CURSUS, 4Axelsestraat in de toekomst ontlasten AN JA DE SMIT UIT SLUISKIL Zuidlandtheater zet beleid voort SDO haalt fors uit Ouderen Sluiskil vieren 10 jaar dienstencentrum Promotie Hontenisse krijgt eerste aanzet markten Kerken in Z-Vlaanderen Uitslagen Beaumetz DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 BURGEMEESTER TIJDENS OPENING FEESTEN: D ocumentatie- centrum blijft zelfstandig Z1VK Terneuzen start nieuw seizoen Kampioenschap HSV Platzak Westdorpe 'AFSPIEGELING VAN WAT IN NEDERLAND GEBEURT MET KLEURIGE PEN Toerclub Hulst rijdt route W esterschelde DE STERRE VAN ZEELAND Spe The Ramblers in de oude bf THE RAMBLERS, het ooit zeer populaire dansorkest van de VARA, geeft zater dag 13 september een jubi leumconcert in de Zeeuwse bibliotheek. In de bibliotheek is ook een overzichtstentoonstel ling over het orkest te zien. Deze expositie omvat een belangrijk aantal omslagen van bladmuziek van de po pulaire liedjes van de band. Deze zijn geselecteerd uit de collectie bladmuziek van de muziekafdeling van de bi bliotheek, die in totaal zo'n 140 liedjes van The Ram blers in bezit heeft. De tentoonstelling toont bovendien een verzameling foto's, knipsels en video-op namen van oude filmpjes van de groep. Uiteraard zijn ook muziekfragmenten te beluisteren. Er is ook aan dacht besteed aan de muzi kale ontwikkeling van het orkest. De band werd in '26 opge richt door pianist Theo Uden Masman en bestond aan vankelijk uit acht leden die zich voornamelijk toelegden op de Anerikaanse jazzy' muziekstijlen. In de loop van de dertiger jaren groeide de band vut tot elf man en het repertoire onderging een verandering. Swingmuziek ging een belangrijke rol spe len, maar om aan de smaak van een breed publiek tege moet te komen werd daar naast aandacht besteed aan dansmuziek, shownummers en Engelstalige, Franse en Nederlandse songs. Het orkest ontwikkelde in DE TENTOONSTELLING over de geschiedenis van de kerken in Zeeuwsch-Vlaan deren is met enkele weken verlengd. De expositie in het IJzendijkse Streekmuseum is nu nog tot en met zondag 19 oktober te zien. Amper een week later gaat in het Streekmuseum een nieuwe tentoonstelling van start. Deze heeft als on derwerp alles wat met rouwmelding te maken heeft, zoals bidprentjes, rouwkleding enzovoorts. Van ome duivensportmedewerker TERNEUZEN - Het aange- duide fondkampioenschap in kring Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen is dit jaar gewon nen door de combinatie Koch- Riemens uit Terneuzen. On- aangeduid fondkampioen Werd A. Arens uit Spui, beiden lid van de de postduivenvere- De Eendracht te Ter- neuzen. Eindstand aangeduid: 1. Koch- Rienmens 3953 punten; 2. J. du Sluiskil 3827; 3. G. Snelders 4. Th. Kox 3562, beiden Sas van Gent; 5. A. Arens, Spui 3254; 6. R- van de Berghe 3292; 7. combina tie Elegeert 3079, beiden Sas van Gent; 8. R. van de Veeke, Terneu- Jen 3046; 9. D. Dieleman, Axel 3027; I 10. G. Begijn, Sas van Gent 3002 Punten. Onaangeduid: 1. A. Arens, Spui 7332 punten; 2. G. Begijn, Sas van Gent 7158; 3. Th. Kox, Sas van Gent 6693; 4. R. van de Veeke, Ter- neuzen 6187; 5. J. du Puy, Sluiskil "092; 6. D. Dieleman, Axel 5927; 7. J. «n P. Nolet, Axel 5091; 8. Koch-Rie- ■nens, Terneuzen 5089; 9. C. de Gock, Boschkapelle 4899; 10. R. van ue Berghe, Sas van Gent 4843 pun- I ten. He Eendracht Terneuzen, 253 duiven, 1091,22 mpm: 1. A. Nieuwelink, 2 en 3. M. de Roo, J. Doorns en dochter, 5 en 7. Van onze correspondent TERNEUZEN - Burgemeester C. Oc- keloen van Terneuzen hoopt tijdens zijn ambtsperiode het plan te verwe zenlijken de Axelsestraat, een drukke verkeersader, te ontlasten door het verkeer via de mr. F.J. Haarmanweg om te leiden. „Zodoende zou een grote wens van mij in vervulling gaan. Na melijk het verbinden van twee winkel centra", aldus Terneuzens eerste bur ger. Vervolgens verrichtte hij de officiële ope ningshandeling van het vierdaagse winkel festijn, door een scheepsbel te luiden. Deze laatste was symbolisch voor de winkeliers actie waarbij in de etalages van de deelne mende zaken gezocht moet worden naar scheepsmodellen. De klederdrachtgroep Het Land van Axel vormde een mooi decor voor de opening nabij de Huizingabank. Namens de Vereniging Ondernemers Axelsestraat wees de heer Den Toonder op de gunstige ontwikkelingen van het win kelcentrum. De bevolkingsdichtheid zal in de nabije toekomst zeer zeker toenemen door het bebouwen van het Java. De Axel sestraat kan hierop inspelen door het creë ren van winkelruimten op de grond van de voormalige LTS. Met een optreden van de balletgroep Li- liane Butler barstte het feest in alle hevig heid los. Voor de jeudg was er een kinder middag bij danschool Wilderbeek. Verder kon men een rondritje maken met een paardetram, waarvoor de winkeliers gratis kaarten beschikbaar stelden. De winkel- groep 'Hart' van de Axelsestraat hield op het plein voor het GAK-gebouw een miss Axelsestraat-verkiezing, trapautowedstrijd en diverse volksspelen voor volwassenen. Dans- en balletgroep Anita Boone ver zorgde 's avonds een dansdemonstratie. Burgemeester Ockeloen luidt de fees ten in. - foto de stem cofi j. de boer MIDDELBURG - Het Zeeuwsch Documentatie Cen trum blijft een zelfstandige pösitie houden binnen de Zeeuwse bibliotheek. Het be stuur van de bibliotheek heeft gisteren dit besluit bijna una niem (10 tegen 1) genomen. ui '"Vervolgens moest men be slissen of het centrum een zelfstandige afdeling blijft of dat het als een aparte werk eenheid moet gaan opereren. Met 6 tegen 5 besloot men voor de eerste oplossing te kiezen waardoor de onafhankelijk heid maximaal gegarandeerd is. Het bestuur van de biblio theek wilde in eerste instantie het centrum onderbrengen bij een van de andere afdelingen. Dat plan ontketende echter een golf van protesten. Veel instellingen, waaronder zes Nederlandse en een Britse universiteit, verklaarden zich tegen. Ook vele Zeeuwse organisa ties, zoals heemkundige krin gen en het Zeeuwsch Genoot schap, waren fel tegen. Het ij lings gevormde comité 'Vrien den van het Zeeuwsch Docu mentatie Centrum' dat de pro testactie leidde, is tevreden met het besluit van het be stuur. Het centrum blijft nu herkenbaar en er bestaat voorlopig geen gevaar dat de gespecialiseerde medewerkers ander werk moeten doen. Van een omer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu- zense afdeling van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIVK) begint in de tweede week van september met het nieuwe cursusseizoen, dat op enkele punten is uitge breid. Woensdag 3 september is er een inschrijfavond in de Terneuzense Muziekschool. De al langer bestaande cur sus algemene cultuurgeschie denis is dit seizoen uitge bouwd tot twee verschillende cursussen die samen met de muziekschool zijn opgezet; een basiscursus op dinsdag en een vervolgcursus op vrijdag. Dinsdag 9 en vrijdag 12 sep tember zijn er twee openbare lessen waar de docenten infor matie over de inhoud van de cursussen zullen geven. In ok tober begint het ZIVK even eens samen met de muziek school met een cursus alge mene kunstzinnige vorming voor kinderen van 6 en 7 jaar. De nadruk ligt daarbij op mu ziek en handvaardigheid. Ook de cursus tekenenfechil- deren heeft dit seizoen een an der jasje gekregen. Dit jaar concentreert de cursus zich op het tekenen en schilderen naar levende modellen. Daarnaast blijft er een algemene cursus tekenen, schilderen en grafi sche technieken. Ook is er weer een speciale cursus gra fische technieken voor mid delbare scholieren. Deze cursus voor middel bare scholieren is een van de drie korte cursussen van 10 lessen van het nieuwe seizoen. De twee andere houden zich bezig met wandkleden maken en batikken annex zijde schil- deren.In een viertal kindera teliers voor leeftijdsgroepen tussen 6 en 12 jaar kunnen kinderen van de lagere school kennis maken met creatieve handvaardigheid, zoals teke nen of boetseren. Tenslotte biedt het ZIVK in Terneuzen een cursus boetse- renbeeldhouwen en handvor menpottenbakken. De jaar cursussen duren 33 lessen, be halve de twee cursussen cul tuurgeschiedenis, die uit 30 lessen bestaan. Steelant huldigt 200ste leerling Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Bij de Steelant Mavo werd on langs de tweehonderd ste leerling ingeschre ven. „Een kleine mijl paal, maar voor ons groot genoeg om feeste lijk te vieren", aldus di recteur C. Vermeulen. Nietsvermoedend werden gisteren alle leerlingen verzocht naar de kantine te komen, waar een podium stond opgesteld. Toen eenmaal duidelijk was waar het om ging, werd de spanning er nog even in ge houden: „Ze komt niet uit Axel, nee, uit Terneuzen komt ze ook niet." Anja de Smit uit Sluiskil bleek de gelukkige. Als cadeau kreeg ze haar boe kengeld, bijna 190 gulden, te rug. De andere leerlingen kre gen allen een versnapering aangeboden. Een en ander werd nog eens dunnetjes overgedaan in de le- rarenkamer, waar Anja in aanwezigheid van haar ouders het boekengeld officieel kreeg uitgereikt. De voorzitter van het schoolbestuur, M. Ver munt bood tevens bloemen aan Anja's moeder aan. Hij sprak de hoop uit dat de Stee lant ook in 1987 weer eenzelfde aantal leerlingen zal hebben en wees op de gelukkige ont wikkeling dat de school in te genstelling tot veel andere scholen leraren heeft moeten aannemen in plaats van laten afvloeien. De Katholieke School voor Mavo, 'De Steelant', een van oudsher bekende school in de Anja de Smit krijgt haar boekengeld terug streek, heeft verschillende moeilijke periodes achter de rug. In de zeventiger jaren trad ten koste van de school een verdringings-effect op door het ontstaan van grotere scholengemeenschappen. Na een 'nieuwe oriëntatie' begin jaren tachtig nam het leerlin gental zienderogen toe. Van 148 leerlingen in 1980 groeide de school tot 187 in 1985 en nu tot boven de 200. „Een stijging die des te opmerkelijker is, daar de laatste jaren het aan tal schoolverlaters van de ba sisschool juist dalende is", al dus Vermeulen. Een ander probleem leek een jaar gelden de HEF-VO (Herschikking en Fusie Voort gezet Onderwijs) te worden. De norm werd door de toen malige minister van Onder wijs, mevrouw Ginjaar, ge steld op zestig leerlingen per leerjaar. Dat betekende dat de Steelant dus tweehonderden veertig leerlingen zou moeten hebben om opheffing te voor komen. Na veel kritiek in het land werd het gevreesde wets- - foto de stem cor j. de boer voorstel ingetrokken en is nu volledig van de baan. De groei van de school en de slechte staat waarin de gebou wen zich bevinden maken een nieuw onderkomen noodzake lijk. Een oplossing is inmiddels gevonden. Volgend jaar vindt er een ruil plaats met 'De Schans' die nieuwbouw gaat plegen. Het -nog vrij nieuwe- gebouw van die school werd te klein en kon niet worden uit gebreid. Voor de Steelant is het echter groot genoeg. In het najaar van 1987 wordt de nieuwe school betrokken. Van ome correspondent WESTDORPE - Op het viswater De Molenkreek hield de hengelsportvere niging Platzak te West dorpe de jaarlijkse club- kampioenschappen voor jeugdleden. De jongsten, die voor dit kampioenschap in een aparte klas waren inge deeld, moesten niet onder doen voor hun oudere clubgenoten. Uit deze cate gorie kwam zelfs de jeugd kampioen. Eindklassement: 1. en jeugdkampioen: Frank Mechelinck, 2. Erwin de Roover, 3. Tim Poppe, 4. Kurt van Vooren, 5. Ronny Verbrugge. Ook hield De Platzak het clubkampioenschap match-hengelen. Hiervoor bestond een redelijke be langstelling. Voorzitter F. Sijnesael was duidelijk de sterkste in deze aparte tak van de hengelsport. Uit slag: 1. F. Sijnesael 3200 gram, 2. F. Clauwaert 1700, 3. A. de Wilde 1420, 4. H. van den Abeele 1160, 5. M. Droesbeke 1110 gram. Van een omer verslaggevers TERNEUZEN - De program mering voor het nieuwe sei zoen in het Terneuzense Zuid landtheater ligt geheel in de lijn die de schouwburgcom missie de laatste jaren heeft gevolgd. Door een grote ver scheidenheid in het aanbod wil de commissie een afspiege ling brengen van wat er zich op de Nederlandse podia af speelt. Het seizoen begint 24 september met een cabaret voorstelling van Jenny Arean. Voorzitter W. van Walra ven: „De commissie heeft alle voorstellen van de program maraden zo evenwichtig ge vonden, dat ze ze allemaal heeft geoedgekeurd". Er be staan drie programmaraden die zich met de planning van de verschillende activiteiten in het Zuidlandtheater bezighou den: een programmaraad voor de filmvoorstellingen, een voor de podiumactiviteiten en een die zich richt op voorstel lingen speciaal voor de scho len. Voor de activiteiten in het nieuwe seizoen heeft het Zuid landtheater een budget van 140.000. De inkomsten wor den geraamd op 80.000, zodat de gemeente 60.000 aan sub sidie moet bijleggen. De totale exploitatiekosten voor de ge meente Terneuzen bedragen ƒ450.000. Volgens Van Walra ven stijgen deze de laatste ja ren niet, ondanks de toename van het aantal voorstellingen. „Dit bereiken we bijvoor beelddoor keihard te onder handelen met gezelschappen over de prijzen". Het voorstel tot reorganisa tie van het theater dat de schouwburgcommissie op stelde ligt momenteel bij het college van b en w, dat zich volgens Van Walraven nog over de zaak moet buigen. Volgens de nieuwe constructie komt er een directeur als alge meen leider van het theater (de opvolger van de in mei vertrokken artistiek leider Michiel Otten), met onder zich een hoofd exploitatie en twee technici in vaste dienst. Deze werkwijze brengt ƒ12.000 ex tra kosten mee. Van Walraven acht de kans gering dat een eenmaal aange stelde directeur de kosten zal verhogen door hogere eisen te stellen. „Het Zuidlandtheater werkt op een kleinschalige ba sis. En die kleinschaligheid is de beste garantie dat 't geen kind met een waterhoofd wordt", aldus de voorzitter. De programmaraad film heeft als grootste wens een eigen ruimte om iedere don derdagavond een voorstelling te geven. De voorkeur gaat daarbij uit naar een ruimte binnen de muren van het theater. Momenteel staat het projectiescherm op het po dium van de grote zaal en dat geeft weieens problemen met geluidsoverlast door andere activiteiten in de foyer. Vol gens Van Walraven is dat pro bleem niet te verhelpen, omdat de constructie van het Zuid landtheater 'het geluid als het ware verder draagt'. Naast twee voorstellingen voor het basisonderwijs heeft de programmaraad onderwijs een toneelvoorstelling voor middelbare scholieren georga niseerd in samenwerking met de werkgroep bestrijding van dalisme van de gemeente. Het toneelstuk met de titel 'Nou, en..?' sluit aan bij het lessen pakket dat de werkgroep voor de scholen verzorgt en is be doeld voor de tweede en derde klassen van de middelbare scholen. Van ome sportmedewerker AXEL - In de laatste oefen duels heeft SDO fors uitge haald. In eigen huis klopte het Corn Boys met niet minder dan 6-2. In de overige duels waren de uitslagen 'normaal' te noemen. SDO-CORN BOYS 6-2 - De gastheren waren duidelijk op dreef tegen het een klas hoger uitkomende Com Boys. Via treffers van Robby van Laere en Eddy van Pamelen nam SDO een 2-0-voorsprong. Eric Klaassen scoorde 1-2, waarna na de hervatting Pascal van Vliet 2-2 liet noteren. Drie gave treffers van Werner Bis schop op rij brachten de stand op 5-2. Mark d'Hont bepaalde via een solo de eindstand op 6- 2. GRAAUW -HW'24 1-3 - Hulst verwerkt het oefenpro gramma prima. Voor de thee kwam het op voorsprong door een doelpunt van Biesbroeck. Emelier zorgde voor de gelijk maker, waarna Edwin Mol- ders zijn eigen doelman pas seerde: 1-2. Willy Gijssel be paalde de eindcijfers op 1-3. En daarmee kreeg HW'24 wat het verdiende. GROEDE-HOOFDPLAAT 1-2 - Na een kwartier spelen zorgde Richard Capello voor 0-1. Na de hervatting werd het 0-2 door Mark Wabeke. Tien minuten voor het eindsignaal bepaalde Jack van der Hooft de eindcijfers in dit niet hoog staande duel op 1-2. OOSTBURG-IJZENDIJKE 1- 1 - IJzendijke was in de eerste helft beter, maar verzuimde afstand te nemen. Het doel punt van Eric van Poucke in deze periode was te gering voor de volle winst. Jurgens bracht Oostburg na de pauze langszij. Hij strafte een bui- tenspelval, die IJzendijke niet goed hanteerde, af. VOSMEER-BIERVLIET 3-1 - In de eerste helft vielen er geen doelpunten te noteren. Na de hervatting scoorden voor de thuisclub achtereen volgens Fred Hommel, Frans Verhees en Ronny Vader. Biervliet kwam niet verder dan één goal. ROOD WIT-BRESKENS 1-0 - Breskens draait goed. On danks de nederlaag liet het een goede indruk achter. Het verlies kwam op het scorebord in St.-Willebrord door Gerry Munsters. Deze benutte een kwartier voor tijd een straf schop. STEEN-WALCHEREN 0-0 - STEEN miste enkele kansen, waardoor in dit sobere duel de brilstand bleef gehandhaafd. HULSTERLOO-RIA 1-4 - Eg- bert Audenaerd en Marlon van der Goes zorgden voor 0-1, voordat Mark van Hecke de ruststand op 1-2 bracht. Ro nald Staal scoorde nog twee keer na de hervatting. HOOFDPLAAT-ZAAMSLAG 1-3 - De combinatie van Hoofdlaat 1 en 2 was minder doeltreffend dan Zaamslag. Gijs Lokhorst en Jan de Zwarte brachten de groen- witten op 0-2 voor Hoofdplaat iets terug kon doen. Gijs Lok horst bepaalde de uiteinde lijke eindcijfers op 1-3. Van een omer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Burge meester en wethouders van Hontenisse hebben een eerste aanzet gegeven voor het beleid om de gemeente meer bekend heid te geven. Alles raadsleden hebben een kleurige pen gekregen waarop in vette letters de naam van de gemeente gedrukt staat. De pen, zo liet de burge meester weten naar aanlei ding van een vraag door me vrouw J. de Kock-Ringoot, zal deel gaan uitmaken van een 'verassingspakket' voor nieuwe inwoners. Gehoopt wordt dat ook de middenstand daar wat spulletjes zal instop pen. Sommige raadsleden had den als eens verbaasd naar de das van de burgervader geke ken, maar hun nieuwsgierig heid werd in de rondvraag be vredigd. De das, met het gemeente wapen erop, zal binnenkort aan alle raadsleden worden verstrekt. „Wat ik aan heb, is nog maar een proefexem plaar", aldus de burgemeester. Hij kondigde aan dat er ook nog suikerzakjes met lok kende tekst op komst zijn. „En dan maar hopen natuurlijk dat er veel koffie gedronken wordt. Dan kunnen veel men sen het lezen". „Ik vindt het een goede zaak dat de ge meente gepromoot wordt", haakte B. Pauwels in, „maar we gaan gaan de raadsleden toch niet uitrusten met kos tuums en dergelijke, hoop ik". AMSTERDAM - In Bintje 35- 50mm van de oogst 1985 werden 46 contracten verhandeld voor leve ring april tegen f 26,00 tot f 25,60 per 100 kg. De stemming was prijs houdend. In Bintje 50mm werden 812 con tracten verhandeld voor levering april bij een prijs van f 48,00 tot f 46,00 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. GOES, 27 augustus - Komkommers kas stuk: kil 33. 38-41, 40, 46. Pa prika groen kg: kil 110-120, kl2 85. Sla natuur st: kil B 32. Glas toma ten krat: kil A 460-540, B 560, C 390, kl2 B 480. Andijvie kg: kil A 89, kl2 A 55. Bloemkool st: kil 100-110, GR 85-110, kl2 60, GR 50-70. Broccoli: kil 230. Fijna peen 'waspeen': kil C 19. Bospeen natuur: kil 46-53. Courgettes stuk: kl2 20. Spinazie kg: ldl 85. Spitskool: kil A 15-16, kl2 A 12-17. Snijbonen glas kg:kll FN 160, kl2 KR 100. Snijbonen kg: KR 95, kl2 FN 85, KR 85. Sperciebo- nen kg: kil GR 63, kl2 GR 63-78. Pronkbonen kg: ki2 FN 90, GR 85- 100. Prei kg: kl2 A 83-85. Rode kool kg: kil A 47-53. Savooie kool groen kg: kil A 28-40. Kroten kg: kil A 44, B 22. Kroten bos: kl2 31. Winter peen: kil GR 19-25. Uien kg: kil BO 39-51, GR 44, MI 10. Peterselie bos: kil 15-22. Selderij bos: kil 13- 26. Appelen diversen: kil 74, 85, 82. Benoni: kil 30-39, 87-111, 122-141, 114-120, kl2 24, 88-89, 110-115, 101. Summerred: kil 63-102, 95-123, 78- 114, k!2 47,67. Discovery: kil 42,124, 125-146, 142-160, 152, kl2 56, 89, 102. Scarlet Benoni: kil 84-106, 150,137, kl2 30. James Grieve: kil 68-71, 63, kl2 53-66, 47-67. Tydeman's Early Worcester: kil 59-88, 95-111, 83-105, 80-87, kl2 72-74, 69-81, 74. Clapp's Favourite: kil 76-81, 103-106, kl2 27-39, 37-80, 74-90. Triomphe de Vienne: kl2 83, 108, 122-123. Prui men: kl2 75. Belle de Louvan: kil 110-200, B 120-230, kl2 55-190, FA 40-100, GR 110-180, RP 30. Czar pruim: kil 140. Monsieur Hatif: kil 250-270, kl2 150, GR 240. Reine Claude D'Althan: kil 240-320, k!2 150-170, GR 240. Reine Victoria: kil 260-310, B 230-340, kl2 75-220, FA 35-45, GR 75-290, GS 70-100. Aard beien open gr.ds.x 500 gr: kil 141- 422. Meloenen st.: kil 110-280. Rondom doos X 500 gr: kil B 65-72. Bramen 4 kg industrie: kil +2 341- 346, kl2 IN 150. Bramen doos x 200 gr: kil 62-75, kl2 49-50. Bramen doornloos ds. X 200 gr: kil 64-89. Frambozen doos x 200 gr: kil 540- 580. Vroege aardappelen: kil DR 27, GR 60, KR 65-76, MI 56-59, kl2 DR 29, GT 57, KR 66-85, MI 47. Eer steling vroeg: kil BO 69-72, kl2 BO 70, MI 61. Late aardappelen: kl2 BO 68, DR 15, GR 53-59, KR 42-60, MI 27-48. Totaal aantal colli 21200. Op gave perenval vóór 29 augustus 10 uur. Prijs 15 ct per kg. Terneuzen- Per stuk. Bloemkool A; 74-105, A2; 60-94, B; 55-65, B2; 43-50. Komkommers 48. Per bos; Bospeen 59-69. Per doos. Bramen 31-99. Per kilogram; Breekpeen 31- 354, Prei 77-84, Princesse bonen 58- 103, Savooije kool 53-62, Rode kool 28-37, Kassnij bonen 105-116, Stok- snijbonen 85-110, Uinen 54-55, Pa prika groen 270. Tomaten per bakje a zes kilogram, Klasse a; 410, b; 510-530, Vleestomaten klasse b; 460, BB 520, BBB 420. Per kilogram Pruimen Belle de Louvain 118-145, Reine Claude 128-130, Czar 62-64. Van ome correspondent HULST - De toerclub Hulst gaat voor de veertiende keer de Westerschelderoute rijden. Een tocht over 200 kilometer met vertrek en finish in Hulst. Voor de recreatieve fietsers van start gaan kan ingeschre ven worden in het TC Hulst clublokaal, 't Ros Beijaart tus sen 7.45 en 08.00 uur. De recreatieve fietsers hou den een gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur aan. Van onze correspondent SLUISKIL - De stichting Welzijn voor Ouderen heeft voor za terdag 6 september een feestelijke spelmiddag voor alle Sluis- kilse bejaarden op het programma staan. Men viert dan het feit dat tien jaar geleden het dienstencentrum De Sterre aan de Pierssenpolderstraat in gebruik werd genomen. Tevens neemt men afscheid van de heer Duine, die zich vele jaren voor het ouderenwerk in Sluiskil heeft ingezet. Het dienstencentrum dat druk wordt bezocht, gonst van de activiteiten. Zo kan men er handwerken, kaarten, biljar ten, pier- en gaaibollen of een spelletje jeu de boule spelen. Ook kunnen ouderen zich be kwamen in het volksdansen. Verder wordt er gymnastiek voor ouderen gegeven en is het Sluiskilse zangkoor actief. Zaterdag 6 september be gint de jubileumviering om 14.00 uur met de huldiging van de heer Duine, met medewer king van de fanfare van Sluis kil. Tevens verlenen hun me dewerking het zangkoor onder leiding van mevrouw Benja- minsz en de volksdansgroep van mevrouw Van de Velde. Voor wie geïnteresseerd is in het verleden van het diensten centrum en Sluiskil en omge ving, worden dia's van vroeger vertoond. Om half vier begint een grote spelenmiddag met onder meer bollen, sjoelen, koersbal en biljarten. Er zijn mooie prijzen te winnen. Tijdens de spelletje wordt de muziek ver zorgd door het draaiorgel van de heer Jansen. Om half zes neemt de heer Seerig met zijn elektronisch orgel het muzi kale gedeelte over en begint een disco voor bejaarden.

de Stem | 1986 | | pagina 16