1-87 OEKJE DESTEM^Qg^ Zeeuwse hockey zit in de lift Jeugd van Goes krijgt de kans Handhaven moet mogelijk zijn9 rus Men, het oog ERIK DIELEMAN: 'SERIEUZE K Dames team gestemd klas in dschroten oopjes de Dames tevreden met plaats middenmoot jenmode ugo ïrretta - -10 perlei - Ickport - inen tedro - jimmy rack- :echino d. oro Irking met naar Parijs I Van Alten rdijnkappen, uw c| lebben er recht op INDELING VAN DE KLASSEN TOTAAL ANDERE AANPAK phappen en in Axel... 4571 GH Axel 155-1810 RAPIDE IS TERUG IN DE DERDE KLAS In de ION 01155-2922 PAGINA ZEELAND DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 TERNEUZEN - Het Zeeuwse hockey zit weer In de lift. Dat Is tenminste af te lelden uit de positieve resultaten van het afgelopen sei zoen. Drie Zeeuwse teams gingen een stapje hogerop spelen en de overige ploegen hand haafden zich knap. De heren van Rapide wer den na een spannende strijd kampioen in de vierde klas. Zij gingen de heren van Goes en Vlissingen vooraf. In het Hulsterse kamp is met optimistisch over het behoud van een plaats in de derde klas, want de ploeg is ge groeid en er komt goede jeugd aan. Olympia zou dit seizoen mee moeten doen in de top van de derde klas. Het afgelopen seizoen verliep qua resultaat ietwat tegen vallend, maar de afstand tot de top was gering. Men gaat dan ook uit van een klasse ring bij de eerste vijf. Bij de dames is de derde klas bijzonder aantrekkelijk geworden, want na de pro motie van kampioen Olym pia en nummer twee Middel burg uit de vierde klas, zijn alle Zeeuwse ploegen bij elk aar gevoegd. Alle vijf de ploegen zijn tevreden met behoud. Men is dus uiterst voorzichtig. Mogelijke titel kandidaat zou Vlissingen kunnen zijn volgens de ken ners, maar Rapide en Goes met hun ervaring zijn zeker niet kansloos. Het zou trou wens een mooi vervolg zijn van het afgelopen seizoen als er een Zeeuws team de stap naar de tweede klas zou kunnen maken. In de vierde klas zal het voor Vlissingen dit jaar moeten gebeuren. De Vlis- singse heren spelen eigenlijk al te lang op dit niveau en hebben er een ploeg voor om een stapje hoger te kunnen acteren. Goes heeft voor de jeugd gekozen en verwacht dit seizoen nog niet mee te doen in de strijd om de titel. Meespelen in de top en de jeugd laten rijpen is de doel stelling. Voor het Zeeuwse hockey is het te hopen dat de ver schillende representanten consolideren wat bereikt is en dat er dit seizoen of vol gende competitie enkele tweedeklassers bij komen en niet de terugval komt zoals die er enkele seizoenen gele den was. Met het goede voor nemen nog meer aandacht aan de jeugd te schenken, zou het een goede zaak zijn als de verbetering van ni veau doorzet. Niet alleen qua spel, maar ook qua resultaat. O Olympia gematigd optimistisch TERNEUZEN De heren van Olympia zijn dit jaar geplaatst in de derde klas D. Een sterke klas met waarschijnlijk weinig krachtsverschil. Net als af gelopen seizoen verwachten de Terneuzenaren een of twee uitschieters en een grote midden moot, die elkaar weinig toe zal geven aan het eind van de competitie. In het Olympla-kamp is men gematigd optimistisch over de eigen kansen. De zesde plaats vorig seizoen was toch wel te genvallend. Hoewel het verschil met nummer twee De Waele maar drie punten bedroeg. Speler Erik Dieleman ver wacht toch dat Olympia mee zal doen in de strijd in de top: „Ik verwacht ons niet direct als titelkandidaat, maar we zijn wel een serieuze kansheb ber om bij de eerste vijf te spe len. Dit seizoen gaan we ons zwaarder voorbereiden. Er zit zelfs een toernooi bij op tweede klas-niveau. Zelf tip ik Souburgh als mogelijke kam pioen, want die ploeg maakte technisch een goede indruk op me. Toch zullen wij ook mee doen. De trainingsopzet zal meer gericht worden op resul taat en vooral hoop ik dat trai ner-coach Frank Audenaerde de wisselvalligheid uit de ploeg kan halen. We spelen namelijk niet constant. Tegen sterke ploegen doen we het vaak goed, maar dan laten we zomaar enkele wedstrijden op een zwakke wedstrijdmentaliteit schieten. Als we dat kunnen verbeteren zijn we op de goede weg. De selectie wijzigt niet veel in vergelijking met vorig seizoen. Alleen vanuit de jeugd komt er aanvulling, waaronder Ar jan Bouvy. Toch ook een voor deel, omdat we met praktisch dezelfde ploeg kunnen spelen. Ik ben hoopvol gestemd over het verloop en ik kijk al ver langend uit naar de confronta ties met rivaal Rapide uit Hulst, want die ploeg is er ook weer bijgekomen en dat zijn toch wel beladen duels," aldus een positief gestemde Erik Dieleman. Selectie: Ad de Vries, Erik en Hans Dieleman, Michiel Schenk, Martijn Snoodijk, Fred Terborg, Karei-Jan Sassen, Luc de Jong, Maarten de Heus, Arjan Bouvy, Rob-Jan Verheem, Cees Delzenne en Jan Boerbooms. Dames De dames van Olympia heb ben een uitstekend seizoen achter de rug en werden dan ook overtuigend kampioen van de vierde klas. Er stond geen maat op de kracht van de Terneuzense dames, die toch wel hoopvol gestemd de derde klas C instappen. Een derde klas met daarin alle Zeeuwse damesteams in. In het Olym- pia-kamp is men al blij met handhaving. Een van de uitblinksters en topscoorsters van het afgelo pen seizoen Marianne Diele man, ziet prolongatie van het derdeklassserschap wel dege lijk zitten: „We stellen hand having als doelstelling en dat moet lukken met deze groep. We pakken het dit jaar nog gerichter aan, mede door het feit dat we door de komst van negen meisjes uit de jeugd een tweede damesteam kunnen formeren. We hebben nu via een selectiewedstrijd aan het eind van het vorige seizoen de beste speelsters bij elkaar ge bracht in een eerste selectie, waardoor we minder zullen rouleren en met een vastere ploeg kunnen spelen. Het ple zier blijft wel voorop staan, maar we willen wel graag op derde klas-niveau blijven spe len en niet meteen na één sei zoen weer terug naar de vierde klas. Met de huidige groep zie ik Olympia-speler Erik Dieleman: „Ik zie ons niet als de grootste titelkandidaat, maar een plaats bij de eerste vijf moet er voor ons in kunnen zitten." - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER het zeker zitten. Aanvallend zijn we sterk. Het zal wel niet zo gemakkelijk gaan als in de vierde klas, maar we scoorden toch vrij vlot. Ideaal is ook dat er zoveel Zeeuwse teams in deze klas bij elkaar gebracht zijn. Deze tegenstanders zijn bekend en een ander voordeel is dat de reizen korter worden. Het zal zeker voor sommige speelsters een omschakeling zijn, want er wordt sneller en forser gespeeld in de derde klas. We hebben echter de no dige routine en speelsters, die al eens hoger of op hetzelfde niveau hebben geacteerd, zo dat ik toch wel hoopvol ge stemd de uitdaging tegemoet ga," aldus de veel scorende Marianne Dieleman. Selectie: Meta de Heus, Tanja van Damme, Andrea Bakker, Marja van Maarle- veld, Marina Burm, Ine Bek kering, Marianne Dieleman, Lineke Muller, Chris Diele man, Annouk van Loon, Ellen Vermunt, Yvonne Kooien, Franca van Damme en Lian Everaert. O TERNEUZEN - De indeling van de verschillende klassen voor de komende hockey com petitie, ziet er als volgt uit: Derde klas D heren: Middelburg, Olympia, Oude Maas, Pelikaan, Rapide, Souburgh, Tempo'34, Voorne, De Waele. Vierde klas C heren: Barendrecht, Forcial, Goes, HCGO, HSD, Oudenbosch, Spijke- nisse, Vlissingen, Zevenbergen. Reserve derde klas A heren: Breda 5, Olympia 2, Prinsenbeek 2, Push 4, Rapide 2, Tempo 3, Tilburg 5, Vlissingen 2, Were Di 4, Zwart Wit 4. Reserve vierde klas A heren: Breda 6, Etten-Leur 3, Gilze Rijen 2, Middelburg, 2, Olympia 3, Peli kaan 2, Pelikaan 3, Push 5, Tete- ringen 2, Zwart Wit 6. Derde klas C dames: Goes, Goirle, Middelburg, Olympia, Pelikaan, Rapide, Tete- ringen, Vlissingen, Voorne, Zeven bergen. Vierde klas C dames: Den Dunc, Forcial, Hoekse Waard, HSD, Made, Mistral, Oudenbosch, Zundert. Reserve derde klas A da mes: Breda 4, Forward 6, Liberty 2, Push 5, Rapide 2, Teteringeren 2, Tilburg 4, Waalwijk 3, Warande 3, Were Di 5. Reserve vierde klas A dames: Etten-Leur 3, Pelikaan 2, Prinsenbeek 2, Push 2, Tempo 4, Tempo 5, Vlissingen 2, Were Di 6, Zwart Wit 4, Zwart Wit 5. GOES Het afgelopen Jaar greep Goes weer naast de titel. De vooraf toebedachte titelkandidatuur viel lager uit en het werd een derde plaats achter Vlissingen en kampioen Rapide. Mede door deze ontwikkeling zijn ze bij vooral de Goes-heren de aanpak drastisch gaan wijzigen. Woordvoerder Ed Oudesluys: „Het bleek tij dens de competitie dat we geen ploeg hadden voor promotie. We zaten als ploeg vast. We kunnen het wel, maar we hadden als team weinig tot geen toekomst. We hebben dan ook besloten iets op te bouwen voor de toe komst en dat betekent inpas sen van jeugd. We gaan dan ook de competitie in met een sterk verjongd team. Mijn persoontje en Cees Meijer blij ven er nog tussen hangen voor de routine. Deze aanpak bete kent meteen dat we niet zulke hoge verwachtingen hebben op korte termijn. De opbouw staat centraal. We zijn al en kele seizoenen bezig met een specifiek jeugdplan voor onze vereniging en dat moet nu ko mend seizoen een doorgaande lijn krijgen naar de senioren toe. Met deze aanpak hopen we ook een bepaalde speelstijl te gaan ontwikkelen, zodat niet elke speler binnen zijn eigen straatje speelt, zoals in het verleden teveel gebeurde. Daarnaast willen we het voor deel van het kunstgras meer uit gaan buiten, dus nog ge richter gaan trainen, vooral op tactisch gebied. We krijgen ook een nieuwe trainer voor de heren. Isto Knaap neemt die taak op zich. We zien het met deze aan pak echt zitten voor de toe komst. We zijn er van over tuigd dat we dan een betere basis zullen krijgen, waardoor we als we voor de titel strijden en promoveren ook vast kun nen houden wat we bereikten. Dit is ons uitgangspunt voor komend seizoen en dan zien we wel hoe ver we met deze aanpak eindigen. Maar een titel is geen must," aldus Oudesluys. Selectie: Koen de Waard, Peter Sijstra, Paul Huybregtsen, Ed Oudesluys, Will Timmermans, Vincent Gielen, Cees Meijer, Peter Strating, Peter Wassing, Ralph van de Berg, Toon Hintzen, Lode- wijk Hintzen, Alvin Nijzink, Mark Rij k en Peter Koole. Dames De dames van Goes hebben een sterke tweede helft van de competitie achter de rug en stelden daarmee het der deklasserschap veilig. Aan het uitgangspunt was voldaan. Een toch wel knap resultaat, want de overgang van de vierde naar de derde klas klas was groot. Dit nieuwe seizoen verwacht men in het Goes- kamp een aantrekkelijker competitie. Enerzijds omdat alle Zeeuwse teams in dezelfde derde klas zijn gezet en ander zijds omdat men toch wel een sterke selectie heeft gekregen. „We zien het komende sei zoen met vertrouwen tege moet. Er komen wel enkele wijzingen in de selectie van de dames, maar zeker niet ten nadele. Jolande Wit en Ka- trien van Rekum gaan weer hockeyen na een jaar op non- actief te hebben gestaan en vanuit de jeugd komen Han- neke van Dam en Marianne de Raad door. Rena Meijer en Els Stolte doen een stapje terug naar Goes 2, maar blijven in moeilijke momenten beschik baar. Mira Poortvliet en Jeanet van Gasteren nemen wegens studie afscheid van Goes. De selectie is sterk genoeg om zich gemakkelijk te kunnen handhaven. Daarnaast stellen we als doel dat we technisch ons peil moeten optrekken, dus minder 'werk-hockey'. We zijn nu aan het derde klas-ni veau gewend en moeten ons verder kunnen ontplooien. De jeugd krijgt in de komende ja ren veel aandacht en er moet vanuit de resultaten van de dames een stimulans doorwer ken naar de jeugd toe. We zijn zonder meer optimistisch ge stemd, want de jeugd staat te dringen. Fenny Poortvliet en Miranda Wassing zullen al mee gaan trainen en dat is al een resultaat van de jeug- daanpak bij ons," aldus Ed Oudesluys en Cees Meijer. Selectie: Nicolet Baert, Marion Bernaer, Ineke van de Langerijt, Els Rooyackers, Bertje Bruin-Slot, Katrien van Rekum, Jolanda de Wit, Marianne de Raad, Hanneke van Dam, Irene Bekius, Manon Sent en Anneke Heij ning. O hout en plaat materialen TERHEUZEN - Na een spannende strijd tussen Goes, Vlissingen en Ra pide grepen de mannen uit Hulst de titel In de vierde klas. Binnen een Jaar zijn de Raplde-he- ren dus weer terug op het niveau van de derde klas. Een plek waar de Ploeg volgens speler Hans Smits ook thuis hoort. Smits: „Twee Jaar geleden zijn we er on fortuinlijk uit gevlogen. We kampten met teveel blessures en wat dan ook nog gepaard ging met pech in de wed strijd. Toch is afgelopen seizoen geen verloren jaar geweest. Belangrijk is natuurlijk wel dat we gelijk weer promove ren, want als je blijft hangen wordt het toch wel moeilijk. Vlissingen maakt dat nu mee. De motivatie raakt zoek in de vierde klas als je er enkele jaren inzit, want het onderlinge krachtsver schil is veel te groot. Er zijn te weinig moeilij ke wedstrij - den bij. In de derde klas is en zal dat anders zijn. Elk duel zal moeilijk worden, maar ik verwacht toch wel dat we ons handhaven. Een goede middenmoter moeten we met deze ploeg, die in de af gelopen twee seizoenen dui delijk is gegroeid als geheel, gemakkelijk kunnen wor den. We houden vrijwel de ge hele selectie compleet. Al leen Wim van der Zee ver dwijnt door verhuizing, maar daar staat de komst van jeugdspeler Jan-Willem Barts tegenover. Naast de doelstelling om er in te blij de toekomst rooskleurig te gemoet zien," aldus speler Hans Smits. Selectie: Jan-Peter van Rijs, Frank van Campenhout, Edgar Tuenter, Philip van Gassen, Hans Smits, Mario Boon, Peter Bouman, Jan-Willem Barts, Joep Fassaert, Pascal Fassaert, Robert Kistenmaker, Pascal Dhont en Frank Schellekens. Dames De dames van Rapide resultaat komend seizoen kunnen halen. Positief vind ik dat alle Zeeuwse teams bij elkaar geplaatst zijn. Voor de af stand, maar ook voor de sportieve rivaliteit. Er ko men meer streekduels en dat zijn toch wedstrijden met meer inhoud. Vooral tegen streekgenoot Olympia kan het weer leuk worden. De eerste maanden sta ik zelf op non-actief, maar verder is er geen verloop binnen de se- ven willen we ook steeds meer jeugd in gaan passen, zodat enkele oudere spelers in de toekomst met een ge rust hart een stapje terug kunnen doen. Als we aan deze twee doelstellingen kunnen voldoen en daar twijfel ik niet aan als ieder een dezelfde inzet heeft als afgelopen seizoen, dan zijn we zonder meer tevreden. Op dit niveau blijven zal ook een stimulans zijn voor de jeugd die er aankomt en die lichting is goed. We kunnen hebben zich goed gehand haafd in de derde klas. Na een moeilijke periode voor de winterstop werden na de verplichte rustperiode veel punten binnen gehaald en werd nog beslag gelegd op een middenmootpositie. Dit resultaat staat ook komend seizoen op het lijstje van Ra pide. De geroutineerde speelster Dianna van Dam me: „We hebben ons tijdens de vorige competitie goed hersteld en met deze jonge ploeg moeten we hetzelfde lectie. Keepster Marion Goossens heeft zich knap aangepast en is nu een waardig vervangster van Chris van de Broucke. We hebben een jong team, maar met inmiddels enkele jaren ervaring op het niveau van de derde klas en dat kan toch een voordeel zijn. Goed be schouwd moeten we een ste vige middenmoter kunnen worden, maar onze uit gangspositie met deze nieuwe klasse-indeling is nu de beste Zeeuwse ploeg te worden en waarschijnlijk moet je dan toch hoog eindi gen. Als we de goede lijn van de tweede helft van de vo rige competitie doorzetten, moet dat ook kunnen. Daar entegen is de eerste helft van de vorige competitie een waarschuwing. Toen ging het bijzonder slecht, dus je weet het maar nooit. We zijn gematigd optimistisch. We hebben het potentieel, maar de vraag is of we evenwich tig genoeg zijn. Een belang rijke taak voor onze nieuwe trainer, want Edgar Tuenter zet er een punt achter. Waarschijnlijk gaat Ron Dhondt ons trainen, maar dat is nog niet zeker. We wachten maar af." Selectie: Marion Goossens, Sylvia en Lesley de Bakker, So phie en Nathalie Deltour, Sabine van Gassen, Claudia Steel, Clau dia Reijns, Marion Schellekens, Alice Pelgrim, Margriet Smit, Karin Everaert, Diana van Damme, Liesbeth Nelemans en Anniek Herman. O Rapide-speler Hans Smits: „We willen dit sei zoen de jeugd in gaan pas sen. Dan kunnen de routi niers straks rustig een stapje terug doen." - FOTO DE STEM/COR J DE BOER

de Stem | 1986 | | pagina 37