Haq weerd COMMISSIE-DEKKER MOET PLANNEN AANREIKEN Gedetineerdenclub loost ontsnapte bestuursleden 'Leesgeld kinderen levert weinig op 'Vangnet' voor kunstenaars Nederland en China tekenen landbouwakkoorden I )eTe|yd Kamperen voor werkgelegenheid Droge zomer zware klap voor natuur De lessen van Tsjernobyl De (II) lessen van Tsjernobyl Personeel Avebe legt werk neer 6Zorg voor blinden in AWBZ' DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 BINNENLAND BIBLIOTHEKEN CONTRA BRINKMAN Nieuwe top bij Rijks Inkoopbureau RIJSWIJK - „Van deze commissie verwacht ik dat zij ideeën aandraagt en ze op hun toepas sing bekijkt. Ideeën vragen we vooral om me taalmoeheid in eigen kring te voorkomen". DE STEM COMMKNTA AR PIT DSM: meer winst bij daling omzet BINNENLAND T5 PAGINA o Jan ook van het ver en van Amerikaanse en tijdens de massabij- msten in het land. ;r het PPP-beginsel- amma zei Benazir to eerder dit jaar: „De is onze religie, demo- onze politiek, socia- is onze economie en het is de bron van onze Een hele mondvol een nieuwe regering in tan nog niet zo gemak- mee uit de voeten kan. idien wordt haar stre- aar de macht bedreigd afsplitsingen van de Haar autoritaire trek- in enkele oudere PPp. s al teveel geworden en igen overwegen een 'e partij op te richten, bestaat er binnen de 'erzet tegen haar gema- socialistische koers. »vrouw Bhoetto wil en heeft haast om pre- t of premier te worden", aarde Zia ul Haq dit and tegenover het dag- Arab News in Saoedi- „Maar ze zal niet sla- mdat de regering er op dat zij zich aan de re- an het politieke spel zal ;n, inclusief de alge- verkiezingen van 1990". na haar terugkeer uit igenschap zal Benazir to haar machtsstreven eruime tijd moeten in- De PPP is intern zeer eld en verkeert nog in een organisatori- en ideologische chaos, bovendien blijft de tspositie van Zia Ul lankzij de steun van de laangetast. Dat Zia zich zijn macht bewust is wel uit het feit dat hij op het hoogtepunt van Hen op bedevaart naar a begaf. aan eventuele anti-Is- ;he resoluties van de ebonden landen geen :hap heeft. ël dat in de zestiger ja de kort tevoren onaf- lijk geworden Afri- e staten met agrarische litaire hulp een goede had opgebouwd, heeft neroen op dezelfde ge- opnieuw successen it. Israëlische onderne- n zijn bovendien in de 1, de woningbouw en lerisme actief., Jeruza- loopt dat door het be- iran Peres aan Kame- ook in andere Afri- e landen het besef zal n dat betrekkingen sraël voordelig kunnen e weg te gaan bewan- vaste aanstelling als van Amerika en die jd dat tegen hem een gang kwam. Als de ge rechten erkent zal slijk proces gaan voe- Tokkelijke aanbiedin- Katholieke Universi- itig jaar trouw geble- ïeologie beschouw als ldus prof. Curran. Hij zonder belang voor de de theologie voortdu- islaat, grenzen aftast, ïgelie van Jezus Chris- it te brengen met het met de veroordeling leringen door de con- ifsleer niet gezegd dat loofd' kunnen zijn, in ichzelf'. (UPI) e zelf over politieke 'gronden is gesproken, e jonge Molukkers zelf het onderwerp en zelfs niet horen dat le sterk levende RMS- ite in Nederland en de ngen in de j aren zeven- ïderland en Indonesië soort bezoeken beslo- 1 meer praten zij na Indonesisch avontuur iun slechte positie op de Ismarkt. Een vorig jaar e Erasmus-universiteit ht onderzoek onder ikers heeft uitgewezen iim 40 procent van de se beroepsbevolking x>s is. Onder de jonge- dit percentage zelfs 60. discriminatie is het re- lage opleidingsniveau langrijke oorzaak. ;och, weten de Molukse sbemiddelaars, is al hroom bij werkgevers >ver Molukkers vol- e onzin. Werkgevers ee hebben gedaan aan ;elegenheidsproj ecten 3 aanvankelijke aarze- alleen maar positief lun Molukse medewer- Vaak zijn zij na afloop 'n project maar al de Molukkers in vaste te nemen. T28 PAGINA 3 DEN HAAG (ANP) - Wan neer kinderen leesgeld voor bibliotheken moeten gaan betalen levert dat ten hoog ste zeven miljoen gulden op, en niet 21, zoals minister Brinkman heeft becijferd. Dat is maar zo'n klein be drag, daar hoef je het niet voor te doen. Dat zegt een woordvoerster van het Ne derlands Bibliotheek en Lektuur Centrum in een re actie op het vorige week door minister Brinkman van WVC gelanceerde idee dat gemeenten wanneer zij dat willen leesgeld voor kinde ren mogen invoeren. Deze contributie zou niet meer dan de helft van het leesgeld voor volwassenen mogen bedragen en in de praktijk komt dat neer op zo'n 10 gulden, zo zei een woordvoerster van WVC maandagmiddag. Volgens het NBLC zullen veel kinderen door de invoe ring van de contributie hun bibliotheekbezoek staken. „Het rekensommetje van 2,1 miljoen lezende kinderen le vert 21 miljoen op, gaat dus niet op", aldus de woord voerster. „Voeg daar nog de kosten bij die gemaakt moe ten worden om deze bedra gen te innen, en dan zou de maatregel volgens ons niet meer dan zeven miljoen op leveren". Het NBLC hoopt dan ook dat de gemeenten de contributie niet zullen in voeren. Van een onzer verslaggever UTRECHT - Bos en heide hebben in de afgelopen kurk droge zomermaanden zware klappen gekregen. Door ge brek aan bodemvocht lopen de concentraties van nitraat en aluminium torenhoog op. Volgens Staatsbosbeheer kan het voor een leek wel de schijn hebben dat het uitblij ven van 'zure regen' de verzu ring van het milieu zou af zwakken, maar is het tegen deel het geval. „Die verzuring gaat gewoon door via de wind, deelljes stof, gassen, via alles wat de lucht in gaat. De regen speelt daarbij een geringere rol dan men in het algemeen denkt", aldus een woordvoer der. Hoewel pas eind december een landelijk overicht gereed zal zijn over de effecten van de droogte staat nu al vast dat de ontstane schade aanzienlijk is. „In zo'n droge periode komt het proces van biologische om zettingen in de bodem tot stil stand. De beestjes die daaraan meewerken gaan dieper de bo dem in of drogen in. Als je dan een nat en warm najaar krijgt komen de omzettingen op gang en ontstaat een inhaalef fect. Dan komt er veel nitraat en sulfaat vrij, en ontstaat een hogere concentratie van alu- mimium. Net als in 1984 krijg je in 1987 ook weer te maken met kleinere wortelstelsels". Volksgezondheid fors aangepakt DEN HAAG (ANP) - De alge mene leiding van het Rijksin- koopbureau komt binnenkort in handen van een tijdelijk manager. Deze moet de priva tisering van het RIB voorbe reiden. De huidige leiding van het RIB blijft taken binnen het bureau vervullen. Dat heeft het ministerie van Fi nanciën maandag bekendge maakt. Vrijdag kwam een aantal problemen bij het RIB aan het licht, onder meer op het gebied van de algemene leiding en het sociale beleid. Zo zou de werk druk binnen het inkoopbureau aan de hoge kant zijn. Boven dien is er nogal wat kritiek vanuit het bedrijfsleven dat zich sterk benadeeld voelt door het inkoopbeleid van het RIB. In het ontwerp-regeerak- koord werd besloten het RIB op te heffen maar dat is na stevig verzet veranderd in verzelfstandiging. Van onze Haagse redactie Met die aansporing installeerde minister Brinkman (WVC) gisteren samen met zijn staatssecretaris Dees de commissie-Dekker, die het kabinet plannen moet aanreiken om 600 miljoen te bezuinigen op de kosten van de volksgezondheid. De installatie geschiedde gistermiddag op het ministerie in Rijswijk. Commissie-voor zitter dr. W. Dekker - oud topman van Philips - was zelf niet van de partij. Hij ligt nog in het St.-Catharinazieken- huis in Eindhoven, waar hij van de gevolgen van een hart operatie herstelt. De commissie wordt naast Dekker bemand door prof. dr. H. Leenen (gezondheidsrecht Amsterdam), prof. dr. A. Dun ning (cardioloog Amsterdam), drs. G. Hazenkamp (gerefor meerde zorgstichting Amers foort), mr. J. Leyten-de Wij- kersloot-de Weerdestein (lid Eerste Kamer voor het CDA), prof. dr. B. van Praag (wis kundig econoom Rotterdam) en prof. dr. P. Boorsma (open bare financiën Twente). Aan vankelijk stond ook de PvdA- econoom De Galan op het lijst je, maar die werd op het laatst geschrapt. De commissie heeft een half jaar de tijd om ideeën aan te MET EEN OPENHARTIGHEID waarvoor voorlichters in het wes ten zich niet zouden hoeven te schamen, hebben de autoriteiten inde Sovjet-Unie vorige week het hoofdkantoor van het Interna tional Atomic Energy Agency in Wenen gerapporteerd over de oorzaken en gevolgen van de ramp, eind april, in reactor 4 van het kernpark in Tsjernobyl. Meer dan vijfhonderd experts uit alle bij het IAEA 'aangesloten landen zijn gisteren een uitgebreide evaluatie begonnen van de gebeurtenissen daar, die volgens de Sovjets zelf op termijn tot veel aanzienlijker dodentallen zullen leiden dan de 31, die tot nu toe te betreuren zijn. Een opeenstapeling van menselijke blunders, flagrante schen dingen van veiligheidsvoorschriften en het afschakelen van vitale delen van de veiligheidsvoorzieningen op kritieke momenten lig gen volgens de Sovjets aan de basis van de ramp, die ook voor veel westerse kernenergieprogramma's al gevolgen heeft gehad. Als zodanig is de Sovjet-rapportage een 'bewijs' uit de praktijk voor de al wat oudere opvatting, dat het gevaar van een groot schalig gebruik van kernenergie eerder in menselijke dan in tech nische factoren schuilt. Een aantal westerse industrieën, waaron der Westinghouse (VS) en AECL (Canada), probeert op die situa tie al in te spelen door de ontwikkeling van de 'inherent veilige reactor', een computergestuurd type dat in haar volmaakte vorm de menselijke tekortkomingen moet kunnen ondervangen. In Nederland hebben ook CDA en WD - zie het regeerakkoord -al grote belangstelling aan de dag gelegd voor deze variant, die misschien inderdaad het antwoord is op de zwakste schakel in de nucleaire technologie van nu. Maar hopelijk laten de honderden experts die zich deze hele week met 'Tsjernobyl' bezighouden, het daar niet bij. Wie het Sovjet-rapport nauwkeuriger beziet, kan niet anders dan tot de conclusie komen dat de atoomsplijting een zo niet onbeheersba re, dan toch erg moeilijk beheersbare techniek is. Vlak voor de waterstofexplosies die het dak van de reactorkoepel de lucht in bliezen werd de staf van de centrale daar nog eens met de neus bovenop gedrukt. Het vermogen van de reactor, dat moest wor sen opgekrikt ten behoeve van een volgens het rapport slecht voorbereid turbine-experiment, schoot omhoog van 7 naar 50 in welgeteld drie seconden. Dit gegeven gevoegd bij eerdere rapporten over de inrichting van regel- en controlekamers van Amerikaanse centrales moet ook redelijk overtuigde voorstanders van kernenergie toch te oenken geven over de risiko's van in elk geval een grootschalig gebruik van deze energiebron. 'NTUSSEN BLIJFT de Sovjet-openhartigheid over de kernramp oon trendbreuk met het Sovjet-beleid tot nu toe in zowel kwesties de de internationale veiligheid betreffen als aangelegenheden, öe al gauw het stempel 'intern' (in de zin van: binnenslands) krij gen opgedrukt. In de Tsjernobyl-affaire heeft Moskou die traditionele houding - Noodgedwongen - al na enkele dagen opgegeven. Toch zijn na derhand zowel partijsecretaris Gorbatsjov als de voorzitter van de staatscommissie voor atoomenergie, Petrosyants, verder gegaan, ®>or een nadrukkelijke link te leggen tussen de kernramp en het Qevaar, meer in het algemeen, van de nucleaire bewapening. Hoewel enige overdrijving niet te ontkennen valt - volgens Pe- 'rosyants heeft de ontploffing van het kleinste nucleaire projectiel 'wn effect van driemaal Tsjernobyl en de bedoelingen van de W/jets ook duidelijk zijn (voorkomen dat ze financieel en tech- ™sch moeten opboksen tegen de strategische defensie-initiatie- 'en van de Amerikanen), wordt in sommige diplomatenkringen nieuwe Sovjet-opstelling toch op zijn minst gezien als een ba sta voor verdere gesprekken. Het is, zoals dat bij de Belgen heet, een ander chapiter, maar as de woorden en daden van Moskou (verlenging van het mora- tarium op kernproeven) ergens in het internationale overleg tot ^scheiden voortgang in de wapenbeheersing aanleiding zouden gunnen zijn, is de 'les van Tsjernobyl' in meerdere opzichten 9°ed begrepen. brengen om vrij forse bezuini gingen tot stand te brengen in de gezondheidszorg. Het idee voor de commissie komt uit het Regeerakkoord. Brinkman en Dees benadrukten beiden dat de kosten van de zorg nogal stevig de pan zijn uitge rezen. Brinkman noemde het aantal mensen dat sinds een kwart eeuw zijn emplooi in de zorg heeft gevonden, terwijl de samenleving als zodanig helemaal niet zieker is gewor den. Dees noemde de spiraal van kosten die door vraag en aanbod in gang is gezet en nergens zo snel oploopt als in de gezondheidszorg. TER APELKANAAL (ANP) - Werknemers van de aardap pelzetmeelfabriek Avebe in Ter Apelkanaal en De Krim hebben maandagmorgen vroeg het werk neergelegd. Zij hebben de toegang tot de fa briek geblokkeerd waardoor de aanvoer van aardappelen tot stilstand is gekomen. De actie is een protest tegen de voorstellen van minister Braks van landbouw voor de sanering van de schulden van het aardappelzetmeelconcern Avebe. De werknemers van de di verse vestigingen van Avebe in Groningen, Drenthe en Overijssel vinden dat van hen een te grote bijdrage wordt gevraagd voor het wegwerken van de schuld bij Avebe. Zij menen dat ze de afgelopen ja ren al genoeg hebben ingele verd. UTRECHT (ANP) - De ambu lante zorg en dagbehandeling voor blinden en slechtzienden moeten worden opgenomen in het verstrekkingenpakket van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). De Ziekenfondsraad zegt dit in een interim-advies dat don derdag in de raadsvergade ring aan de orde komt. Op het ogenblik valt alleen de zorg voor visueel gehandicapten in instituten onder de AWBZ. De huidige voorziening sluit niet meer aan op de behoeften. Ze heeft vooral betrekking op de zorg voor jeugdigen, terwijl het aantal blinde en slecht ziende kinderen afneemt en het aantal ouderen dat visueel gehandicapt raakt juist groeit. Bovendien is er een streven blinden en slechtzienden zo lang mogelijk zelfstandig thuis te laten wonen. Personeelsleden van de Centrale Werkplaats in Amsterdam hebben maandagmiddag tientallen tenten en caravans bij het bedrijf neergezet om er ook de nacht door te brengen. Ze willen blijven kamperen tot de gemeente hun eisen inwilligt. Het personeel wil dat B en W eerst onderzoek verricht naar de mogelijkheden van meer werk (en dus meer arbeidsplaatsen) voor dat er reorganisatieplannen worden doorgevoerd. Daardoor dreigen 120 van de 180 personeelsleden te worden ontslagen. - FOTO ANP (ADVERTENTIE) JONGE JONGE Kort krachtig Vraag uw slijterij/ wijnhandel Delcavê wijn en gedistilleerd Tel. 015)569324 DEN HAAG (ANP) - De ver eniging van gedetineerden in de Scheveningse gevangenis, Justa Causa, heeft twee van haar bestuursleden voor schorsing voorgedragen. Het gaat om S.K. en J.B., die vrij dag zijn ontsnapt uit die ge vangenis. De vereniging is boos op het tweetal, omdat het bij de ont vluchting geweld heeft ge bruikt. Dit heeft de vice-voor- zitter van Justa Causa, de tot in totaal 10 jaar cel veroor deelde Stanley H., aan zijn ad vocaat mr. J.L. Hofdijk mee gedeeld. Een kort geding, dat dins dag voor de president van de rechtbank in Den Haag zou dienen, is door de vereniging te elfder ure uitgesteld. De vereniging wilde eisen dat het regiem voor de zwaar-gestraf- ten in 'De Bunker' van de ge vangenis wat minder streng zou worden, aldus Hofdijk. De zwaar-gestraften mogen op last van de minister van justi tie sinds enige maanden alleen nog maar worden gelucht op een plaats ter grootte van een tennnisveld, aldus Hofdijk. Dit naar aanleiding van een artikel in het weekblad Pano rama, waarin werd beweerd dat twee gedetineerden bezig waren met de voorbereiding van een vluchtpoging per heli copter. Deze zou kunnen lan den op de grotere luchtplaats van de gevangenis. De twee gedetineerden zijn de vrijdag ontsnapte J. B. en F. C. Zij spanden verontwaardigd een kort geding tegen het week blad aan. DEN HAAG (ANP) - Minister Brinkman wil komen tot een beroepskostenvergoeding aan kunstenaars als aanvulling op een te laag inkomen of op een uitkering in het kader van de bijstand. Dit 'vangnet' wordt aangekondigd in een maandag verschenen discussienota over het te voeren beeldende kunst beleid. In het kader van de be roepskostenregeling kunnen op tijdelijke basis beroepskos ten worden vergoed aan kun stenaars wier inkomen te ge ring is om deze kosten zelf te dragen. Betreft het een aanvulling op de bijstand dan wordt de vergoeding niet op die sociale voorziening in mindering ge bracht en vervalt de plicht tot inschrijving bij het arbeidsbu reau. Het aantal beeldende kunstenaars in de bijstand met een beroepskostenvergoe ding zal niet meer dan 300 per sonen bedragen. Met het ver strekken van deze vergoedin gen is op jaarbasis ruim twee miljoen gulden gemoeid. Hoe veel daarnaast moet worden gereserveerd voor beroepskos tenvergoedingen aan kunste naars, die weliswaar onvol doende inkomen hebben maar niet op de ABW zijn aangewe zen, moet de praktijk van de komende jaren uitwijzen. In de nota kondigt Brink man een 'verregaande' uit breiding aan van het zoge noemde opdrachtenbeleid, zo wel naar de autonome kunst, naar de toegepaste dan wel vormgevende disciplines en naar de fotografie. Van een onzer verslaggevers HEERLEN - Ondanks een om zetdaling van ruim 19H wist DSM over het eerste halfjaar toch nog meer winst te halen dan in dezelfde periode van 1985. De zuivere winst was 217 miljoen: een stijging van zes miljoen. De omzet daalde met meer dan 2,5 miljard, tot 11,7 mil jard gulden. De fors lagere omzet is voornamelijk veroor zaakt door de val van de dollar en de instorting van de olie- markt. De verkopen bleven bevredigend. Voor het hele jaar verwacht DSM een behoorlijk resultaat. De winst zal echter niet de 402 miljoen van vorig jaar halen, zo zei financieel directeur drs. L. Ligthart bij de presentatie van de halfjaarcijfers gisteren in Amsterdam. DEN HAAG (ANP) - Neder land en China hebben maan dag in Den Haag een 'Memo randum of Understanding', een soort voorlopig beginsel akkoord, gesloten dat de basis moet vormen voor verder gaande samenwerking op landbouwgebied. In dit ak koord, dat werd getekend door de ministers Braks (land bouw) en zijn Chinese collega He Kang, worden de terreinen aangegeven die de beste mo gelijkheden bieden. Ook is een fyto-sanitair verdrag getekend, dat voorziet in het voorkomen van plan tenziekten bij de in- en uitvoer van bepaalde landbouwpro- dukten. De onderhandelingen over een veterinair verdrag zijn bijna rond, zo deelde mi nister Braks mee. Minister He Kang heeft sinds 18 augustus een bezoek aan Nederland gebracht. De Nederlandse bewindsman, die in 1980 de Volksrepubliek be zocht, is met zijn vrouw uitge nodigd om volgend jaar op nieuw een bezoek aan China te brengen. Omdat in Nederland con tracten moeten worden geslo ten met particuliere onderne mingen wilde minister Braks zich niet wagen aan schattin gen over de bedragen die met toekomstige nauwere Neder- lands-Chinese landbouwsa- menwerking kunnen zijn ge moeid. China heeft vooral be langstelling voor dierlijke en plantaardige uitgangsmate rialen om zijn landbouw ver der te ontwikkelen, met name om de teelt van varkens, pluimvee en rundvee te verbe teren. China heeft ook belangstel ling voor apparatuur om land- bouwprodukten te verwerken en te verduurzamen. Minister He Kang noemde slachthuis installaties van Stork en ma chines voor de produktie van margarine waarover met Uni lever wordt onderhandeld. Van Nederlandse zijde is ge wezen op de mogelijkheden voor apparaten voor pluim vee- en varkensvleesverwer king, om groenten, fruit en aardappelen te verduurzamen of te verwerken, installaties voor het verwerken van melk, brood- en koekjeslij nen en ap paraten voor de bloementeelt. Chinese samenwerking met Nederlandse bedrijven leidt soms tot Chinese heruitvoer naar Nederland, onder andere van onderdelen voor glastuin- bouwinstallaties. De landbouw-handelsba- lans tussen Nederland en China - „twee supermachten op landbouwgebied", aldus minister He Kang - is positief voor China. Dit biedt volgens minister Braks goede moge lijkheden om de handel uit te breiden. -J v? Terwijl de Nederlanders naar de rokjes van de hockeydames zaten te kijken of zaten de re detwisten over de gasprijs, zijn uit de gevangenis te Scheve- ningen vier mensen ontsnapt. Daarmee was 'De Bunker' vier zware jongens lichter. Minister Korthals Altes kreeg het zwaar te verduren. Hij nam korthals over kop een gedurfde beslissing: er moest een onder zoek komen! Twee van de gedetineerden waren lid van een vereniging die streeft naar een lichter re giem in de nor. De vereniging kan nu opgeheven worden, want het regiem is zonder meer licht genoeg. Is er nog recht in Schevenin- gen? Of zijn er alleen maar scheve dingen? Wat heeft de ontsnapping dui delijk gemaakt? Dat het bui ten de gevangenis nog steeds leuker is dan in de gevangenis, bijvoorbeeld. Daar is door sommigen wel eens aan ge twijfeld. Belangrijker is dat in Scheve- ningen vier cellen zijn vrijge komen. Ik vind namelijk dat gedetineerden niet meer terug- mogen komen, als ze hun brits één nacht onbeslapen laten. De minister onderzoekt nu, vermoed ik, hoeveel voordeel een spectaculaire ontsnapping voor de regering kan hebben. Per gevangenis wordt beke ken hoeveel mensen moeten ontsnappen om het cellente kort definitief tot het verleden te laten behoren. MERIJN Notaristelefoon DE KONINKLIJKE Notariële Broederschap stelt vanaf 1 september een telefoonnum mer beschikbaar waar men terecht kan met vragen op no tarieel gebied. Uit de vragen die bij de broederschap en bij individuele notarissen bin nenkomen blijkt dat mensen vaak eerst algemene informa tie willen voordat ze zich met een concreet geval tot een no taris wenden. Het telefoon nummer (070-469393) zal op werkdagen van negen tot twee uur 's middags bereikbaar zijn. Prijs aspirine DE OVERHEID moet de prijs verschillen van zelfzorgge neesmiddelen, medicijnen die zonder recept verkrijgbaar zijn zoals aspirine, opheffen door een uniform btw-tarief van 5% in te stellen. Dit be pleitte G. baron Van Till, di recteur van Chefaro Neder land en bestuurslid van de Ne derlandse Associatie van de Farmaceutische Industrie (Nefarma), maandag op een persconferentie over de Indro- Parfumeriebeurs in Utrecht. Onderzoek naar naakt-patrouille DE KONINKLIJKE mare chaussee is maandag een on derzoek begonnen naar de gang van zaken rond het bloot oefenen van twee soldaten tij dens een infanterie-oefening bij Arnhem. De twee dienst plichtigen kregen vorige week van hun commandant op dracht om slechts 'gekleed' in een koppelriem een verken ning uit te voeren. Het voorval kwam vrijdag aan het licht tijdens een bijeenkomst ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de soldatenvak- bond WDM. Grontmij HET INGENIEURSBUREAU Grontmij verwacht dit jaar minder winst te zullen beha len dan in 1985, zo heeft de di rectie maandag meegedeeld. Vorig jaar bedroeg de winst f 7,8 miljoen. Als oorzaak geeft de directie aan dat een aantal uitvoeringsactiviteiten aan merkelijk later in het jaar zijn begonnen dan waarop was ge rekend. Daardoor kon het per soneel niet volledig aan het werk gehouden worden. Cao-akkoord Kruiswerk DE LEDEN van de Nationale Kruisvereniging hebben maandag ingestemd met het principe-akkoord dat met de vakorganisaties is bereikt over een nieuwe cao voor 1986 en 1987. Onder deze cao vallen 16.000 werknemers. De vak bonden moeten het akkoord nog aan him achterban voor leggen. In de cao zijn slechts geringe verbeteringen aange bracht vanwege de beperkte 'ruimte' voor de trendvolgers.

de Stem | 1986 | | pagina 3