rER VIEN TEN EVRU 6Graauw kan bij top eindigen Sluis in elke linie versterkt Hulsterloo: snel terug naar de eerste klasse 13632 TERHOLE-SPITS HUBERT FREYZER IS OPTIMISTISCH De Koeyer: Niet aan titel denken RIDA ENSEN TEN en N J METRO SURF GT! DESTEM-SQg^" VOORZITTER JOSEF KIPS: THEO SCHRAM TERUG OP OUDE NEST NIEUWE MAN AAN HET ROER BIJ GROEDE -A6fi 99 3 IN T GROEN en wie doet dat eigenlijk a gespreide betaling. Maar egenover... een Austin Mini, Austin in Montego. Want dan is laf van 't betere en fraaiere ijker te maken. T f 16.495,-. En wat voor'n IG-achterspoiler, speciale it ten met GT-logo,ènal ïtterekorder met speakers rentevrij! u wordt volledig eigenaar ;hiedt anders-dan-anders: lakkeiijker dan bij welke fe Austin in 24 maanden af' egende laagste rente die u ;ent!Daarom: kom Want alleen bij ons rijdt u september 1986. nden). Maximale financie- rkoopkontrakt voor Austin f 10.000,-, Austin Maestro 10,-. MONTEGO >0-13690, Temeuzen PAGINA ZEELAND DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 GRAAUW Zondagafde- lings-twaedeklasser Graauw greep net naast de promotie naar de eer ste klas. Er was vooraf In het Graauwse kamp niet op gerekend, maar toen zich de kans op promotie voordeed, wilde Graauw die toch graag met beide handen grijpen. „Onze doelstelling was zo goed mogelijk mee te draaien en het wegvallen van drie vaste steunpilaren op te vangen. Dat lukte onze trainer uitstekend en ach teraf bekeken was het jam mer dat we de stap naar de eerste klas niet konden ma ken. Echt spijt hebben we er overigens niet van gehad. Terhole was ons gewoon te slim af in de directe confron- Afd. 2e klas tatie en dat team ging dan ook verdiend over naar de eerste klas," aldus voorzitter Josef Kips, die aan zijn zes tiende seizoen begint als voorzitter. Graauw zag Erik de Blok, Eddie Lievense en Luc Wul- lems aan het eind van het vorig seizoen vertrekken. Een gevoelige klap voor een club uit een plaats die toch al niet rijk bezaaid is met ta lent. Die aderlating ving trainer Jo de Block echter uitstekend op. „Een verdien ste van hem, maar zeker ook van de spelersgroep," laat Kips weten. De selectie van Graauw is compleet geble ven en alleen Lievense keert terug op het oude nest. Graauw viert dit seizoen het 40-jarig bestaan en er is reeds een feestcommissie in het leven geroepen om extra uit te pakken. „Graauw moet dit seizoen bij de eerste vier kunnen eindigen. Er zal er maar een overgaan. Een kampioenschap, daar durf ik eerlijk gezegd niet over te praten, maar het zou na tuurlijk het mooiste cadeau zijn voor een jubilerende vereniging," zegt Josef Kips. Opvallend Wat in Graauw opvalt is het feit dat de hele selectie uit rasechte Graauwenaars bestaat. Geen enkele 'in boorling' draaft mee in de selectie van De Block. „En ik denk dat daarom de sfeer in onze ploeg altijd opperbest is. De jongens kennen elkaar allemaal en hebben veel voor elkaar over. Zo moet het blijven. Wij trekken niet aan spelers van een andere vereniging. Dat zie ik niet zitten. De sfeer is het be langrijkste. Dan komen de resultaten vanzelf. Alles mag niet ten koste gaan van de resulaten. Dan gaat het op den duur toch fout. We zijn immers geen profclub. Nee, laat het allemaal bij het oude blijven," ventileert voorzitter Kips. Qua accommodatie is er in Graauw het een en ander verbeterd. De drainage is achter de rug en Kips vindt dat men best tevreden kan zijn in het kerkdorp. Kips: „Natuurlijk zouden we graag een beter veld willen, maar financieel is dat voor de gemeente niet haalbaar. Er is trouwens hier enorm veel veranderd. Meestal door de inzet van mensen uit de vereniging. Over medewer king hebben we niet te kla gen en iedereen die maar in aanmerking komt om te voetballen is lid van onze club," besluit Kips. O 'We horen in de eerste klas thuis' Afd. 1e klas TERHOLE „Jaren hebben we naar de eerste klas toegeleefd. Eindelijk hebben we die bereikt. Aan ons dus de opdracht het eersteklasserschap waar te maken," aldus Terhole-veteraan Hubert Freyzer In zijn vooruitblik op het nieuwe seizoen, waarin Terhole voor het eerst in zijn 15-jarig be staan uitkomt In de eerste klas van de afdeling Zeeland. Met Hubert Freyzer is te vens een man genoemd die sa men met zijn compagnons Louis de Rijcke en Peter Vioen tot de oude garde van Terhole behoort. Want ondanks dat de momenteel 38-jarige Freyzer enkele jaren geleden een stapje terug moest doen, haalde de vorig jaar bij Ter hole gekomen coach Eric van Hijfte deze routinier terug in het basisteam. Een terughalen dat Freyzer beloonde met het scoren van acht treffers. Dat 1 Terhole-routinier Hubert Freyzer: „In de eerste klas moeten we ons partijtje normaal gesproken goed mee kunnen draaien." - foto de stem/cor j. de boer hij in de andere 53 goals die Terhole vorig seizoen scoorde, eveneens een aandeel had, mag duidelijk zijn. Ondanks het maken van 61 doelpunten moest Terhole de titel toch aan Schoondijke la ten. „Een tegenvaller," stelt Hubert Freyzer. Hoe Terhole aan het mislopen van het kampioenschap kwam, ver duidelijkt Freyzer: „Na lang samen met Liberty, deze ploeg viel uiteindelijk helemaal weg, op kop gestaan te hebben, gin gen we de fout in. Tegen de gradant Dreischor verloren we. En dat was een forse mis ser. Het enige positieve van dat duel was dat het er oerge zellig was. Daarna gingen we het schip in tegen Schoondijke en speelden we gelijk tegen Groede. Zaken die ons de titel kostten. Dat we daarna goed terugkwamen, was mooi mee genomen. Temeer, omdat de tweede plaats eveneens recht op promotie gaf. Een meeval lertje dat je meepikt, maar persoonlijk was ik liever ge promoveerd via een kam pioenschap." Debuut Terhole dus eersteklasser. Een klas waarin trainer Van Hijfte debuteert met een ba sisgroep van 16 man. Bij deze zestien twee keepers. Al met al dus een kleine groep die het waar moet gaan maken. Frey zer: „Blijven we enigszins ge vrijwaard van blessures, dan redden we het wel. Want naar mijn stellige overtuiging be horen we gezien onze spelop vatting thuis in de eerste klas. Zeker ook gezien de goede trainingsopkomst." En dat is een uitlating die de balans niet alleen positief uit doet slaan in de richting van coach Van Hijfte, maar even eens naar mannen van het eerste uur als teamleider Frans Aerts en secretaris Jo de Silva. Een koppel dat sa men met zijn medebestuur ders prima werk verricht voor de voetbalclub Terhole. Het enige minpuntje waar Terhole mee kampt, is zoals Freyzer laat weten: „Het wegvallen van een jeugdteam." Zodoende moet de vrienden kring Terhole putten uit de drie seniorenteams die het rijk is. En dat is ondanks alle opti mistische geluiden toch niet zo rooskleurig. Opwekkend daarbij is het dat er zich bij de nieuwe selectie twee nieuwko mers aanmeldden, namelijk Jan de Visser van Clinge en doelman Johan Everaert. Een duo dat Freyzer typeert als: „Bruikbare krachten." O Sluis-voorzitter Jaap Faas: „We gaan het komende seizoen optimistisch tegemoet.- foto de stem/cor j de boer SLUIS „Geen titelaspiraties, maar we gaan met opti misme het komende seizoen tegemoet," weet Sluis- voorzitter Jaap Faas te melden. Een mening die bij ba seert op de versterking die van buitenaf naar het Bel fortstadje kwam. Theo Schram, die een paar jaar geleden naar Breskens vertrok en daar meerdere ke ren niet onverdienstelijk in de basis stond, keerde op het oude nest terug. Wegens werk zaamheden was hij het afgelo pen seizoen nauwelijks bij de Bressiaanders inzetbaar. Eveneens van Breskens kwam Johan van Leeuwe. Met een pittige knieblessure, die operatief ingrijpen noodzake lijk maakte, kwam hij bij Breskens afgelopen seizoen nauwelijks aan de bak. Hij hoopt in Sluis een nieuwe car rière op te bouwen. Voorts Pe ter Theunisse, die eveneens al in Sluis actief was alvorens hij bij Terneuzense Boys zijn ge luk ging beproeven en Ronald Scheppers, die afgelopen sei zoen bij buurman Aardenburg tevergeefs op zijn plaats in het doel wachtte. Met aanvaller Van Leeuwe, middenvelder Afd. 2e klas Afd. 2e klas NIEUW-NAMEN - Hij geldt als een van de meest beloftevolle kee pers In Zeeland. Enige tijd terug bestond er zelfs belangstelling van uit België voor hem. En toch blijft Jean-Plerre de KeIJzer bij Hulster loo, ondanks degradatie naar de tweede klas van de KNVB afdeling Zee land. Waarom? Omdat Hulsterloo volgend sei zoen duidelijk aan de weg wil timmeren en zo ipoedlg mogelijk terug naar de eerste klas af deling wil. Het zat er eigenlijk al ja ren in. Steeds weer vocht Hulsterloo tegen degradatie in de eerste klas, maar steeds wist die ploeg zich op de val reep in veiligheid te spelen. Het afgelopen seizoen niet. Toen was verschillende wedstrijden voor het einde van de competitie al bekend dat Hulsterloo het volgend seizoen een trapje lager zou moeten acteren. Voor de 17- jarige doelman Jean-Pierre de Keijzer leek dat geen en kel probleem te zijn, want hij zou, zo vermoedde vrij wel iedere naaste betrokke ne, een contract van de Bel gische tweedeklasser Sint- Niklaas aangeboden krijgen. Daar volgde hij zelfs de we kelijkse trainingen, maar door een verschuiving en on min in de bestuurlijke top verhuisde de man die hem naar Sint-Niklaas gehaald had naar Beveren en verwa terde de relatie tussen De Keijzer en Sint-Niklaas. Maar niet alleen Sint- Niklaas toonde belangstel ling, ook het naburige Kiel- drecht wilde de talentrijke doelman graag inlijven. Ambities „Even heb ik getwijfeld," laat hij weten. „Maar toen duidelijk werd dat Hulster loo alles in het werk zal stel len om volgend seizoen terug in de eerste klas te komen heb ik besloten te blijven. Het bewijs van die ambities wordt geleverd door de komst van drie spelers van Kieldrecht en één speler van Clinge, die serieuze kandida ten zijn voor het eerste. Met die aanwinsten en de jeugd - het B-juniorenteam werd zelfs kampioen - moet het mogelijk zijn de stap terug naar de eerste klas te ma ken." Ronny Goossens komt van Clinge en de Belgische voet ballers Ivan van Acker, Van Overmere en Patrick de Ke ver van Kieldrecht. Spelers die samen met de onver woestbare laatste man Etiënne van Puyvelde voor de nodige routine in het jonge Hulsterloo-team moe ten zorgen. „Ik denk dat dat nodig is. En persoonlijk vermoed ik dat we door de komst van die spelers ook produktiever zullen worden. Dat is nood zakelijk, want vorig seizoen scoorden we precies negen doelpunten. Met zo'n aantal is het niet verwonderlijk dat je degradeert". Voor Jean-Pierre de Keij zer was het afgelopen sei zoen er een om snel te verge ten. Ondanks zijn kwalitei ten kon ook hij niet voorko men dat Hulsterloo nogal wat doelpunten tegen kreeg. Vorig seizoen mocht hij die tegenslag nog delen met doelman Ronny de Rijcke, die tien jaar het doel van Hulsterlo verdedigde, maar de hete adem van de jonge De Keijzer al in zijn nek voelde. Die 'titanenstrijd' zorgde er voor dat beide kee pers om de week het doel van Hulsterloo mochten ver dedigen. Geen ideale situatie voor twee goede keepers. Ronny de Rijcke koos eieren voor zijn geld en verhuisde naar Corn Boys. Jean-Pierre de Keijzer is nu de eerste man. Maar wat gebeurt als er alsnog een betaalde Belg- siche club van niveau be langstelling voor hem toont? „Ik heb mijn woord aan Hulsterloo gegeven, maar ja als het een Belgische club van niveau is, dan wordt het voor mij toch moeilijk om een keus te bepalen. Daar denk ik echter nog niet aan, voorlopig zit ik hier en daar stel ik me op in. We moeten met Hulsterloo zo snel moge lijk terug in de eerste klas proberen te komen. Nu Jac van Dam terug is, hij is her steld van een auto-ongeluk, hebben we een selectie van 17 man. Daar moet het mee kunnen lukken," besluit hij. O GROEDE Plet de Koeyer Is de nieuwe man aan het roer bij afdellngstwee- deklasser Groede. HIJ volgde Interim-trainer Jaap Seen op, die de hon neurs waarnam toen Ronny Bouchaut halver wege het vorige seizoen opstapte. Groede, dit jaar in de ban van het 60-jarig jubileum, maakte vorig seizoen ophef toen het zich versterkt zag door een groot aantal spelers. Voorzichtig dacht men een kampioensfeest rond het 60- jarig bestaan te kunnen bou wen. Er kon wel een kampioen worden gelauwerd, maar niet het vlaggeschip van de vereni ging, maar het tweede werd kampioen. Dit seizoen was het rustig op het transferfront. Niemand vertrok, wel kwam er aanvulling in de persoon van Theo de Waele. De Waele, woonachtig in Breskens, maar al jarenlang in zijn geboorte plaats Hoofdplaat actief onder de lat, moet met David Alme- kinders uit gaan vechten wie er in doel komt te staan. Over titels wil Piet de Koeyer bij aanvang van dit seizoen niet praten. „De tijd is er naar mijn smaak nog niet rijp voor. We hebben een leuk elftal, maar het is nog te jong. Afd. 2e klas Bram Beun is met zijn 31 jaar de oudste. Het overgrote deel draait nog rond de twintig. Wat de toekomst betreft een uitstekende zaak. We zullen nog een beetje geduld moeten uitoefenen. Dit seizoen moeten we zonder zorgen kunnen draaien. Een goede midden moter. Al wat er meer uitkomt is gewoon meegenomen." Met zijn 38 jaar heeft De Koeyer zelf afscheid genomen, als actief voetballer, althans zoals de zaken er nu voor staan. Uit 'veiligheidsoverwe gingen' heeft hij overigens overschrijving aangevraagd en uiteraard verkregen van Biervliet, want als de nood aan de man komt is hij pre sent. Kleinigheid Het ligt niet in mijn bedoe ling om in actie te komen. Groede is echter een kleine vereniging en het kan best ge beuren dat een eventuele bles sure- of schorsingsgolf ons dusdanig treft, dat ik aan de bak moet. Op dat moment ben ik bereid. Ik zit toch als der tiende man op de bank, dus het is een kleinigheid om mijn spullen mee te nemen. Ik besef echter terdege dat het voor een trainer niet zo gemakkelijk is om ook tussen de lijnen te staan. Nee, voor mij is het tijd perk als. actief voetballer voorbij." Het zou trouwens voor Groede geen gezonde zaak zijn als De Koeyer van zijn over schrijving gebruik zou moeten maken. Er loopt zoveel goed materiaal rond dat men pro bleemloos in de tweede klas mee moet kunnen draaien. Al wil het ambitieuze bestuur on der voorzitterschap van Lou Traas hogerop. De Koeyer: „Er wordt de laatste jaren goed aan de weg getimmerd. Ook het bestuur zit boordevol ambitie, maar het bestuur beseft dat het jeugdige elftal tijd moet krij gen zich te ontwikkelen. We gaan daar aan werken. Met een uitstekend oefenpro gramma met als tegenstan ders Hoofdplaat, Biervliet en Corn Boys moeten we klaar zijn voor het seizoen. Wat er dan komt zien we wel. Sinds deze tweede klas bevolkt wordt door standaardelftallen is de moeilijkheidsgraad toe genomen. Om kampioen te kunnen worden moet je ook Vrouwe Fortuna aan je zijde hebben." O Schram, verdediger Theunisse en Scheppers in het hok, heeft Sluis zich dus in alle linies versterkt. Met name een doelman was een 'must' geworden in Sluis. Afgelopen seizoen stond Mar tin Boekhout noodgedwongen tussen de palen. Een jongen waar Sluis veel plezier aan heeft beleefd en die zich ko mend seizoen ook nog, maar dan als elftalleider, verdien stelijk gaat maken. Ondanks dat er het afgelopen seizoen weinig successen te vieren waren, is voorzitter Faas niet ontevreden. Tevreden „Als je bekijkt dat we vrij wel constant met vier a vijf invallers hebben moeten spe len, ben ik zeker niet ontevre den. Het begon al met Raoul du Fossé, die na drie wedstrij - den met knieperikelen weg viel. Vervolgens gingen Harry Hazen en Johnny Caniere de ziekenboeg in. Voeg daarbij het feit dat we vaak op vrij ongelukkige wijze het schip ingingen en de plaats op de ranglijst is verklaard. Het valt me zelfs alles mee dat we nooit in grote degradatieproblemen gewikkeld zijn geweest. De nood was op een gegeven mo ment zo groot, dat ik zelf de schoenen uit de mottenballen moest halen om ons tweede team compleet te maken," al dus de 35-jarige voorzitter, die vorig jaar Gerrie Postema op volgde. „We zijn echter in Sluis al een aantal jaren positief bezig. Robby de Clerck bleef als trai ner behouden en we beschik ken op dit moment over uitste kende jeugd. Onder leiding van Herman Boogaard hadden we afgelopen seizoen een sterk B-juniorenteam. Dit gaat in zijn geheel over naar de A-ju- nioren en als we die groep bij een kunnen houden kan het in Sluis alleen nog maar beter worden. Het probleem blijft bij ons echter het toerisme. Veel jon gens gaan een centje bijver dienen. Op zich begrijpelijk, maar voor het voetbal zijn ze dan wel verloren. We zullen er echter dit seizoen het beste van zien te maken. Met het huidige potentieel moet het mogelijk zijn om zonder pro blemen met de middenmoot van de tweede klas mee te draaien." O

de Stem | 1986 | | pagina 33