Inmoter linnen' Karakter sterk wapen Biervliet Philippine is flink versterkt IJzendijke wil partijtje weer mee gaan blazen FERDIE HERMANS BEGINT AAN TWEEDE SEIZOEN van Loek Thuy tiling voor de izoenen komen' ;Met zoveel nieuwe spelers is het wel passen en meten' Werner de Bulck (26) elfde seizoen IAINER BOGAART: 'HANDHAVING ZONDER PROBLEMEN MOGELIJK' weer huik op Doelman Theo vertrokken TRAINER DEY BLIJFT VOORZICHTIG Jeugd: PAGINA ZEELAND 126 AUGUSTUS 1986 verwachtingen van Wilfried «tenisse, en zijn team waren |en. Eigenlijk te hoog achteraf had te hoge verwachtingen tegen. Een ware blessuregolf loop dat ik wat dat betreft ge- die tegenslagen. Hontenisse middenmoot kunnen eindigen. is momenteel nog niet wegge dachten is op de nieuwe lich- haart. VIERDE KLAS H lisse Ivan Ibbe llijk trekt Loek Thuy een streep onder zijn actieve loopbaan. „Loek wordt trainer van de junioren. Hij was altijd een grote steunpilaar en ik hoop met hem prettig samen te kunnen werken," legt Bogaart uit. „Uit de groep van Thuy moet de aanvulling voor het eerste komen. Binnen drie jaar moet dat lukken. In het eerste, staan mannen van iets ouder dan 30 jaar. Die kun je be paalde dingen niet meer afle ren. De jongelui kun je nog sturen. Daar moet Hontenisse dan maar op wachten." Jos van Meele zal waar schijnlijk de eerste weken niet op de groene grasmat staan vanwege een ernstige blessu re. Zoals eerder te lezen valt was vorig seizoen Vrouwe Fortune niet op de hand van Hontenisse. Hontenisse leek een dependance van het St- Liduina-ziekenhuis. Bogaart: „Ik heb vier verschillende mannen in het doel gehad en op een bepaald moment liepen er zeven spelers in het gips. Ja, wat moet je dan? Maar we gaan er fris tegenaan." mans: „Het belooft toch een inte- vorden in de eerste klas van de af- - foto de stem/cor j de 80eb PAGINA ZEELAND C DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 D BIERVLIET - „Als we er in kunnen blijven is ons seizoen geslaagd," was de afgelopen jaren steeds de klaagzang van Blervllet-voorzitter Ge rard Ingels. Deze keer wordt de traditie gebro ken. „We moeten zonder pro blemen mee kunnen draaien. Zeker geen titelaspiraties, daar hebben we het mate riaal niet voor, maar ik ver wacht ook geen degradatie voetbal in Biervliet. Vorig jaar hebben we boven onze stand geleefd, daar zijn we het hier met zijn allen wel over eens. Het was echter wel eens een apart gevoel om niet te moeten rekenen en bespre kingen voor een nacompetite te voeren. Een gevoel dat ik graag gecontinueerd zou zien, want ook ik word een jaartje ouder," aldus de Biervliet-voorzitter. Bier vliet was inderdaad vorig seizoen de grote verrassing. Met de komst van Piet de 4 Koeyer, Jan de Bruin en trainer Piet Pielaet kregen andere spelers ineens veel meer mogelijkheden. Koos Krul en zeker Erwin Duys- serinck zijn daar de grote voorbeelden van. Piet de Koeyer is weer vertrokken. Hij werd trainer bij afdelingstweedeklasser Groede. Ook Adri Meyer, ja renlang een steunpilaar bij de haringkakers in de 'ban ge' tijden, vertrok. Woon achtig in Terneuzen zocht hij het dichter bij huis en vond bij Terneuzense Boys een onderkomen. Doelman Jo- han de Reu, die vorig seizoen met de komst van Pol van de Vijver naar de achtergrond verdween, is er ook niet meer bij. Hij vertrok naar buurman Philippine, dat vervolgens Carlo de Mul naar datzelfde Biervliet zag gaan. De Mul, een verdedi gende middenvelder, moet er zeker in slagen zich een plaats in de basis te verwer ven. Dit ondanks dat Sjaak Lijbaert nog niet van plan is de riem er af te gooien. „Hij heeft ons toegezegd de accu nog eens goed op te laden," aldus voorzitter Ingels. Lij baert, inmiddels al een ruime veertiger, is een groot sportman en stelde in het verleden al vaak voor plaats te maken als er een vervan ger kwam. Hij zal dan echter wel zijn plekje moeten ver dienen. Wie er komend sei zoen ook weer bij is, is Ray mond Ingels. Hij begint al aan zijn zestiende seizoen. Eigenlijk de enige pure spitsspeler waarover men in de afgelopen jaren in Bier vliet beschikt. Een lastig mannetje voor iedere verde diging, die nooit uit de weg gaat. Ingels verwacht dit seizoen niet dezelfde euforie als het vorige. „De tegen standers zijn nu gewaar- chuwd. Vorig seizoen en ze- VIERDE KLAS H ker voor de winterstop had den ze geen greep op ons sys teem. Met twee centrale spit sen hielden we de voorstop per en laatste man van de te genpartij aan de praat. We trokken op de gepaste mo menten naar de flanken en Erwin Duysserinck had vrij baan. Voordat ze dat in de gaten hadden stonden we al aan de kop van de ranglijst. Dat zal dit jaar niet zo ge makkelijk gaan. Toch moe ten we met deze ploeg on danks dat er met Adri de Meyer en Piet de Koeyer wat routine verloren ging, mee kunnen draaien. Het moet mogelijk zijn om zonder zor gen de competitie uit te spe len. Alleen wordt het tijd dat er met name aanvallend eens wat bijkomt, want om dat we jarenlang niet aan aanvallen hoefden te den ken, zijn die bij ons niet op gevoed. Er loopt in de vorm van Peter Vercruysse een leuk aanvallertje rond. Daarnaast is Tonnie Ver- sluys weer een jaartje ouder geworden. Zeker ook een jongen die zijn basisplaats op zal eisen, terwijl ook An- dré van Liere, opnieuw een verdediger, een jongen is met toekomst. Onze kracht blijft echter het karakter, net iets meer werken dan de tegenstander en daarnaast de saamhorig heid. We hebben alles voor elkaar over," aldus de 32-ja- rige spits, die overigens vindt dat de arbitrage te weinig oog heeft voor een aanvaller. „Als spits moet je tegenwoordig puur voor je zelf opkomen. Een verdedi ger wordt altijd in bescher ming genomen." Zijn favo rieten zijn RCS en Axel. O Hoofdplaat wil ween mee draaien VIERDE KLAS H HOOFDPLAAT In Hoofdplaat gebeurden er tij dens de jongste transferperiode weinig schok kends. Het was rustig in 't Durp waar het voetbal nog steed sport nummer één is. Nadat halverwege vorig sei zoen Frank Steyaert al te ken nen gaf te willen vertrekken - hij voegde de daad bij het woord en vertrok naar afde lingseersteklasser Schoon- dijke - zag men alleen Theo de Waele vertrekken. Een keeper, deel uitmakend van het top- trio Benny Thomaes, Mark Pielaet en hijzelf, waarover men de afgelopen jaren in Hoofdplaat kon beschikken, Drie gelijkwaardige por tiers, waaruit een gekeuze ge maakt moest worden. De Waele vertrok naar afde lingstweedeklasser Groede, om daar wellicht een basis plaats te verwerven. Ondanks dat men aan de Oesterputten over degelijk materiaal onder de lat beschikt, betreurt Fer- die Hermans toch het vertrek van De Waele. „Voor hemzelf is het een begrijpelijke beslis sing, maar toch had ik hem er graag bijgehouden." Ferdie Hermans begint aan zijn tweede siezoen in Hoofdplaat. Verlost van de beslommerin gen van de cursus oefenmees- ter 2, die hij met succes af rondde, gaat hij ambitieus het seizoen tegemoet. „Het was inderdaad een zware belasting afgelopen sei zoen. Minimaal drie keer in de wedr naar Hoofplaat en twee keet naar de overkant voor de curius. Ik geloof niet dat ik dit nogeen jaar zou kunnen vol- hoiden. Je wordt op den duur geliefd en daar moet je voor oppassen." De in Vogelwaarde wotnachtige oefenmeester, die eerier de Axelse jeugd onder zijr hoede had, heeft het uit stelend naar zijn zijn in 't Dirp „De mentaliteit hier stakt me wel aan. Op inzet en Mskracht is weinig aan te mffken. Dat was in Axel wel eeis anders. Voetbaltechnisch liep er daar bij de jeugd zeker mier kwaliteit rond, maar gef mij maar de spelopvat- tiig hier. Negentig minuten talig plank gas. Niet altijd een fraai, dat geef ik toe, raar wel de mogelijkheden dfe ze hebben voor de volle tonderd procent uitbuitend. Ifet is voor een trainer een lust ®i met een dergelijke groep jlogens te werken." het spel maken en dan loopt het bij ons wel. Verdedigend immers hebben we weinig problemen. Mannen die ge makkelijk een tegenstander uit kunnen schakelen, maar voorin in het te statisch. Of we ons partijtje aan de top weer mee kunnen blazen? Ik hoop het, maar dat is met name in een vierde klas moei lijk te voorspellen. Van groot belang is de eerste seizoen- maand. Pak je dan wat punten dan is de stress weg. Dan loopt het en zullen we zeker weer meedoen." Favorieten van Hermans: „Altijd moeilijk voorspellingen te maken, maar als je dat toch wilt, no teer dan maar HW'24 en Axel. De eerst ploeg barst van kwaliteit en dat zal er toch wel een keer uit moeten komen. Axel daarentegen heeft naast kwaliteit ook nog karakter en vond vorig seizoen alleen maar een beter STEEN op zijn weg." O Hoofdplaat-trainer Ferdie Hermans: dat kan ik waarderen." .De mentaliteit bij Hoofdplaat is geweldig goed. De jongens gaan tot het uiterste en - foto de stem/cor j de boer PHILIPPINE „Het was een aardig ploegje toen ik een overeenkomst afsloot met Philippine, waar ik het echt wel mee zag zitten. Toen echter duidelijk werd, dat een vijftal spelers het team kwam versterken, werden de mogelijkheden groter. Ik ben dan ook optimistisch, al blijft voorzichtigheid geboden, want met goede voet ballers alleen zet je altijd nog geen klinkende resulta ten neer," aldus de nieuwe Philippine-trainer Rinie Dey. „Door de komst van Jan en Peter Hamelink, Danny Elve, Marcel Meijer en doelman De Reu, is Philippine ineens van middenmoter tot één van de kanshebbers gebombardeerd. Dat gaat me net iets te ver. Ik sluit niet uit dat we een rol van betekenis kunnen spelen, maar pas op, met zoveel nieuwe spelers erbij word het wel passen en meten voordat een sluitend geheel gevormd is. Mede daarom, en ook om verschillende spelers die ge blesseerd zijn geweest rustig terug te laten komen, zijn wij al op 18 juli met de training begonnnen." Rinie Dey blijft voorzichtig. Een gegeven dat helemaal aansluit bij zijn aard. Geen grootspraak, maar liefst op ze kerheid gebaseerde uitspra ken. Zo werkt hij ook al jaren in het Zeeuws-Vlaamse voet balwereldje, waar hij na een half jaar op non-actief te heb ben gestaan opnieuw zijn ren tree maakt. Rinie Dey: „Vorig jaar werd ik al benaderd door Philippi ne, maar toen zag ik een posi tie als jeugdcoördinator bij Terneuzen helemaal zitten. Ik koos voor dat laatste, maar moest jammer genoeg halver wege het seizoen constateren dat, wegens financiële proble men, het geplande beleid niet uitgevoerd kon worden. Er bleef niets anders over dan er mee te stoppen. Ik moet er eer lijkheidshalve aan toevoegen dat het mij op dat moment niet slecht uitkwam, want ik had nogal drukke bezigheden met mijn zaak." VIERDE KLAS H rangen Kwam er geen aanvulling tan buitenaf, uit eigen gelede- fen staat er toch weer een 'antal jongens vanuit de jeug- kangen op de deur van het «rste te kloppen. Onder meer le gebroeders Vincent en Phi- 'Ppe Calon, Johnny Jacobse -n Marco Pijcke. Een kwartet Jat er zeker nog niet is, want j-r gaapt nog altijd vooral op rat fysieke vlak een groot gat 'ussen de A-junioren en het rarste team. „Toch hebben ze Je kwaliteit om in de nabije trakomst door te dringen," "'telt Hermans. Vincent Calon mocht het af- 'elopen seizoen al een paar raer invallen en hij heeft me :®ker niet teleurgesteld. Een 'anvallend ingestelde jongen :n daar hebben we hier gebrek lan. We moeten meer mensen 'oorin kunnen inzetten. Het W zeker thuis eens kunnen haken en daar schortte het in >et verleden nogal eens aan. 'tanny Soulimans is een uit tekende spits waar iedere 'erdediging rekening mee hoet houden, maar hij stond e vaak alleen. Het is niet voor rats dat we in uitwedstrijden nze beste duels speelden, ran moest de tegenstander IJZENDIJKE - IJzen dijke begint aan het zesde siezoen in de vierde klas. In die zes jaar heeft men eigenlijk nog maar één keer zor gen gekend. Dat was het tweede jaar toen Wil fried Bogaert in 'Petit Paris' zijn intrede deed. De Kloosterzandenaar bleef met succes vervolgens nog twee jaar, werd vorig seizoen opgevolgd door Jan Geelhoed, terwijl nu Cor van de Velde is aangetrokken. Na een wat ongelukkige start vorig seizoen speelde IJzendijke een knappe tweede seizoenhelft, zodat ook deze keer de degradatie- zorgen aan andere ploegen werden overgelaten. Ook komend seizoen lijkt zonder zorgen de archieven in te gaan. Men zag dan wel iswaar routinier Benny de Smit wegvallen, daar tegen over staat de komst van het tweetal Bressiaanders Frank Verschorre en Theo de Buck. Twee jongens die de concurrentie aan moeten kunnen. De Smit, bekend als iemand die nooit opzij ging, hangt dus de schoenen aan de wilgen. Voor de vereni ging blijft hij overigens be houden, want hij wordt grensrechter van het eerste. Voorts heeft Rudi de Meyer aangekondigd weer beschikbaar te zijn voor het eerste. De vaak verguisde spits zag het vorig seizoen met trainer Geelhoed niet zo heel erg zitten en deed een stapje terug om met het tweede kampioen te worden. Daarnaast staat er een aan tal jeugdspelers met onder meer Paul de Putter en Nor- bert van de Hemel aan de Werner van de Bulck, de 26-jarige routinier op het middenveld in het team van IJ zendijke, dat een zorgeloos seizoen tegemoet lijkt te gaan. - fotodestem/corj oeboer poort van het eerste te klop pen. Resumerend dus is IJ zendijke op hetzelfde niveau gebleven, al moet men er wel rekening mee houden dat Patrick van de Hemel en Ro- VIERDE KLAS H nald Boeye wegens diensten aan 'hare majesteit' niet al tijd beschiklbaar zullen zijn. Vertrouwen Wie normaal gesproken wel steeds paraat zal zijn, is Werner van de Bulck, 26 jaar inmiddels en al beginnend aan zijn elfde seizoen in de hoofdmacht. Een niet weg te denken pion op het midden veld van de blauw-witten en samen met Hans Porrey, Fred de Krijger en Frank van Poucke de routine in brengend. Hij ziet het ko mende seizoen met vertrou wen tegemoet. „Geen titelaspiraties, maar we moeten normaal gesproken ons partijtje mee- blazen. Vorig seizoen zijn we matig op gang gekomen, mede door pech. Steeds op nieuw verloren we met één doelpunlje verschil. We zijn eigenlijk nooit weggespeeld. Na de winterstop zijn er wat omzettingen geweest, waar uit met name Juul van Lierde tevoorschijn kwam. Een linker vleugelverdedi ger waar we in de toekomst nog plezier aan kunnen bele ven. De problemen met de afwerking werden deels op gelost door Frank van de Vijver. Wel geen superspits, maar een jongen die het iedere defensie lastig maakt. En juist daar op het punt van inzet komen we wel eens tekort. IJzendijke behoort toch wat technische kwali teiten betreft tot de bovenste helft van de vierde klas. Het punt is echter dat de 'kopjes' te vlug naar beneden gaan. Ik denk overigens dat dit te maken heeft met de jeugd die we in ons elftal hebben. Op dat punt kan het dus al leen nog maar vooruitgaan." In de favorietenrollen voor komend seizoen ziet Werner van de Bulck Axel en RCS vertrekken. „RCS heeft het afgelopen seizoen op mij een voortreffelijke indruk gemaakt. Voetbal- technisch toen zeker de beste ploeg. Axel misschien wat minder, maar die club heeft meer power in zijn gelede- rem De beste wordt in de sport echter niet altijd kam pioen. Er zijn zoveel factoren die een rol spelen," Ook secretaris Willy Ter- mont ziet een zorgeloos sei zoen in het vooruitzicht. „Normaal gesproken geen problemen," weet hij te mel den. „Het enige probleem is Patrick van de Hemel, die zijn diensttijd in West- Duitsland doorbrengt, wat betekent om de vijf weken thuis, zodat we niet veel aan hem zullen hebben. Ook Ro land Boeye zit in dienst, maar mogelijk blijft hij dichter bij huis." O Bezigheden die hem danig parten spelen, want zo is het vrijwel uitgesloten dat hij een zaterdagclub kan trainen. Zijn keuze blijft dus beperkt tot het zondagvoetbal, maar daar, zo blijkt nu weer, hoeft hij over het algemeen niet veel moeite te doen om als trainer onder dak te komen. Philippine is de zoveelste uitdaging in het rijtje, drie seizoenen Hoofd plaat, enkele seizoenen Ter neuzen 2, twee seizoenen Ter neuzense Boys en opnieuw twee seizoenen Hoofdplaat. Zo ziet hij het ook, als een uitda ging. „Ja, ik streef altijd naar re sultaat. Dat is met Philippine niet uitgesloten. Van de pe riode dus dat ik met Hoofd plaat tegen hen speelde en van de slotwedstrijden van de vo rige competitie staat me nog wel bij, dat de ploeg niet zo'n sterke indruk maakte. Maar toen stond er al een gehal veerd team op het veld. De ploeg heeft vorig seizoen enorm veel tegenslagen ge kend. Voor de winterstop ver liep alles naar wens en toen heeft Leo Koch het bewijs ge leverd dat er best goed voetbal in schuilt, want aan het eind van die periode stond Philip pine hoog in de middenmoot geklasseerd. Daarna vielen er vijf, zes spelers weg door bles sures. Dat is niet op te vangen, zelfs door een grotere club met een bredere basis niet. Dat is ook de reden waarom ik altijd voorzichtig ben met voorspel lingen. Je kunt een goede ploeg hebben, maar blessures van enkele steunpilaren halen binnen de kortste keren zo'n team overhoop. Blijven we daarvan gevrijwaard dan kan Philipine best hoog eindigen." Philippine ziet Carlos de Mul naar Biervliet vertrekken en heeft in routiniers Peter van Veldhoven en Noël IJse- baert enkele twijfelaars, of ze wel dan niet doorgaan. Daar naast blijft het nog onzeker of de destijds zwaar geblesseerde Cees Botermans - die wel te kennen gaf op een lager ni veau te gaan voetballen en de A-junioren te trainen, maar nog ambitieus genoeg is om alsnog een poging naar het standaardteam te wagen - te rugkomt. „Over de nieuwe aanwinsten zegt hij nog: „Ver schillende van die jongens dwingen zonder meer een ba sisplaats af, maar er zijn er natuurlijk ook bij die zich moeten bewijzen. Qua voetbal gaat -Philippine er in de breedte op vooruit, maar zoals ik al zei, met goed voetbal kom je er niet altijd. Er zijn voor beelden te over. Terneuzen had tien jaar terug ook een team met allemaal goede voet ballers, maar het moest nog oppassen dat het niet degra deerde. In zo'n situatie mag Philippine natuurlijk niet te recht komen." O

de Stem | 1986 | | pagina 25