'n Nieuwe zithoek zonder slijtage. Koers Koewacht is sterk bezet Grieteloop voor sterke Picavet Druk programma voor trimmers Graauw is op dreef CONCOURS HIPPIQUE VOOR PAARDEN EN PONY'S Braderieloop Axel igeren op Knties met |mmers GRASZODEN Bestuur van Vossereyers Belgische crossers superieur Titelstrijd fietscross in Oostburg Snel geld nodig? 01860-13055 Bejaarden- schieting W. BAKKER PONDERDAG 28 AUGUSTUS 1986 DiÜ gratis inschr.! „Prisma" Tarot Programma Absdale Slijtagevrij lenen begint met een goed advies. U wilt natuurlijk gunstige voor waarden en een laag tarief. Kom snel eens met ons praten. NMBBANK Lenen? De NMB denkt met u mee. CVC-toernooi voor Morres Nadorstloop Middelburg Deelnemende verenigingen Aanwinsten wielerclub Jubileum van Oemoemenoe Titelstrijd meerkamp in Zierikzee Klassement liefhebbers/ veteranen A54 aan De Stem, Postbus 3229, sen van onze rayonkantoren. I de enveloppe linksboven het geldzaken Wij helpen u gemakkelijk per telefoon. 5000 60 x 111.12.6% 10100 60 X 216.11,0% 23000 72 X 431.11,0%. 32000 96 X 492.10,9% 40000 96 X 615.10,9% voorschotbank Crefinass tot 21.00 uur geopend (huis)dieren JONGE herder t.k., 10 tot 12 wkn., prijs n.o.t.k., gra tis afhalen jong poesje. Acaciastr. 21, Vogelwaar de. diversen do. 28 aug. zaal „Molen hof", Kloosterzande, aanv. 13.30 uur. 25,-gratis. op bestelling TUINCENTRUM TUINARCHITECTUUR Guido Gezellestraat 27 Terneuzen, tel. 01150-17911 T14 PAGINA SPORT 3 Van onze sportmedewerker PHILIPPINE, HENGSTDIJK EN KOEWACHT II.IPPINE - In het mossel- ■p Philippine wordt vrijdag augustus een trimkoers ge- jijen voor zowel de A- als trimmers. Dit ter gelegen- van de mosselfeesten. De (rs start om 18.30 uur en de jiJirijving vindt plaats in de rate feesttent pe trimmers moeten zo'n 55 ;0meter afleggen en favorie- J, zijn Cor Verplanke, win- iar in Sluiskil, Patrick van jjle, tweede in Sluiskil, mk Peters, René Heyboer, draagt immers een trui van sponsor die uit het mossel- jrp komt en nog een aantal bekende Zeeuwen. De trim mers rijden op hetzelfde par koers als de amateurs. Zaterdag komen de trim mers aan de bak in Hengst dijk. De traditionele kermis- koers kent een bijzonder uit gebreid programma. Om 13.30 uur gaan de dames van start met alle bekende Zeeuwse en Belgische dames. Tanneke He rentals en Brigitte Wieles zijn de twee bekendste Zeeuws- Vlaamse deelneemsters. De dames moeten 30 kilometer af leggen. Om 14.30 uur is er een koers voor niet-licentiehouders (volkskoers). De verwachting is dat hieraan veel renners zullen deelnemen gezien onder meer het succes van een der gelijke koers in Hulst. Moge lijk gaat de Trimfederatie - er is zelfs sprake van een nog op te richten andere bond voor deze renners - ook op deze leest verder. Om 15.45 uur gaan dan de A- en C-categorie van start met Peters, Heyboer, Verplan ke, Bosma, Wuliems, Pieters, Jan en Joop Dubbeldam, Willy de Feber, Martens, De Ritter en Bennie de Smit als kans hebbers. De inschrijving vindt plaats bij café De Waal. Zondag is het wielercircus van de trimmers te gast in Koewacht Daar rijden de trimmers voor de amateur- koers. Om 13.00 uur gaan de A- en C-trimmers van start. De inschrijving vindt plaats in café 't Kaartershuis aan de grens. Op 7, 13 en 28 september worden de laatste koersen verreden van dit seizoen in Zeeuwsch-Vlaanderen met respectievelijke koersen in Cadzand, 't Zand (Koewacht) en IJzendijke. De prijsuitrei king van het De Stem-trim- mersklassement vindt plaats op vrijdag 17 oktober in café 't Kaartershuis in Koewacht. fterke bezetting in Absdale Werkgroep Brabant: ser. m/v-relaties 076-133053/013-671746. Stichting -centrum voor paranor male ontwikkeling- vraagt medewerkers voor werk groep en belangstellenden die kursus(en)/lezing(en) willen geven. Op 18 sept. a.s. start de kursus voor beginners. Voor alle opgave (na 18 uur) tel. 01140-11377. Bonte- hondstr. 5, Hulst. Maandag 25 aug. is mijn dochter Thea B. getrouwd met Theun. Ik wens hun veel sterkte en geluk. Moe der van Thea. De Kantonrechter te Middelburg heeft bij beschikking d.d. 5 augustus 1986 aan Adriana Johanna Hu- berta van den Witten- boer, geboren te We- meldinge 29 januari 1967, wonende te We- meldinge, gemeente Kapelle, Wilhelmina- straat 48, handlichting verleend tot het teza men met haar vader de heer Adrianus van den Wittenboer, wonende te Wemeldinge, gemeente Kapelle, Wilhelmina- straat 48 een vennoot schap onder firma aan te gaan onder de naam: Dierenspeciaalzaak „De Oosterschelde" te vesti gen te Wemeldinge, ge meente Kapelle, ten doel hebbende de die renspeciaalzaak en hondentrimsalon een en ander in de ruimste zin des woords, doch met inachtneming van het bepaalde in artikel 235 boek 1 van het Burger lijk Wetboek. Mr. J. Gmelich Meij ling, Notaris, Kapelle. Van onze paardesportmedewerker (BSDALE - Op de terreinen van Rob Vael in ibsdale wordt zaterdag 30 augustus een sterk «zet concours hippique voor paarden en po- ly's gehouden, georganiseerd door de lande- ijke rij vereniging en ponyclub De Vosse- eyers uit Absdale. Het concours hippique, een onderdeel van de 'Pol- jerkermis Absdale', beleeft zijn zevende editie. De lolderkermis zelf is aan het eerste lustrum toe. Het actieve bestuur van De toereyers, een kleine maar pringlevende vereniging, is er geslaagd een sterk deelne- lersveld aan de start te krij- Frie Beens, de man die de jiblie relations van De Vosse- jyers op uitnemende manier irzorgt, zegt: „De zaken zijn teer perfect geregeld. We linnen de complete Zeeuwse jp verwachten in Absdale. De uiters en amazones komen Jtjjd graag naar ons concours. Ie zijn als kleine vereniging lij, dat we zo'n evenement annen organiseren. Daarbij ik niet vergeten dat we tel steun ondervinden van de «urtvereniging. De Polder- trmis in Absdale is niet meer teg te denken uit deze kleine smeenschap, met zo'n drie- onderd inwoners. We gaan er ,eer een grandioos festijn van rnken." De strijd in de Z-klasse piingen paarden zal zich (ooral toespitsen tussen Ha- ald Cornelissens met Amon (an Hulst, Piet Huige met Sa- (tno van De Weelruiters en terke Luc Cornelissens met /azal van Luctor et Emergo. de M-springklasse komt en veertiental combinaties in ictie. Belangrijkste kansheb- lers zijn hier Piet Huige met ftldon van De Weelruiters en bul Rohrbach met Pandoer an Axelse Oranjeruiters. Zij annen op zware tegenstand tkenen van Mare Broodman net Thelma van De Zwinrui- Krs, zijn clubgenote Miranda Ie Jonge met Norano en Ma sks de Badts met Titia van ■lictor et Emergo. Jammer is et dat Peter Kosters met Va- snt van Graeve Jan wat uit orm is. Normaal gesproken och een kandidaat voor een an de ereplaatsen. Van onze paardesportmedewerker ABSDALE - Het pro gramma van het con cours hippique voor paarden en pony's, dat zaterdag 30 augustus in Absdale zal worden ge houden, ziet er als volgt uit: 08.45 uur: verkennen par koers B-categorieën sprin gen paarden en pony's. 09.00 uur: aanvang dres- suurwedstrijden. B-springen pony's. 09.30 uur: aanvang B-sprin- gen paarden. 10.00 uur: verkennen par koers L-categorieën springen paarden en pony's. 10.15 uur: aanvang L-sprin- gen pony's. 11.00 uur: aanvang L-sprin- gen paarden. 12.15 uur: pauze. 13.00 uur: verkennen par koers M-categorieën paarden en pony's. 13.15 uur: aanvang M-sprin- gen pony's. 13.30 uur: aanvang M-sprin- gen paarden. 14JH) uur: parade. 15.15 uur: verkennen par koers Z-categorieën paarden en pony's. 15^0 uur: aanvang Z-sprin- gen pony's. 16.00 uur: aanvang Z-sprin- gen paarden. ateressant Bij het Z-springen pony's elooft het een interessante Irtjd te worden. Torenhoog ivoriet Is Zeeuws kampioene tianne Hanse met Liza van thouwse Ruiters. Belang- Ijkste tegenstandsters zijn serve - kampioene Nina de «uw met Shariff van oord-Beveland en Miranda (Jonge met Harold van De «inruiters. Jeroen Goossens waarschijnlijk geen rol u betekenis kunnen spelen dit geweld. Hij is de laatste (ken wat uit vorm. De strijd oi de hoogste plaats op het ((podium in de M-kiasse Iringen pony's gaat voorna- 'dijk tussen Benedict Mi- Uelsen met Beauty van Luc- et Emergo en haar clubge- °te Margot Strooband met Voor de dressuurcombina- is er een belangrijke wis- ■Ibeker te winnen. Inzet is de tote Prijs Absdale, geschon- door de buurtgemeen- i. Een fraaie wisselbokaal le veroverd wordt door de 'essuurcombinatie - on echt in welke klasse bij de 'arden, zowel als de pony's - 16 de meeste punten behaalt 'üvidueel op deze concours- 1g. 'n de Ml-dressuurklasse 'arden (ring 8) is Mare roodman met Thelma van De '"inruiters de belangrijkste "ididaat voor het oranjelint, -i moet dan wel afrekenen sterke combinaties als Ja- 'i Murre met Radetha van de ^alse Oranjeruiters en 'dny Dekker met Pythia van 16 Haringruiters. In ring 9 'at de strijd vooral tussen 'arlies van 't Westeinde met jt'eiiir van De Haringruiters, j'Tie van der Pant-Petit met '°n Chou van De Oranjerui- tFs uit Axel en het Zwinrui- ters-duo Suzan Malcorps met Zorosa en Annet Quist met Narfi. In de M2-dressuurklasse paarden is Bram Cambier met Natache van Oranjeruiters Axel de te kloppen man. Hij moet trachten Renata Mahu met Vumona van De Honte- ruiters en het koppel van de organiserende vereniging Luctor et Emergo, Claudia Fassaert met Hunter en Mir jam de Feber met Verano van zich af te schudden. In de Z2- dressuurklasse paarden zal het moeilijk zijn voor de con currentie Zeeuws kampioene Marina de Fouw met Ticardo van Walcheren te bedreigen. Lieveke Goossens met Silven van Oranjeruiters Axel lijkt daar nog het best toe in staat. Ook Ingrid Beens met Silves ter van De Vossereyers en Centien Krijger met Urgento van Zuid-Beveland kunnen hier hoog scoren. In de Z-dressuurklasse po ny's, waarvoor zich zeven combinaties hebben aange meld, gaat de meeste belang stelling uit naar de verrichtin gen van Nicole Schieman met Happy Story van De Klep- pertjes, haar clubgenote Marja Kielman met Ibrahim en Sylvia Stoffels met Cora van De Zwinruiters. Adrianne Hanse met Liza van Schouwse Ruiters maakt haar debuut in de Z-categorie. In de M-dressuurklasse po ny's mag een open strijd wor den verwacht. Toonaange vende combinaties zijn hier: Job van Drongelen met Alarda van De Kleppertjes, Benedict Michielsen met Beauty van Luctor et Emergo, Miranda de Jonge met Harold van De Zwinruiters en Fran- cisca den Beer met Spirit van De Kleppertjes. Het achttal van de ponyclub De Kleppertjes uit Axel en bij de paarden het achttal van de Nieuwvlietse Zwinruiters zijn op papier goed voor goud in de afdelingsdressuurwedstrij den. Alles bijeen een programma dat klinkt als een klok. De rui tersportliefhebbers kunnen zaterdag 30 augustus weer volop aan hun trekken komen in Absdale. Nicole Schieman met Happy Story van De Kleppertjes is favoriet in de Z-dressuurklasse pony's tijdens het concours hippique van De Vossereyers in Absdale. - fotowim kooyman Van onze paardesportmedewerker ABSDALE - Het bestuur van de landelijke rijvereniging en po nyclub De Vossereyers, dat de organisatie in handen heeft van het concours hippique zaterdag 30 augustus in Absdale, is als volgt samengesteld: Henny Suy, voorzitter; Jean-Paul Beens, secretaris-penning meester; Frie Beens, public relations en Ad Bergs. Parkoersbouwer in Absdale is de bekende Brabander Bertus Kommers en als wedstrijdleider fungeert Henk Cijsouw. (ADVERTENTIE) Van onze volleybalmedewerker CLINGE - Het eerste volley baltoernooi van het nieuwe seizoen zit er op. CVC uit Clinge hield zijn dertiende uitentoernooi op de oefenvel- den van de plaatselijke voet balvereniging. Er waren 39 teams, waaronder een aantal Belgische. Bij de district steams wonnen de dames van Morres 2. Voor de meeste deelnemers was het eigenlijk de eerste wedstrijd die ze speelden. De organisatie moest in verband met de slechte weersomstan digheden de aanvang van het toernooi nog een uur uitstel len, maar daarna gingen de wedstrijden van start. De Fluutcup werd gewonnen door Magyarbodojk, een team voet ballers dat onlangs in Boeda pest logeerde in een straat met deze moeilijke naam en uit Clinge en omgeving komt. De prijsuitreiking werd verricht door W. Kayser. Hij kon tevens de volgende eindstanden bekend maken: Heren-recreanten: 1. Marino Sport, 2. Morres 2,3. team Walcheren, 4. Akki- moto, 5. Vlinderkes, 6. PTT. Dames- recreanten: 1. Elive, 2. Parkvrienden, 3. Buggenhout, 4. Morres 5, 5. Ons Genoegen, 6. Jeroen, 7. Proprijsstop, 8. CVC 2, 8. Morres 4. Districtsteams heren: 1. team Sport, 2. Mask Vlissin- gen, 3. CVC 1, 4. ATEA. Dames: 1. Morres 2, 2. Morres 1, 3. CVC 1, 4. Morres 3,5. VC Spectrum, 6. Verbunt Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG - De atletiek vereniging Dynamo houdt vrijdag 29 augustus de Na dorstloop, een prestatieloop met als afstanden 4, 8 en 12 ki lometer en tien Engelse Mijl. Deze laatste afstand is te vens het clubkampioenschap voor de leden van de organise rende vereniging. Het start schot wordt om 19.30 uur gege ven aan de Nadorst/Prooyen- seweg te Middelburg. Inschrij ven in de kantine van De Na dorst. Van onze paardesportmedewerker ABSDALE - Aan het concours hippique voor paarden en po ny's, dat zaterdag 30 augustus in Absdale wordt gehouden, wordt deelgenomen door rui ters en amazones van de vol gende verenigingen: Oranjeruiters, Axel; De Kleppertjes, Axel; De Honte- ruiters, Kloosterzande; Hulst, Graeve Jan, Sas van Gent; Luctor et Emergo, Zaamslag; De Haringruiters, Biervliet; De Paardebloem, Kloetinge; Noord-Beveland, Kortgene; Zuid-Beveland, Kruiningen; Burghtruiters, Middelburg; BRU, Bruinisse; Vlaandertse Ruiters, Heinkenszand; Wal cheren, Arnemuiden; Schouwse Ruiters, Dreischor; Oranjezon, Vrouwenpolder; Scheldestad, Vlissingen; Dijk- ruiters, Wolphaartsdijk; Gouwe Reyers, Serooskerke; Weelruiters, Heinkenszand; Vroonruiters, Westkapelle en De Vossereyers, Absdale. Van onze sportmedewerker HOEK - De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is weer in ledental gegroeid. Cor Ver planke maakte de overstap van de trimmers naar de KNWU en reed meteen twee keer in de prijzen in België. Ook kwamen er twee nieu welingen bij met Michel Zaan (zoon van ex-coureur Ben Zaan) en Patrick van de Vij ver, beiden uit Zuiddorpe. Van onze sportredactie MIDDELBURG - De eer ste Zeeuwse rugbyclub Oemoemenoe viert zater dag 30 augustus het 15- jarig bestaan. Die dag zal tevens het nieuwe club huis worden geopend. Als onderdeel van deze jubi leumviering is er zater dagmiddag om twee uur een wedstrijd tussen Oud-Oemoemenoe en de Zeeuwse selectie 35-plus. Om 17.00 uur volgt de opening van het nieuwe clubhuis in Middelburg door Cor de Heus, de op richter van Oemoemenoe. Aansluitend is er een re ceptie tot 18.00 uur. Voor leden en oud-leden met introducé's begint er om acht uur een feestavond met muzikale omlijsting. Vrijdag 29 augustus wordt de jeugd van 8 tot 18 jaar in de feestviering betrokken. Er staat een spellencircuit op het pro gramma, er worden pan nekoeken gegeten en 's avonds om acht uur be gint er een disco-avond voor leden van 13 tot 18 jaar met een breakdance- show. Voor zondag 31 augus tus staat er nog een aan tal jubileumwedstrijden op het programma. Om 12.00 uur komt de Oemoe menoe-jeugd onder de 18 jaar uit tegen Broms- grove School RFC uit En geland; om 13.30 uur be gint de ontmoeting tussen de Oemoemenoe-dames en een Belgische selectie en als topper nemen om 14.30 uur de Oemoeme- noe-senioren het op tegen NBRC. Van onze sportmedewerker MELSELE - De return in de Holland-België-fietscross is door de Belgische rennertjes gewonnen. In totaal, over twee ontmoetingen, totaliseerden de zuiderburen 1702 punten. De Zeeuws-Vlaamse crossers ble ven op 1122 punten steken. In Melsele kwamen 92 fiets- crossers aan de start. En dat is 15 minder dan er in de inter land onlangs in Axel aan het vertrek verschenen. In deze duels heeft de afkalving even eens toegeslagen. Uitslagen jongens 5 jaar: 1. Mario de Ritter, 2. Steven van Houwaert, 3. Roelof van An- rooy. 6 jaar: 1. Marco Datthijn, 2. Donni Birger, 3. Crossby van de Abeele. 7 jaar: 1. Rutger van Anrooy, 2. Luc Bonte, 3. David Moens. 8 jaar: 1. Philip Westijn, 2. Wim Vanhijfte, 3. Philip Du- pré. 9 jaar: 1. Timothy Thaets, 2. Bart Vanhijfte, 3. Tom de Vrie- ze. 10 jaar: 1. Loek de Rijk, 2. Daniël van Houte, 3. Jurgen Willox. 11 jaar: 1. Frank Mat- thijs, 2. Eric Vonk, 3. Jimmy Vermeire. 12 jaar: 1. Nico Wil lem, 2. Pascal van Haelst, 3. Mi chel Keymel. 13 jaar: 1. Arjan de Mey, 2. Torsten de Maat. 14 jaar: 1. Tom Steels, 2. Mark Mieras, 3. Rini Datthijn. 15 jaar: 1. Piet Bogaart, 2. Larry Crombach, 3. Kurt Dik. 10 jaar: 1. Eric Fij- naut, 2. Erwin Schijvens. Meis jes A: 1. Kelly de Pannenmaker, 2. Cindy de Pannenmaker. B: 1. Judith de Mey, 2. Inge Heyvaert, 3. Ann de Koek. C: 1. Mariska Verplanke, 2. Kim van Loo, 3. Kelly de Koek. D: 1. Cindy Die- rickx, 2. Ilse Heyvaert, 3. Nadine van Eetveld. E: 1. Barbara de Ruyter, 2. Tania Westijn, 3. Nancy Schijvens. F: 1. Pascalien van Cleemput, 2. Grace Sack, 3. Anja Legrand. Van onze sportmedewerker AXEL - Het vriendschappelijke voetbal beperkte zich deze week tot de afdelingsteams. Zij waren nog vrij en speelden daarom tegen tweede teams van KNVB-formaties. STEEN 2-GRAAUW 1-3 - De mannen uit Graauw kwamen op voorsprong via het benutten van een strafschop door Eric Mahu. De ruststand ging echter met een 1-1-score in, omdat de gasthe ren eveneens en penalty benutten. Na de hervatting werd Albert Emeleer de grote man in de Graauw-formatie. Hij scoorde twee ZAAMSLAG 2-SCHOONDIJKE 0-1 - Het duurde lang voordat Schoondijke het stug verdedigende Zaamslag op de knieën had. Door de bal goed rond te spelen kreeg de equipe van trainer Wim Jansen uiteindelijk toch een kans de winst te pakken. In de zeventigste minuut ging Mark de Wever goed door en scoorde. Dat deze stand op het scorebord bleef staan, was mede te danken aan het goede keeperswerk van Schoondijke-doelman Ringoot. TERHOLE-AZW 2 2-4 - Terhole trad met vier invallers aan en dat brak de ploeg uiteindelijk op. Voor de rust kon het de AZW-ers nog bijbenen. Met een 0-1-stand - een treffer van Adrie Abrahamse - werd de thee opgezocht. Na de hervatting brak het doelpuntengeweld pas goed los. Marcel Verdurmen zorgde voor 1-1, Jan de Pooter voor 1-2 en Hubert Freyser voor 2-2. Twee gave treffers van Philip Wolfert deden de winst bij AZW terecht komen. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - Het Koewachtse wielercomité onder leiding van wielernestor Jo Verschuren, blijft actief in het houden van koersen. Zondag 31 augustus zijn de amateurs weer te gast bij de mannen uit het vlassersdorp. Favoriet in deze wedstrijd over 94 kilometer is ongetwijfeld de plaatselijke vedette Peter van Acker. Hij zal in eigen dorp, temeer daar pa Walter vice- voorzitter is van het Koe wachtse wielercomité, goed voor de dag willen komen. Dat hij hierin niet alleen staat is zeker. Met name klep pers als Eric Vereecken en Ka- rel van Goethem hebben nog wat goed te maken met de Zeeuws-Vlaamse toeschou wers. Hun zwakke optreden in Sas van Gent vraagt daar om. Een goede kanshebber op de zege is eveneens Cees Vleugel. Deze rappe man uit Wemel dinge lijkt geheel hersteld van zijn rugblessure en komt daardoor steeds beter uit de verf. Andere regionale man nen zijn Peter van 't Westein de, Theo de Krijger, Guus Barhorst, Ko Harms, Ronny Hamelink en Cor Vervaet. Stroosnijder en Van Antwer pen behoren tot de outsiders. Het parkoers waarop de amateurs vanaf 15.00 uur in de slag moeten, is een traject dat uitermate geschikt is voor renners die een hoog tempo zonder veel demarrages kun nen rijden. Vanaf de Schut- tershofweg worden zij via de Emmabaan, Roterij, Tragel en Nieuwstraat terug naar de fi- ZIERIKZEE - De Zierikzeese kunststofbaan wordt zaterdag 30 en zondag 31 augustus offi cieus geopend (de zaterdag daarop officieel) met de open Zeeuwse meerkamp-kam pioenschappen voor CD-ju- nioren. Met 120 deelnemers, verdeeld over 18 verenigingen, is de bezetting goed. De C-jongens werken een achtkamp af. De D-jongens en C-meisjes strijden om de titels via een zevenkamp en de D- meisjes leveren strijd op zes onderdelen. Het organiserende Delta Sport heeft aardig wat jeugdig talent op de meer kamp rondlopen met Robert van der Vegt als kanshebber bij de C-jongens. Ralf Koper gaat van start in de favorietenrol bij de D-jon gens, terwijl Patricia Kort hoge ogen kan gooien bij de D- meisjes. Bij de C-meisjes staat Tanja Boere van AAV'36 uit Apeldoorn hoog op de hitlijst genoteerd. De wedstrijden op sportpak De Bannink begin nen beide dagen om 12.00 uur. Van onze atletiekmedewerker AXEL - De afdeling sportieve recreatie van de gemeente Axel houdt vrijdag 29 augustus in samenwerking met SV Aloy de Braderieloop. Een serie trimlopen met als afstan den 1,2,5,6 en 10 kilometer. Er kan worden ingeschreven vanaf 18.15 uur in café De Pieper aan de Weststraat waar om 19.00 uur het start schot wordt gegeven. Het is de eerste van een reeks van vier lopen die dit naseizoen wordt gehouden met vervol gens de Bevrijdingsloop 19 september, Herfstloop 8 no vember en Axel-Terneuzen-Axel 6 december. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Peter Picavet bracht vlot de 12 kilometer, de langste afstand van de Griete loop, op zijn naam. De Hulste naar had aan de finish ruim één minuut voorsprong opge bouwd op zijn naaste concur rent Tonnie Strijdonck. Deze liet op ziju beurt Mare Groos- man ruimschoots achter zich. Op de 8 kilometer zege vierde de Westdorpse bakker Hans de Caluwé na een vinnig spurtje met Henk van Taten- hove. De 4 kilometer ging naar Ronnie Babijn, terwijl Mark Kolijn de 3 kilometer en Bas Jasperse de 2 kilometer op hun naam schreven. Bij de dames zegevierde Ingrid van Assche op de 4 en Corrie Dekker op de 8 kilometer. Voor deze Griete loop, gehouden door de afde ling sportieve recreatie Zaam slag, in samenwerking met AV Scheldesport, kwamen 75 deel nemers naar het haventje van De Griete. Uitslagen heren 2 km: 1. Bas Jasperse, Axel 6.40; 2. Martin Mar tens, Hulst 7.36; 3. Wilbert Murre, Terneuzen 7.43; 4. Jurgen Groos- man, Hoek 7.55; 5. Nicole Spruyt, Terneuzen 8.10. 3 km: 1. Mark Ko lijn 11.20, 2. Benny Lavooy 12.00. 3. Marco Dieleman 14.40, allen Ter neuzen. 4 km: 1. Ronnie Babijn 13.38, 2. Christian van de Wege 14.05, beiden Terneuzen; 3. Rob Be- zemer. Hoek 15.05; 4. Henk van de Sande 15.43, 5. Cor de Jonge 15.43, beiden Terneuzen. 8 km: 1. Hans de Caluwé, Westdorpe 30.12; 2. Henk van Tatenhove, Terneuzen 30.14; 3. Patrick Herremy, Boekhoute 30.40; 4. Jan Kempe, Zaamslag 31.30; 5. Ko Sol, Terneuzen 32.23. 12 km: 1. Peter Picavet, Huist 41.16; 2. Ton nie Strijdonck, Terneuzen 42.45; 3. Mare Groosman, Hoek 43.58 4. Jack Boekhout, Terneuzen 45.45; 5. Koos Snoeck, Terneuzen 45.58. Da mes 4 km: 1. Ingrid van Assche, Hoek 19.00; 2. Yvonne de Grave, Terneuzen 19.46; 3. Matthy Ver- helst, Zaamslag 20.03.8 km: 1. Cor rie Dekker, Terneuzen 36.10; 2. Elly Murre, Terneuzen 41.52. nish geleid. Een rondje van 4750 meter. Volgens verwach ting zal een zestigtal renners de toeclips dichttrekken. „Zo veel inschrijvingen hebben we nog niet, maar in de laatste uren voor de start komen er veelal nog wat bij," aldus Jo Verschuren, die dus nog heel wat telefoontjes bij comité-se cretaresse Marina Buys-Van Duyse verwacht. Van onze sportmedewerker OOSTBURG - De strijd om de Zeeuwse fietscrosstitels wordt zaterdag 30 augustus in Oost burg voortgezet. Op het ter rein van De Eenhoorncrossers kunnen de rennertjes of hun posities veilig stellen of die nog trachten te verbeteren. De ontmoeting bij de Oost- burgse club is de achtste, mee tellend voor het Zeeuws kam pioenschap. Na deze strijd zijn er nog twee crossen te gaan. Voor het zomerreces werden al zeven wedstrijden verreden. De tussenstand na deze crossen is als volgt: Jongens 5 jaar: 1. Don- nie Birger 122 punten, 2. Jurgen de Maat 112, 3. Marinus Wesdorp 80. 6 jaar: 1. Marco Datthijn 114, 2. Do minique Rijsdijk 108, 3. Joost van Meerhaghe 96. 7 jaar: 1. Mark-Pe ter van Doorn 138, 2. Wim Van hijfte 114, 3. Rutger van Anrooy 100. 8 jaar: 1. Heiki de Smet 138, 2. Philip Westyn 110, 3. Christoff Ha melink 94. 9 jaar: 1. Bart Vanhijfte 114, 2. Daniël van Houte 106, 3. Ti mothy Thaets 98. 10 jaar: 1. Loek de Rijk 132, 2. Danny Schout 106, 3. Cornelis Wesdorp 96. 11 jaar: 1. Jimmy Vermeire 108, 2. Serge Zijl stra 98, 3. Frank Matthijs 98. 12 jaar: 1. Derk-Jan Franse 114, 2. Geoffrey Vandamme 110, 3. Fran cois de Potter 102. 13 jaar: 1. Rini Datthijn 130,2. Erwin Sarfaty 86,3. Jeffrey van den Daele 72.14 jaar: 1. Tom Steels 140, 2. Piet Bogaart 102, 3. Michel Zaan 70.15 jaar: 1. Larry Crombach 140. 16 jaar en ouder: 1. Eric Fijnaut 138, 2. Luc Vervoort 84,3. Chris Vercouteren 80. Meisjes A: 1. Ann de Koek 132, 2. Sandy de Pannenmaeker 100,3. Melanie Wil- lemsen 96. B: 1. Isabelle Rausch 128, 2. Judith de Mey 126, 3. Inge Heyvaert 90. C: 1. Mariska Ver planke 126, 2. Kim van Loo 118, 3. Kelly de Koek 108. D: 1. Cindy Die- riekx 140, 2. Ilse Heyvaert 126, 3. Marijke Tresonie 94. E: 1. Barbara de Ruyter 130, 2. Linda de Bruyc- ker 116, 3. Tania Westyn 116. F: li Pascalien van Cleemput 134, 2. x Anja Legrand 118, 3. Grace Sack 90 punten. ia i« Van onze sportmedewerker GOES - Evenals vorig jaar is Nout Westerbeke winnaar ge worden van het Zeeuws pun tenklassement voor liefheb-/ bers/veteranen. De coureur uit Westkapelle scoorde 100 punten in de zeventien wed strijden die meetelden voor dit klassement. De eerste tien in J elke koers kwamen in aan merking voor puntenhonore- ring. Westerbeke, die vijf over winningen boekte in de Zeeuwse criteriums en twee keer als tweede finishte, wordt in het klassement op de tweede plaats gevolgd door Leo de Jonge uit Lewedorp, die 72 punten verzamelde. De Jonge, die vorig jaar ook als tweede eindigde, triomfeerde in één Zeeuwse wedstrijd eri^ legde onder andere drie keer beslag op een tweede plaats. Eindstand: 1. N. Westerbeke, Westkapelle 100 punten; 2. L. de Jonge, Lewedorp 72; 3. C. van de Bergh, Oud-Gastel 48; 4. P. Sager, Zuid-Beijerland 47; 5. S. Broersma, Zoutelande 45; 6. J. van Baal, Breda 45; 7. H. van den Oever, Wassenaar 34; 8. M. Dijkwel, Yer- seke 32; 9. M. Verstegen, Uden 29; 10. W. Wielhouwer, Sommelsdijk 24 punten.

de Stem | 1986 | | pagina 11