gebruik moeten maken van een rolstoel. Laffite hoopt geheel te her stellen van zijn verwondingen. Volgend jaar wil hij een come back maken in de formule 1. ROTTERDAM (ANP) - Excel sior heeft een kort geding aan gespannen tegen de KNVB omdat de club woensdag niet In het Feyenoord-stadion te gen Ajax wil spelen. Hiertot heeft het bestuur van de Rot terdamse eredivisieclub gis termiddag besloten. De wedstrijd Excelsior- Ajax mag op last van burge meester Peper niet op sport park Woudenstein worden ge houden, omdat in de buurt var het stadion werkzaamheder worden verricht aan de wei en voetbalsupporters vernie lingen zouden kunnen aan richten. Daarop besloot com petitieleider Huybregts d< wedstrijd te verplaatsen naa: de Kuip. Excelsior wil echte: dat het duel wordt uitgesteld „We laten ons niet naar he Feyenoord-stadion sturen" aldus voorzitter Bontenba van Excelsior. Het kort geding dient dins dagmiddag om vier uur voo de rechtbank van Utrecht. DEN HAAG (ANP) - Lotto 35 heeft geer eerste-prijswinnaar opgeleverd. Drir deelnemers wonnen de tweede prijs, eer bedrag van 180.000 gulden. De prijzen ir de lotto van zondag (nummer 35) werder als volgt verdeeld: Eerste prijs: geer winnaar; tweede prijs: 3 spelers f 100.000,00 derde prijs: 61 spelers f 4.159,00, vierde prijs 3.648 spelers f. 69,50 vijfde prijs 61.574 spelers f. 5,00. Twee spelers wormen de eerste prij! prijs: i lerr n: eerste pri 2,70, tweede prijs 52 spel: prijs 483 spelers f. 70,30 had geen eerste-prijsw: in de toto. De j spelers f. 13.992, f. 281,30, derde p Toto gelijk had geen eerste-prljswin- naar. De winnaar van de tweede prijs ontvangt f. 396,10. De verdeling voor toto-gelijk is: eerste prijs: geen winnaar tweede prijs: een speler f. 396,10, derde prijs 18 spelers f. 110,00, vierde prils 36C spelers f. 8,80.

de Stem | 1986 | | pagina 7