DINGEN RATI ES machine noopmachine Pisa aast op Van der Gijp Remise tussen Kasparov en Karpov ATLETIEKPLOEG NIET BELAST MET ZWARE ERFENIS VAN 1982 Hinault wint Coors Classic wens- AXICENTRALE: ■N HEBBEN! «B.V. Kwart miljoen voor NAC Jean-Paul van Poppel wint Scheldeprijs Cees Priem winnaar stayerswedstrijd Hinault kopman voor WK II aimachines dagmiddag op de 37 Aanhangwagen nodig? Lambregts en Beurskens vandaag al in eindstrijd Gemeenten tegen 'drooglegging' Van Noortwijk naar Utrecht Softbalpïoeg voor EK in België Lazarek nieuwe bondscoach van Pools elftal r de volgende klubs: nog jongens, want we uzen op zaterdag om ag om 19.00 u (1e les g om 13.00 u en 14.00 nsdag 20.45 u, woens- les vanaf 23 sept.) schrijf in: 199 Id 130.-p. persoon n) raat 174, Terneuzen CHUREN MACHINES eopend voor heden Europa Dtorolie Axelseslraat 146, Tarnewei tel.: Oil 50-95055»-12037 en draaiorgel „Hollandia" edeelte tussen de kruising ising sol Bilderbeek. tiviteiten door e Veste" en van het centrum le omgeving, havens en Kweek", [tiviteiten door il het gebied), ïstraat t.h.v. t.h.v. geving haven en tel". medewerkers op verschillende ïraniumstraat/Oranjestraat en lieras in de Verlengde van <tiviteiten door Dan eerst naar de specialist Door Chris van Nijnatten [1NDHOVEN - De Italiaanse ifrie B-club Pisa is serieus iSn plan René van der Gijp, je rechterspits van PSV, in te jjven. „Het is alleen nog jachten of Pisa in de loop van jeze week toestemming krijgt ,eer Serie A-club te worden. Bovendien moet de Ita- ,aanse bond het goedkeuren, jat Pisa een tweede buiten lander aantrekt. Waarschijn lijk lukt dat allebei, volgens mijn zaakwaarnemer Konij nenburg dan", aldus Van der Qjjp gisteravond, voor wie PSV maximaal negen ton mag jagen. Pisa bezit reeds een 'buitenlander; de Oostenrijker Walter Schachner. Zoals bekend maakt de ex- werkgever van Wim Kieft kans om weer op het hoogste niveau te gaan voetballen in Italië. De club, die vorig jaar degradeerde, zou de plaats gaan innemen van Udinese, dat teruggezet wordt als straf voor de rol die die ploeg speelde in het laatst bekende omkopingsschandaal rond de 'Toto Nero'. Van der Gijp meldde giste ren, dat hij twee jaar geleden ook al in de stad van de scheve toren wilde gaan voetballen. „Ik was daar al ver rond, maar ze kozen toen voor Kieft. Nu heb ik die mensen gesproken na onze tweede toernooiwed- strijd in Barcelona, vorige week woensdag. Ze willen me wel hebben, geloof ik. Maar ik hoef niet per se weg bij PSV. Ik klaag niet, ik sta immers in het basiselftal De grillige spits is de enige PSV'er, die nog geen nieuw contract heeft ondertekend bij de Eindhovenaren. Technisch manager Hans Kraay beoor deelde dat gisteravond niet geheel onbegrijpelijk als een teken aan de wand. „Hij zal wel weg willen, denk je dan. En een speler die wenst te ver trekken, moet je niet met alle geweld vast houden. Maar in dit geval moeten we ook aan ons eigen belang denken. Als Van der Gijp weg is houden we erg weinig spitsen over. Met andere woorden: dan ont staat er een vacature. We heb ben al te veel buitenlanders, dus moeten we dan een een Nederlander zoeken. Noem mij er maar een die voor ons haalbaar is. Bovendien, we kunnen wel iemand aantrek ken, maar die mag in de eerste ronden van de Europa Cup niet eens spelen. Maar verder wil ik op deze zaak niet voor uit lopen. Laat Pisa zich eerst maar eens bij ons melden. Dat is nog steeds niet gebeurd. Of ficieel weet ik dus van niets". Geplaagd door blessures is zijn voorbereiding op het EK in Stuttgart verre van optimaal geweest en daarom hoopte de Limburger dat hij op de 10 kilometer geen series zou hoeven te lopen. Aan die wens is in ieder geval voldaan. Vanavond om 21.10 uur starten 25 atleten op de 10.000 meter. Gezien het aantal inschrijvingen wordt meteen de finale gelopen en zijn geen series noodzakelijk. Bij de marathon dames, start om 18.00 uur vandaag, be vindt Carla Beurskens zich in gezelschap van 30 andere atle tes. De sprintsters Cooman, Vader en Derby moeten series lopen om in de halve finales te komen. In elke serie gaan de 5 best geplaatsten over, zodat dyt voor Nederland geen pro blemen moet opleveren. Elly van Hulst moet in een veld van 14 loopsters bij de beste zes komen, terwijl daarnaast nog drie tijdsnelsten (van 2 series) overgaan. Rob Druppers (le serie) en Robin van Helden (2e) hebben het moeilijker. Op de 800 meter plaatsen zich telkens de 3 besten, terwijl 4 plaatsen voor de halve finales aan de snelste verliezers worden gege ven. Nederlanders optimistisch in Stuttgart Door Giel Hendrix STUTTGART - Acht jaar geleden, tijdens het EK in Praag, stuurde Nederland voor het aatst een grote atletiek-delegatie (27 deelne mers) op pad. Dat toernooi werd voor Neder- and een groot drama omdat teveel deelnemers waren gestuurd die er eigenlijk niets te zoeken hadden. In Stuttgart, waar vandaag het EK begint, bestaat de ploeg uit achttien atleten. De acht dames en tien heren zijn dit keer niet beladen met een zware erfenis. Er is niet veel nodig om de prestatie van vier jaar ge leden te evenaren. Toen, in Athene, behaalde Neder land slechts een medaille, al was dat wel een gouden Gerard Nijboer op de marathon). Anno 1986 ziet de situatie er, op papier althans, een stuk be ter uit. Zonder al te chauvinis tisch te zijn mag men, aan de hand van de Europese rang- lijften, rekenen op een vijftal medailles! Marathonloopster Carla Beurskens moet daarbij, de openingsdag, het resul- it van Athene meteen kun- t evenaren. Bij afwezigheid van de Noorse dames Kris- tiansen en Waitz (zij zien meer in enkele financieel aantrek kelijke wedstrijden in Ameri- i, staat de Belfeldse dit jaar op de eerste plaats van de Europese ranglijst. In Sindel- fingen heeft de Limburgse de laatste hand gelegd aan haar voorbereiding die, in ieder ge val, moet resulteren in een medaille. Op de eerste dag komen ook de meeste andere Neder landse medaille-kandidaten in actie. Op het programma staan namelijk verder de 100 meter (series) voor vrouwen met Nelli Cooman en Els Va der. De series 800 meter (Rob Druppers en Robin van Hel den), terwijl bovendien op de langere afstanden Elly van Hulst (3000 meter) en Cor Lambregts (10 kilometer) met een aan de start moeten. Titel verdediger Nijboer moet, van de medaille-kandidaten, wachten tot zaterdagmiddag. Hij komt ook pas, evenals dis- De serie-indelingen van de Nederlanders zijn: DAMES: 100 m eerste serie: Derby (Ned), Sljoessar (Sov), Werthmüller (Zwi), Auerswald (OD1), Bily (Fra), Oakes (Eng), Nu- neva (Bul) en Sarvari (WD1). tweede serie: Gomes (Por), Nastoboerko (Sov), Maerz (WD1), Vader (Ned), Dunn (Eng), Göhr (OD1), Markkanen (Fin) en Janota (Pol), derde serie: Olsen (Noo), Georgieva (Bul), Gaugel (WD1), Whittaker (Eng), Möller (Den), Gladisch (Odl), Solotarjeva (Sov) en Cooman (Ned). 3000 m: eerste serie: Ern- stroem (Zwe), Van Hulst (Ned), Lynch (Eng), Bon- darenko (Sov), Bürki en Gppliger (beiden Zwi), Delagrange (Bel), Sta- nescu en Melinte (beiden Jtoe), Sörum (Noo), Kuce- hirova (Tsj), Fays (Fra), Michallek (WD1) en Ri- beiro (Por) HEREN: 000 m: eerste serie: Drup- Pers (Ned), Popovic (Joe), Spyrou (Cyp), Kilbert ®wi), Braun (WD1), Ostrowski (Pol) en Gra- °edin (Sov). tweede serie: Apaydin ;£ur), Staradoebzev (Sov), Assmann (WD1), Olsson (Zwe), Trabado (Spa), McKean (Eng) en van Helden (Ned). cuswerper Eric de Bruin, een dag voor zijn optreden, naar Duitsland. Aan de hand van de presta ties zou men dus geneigd zijn te constateren dat de grootte van Nederlands afvaardiging conform de prestaties is. Henk Kraayenhof, trainer van on der meer Nelli Cooman en al zo'n zes weken onderweg door Europa met verschillende at leten, zegt daarover: „Bijna eenderde van de ploeg heeft medaille-kansen. Ik denk dat dat een reële afvaardiging is. De meeste anderen zijn er om ervaring op te doen, terwijl Elly van Hulst op grond van haar regelmatige verrichtin gen gewoon op het EK thuis hoort, ook al zijn haar kansen, op een medaille, niet zo groot." Zorgen heeft de Neder landse ploegleiding momen teel over Els Vader. De sprint ster heeft last van een knie. „Daardoor hebben we met name nauwelijks kunnen trai nen op de aflossingen voor de estafette", aldus Kraayenhof. De voorbereiding, zoals we ons die hadden voorgesteld in Zwitserland, is wat dat betreft zeker mislukt." In West-Duitsland zijn de zorgen vooraf in ieder geval een heel stuk groter dan in het Nederlandse kamp. De ploeg van de gastheren bestaat uit maar liefst 85 atleten en atle tes en op grond van de rang lijsten van dit jaar moet men de medaille-kandidaten met een kaarsje zoeken. Zelfs de hoogspringers hebben nog nauwelijks iets van zich laten horen. Toch maakt Eberhard Mun- zert, president van de Duitse bond, zich niet ongerust. Opti mistisch vertelde hij gisteren nog: „De ploeg geniet mijn volste vertrouwen. Ik denk weliswaar een beetje optimis tisch, maar ik geloof dat we minstens 16 plakken zullen veroveren. Dat moet gewoon mogelijk zijn." Elly van Hulst (links) komt vandaag in actie op de 3000 meter. Carla Beurskens (rechts) is een van de favorieten voor de zege bij de vrouxvenmarathon. - fotoanp LONDEN (Rtr) - De elfde partij uit de schaaktweekamp om het wereldkampioenschap tussen de Russen Garri Kasparov en Anataoli Karpov is maandagavond in Londen in remise geëin digd. UITSLAGEN Uitslagen Engelse League: Liverpool - Manchester City 0-0 Manchester United - West Ham United 2-3 Norwich City - Leicester City uitgesteld Oxford United - Chelsea 1-1' Sheffield Wednesday - Everton 2-2 Tottenham Hotspur - New castle United 1-1 Zowel uitdager Karpov als titelverdediger Kasparov, die met zwart speelde, deden ern stige pogingen om de winst te grijpen, hetgeen tot wilde complicaties leidde. Na een ge vaarlijke aanval overleefd te hebben, behield Kasparov in de finale een klein voordeel. Het werd uiteindelijk remise, de achtste uit de serie. Kasparov leidt in de revan che-tweekamp, die na de twaalfde partij in Londen naar Leningrad verhuist, met 6-5. De match gaat over 24 partijen. Bij gelijke stand be- Van onze sportredactie BREDA - NAC heeft sinds gisteren een 'dubbele' shirtsponsor. De bedrijven Meeüs en IGB hebben zich bereid verklaard geza menlijk per seizoen 125.000 gulden te betalen. De overeenkomst loopt tot en met het volgend seizoen. Eerstgenoemd bedrijf prijkt vanaf woensdag op de geelzwarte shirts. De andere on derneming is in de volgende competitie aan de beurt. NAC had eigenlijk per periode van shirtreclame willen wisselen, maar daarvoor gaf de KNVB geen toestemming. houdt Kasparov zijn wereld kampioenschap. Elfde partij: 21. Pf3-h4 Pg5xh3+ Karpov (wit) 22- ?tgl~|)2 Kasparov (zwart) 23- 24. Dblxg6 Dh5-e5 1 d2-d4 Pg8-f6 25. Tc7-f7 Tf8xf7 2.c2-c4g7-g6 26. Dg6xf7 Ph3-g5 3. Pbl-c3 d7-d5 27 PM-g6+Kh8-h7 4. Lcl-f4 Lf8-g7 28 Pg7xe5 Pg5xf7 5. e2-e3 c7-c5 29. Pe5xf7 Kh7-g6 6. d4xc5 Dd8-a5 gJuT"® 7. Tal-cl d5xc4 31. Pd6-c4e3xi2 8 Lflxc4 0-0 32. Tflxf2 b7-b5 9. Pgl-f3 Da5xc5 f. Pe4-e3a7-a5 10.Lc4-b3 Pb8-c6 34- K]l2-g3 a5-a4 11.0-0 Dc5-a5 25 ™-c2 Ta8-f8 12. h2-h3 Lc8-f5 26. Kg3-g4 Lg7-d4 13.Ddl-e2 Pf6-e4 27- Tc2-e2 LMxe3 14.Pc3-d5 e7-e5 28- 15-TclxcO e5xf4 29- 16. Tc6-c7 Lf5-e6 40- Kg4-f3 Tg2xa2 17. De2-el Da5-b5 41- b3xa4 18. Pd5-e7 Kg8-h8 19. Lb3xe6 f7xe6 remise (op voorstel 20. Del-bl Pe4-g5 Kasparov) Daman RICK DAMAN is op de slotdag van de wereldkampioenschap pen kanovaren als tiende geëindigd in de KI over tien kilometer. De overwinning in Montreal ging naar de Hon gaar Ferenc Csipes. Hij legde de afstand af in 43 minuten en 9,69 seconden. De Fransman Bernard Bregeon werd tweede en de Sovjet Stanislav Boreiko derde. Daman kwam bijna twee minuten later door de fi nish. Nelly Cooman - FOTO DE STEM/ JOHAN VAN GUHP Els Vader - FOTOANP BOULDER (AFP) - Bernard Hinault heeft de twaalfde Coors Classic gewonnen. De Frans man bleef in het slotcriterium in Boulder in Colorado gemakkelijk overeind. Hij finishte in het peloton met alle concurrenten ruim twee minuten achter ritwinnaar Ron Kiefel. Kiefel besloot de Coors Classic zoals hij de etappekoers begon: met een ritzege. De Ame rikaan was de eerste leider door zijn over winning in de proloog. In de slotetappe ging hij na veertig van de 96 kilometer aan de haal. Zijn landgenoot Knickman en Adrie van der Poel gingen in de laatste kilometers in de tegenaanval, maar Kiefel bleef weg. Met 1.24 voorsprong won hij voor Knickman en Van der Poel, die derde werd. John Talen werd vierde. Hinault, die in de herfst zijn actieve loop baan afsluit, hield zich rustig. Omringd door ploeggenoten kwam de leiderstrui van de Fransman geen moment in gevaar. Greg Le- mond eindigde in het klassement als tweede en de steeds beter in vorm rakende Phil An derson als derde. Adrie van der Poel werd de beste Nederlander op de dertiende plaats met ruim 17 minuten achterstand. Uitslag zeventiende etappe: 1. Kiefel (VSt) 96 km in 2.20.19,2. Knickman (VSt) op 1.24, 3. Van der Poel (Ned) z.t., 4. Talen (Ned) op 2.06, 5. Phinney (VSt) op 2.13,6. Koeoem (Sov) z.t., 7. Van Vliet (Ned) z.t., 8. Shapiro (VSt) z.1, 9. Anderson (Aus) z.t., 10. Alcala (Mex) z.t, 13. Lemond (VSt) z.t., 17. Hinault (Fra) z.t.. Eindklassement: 1. Hinault (Fra) 42.40.07,2. Lemond (VSt) op 1.26, 3. Anderson (Aus) op 1.52, 4. Hampsten (VSt) op 3.55, 5. Koeoem (Sov) op 4.11,6. Pierce (VSt) op 4.25, 7. Argentin (Ita) op 4.53, 8. Shapiro (VSt) op 5.28, 9. Alcala (Mex) op 5.33, 10. Oegromov (Sov) op 12.28,13. Van der Poel (Ned) op 17.02. Uitslag elfde etappe dames: 1. Susan Ehlers (VSt) 55 km in 1.23.42, 2. Jeannie Longo (Fra) op 1.12, 3. Ute Enzenhauer (WDI) op 1.17, 4. Irina Koelsjova (Sov) z.t., 5. Maria Canins (Ita) z.t, 6. Monique de Bruin (Ned) z.t. Eindklassement: 1. Jeannie Longo (Fra) 16.03.48,2. Susan Eh lers (VSt) op 1.37, 3. Inga Thompson (VSt) op 1.58, 4. Maria Canins (Ita) op 3.06, 5. Madonna Harris (NZ1) op 4.33, 6. Ute Enzenhauer (WDI) op 6.29. SCHOTEN (Reuter) - Zijn vlijmscherpe eindsprint levert Jean-Paul van Poppel steeds meer overwinningen in belangrijke wedstrijden op. Twee dagen na zijn overwinning in de 'ko- ninginnerit' van de Ronde van Nederland ze gevierde de Utrechter in de Scheldeprijs, een klassieker op de Belgische wielerkalender. In de sprint van een omvangrijke groep ver sloeg Van Poppel twee Belgische sprinters uit Nederlandse ploegen, Wim Arras en Eric Vanderaerden. Voor Van Poppel, die volgend jaar graag met de ploeg van Jan Raas naar de grote ron den wil, was dit de achtste overwinning dit seizoen. Hierbij waren etappes in de Tirreno- Adriatico, de Ronde van Italië (twee), de Ronde van Denemarken en de Ronde van Ne derland. Vorig jaar debuteerde hij met vijf overwinningen. De uitslag van de Scheldeprijs met start en finish in Schoten is: 1. Jean-Paul van Poppel (Ned) 240 km in 6.00.43, 2. Wim Arras (Bel), 3. Eric Vanderaerden (Bel), 4. Johan Capiot (Bel), 5. Ad Wijnands (Ned), 6. Mario Mariotti (Ita), 7. Dirk De Mol (Bel), 8. Luc de Decker (Bel), 9. Werner de Vos (Bel), 10. Luc Govaerts (Bel) allen dezelfde tijd als de winnaar. De klassering van de rest van de Nederlanders is: 13. Marco van Hulst, 14. René Beuker, 16. Theo Smit, 19. Frits Pirard, 27. Jan Siemons. Van onze uHelersportmedewerker OUDENBOSCH - Het zat de Oudenbossche baandirec- teur Lau de Groen gister avond weer niet mee. Dit keer weliswaar geen stort bui, maar een traag druppe lende regen, die de Ouden bossche wielerbaan tijdens de pauze van het omnium- en het stayersseries vol doende nat maakte om de jury de terechte beslissing te laten nemen, dat verder koersen onverantwoord was. Van de stayers wedstrij den kon slechts een serie worden verreden. Hierin ging de zege naar geregeld wisselende kopposities tus sen Priem, Rompelberg en Aarts naar de Zeeuwse Kwantum-prof Kees Priem achter de ruim besnorde gangmaker Joop Zijlaard. Uitslagen stayers profs: 1. Kees Priem/Joop Zijlaard, 2. op 10 meter Fred Rompelberg/Joop Stakenberg, 3. Silvester Aarts/Kees de Ruyter, 4. Re main Kostermans/Sjaak van de Tor- re. Omnium amateurs junioren/nieuwe lingen: klassementswedstrijd over 40 ronden: 1. koppel Frank Stolzen- bach/Hans Oomen, 2. koppel Pierre Blommerde/Willie Zelissen, 3. koppel Co Blok/Jos Elen, 4. koppel Leon Nuy- ten/Hans Bogers, 5. koppel Marion van de Klundert/Rick Groot, 6. koppel Mark de Kort/Peter Loonen, 7. koppel John Kluytmans/ André de Bruin, 8. koppel Ron Vervloet/Gerard Lowa- gie. Rit in lijn over 40 ronden: 1. koppel Stolzenbach/Oomen, 2. koppel Blok/ Elen, 3. koDpel Blommerde/Zelissen, 4. Koppel van de Klundert/Groot, 5. koppel Nuyten/Bogers, 6. koppel Kluytmans/De Bruin, 7. koppel De Kort/Loonen, 8. koppel Vervloet/Lo- wargie. Eindklassement: 1. koppel Stolzen bach/Oomen, 2. koppel Blok/Elen, 3. koppel Blommerde/Zelissen, 4. koppel Van de Klundert/De Groot, 5. koppel Nuyten/Bogers, 6. koppel De Kort/ Loonen, 7. koppel Kluytmans/De Bruin, 8. koppel Vervloet/Lowargie. Dames: handicaprace: 1. Sips, 2. Stol zenbach, 3. Elen. Sprint/baanrecord: 1. Stolzenbach 14.45, 2. Sips 15.36, 3. elen 15.42. Eind uitslag: 1. Karin Stolzenbach, 2. Ange- lique Sips, 3. Jolanda Elen. PARIJS (Rtr) - Bernard Hinault, de winnaar van de Coors Classic, is de kopman van de Franse profwielerploeg voor de wereldtitelstrijd op de weg, op 6 september in Colorado Springs. De Franse ploegleider Lucien Bailly liet maandag weten, dat de 32-jarige Hinault in de strijd om het wereldkam pioenschap zal samenwerken met Laurent Fignon, de twee voudige Tourwinnaar. Fignon viel dit jaar geblesseerd uit in de Ronde van Frankrijk. De Franse ploeg ziet er als volgt uit: Bernard Hinault, Laurent Fignon, Jean- Francois Bernard, Charly Berard, Alain Vigneron, Yvon Madiot, Charly Mottet, Thierry Marie, Jean-Claude Bagot, Ronan Pensee, Joel Pelier en Dominique Ar- naud. Reserves: Jean-Claude Leclercq en Dominique Garde. UTRECHT (ANP) - De ge meenten zijn fel gekant tegen het landelijke alcoholverbod, dat de rijksoverheid wil in voeren in en rond stadions bij voetbalwedstrijden. Dat is maandag in Utrecht duidelijk geworden tijdens een verga dering van 27 gemeenten over het tussenrapport van het Landelijk Overleg Voetbal vandalisme (LOV). De afgevaardigden van de plaatselijke overheden ver zochten dr. G. Borrie, burge meester van Eindhoven, hun standpunt te verdedigen in het LOV, waarvan hij voorzitter is. Dat is mogelijk, omdat het LOV - waarin alle betrokken departementen en de KNVB zijn vertegenwoordigd - in het rapport een gelijksoortige vi sie hanteert. Een selectief al- coholbeleid, met de burge meester als eindverantwoor delijke, staat hoog op de ver langlijst. UTRECHT - Na een heet avondje onderhandelen is FC Utrecht-trainer Nol de Ruiter eruit. Bas van Nöortwijk speelt morgen met FC Utrecht mee tegen Roda JC. De 31-jarige reservekeeper van Sparta wordt door de Rotterdamse club tot het eind van het sei zoen aan FC Utrecht uitge leend, dat na zondag opeens zonder doelverdediger zat. Stroomberg en Van Ede vallen voor onbepaalde tijd uit en de derde man, de 17-jarige Vee- nendaal achtte men te jong voor het grote werk. SANTPOORT (ANP) - Mana ger Don Wedman van de Ne derlandse softbalpïoeg heeft maandag de speelsters bekend gemaakt, die van 3 tot en met 7 september meedoen aan de strijd om het Europees Kam pioenschap in Antwerpen. De selectie ziet er als volgt uit: Renée van de Berg, Els Koks, Linda Landwehr, Willy Rietman en Gerda Treuren (allen Terrasvogels), Sandra Klesser, Fredy van Offeren en Ilse van Toorn (H.H.C), Petra Goedkoop en Annemiek van Kappel (H.C.A.W.), Anita Bank (Quick Onze Gezellen), Jolanda Droog (A.D.O.), Ju dith van Erk (Pirates), Marion van de Heykant (Gambro Twins), Agnes van de Heuvel (Bloemendaal), Ruth Martina (D.S.C.'74), en Jaqueline van de Klugt (Kinheim). Aan de Europese titelstrijd doen naast Nederland nog vier ploegen mee: Italië, België, West- Duitsland en Denemarken. WARSCHAU (SID) - Niet de in Nederland verblijvende Ja nus Kowalik, maar Wojciech Lazarek is de nieuwe trainer van het nationale voetbalelftal van Polen geworden. De 48-jarige bondscoach is de opvolger van Antoni Piech- niczek, die na de uitschakeling door Brazilië (0-4) in de kwartfinale van het toernooi om het wereldkampioenschap zijn ontslag indiende. Polen is voor de voorronde van de Europese titelstrijd van 1988 bij Nederland ingedeeld. Lazarek coachte van 1980 tot 1985 de eerste-divisieclub Lech Poznan. IN 1982 en 1984 won hij met Lech de Poolse beker. Hij werd twee keer gekozen tot de trainer van het jaar. Volgens het nationale persbu reau PAP werd Lazarek door een panel onder leiding van de vroegere bondscoach Kazi- mierz Gorski gekozen uit twaalf kandidaten. LOTTO DEIN HAAG (ANP) - Voor de eerste noch de tweede prijs in de 34e lotto van dit jaar wisten de deelnemers de kruisjes op de juiste plaatsen te zetten. De prijzen in de lotto van zondag (nr 34) werden als volgt verdeeld: eerste en tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 56 spelers f. 6.806,80; vierde prijs: 3926 spelers f. 97,00; vijfde prijs: 64149 spelers f. 5,00. Voor de eerste prijs in de toto wees de computer 71 spelers, die de twaalf kruis jes op de juiste plaatsen hadden, aan. De toto-prijzen zijn: eerste prijs: 71 spelers f. 505,30; tweede prijs: 1026 spelers f. 13,00; derde prijs: 7486 f. 4,40. Ook in toto-gelijk (nr 34) was geen winnaar van de hoofdprijs. De winnaar van de tweede prijs ontvangt f. 351,00. De prijzen verdeling voor toto-gelijk is: eer ste prijs: geen winnaar; tweede prijs: een speler f. 351,00; derde prijs: 10 spelers f. 175,50; vierde prijs: 381 spelers f. f. 7,30.

de Stem | 1986 | | pagina 7