Filmfes weer it Twee rea TROS breng serie 'Dossii Een begrip in service en de elektronika van morgen ORANJESTRAAT 5, TELEFOON 01155-2710 I ROME - Met een uitgelezen selectie van vooral Ameri kaanse en Franse films belooft het filmfestival van Ve netië dat morgen van start gaat, een van de betere van de laatste jaren te wor- den. 0 professionele elektronika in beeld en geluid voor de liefhebbers van kwaliteit Door Gerard Keneli De opmerkelijke sterke I deelname vorig jaar van Ne derland, vindt dit keer geen voortzetting. De enige Ne- derlandse film die in Vene tië aan bet internationale publiek getoond wordt is 'De Wisselwachter' van Jos Van onze kunstredactie FILMHUIS Concordia in Breda presenteert tot 3 sep tember 'La fiancée du pira te' van Nelly Kaplan. Van 4 tnt en met 10 september draait 'Irezumi' van de Ja- panner Yoichi TakabayashL Voordat Nelly Kaplan in 1969 haar speelfilmdebuut 'La financée du pirate' maakte, was zij filmrecen- sente, assistente van Abel Gance en maakster van do cumentaires. Met 'Le regard du Picasso' won zij in 1962 een Gouden Leeuw in Vene tië. In 1984 trok het portret van haar leermeester, 'Abel Gance et son Napoleon', de aandacht. De 51-jarige, in Buenos Aires geboren Ka- plan veroorzaakte met haar speelfilmdebuut enige dei ning in Frankrijk. Het werd ook geprezen om de subver sieve en feministische strek king. Het verhaal gaat over een slonzig meisje, dat in een klein Frans dorpje als een paria behandeld wordt Als haar moeder overleden is, neemt zij wraak, verandert haar vieze hut in een kit- schig bordeel en zichzelf in een aantrekkelijke prosti tuee. Zo krijgt zij alle dorps notabelen in haar macht. Van het vele geld koopt zij nutteloze luxe-artikelen, Van onze rtu-J Hilversum - De tros blijft toen geheel volgens haar aard O] het Informatieve pakket is toeg brieken. 'Dossier Verhulst', tussen november en januari, is een gróóts opgezette 12-delige dra- nna-produktie van de in 1985 overleden schrijver Hans Keuls. Als een kersverse advo caat het dossier van de cliënt Verhulst opent, komt hij te recht in een maalstroom van intriges, liefdes, chantage ed Nieuw is ook 'Moordspel', de opvolger van de Showbizzquiz die nu stopgezet is. Ron Brands teder speelt in een kort "lmpje de rol van showmaster die een moord moet oplossen. Set panel in de studio krijgt "ia Brandsteder aanwijzingen om de dader aan te wijzen. Het Publiek kan meedoen met van tevoren verspreide kaarten. Met 'Kijk TV' wil de TROS oen populair wetenschappelijk Programma maken dat zeker Piet oppervlakkig zal zijn. On derwerpen uit de kosmos, techniek, natuur, geschiedenis, geografie, psychologie, sport en spel en technologische ont- Mkkelingen komen aan de or de. Presentator is niemand "Under dan onze bloedeigen hümtevaarder Wubbo Ockels. 'Kijk TV is een internationaal Jv-project met een Neder landse versie. TROS Aktua komt eenmaal Per vier rveken uit met een ex-

de Stem | 1986 | | pagina 20