ONZEKERE SITUATIE SLUISKIL-OOST Stevige drukte bij begin feest in Axelsestraat Onduidelijkheid over gang van zaken na overtredingen Raad Sas huiverend akkoord met Geluidhinder-zone R. Arends nieuwe Dófver in raad Terneuzen ie met t hoog op couting xel hield omerkamp GINA ZEELAND yR|jpAG 29 AUGUSTUS 1986 VAN ZEELAND RBOERTIEN WETHOUDER: MOGELIJKHEDEN IN WET VOOR HOGER MAXIMUM DAN 55 DECIBEL Plaatselijk nieuws St.-Jansteen Terneuzen Verfraaiing SLUISKIL - Het comité Reis van Colsen heeft onlangs de behoefte aan ouderenwoningen ge peild bij 150 zestigplussers uit Sluiskil. Een lijst met vijftig handtekeningen was het ge volg. f 99.- VOLVO Plaatselijk nieuws Driewegen PS0CK: <- ■-<. KANTONRECHTER MOET VEEL UITLEG GEVEN Steunfraude en wapenbezit: twee maanden de cel in Open dag 'Den Ouwen Woagen' markten informatie T16 PAGINA ZEELAND 3 i f 111 al buiten de commissie So le Zaken is gehouden. „An- s kan ik wel inpakken, ik aar dit als een klap in het 'ebt van de mensen die 0p ks Perspectief gestemd bben", zei hij. Toen hij zijn betoog ver- lgde en Ockeloen hem op- uw afbrak vroeg het raads- om schorsing van de verga ring om te kunnen overleg- n met de fractievoorzitters. hervatting van de verga ring bleek dat D66 en de dA hem steunden in ziin stelling. PvdA-fractievoorzitster a. hl-Hemelsoet: „Er staat rgens in het reglement dat n Himme daar niet over zou ogen spreken". Mevrouw J. unis sprak na afloop van dé rgadering zelfs over 'arro- ntie van de macht'. A. de ruin zei namens de socialis- n: „Ik heb me even zitten af- agen waar we mee bezig 'n als meerderheden min- rheden op deze wijze het oord ontnemen". Daarop twoordde Ockeloen fel dat al sinds de jaren dertig 'aan e wortels van de Nederlandse emocratie is geknaagd'. „Als e democratie zich niet ver eerd tegen destructieve achten zal deze verloren aan", beet Ockeloen zijn par- 'jgenoot toe. Van Himme zei na afloop an de vergadering bij zijn iandpunt te blijven en in een olgende vergadering over ergelijke zaken weer het oord te voeren als hij daar et nut van inzag. Hij zag het emak waarmee de overige artijen in de raad de burge eester steunden als een 'be 'js voor de lage kwaliteit van e raad'. „En als het moet ga ik esnoods naar de commissaris an de koningin", zei een ver stelde Van Himme. Van onze correspondent AXEL - Kabouters, gidsen, een flinke horde welpen en de verkenners van scouting Axel, De Vier Ambachten, hebben de laatste week van de vakan tie in Huybergen bivakkerend en kamperend doorgebracht. De grote groep, in totaal 60 jongens en meisjes en 20 lei ders en leidster, kan terugzien op een geslaagd zomerkamp dat zeker voor herhaling vat baar is. Dit kamp is na vele jaren weer het eerste kamp, omdat vorig jaar opnieuw met scou ting in Axel is gestart. In sep tember start scouting Axel ook met Rowans en Sherpa's, jon gens en meisjes tussen 14 en 17 jaar. Men kan zich hiervoor opgeven bij de leiding. Stormschade - De storm van de afgelopen dagen bracht veel schade aan aan het bo menbestand van R. Inghels aan de Oude Drijdijck. Van een groot aantal bomen werd de top gerukt, takken braken af en een boom moest van de weg worden geruimd. Ook in een aangrenzend tuintje kwam een boomtop terecht. Steen - Tijdens de algemene ledenvergadering van de voet balvereniging Steen werden de volgende nieuwe bestuurs leden gekozen: G. van Rattin gen, A. Tottê, J. van Remortel, G. Hense en W. Thierman. Deze bestuursleden namen de plaats in van de aftredende le den J. Bral, E. Picavet, E Francken en G. van Duyse. In het bestuur moeten de taken nog verdeeld worden. F. Col man werd voor de twaalfde keer in de kascommissie geko zen. Bazaar De Stichting Welzijn voor Ouderen houdt donder dag 16 en vrijdag 17 oktober de jaarlijkse bazaar in het dien stencentrum 'De Veste' aan het Oostelijk Bolwerk. Don derdag is de bazaar geopend van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Vrijdag sluit de bazaar een half uurtje eerder. nisniveau van de deelnemers minstens op het niveau van het basisonderwijs gebracht. De cursus kost drie gul den per week en iedereen vanaf zeventien jaar kan mee doen. Op 9 september is er een in formatie-avond in het VEJV- gebouw aan de Rozenstraat 72 te Kloosterzande (de voorma lige Willen Alexanderschool) Die begint om 19.30 uur. Voor verder informatie kan met ook terecht bij Bernard de Ruyck van het VEJV. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Niet zonder slag of stoot heeft de gemeen teraad van Sas van Gent gis teravond de Geluidhinder- ione voor de kern Sas vastge- leld. Huiverend ging de oppo sitie (VVD en CDA) tenslotte vet de rest van de raad mee. Een huiver die voortvloeide uit de onbekendheid met de fi nanciële consequenties die te nemen saneringsmaatregelen in het kader van de Wet op de Geluidhinder met zich brengt Milieu-wethouder Marqui- nie had wat dit betreft enkele opstekers voor de raad. Hij had goede hoop dat voor Sas van Gent niet de maximum- hinder van 55 decibel als grens van te nemen maatregelen zou gelden. De wet laat mogelijk heden open hogere waarden vast te stellen. Hij sprak in dit verband over 60 tot 65 decibel. Overigens had raadslid De Wolde zich al afgevraagd of die norm van 55 niet te hoog was, „Ook mensen in plan Sint-Albert die geluidsover last ondervinden vragen zich af of zo'n eis niet te strak is", zei hij. De bepaling dat nieuwbouw niet meer dan 50 decibel zou mogen ondergaan is onder vangen door het op tijd uitge ven van bouwvergunningen voor nog niet verkochte kavels in plan Sint-Albert aan enkele project-ontwikkelaars. Zou Sas met deze grond in zijn maag blijven zitten dan, zo was becijferd, zou dit een schadepost van bijna 2 miljoen gulden met zich brengen. „En dat is de financiële nekslag voor Sas", zo betoogde raads lid Barbé. Het woord is nu aan de pro vincie om een saneringsplan voor Sas op te stellen. „In eer ste instantie wordt daarbij ge dacht aan sanering bij de bron (de fabrieken, red.)", zei Mar- quinie. Voor het eind van dit jaar komt het Sasse college met een plan de leeglopende wijk Sint- Albert op te knappen om het aantrekkelijker voor bewo ning te maken. „De leegstand baart ons grote zorgen", aldus loco-burgemeester Platschor- re. Het 'opknap'-plan is in zijn eindfase, nu moet het bijbeho rende financiële plaalje nog worden gemaakt. Daarna wordt het zowel aan raad als aan buurtbewoners voorge legd. De leegstand in Sas baarde gisteravond iedereen zorgen. Voor W. Roskam reden om eens na te gaan of leegstaande woningen niet gesplitst kon den worden, omdat er meer vraag naar kleinere wooneen heden bestaat. Handtekeningen voor bouw huizen ouderen Van onze correspondent Gistermiddag overhandigde woordvoerder W. Goethals de handtekeningen in gezelschap van de be jaardeninstanties uit Sluiskil aan de woningbouw vereniging in Terneuzen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - R. Arends werd gisteren door burge meester C. Ockeloen officieel geïnstalleerd als ge meenteraadslid in Terneuzen. Daarmee volgt hij J. de Zeeuw op als raadslid voor D66. Arends deelde mee verder te willen gaan in de geest van zijn voorganger. Hij zei zich onder andere te willen inzet ten voor vroegtijdige informa tie naar de burgers toe. In verband met het opstap pen van De Zeeuw zijn er drie plaatsen vrijgekomen in de commissies voor openbare werken, onderwijs en jeugd zaken. Tevens ontstond er een vacature in de commissie voor beroeps en bezwaarschriften. Arends neemt nu zitting in de eerste twee commissies, maar ziet af van zitting in de laatste twee. Het college droeg me vrouw P. Schoenmaker-Rotte voor jeugdzaken en G. Klaas- sen voor de laatste commissie. De PvdA en Links Perspec tief betreurden het voorstel tot benoeming van deze laatsten omdat de afspiegeling van de raad in de commissies, zoals deze afgesproken is bij de aan vang van de raadsperiode ver stoord zou worden. De PvdA Aanleiding tot de handteke ningenactie was de expositie van de woningbouwvereni ging en de stichting welzijn voor ouderen over het onder werp 'wonen en welzijn 50- plus'. Aan de hand van ma quettes en schetsplannen wer den de mogelijkheden voor het bouwen van woningen, aange past aan ouderen, voorgesteld. Uit de aansluitende discus siemiddagen bleek dat er vooral onder de ouderen grote behoefte bestond aan in spraakmogelijkheden en dat nieuwbouw in de kernen van Sluiskil (Rentmeesterstraat, Gildestraat) noodzakelijk was. De uitspraak van de heer En- gelsma dat slechts in het gun stigste geval over twee jaar nieuwbouwplannen verwe- (ADVERTENTIES) v" <Xk 4% m SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANOEftS f AUTOALARM nu vanaf f.efl van Eedenstraal 1 TERNEUZEN tel 01150-13456 A i Hol ie Zandepiem 17 KLOOSJERZANDE lel 01148- 1412 We weten niet wat beter is: üw VOLVO of onze service. CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Mr. F.J. Haarroanweg 49 Tel 01150-97455 zenlij kt kunnen worden, viel in verkeerde aarde bij de be jaardeninstanties. Ondertussen heeft de wo ningbouwvereniging diverse instanties uitgenodigd om een projectgroep nieuwbouw Sluiskil op te richten. Deze heeft als doelstelling binnen de financiële mogelijkheden te onderzoeken of nieuwbouw in Sluiskil een haalbare kaart is. Dit alles in samenspraak met de ouderenbonden, de bouwers en de stichting welzijn voor ouderen. Deze laatste is de aangewezen instantie om de knelpunten van ouderen te on derzoeken en vast te stellen. Zij ook bepalen de prioriteiten. De heer J. Hamelink: „Ouderen blijven steeds lan ger zelfstandig wonen. Be staande bejaardenhuizen en verzorgingshuizen worden wel gerenoveerd, maar er is wei nig nieuwbouw. Er zullen dus in de toekomst meer woningen voor ouderen moeten komen. De stichting welzijn voor ouderen zal zich hiervoor in zetten. Niet alleen voor Sluis kil, maar voor alle andere ker nen en Terneuzen-stad ook. We zullen dan ook de behoefte peilen en in overleg treden met de woningbouwvereni ging". Dat Sluiskil als eerste aan de bel trekt bij de woning bouwvereniging is mede een gevolg van de onzekere situa tie van Sluiskil-Oost. Het valt op dat de daar wonende oude ren zodoende sneller de stap naar een bejaardenwoning doen. De actievoerders hopen, dat nu de behoefte bij Sluis- kilse ouderen is aangetoond, volgend jaar een start ge maakt kan worden. Concert - De koninklijke mu ziekvereniging 'Harmonie' en de drumband 'Willem Beu- kelszoon' uit Biervliet geven morgen een concert op het Burgemeester Verplankeplein. De aanvang is 19.00 uur. Burgerlijke stand Kanaalzone - Geboren: Björn, zv W. Blom maart en D. van Leeuwen, Terneuzen; Edwin, zv F. Witte en E. van de Wege, Terneuzen; Celesta, dv R. Dhuijvetter en D. Alblas, Westdorpe; Rachel, dv N. Payne en B. de Roche- brune, Terneuzen; Wayid, zv C. Teke en E. Kahya, Sas van Gent; Wesley, zv J. Broekho ven en M. Hamelink, Terneu zen; Roald, zv J. Boschitsch en D. Slock, Terneuzen; Gert- Jan, zv J. Kolijn en M. Diele- man, Axel; Gerben, zv H. Scheerders en G. Bakker, Ter neuzen; Thierry, zv R. de Ca- luwé en M. van Paemel, Sas van Gent; Jordi, zv- E. Ver- straeten en M. van Huffel, Terneuzen; Leroy, zv d. Hard- man en J. Piessens, Axel; Marcus, zv M. van Rijsbergen en A. Meertens, Zaamslag; Sa bine, dv A. Wieland en M. Zielschot, Terneuzen; Anita, dv R. van der Have en A. Jan sen, Hoek; Stefan, zv C. Wes- terweele en N. Deveneijns, Oostburg; Michael, zv M. Henskens en E. van der Heij den, Westdorpe; Eef, dv R. Krook en C. Zegwaard, West dorpe; Daniël, zv M. van Montfoort, Axel; Randy, zv A. Durinck en J. Corveleijn, Sas van Gent; Catharina, dv J. van Dixhoörn en L. Bolleman, Ter neuzen; Wesley, zv G. de Booij en R. Poppe, Hoek; Davy, zv G. de Booij en R. Poppe, Hoek; Umut, zv I. Gögürcü en G. Gö- gürcü, Terneuzen; Michael, zv E. de Waal en A. Gericke, Axel. Ondertrouw: Jan Damming, 22, Terneuzen en Janneke Geers, 21, Terneuzen; Marti- nus van der Veeken, 22, Hulst en Bertina Dehulsters, 20, Ter neuzen; Franciscus van Waes, 24, Terneuzen en Sara Mole- graaf, 20, Terneuzen; Frans Boekamp, 26, Terneuzen en Neeltje van Tatenhove, 24, Terneuzen; Gilles Dieleman, 23, Axel en Helena Hamelink, 20, Terneuzen; Peter Erades, 24, Terneuzen en Monique Verlinde, 24, Terneuzen. Getrouwd: Marinus van der Sluis, 27 en Cornelia Slabbe- koorn, 23 te Zierikzee; Paul Verdurmen, 24 en Maria Scheele, 24 te Terneuzen; Ger- rit Puister, 26 en Theadora van den Ouden, 21 te Amster dam; Richard Graat, 25 en Magdalena Pleijte, 21 te Ter neuzen; Jan Jurrij, 30 en Anieta Andriessen, 29 te Ter neuzen; Wilfried Schelstraete, 23 en Wilhelmina Heijnsbroek, 29 te Sluiskil; Levinus Kiel, 21 en Linda Wolfert, 22 te Ter neuzen. Overleden: Janna Rouw, 90, wed v J. Jansen, Terneuzen; Ewoud Speijer, 71, Hontenisse; Wilhelmina Dutrée, 78, Sas van Gent; Maurice Herman, 72, Sas van Gent; Edmond de Bakker, 78, Terneuzen; Petrus Geerts, 80, Axel; Hendrik Pauw, 91, Terneuzen; Cyrillus Corijn, 88, Terneuzen; Frans Doorns, 87, Hoek; Janneke de Visser, 74, wed v F. Zegers, Axel. Het onderdeel jeep duwen tijdens de zeskamp. Van onze correspondent TERNEUZEN - Ondanks het slechte weer hadden de organisatoren van de Axel- sestraatfeesten '86 over pu bliek niet te klagen. Een bingomiddag en een grote zeskamp vormden de hoogtepunten. Om 14.00 uur begon bij dansschool Bilder- beek een bingomiddag voor de bejaarden uit de tehuizen Bachten Dieke, de Bliede, Schelde-oord en Ter Schor re. Deze middag werd aan geboden door winkeliers vereniging VOA (Vereni ging Ondernemers Axelse- straat). Het winkelende pu bliek kon verder een gratis ritje maken met de paarden tram, en luisteren naar het draaiorgel Hollandia. Om 18.30 uur begon de grote zeskamp. Natuurlijk ontbraken de zeephelling en de hindernisbaan niet. De winkelgroep Hart van de - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Axelsestraat hield oud-Hol landse kinderspelen. Tevens traden op de groepen Jaque- line, Doris en de Flames. Ook voor de Madonna play back show was veel belang stelling. Vanessa van Noort, miss Axelsestraat, luisterde de activiteiten met haar aanwezigheid op. Verder waren er gezellige terrasjes. Uitslag zeskamp: 1. De Krab 33,5 punt, 2. Decorette Wisse 28, 3. Dansschool Bil- derbeek 22,5, 4. Kantine de Honte 21, 5. Atletiekvereni ging Scheldesport 18 punten. Prijs voor de mooiste joker ging naar Decorette Wisse. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De gang van zaken na een overtreding is voor de gedagvaarde nogal eens onduidelijk. Dit bleek tijdens de gisteren gehouden zitting van het kantongerecht Oostburg. Zo had H.E. uit Amsterdam een snel heidsovertreding begaan op de Willems- weg te Schoondijke op 18 augustus van het vorig jaar. De term 'op of omstreeks' veroorzaakte 'een mistigheid' bij hem, die nog eens werd vergroot toen hij het bedrag van de tweede schikking (ƒ70) hoorde, die hij naar zijn zeggen nooit ontvangen had. Officier van justitie mr. R. Arendse gaf opheldering over de ge bruikelijke volgorde, kantonrechter mr. P. Meulenbroek legde uit dat justitie zich van 'althansen en omstreeksen' bedient om zich niet al te zeer vast te leggen. Toen de mist opgetrokken was had E. een boete van ƒ70 te pakken. Dat hij niet zonder visakte met zes hengels mocht vissen was D.T. uit Mal- degem inmiddels duidelijk. Maar dat hij zonder vaste woon- of verblijfplaats zou zijn, ging de in flitsend wielersporttenue gestoken Belg te ver. „In Nederland, wordt daarmee bedoeld", antwoordde mr. Meulenbroek. Ook hier was met de accept-girokaarten een en ander mis ge gaan. Reden voor de officier van justitie om 'evenals in de vorige zaak' rekening te houden met de omstandigheden. Eis en uitspraak: ƒ45 of een dag. In het donker, onder slechte weersom standigheden had mevrouw J. van S. uit IJzendijke in de Oranjestraat met haar auto een voetgangster geschept, met do delijke afloop. Ze had slechts de daar geldende maximum snelheid van vijftig kilometer per uur gereden. De officier van justitie vond dat het verstandiger was geweest nog langzamer te rijden, en eiste ƒ400 of acht dagen. De raadsman van mevrouw Van S. stelde dat vijftig kilometer per uur al zeer aangepast is. Hij wees op de slechte verlichting ter plekke, en vroeg om schuldigverklaring zonder straf. Mr. Meulenbroek beperkte zich in zijn von nis tot de geldboete, ƒ400. Klopjacht Op 10 augustus van het vorig jaar was W.N. uit Rotterdam in Sluis bekeurd we gens fout parkeren. Reden voor hem om aan te nemen dat er sprake was van een klopjacht op geparkeerde auto's. Waar de politie constateerde dat hij slechts een meter uit de hoek stond, was de afstand volgens hem voldoende, al wist hij niet precies hoeveel. De accept-girokaart vond hij onduidelijk, (mr. Arendse: „er staat een datum en artikelnummer op!"), een tweede had hij volgens hem nooit ontvangen. Zijn voornamelijk op irrita tie gebaseerde verweer ontlokte de offi cier van justitie de conclusie dat hij „kennelijk zoveel bekeuringen kreeg dat hij deze niet meer had kunnen vinden", onder protest werd hem conform de eis een boete van ƒ60 of twee dagen opge legd. Noch de geschiedenis van zijn kreek, noch de bijbelse les die hij de kanton rechter voorhield („op de zevende dag rustte hij, en zag dat het goed was") mochten O.G. uit Waterlandkerkje ba ten. Zonder vergunning had hij puin ge stort als versteviging van zijn kree- krand. Een en ander was weggespoeld en in het water terecht gekomen. „Ook op privéterrein hebt u met de wet afval stoffen te maken", sprak de officier van justitie. Ze eiste ƒ110 of drie dagen. Re kening houdend met G.'s goede bedoe lingen verlaagde mr. Meulenbroek het bedrag tot ƒ90. steld A. Risseeuw beschikbaar voor de vacature in de com missie voor bezwaar- en be roepsschriften. Burgemeester Ockeloen zei dat bij een tussentijdse vaca ture de fractievoorzitters nog steeds een grote rol bij de op volging van vertrokken leden mogen spelen, maar dat zij daarbij wel zelf het initiatief moeten nemen. Hij sprak on der meer van een 'klaaglijk betoog' van A. van Himme (Links Perspectief). Hij ver klaarde open te staan voor an dere voorstellen. „De raad be noemt, het college niet", aldus Ockeloen. De overige partijen gingen overigens akkoord met het voorstel. MIDDELBURG - De 39-jarige J. G. uit Sluis zal twee maan den moeten zitten omdat hij achtereenvolgens steunfraude pleegde (in de periode maart '82 tot februari '83), in het bezit was van een geweer plus munitie (op 6 juli '85) en ge welddadig was opgetreden te gen zijn vriendin en een nieuwe vriend (op 7 september '85). Voor de politierechter in Middelburg werden hem don derdag vooral de eerste twee feiten zwaar aangerekend. Hoewel G. betoogde dat het geweer eigenlijk van zijn vriendin was en dat zij het aan de politie had overhandigd na een conflict tussen de part ners, hield politierechter mr. Nomes hem toch aan zijn eer ste verklaring waarin hij wel degelijk gezegd had dat het wapen zijn eigendom was. Ook de steunfraude ontkende G. De mishandeling van de vrouw en haar nieuwe vriend tenslotte zou het gevolg zijn geweest van een vechtpartij tussen G. en de man, waar zij tussenbeide kwam. Daarbij had hij de vrouw hardhandig weggeduwd, waardoor zij kwam te vallen. Wel gaf hij toe zijn rivaal met een fles op het hoofd te hebben geslagen, waardoor deze bewusteloos raakte. Om 'dergelijke tafere len' gedurende een proeftijd van twee jaar te voorkomen, werden G. bovendien drie maanden voorwaardelijk op gelegd. AXEL - De vereniging 'Den Ouwen Woagen' houdt mor gen haar jaarlijkse open dag in het streekmuseum in de Axelse Noordstraat. Uiteraard zijn de verzame ling boerenwagens en andere landbouwattributen van de le den van de vereniging te be wonderen. Daarnaast staat de open dag in het teken van een aantal oude ambachten. Zo vinden er demonstraties plaats van spinnen, kantklos sen, weven, vlasbewerken, bij enteelt, glazenieren, kraaltjes- werken en paarden beslaan. De vereniging 'De Zeeuwse Molen' krijgt van de organisa tie de gelegenheid zich aan de bezoekers te presenteren. 'Den Ouwen Woagen' biedt als ex tra attractie tijdens de open dag de mogelijkheid tot het maken van een rondrit door Axel met een authentieke sjees. De opstapplaats voor deze ritten is aan de Kerk- dreef. Voor de rondrit vraagt de vereniging een kleine ver goeding. De toegang tot de verzameling wagens en de de monstraties is gratis. De open dag begint om 11.00 uur. GOES, 28 augustus - Benoni: kil 23-32, 88-106, 12-123, 107-111, kl2 66-80, 83-98. Summerred: kil 92-113, 94-126, 87-10, kl2 58-89, 78-106, 79-97. Discovery: kil 27, 84, 124, 147-160, 140, k!2 91, 108, 115. Scarlet Benoni: kil 24-27, 90-101,124-137,109-119, kl2 56, 90. James Grieve: kil 62-70, 58-36, 46-51, kl2 33-61, 43-58, 47. Tydeman's Early Worcester: kil 54-87,84-127,77-103, 69-71, kl2 3-38, 54-60. Clapp's Favourite: kil 7274,100, kl2 28-35,45-64,87-100. Saint Remy: kil 117. Triomphe de Vienne: kil 108-129, 116-130, 123, kl2 57-95, 65-103, 66- 87. Beurre Hardy: kl2 66,91-95,100. Morel zonder steel: kl2 45. Belle de Louvan: kil 130-240, B 120, k!2 80-180, FA 90-110, GR 95-180, RP 90. Reine Claude D'Al than: kil 210-250, B 170-240, kl2 65, FA 100, GR 140-160, GS 55-60. Reine Victoria: kil 220- 290, B 160-290, kl2 35-190, FA 25-100, GR 35-250, GS 25-55, R 95-140. Aardbeien open gr.ds. x 200 gr: kil 150, kl2 180. Aardbeien open gr.ds. x 500 gr: kil 188. Aardbeien open grond kg: kil 105. Rondom doos x 500 gr: kil B 78. Rode bes doos x 200 gr: kil B 62. bramen 4 kg in dustrie: kl2 IN 346. Bramen doos x 200 gr: kl2 92-100. Bramen doornloos ds x 200 gr: kil 108-119, kl2 116. Totaal aantal colli 31865. AMSTERDAM, 28 aug. - Aardappelter- mijnmarkt: In Bintje 35-50mm werden 153 contracten verhandeld voor levering april tegen ƒ25,50 tot ƒ23,50 per 100 kg. De stemming was flauw. In Bintje 50mm werden 85 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van f35,00 tot ƒ34,00 per 100 kg, alsmede 1162 contracten levering april tegen ƒ46,00 tot f43,00. De stemming was flauw. WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maandag morgen 8 u. dokter J. Hoefman, Oran- jestr. 10, tel. 01155-1555. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 a tot maand. 08.00 u. dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarleveldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter L. Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter A. Herma- nides, Dorpsstr. 17, Breskens, tel. 01172- 1566. Spreekuur zat en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuid- zande - Dokter H. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.a - Tot maandagmorgen 6 u. dokter H. Zwartelé, Werrilaan 43, 's- Heerenhoek, tel. 01105-1280. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter S. Duran, Kon. Julia- nastr. 21, Kloetinge, tel. 31805. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Spreekuur zat en zond. 10-10.30 en 17- 17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dok ter M.v. Kalmthout, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106- 3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waarge nomen door dokter D.v. Driel, Vermetstr. 23, 's-Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 a tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelminalaan 13, Hulst, tel. 01140-14215. De praktijk van dokter Lips en dokter Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst wordt waargenomen door dokterLips, tel. 11674. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Rrul- ningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter P. Polderman, tel. 01131-3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Plaisier, tel. 01130-1566. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter J. Wortel- boer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zondag dokter F. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aanvragen Woor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder af spraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185, Westdor pe, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154- 1356. Spreekuur spoedgevallen zat en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter P. Vercauteren, J.v. Len- nepstr. 87, praktijk: Beethovenhof 3b, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Meyerink, Serlippensstr. 11, praktijk: Beethovenhof 3b, tel. 01150- 13768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter W.v. Ouwerkerk, tel. 65498. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter D. Bom, tel. 12233. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhel- minadorp -Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk - Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170- 3139 (boodschap inspreken op antwoord apparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap in spreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan deren - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienst doende wijkverpleegkundige u kan be reiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Reimers- waal-Dierenarts J. Gakeer, Bloemens tr. 4, Ovezande, tel. 01195-283. Hulst en Zaamslag - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Mldden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneu zen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreek uur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikli niek voor kleine huisdieren 'De Steen- berg he'v. Steenbergenlaan 7, Terneu zen, tel. 01150-96425. Spreekuur; zat. 12- 13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdie ren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreek uur zat 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dieren arts W. Kapsenberg, I Novemberstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts C. Moons, Mr. Risseeuwstr. 31, Oostburg, tel. 01170-5115. Spreekuur zat en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts G. Fassaert, praktijk: Margrietstr. 9, Kloosterzande, tel. 01148-1905, privé: tel. 01148-2197 Spreekuur zat 10-10.30 en 18- 18.30 u. zond, 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts D. Ruissen en M. Smallegange, Gerbrandystr. 176, Vlissin gen, tel 01184-65326. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. de Bruin, van Hallstr. 2, Goes, tel. 01100- 31301. Spreekuur zat en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Zoetevaart, Hulst Ge- op. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Voor spoedgevallen bui ten openingstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis bereikbaar onder nr. 14255. Middelburg - Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarte raadplegen Hulst - St Liwuinaziekenhuis tel. 01140- 12651. Oostburg - St An toni us ziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200.

de Stem | 1986 | | pagina 11