snel eldtop Zeges voor Robesin en Matthijssen Sittardia is te sterk voor Olsem Merksem domein duitsers GROTE PRIJS ABSDALE VOOR SYLVIA STOFFELS Slecht weer zorgt voor loodzware Braakmanrace EN STANDEN Open Zeeuws-Vlaams crosskampioenschap DE STEM Zwinstedenloop De Wielingen Masjenka Dubbeldam Nederlands kampioene PAGINA SPORT 4 MAANDAG 1 SEPTEMBER 1986 T2 PAGINA SPORT 5 WAARDIGE AFSLUITING VIERDORPENTOERNOOI ABSDALE - Op het tot een modderpoel omge turnde concoursterrein in Absdale, waar de landelijke rij vereniging en ponyclub De Vos- sereyers de organisatie in handen had, toonde Harold Cornelissens met Amon van Hulst zich in uitstekende vorm. Uitslagen MATIGE ZEEUWSE INBRENG Recreatief volleybal in Cadzand Sterke start FSV-formatie Number One opent sterk - Acht jaar geleden, in eerste optreden van motor, nog Davy genaamd. Op een kleine wielen, van Neder- rige Venloër de eerste wed- ater tot opmerkelijke resul- werd het voornaamste pro. otocross. strijden van het wereldkam pioenschap echter mis. Mate- riaalpech en een domme actie bij de Grote Prijs van Duits land nekten hem in zijn po ging Pekka Vehkonen uit Fin land van de titel te houden. Dit jaar waren beide rijders team genoten en bleek Strijbos, on danks een verre van vlekke loos seizoen, de beste. Strijbos, de eerste Neder lander die een wereldtitel in een solo-klasse haalde, is aan successen gewend. In 1984 won hij in Stevensbeek de Grote Prijs van Nederland en werd daarmee op zijn zestiende de jongste Grand Prix-winnaar aller tijden. In totaal heeft Strijbos negen Grand Prix' gewonnen. Erelljit Strijbos: 1980: 4e In NK moto. cross 50cc; 1981: Nederlands kampioen 50cc; 1982:4e NMB Cup junioren 125cc, 8e NMB Cup senioren 125cc, 16e NK 125cc 1983: 3e NK 125cc; 1984: 8e NK 125cc. 6^ winnnnr fiP NoHorland Qt» WK 125cc, winnaar GP Nederland Ste- vensbeek: 1985: Nederlands kampioen 125cc, 2e in WK 125cc, Grand Prix-win- naar in Nederland, België, Finland en Portugal, winnaar Hans de Beaufort-bè- ker en motorsportman van het jaar; 1886: wereldkampioen I25cc, winnaar Grote Prijzen Nederland, België, Noord- Ierland en Argentinië. Verrassend was wel dat Hübner de titel overnam van de onverslaanbaar geachte Lutz Hesslich, die zijn heer schappij in 1979 begon en slechts twee keer een ander, Sergej Kopilov uit de Sovjet- Unie, moest laten voorgaan Het verschil in de beslissende rit tussen Hübner en Hesslich vergde een herhaalde bestude ring van de finishfoto, maar de uitslag betekende wel een omwenteling in de machtsver houdingen. Sinds 1981 had Hübner nog nooit een wed strijd van Hesslich kunnen winnen op de open baan. In de eindeloze reeks nederlagen in wedstrijden om twee gewon nen ritten stonden slechts twee ritzeges en één dead-heal op het conto van de 27-jarigi - Hübner. Vergeleken bij de mannen- sprint heeft het nummer var. de dames werkelijk niets tl betekenen. Christa Rothen- burger heeft het bewezen. Df schaatskampioene debuteerdr bij een wereldkampioenschap tilde niet zwaar aan techniek of tactiek, maar kon wel ver schrikkelijk hard fietsen, naar dames-maatstaven gerekend uiteraard. Van kop-af rijdend versloeg zij, eigenlijk met ge mak, haar concurrenten Kovtsje (Sov); eindstand: 1. Hübner, 1 Hesslich, 3. Kuschy, 4. Huck, 5. GorskU Neiwand, 7. Kovtsje. 5 Ploegachtervolging over 4000 meW le kwalificatieritten (eerste acht over nat' n) de kwartfinales): 1. Tsjecho-Slowakiji (Soukup, Buchta, Cerny, Treka) 4 minu ten 17,71 seconden, 2. Sovjet-Unie (Jelu- mov, Kmelin, Krasjov, Manakov) 4.18,(H 3. Oost-Duitsland (Blochwitz, Kapuste Dittert, Meier) 4.18,39, 4. West-Duitslani (Alber, Lange, Günther, Müller) 4.18,64,5 Polen (Dawidowicz, Owczarek, SikorsW Turowski) 4.20,98, 6. Italië (Brunnelli Gordini, Grisandi, Trezzi) 4.21,09, 7. Ver enigde Staten (Hegg, Nitz, Lettieit ie Sundquist) 4.21,38, 8. Frankrijk (Line 8. Peyramaure, Pasgrimaud, Potti) 4.22,(1 1- 9. Denemarken (Clausen, Larsen, Frost Olsen) 4.22,49, 10. Australië (Clarkt McCarney, Dutton en Woods) 4.23,25,1] iel Nieuw-Zeeland (Anderson, Clune, Gril us). fin, Whitford) 4.23,65, 12. Nederland (C er Caluwé, Rick Moorman, Rasenberg, Va: de Kruisweg) 4.26,28, 13. Zwitserland (Holenweger, Meier, Meister, Schwai- ce, zentruber) 4.26,46, 14. Groot-BritanW* is- (Boardman, Coltman, Muzio, Walshav en 4.28,20, 15. België (Lapage, Vandijd 5. Naessens, Van Slijcke) 4.28,70, 16. Jap# 1- (Miyamoto, Yasuhara, Sato, Yoshids Da 4.29,85,17. Hongarije (Pais, Pinter, SonW al" gyi, Verebelyi) 4.30,89,18. Columbia (Ca* 1- as, Rico, Gusti, Rojas) 4.37,56, 19. Mexiö 4. (Juan Macias, Gustavo Macias, Gutier rez, Youshimatz) 4.41,07,20. Canada (Alt wasser, McNutt, Beauchemin, Vignadui zi) 4.43,91. Kwartfinales: eerste rit: 1. West-Duits land 4.19,34,2. Polen 4.21,03; tweede rit: Oost-Duitsland 4.15,55, 2. Italië 4.24,03 derde rit: 1. Sovjet-Unie 4.17,56, 2. Ver enigde Staten 4.22,17; vierde rit: 1. Tsje choslowakije 4.15,15,2. Frankrijk 4.21,00 Halve finales: eerste rit: 1. Oost-Duit* land (Blochwitz, Henrüg, Dittert, Meier 2. Sovjet-Unie (Jekimov, Goeintaoetai Krasjov, Kmelin) ingelopen na 2970 ntf ter; tweede rit: 1. Tsjecho-SlowakD (Soukup, Cerny, Buchta, Treka) 4000 ntf ter in 4.16.63, 2. West-Duitsland (Albe- Lange, Günther, Müller) 4.19.73. rit: n 5 lue rik ber rit: jUC Ï080 >en) 'pen 1. 3,2. t: 1. 2. Je- iten etas ean tert dov BUI de Sov) se- rski eter )udo 2-0 hael 2-1 ilifi- hael 10,70 less- 2-0, bh 2- aats: n de 11,06, colai 2J ■SU DAMES Sprint: kwartfinales: eerste serie: Cor nie Paraskevin (VSt) - Isabelle Nicolo» (Fra) 2-0, tijd over de laatste 200 metë 11.45 en 11,81 seconden; tweede serie: Na talja Kroetsjelnitskaja (Sov) - Elisabefc Fanton (Ita) 2-0, 12,42 en 13,14; derde V rie: Erika Saloemia (Sov) - Pamela Deer (VSt) 2-0, 11,87 en 11,81; vierde seri' Christa Rothenburger (OD1) - Isabel) Gautheron (Fra) 2-0,11,81 en 11,87. eerste halve finale: Saloemia-ParasW vin 2-0,11,66 en 12,50; tweede halve fis' le: Rothenburger-Kroetsjelnitskaja T 12,33 en 11,79; finale: Rothenburger-^ loemiö 2-0, 12,28 en 11,87; om de der* plaats: Paraskevin-Kroetsj elnitskaj a 0, 11,94 en 13,18; om de vijfde plaats: Fanton 13,07,2. Nicoloso, 3. Deern, 4. GaU theron; eindstand: 1. Rothenburger, Saloemië, 3. Paraskevin, 4. Kroetsj elnit' kaja, 5. Fanton, 6. Nicoloso, 7. Deern, Gautheron. Achtervolging dames: snelste acht: Rebecca Twigg-Whitehead (VSt) 30( meter in 3.42.15, 2. Jearuiie Longo (F# 3.42.24,3. Linda van de Berg (Ned) 3.46.'-. 4. Barbara Ganz (Zwi) 3.47.35, 5. Melin^ Mayfield (VSt) 3.48.12, 6. Elizabeth DaV (VSt) 3.52.61, 7. Petra de Bruin (Në 3.53.73,8. Thea Vickstedt (Eln) 3.54.55. VOGELWAARDE - De afslui- ting van het vierdorpentoer- nooi in Vogelwaarde leek een herhaling van het vorig jaar in Hoek georganiseerde toer nooi, waar zowel Marijke Ro besin als Han Matthijssen de titels voor zich opeisten. Het toernooi dat voor de vierde maal werd georganiseerd tus sen de tennisvereniging Phil- ten. Hoek, Zaamslag en Vogel vlucht kende ook dit jaar weer, traditiegetrouw, de or ganiserende vereniging als winnaar. De zege van Marijke Robe sin in de damescategorie kan niet verrassend worden ge noemd, want zij was als favo riete van start gegaan op het schema van zestien nadat zij ruimschoots als winnares uit de poule was gekomen. Even min was het verrassend dat Marijke Vervaet haar tegen standster werd in de finale, want beiden hadden met ruim verschil in de halve eindstrijd gewonnen van respectievelijk Liesbeth Bouvy (12-4) en Ni cole Burggrave (12-3). Hoewel de geroutineerde Robesin de eerste set vlot met 6-2 naar zich toe had getrok ken, stond het allerminst vast dat zij haar titel met succes zou verdedigen, want Vervaet drong haar tot de tie-break die Robesin evenwel met 7-3 win nend afsloot. Ook Han Matthiissen gold in de heren-categorie C als de gedoodverfde favoriet en evenals vorig jaar was Peter Kouwijzer zijn tegenstander. De deelname in deze categorie was niet optimaal, veel bete kend was echter dat beiden de enigen zijn die deze speel - sterkte op hun toernooipas hebben staan, dus wellicht ook de terechte finalisten. Mat thijssen had zich in de halve finale gemakkelijk ontdaan van Alfons Schelfhout met 12- 2, maar ook Kouwij zer kende minder problemen met de plaatselijke favoriet Mare Arens getuige de 8-3 uitslag die hij voor zich opeiste. Het was Kouwijzer die het Matthijssen aanvankelijk ze ker niet gemakkelijk maakte en dat beeld kwam eveneens overeen met de vorig jaar ge leverde strijd. Kouwijzer nam een 4-2 voorsprong in de eerste set, maar Matthijssen wist dit om te buigen in een uiteinde lijke 6-4 setwinst. De tweede set toonde Matthijssen aan iets meer in huis te hebben het geen hij uitdrukte met een 6-2 winst (6-4, 6-2) en daarmee prolongatie van zijn titel. De D-categorie bij de heren zit van nature vol verrassin gen. Vorig jaar was het Hoek- speler Willy Lippens die Henk Guilliet versloeg, maar geen van beide kwam op het enkel schema voor. Het leek een on deronsje te worden van Zaam- slag-spelers, want de gedood verfde favoriet Charles de Smit moest voortijdig afhaken hetgeen Jurgen Roth als halve finalist aanwees na zijn zege op Peter Bax (11-4), maar zijn clubgenoot Eric Cobben eiste daarmee de finaleplaats voor zich op door Roth met 10-4 te verslaan. Gerard van de Berg, die via een 7-4 overwinning op Stanny Vink halve finalist werd redde het daarna niet te gen Vogelvlucht-speler Aloys Sponselee (4-6), die daarna ook tegen Eric Cobben in de finale uiteindelijk de eindzege pakte met de cijfers 7-5,6-2. Uitslagen finales dubbelspelen: Heren dubbel A: Van den Akker/Guilliet - Dey/Van der Griek 6-7, 6-1, 7-5; heren dubbel B: Van de Berg/IJsebaert - Se- gers/De Vries 6-3, 6-4; dames dubbel A: A. Robesin/Van Rums te - Vervaet/De Vries 6-1, 6-3; dames dubbel B: De Kort/De Schepper - Dooms/Sparren- boom 6-0, 6-0; gemengd dubbel -A: Ver vaet/Van den Akker - Dieleman/ Lippens 6-3,4-6, 6-2; gemengd dubbel B: Hamelink/Hamelink - Vervaet/Guilliet 12-1. Puntentoaal verenigingen: 1. Vogel vlucht 140,2. en 3. Zaamslag en Hoek 134, 4. Philten 130. Harald Coraehssens is op dreef Van onze paardesportmedewerker In de Z-klasse springen paarden liet de in puike vorm verkerende Cornelissens zien dat de barre weersom standigheden geen greep op hem hadden. Hij nam slechts één balkje mee op dit zware parkoers, goed uitgezet door parkoersbouwer Bertus Hommers uit Halsteren. Eenzelfde prestatie leverde Lenet Sandee met Thyfoon van Noord-Beveland, maar haar tijd was iets minder goed dan die van Harold Cornelis sens, die de Stern-trofee werd toegekend. Omdat er eigenlijk een barrage had moeten wor den gehouden, maar de weers omstandigheden bijzonder slechts waren geworden en het terrein vrijwel 'onbegaan baar', besloot de jury terecht Cornelissens en Sandee ex aequo op de eerste plaats te klasseren. Een voortreffelijke beslissing. Spannend was de strijd in de Z-dressuurklasse paarden. Hierin kwamen niet minder dan veertien combinaties in actie. Er werd felle strijd gele verd om de hoofdprijs. Lie- veke Goossens met Silven en Verona van de Axelse Oranje- ruiters en Ingrid Beens met Silvester van de organise rende Vossereyers bleken in de blubber van Absdale - Rob Vael, die zijn terrein weer be langeloos beschikbaar had ge steld zal wel even moeten wachten voordat alles weer in 'normale staat' terug is - het best uit de voeten te kunnen. Lieveke Goossens belandde op de eerste plaats met 134 pun ten met Silven en reikte naar een derde stek met 130 punten met Verona. Een eveneens su bliem rijdende Ingrid Beens finishte met 131 punten fraai als tweede. Elk jaar wordt er in Absdale gestreden om de Grote Prijs Absdale, beschikbaar gesteld door de buurtgemeenschap voor die combinatie, die het hoogste aantal punten scoort in de dressuurwedstrijden. Dit ongeacht in welke klasse, zo wel voor wat betreft de paar den als de pony's. Voor het eerst met haar paard Victor actief in de B-klasse, scoorde Sylvia Stoffels van De Zwin- ruiters 135 punten en dat was goed voor de fel begeerde Grote Prijs Absdale, een wis seltrofee, die zij voor een jaar in haar prijzenkast mag op bergen. De weersomstandigheden waaronder De Vossereyers - de organisatie was weer per fect - hun concours moesten houden, waren erbarmelijk te noemen. De jurywagens wer den door tractoren door de blubber op hun plaatsen ge trokken. Met enige vertraging kon 's morgens met de dres suurwedstrijden begonnen worden. Een dapper en ver standig besluit toch door te zetten. Door een aantal afmel dingen van vooral springcom- binaties, kon het concours in Absdale toch op tijd worden afgewerkt. En dat betekende een extra pluim op de goed van de in het afgelopen week einde door de weergoden ge plaagde organisatoren. Vier- en achttallen: 1. Klep- pertjes Z-klas. DRESSUUR.' B- paarden ring 2: 1. Sylvia Stof fels met Victor, Zwinruiters; 2. Inge Quist met Ursus, Zwinrui ters; 3. Marian Kleiman met Aruscha, Oranjeruiters. Ring 3: Ingeborg de Gucht met Cortius, Luctor et Emergo; 2. Donny Mo rel met Athete, Zwinruiters; 3. Ina Nijssen met Alex, Luctor et Emergo. Ll-paarden ring 4: 1. Liesbeth Slootweg met Ivonne, Vroonruiters; 2. Ineke van Yze- ren met Ashley, Weelruiters; 3. Arianne Hanse met Vital, Schouwse Ruiters. Ring 5: 1. Ad van Doesselaar met Zelrine, VWe^Jru iters; 2. Edwin van Dijk met Tosca, Oranjeruiters; 3. Adri Hamelink met Emir, Oranjeruiters. L-paarden ring 6: 1. Carola van Rijswijk met Upatria, Paardebloem; 2. Peter Klaasse met Winnetou, Walche ren; 3. Jos de Feyter met Ducor, Oranjeruiters. Ring 7: 1. Els Schotvanger met Zorose, Oran jeruiters; 2. Arnout Loos met Zenit, Oranjeruiters; 3. Jan de Kroo met Uriska, Scheldestad. Ml-paarden ring 8: 1. Karin de Feber met Ramona, Vosse reyers; 2. Loes Huige met Saler no, Weelruiters; 3. Gerry Mar tens met Umilah, Vossereyers. Ring 9: 1. Marleen de Vriend met Planet, Oranjeruiters; 2. Ina van Willigen met Teller, Zuid-Beveland; 3. Marieke Heyse met Werinia, Schelde stad. M2-paarden: 1. Arna Lau- ret met Uitlandia, Zwinruiters; 2. Christien Haegens met Rou lette, Walcheren; 3. Claudia Fassaert met Hunter, Vosse reyers. Zl- en Z2-paarden: 1. Lieveke Goossens met Silven, Oranjeruiters; 2. Ingrid Beens met Silvester, Vossereyers; 3. Lieveke Goossens met Verona, Oranjeruiters. B-pony's ring 12: 1. Barbara van de Branden met Danny Girl, Kleppertjes; 2. Pe tra Schaub met Rose, Luctor et Emergo; 3. Martijn Otjes met Yfke, Honteruiters. Ring 13: 1. Marianda Worseling met As- hurst Tora, Graeve Jan; 2. Linda Pluymers met Pepper, Kleppertjes; 3. Michyelle Schil- peroord met Lucky, Kleppertjes. LI-pony's ring 14:1. Wendy Du- den met Anouschka, Burgtrui- ters; 2. Diana Bogaert met Sandra, Honteruiters; 3. Joke Schaubroeck met Prescot Juno, Zwinruiters. Ring 15: 1. John Groosman met Casper, Zwin ruiters; 2. Marian Volkers met Udo, Gouwe Reyers; 3. Christien Oelebrandt met Farah, Hulst. L2-pony's: 1. Edwin van Dijk met Wilson, Kleppertjes; 2. Wike Galama met Surprice, Luctor et Emergo; 3. Ellen Krij ger met Alexandra, Oranjezon. M-pony's: 1. Nicolette Stahlie met Diamond, Noord-Beveland; 2. Wendy Hendrikse met Roma no, Kleppertjes; 3. Esther de Kok met Soraja, Zwinruiters. Z- pony's: 1. Elianne de Feyter met Bres, Luctor et Emergo; 2. Marja Kielman met Irbahim, Kleppertjes. SPRINGEN; B-pony's: 1. Kim de Loos met Hummel, Luctor et Emergo. L-pony's: 1. Arnold Timmerman met Robbedoes, Paardebloem; 2. Nicolette Stah lie met Wowser, Noord-Beve land; 3. Renate Duynkerke met Carina, Oranjezon. M-pony's: 1. Victor van de Bijl met Nata- scha, Oranjezon. Z-pony's: 1. Nina de Leeuw met Shariff, Noord-Beveland. B-paarden: 1. Marlies van 't Westeinde met Avenir, Haringruiters; 2. Anne- marie de Zeeuw met Sarah, Zwinruiters; 3. Miranda de Jonge met Ammador, Zwinrui ters. L-paarden: 1. Nancy de Roo met Kommardoor, Zuid- Beveland; 2. Hans Wieringa met Uleva, Weelruiters; 3. Mare Steyn met Velasques, Vlaan- dertse Ruiters. M-paarden; 1. Ida de Braai met Talmoet, Zuid- Beveland; 2. Miranda de Jonge met Norano, Zwinruiters. Z- paarden: 1. ex aequo Harold Cornelissens met Amon van Hulst en Lenet Sandee met Thyfoon. Noord-Beveland. De eerste drie van het onderdeel schoolslag meisjes onder de 12 jaar tijdens de Braakmanrace, de langebaanzwemwed- strijd in Hoek. Van links naar rechts: Carlien Risseeuw (derde), Linda Lieverse (winnares) en de als tweede geëindigde Marjella de Coninck. fotowimkooyman Van onze zwemmedewerker HOEK - Het zat de organi satoren van de twee kilome ter lange Braakmanrace be slist niet mee. Maandenlang was het prachtig weer en uitgerekend op zaterdag 30 augustus was het koud en regenachtig weer, waardoor het verblijf in het recreatie gebied De Braakman beslist geen pretje was. Het was deze keer dus duidelijk een wedstrijd voor de doorzetters. Omdat de Braakmanrace een open wedstrijd was, kwam ook een aantal niet-Zeeuwen aan de start. Van de zes on derdelen wonnen de niet- Zeeuwen er maar liefst vier. Alleen Linda Lievense van de Stormvogel won de 800 meter vrije slag onder de twaalf jaar door in de eind sprint het Bruinvismeisje Majella de Coninck te klop pen en Ilse Schramm was de sterkste op het onderdeel sa- choolslag dames. De schoolslag heren was de meest interessante wed strijd. Vijf heren, waaron der de Zeeuwen Anton Thoen en Wim den Engels man namen de kop en maakten verder de dienst uit. Pieter Kerremans uit Breda kon het hoge tempo niet volgen en viel af. De wat afwachtende houding van Thoen en Den Engels man kostte hen in de slot fase een goede positie voor de eindsprint. Wim Zwiers uit Breda won de eindsprint gemakkelijk. „Als de lande lijke toppers hier in de Braakman zouden komen, dan zouden ze heel veel commentaar hebben op dit parcours. Wie als eerste de laatste boei rondt, kan in feite niet meer verliezen en dat is niet goed. De afstand van de laatste boei naar de finish moet langer zijn", al dus de geroutineerde Bra bander, die de Braakman beker voor de tweede keer in successie mee naar huis zal nemen. Wie de Zeeland-beker gaat winnen is nog niet be kend. Den Engelsman won twee seconden op Thoen en leidt nu met een seconde voorsprong. De Kanaalrace te Vlissingen zal op 7 sep tember de beslissing bren gen. Els van Haelst was na haar race op de vrije slag even niet te spreken. Ze was boos op zichzelf omdat ze een tactische fout had ge maakt, waardoor haar te genstandster Saskia Schilt- mans uit Tiel hetzelfde voordeeltje kreeg als Zwiers op de schoolslag. „Het zit me in de Braakman nooit mee. Altjjd is er wel wat, waar door ik deze wedstrijd nog nooit heb kunnen winnen", merkte de teleurgestelde Sasse zwemster op. Zij gaat studeren op de toeristen- school in Breda en het is maar de vraag of zij in de toekomst nog voldoende kan trainen om aan de top te kunnen meedraaien. Michel Roumen uit Roosendaal was op de vrije slag heren een klasse apart. Alleen Kuijlaars uit Breda kon hem nog enigszins vol gen. Peter Claes voerde de groep Zeeuwse achtervol gers aan. Hij werd wel de beste Zeeuw op de derde plaats doch het verschil met Arno van de Berghe uit Koewacht was miniem. Voor Sandra Verdonck uit IJzendijke werd de race op de schoolslag een ware kwelling. Het slechte weer met het koude water blok keerde haar spieren waar door het een wonder was dat zij nog bijna gelijk met Ilse Schramm op de finish af ging. Schramm bleef in dit duel de baas. „Dat is niet normaal meer, ik voel mijn benen niet meer. Zo koud heb ik het nog nooit mege- maakt", stamelde Sandra Verdonck toen zij uit het water werd geholpen. En ze had gelijk. Het Braakman- water was erg afgekoeld en voldeed nog net aan de tem- peratuursnormen. Overi gens hebben maar twee deelnemers opgegeven en dat was gezien de omstan digheden verwonderlijk. Resultaten Zeeuwse deelnemers: 800 meter vrije slag jongens onder de 12 jaar: 1. T. Hulshof (Nautulus) 11.29, 2. C. de Ridder (Koewacht) 12.12, 3. D. Vonhout (Braakman) 12.20, 4. D. J. de Boe (Bevelanders) 12.26, 5. E. de Maat (Koewacht) 12.55, 6. P. Verdurmen (Koewacht) 13.47, 7. J. Korstanje (Bruinvis) 14.08,8. P. Verhoeven (Koe wacht) 14.26, 9. J. Borgt (Koewacht) 15.18, 10. J. Verduijn (Bruinvis) 18.55.; 800 meter vrije slag meisjes onder de 12 jaar: 1. L. Lievense (Stormvogel) 12.27.2. M. de Coninck (Bruinvis) 12.28, 3. C. Risseeuw (Scheldestroom) 12.31,4. I. de Jonge (Scheldestroom) 12.32,5. F. Fukken (Braakman) 13.59, 6. de Kerf (Koewacht) 14.00, 7. M. J. Lijbaart (Braakman) 15.45, 8. L. Verstraete (Braakman) 17.26.; 2000 meter school slag heren: 1. W. Zwiers (ZPC Breda) 31.15.3. W. den Engelsman (Koewacht) 31.19, 4. A. Thoen (Koewacht) 31.21, 6. H. Bonnewei (Scheldestroom) 33.36, 7. S. Verdonck (Bruinvis) 33.41, 8. H. van Eek (Scheldestroom) 34.50, 9. A. de Maat (Koewacht) 35.08,10. S. Haeleiidt (Koewacht) 35.46, 11. M. Kleiser (Stormvogel) 35.50, 12. R. van Omber- gen (Stormvogel) 35.59, 13. F. Smet (Bevelanders) 37.27, 14. J. van de Berghe (Bruinvis) 37.56.; 2000 meter schoolslag dames: 1. I. Schramm (Bruinvis) 34.29, 2. S. Verdonck (Bruinvis) 34.31, 5. C. Navest (Storm vogel) 38.40, 6. K. Brouwer (Bevelan ders) 38.45,7. M. Aalbregtse (Scheldes troom) 40.06.; 2000 meter vrije slag he ren: 1. M. Roumen (Daphnia) 24.58, 3. P. Claes (Bruinvis) 26.19, 4. A. van de Berghe (Koewacht) 26.21, 5. M. Wil- laert (Bruinvis) 26.24, 6. A. Wagen voort (Ganze) 27.28,7. T. Vinke (Schel destroom) 27.35, 8. F. Simpelaar (Scheldestroom) 29.12, 12. M. Blomme (Braakman) 31.06, 13. T. Gelissen (Bruinvis) 31.07, 15. E. van Gemert (Stormvogel) 31.53, 16. A. Dekker (Koewacht) 33.29, 17. M. de Voogd (Stormvogel) 35.00, 18. S. Veraart (Scheldestroom) 36.24,19. M. Schouwe- naar (Bevelanders) 37.53.; 2000 meter vrije slag dames: 1. S. Schiltmans (Va- halis Tiel) 26.09, 2. E. van Haelst (Bruinvis) 26.11, 3. S. Schmitt (Bruin vis) 28.03, 4. 1. Passemiers (Bruinvis) 28.08, 5. A. Willemsen (Ganze) 31.45, 7. E. Cruson (Scheldestroom) 31.51, 8. M. Aarnoudse (Scheldestroom) 31.51,9. M. van Gemert (Stormvogel) 31.55, 10. A. van Gils (Bevelanders) 32.32, 11. G. de Maat (Koewacht) 32.34, 12. C. Wijna (Koewacht) 32.43, 13. M. Kanse (Braakman) 32.48, 14. L. Kanse (Braakman) 34.19, 16. H. Heijnsdijk (Ganze) 35.36, 17. D. Menheere (Beve landers) 38.44, 19. C. Meulblok (Beve landers) 43.00. Van onze atletiekmedewerker SLUIS - De atletiekvereniging AV De Wielingen houdt zondag 21 september de Zwinstedenloop. Deze loop doet evenals de schaatsmarathon afgelopen winter de drie Zwinsteden, Sluis, Damme en Brugge aan. Start en finish zijn aan de Sluise Kaai. Het startschot klinkt om 13.00 uur en de afstand bedraagt 34 kilometer. Naast deze af stand bestaat er ook de mogelijkheid om 17,8,5 of 2 kilometer te lopen. Al deze afstanden beginnen om 13.15 uur eveneens aan de Sluise Kaai. Voor de 34 kilometer lange loop is er een voorin schrijving. De sluitingsdatum hiervan is 14 september. CADZAND - De West- Zeeuws-Vlaamse recreatieve volleyballers werken het nieuwe seizoen in een nieuw onderkomen af. De commissie recreatief volleybal Oostburg, bestaande uit Peter Don, Hans Henry en René Prot, heeft be sloten dat er wordt uitgewe ken naar de sporthal te Cad- zand. Vanaf 6 oktober wordt er iedere maandavond tussen acht en tien uur competitie ge speeld. De inschrijving vaor deze competitie staat al enkele we- ken open, maar uiterlijk 15 september moet deze wel bin nen zijn. Als er genoeg in schrijvingen zijn, wil de orga nisatie het competitie-element vergroten door de poules niet alleen naar sterke in te delen met de mogelijkheid van pro motie en degradatie, maar ook naar ploegensamenstelling zo als dames, heren en/ of ge mengd. Tevens is het nieuw in deze competitie dat er maximaal drie competitiespelers (NeVo- Bo) ingeschreven kunnen worden. „Met deze ver anderingen hopen wij ener zijds meer continuïteit in het recreatieve volleybal te krij gen, anderzijds meer richting bedrijfsvolleybal te gaan wer ken," aldus de drie commissie leden, Van onze handbaImedewerker TERNEUZEN - De handbal vereniging HVSV uit Terneu- zen kan terugzien op een ge slaagde propagandawedstrijd tussen Olsem Merksem en Sit tardia. Helaas voor de organi satoren was de publieke be- langtelling gering. De thuis blijvers kregen echter onge lijk, want zowel de Belgische sub-topper Olsem Merksen, getraind door de Zeeuw Cees de Ridder als de Nederlandse topformatie Sittardia maakte er een goede wedstrijd van. Vanaf het beginsignaal van het nationale topduo Koppe en Haak, werden de registers be hoorlijk opengezet. Olsem Merksen werd voor de eerste keer gevaarlijk, maar schoot tegen de paal. Sittardia had een antwoord klaar, want Lambert Schuurs tekende 1-0 aan. Olsem Merksen, dat in middaguren nog had getraind, ging onder aanvoering van Tonny Smet en Peter Wens in de aanval en met resultaat: 1- 3. Beide teams gaven elkaar weinig toe en er werden felle duels uitgevochten, waarbij de scheidsrechters enkele keren streng moesten optreden. De eerste helft werd afgesloten met een 9-11-voorsprong voor Olsem Merksem. Sittardia speelde gevarieerder in de aanval, maar de defensie van de Belgische heren werd goed georganiseerd. Na de veldwisseling leek Olsem Merksen definitief een gat te slaan, want het liep vlot uit via treffers van Koen Bae- lus: 10-14. Via goed hoekspel van Leon Pommers kwam Sit tardia weer terug in de wed strijd en het werd 13-14. Steeds meer ging Remco Vijgeboom van Sittardia een stempel drukken op de wedstrijd. Al was trainer Bert Bouwer nog niet tevreden over zijn in breng, getuige de vele aan- wzij gingen. Toch bracht Remco Vijgeboom Sittardia twee keer langszij met 16-16 en 17-17. In de slotfase greep Van onze sportmedetoerker TERNEUZEN - Een sterke start van het pas gepromo veerde FSV bi de Terneuzense zaalvoetbalcompetitie. Het slachtoffer was Van Strien. Dow 1 kwam eveneens voor treffelijk uit de startblokken. Beldo'79 was geen partij voor de chemie-giganten. Terneu- zen 1 vloerde vlot Sporting van de Hemel. OAZ pakte de eerste volle buit tegen HKC. De ontmoe tingen Witte/Boussen-Ge- meente 2 en Gemeente 1- ZPSV'48 eindigden in een pun- tendeling. De grootste over winning op de openingsdag van de nieuwe competitie boekte Grote Slok. Het maakte in de derde klas Dow 4 in met maar liefst 13-0. Uitslagen eerste klas: FSV- Van Strien 6-2, Witte/Bous- sen-Gemeente 2 2-2, Gemeente 1-ZPSV'48 2-2, OAZ-HKC 1-0, Dow 1-Beldo'79 1 9-3, Sporting van de Hemel 1-Terneuzen 1 2-6. Tweede klas: Philips 1- Ovet 3-5, EK Yugo-Beldo'79 2 2-1, RWS-Image Club 4-4, Stoffels-Goalgetters 2-6, PZEM-Engel/Scheele 3-10. Derde klas: Sporting van de Hemel 2-Gemeente 3 4-1, RIO/DTS-Ster/Tas 3-1, Ter- neuzen 2-PMZW 2-7, Excel- sior-Hoekse Rakkers 3-3, Grote Slok-Dow 4 13-0, Atoom Boys-Philips 2 3-2, Dow 3-In- stuif 10-2. Sittardia, dat toch wel meer inhoud heeft, verdiend de winst via Hans Wiltenburg en weer Remco Vijgeboom met 20-18. Beide teams verdienden een pluim, want zij hebben er een goede en snelle wedstrijd van gemaakt, die met vel inzet werd gespeeld. Topper Sittar dia uit Nederland, vorig sei zoen tweede, won verdiend, maar Olsem Merksem, met Hulstenaar René de Bakker in zijn gelederen, toonde aan dat het over een goede instelling beschikt. De thuisblijvers kre gen ongelijk en het is voor de organisatie te hopen dat bij een volgende topwedstrijd meer mensen de weg naar sporthal 't Zwaantje te Ter- neuzen weten te vinden. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De 18-jarige Masjenka Dubbeldam van de schaakvereniging Terneuzen is zaterdag snelschaakkam pioene van Nederland gewor den in de categorie meisjes tot 20 jaar. Tijdens de in de mor genuren gespeelde vierkamp behaalde Masjenka Dubbel dam zes punten uit negen par tijen en plaatste zich door dit resultaat in de flnalegroep. Omdat ze het enige meisje was in dit gemengde toernooi, had ze op dat moment de titel al binnen. Het toernooi, dat een sterke bezetting kende, was georganiseerd door de Leidse Schaakbond en werd in Katwijk aan Zee gehouden. Met Mark de Waal uit Sluiskil, lid van HWP te Sas van Gent, vertegenwoordigde zü Zeeuwsch-Vlaanderen in Kat- wiik aan Zee. Van onze sportmedewerker AXEL - Nieuwkomer Number One is de Axelse zaalvoetbal competitie sterk begonnen. In het eerste duel versperde het regioteam Deto de weg naar de rayonbeker. Number One won dit duel in de eerste ronde met 2-0 door treffers van Jople Bolleman en Johnny Buyze. Naast Deto verdween het evpneens in de regionale com petitie spelende Correlje uit de ZVA'81-bekerstrijd. Het ver loor met 4-2 van HCG. En dat mag eveneens als opmerkelijk worden beschouwd. Uitslagen eerste bekerron de: Moy Fa 2-Eeuwige Lente 5-5 (Moy Fa 2 bekert verder na strafschoppen), Wilton-De Pooter 2 1-6, Le Feber-Wapen van Axel 2 6-5, Primus/ Pluym-Cito 7-1, La Bourse- Disco Love 4-4 (La Bourse gaat door na strafschoppen), Van Westen-Raljetoe (Ratje toe gaat door wegens terug trekking van Van Westen door verplichtingen in de HuZaVo), Kerckhaert-Verpoorte 2-13, Groosman/ Smulders-Markt Boys 12-2, De Pooter-Broom- chemie 11-0, Marine Service- Verpoorte 2 2-5, Dieleman- Moy Fa 2-4, Bliek en Vos-De Meyer 11-1. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Nu de competities voor licentiehouders en amateurs op het RES-Smitschorrecircult achter de rug zijn, heeft het actieve bestuur van de stichting Recreatieve Exploitatie Smitschorre al enkele evenementen op de wedstrijdkalender gezet, waarmee het na-seizoen wordt gevuld. Woensdag 3 september wordt het open Zeeuws-Vlaamse motorcrosskampioenschap verreden. Woensdag 10 september krijgt het Axelse motorcrosscircuit als primeur de Merkentrofee, een wedstrijd voor teams die uiter aard op hetzelfde merk uitkomen. Zoals de naam al aangeeft staat de wedstrijd van woensdag om de Zeeuws-Vlaamse titel open voor zowel amateurs als-li centiehouders uit Belgische of Nederlandse bonden. Een con frontatie die bijzonder interessant kan worden als enkele be- kende namen uit de BLB-competitie het moeten opnemen tegen de KNMV-armada, die met de kersverse RES-kampioenen Henk Buys, Bennie Poppe en Kees Zuidhof sterk vertegenwoor digd is. De mannen die moeten zorgen dat de titel op eigen bo dem blijft zijn onder andere Steven Mangnus, Frank van Kruyssen, Jan, Martien en Sam Jansen, Alex Warrens, Jacky Lensen en Frans Lensen. Laatstgenoemde hoeft als nieuwe, kampioen in de amateurcompetitie zeker niet onder te doen voor tal van licentiehoudende concurrenten. De wedstrijd begint om 18.30 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 13