e van aditie Frans Lensen kampioen superklas OVERWINNING IN DRIE SETS OP SUNDSTROM NSM-triathlon in Axelse Bos Hockey toernooi TOPZWEMMERS IN BRAAKMAN-RACE Wrings op tijdstip I stadion was 1 voor Coomao WIE WORDT ER LID VAN DE ANWB? Volksloop in Hulst Zege voor Jolanda de Nijs Trimlopen in Axel VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1986 Tijdrit-vier rijdt 'dubbel' PAGINA SPORT 1 NEW YORK (RTR/AFP) - Opluchting bestond er bij de organisatoren van Flushing Meadow over het spel van Jimmy Connors. De 34-jarige Amerikaan moet het verlies van McEnroe compenseren. In de eerste ronde deed hij dat met verve. De Zweed Henrik Sundström werd met drie keer 6-2 ingepakt. iedereen die korting wil krijgen op toeristische attracties in heel nederland. vervelea /uw*** uitenthuis mhde anwb. VOOR BLESSURE ROBSON Manchester United eist schadevergoeding UITSLAGEN Mildere straffen in Italiaans voetbal schandaal Honterace Terneuzen Trimloop Kapelle Tennisstrijd veteranen Tophandbal in Terneuzen T14 PAGINA SPORT 2 s laggever 1 in Stuttgart kreeg op de ord dat nodig is om het jet gebeurde op een tijdstip ■stadion was. handeling van de donder- het wereldrecord op. Ver- Britse Fatima Whitbread, 77,44 meter ver slingerde. Irecord van de Oostduitse ](75,40). Tot dusver had de verd gelegd en door Marga beste prestatie van 72,98 Set met haar pet bij„09.19 lillemaal te kunnen begrij- treerd, maar niet gerekend fens beter kunnen bewaren jet gezegd dat ik nu ook de niet twee deer binnen 24 COLORADO SPRINGS (ANP) - André Bos kamp voert zijn princi pe, véél wedstrijden, voor een vaste selectie- ploeg, ook door tijdens de wereldkampioen schappen op de weg voor amateurs. Het viertal voor de ploegen tijdrit over 100 kilome ter, Rob Harmeling, Tom Cordes, John Ta len en Gerrit de Vries, zal ook starten in de in dividuele wedstrijd. Arjan Jagt en Patrick van Passel zullen het zestal completeren. Daarmee heeft Bos kamp, in zijn voorlopige opzet, de zes renners het vertrouwen gegeven, die ook van 9 tot 24 augustus, als Neder landse amateurploeg, de Coors Classic hebben gereden. Die groep is al vanaf 4 augustus in de Verenigde Staten. In de keuze kan even tueel nog een wijziging komen, omdat Rob Har meling, die met Tom Cordes ook vorig jaar deel uitmaakte van de 100 km-ploeg, niet hon derd procent fit uit de Coors Classic is geko men. Na het weekeinde zal Boskamp zich bera den over de vraag of de selectie zal moeten wor den aangepast. Eventu eel zal ook de tijdrit van donderdag 4 september nog een wijziging kun nen brengen in de sa menstelling van het zestal voor de indivi duele wedstrijd, het slotnummer van de Amerikaaanse wereld kampioenschappen op 7 september. s laggever gistermorgen een officiële puropese Atletiek Associatie dagavond tijdens erecere- |rop zij de bronzen medaille ne voor de Olympische Spe- /olgens de regels van de In- |eratie, waaronder de EAA en in de wedstrijdarena re- geweldige groei van de wie- lart-eeuw heeft de baansport, (n klein hoekje, het verdom- bherens en Antonio Maspes, biden zeven keer wereldkam- loen, kenden nederlagen en prloren regenboogtruien, om- jrt er tegenstand op niveau las. 1 De erelijst van de grote ampioenen bewijst dat zij ver het algemeen meer jaren bdig hadden om minder me- ailles te veroveren dan Kei- 'u Nakano: Thomas Elle- pard (Den), 6 keer wereld- ampioen, medailles tussen )01 en 1913, Laurent Michard fra) 4 1927-33, Piet Moeskops Ned) 5 1921-30, Jef Scherens Bel) 7 1931-47, Arie van Vliet Ned) 3 1938-57, Reginald Har- Js (GBr) 4 1949-56, Antonio laspes (Ita) 7 1955-64, Keichi lakano (Jap) 9 1977-85. Van onze motorsportmedewerker tXEL - Ondanks een span ende finalestrijd zijn de ver rassingen uitgebleven in de laatste wedstrijd van de RES- raotorcrosscompetitie voor jmateurs. Naast Filip Sche- pens in de 80 cc-klas en Theo Geschiere in de 125 cc-catego- rle werd Frans Lensen uit (xel de nieuwe titelhouder In ie 150/500 cc-superklas. De Axelse bouwondernemer werd iaarmee de enige Zeeuws- Vlaming die dit seizoen in de RES-competitie het pioenschap pakte. Met de laatste wedstrijd voor de boeg leek de finale wedstrijd om de overige ere plaatsen toch nog interessant te worden, omdat de streekfa- vorieten Marco Roos, Hans Kolijn en Jaap van Tatenhove elkaar maar enkele punten ontliepen. Jaap 'Duizendpoot' van Cadsand was al zeker van zijn tweede plaats in de eind stand, maar de derde plaats bleek toch nog eervol genoeg om een felle strijd op te leve ren. Marc van der Plas vond dat kennelijk ook, want de Belg, die de laatste wedstrij den had moeten missen, was nu weer van de partij en bond de strijd aan met Lensen. Len sen stak echter in een gewel dige vorm en sloot beide reek sen winnend af. De kampioen in de 125 cc- klas, Theo Geschiere uit Se- rooskerke, kon zijn titel jam mer genoeg niet met een dag overwinning vieren. De jeug dige Eric van Soest uit Bos- schenhoofd strooide roet in het eten door beide reeksen op zijn naam te schrijven. De win naar van de voorlaatste wed strijd, Patrick Piessens uit St.- Jansteen, bleek in beide reek sen wel de snelste starter, maar moest het om de derde plaats toch nog afleggen tegen veteraan Willem van de Berg. Piessens klom door die presta tie in het eindklassement naar de tweede plaats, ten koste van Marc Tieleman, die we gens werkzaamheden niet aan de finalestrijd kon deelnemen. Werner Rammeloo uit Phi lippine zat het opnieuw niet erg mee in de RES-competitie. De voormalige titelkandidaat was blijkbaar in de laatste meters van de tweede reeks al aan het rekenen of zijn derde positie in de eindstand nog in gevaar kwam, want na de laatste springheuvel dook Rammeloo keihard in het zand. Hij verspeelde daarmee drie plaatsen. Zijn vrees bleek echter ongegrond, want een marge van twee punten bleek juist voldoende om Etienne Sucaet te kloppen. Uitslagen: 80 cc: 1. Filip Schepens, Waasmunster; 2. Fabian Rijkaert, Terneuzen; 4. Frans Herwegh, Koe wacht; 125 cc: 1. Eric van Soest, Bos- schenhoofd; 2. Theo Geschiere, Se- rooskerke; 4. Patrick Piessens, St.- Jansteen; 5. Robin Ploegaert, Ter- neuzen; 8. Werner Rammeloo, Phi lippine; 9. Gianni de Jonghe, Sluiskil; 10. Peter de Booy, Kloosterzande; su- perldas: 1. Frans Lensen, Axel; 3. Jaap van Cadsand, Axel; 4. Johan Schelleman, Axel; 5. Jaap van Taten hove, Terneuzen; 6. Hans Kolijn, Terneuzen; 7. Martin Erasmus, Bres- kens; 8. Marco Roos, Axel; 9. Eddy Leenknecht, Axel; 10. Peter Rijk, Kloosterzande. Jimmy Connors wner in vorm Voor de New Yorkse organisatie is Connors nog een van de weinige originele tennisspelers, die niet als een automaat over de baan schuift. Tot de echte favorie ten voor de titel behoort hij niet, maar des te langer lijn verblijf op Flushing Meadow duurt, des te meer toeschouwers er binnen stromen en des te meer show er op het centre court te genieten valt. Connors, cue de laatste twaalf jaar de laatste vier be reikte, sprak na afloop de woorden die de organisatoren io graag wilden horen. „Ik speelde goed. Ik sloeg een ho- percentage van mijn eer ste opslag in dan ik de laatste maanden gewend was. Aan het net was ik sterk, contro leerde de aanval. In deze vorm (ADVERTENTIE) Zin in een frisse duik? Voor al onze leden liggen de gratis Recreatie-voordeel cheques 1986 klaar. Die geven korting op allerlei zwembaden, pretparken, restaurants, dieren tuinen, musea - te veel om op te noemen - in héél Nederland. Maar de ANWB doet nog véél meer. Kom naar ons kantoor. Want als lid van de ANWB hoef je je geen dag te kan het nog wel wat worden". Tot de regelrechte titelkan didaten behoort wel Mats Wi- lander. Na een korte rustpauze heeft de Zweed er kennelijk weer zin in het racket met precisie te hanteren. Todd Nelson, een van de vele Ame rikaanse hard-hitters, sloeg in de derde set even door, maar werd prompt keurig opgevan gen (6-3,6-1,4-6,6-4). UITSLAGEN Herenenkelspel: eerste ronde: Ricardo Acuna (Chi)-Peter Lundgren (Zwe) 6-2, 2-6, 6-3, 7-6; Tom Gullikson (VSt)-Greg Holmes (VSt) 7-6, 7-6, 6-7, 0-6, 7-6; Jay Berger (VSt)-Ronald Agenor (Hal) 6-4,6- 3,7-5; Broderick Dyke (Aus)-Brian Tea cher (VSt) 6-4, 3-6, 6-4, 6-4; Thierry Champion (Fra)-Emilio Sanchez (Spa) 1- 6, 6-1, 5-7, 6-1, 7-5; Guy Forget (Fra)- Marc Flur (VSt) 6-4, 6-3, 7-5; Danie Vis ser (ZAf)-Vallis Wilder (VStX 6-3,-7-6,-fc 3; Jimmy Connors (VSt)-Hentik Sunds tröm (Zwe) 6-2, 6-2, 6-2; Anders Jarryd (Zwe)-Al Parker (VSt) 6-4, 6-2, 6-1; Joa- kim Nyström (Zwe)-Sammy Giöthmalva (VSt) 6-1, 6-4, 6-2; Andres Gomez (Ecu)- Diego Perez (Uru) 6-3,7-6,6-1; Mats Wi- lander (Zwe)-Todd Nelson (VSt) 6-3,6-1, 4-6, 6-4; Miloslav Mecir (Tsj)-Tim Gul likson (VSt) 7-5, 7-6 (8-6), 6-4; Sergio Casal (Spa)-Darren Cahil (Aus) 6-1, 3-6, 7-6 (7-5), 6-2;Dan Goldie (VSt)-Marian Vajda (Tsj) 3-6, 6-4, 6-3, 3-6, 7-5; Pavel Slozil (Tsj)-Kent Carlsson (Zwe) 7-6 (7- 3), 6-2, 6-2; Claudio Pistolesi (Ita)-Ulf Stenlund (Zwe) 6-1, 6-4, 6-4; Milan Sjre- ber (Tsj)-Jimmy Arias (VSt) 7-5,6-0,6-3; Eddie Edwards (ZAf)-Libor Pimek (Tsj) 6-3,6-1,6-0; Luke Jensen (VSt)-Ben Tes terman (VSt) 7-6 (8-6), 6-2,6-4. Damesenkelspel: eerste ronde: Ahrent (VSt)-Anne Minter (Aus) 7-5, 2-6, 6-2; Elly Hakami (VSt)-Patricia Medrado (Bra) 6-4, 4-6, 6-2; Catherine Tanvier (Fra)-Claudia Portwick (WD1) 6-0, 6-3; Elna Reinach (ZAf)-Kimberly Shaefer (VSt) 6-3, 6-4; Mary Joe Fernandez (VSt)-Laura Garrone (Ita) 3-6, 6-1, 6-3; Ka thy Jordan (VSt)-Kim Sands (VSt) 6- 3,3-6,6-3; Wendy Turnbull (Aus)-Dinky van Rensburg (ZAf) 4-6,6-4, 6-1; Bonnie Gadusek (VSt)-Julie Richardson (VSt) 7- 5, 6-2; Gabriela Sabatini (Arg)-Natalie Tauziat (Fra) 6-3, 6-2; Jo Durle (GBr)- Mercedes Paz (Arg) 6-4, 4-6, 7-5; Helen Kelesi (Can)-Tami Whitlinger (VSt) 7-6 (7-5), 6-4; Eva Pfaff (WDl)-Mariana Pe- rez-Roldan (Arg) 6-1, 6-1; Caroline Kuhlman (VSt)-Penny Barg (VSt) 6-3,7- 6 (7-3); Manuela Maleeva (Bul)-Candy Reynolds (VSt) 6-2, 6-4; Tine Scheuer- Larsen (Den)-Claudia Monteiro (Bra) 6- 2, 6-4; Chris Evert-Lloyd (VSt)-Barbara Gerken (VSt) 6-2, 6-1; Zina Garrison (VSt)-Joanne Russell (VSt) 6-3, 6-3; Claudia Kohde-Kilsch (WDl)-Christiane Jolissaint (Zwi) 7-6 (7-1), 6-2; Catarina Lindqvist (Zwe)-Debbie Spence (VSt) 6- 1, 6-2; Andrea Temesvari (Hon)-Anne White (VSt) 6-3, 6-2; Patty Fendick (VSt)-Leigh Thompson (VSt) 6-3, 7-6 (8- 6). DEN HAAG (ANP) - Voor de eerste noch voor de tweede prijs in toto 34A wisten de deelnemers de kruisjes op de juiste plaats te zetten. Er waren 22 deelnemers, die tien uitslagen goed voorspelden. De prijzen van toto 34A werden als volgt verdeeld: eerste en tweede prijs: geen winnaars. Derde prijs: 22 winnaars, die elk f885,80 ontvangen. Het aantal winnaars bij het cijferspel 34 en 34a is: zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf cijfers goed: 2 winnaars; vier cijfers goed: 24 winnaars; drie cijfers goed: 195 winnaars; twee cijfers goed: 2.134 win naars. GUUS BARHORST, bezig aan een ijzersterk seizoen, ein digde als tiende in Meix-De- vant-Virton in België. Een klassering die goed genoeg was voor de tweede plaats in de eindstand van een twee daagse, die daar werd gehou den. JOOP BROOYMANS eindigde als vijfde in die wed strijd en als derde in het klas sement. PAUL HIEL werd dertiende. In Kaprijke, waar 53 renners hun rugnummer kwamen af halen, werd KAKEL VAN GOETHEM derde, PETER VAN T WESTEINDE tiende, ROB BIJV ANK elfde en COR VERPLANKE twintigste. WIM DE WAAL reed naar een zesde plaats in Merendree, waar 35 renners van start gin gen. Bij de nieuwelingen was er een zevende plaats voor ROLF MOBACH uit Sluiskil in Ert- velde, waar 21 deelnemers werden genoteerd. De Zweed Mats Wilander behoort tot een van de grote favorieten voor de eindzege op Flus hing Meadow. - fotoap LONDEN (SID) - Manchester United heeft bij de Engelse voet balbond een schade-claim van 18.000 pond (ruim 55.000 gulden) ingediend, als vergoeding voor het ontbreken van Bryan Robson aan het begin van het Engelse voetbalseizoen. De 29-jarige middenvelder van de Britse miljoenenploeg raakte tijdens de strijd om de wereldtitel in Mexico ernstig aan zijn schouder geblesseerd in de wedstrijd tegen Marokko. Na zijn terugkeer werd de international geopereerd en zijn herstel zal nog wel enkele maanden vergen. Damtoernooi in Groningen: de belang rijkste uitslagen zijn: Mensonides-Bies 0-2, Van der Wal-Rigterink 0-2, Keizer- Buurke 1-1, Stokkel- Jansen 1-1, Van der Tak-Noorman 1-1, Altsjoel (Sov)-Ram- dien 1-1, Van den Borst-Okken 1-1, Bi- nenbaum-Scholma 0-2. Stand na zeven ronden is: I tot en met 5. Bies, Jansen, Rigterink, Scholma en Stokkel 10 pun ten, 6 tot en met 12. Altsjoel (Sov), Van den Borst, Van der Wal, Buurke, Keizer, Okken en Ramdien 9. Va» onze atletiekmedewerker HULST - De Hulsteree atle tiekvereniging RKHAV houdt zaterdag 30 augustus de Volksloop. Deze trimloop om vat de afstanden 2,5,10 en 14,5 kilometer. Alle afstanden worden tegelijkertijd op de baan van RKHAV aan de Zandstraat weggeschoten. Het startschot wordt om 19.00 uur gegeven. Inschrijven kan vanaf 18.00 uur in het clubgebouw van de organise rende vereniging aan de Ta bakstraat. Voor de eerste drie van elke afstand, uitgezonderd de 2 kilometer, ligt een fraaie prijs te wachten. Van onze atletiekmedewerker AXEL - De triatleten en re creanten die op deze sporttak hun mogelijkheden willen tes ten, zijn zaterdag 30 augustus present in het Axelse Bos, waar de personeelsvereniging van de NSM voor de organisa tie tekent. Een triathlon die in de plaats is gekomen van die van SV Aloy, die zondag 7 sep tember stond gepland. Op het programma staan een familie- triathlon, een achtste en een kwart. Ondanks dat dit evenement zo laat uit de grond werd ge stampt, is de belangstelling voor alle drie de triathlons goed. De familie- en achtste triathlon zitten vol met res pectievelijk 120 en 49 deelne mers. Op de kwart waren er begin deze week 49 inschrij vingen en zijn er nog een paar startplaatsen open. „We gaan echter niet verder dan vijftig," aldus Hans Jasperse, lid van de organisatie en samen met zoon Bas deelnemer aan de achtste. De familietriathlon opent deze sportdag om 10.30 uur met 20 meter zwemmen, 10 kilometer fietsen en 2,5 kilo meter lopen. De naam zegt het al. In principe is het mogelijk dat drie leden elk een onder deel afwerken. De kwart triathlon wordt om 14.00 uur op gang gescho ten bij zwembad 't Plaatje voor 950 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10,5 kilo meter lopen. Heel wat bekende triatleten komen aan de start, met onder meer Jan van de Linde op sportieve revanche belust, nadat hij eerder in Axel de zege zag ontglippen doordat hij verkeerd liep. Goesenaar Cees Roose, Adri van Noorden, Camiel de Rooy - indien hersteld van zijn val in de Braakman-triathlon - Eddy Vink, Hans Cornelis, Jan de Jong, de Belg Ronald Goet- hals, de debuterende Fons Warrens en Kees Nooyens. De achtste triathlon wordt om 15.00 uur op gang gebracht. De afstanden zijn precies de helft van de kwart. Voor naamste deelnemers hier zijn Ronnie Babijn, winnaar in De Braakman, Karei Meertens, Koos Oggei, Johnny en Ronnie de Martelaere en bij de dames Ingrid van Assche en Jolanda de Rijcke. ROME (DPA) - Udinese, Lazio Roma en Perugia, die de afge lopen maanden betrokken wa ren bij een omkoopschandaal in de Italiaanse voetbalcom petitie, mogen niet in lagere afdelingen worden geplaatst. Dit heeft het hoogste ge recht van de Italiaanse voet balbond gisteren besloten tij dens de behandeling van het hoger beroep, dat de clubs te gen het eerdere besluit van de bond hadden aangespannen. Door deze beslissing komt Udinese dit seizoen alsnog in de eerste liga uit. Ook Lazio Roma en Perugia, spelend in de tweede divisie, worden niet teruggezet. Udinese en Lazio beginnen het nieuwe seizoen met negen punten in minde ring, Perugia kreeg twee strafpunten opgelegd. Voorzitter Lamberto Mazza van Udinese, in juni door de voetbalbond voor vijf jaar ge schorst, werd in, hoger beroep vWj gesproken. In het afgelo pen seizoen /ouden de uitsla gen van dertig duels in de eer ste en tweede liga vooraf be paald zijn. De andere straffen, die de bond uitsprak (punten- mindering voor vier clubs en schorsingen van 38 spelers) werden niet veranderd. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De water sportvereniging De Honte houdt zaterdag 30 augustus de Honterace, een zeilwedstrijd op de Westerschelde voor Ter neuzen. Inschrijven voor deelname hieraan moet gebeuren voor tien uur 's morgens in het clubhuis van de organiserende vereniging. Van onze atletiekmedewerker DEN HAAG/AMSTERDAM - Tijdens de open Haagse kam pioenschappen won RKHAV- juniore Jolanda de Nijs de 400 meter in een nieuw persoon lijke recordtijd van 58.9. Lies be th van Acker werd derde bij de B-meisjes in de serie 100 meter in 13.8. Bij het verspringen eindigde ze als ze vende met 4.59 en met de dis cus werd ze vijfde met een persoonlijk record van 24.16. B-junior Laurenzo Jansen werd derde in de serie 100 me ter in 12.8. Op de 400 meter liep hij in de series eveneens naar een derde plaats met een per soonlijk record van 55.7. Tij dens de nationale C-spelen was de RKHAV-delegatie eveneens succesvol. Danielle Seegers werd vierde met de kogel met 10.24, goed voor een nieuw clubrecord. Met de speer eindigde ze als veer tiende met 23.66. Ingeborg Arends vestigde een clubre cord met de discus. Haar worp van 23.24 meter was goed voor een elfde plaats. Cindy van Driessche werd tweede op de 1000 meter in 3.20.9. Eddy Swegeler werd in zijn serie 1500 meter steeple met 5.05.6. Mark Weemaes werd zevende in de finale 100 meter horden met 15.21. Op de 100 meter eindige hij als vierde in 11.92, nadat hij in de halve finale tot 11.66 was gekomen. A-junior Ivan Beck kwam in actie met de nationale jeudgdploeg in Zwolle tegen Noord/Rijn Westfalen. Hij won het kogelstoten met 16.28 meteg. Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De hockey- vereniging Olympia uit Ter neuzen houdt zaterdag 30 en zondag 31 augustus voor de 22e keer het Vliegende Hollan- dert-oernooi voor dames- en heren-senioren. Ook deze keer kent het toernooi een interna tionaal karakter door de deel name van Belgische, Engelse en Nederlandse ploegen. In to taal doen er dertig teams mee. Zowel bij de dames als de heren heeft de toernooicom- missie, bestaande uit Hans Dieleman, Jan Boerbooms, Frans van den Hemel, Will van Damme en Meta de Heus, gekozen voor poule- en krui singswedstrijden om zo tot een finale te komen bij de heren en dames. Als alles volgens schema verloopt zullen de fi nales zondag omstreeks 15.30 uur gespeeld worden. Alle wedstrijden duren 25 minuten en worden gespeeld op de velden van sportpark Oude Vaart te Terneuzen. Za terdag beginnen de wedstrij den om 12.00 uur en zondag om 10.30 uur. Na afloop reikt de nieuwe voorzitter, Ko Eve- raert, de prijzen uit in het clubhuis van Olympia. De he ren strijden evenals de dames voor de Elopak-bokaal. Daar naast is er voor de dames nog een prijs voor het meest char mante damesteam. Voor de wisselbokalen strij den de volgende herenteams: Olympia 1, 2 en 3; Were Di, Tilburg; Rapide, Hulst; India na, Gent; Knokke; Tulse Hill, Engeland; Imperial College, Engeland; Ricoh, Rotterdam; Leonidas, Rotterdam; Ouden bosch; Warande; Hudito, Vlis- singen, Fles en Oostende. Voor de dames treden de volgende teams aan: Olympia 1 en 2, Rapide, Indiana, Knokke, Tulse Hill, Imperial College, Ricoh, Leonidas, Oudenbosch, Warande, Vlissingen en Pro mo-team. Van onze sportredactie AXEL - Gedurende de ko mende maanden houdt de Werkgroep Sportieve Recrea tie Axel in samenwerking met SV Aloy weer een serie van vier trimlopen. Dit in navol ging van het succes dat de trimlopen in 1985 kenmerkte. De gehele serie heeft opnieuw een duidelijke recreatief ka rakter, zodat het wedstrijdele ment ontbreekt. Deelname aan deze trimlo pen staat daarom open voor alle gezinsleden, mede gezien het feit dat zowel kleine als grote afstanden in het pro gramma zijn opgenomen. Spe ciaal voor de allerkleinsten is er zelfs een loop met een af stand van één kilometer uitge zet. Voor diegenen die aan drie van de vier trimlopen hebben deelgenomen staat er aan het eind van de rit een mooie tro fee te wachten. Het programma ziet er als volgt uit: vrijdag 29 augustus de 'Pieperloop' met als afstan den 1, 214, 6 en 10 kilometer. Start om 19.00 uur bij café De Pieper. Vrijdag 19 september de Bevrijdingsloop met als af standen 1, 214, 7 en 12 kilome ter, Start om 19.00 uur bij café De Pieper. Zaterdag 8 novem ber de WV-loop met als af standen 1,214,614 en 1714 kilo meter. Start om 15.00 uur bij café De Pieper. Zaterdag 19 november tenslotte de loop Axel-Terneuzen-Axel met als afstanden 1,2148 en 1814 kilo meter. Start om 15.00 uur bij café De Pieper in de West straat. Inschrijven voor deze trim lopen is mogelijk in café De Pieper, reeds een uur voor de start. Het inschrijfgeld be draagt per trimloop 3,50 per persoon. Leden van SV Aloy betalen drie gulden. Uiteraard is ook de EHBO present, ter wijl de bezemwagen er voor zorgt dat diegenen die door oververmoeidheid of een bles sure uitvallen, worden terug gebracht naar de startplaats. In sporthal 't Sportuus is voor alle trimmers en trimsters voldoende was- en kleedgele genheid. Voor hen die de lang ste afstand kiezen is er boven dien onderweg nog een ver frissing. Van onze atletiekmedewerker KAPELLE - De Goese atle tiekvereniging AV'56 houdt zaterdag 30 augustus in sa menwerking met Sporthuis Kapelle een trimloop in Ka pelle. De afstanden die op het programma staan zijn 4,5 en 10 kilometer. Beide afstanden gaan over één ronde en gaan tegelijker tijd om 16.00 uur van start. De inschrijving is bij Sporthuis Kapelle aan de Ooststraat, waar tevens de start is. Van onze tennismedewerker KAPELLE - Op de banen van tennisvereniging Kapelle zijn gisteren de Zeeuwse vetera- nenkampioenschappen van start gegaan. Deze titelstrijd, die in de voorgaande jaren ge lijktijdig werd gespeeld met de overige categorieën, wordt dit keer afzonderlijk gehou den. Zoals gewoonlijk zijn er twee leeftijdscategorieën, zo wel bij de heren als bij de da mes. In totaal moeten er zo'n 70 partijen worden gespeeld, voordat zondag de finales worden gehouden. Favoriet bij de heren is de Middelburger Martin Titiheru, die dit zo merseizoen al twee toernooien op zijn naam heeft gezet. Hij won in Groede en in Kruinin- gen en moet ook dit keer in staat worden geacht de titel voor zich op te eisen. Piet Bek staat als tweede genoteerd op het 21 namen tellende schema. Nely Wondergem uit Vlis singen neemt in beide catego rieën een eerste plaats in. Bij de 40-plussers voert zij het schema aan voor Els Ars, Joyce Scholten en Rosa Iwe- ma. In de categqj-ie boven de 55 jaar bij dé heren is Terneuze- naar Ad Hijnans favoriet voor de eindzege. Hij werd ge plaatst voor Piet Zuidweg. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - Zaterdag 30 augustus wordt in sporthal 't Zwaantje te Terneuzen een demonstratiewedstrijd ge speeld tussen het Belgische Olsem Merksen en Sittardia uit Nederland. Olsem Merk sen, getraind door de Zeeuw Cees de Ridder, komt uit in de hoogste klas van België en wordt gerekend tot de sub toppers. Sittardia greep vorig seizoen net naast het lands kampioenschap en werd tweede van Nederland onder leiding van ex-international Bert Brouwer. De organisatie van dit top- treffen is in handen van de ac tieve handbalvereniging HVSV uit Terneuzen. De toe gangsprijs is vastgesteld op 2,50. Propaganda staat voor op, maar ook wordt het gehou den in het kader van het 50-ja- rig bestaan van het Neder lands Handbal Verbond. Het arbitrale duo bestaat uit de heren Haak en Koppe, een duo dat vorig seizoen nog de finale heeft gefloten van de Europacup voor dames. Voor afgaande aan het spektakel stuk, dat om 20.30 uur begint, treden de dames van HVSV om 19.00 uur aan tegen Olym pia Heusden, een Belgisch team dat uitkomt in de tweede klas nationaal. Dit duel is het eerste optreden van de nieuwe trainer van HVSV, Huib van Pamelen en voor de aanwinst Cora Jacobs van GSC. Van onze zwemmedewerker HOEK - Voor de zaterdagmid dag 30 augustus in het recrea tiegebied De Braakman te houden langebaanzwemwed- strijden hebben naast de Zeeuwse verenigingen ook vijf clubs van buiten Zeeland in geschreven. Een van de top pers is zonder meer Michel Roumen van Daphnia uit Hoe ven. Hij is favoriet voor de zege op het onderdeel vrije slag samen met de Zeeuw Pe ter Claes. Op de schoolslag krijgen Wim den Engelsman en Anton Thoen geduchte tegenstand van Peter Kerremans uit Bre da. Bij de dames blijft Els van Haelst de favoriete voor de zege op de vrije slag, maar of Ilse Schramm en Sandra Ver- donck de overwinning behalen op de schoolslag, is lang niet zeker omdat de winnares van vorig jaar, Karin Moed uit Tiel, opnieuw heeft ingeschre ven. Om 13.00 uur start de jeugd onder de 12 jaar voor de 800 meter vrije slag, om 13.45 en 14.45 uur gevolgd door respec tievelijk de twee kilometer schoolslag en vrije slag. Na de wedstrijd worden er nog pres tatietochten gehouden over 250 en 1000 meter. Zondagmorgen wordt in het zwembad te Sas van Gent de onlangs uitgestelde wedstrijd om de Piet de Vries-wisselbo- kaal gehouden. De Stormvogel uit Vlissingen verdedigt deze beker. De wedstrijd begint om 10.00 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 7