Smalle basis bij Kwadendamme Optimisme troef Het wordt tijd dat we hogerop 849.- ZLER Trainer Baart:6Basis bij ons te smal' Trainer Nico de Krijger heeft genoeg materiaal voorhanden om een nieuw team te formeren DIEPVRIESKIST IDAS - QUICK NINGSPAKKEN EN - BROEKEN VOORZITTER BEN BRUINS ZIET PERSPECTIEF VOOR GOESENAREN Trainer Baart begint aan vierde seizoen verdedigend opzicht lukt het allemaal nog wel' IALSEIZOEN REPARATIE PEDICURE HEINKENZAND ZONDAGAFDELING Afd. 2e klas zat. Afd. 2e klas DENNIS FRANSE ONDER DE LAT Afd. 1e klas zat. HEINKENSZAND ZATERDAGAFDELING Afd. 1e klas zat. HANSWEERTSE BOYS HEEFT ASPIRATIES 'In ORES Graauw Dorpsstraat 39 Tel. 01143-328 ortering zijn vierde seizoen ingaat bij SV Heinkenszand, krijgt er in ieder geval twee spelers bij van de zaterdagafdeling van genoemde club. Dat zijn middenvelder Carlos de Jonge en spits Sjaak de Jon ge. „Gelukkig maar," zegt Piet Baart, „want in feite is de basis bij ons te smal. Krijg je te maken met ge blesseerde spelers, dan schept dit natuurlijk proble men. Elk jaar worstel ik daarmee, maar het is ge woon niet anders en ik ga daar maar niet meer over zeuren. Ik roei gewoon met de riemen die ik heb en pro beer er het beste van te ma ken. Dat doen trouwens ook de jongens die ik onder mijn hoede heb en dat is in hoofd zaak de reden dat ik me bij Heinkenszand gelukkig voel. Het is een echter vrienden club en voor mij is dat als trainer veel waard. Hier wordt het voetbal nog echt als hobby beoefend en zo hoort het volgens mij ook te zijn in de amateursector. Natuurlijk moet je er niet met de pet naar gooien en dat doen we ook niet, want GOES „Een stapje terug doen is nooit leuk, maar als we er met zijn allen onze schouders on der zetten zie ik weer perspectief genoeg voor de toekomst," zegt Ben Bruins, de nieuwe voorzitter van het Goese Robur. De 50-jarige Bruins, die een langdurige trainersloopbaan achter de rug heeft (22 jaar) - hij was onder andere oefen- meester bij Hansweertse Boys, Apollo, Robur en Krabbendijke - is van mening dat vooral de spel vreugde opgekrikt moet worden bij Robur. „Althans wat het eerste team betreft," laat Ben Bruins weten. „Bij de jeugd en de la gere elftallen is dat geen punt," vervolgt hij, „maar juist een aantal jongens dat deel uitmaakt van de hoofdse lectie liet het in het vorige sei zoen nogal afweten op het ge bied van motivatie en gecon centreerd bezig zijn. Dat bleek trouwens niet alleen tijdens de wedstrijden, maar ook in de voorbereiding daarop. Zo was bijvoorbeeld de opkomst bij de training vaak slecht te noe men. Ik vat dat allemaal sa men onder de noemer 'spel vreugde', dat volgens mij toch in eerste instantie een belang rijk wapen is om tot succes te kunnen komen. Nu we gede gradeerd zijn moeten we daarom een nieuwe draad op pakken. Meer bezieling, meer spirit tonen," is mijn mening. Verandering Nico Krijger, die als oefen- meester het roer van Peter Korsuize overnam, is volgens Ben Bruins die taak wel toe vertrouwd, omdat Krijger zelf Robur-voorzitter Ben Bruins: „De spelvreugde zal opgekrikt moeten worden, willen we met Robur tot goede resultaten kunnen ko men. - foto willem mieras als actief voetballer bij Goes een vechtersmentaliteit uit straalde waar niets op af te dingen viel. Wat de selectiegroep bij Ro bur betreft gaat er nogal iets veranderen. Diverse spelers keren daar niet in terug. Zo gaat middenvelder Albert Rijk voor Kapelle uitkomen. Peter Raas, die vorig seizoen als libero fungeerde, is wegens studieredenen gestopt en spits Harold de Kok, die al geruime tijd in Etten-Leur woont, hield het eveneens voor gezien bij Robur. Ook op Antoine van Duiven kan men geen beroep meer doen. Hij koos voor za terdagvoetbal bij Apollo, om dat hij vooral op zondag moet werken. Of men nog een beroep zal kunnen doen op doelman Toon Weijers is voorts twijfelachtig. Hij heeft te kennen gegeven liever in een lager elftal van Robur uit te komen en dan als veldspelen Overigens staan er voor Weijers goede vervan gers klaar. Mare Haasdonk bijvoorbeeld, die vorig seizoen in het tweede team onder de lat stond, of Barry van Brakel, die bij de A-junioren reeds goed acteerde. Als veldspelers staan er diverse jongeren te dringen om de opengevallen plaatsen te bezetten, zoals Pe ter Koole en Patrick Bliek. Ben Bruins meent dan ook dat er voor Nico Krijger ge noeg materiaal aanwezig is om een vrij nieuw en jong team te formeren samen met een aantal routiniers uit de voorgaande jaren, dat in staat zal zijn goed uit de verf te ko men. Bruins: „Nogmaals, veel zal afhangen van een geza menlijke enthousiaste aanpak, noem het maar spelvreugde." O Johan Bruins, de nieuwe trainer van Kwadendamme: „Ik hoop in het komende seizoen weer over Peeters te kunnen beschikken.- foto willem mieras KWADENDAMME Kwadendamme, dat vorig seizoen voor het eerst sinds vele Jaren weer meedraaide in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal, heeft nogal moeite gehad zich daarin te handhaven. De grote man bij de geel zwarten, Bert Peeters, kampte met een langdurige blessure, terwijl ook doelman Jan Franse er de laatste vier wed strijden niet bij kon zijn om dezelfde redenen. Dat gemis was duidelijk merkbaar, want bij deze club is de basis te smal om openge vallen plaatsen met routiniers te bezetten. „Daarom hoop ik vurig dat een talentvolle spe ler als Bert Peeters geheel fit aan het nieuwe seizoen kan beginnen," zegt de nieuwe trainer Johan Bruins, die Cor van Aken opvolgt. Wat de plaats onder de lat betreft denkt Bruins uit de problemen te zijn met het op stellen van de I6-jarige Dennis Franse. Bruins: „Hij moet uiteraard nog wat routine op doen, maar kwalitatief gezien lijkt hij uit het goede hout ge sneden te zijn." Van Hans weertse Boys kwam over Tau rus Kraayenbrink en dat kan wellicht een versterking bete kenen. Bruins kiest voor een vaste selectie van twaalf man en de wisselspelers worden uit het tweede team gehaald. Zij mo gen bij toerbeurt opdraven. De gemiddelde leeftijd van de formatie van Bruins schom melt zo rond de 22, 23 jaar. Een jong team dus, dat volgens Bruins dan ook perspectief biedt voor de toekomst. „Maar tactisch moet er nogal wat worden bijgeschaafd," merkt de oefenmeester uit Driewe gen op. „Vooral in verdedigend op zicht. Men laat bijvorbeeld de dekking te veel los, ook wan neer er balverlies geleden wordt. Een goede overname van de dekking kan dan nog veel onheil voorkomen en daar ga ik dan ook terdege aan werken. Overigens zijn de jon gens sterk gemotiveerd om er iets goeds van te maken en met het beschikbare materiaal zie ik het persoonlijk wel zit ten om daaraan gestalte te ljunnen geven. Ik stuur mijn spelers dan ook de wei in met de opdracht bij de bovenste zes te eindigen." O HEINKENSZAND De zaterdagvoetballers van de sportvereniging Heinkenszand zullen in de komende competitie een behoorlijke rol kunnen spelen. Dat is in ieder geval de ver wachting van Cees Goedege- buure, die bij de groen-witten samen met Piet Smit de selec tiegroep zal begeleiden. In die groep is wat wijziging geko men, omdat een drietal spelers er deze keer niet bij zal zijn. Doelman Rudie Blomaard vertrok naar Wemeldinge, terwijl Gerrie Baas terug keerde naar zijn oude club Nieuwdorp en de 30-jarige Jan Nijsse heeft besloten een punt te zetten achter zijn voetbal loopbaan. Daar staat echter tegenover dat er goede ver vangers klaar staan om de open gevallen plaatsen te be zetten. Zoals Jan-Kees de Jon ge, die het voor gezien hield bij Oostkapelle en terugkeerde op het oude nest. Deze bekwame middenvelder werd uiteraard met open armen ontvangen, evenals trouwens Rens Griep, die als een waardevolle kracht wordt beschouwd. Griep, die de laatste jaren voor Serooskerke uitkwam en daarvoor in Goes opereerde, is nu in Heinkenszand woonach tig en kan bij de club van die naam ongetwijfeld een steun pilaar zijn, vooral in verdedi gend opzicht. Van de voetbal vereniging Borssele kwame René Borst over, die wellicht eveneens een goede kans op een plaats in het eerste elftal maakt. Voorts wil men enkele jonge spelers uit eigen gelede ren een kans geven hogerop te komen, maar de namen van die spelers wil men nog niet prijsgeven. „Wat het beschikbare spe lersmateriaal betreft ziet het er echt niet gek uit," zegt Cees Goedegebuure. „We zijn er nog niet helemaal uit wie er als plaatsvervanger voor Ru- die Blomaard onder de lat zal komen, maar naar alle waar- schijnlijkeid wordt dat Jan Harinck. Hij is weliswaar reeds 39 jaar, maar beschikt nog steeds over behoorlijke kwaliteiten en heeft boven dien veel routine in huis." Goedegebuure denkt dat een plaats net boven de midden moot haalbaar is. „Maar komen we niet zo ver, ondanks genoeg inzet bij de spelers, dan hoor je mij echt niet mopperen," wil Goedege buure wel kwijt. „Bij ons blijft spelvreugde namelijk hoog in het vaandel staan." O HANSWEERT - Al vanaf 1974 vertoeft Hans» weerts Boys In de tweede klas afdeling. nDus eigenlijk wordt het tijd dat we weer eens een stapje hogerop ko men," vindt Piet Schel- lekens, die in juni zijn functie van secretaris verwisselde voor die van voorzitter. Toch Is Schellekens nuchter ge noeg om vast te stellen dat de kansen voor zijn club om de eerste klas te bereiken, nog niet al te hoog moeten worden aangeslagen. „Het sco- 'en van doelpunten blijft dij ons het grote pro bleem," zegt hij. >,In verdedigend opzicht 'ukt het allemaal wel, maar Produktiviteit is natuurlijk °ok een vereiste om tot suc- «s te kunnen komen." Hansweertse Boys heeft een moeilijke periode achter de rug op het bestuurlijke vlak. »Er waren heel wat strubbe lingen," laat Schellekens we ten. „En dat was natuurlijk ook voor de spelers een slechte zaak." Het heeft veel moeite gekost om de zaak weer op poten te zetten, maar na veel moeite is men er toch in geslaagd bij de Boys om alle bestuursfunc ties te bezetten. Vijf nieuwkomers telt het bestuur nu en men hoopt nu van alle problemen af te zijn. De Vlissinger Jan Belfroid, die vorig seizoen de Boys reeds onder zijn hoede had, liet nadat de bestuurscrisis was opgelost, weten dat hij bereid was als trainer in dienst te blijven en daar is men content mee, volgens Piet Schellekens. „Belfroid heeft in zijn eerste seizoen bij ons zeker geen gemakke lijke taak gehad, omdat ook de homogeniteit in de spe lersgroep op een laag pitje kwam te staan, na die be stuurscrisis," verklaarde de Boys-voorzitter. „Nu dit alles achter de rug is kan ook de oefenmeester zonder zorgen aan de slag." In de selectiegroep bij Hans- weerse Boys gaat er prak tisch niets veranderen. Wel iswaar had de linkerspits Taurus Kraayenbrink over schrijving aangevraagd naar Kwadendamme, maar er bestaat goede hoop in het kamp van de oranje-witten dat deze speler op zijn eerder genomen besluit terugkomt. Temeer, omdat men bij Hansweertse Boys weer met een schone lei kan beginnen. O Piet Schellekens: „Oefenmeester kan zonder zorgen aan het werk". - foto willem mieras PAGINA ZEELAND Q DJ NSDAG 26 AUGUSTUS 1986 O over inzet heb ik echt niet te klagen bij de spelers. We lig gen er echter ook niet wak ker van als we een competi tiewedstrijd verloren heb ben." In de nieuwe competitie denkt Piet Baart met zijn team niet mee te kunnen spelen in de race om de titel. „Gezien het beschikbare spelersmateriaal zit dat er echt niet in," meent hij. „Maar als we de kleine selec tie wat op de been kunnen houden, dus niet te kampen krijgen met langdurig ge blesseerde spelers, dan denk ik dat een plaats in de mid denmoot haalbaar is," be sluit Piet Baart. O - Avonds hersteld E, Tel. 01148-1720 .01172-2364 HEINKENSZAND - Bij de zondagafdeling van de sportvereniging Hein kenszand zal men In het komende seizoen niet meer kunnen beschik ken over middenvelder Ronald de Jonge, die voor Lewedorpse Boys gaat uitkomen. „Dat be tekent voor ons een ver lies," geeft trainer Plet Baart grif toe. „Maar we zullen dit zo goed als mogelijk is trachten op te vangen." Piet Baart, die als doel man dertien jaar lang bij Vlissingen onder de lat heeft gestaan en als oefenmeester bij Robur Spelvreugde opkrikken V

de Stem | 1986 | | pagina 31