1.95 Nieuw onderkomen Duimelot geopend OUDE TRADITIES IN ERE HERSTELLEN DE STEM CITROËN* Diamanten bruidspaar in St.- Jansteen politierapport Interland voor Nederlandse marktkooplui Cursus lezen en schrijven in Hulst examens W. DE BLOCK WISSE B.V. St.-Jansteen Plaatselijk nieuws Clinge Nieuw-Namen Kloosterzande Noordstraat Hengstdijk erteren ;n centenkwestie, meier. \MSE REPETITOREN* ECONOMIE (Drs) i erneuzer p bi) bovenstaande adres niNSDAG 2 SEPTEMBER 1986 VAN ZEELAND EMEENTE SAS VAN GENT BIJZONDERE RE VERGADERING Schietingen AXEL - De afdeling Axel van het Nederlandse Rode Kruis gaat vanwege het 40-jarig be staan van de afdeling een tweetal oude tradities in ere te herstellen. Gepoogd wordt de bloedafname-avond, vroe ger een vertrouwelijk beeld, nieuw leven te doen inblazen. Demonstraties Medailles ILLE ypname- \ieuws sikmesse. APPARATUUR - AXEL - Zondagnacht werd ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging Axel en in het kantoor van Provinciale Waterstaat. In beide gevallen was de buit gering daar er slechts enkele pakken koffie en een boormachientje werden vermist. TERNEUZEN - In de periode gelegen tussen 19 augustus en 1 september werd ingebroken in de kelder van het verpleeg huis Ter Schorre aan de Chur- chilllaan te Terneuzen. Mee genomen werd een stereo in stallatie ter waarde van onge veer 1000 gulden. IJZENDIJKE - Op de Markt te IJzendijke is de geparkeerd staande auto van L.A.J.V.M. uit IJzendijke beschadigd toen een andere personenauto van J.S. de K. uit Oostburg weg reed en er was materiële scha de. OOSTBURG - Uit een juwe lierszaak van de heer V.cLP. is een gouden armbandhorloge ter waarde van 245 gulden door tot nu toe twee onbeken den meegenomen. De beide onbekenden waren in de win kel om artikelen te kopen en na hun verdwijning bemerkte V.d.P. dat eerder genoemd ar tikel verdwenen was. Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - De vierde voetbalinterland tussen de Zeeuws-Vlaamse en Belgische marktkooplui is zaterdag in Koewacht op een 4-2 overwin ning voor de Hollanders uitge lopen. Daarmee is de totaalstand recht getrokken. Beide ploe gen hebben twee wedstrijden gewonnen. Verbroedering vond daarna plaats in café Wilton op Het Zand waar tachtig genodigden, spelers met aanhang, aanschoven voor een barbeque. Van een onzer verslaggevers HULST - Vandaag, dinsdag 2 september, start in het Hou tenkwartier in Hulst de cursus 'lezen en schrijven voor vol wassenen'. De cursus gaat uit van het VEJV en is gratis. Er zijn twee cursusdagen, dinsdag van 19.30 tot 21.30 uur, en vrijdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. Elke cursist bepaalt zijn eigen tempo. Voor meer informatie kan contact ge zocht worden met Jeanne de Visser van het VEJV. UTRECHT - Rijksuniversiteit, dierenarts: Annette Burm, Nieuw-Namen. (ADVERTENTIE AUTOBEDRIJF Tlvollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Abrahamwedstrijd - Er was veel belangstelling vaor de Abrahamwedstrijd die ter ge legenheid van de 50-jarige Ge rard van Overmeeren werd gespeeld op het voetbalveld van STEEN. Een spannende strijd tussen een elftal van oud-veteranen van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen waarin de jarige speelde en een elftal van oud-STEEN-spelers leidde tot de 1-2-verlies voor STEEN. De jubilaris werd ge- huldgid en kreeg een bloemen mand. 1160,4. A. Cappendijk 998,5. K. van Kerckhoven 996 punten, allen Kloooterzande. Pijp: H. Sikkelerus met 512 punten. Schieting - In café 't Helleken aan de Hellestraat wordt woensdag 3 september een be- jaardenschieting gehouden, aanvang 13.30 uur. Bingo - In gemeenschapscen trum 't Heike wordt door de rk Bond voor Ouderen een kaart en bingomiddag gehouden, donderdag 4 september. Ieder een boven de 50 jaar is welkom vanaf 13.00 uur, de middag be gint om half twee. Tennis - Tennisvereniging Game'78 hield op haar tennis banen op het gemeentelijk sportpark voor de jeugd de jaarlijkse kampioenschappen. Er waren dertig deelnemers. Voorzitter Frans Stroband reikte de prijzen uit. Uitslag meisjes: 1. Natasja Haak, 2. Daphne van Damme, 3. Ilse de Deckere. Jongens: 1. Patrick Valent, 2. Nic de Koster, 3. Ed win Martens. Jokeren - Voor ouderen wordt in gemeenschapshuis Malper- tuus een jokerwedstrijd ge houden. Er kan aan deze jo- kerwedstrijd worden deelge nomen door gehandicapten, langdurige werklozen en alle ouderen vanaf de leeftijd van 50 jaar. De eerste kaarting is donderdag 4 september, aan vang 13.30 uur. Inschrijven vanaf 13.00 uur. Daarna zijn alle jokerwedstrijden op de eerste vrijdag van de maand. Vergadering - De voetbalver eniging Hulsterloo houdt de jaarlijkse algemene vergade ring vrijdag 5 september om 20.30 uur in de kantine. Tus sentijds zijn E. van Puyveld en G. van Etten afgetreden. In hun plaats moeten twee nieuwe bestuursleden worden gekozen. Zeskamp - Ondanks het slechte weer is de zeskamp van het feest- en sportcomité Nieuw-Namen een succes ge worden. Met begeleiding van De Scheldezonen hebben de deelnemers er een sportief ge beuren van gemaakt. Uitslag: 1. Deurdouwers 72 punten, 2. Poldertrappers 53,3. De Polder 52,4. De Kauter 43,5. De Melse Pad 41, 6. Hombachstraat/ Kauterstraat 37, 7. Vurste Kauter, 8. Ljiege Wegel 28 punten. De Vogel - Zeehengelvereni- ging De Vogel hield een club wedstrijd aan de Wester- schelde te Kruispolder. Er na men 49 vissers deel. Uitslag: 1. R. Pieters, Kloosterzande 1332 punten; 2. J. van Hoye, Graauw 1244; 3. Th. van Bellen Gaaibolling - In zaal R. de Jonge werd een gaaibolling gehouden waaraan 25 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: B. Visser; linker zijvo gel: A. van Geersdaele, beiden Kloosterzande; rechter zijvo gel: F. Valkx, Ossenisse; grootste aantal (6): G. van kampen, Walsoorden. Gaaibolling - In zaal R. de Jonge werd een gaaibolling gehouden waaraan 28 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: W. van Geersdaele; lin ker zij vogel: J. Eggermont, beiden Heikant; rechter zijvo gel: W. van Geersdaele, Wal soorden; grootste aantal (10): E. Picavet, Kloosterzande. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 70 personen deelna men. Uitslag: I. E. Dankaert, Hulst; 2. B. Verbraken, Clinge; 3. B. van de Bos, Axel; 4. J. van Osselaer, Hulst; 5. L. van Goe- them, Kloosterzande. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 53 personen deelna men. Uitslag: 1. K. de Bruyn, 2. J. van Osselaer, beiden Hulst; 3. D. van de Bos, Axel; 4. me vrouw Van Kerkhoven, 5. me vrouw Van Goethem, beiden Hulst. Schaakseizoen - In clublokaal Tiffany start vrijdag 5 sep tember de eerste ronde van de wintercompetitie van schaak vereniging Hulst. Belangstel lenden zijn welkom om een kijkje te komen nemen. Bingo - In de feestttent werd een bingo gehouden waaraan 100 personen deelnamen. Uit slag: 1. mevrouw Vaders-De Kort, Hengstdijk; 2. mevrouw Van Goethem, St.-Gillis; 3. Li lian Annaert, Hengstdijk; 4. mevrouw Dominicus, Hulst; 5. C. Kerkhaert, Hengstdijk. Gaaibolling - In de feesttent werd een gaaibolling gehou den waaraan 24 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: L. Doffemont, Boschka- pelle; rechter zij vogel: A. Neve; linker zijvogel: W. van Waterschoot, beiden Hengst dijk; grootste aantal (8): I Maas, Kloosterzande. Gaaibolling - In de feestten werd een gaaibolling gehou den waaraan 50 personei deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: mevrouw De Kort-Klaas sens; rechter zij vogel: A. vai Stevendael; linker zij vogel mevrouw Dankaert-Vai Geersdaele, allen Hengstdijk. Gezondheidsmarkt - Di Axelse Vrouwenraad houdt oktober een gezondheidsmark in De Halle. Voor deze dag i; het thema: Preventie in de ge zondheidszorg. Patiëntenvere nigingen en Vrouwenzelfhulp groepen kunnen deze dag me een stand komen. Opgave bi. mevrouw Bakx. 's Middags i: er de voorlichtingsmarkt en ei is ook gelegenheid om avonds te blijven staan. Dan ii er een forum van deskundi gen, waaraan na de pauze vra gen kunnen worden gesteld» Van onze correspondent dcolleges voor: tterdam. iformatie over vooropleiding en kosten. i Zeist nische informatie: 03404-15404. ires: Voorafgaand aan de plechtige openingshandeling waren de peuters vanaf het verzamelpunt café De Doos jes achter de fanfare uit Lamswaarde naar Duimelot gemarcheerd. Daar wachtte voorzitster Trees de Klerk de genodigden op. In haar speech ging ze in op het ontstaan van de peu terspeelzaal, nu bijna zeven jaar geleden, en de moeilijke tijden die het zaaltje heeft gekend Ook nu nog zijn er wensen. Zo is Duimelot hard toe aan een opknapbeurt. Trees de Klerk deed daarom ook een beroep op het college hier zo snel mogelijk werk van te maken. Een officieel verzoek ging al eerder uit van de stichting Dorpscentrum die het be heer van de voormalige kleuterschool in handen heeft. Nog steeds is hierop geen antwoord gekomen. En ook zaterdag bleef het stil. Er moet namelijk minstens 35.000 gulden op tafel komen om het gebouw te renoveren. En de stichting kampt al met een jaarlijks tekort van 65.000 gulden. De Klerk bedankte in haar toespraak ook Hoeve La Salette waar de peuter speelzaal geruime tijd heeft 'gelogeerd'. Burgemeester Kessen onthult in de stromende regen de nieuwe naam. - FOTO W1M K00YMAN DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jansen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Joep Trommelen, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zéeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. 85-10 \v T22 PAGINA ZEELAND 2 VOGELWAARDE - Burge meester A. Kessen van de gemeente Hontenlsse heeft zaterdagochtend het nieuwe onderkomen van peuter speelzaal Duimelot in de voormalige kleuterschool aan de Kerkhofpad geopend. Enige moed was daar wel voor nodig omdat het buiten pljpestelen goot. Voor Kes sen betekende het dan ook een 'one man show* toen hij de naam vaq de speelzaal onthulde. Rode Kruis Axel het overlijden van drs. W.R.V. 3 ik u hierbij uit tot het bijwonen gemeente Sas van Gent, die ge- den op dinsdag, 2 september uur, ten gemeentehuize alhier. De wnd. burgemeester get. J.W. Platschorré arie Sas van Gent Het echtpaar Van Dam-Versmissen. - FOTO W1M KOOYMAf Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - In familie kring vierden gisteren Hen drik van Dam en Jozefina Versmissen hun 60-jarig hu welijksfeest. Het grootste deel van hun leven hebben zij te St.-Jansteen gewoond. Zo is het ook nauwelijks merkbaar dat H. van Dam geboren is in Doetinchem en zijn echtgenote in Baarle Hertog. Als dienstgeleider was H. van Dam voor zijn pensione ring werkzaam aan het doua nekantoor te Kapellebrug. De grootste hobby van zijn vrouw was een kaartje leggen. Dat is beider liefhebberij geworden. Dank zij hun goede gezond heid kunnen zij dat dan ook nog volop doen. Met hun twe< kinderen en familie vierder zij het feest. Burgemeester Ja cobs met vertegenwoordiger.' van het gemeentebestuur ui Hulst, kwamen hen gelukwen sen aanbieden. Van de com missaris der koningin in Zee land en van de koningin wa ren er gelukstelegrammen. HULST - Zaal W. Blommaert, 28 schutters: hoge vogel: M. van Ker- hoven, Hulst; eerste zij vogel: F. de Sele, Hellegat; tweede zij vogel: P. de Kerf, Hulst; grootste aantal (5): J. Boon, Graauw. NOORDSTRAAT - Zaal R. de Jon ge, 32 schutters: eerste hoge vogel: E. Luykx, Hulst; tweede hoge, eer ste en tweede zijvogel: J. de Waal, Koewacht; derde zijvogel: A. Geersdaele, Walsoorden; grootste aantal (5): E. Picavet, Kloosterzan de. HULST - Bejaardenschieting, zaal De Blaauwe Hoeve, 46 schutters: hoge vogel: D. Verstraeten, Hulst; eerste zijvogel: A. D'Hooghe, St.- Jansteen; tweede zijvogel: A. Til- leman, Verrebroek; grootste aantal (6): A. van Dijk, Vogelwaarde. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal Oude Molen, 30 schut ters: hoge en tweede zijvogel: J. van Meelen, Kloosterzande; eerste zijvogel: M. de Wilde, Moerbeke; grootste aantal (4): E. Groossens, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden schieting, zaal Molenhof, 33 schut ters: hoge en eerste zijvogel: R. Wilking, Hulst; tweede zijvogel: F. Reunis, St.-Jansteen; grootste aan tal (4): F. Reunis en B. Beulaert, Hulst. AXEL - Staande wip, Ons Ver maak, 110 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: Ch. Vereecken, Kemze- ke; tweede hoge vogel: Th. Neve, Sas van Gent; eerste zijvogel: J. Crols, Laarne; tweede zijvogel: D. Doris, Zeveneken; derde zijvogel: J. Verdonk, 's-Heerenhoek; vierde zijvogvl: L. Arens, Gilze. Wip 2: eerste hoge vogel: F. van Orden, Beveren; tweede hoge vogel: D. Doris, Zeveneken; eerste en vierde zij vogel: A. van de Smicht, Over- meire; tweede zijvogel: M. Vertier, Kerken; derde zijvogel: L. Opso- mer, Eksaarde. Wip 3: eerste hoge vogel: R. de Vries, Antwerpen; tweede hoge vogel: H. van de He mel, Biervliet; eerste zijvogel: D. Doris, Zeveneken; tweede zij vogel: B. Rottier, Watervliet; derde zijvo- gel: A. van Gelderen, Zwijndrecht; vierde zij vogel: A. Herman, Axel. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal P. de Vlieger, 30 schut ters: hoge en eerste zij vogel: R. Colpaert, Moerbeke; tweede zijvo gel: J. van Meelen, Kloosterzande; grootste aantal (4): E. Baart, Koe wacht. AXEL - Sydlowskyplein, 17 schut ters: hoge en tweede zij vogel; M. Suy, Axel; eerste zijvogel: J. Suy, Koewacht; grootste aantal (5): W. Groenewegen; vliegende vogel: Th. de Caluwé, beiden Koewacht. HENGSTDIJK - Feesttent, 35 schutters: hoge vogel: R. Kant, Hellegat; eerste zijvogel: E. van de Kelen, Clinge; tweede zijvogel: R. D'Hondt, Hengstdijk; grootste aantal (4): R. Buyle, Hellegat. HULST - Zaal De Kroon, 54 schut ters: hoge en eerste zijvogel: F. van Swaal; tweede zij vogel: P. Vercau- teren; grootste aantal (6): R. Ver schuren, allen Hulst. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 34 schutters: hoge vogel: F. van Overloop, Kemzeke; eerste zijvo gel: O. Saman, Koewacht; tweede zijvogel: A. Bracke, Eksaarde; grootste aantal (6): P. van Steene, Koewacht. PAAL - Zaal P. Verras, 40 schut ters: hoge vogel: A Roels, Graauw; eerste zij vogel: R, Herwegh, Hei kant; tweede zijvogel: G. Reyns, Graauw; grootste aantal (6): E. Boeykens, Graauw. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 28 schutters: beide hoge en beide zij- vogels: H. D'Hondt; grootste aantal (5): E. van Kronenburg, beiden Zuiddorpe. WESTDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 85 schutters: wip 1: eerste klep: E. Inghels, Koewacht; eerste zij vogel: J. Staal, Klooster zande; tweede zijvogel: E. Burgra- ve, Zelzate; derde zijvogel: A. d Beleir, Westdorpe; vierde zijvoge A. Goethals, Gilze-Iüjen. Wip eerste hoge vogel: L. Vermeulei Nieuw-Namen; tweede hoge voge G. Samijn, Zuiddorpe; eerste zijvc gel: E. Inghels, Koewacht; tweed zij vogel: W. Lammens, Westdorpt derde zijvogel: A.van Voorer vierde zij vogel: M. Suy, beide Zuiddorpe. Wip 3: eerste hoge vo gel: E. Uytendaele, Zelzate; tweed hoge vogel: E. Inghels, Koewachi eerste zij vogel: L. de Pauw, Sley dinge; tweede zij vogel: S. Everaer Zelzate; derde zijvogel: M. Suj Zuiddorpe; vierde zijvogel: TI Martens, Sinaai. HULST - OZO, 40 schutterseerst hoge vogel: R. Sterkz, Zelzate tweede hoge vogel: A Dobbelaar eerste zij vogel: J. Dobbelaar, bei den Boschkapelle; tweede zijvoge] F. van Swaal, Hulst; grootste aan tal (6)E. Stentler, Rotterdam en K van Ésbroek, Lamswaarde. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 54 schutters: hoge vogel: A Inghels, Bentille; eerste zijvogel W. van de Veere, Assenede: tweed' zij vogel: E. Verbist, Evergem grootste aantal (3): J. Scheerma kers, Zelzate en K. Sijnesal, Hoofd plaat. PAAL - Zaal P. Verras, 35 schut ters: hoge vogel: J. van Kerkhoven St.-Jansteen; eerste zijvogel: G. di Bakker, Graauw; tweede zijvogel R. Herwegh, Heikant; grootsti aantal (6): C. Boënner, Graauw. KOEWACHT - Zaal Oude Molen 32 schutters: hoge vogel: J. d< Waal, Koewacht; eerste zijvogel C. van Gassen, Hulst; tweede zij- vogel: E. Bakker, St.-Jansteen grootste aantal (5): P. de Caluwé Koewacht. HENGSTDIJK - Feesttent, 3( schutters: hoge vogel: H. van Wa terschoot, Hengstdijk; eerste zij vo gel: A. de Waal, Kloosterzande tweede zijvogel: E. Hulshout Lamswaarde; grootste aantal (6) A. Verhoeven, Kloosterzande. bestaat 40 jaar Van een onzer verslaggevers Ook wil het bestuur er naar stre ven de jaarlijkse Rode Kruis wan deltochten weer te laten plaatsvin den. Voorzitter P. Apers van de ju bileumcommissie onthulde de plannen deze week bij een toelich ting op de feestelijkheden in het jubileumjaar. De verjaardag van het Rode Kruis Axel valt op 12 september. De herdenking hiervan wordt vrijdag 12 september ge vierd met een officiële ontvangst in het stadhuis van Axel en een feestavond in het Gezellenhuis voor de leden. Tijdens de ontvangst, om 17.00 uur, spreken onder meer burgemeester A. Hack, Apers zelf en wellicht ook de voor zitter van het Nederlandse Rode Kruis, J. van de Weel, die een speciale uitnodiging ontving. De feestavond in het Gezellenhuis geldt voor alle bestuurs-, kolonne-, wel fare-, en EHBO-leden met partner die bij entree op koffie en gebak worden getrac- teerd. Daarna zet een dansorkest de eer ste deuntjes in. Behalve gefeest wil de afdeling Axel in het jubileumjaar ook flink aan de weg timmeren met diverse acties en oefenin gen. De eerste dag na het feest, zaterdag 13 september, is het al meteen prijs. Op het Szydkowskiplein begint om 13.30 uur een grote demonstratie oefening van de kolonne in samenwerking met LOTUS, brandweer, EHBO en welfare. In november volgt dan, als het lukt, een heropleving van de bloedafname-avond, in januari van 1987 gaat de ledenwerf campagne van start. In maart opnieuw een grootscheepse oefening. Wat het Rode Kruis allemaal doet wordt in mei door de heren Apers en Ris- seew aan de scholen in Axel uitgelegd. In juni vindt de jaarlijkse inzamelingsactie plaats. In samenwerking met de werk groep Sportieve Recreatie van de ge meente Axel wordt in september de wan- delocht gelopen. Tot slot wordt eind sep tember nog eens een inzamelingsactie ge houden, ondersteund door de plaatselijke muziekkorpsen. De afdeling Axel kent in het jubileum jaar ook een aantal mensen die zich erg verdienstelijk hebben gemaakt. In de al gemene ledenvergadering werden zij vo rige week in het zonnetje gezet. Een me daille voor tien jaar trouwe dienst ont vingen de dames J. Wolfert-Verberk- moes, C. van Meurs-Goetheer en C. Meer- tens-Koster van de vrijwillige welfare. Een medaille van verdienste ging naar de heer J. Blok, die het Rode Kruis 39 jaar lang een warm hart heeft toegedragen. De heer N. Bollen, kringcommissaris van het Rode Kruis Zeeland toog speciaal naar Axel om Blok de versierselen op te spelden. Dr. Hammer, oud kolonnen com mandant, kreeg een oorkonde. i iar bij enzaken, ikels luizen. 3ks te bestellen aking op r 31.03.562 TUOSCHmrrzu g ïelding opgids 1986. PRUS

de Stem | 1986 | | pagina 13