UITBLAZEN Rechter kan geen vrede stichten in zaak Moszkowicz Corazon Aquino moet snel af van 'weduwerol' Elf partijen in Chili willen spoedig verkiezingen Paramaribo in de ban Ronnie Brunswijk VOORSl even. PatentRekening EN EEN KIJMMENDE RENTE 0R De Limbi procent herb Platonische liefde verenigde spaarbank Verzoener en v WIM KOCK DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 ACHTERGROND T5 PAGINA 2 -DlBfl COMPLETE OORLOG TUSSEN VADER EN ZOON VAN EEN ADVOCATENDYNASTIE BUITENWERELDWACHT MET SPANNING OP DADEN VAN STAKINGEN OP 4 EN 5 SEPTEMBER MOETEN PINOCHET ONDER DRUK ZETTEN DONDERDAG 28 AUGU LANGS DE STRAAT BORDEN MET LEUZEN TEGEN BUITENLANDSE INMENGING De Patent-rekening: een vrije spaarvorm met een rentevergoeding die oploopt naarmate u meer spaart Zelfs tot 5V2% over uw volledige spaarsaldo. Bovendien wordt de rente tweemaal per jaar bij geschreven. Met de Patent-rekening haal je méér uit je spaargeld. Rabo weigert Turk auto verzekering; boete geeist HET is wel zeker dat ik niet de enige Zuid-Nederlander ben die één oog gericht houdt op de programme ring van de Vlaamse tele visie. Bij de BRT kun je met grote regelmaat pro gramma's zien waarvan de Hollandse televisie, soms sei zoenen later, hoog opgeeft. De prachtige Shakespeare-serie die de NOS deze zomer over het scherm jaste, in de krap beme ten periode dat het geen kwaad kon omdat het kijkcijfers pro ducerende Dallas- en Sterren- showpubliek op de camping stond of bij Frits Bom in de Ombudsbus zat te klagen, had ik een eeuw geleden al via de BRT kunnen volgen. Gelukkig in een wat rustiger tempo want vijf koningsdrama's in drie we ken is zelfs voor een Anglo- maan wat veel. Bovendien zendt de BRT (evenals de Westduitse televi sie) werk van internationale kwaliteit uit dat nooit de Ne derlandse huiskamers bereikt, voorzover dit het, dankzij de techniek gelukkig slinkende, aantal aansluitingen betreft dat alleen op Hilversum is af te stemmen. Het is zelfs zo dat je op een Duitse zender soms do cumentaires ziet over heel inte ressante Nederlandse onderwer pen, programma's die je hier nooit te zien krijgt al was het alleen maar omdat ze de magi sche 50-minutengrens over schrijden (Voorbeelden van weer enige tijd geleden: docu mentaires van het Nederlands- Belgische loodswezen op de Schelde; de Nederlandse bin nenvaart en een reportage over het Nederlandse Teletekstsys teem dat vóór bleek te liggen op vergelijkbare systemen in de buurlanden. De BRT dus. Ik kijk nu al weken lang op maandagavond met veel genoegen naar de En gelse serie Lovejoy. Mooie, sfeervolle plaatjes van precies dat Engeland dat romantische anglofielen zich voor de geest halen bij het horen van die naam. Met klimrozen be groeide cottages, statige land huizen, groene landschappen, pittoreske dorpen en fotoge nieke stadsgezichten in plaat sen als Cambridge en Norwich. In dat mooie decor ontrolt zich de handeling, aangeduid als 'humoristische thriller'. De hu mor is van een ingehouden soort en zit uitsluitend in de dialogen. Ook de spanning is mild en het geweld is schaars. De serie speelt in de wereld van antiekveiligen en -hande laars en biedt daardoor de toe schouwer een vaak verrassende kijk op onvermoede aspecten van de antiekhandel. En omdat het een thriller is en er 'zaken opgelost' moeten worden er vaart de kijker tevens hoe vaag in die wereld de grens is tussen list en bedrog en hoe moeilijk het soms is om echt van na maak te onderscheiden. Zoals altijd bij Engels drama is de type casting - het kiezen van de juiste man of vrouw voor de juiste rol - ook in de serie Lovejoy zeer ge slaagd. Ian McShane is de rol 3 van ironische wat lui en Iers ogende antiquair-detective Lo- vejoy op het üjf geschreven. Phyllis Logan hééft de upper class-uitstraling van een Lady Jane Felsham, of weet die in elk geval voor de camera te produceren. Heel mooi is ook de typering van Tinker Dill, de dorstige, slaperige, maar slimme helper van Lovejoy. Opvallend is de relatie tus sen Lovejoy en Lady Jane. Hoewel geestehjk heel intiem met elkaar, gaan ze voorzover ik weet nooit samen naar bed. Lady Jane is trouwens ge trouwd met een deftige, maar saaie heer, die iets druks doet in de city en die we dan ook zel den te zien krijgen. Duidelijk is evenwel dat hij geen bezwaar heeft tegen de vriendschap tus sen zijn vrouw en Lovejoy en hun frequente omgang met elk aar. Dat vind ik van die man heel edelmoedig want al op het eerste oog is Lovejoy een eer steklas versierder. Hij steekt zijn zin in mooie vrouwen ook niet onder stoelen of banken wanneer hij er eentje treft. Al leen met Lady Jane is hij de braafheid zelve. Hoe komt een schrijver - de serie is gemaakt naar de boeken van ene Jonathan Gashop - op zo'n relatie? Heeft hij de plato nische liefde willen propageren of verdedigen; de vriendschap tussen man en vrouw buiten het eigen huwelijk? Heeft hij soms ruzie met zijn vrouw gehad omdat hij er een vriendin op nahield bij wie hij graag zijn hart uitstortte zonder het daarvoor nodig te vinden ook met haar onder de dekens te kruipen? Wilde hij zich tegen de aantijgingen van zijn vrouw verweren door Lady Jane te scheppen als de intie me, maar tegelijk onaanraak bare vriendin van een Lovejoy, die wel eens een speelse en complimenteus bedoelde toe speling maakt maar verder z'n handen thuishoudt? Heeft hij bij het verschijnen van zijn boe ken tegen zijn vrouw gezegd: zie je nou wel, dat mijn vriend schap met X. geen uitzondering is. Dacht je dat een uitgever iets in mijn manuscripten zou zien als een dergelijke vriend schap zoiets uitzonderlijks zou zijn dat geen lezer er iets van zichzelf in zou herkennen? Jammer dat Lovejoy zelf niet getrouwd is want dan had misschien diens vrouw ant woord kunnen geven op die vragen. (PS. Ik lees nu in de documen tatie van de BRT dat de serie Lovejoy uit maar negen afleve ringen bestaat. Maandag werd aflevering acht uitgezonden zo dat we nog slechts één keer kunnen kijken. Tenzij hij weer opduikt in het winterseizoen- programma van een van onze eigen zuilen) Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans-hoofdredacteur. A. Theunissen en H. Vermeulen-adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911 Telex 54176. Centrale redactie Breda: Nieuwsdienst 076-236452. Sportredactie 076-236236. Rayonkantoren: Bergen op Zoom, Zuivelstraat 26, 01640-36850. Postadres: Postbus 65, 4600 AB Bergen op Zoom. Breda, Nw. Ginnekenstr. 41236326 (alléén abonnementen). Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550. Postadres: Postbus 363, 4870 AJ Etten-Leur. Goes, Klokstraat 101100-28030. Postadres: Postbus 13, 4460 AA Goes. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751 Postadres: Postbus 62, 4560 AB Hulst. Oosterhout, Arendstraat 14, ©01620-54957. Postadres: Postbus 4023, 4900 CA Oosterhout. Roosendaal, Molenstraat 45, ©01650-37150. Postadres: Postbus 35, 4700 AA Roosendaal. Terneuzen, Nieuwstraat 9, 01150-17920. Postadres: Postbus 145, 4530 AC Terneuzen Vlissingen, Torenstraat 5, 01184-19910. Postadres: Postbus 50514380 KB Vlissingen. Openingstijden: Breda en Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur Abonnementsprijzen, bij vooruitbetaling te voldoen: 23,60 per maand; 68,05 per kwartaal of 264,45 per jaar. Bij automatische betaling geldt een korting van 1,- per maand, 1,80 per kwartaal, 7,20 per jaar. Prijzen: inclusief 5% B.T.W. Voor post-toezending geldt een toeslag. Heeft u de krant niet ontvangen Onze excuses. Bel voor nabezorging tijdens kantooruren uw rayonkantoor. Lezersservice: Informatie over Stern-reizen en promotie 076-236911 Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882. Grote advertenties uitsluitend 076-236881 Geboorte- en overlijdensadvertenties 076-236442. (Buiten kantooruren maandag t/m vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur en zondag van 18.30 tot 21.30 uur 076-236394/236911 Ronlrrolotioc Postgiro 1114111 - ABN rek. 520538447. NCB rek. 230301584 - Rabo rek. 101053738. Van onze redactie binnenland DE MAASTRICHTSE recht bank-president mr. F. Eliëns heeft tevergeefs gepoogd vrede te stichten tussen de Maastrichtse strafpleiter mr. Max Moszkowicz sr. en diens zoon Baruch. Beiden stonden voor de tweede maal binnen drie weken voor de rechter om hun zakelijke geschillen aan diens oordeel voor te leggen. Was het op 7 augustus vader Mosz kowicz die zoon Baruch in Roer mond voor de rechter daagde, dins dag was het de beurt aan Baruch om zijn vader in Maastricht te dag vaarden. Pogingen van rechtbank-presi dent mr. Eliëns om het geschil tus sen beide kemphanen in der minne te schikken mislukten. Zelfs een op roep om 'de heilloze weg van de procedures te verlaten in het belang van de cliënten' mocht niet baten. „Ik heb 't liefst dat u vonnis wijst", antwoordde mr. Baruch kortweg. Mr. Eliëns kondigde aan op dins dag 2 september een uitspraak te doen. Baruch had het kort geding tegen zijn vader om twee redenen aangespannen. Allereerst wil hij in het bezit komen van de dossiers van cliënten die na zijn vertrek uit de maatschap Moszkowicz van zijn diensten gebruik willen blijven ma ken. Op de tweede plaats eiste hij uit betaling van 250.000 gulden voor schot vooruitlopend op de financiële afwikkeling van zijn vertrek uit de maatschap. Deze laatste eis werd tijdens het geding door zijn raads man mr. Lombarts veranderd in de vordering van een voorschot van 100.000 gulden. Lombarts begon zijn pleidooi met de opmerking dat hij zich schaamt dat beide partijen er niet in zijn ge slaagd tot een vergelijk te komen. „Maar, zo voegde hij er aan toe. „Dat heeft niet aan de raadslieden gelegen. Het is een complete oorlog, waarin alle middelen lijken toege staan. Het regent over en weer klachten bij de Raad van Toezicht". Namens Moszkowicz jr. vorderde hij dat de maatschap Moszkowicz 275 dossiers overlegt van cliënten die verder in zee willen blijven gaan met mr. Baruch. „Hij heeft recht op die dossiers, tenzij de rechtbank vindt dat mijn cliënt de verklaringen van die cliënten on rechtmatig heeft verkregen". Met betrekking tot het gevor derde voorschot verwees Lombarts naar een financieel rapport van be lastingdeskundige Pierik. Deze heeft berekend dat mr. Baruch Moszkowicz nog 396.000 gulden te vorderen heeft op de maatschap. Raadsman mr. Duk van mr. Max Moszkowicz sr. bestreedt die ziens wijze op het rapport. Hij voerde aan dat mr. Baruch hoogstens nog 28.000 gulden te vorderen heeft op de maatschap. Wat betreft het aantal door Mos- kowicz jr. gevorderde dossiers merkte Duk op dat slechts 70 dos siers in aanmerking komen voor uitwisseling. Duk diende tijdens de zitting bij mr. Eliëns een tegeneis in tegen Moszkowicz j r. Zo eiste hij dat deze zowel in Roermond als in Venlo een andere huisvesting zoekt voor zijn advoca tenkantoor. „Zo dichtbij de kanto ren van de maatschap kan niet", al dus Duk, die verwees naar 'n arrest uit 1972. Daarin werd bepaald dat een uitgetreden advocaat zich min stens op 75 meter afstand moest vestigen van het kantoor waarvan hij deel had uitgemaakt. Moskowicz jr. heeft zich in de Roermondse Swalmerstraat gevestigd pal tegen over zijn oude kantoor. Duk eiste verder teruggave van de kantooragenda van de kantoren Roermond en Venlo. Bovendien eiste hij dat mr. Baruch ermee op houdt 's nachts cliënten te bellen met het verzoek bij hem klant te worden. Verder vorderde Duk dat de rechtbank-president hem ver biedt cliënten wijs te maken dat an dere advocaten van de kantoren in Roermond en Venlo bij hem in dienst treden. Het verloop van het kort geding dreigde even uit de hand te lopen toen vader Moszkowicz een door alle medewerkers van de kantoren in Roermond en Venlo onderte kende verklaring voorlas. Daarin heette het dat mr. Baruch in het laatste jaar feitelijk niets aan in be handeling zijnde zaken heeft ge daan en dat hij nooit voor het mid daguur op kantoor verscheen. „Ik vind dat te flauw om over te praten", reageerde mr. Baruch daarop fel. Van onze Haagse redactie jCS HAAG - Het blijkt regel matig voor te komen dat de (OS gebruik maakt van faci- jleiten die derden gratis ter schikking stellen voor de Tpaduktie van sportuitzendin- ||0S niet geaccepteerd. pat blijkt uit antwoorden (an minister Brinkman flfvC) op schriftelijke vragen ,an de CDA-Kamerleden Van jer Sanden en Beinema. Zij jjdden zich er nogal aan ge boord dat het NOS-pro- Tamma Studio Sport bij ten nistoernooien in Ede en Rot- erdam en bij de Wielerronde l,Iidden Zeeland tot uitzending (eten verleiden door de sport- DE KOGELS die drie jaar geleden een einde maakte aan het leven van senator Benigno Aquino op de luchtha ven van Manila weerklonken over de hele wereld. Ze leidden uiteindelijk tot de val van een president die werd vervangen door de weduwe van Aquino die tegen wil en dank de macht aanvaardde in een land dat economisch bijna aan de grond zat en verscheurd werd door een grootscheepse guer rilla. De problemen waarmee de 53-jarige Corazon Aquino zes maanden na haar installatie kampt zijn net zo groot als waarmee haar voorganger, Ferdinand Marcos, worstel de. 'Cory', zoals ze door zowel voor- als tegenstanders wordt genoemd, hoopt aan haar internationale image te kunnen spijkeren tijdens haar eerste officiële bezoe ken aan Indonesië, Singapore en de Verenigde Staten. Vol-' gens veel mensen is het be langrijk dat ze zich profileert als president, en niet slechts de weduwe blijft van Be nigno Aquino, de aartsvijand van Marcos die op 21 augus tus 1983 bij zijn terugkeer na drie jaar ballingschap in de Verenigde Staten werd ver moord. De belangrijkste adviseurs van de president, de meeste met weinig ervaring in de politiek en de diplomatie, moeten veel moeite getroos ten om de internationale banken en andere geldschie ters te overtuigen dat de Fili- pijnen hun buitenlandse schuld van 26 miljard dollar kunnen terugbetalen en een goede bestemming zijn voor investeringen. Er zit weinig vaart in economische en ont wikkelingsprogramma's om dat bij tal van bevriende lan den en bij de zakenwereld onzekerheid bestaat over de sociale en economische poli tiek. Na wekenlange bespre kingen wacht de Filipijnse regering het besluit af van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) over haar eco nomische herstelprogramma. Van het IMF hangt het af of er meer kredieten in het vat zitten en een schuldenrege ling komt Diplomaten en politieke waarnemers zeggen dat de 'buitenwereld' uitkijkt naar beleidsplannen en politieke besluiten waaruit moet blij ken dat de regering de zaak volledig onder controle heeft en welke kant het zal opgaan. Slechts een handjevol men sen, zelfs onder zijn eigen President Aquino met haar dochters Kris en Pinky tijdens de herdenking van de moord op haar man. fotoanp aanhang, verwacht dat Mar cos zal proberen de macht te heroveren. Aanhangers van hém en voormannen van zijn KBL-partij proberen tijdens bijeenkomsten, die soms uit-, lopen op gewelddadigheden met gewonden, wel de herin nering aan hem levend te houden. Arturo Tolentino, die als Marcos' koppelgenoot kandi daat was voor het vice-presi- dentsclïap voor de verkiezin gen van februari jl. die de aanleiding waren voor de militaire opstand, deed begin juli een staatsgreep die nog geen 36 uur duurde, op een moment dat Aquino een be zoek bracht aan een zuidelijk eiland. Tolentino kreeg enige steun van militairen toen hij - naar al snel bleek ten on rechte - de indruk wekte dat minister van defensie Juan Poricë Enrile en de stafchef van de strijdkrachten, gene raal Fidel Ramos, de leiders van de opstand tegen Marcos, achter hem stonden. Maar ondanks alle proble men kan Aquino rekenen op de morele steun van de in vloedrijkste bondgenoten van de Filipijnen: in de eer ste plaats de Verenigde Sta ten en de andere lidstaten van de ASEAN, het samen- werkingsverbond in Zuid- oost-Azië. Zij vertrekt dit weekeinde voor bezoeken aan de ASEAN-landen Indo nesië en Singapore en vol gende maand gaat zij naar de Verenigde Staten, waar haar zo goed als zeker een onstui mig onthaal zal worden be reid, zowel door de Ameri kaanse regering als door de Verenigde Naties. De Amerikaanse regering, die handhaving van de stabi liteit van de Filipijnen na aan het hart ligt, weet dat de grondwetscommissie wel licht bepalingen zou kunnen opnemen die de Filipijnen tot een kern vrije zone maken. Dit zou betekenen dat de Amerikaanse marinebasis Subic Bay en de luchtmacht basis Clark Airbase worden geneutraliseerd. De Sovjet unie probeert bij de Filipij nen de indruk te wekken dat ze bij een oorlog een mogelijk doelwit voor een nucleaire aanval kunnen zijn vanwege die twee bases. Enkele Russi sche bezoekers hebben daar onlangs fijntjes op gewezen. (ANP) ELF POLITIEKE par tijen in Chili zijn deze week met een campagne begonnen waarin ze aandringen op het hou den van directe, vrije verkiezingen. Tot de groep behoren partijen die tot voor kort het mi litaire bewind van pre sident generaal Augusto Pinochet steunden. Alleen verkiezingen zijn een middel om Chili te be vrijden uit een crisis van toe nemend politikek geweld, zo staat in een verklaring van de partijen die qua oriëntatie variëren van niet-commu- nistisch links tot conservatief rechts. De oproep tot directe ver kiezingen markeert de ver jaardag van het zogeheten Nationale Akkoord, waarin 12 partijen zich uitspraken voor een reeks stappen om een vreedzame overgang naar een burgerbewind. Bij het tot stand komen noemde menige commentator het ak koord van wezenlijk belang, omdat het steun kreeg van partijen over de gehele breedte van het politieke veld. De sterk rechts georiën teerde nationale unie-partij (NUP), die haar handteke ning wel onder het Nationale Akkoord plaatste, heeft zich niet bij de nieuwe oproep aangesloten. Het Nationale Akkoord, dat de steun had van de aartsbisschop van Santiago, kardinaal Juan Francisco Fresno, bevat onder meer voorstellen tot het bijeenroe pen van een nationaal con gres, tot het beëindigen van de staat van beleg die met korte intermezzo's sinds 1978 van kracht is, en tot het hou den van presidentsverkiezin gen. Maar Pinochet heeft de voorstellen in het Akkoord als 'onderling niet samen hangend' van de hand gewe zen en weigerde tijdens een gesprek met de aartsbisschop over het plan te praten. Krachtens de grondwet van 1980 stelt de militaire raad ('junta') te zijner tijd een pre sidentskandidaat voor die in 1989 bij een volksraadpleging verkozen kan worden als op volger van Pinochet. De huidige president, die chef van de strijdkrachten was onder burgerpresident Salvador Allende, bracht zijn linksgeoriënteerde voorgan ger ten val bij een bloedige militaire staatsgreep op 11 september 1973. De 70-jarige generaal heeft in het recente verleden tegenstrijdige ver klaringen afgelegd aan gaande de vraag of hijzelf in 1989 nog zin heeft in een nieuwe termijn. Links gerichte partijen hebben opgeroepen tot een staking van twee dagen te gen de regering. De democra tische volksbeweging (MDP), een coalitie van partijen ter linkerzijde, heeft zich aange sloten bij een oproep van de Burgerraad, een niet aan partijen gebonde oppositio nele groep, op 4 september een dag van protest te vieren. Op die dattim zijn in de Chi leense geschiedenis regelma tig presidentsverkiezingen gehouden. Maar de MDP wil dat de oproep uitloopt op een werk onderbreking van twee da gen. 'Wij roepen alle Chile- nen op het land op 4 en 5 sep tember van Arica tot Magal- lanes te verlammen waar bij we aandringen op het af treden van Pinochet en de vorming van een overgangs regering', aldus de coalitie in een verklaring. (ANP) (en- Alleen geld wordt door de DE SFEER in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo wordt in toenemende mate bepaald door het verzet van de groep-Bruns- wijk in Oost-Suriname. Het offi ciële persbureau SNA ver spreidde dinsdag een bericht waarin 'hardnekkige geruchten' over nieuwe schietpartijen in de buurt van Albina en Stolkertsij- ver werden tegengesproken. Het persbureau zegt 'uit welinge lichte bronnen' te hebben vernomen dat de situatie in het oosten van het land 'vrij rustig' is. Ook wijst SNA erop dat de brug over de Commewijne-rivier bij Stolkertsijver onbeschadigd is. Met deze mededeling wilden de autoriteiten ken nelijk de in Paramaribo circulerende geruchten uit de wereld helpen dat de groep-Brunswijk deze enige brug over de Commewijne.heeft opgeblazen. Op verscheidene plaatsen in de hoofdstad zijn borden verschenen met leuzen gericht tegen 'buitenlandse in terventie' en de activiteiten van 'huur lingen'. Op initiatief van de vrouwen sectie van de 25 februari-beweging is opgeroepen om woensdag in Parama ribo te demonstreren tegen de 'laffe aanvallen van de groep-Brunswijk', de 'aanwezigheid van huurlingen' in het oostelijk grensdistrict en de 'buiten landse bemoeienis'. Zegslieden nemen Ronnie Brunswijk. - fotoanp aan dat ook bij de Nederlandse ambas sade zal worden betoogd. In Paramaribo is de controle van het verkeer de laatste dagen verscherpt. Vooral op de uitvalswegen worden auto's nauwkeurig onderzocht. Op en kele plaatsen, onder meer bij de Memre Boekoekazerne, zijn onlangs zandzak ken opgestapeld. De afgelopen dagen is in de hoofdstad een pamflet verspreid, waarin vernie lingen aan openbare gebouwen werden aangekondigd. Die vernielingen zouden voor dinsdagmorgen 11.00 uur (Suri naamse tijd) worden aangericht, maar voor zover bekend is daar niets van te recht gekomen. Het pamflet was niet ondertekend. Zegslieden in Paramaribo gaan ervan uit dat de aangekondigde reis van le gerleider Bouterse naar Libië wegens de situatie in Oost-Suriname niet door gaat. Volgens minister Herrenberg van buitenlandse zaken zou Bouterse eind deze maand op uitnodiging van de Libi sche leider Gaddafi een bezoek brengen aan Tripoli. Volgens plan zou de leger leider daarna samen met Gaddafi naar Harare (Zimbabwe) reizen voor de top conferentie van de organisatie van niet- gebonden landen. Een woordvoerder van de nationale voorlichtingsdienst in Paramaribo verklaarde dinsdag 'niet op de hoogte te zijn' van deze reis. De Nationale Assemblée liet een voor maandagavond aangekondigde open bare vergadering over de ontwikkelin gen in het Marowijne-gebied niet door gaan. 'Uit oogpunt van nationale veilig heid is daarvan voorlopig afgezien', zo luidde de verklaring. Wel vergaderden regering en Assemblée achter gesloten deuren. Van officiële zijde is bekendge maakt dat de regering twee leden van de Assemblée heeft gevraagd deel te ne men aan een crisiscentrum. (ANP) (ADVERTENTIE) VRU SFAREN Pens Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN - Voor de kantonrechter in Nijme gen is gisteren tegen de Rabobank in Nijmegen wegens discriminatie van een Turk 750 gulden boete geëist. De bank had geweigerd te bemiddelen bij het afsluiten van een autoverzekering. Een filiaalhouder van de bank had op 16 no vember vorig jaar aan de Turk verteld dat de bank geen autoverzekeringen afsloot voor buitenlan ders. De buitenlander diende daarop een aan klacht in. De officier van justitie noemde de strafmaat niet het belangrijkste. De kantonrechter zal schrif telijk vonnis wijzen. UTRECHT (ANP) - Bij het Audet staan door de arbeidstijdverkort: week per 1 oktober ruim elf nieuw sche en administratieve sector. Deze herbezetting van ruim drie procent is voor de onder nemingsraad van De Limbur ger reden geweest om in te stemmen met de invulling van de atv met 13 roostervrije da gen en even zoveel dagen in uren per dag, zo heeft OR- voorzitter H.Veldhuis meege deeld. Veldhuis reageerde daar mee op de mededeling dat de ondernemingsraden van de GEDWEE ALS lammetjes hebben Tiers binnen de Westduitse socialis in Neurenberg zich als één man at schaard. 'Bruder' Johannes is het leri, de man die in januari de christ de kanselierszetel moet wippen. De Westduitse socialisten straler zijn de rijen zo gedisciplineerd ges Polarisatie binnen de partij is plot schillende vleugels hun strijdbijl bet aenheid en gematigdheid is met zoi de persoon van de nieuwe leider, Pybelverkoper. Zijn boodschap is duidelijk: Met en sociale toekomst voor allemaal niet. Of beter: het geloof in Rau is e Een jaar geleden nog maar kon I daar af te stormen op het kanseliers zien en winnen. Het tij voor Rau ke deelstaatverkiezingen slecht deed. "Ikheid bleek In zeer korte zo erns den, dat het defaitisme over Rau's I zmgen het eerst toesloeg in de ei '^gelijkertijd zakte Rau als een b< Hpe Rau ook probeerde zich nóg n - 'eve de Navo', 'niet in zee met de Plaats van splijten' - de tendens na De eerste, echte aanvallen op Rc pelederen. Uit de hoek van Rau's Schmidt, kwam het meest vernietic zen'. Rau is er niet kwaad om geword da< alles begrijpende van Rau, de d' randen, het vermijden van een dat alles wekt binnen de socialist "oisvader Rau zal niemand echt te jdaar straks moet hij wel echt in de a|eten Kohl, de man met een zeldz; Harmonie, verzoening, fantastisc politicus de verzoening en waar b aardig zijn win je zeker in Duitslanc zoveel als een wonder gebeuren 'poral met zijn economische verhc slaan.

de Stem | 1986 | | pagina 2