Programma braderie Axel Axelse braderie vol attracties Den Ouwen Woagen presenteert zich AXEL Verkoop kaarten tijdens Axelse braderiedagen SPEKTAKEL ONDER HET MOTTO MAURITSFEESTEN Expositie Axelse fotoclub GEEN HO AKTIVITEITEN INDE GEMEENTE DE STEM CCA-THEATERSEIZOEN Meer spel plezier voor de junioren Reserve tweede klas met meer Zeeuwse clubs DE STEM VAN DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 Jeugd Zonnebloem INFO-AXEL UITGAVE: DE STEM/ZEEUWS VLAAMSE KOERIER - REDAKTIE: TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER AXEL - Het programma voor de Axelse braderiefees ten, die dit jaar ais 'Maurits- feesten' te boek staan, ziet er als volgt uit: WOENSDAG 27 AUGUSTUS 13.30 uur: ontvangst geno digden in café 'De Pieper'. 14.00 uur: officiële opening door burgemeester Hack van Axel. 14.15 uur: rondgang geno digden over braderieterrein. 15.30 uur: afsluiting rond gang bij café 's Lands Wel varen. 14.00-18.00 uur: Sim Sa La Bim poppenkast en ballon- dieren maken. 14.00-21.00 uur: kermisat- truptipc 14.00-21.00 uur: oude am bachten, zoals tingieter, ko perslager, met de hand be- schilderen van Fries aarde werk. 15.00-20.30 uur: optredens blaaskapellen. 18.00 uur: bierf iets wedstrijd 't Amstelhoekje. 19.00-20.30 uur: boomzaag- wedstrijden in de Stations- Stfclclt 14.30 en 19.30 uur: mode shows Ot Sien/Modecen trum. 13.30-17.00 uur: expositie Fo toclub Axel in streekmu seum 'Het Land van Axel'. DONDERDAG 28 AUGUSTUS 14.00-21.00 uur: oude am bachten, zoals een portrette kenaar, Goudse kleipij pen- maker en kunstglasblazer. 14.00-21.00 uur: kermisat- trBctiES 14.00-21.00 uur: petklepwed- strijd. 15.30-21.00 uur: rommel markt voor kinderen. Han delaren uitgesloten. Voorts ontvangst Zonnebloem-gas ten in lunchroom 'Krake ling'. 15.00-21.00 uur: optredens blaaskapellen. 19.00-20.00 uur: optreden volksdansgroep Ha va Na-, quilla. 18.30 uur: voorrondes 'Play back-show' in Stations straat. Voorts Vlinderwed strijd (fitness) in Stations straat. 16.00 en 19.30 uur: mode shows Ot Sien/Modecen trum. 13.30-17.00 uur: expositie Fo toclub Axel in streekmu seum 'Het Land van Axel'. VRIJDAG 29 AUGUSTUS 14.00-21.00 uur: oude am bachten, zoals boekdrukker, boekbinder en ciseleerder. 14.00-21.00 uur: kermisat- tracties. 14.00-21.00 uur: petklepwed- strijd, foto's maken. 15.00-21.00 uur: optredens blaaskapellen. 15.30-16.30 uur: bij 'Doris op schoot' in de Stationsstraat. 19.00-21.00 uur: finale 'Play back-show' in de Stations- 13.30-17.00 uur: VW-jubi- leumschieting. 19.00-21.00 uur: gaaibolling. 19.30 uur: kampioenschap oliebollen eten in lunchroom 'Krakeling'. 16.00 en 19.30 uur: mode shows Ot Sien/Modecen trum. 13.30-17.00 en 19.00-21.00 uur: expositie Fotoclub Axel in streekmuseum 'Het Land van Axel'. 14.00-21.00 uur: Automarkt Axel. Voorts trimloop, even tueel nachtloop. 14.00-21.00 uur: orgel- en keyboarddemonstraties. 'Expositie 45' met expositie van radio's en fototoestellen. ZATERDAG 30 AUGUSTUS Vanaf 10.00 uur: open dag vereniging Den Ouwen Woagen met demonstraties van onder andere wol spin nen en boter maken. 14.00-21.00 uur: Automarkt Axel. 20.00 uur: Mosselfestijn in restaurant 'Het Wapen van Axel'. Gratis mosselen eten. AXEL - De actieve Stichting Streekcentrum Axel is er opnieuw in geslaagd een zeer attractief pro gramma in elkaar te draaien voor de traditionele braderiefeesten, die van woensdag 27 tot en met za terdag 30 augustus worden gehouden. De braderie zal dit jaar geheel in het teken staan van de Mau- ritsfeesten en de braderiedagen zijn dan ook omge doopt in 'Mauritsfeesten Axel'. Plaats van hande ling vormen weer de drukke Axelse winkelstraten, te weten de Noordstraatpromenade, Zeestraat, Weststraat en Stationsstraat. De opening belooft een echte knaller te worden. Vli ec] De openingsceremonie wordt verricht woensdagmid dag 27 augustus om twee uur door burgemeester Hack van Axel. Op de Markt voor het Axelse stadhuis wordt een lagbom afgevuurd door een ht kanon en daarop staat de tekst te lezen 'In Axel gebeurt het'. Voorts een vlagbom met de Nederlandse driekleur en een vijftal knalbommen. De opening van de Axelse brade riefeesten belooft dus een ech ter 'klapper' te worden. „In verband met de Mau ritsfeesten heeft het bestuur van de Stichting Streekcen trum Axel gemeend een extra aantrekkelijk programma in elkaar te moeten spijkeren en ik dacht dat we daar volledig in geslaagd zijn," zegt een woordvoerster van de Axelse middenstandsvereniging. Zo wel de jongeren als de ouderen kunnen volop aan hun trekken komen. Aan alles is gedacht om het zo aangenaam moge lijk te maken voor het winke lende publiek. De Axelse mid denstanders zullen zoveel mo gelijk in klederdracht in het kader van de Mauritsfeesten verschijnen om het geheel meer cachet te geven. Op de eerste dag al kunnen de braderiebezoekers genieten van de beoefenaars van oude ambachten. Zo is er die dag een tingieter, iemand die Fries aardewerk met de hand zal beschilderen en een kopersla ger. Donderdag komt er een portrettekenaar, een Goudse kleipij penmaker en een kunst glasblazer naar Axel en vrij dag is het de beurt voor de monstraties van een boek drukker, een boekbinder en een ciseleerder. Woensdagmiddag van twee tot zes uur komt de jeugd volop aan zijn trekken met de Sim Sa La Bim-poppenkast en ballonnenshow. Tijdens een zestal voorstellingen van vijf entwintig minuten elk worden ballondieren gemaakt en gra tis aan de kinderen uitgereikt. Voor de jeugd zijn er voorts de nodige kermisattracties opge steld, waarbij de jongeren zich gedurende alle braderiedagen kunnen uitleven. Aantrekke lijk voor de jeugd is tevens de zogenaamde 'petklep wed strijd'. De Axelse winkeliers die inhaken op het braderiege beuren reiken petkleppen uit aan het winkelende publiek. Een fotograaf zal een aantal kleurenfoto's maken in het Axelse winkelcentrum van de kinderen die een petklep dra gen. Deze foto's worden opge hangen bij Axelse midden standers. Kinderen die zich zelf herkennen kunnen zich bij de betreffende midden stander melden en krijgen de kleurenfoto en een attractie. Er zijn in totaal 25 prijswin naars. Befaamd is inmiddels de traditionele rommelmarkt voor de jeugd tot en met 16 jaar, die in de Noordstraatpro menade wordt gehouden don derdag van 15.30 tot 21.00 uur. Vooraf inschrijven is noodza kelijk voor dit gebeuren, dat jaarlijks enorme belangstel ling trekt. Zonder inschrij vingsnummer is deelname niet mogelijk. Vrijdagmiddag is er in de Stationsstraat van half vier tot half vijf een optreden van 'Doris op schoot' voor de jongste jeugd van vier tot zes jaar, voor wie een attractie te wachten staat. Uiteraard zijn ook de oude- Beeld van het braderiegebeuren in Axel tijdens een van de voorgaande edities. Het belooft ook dit jaar een gezellige drukt te wor- Burgemeester Hack van Axel, die evenals vorig jaar de openingsceremonie van de Axelse braderiefeesten voor zijn rekening zal nemen. AXEL - Tijdens de Axelse braderiedagen kan men in het Axelse streekmuseum 'Het Land van Axel' een verzame ling fotografische werken be zichtigen, vervaardigd door leden van de fotoclub Axel, in samenwerking met leden van enkele andere Zeeuwse foto clubs. Naar aanleiding van de en kele maanden geleden gehou den 'workshop' voor fotoclubs uit de regio Zeeland, besloot men tijdens de expositie in het Axelse streekmuseum, be halve werken van de leden van de Axelse fotoclub ook een aantal werken van leden van andere fotoclubs te exposeren. Een en ander heeft geresul teerd in een expositie van fo tografische werken, bestaande uit vijftig werken van leden van de Axelse fotoclub en on geveer 25 werken van leden van andere Zeeuwse fotoclubs. De expositie toont hoofdzake lijk zwart-wit-foto's met een grote verscheidenheid aan on derwerpen. Hierbij dient te worden aangegeven dat de werken van leden van niet- Axelse fotoclubs het onder werp 'portret- en modelfoto grafie' hebben gekregen. Evenals voorgaande jaren wordt ook dit jaar een groot aantal belangstellenden ver wacht. De expositie is te be zichtigen van woensdag 27 tot en met vrijdag 29 augustus, van 13.30 tot 17.00 uur en op vrijdagavond tevens van ze ven tot negen uur. De toe gangsprijs bedraagt één gul den voor volwassenen en vijf tig cent voor kinderen tot en met twaalf jaar. den. ren niet vergeten. Blaaskapel len zullen gedurende de bra deriefeesten voor de muzikale omlijsting zorgen. Op de ope ningsavond van de Axelse Mauritsfeesten wordt er om 18.00 uur een begin gemaakt met een 'bierfietswedstrijd' op een podium bij café 't Amstel hoekje. 's Avonds zijn er ook boomzaagwedstrijden in de Stationsstraat en gedurende alle drie de braderiedagen zijn er zowel 's middags als 's avonds modeshows, verzorgd door Ot Sien/Modecentrum. De expositie van de Foto club Axel draait eveneens drie dagen in streekmuseum 'Het Land van Axel'. Donderdag middag worden de gasten van De Zonnebloem weer ontvan gen door de gastvrije Stichting Streekcentrum Axel. Zij wor den getracteerd op koffie met gebak in lunchroom 'Krake ling". Donderdagavond van ze ven tot acht uur verzorgt de bekende dansgroep Hava Na- quilla een optreden op de Markt en vinden in de Sta tionsstraat de voorrondes plaats van de 'Play'back- show'. Die voorrondes starten om 18.30 uur. Een dag later be ginnen de finales om 19.00 uur. In de Stationsstraat wordt ook nog een vlinderwedstrijd ge houden (fitness), georgani seerd door sportschool Henk de Wee. Vrijdag staat er een grootse VW-jubileumschieting op het programma en worden er gaaibolwedstrijden gehouden. Om half acht 's avonds belooft het kampioenschap oliebollen eten in de 'Krakeling' een aparte attractie te worden. De automarkt in Axel die zowel vrijdag als zaterdag gepro grammeerd staat is een trek pleister van de eerste orde en ook de trimlopen vrijdag avond beloven een spektakel te worden. Start en finish van deze trimlopen zijn geprojec teerd bij café De Pieper in de Weststraat. Deze trimlopen worden gehouden door de werkgroep sportieve recreatie Axel in samenwerking met de Stichting Streekcentrum Axel. Publiektrekkers zijn even eens de orgel- en keyboardde monstraties die vrijdag plaatsvinden en de expositie van radio's en fototoestellen in het pand 'Expositie 45'. Zater dag staat in het teken van de monstraties van de vereniging Den Ouwen Woagen in streek museum Het Land van Axel en de daarachter gelegen wa genschuur. Als afsluiting van dit grandioze braderiegebeu ren is er tenslotte een groot mosselfestijn in restaurant 'Het Wapen van Axel', waar het braderiepubliek gratis mosselen kan eten. „Kortom, we hebben naar ik meen overal aan gedacht. Het is een programa voor elk wat wils. Als de weergoden ons gunstig gezind zijn belooft het een topper van jewelste te worden," zegt een enthou siaste woordvoerster van de Stichting Streekcentrum Axel. AXEL - Streekmuseum 'Het Land van Axel' bruist zater dag 30 augustus weer volop van activiteiten. Op deze dag houdt de vereniging 'Den Ouwen Woagen' namelijk haar jaarlijkse open dag in het Axelse museum. Deze demon stratiedag, die om 11.00 urn- van start gaat, toont de lief hebbers vele demonstraties van oude ambachten. Er is in ieder geval een weef- en kantklosdemonstra tie te zien en natuurlijk vindt men er ook iemand achter het bekende oude spinnewiel. Wie van klederdrachten houdt of Beeld van een kantklosdemonstratie. De vereniging Den Ouwen Woagen zorgt zaterdag tijdens de braderiefeesten in Axel eveneens voor kantklosdemontraties. wellicht klederdrachtpoppen verzamelt, kan op zaterdag 30 augustus volop aan zijn trek ken komen. Mevrouw De Feij- ter-De Pooter uit Axel toont dan namelijk hoe kleder drachtpoppen kunnen worden gemaakt. Voorts zal ook de stichting 'De Zeeuwse Molen' vertegen woordigd zijn met het nodige propagandamateriaal en ook de leden van de Stichting 'De Axelse Molen' zullen op deze dag waarschijnlijk niet ont breken. Wat men bovendien kan bekijken zijn de miniatu ren van boerenwagens, ver vaardigd door de heer J. Wol- fert uit Sluiskil en de informa tietafel over de bewerking van vlas, eigendom van de heer Martinet uit Koewacht. De Axelse imker, de heer K. Wolfert, brengt tijdens deze demonstratiedag een deel van zijn verzameling bijen onder in het streekmuseum en geeft desgewenst informatie over het houden van bijen. Boven dien wordt men in de gelegen heid gesteld bijenhoning te kopen. De kinderen worden even eens niet vergeten. Zij kunnen als ze dat willen, een rondrit maken op een echte oude boe renwagen met paard. De de monstraties in streekmuseum Het Land van Axel zijn de ge hele dag gratis te bezichtigen. Het streekmuseum en de daarachter gelegen wagen schuur zijn dus de gehele dag gratig toegankelijk. Dinsdag 26 augustus: vergadering van de gemeenteraad in de raad zaal van het stadhuis, aanvang 19.00 uur. Woensdag 27 augustus: motor crosswedstrijden voor amateurs op RES-motorcrossterrein, aanvang 18.15 uur. Handboogschietingen op staande wip op terrein aan de Boslaan te Axel. Surprise-schieting. Wielerwedstrijden voor beroeps renners - omnium - in Zuiddorpe, aanvang 18.30 uur. Woensdag 27 tot en met zaterdag 30 augustus: braderiedagen in de kern Axel. Woensdag 27 tot en met vrijdag 29 augustus: expositie Fotoclub Axel in streekmuseum 'Het Land van Axel' van 13.30 tot 17.00 uur en vrijdag tevens van 19.00 tot 21.00 uur. Vrijdag 29 en zaterdag 30 augus tus: Auto-Axel op de Markt nabij het stadhuis. Jeugdtentenkamp aan de Hoofd weg Noord in Zuiddorpe. Vrijdag 29 augustus: trimlopen in de kern Axel over 1, 2Vz6 en 10 ki lometer. Inschrijven vanaf 18.15 uur in café 'De Pieper'. Zaterdag 30 augustus: weekmarkt kern Axel. Open dag vereniging 'Den Ouwen Woagen' in streekmuseum 'Het Land van Axel'. NSM-triathlon in Axelse bos. Eerste start om 10.30 uur. Optreden Showband Sas van Gent en de Terneuzense showgirls op Dorpsplein te Zuiddorpe van 15.00 tot 17.00 uur. Rondritten door de Stichting Ve- lomobiel op en rond het Dorpsplein te Zuiddorpe, aanvang 14.00 uur. Optreden showband Thalia op Dorpsplein te Zuiddorpe van 17.30 tot 19.30 uur. Volksdansen door bejaarden, eveneens op Dorpsplein te Zuid dorpe, aanvang 19.00 uur. Voetbalwedstrijd AZW-Seroos- kerke op terrein aan de Sportlaan, aanvang 14.30 uur. Zondag 31 augustus: Rolls Royce en Bentley Club op Dorpsplein te Zuiddorpe van 13.00 tot 19.00 uur. Optreden muziekgezelschap 'De Braakmanszonen' uit Boekhoute op Dorpsplein te Zuiddorpe, van 14.00 tot 18.00 uur. Woensdag 3 september: open Zeeuws-Vlaams kampioenschap motorross voor amateurs en licen tiehouders op RES-motorcrosster rein, aanvang 18.15 uur. Vrijdag 5 tot en met zaterdag 27 september: expositie monumentale kunst, linosneden en fotografie!^ door Ernst Joachim, Liesbeth Hij' ser en Wim Krull in streekmuseum 'Het Land van Axel'. Woensdag tr, en met zaterdag van 13.30 tot yin uur. Vrijdag 5 september: dia-voorstel, ling voor bejaarden in bejaarden, centrum 'De Lindenhof' te Zuid. dorpe, aanvang 15.00 uur. Zaterdag 6 september: weekmarkt kern Axel. Soos voor alleenstaanden in gf meenschapscentrum 'De V1&. schaard' in Koewacht, aanvari 20.00 uur. Handboogschieting op staande wip op terrein aan de Lange Ak. kers te Koewacht, aanvang Hg uur. Jaarmarkt te Zuiddorpe van 09,qq tot 17.30 uur. Met keuring huisie- ren, tentoonstelling en keurta kleinvee, ploegwedstrijd, rondrit, ten met paard en wagen en ont 15.00 uur ringrijden op het Dorps, plein. Optreden balletgroep Rozante de feesttent aan de Hoofdwi Noord te Zuiddorpe, aanvang 17,j uur. Optreden EMM op Dorpsplein te Zuiddorpe van 18.00 tot 20.00 uur. Dansavond in de feesttent aan de Hoofdweg Noord in Zuiddorpe vanaf 21.00 uur. Zondag 7 september: handboog, schieting op de staande wip op ter- rein aan de Lange Akkers te Koe- wacht, aanvang 14.30 uur. Zondagmarkt met zo'n 80 kramen op en rond het Dorpsplein te Zuid dorpe van 10.00 tot 18.00 uur. Automarkt te Zuiddorpe van 10.00 tot 17.00 uur. Optreden van de Sjores Ambraj Band en de Deurzakkers op de Markt te Zuiddorpe van 13.00 17.00 uur. Optreden Roberto Jacketti am the Scooters in de feesttent aan de Hoofdweg Noord te Zuiddorpe aanvang 20.00 uur. Zondag 7 en maandag 8 september kermis in de kern Koewacht. Maandag 8 september: handboog schietingen op de staande wip op het terrein aan de Lange Akkers te Koewacht. Woensdag 10 september: team- motorcross voor amateurs en centiehouders op het RES-motor crossterrein, aanvang 18.15 uur. Donderdag 11 september: mode- show Deto-Jeans met optreden Gerard Joling in de feesttent te Zuiddorpe, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 12 september: touwtrek wedstrijden op het Dorpsplein Zuiddorpe, aanvang 18.30 uur. Zaterdag 13 september: week markt kern Axel. Nederlands kampioenschap geh oorzaamheids wedstrijden Dutch Obedience Society in LM-Honden- trainingsschool te Koewacht. Taptoe te Koewacht op het Kerk plein, aanvang 20.00 uur. Voetbalwedstrijd AZW-Goo! Luck op terrein aan de Sportlaai aanvang 14.30 uur. Handboogschietingen op de li[ gende wip in café 'In den Her- bergh' te Zuiddorpe, aanvang 141 uur. Kindercurcus Reinardi in d feesttent aan de Hoofdweg Noor te Zuiddorpe van 14.00 tot 16.00 uw Dansavond in de feesttent aan d Hoofdweg Noord te Zuiddorpe me orkest 'Twice', aanvang 20.00 uur Zaterdag 13 en zondag 14 septem ber: volleybaltoernooi voor recrea tieteams op het sportveld te Zuid dorpe. AXEL - Zoals men in een eerder verschenen ru briek van INFO-AXEL reeds heeft kunnen leffl gaat het theaterseizoen 1986-1987 van de werkgrotl Cultureel Contact Axel zaterdag 18 oktober va: start met de theatershow van Martine Bijl in tureel centrum De Halle. Daarna volgen nog vij zeer gevarieerde theatervoorstellingen, waarvan drie zullen worden gehouden in cultureel centr© De Halle in Axel, één in 't Kaaike te Zuiddorpe ei één in het Koewachtse gemeenschapscentrum Vlaschaard. De toegangsprijzen blijven opnieuw op het lage niveau en de kortingen bij de verkoop van abonnementen zijn onge wijzigd gebleven. Evenals vo rig jaar kan men tijdens de Axelse braderiefeesten, van woensdag 27 tot en met vrij dag 29 augustus, een bezoek brengen aan de CCA-kraam, waar men zich uitvoerig kan laten informeren over de ko mende theatervoorstellingen. Aan die kraam worden te vens de eerste toegangskaar ten en abonnementen ver kocht voor het nieuwe thea terseizoen. Op het programma van de werkgroep CCA staan vermeld: Zaterdag 18 oktober 1986: Martine Bijl met de theater show 'Bijl'. Toegangsprijs 17,50. Zaterdag 8 november 1986: Miel Cools met het pro gramma 'Met gemengde ge voelens'. Toegangsprijs 12,50. Zaterdag 31 januari 1987: Optreden Rob de Nijs. Toe gangsprijs 15,-. Zondag 15 februari 1987: me vrouw M. J. Tan met een piano-koffieconcert. Toe gangspij s 5,-. Vrijdag 20 februari 1987: blijspel 'Drie is teveel'. Toe gangsprijs 15,-. Indien men besluit drie of meer van bovengenoemde voorstellingen in het nieuwe theaterseizoen bij te wo# heeft men recht op een nementskorting. Bij reservf ring van drie voorstelling e> korting van tien procent, t reservering van vier voorste lingen een korting van vijf# procent en bij reservering alle vijf voorstellingen <t korting van twintig procent Hierbij dient te worden o| gemerkt dat extra kaar" voor een bepaalde voorstelt' niet onder de abonnement' korting vallen. Naast de nementskorting geldt er bij' losse verkoop van toeganS kaarten een korting van ƒ21 per persoon voor de bezitte van een Cultureel Jonge" Paspoort of een Pas 65. Het 4 treden van John White's B Band op zondag 30 noveirf* valt buiten de abonnement kortingen. Begin september wordt door de werkgroep Cultute Contact Axel huis aan 1" een folder verspreid waa" men het gehele theaterp' gramma nog eens rustig W doorlezen. Men heeft dan ru de tijd een juiste keuze te te ken. De kaarten voor voorstellingen zijn evened verkrijgbaar via de Axelse postkantoren in kernen Axel, Koewacht Zuiddorpe. Dit is moge'- vanaf woensdag 3 septemW TERNEUZEN - Het Zeeuwse damesvoetbal staat voor een spannend seizoen. De KNVB afdeling Zeeland heeft - gezien de soms enorme krachtsverschillen en daar door te weinig spelplezier - besloten tot de invoering van een derde klas en die zal hal verwege het komende seizoen al worden gevormd. Rust TERNEUZEN - Speelden voorgaande jaren de pu pillen in Zeeland al In een gesplitste najaars- en voorjaarsreeks, dit sei zoen krijgen ook alle ju nioren met een dergelijke competitie te maken. Ook de jeugd van iets oudere leeftijd wil graag tegen zoveel mogelijk gelijkwaar dige tegenstanders spelen - meer spelplezier - en dat kan bereikt worden als men hal verwege het seizoen de klassen splitst in meer sterkere en meer zwakkere ploegen. Dit systeem is doorgevoerd tot en met de hoofdklassen. Halverwege het seizoen wordt de hoofdklas A-junioren opge deeld. De nummers één tot en met zes komen dan uit in een hoofdklas, die om het kam pioenschap gaat spelen en de overige ploegen in een A- hoofdklas, die gaan spelen om de degradatieplaatsen. Nieuwkomer in deze klas is Axel Al. HVV'24 Al moet ze ker mee kunnen komen in de topklas in het voorjaar. Dezelfde regeling dus ook in de hoofdklas B-junioren. Ook hier wordt aan het eind van een halve competitie - in de cember dus - de klas gesplitst. De nummers één tot en met vijf spelen dan in de eerste hoofdklas om het kampioen schap en de overige ploegen komen in een klas en spelen om de degradatieplaatsen. Aan spanning dus geen ge brek dit seizoen, want naast deze extra splitsing in de hoofdklassen worden ook alle andere A-, B- en C-junio- renklassen halverwege het seizoen gesplitst. TERNEUZEN - In de re serve tweede klas van het KNVB-zaterdagvoetbal wordt de inbreng van de Zeeuwse clubs leder jaar groter. Terneuzense Boys 2 kon zich via een beslissingswedstrijd (1-0-winst op Good Luck 2) op het nippertje redden, maar omdat vorig seizoen zowel Meeuwen 2 als 3 in de KNVB speelde, kon de reserve tweede klas aangevuld worden met twee Zeeuwse kampioenen: Oostkapelle 2 en Meeuwen 2. Degradatie van Terneu zense Boys 2 had ook - vooral gezien de prestaties in het ver leden - onjuist geweest, want de Zeeuws-Vlamingen hebben de laatste seizoenen een knappe partij meegeblazen in het zaterdagvoetbal. Vanuit de afdeling werd er tevens voor aanvulling gezorgd, want het enige promoverende reserve elftal kwam ook uit Zeeuwsch-Vlaanderen, name lijk Zaamslag 2. Uit die klas is overigens Meeuwen 3 gedegradeerd, maar werd vanuit Brabant aangevuld met een Thoolse Zeeuw, te weten WHS 3. Het Wordt zodoende een duur sei zoen voor Zaamslag, want de reserves zijn de enige Zeeuws- "laamse vertegenwoordiger m die reserve derde klas. Aan voorspellingen wagen We ons niet, maar met ploegen als Oostkapelle, Arnemuiden en Serooskerke lijkt het voor AZVV, Terneuzense Boys en °ok voor Zaamslag een pittig seizoen te worden.

de Stem | 1986 | | pagina 34