HW'24 streeft naar plaats in sub-top iPlaats in de sub-top moet haalbaar zijn9 'Middenmoter moet kunnen9 Gerrit Emans: 6RIA kan een rol van betekenis gaan spelen 4 AANVALLEND CONCEPT MOET AXEL REDDEN FERDL DESTE 'We hebben en een goede trainer in Rinus Zegers' 4Uit de groep van Loek Thuy moet de aanvulling voor de komende seizoenen komen' Van Waes en Hendriks terug op het oude nest JAARLIJKSE INZINKING VERMIJDEN VIERDE KLAS H Vierde klas H VIERDE KLAS H TOPSCORER STEM-KLASSEMENT ERIC DE BLOCK (KOEWACHT): VIERDE KLAS H HONTENISSE-TRAINER BOGAART. STREEKDUELS TEGEN CORN BOYS HERLEVEN WEER Afd. 1e klas PAGINA ZEELAND DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 HULST - HVV'24 geldt al jaren als een potentiële kampioenskandidaat in de vierde klas H. leder een is daarvan over tuigd. Het materiaal is er. De wil is er en de spelers zelf zouden dan ook liever niets anders willen dan promoveren. Maar steeds, ondanks alle optimistische geluiden bij aanvang van de laatste com petities, miste HW'24 de boot. Een kwestie van men taliteit, werd er al snel in de wandelgangen gefluisterd. „Het is een groeiproces," zegt Ward Nijs, een man die al 42 jaar het lief en leed van HW'24 deelt en die niet zo veel optimisme van de daken schreeuwt als men dat bij de Hulsterse vereniging ge wend was. „Je zult mij niet horen zeggen dat we even kam pioen gaan worden," ver- volgt de 54-jarige Nijs, mo menteel plaatsvervangend voorzitter van HVV'24. „Na tuurlijk hoop ik ook dat we dat worden, maar je moet de realiteit niet uit het oog ver liezen. We hebben een aardig team, waar beslist talent in zit en potentieel hebben we de klasse in huis om kam pioen te worden, maar er schort nog wat aan." „We hebben verschillende routiniers in het elftal, maar de spelers met de meeste klasse missen ervaring. Die zijn te jong en moeten nog een groeiproces ondergaan. Het is inmiddels al verbeterd ten opzichte van vorig sei zoen. Toen was voor sommi gen alles nog nieuw. Dat is verbeterd en daarom ver wacht ik dit jaar meer dan vorig seizoen." Ik baseer dat op ons com- petitieslot. In de laatste acht duels pakten we 13 punten, dat is een hoog gemiddelde. Als je zo een volledige com petitie draait maak je een goede kans op de titel. Of je zou juist zo'n waanzinnige competitie moeten treffen als destijds toen Clinge kam pioen werd. Toen werden we met 34 punten tweede. Onge kend. Dat kwam gewoon, omdat Clinge en HVV'24 er zover bovenuit staken. Dat is nu ondenkbaar. Die krachts verschillen bestaan niet, of nauwelijks meer." Toch ziet Ward Nijs de competitie, ondanks dat hij zich niet aan al te optimisti- sche voorspellingen wil wa gen, met vertrouwen tege moet. „Ik ben geen zwartkij - ker, maar bouw liever wat voorzichtigheid in. Kijk, over twee seizoenen, als de spelers met klasse wat ge rijpt zijn, dan verwacht ik dat HW'24 uit deze klas promoveert. Nu hoop ik op een plaats net onder de top, een subtopper dus. We heb ben materiaal en een goede trainer in Rinus Zegers. Een man denk ik, die de touwtjes stevig aan kan halen. Er wordt niets van hem geëist, laat dat wel duidelijk zijn. Wij eisen niets van een trainer. Graag zouden we goed meedraaien en als het kan wat hoger eindigen dan in de afgelopen competitie. Toen werden we zesde. We hadden een redelijke start, maar middenin de competi tie een gigantische inzinking om in de slotfase weer sterk terug te komen. Als we nu die, langzamerhand traditio nele, inzinking eens konden vermijden, dan waren we al een heel eind op het goede pad," besluit de man die in het seizoen dagelijks op het veld van 'zijn' club te vinden is en die Nelis de Visser van Clinge terug op het oude nest ziet keren, maar Bert Eme- leer naar Graauw ziet ver trekken. Weinig verande ring bij de Hulstenaren, dus het moet kunnen. O Eric Rijckaert hoopt op de titel AXEL „Spelen vanuit een versterkt middenveld heeft ons ook vorig seizoen de titel niet gebracht. Deze keer moeten we het dan maar via aanval lend voetbal proberen waar te maken," is de raad die Axel-verdediger Eric Rijckaert zijn coach Jaap Lensen meegeeft als leidraad voor de nieuwe competitie. maakt van de selectie, name lijk 17 man. Uit de woorden van deze Axel-vleugelverdediger valt op te maken dat hij met ambi tie de nieuwe competitie in duikt. Een instelling die, zoals hij laat weten: „Op zich niets bijzonders is. Immers, elke club begint toch met de moti vatie zo hoog mogelijk te ein digen. Axel dus ook." Alleen de start-gedachte omzetten in daden is andere koek. Rijckaert weet dat maar al te goed. Die les moest hij in de jaren dat hij vaste keus is in de Axel-selectie, meerdere keren noodgedwongen volgen. Hij kent dan ook de zwakke plek die schuldig is aan dit fa len. Rijckaert: „Wij als team kunnen best een goede partij op de mat leggen. Daar ben ik honderd procent van over tuigd. Trouwens, we bewezen dat meerdere malen. Helaas slagen we daarin slechts in de helft van de 22 duels die de competitie duurt. En dat is he laas te weinig voor het kam pioenschap." Om uit die cirkel te komen, is er volgens Eric Rijckaert slechts één remedie. En dat is: „Er voor zorgen dat we weke- lij ks geconcentreerd binnen de lijnen komen. Dus er voor zor gen dat het niet meer voor komt dat de helft van de spe lers op komt draven met de in stelling 'vandaag is het een makkie'." Dat mogelijkerwijs trainer Jaap Lensen, hij volgt Rudy Steel op, het iets gemak kelijker krijgt dan zijn voor ganger, is op te maken uit het aantal spelers dat deel uit- Verbreding KOEWACHT Eric de Block en Koewacht kunnen te rugblikken op een bijzonder geslaagd seizoen. Voor Koewacht was het eindresultaat een fraaie tweede plaats en Eric de Block droeg daar een belangrijk deel toe bij door topscorer in het Stem-klassement te wor den. Positieve ontwikkelingen die het rechtvaardigen om vol enthousiasme en verwachtingen deze competi tie tegemoet te gaan. Eric de Block houdt zich toch iets op de vlakte en ver klaart dat met: „Wat hebben wij in feite nu nog te winnen. We zijn tweede geworden, dus consolidering van die plaats wordt door velen als normaal beschouwd. Al wat je lager eindigt ziet men als tegenval lend. Daarom wordt dit een gevaarlijk seizoen voor ons, want we hebben wel een goede ploeg, maar om nu te zeggen dat we een uitgesproken titel kandidaat zijn gaat me te ver. Dat kan ook niet in een klas waar de onderlinge krachts verschillen zo miniem zijn. Nee, als we goed meedraaien, een plaats in de sub-top, dan ben ik tevreden." Koewacht hield de race lang vol. Tot en met de laatste wed strijd, maar zag STEEN te recht met de hoofdprijs gaan lopen. Toch was iedereen in het vlassersdorp dik tevreden, want niemand geloofde in zo'n succes van Koewacht. Daar voor scoorde de ploeg in de voorgaande seizoenen veel te weinig. Verdedigend klopte het wel, maar aanvallend schoot men tekort. Daar is met de komst van de 25-jarige Eric de Block verandering in geko men. Met zestien goals legde hij beslag op de zilveren Stern- schoen. Voordat hij aan dit succesvolle seizoen begon wer den voorgaande seizoenen ge kenmerkt door kommer en kwel. Verandering Eric de Block: „Ik speelde al geruime tijd met de gedachte het eens bij een andere vereni ging te gaan proberen. De de gradatie in het vorige seizoen van Graauw had daar in feite niets mee te maken. Al enkele seizoenen daarvoor wilde ik het wel eens ergens anders proberen, maar toen ver keerde ik steeds in onzeker heid door blessures en ziekte." Eerst was daar een longaan doening, waardoor hij een jaar lang in zijn mogelijkheden be perkt werd. En daarna, het ge volg van de medicamenten, die hij voor de eerder genoemde kwaal moest innemen, liep hij de ene na de andere spierbles sure op. „Op een gegeven moment dacht ik dat er geen einde aan kwam. Vanaf mijn dienstpe- riode tot voor twee seizoenen terug heb ik gesukkeld. Zo'n drie jaar lang. Op een bepaald moment begin je te twijfelen of je nog optimaal aan voet ballen toekomt." „Van mijn overstap naar Koewacht heb ik geen moment spijt gehad. In de eerste wed strijden was het even wennen, maar doordat ik goed opge vangen werd begon het daarna lekker te draaien. Zor geloos, op twee geschorste duels na, heb ik de competitie af kunnen werken. Een vera deming, na hetgeen ik daar voor meegemaakt had." Die perikelen zijn zonder meer een rem op zijn ontwik keling geweest. Al op 15-jarige leeftijd speelde hij in het eer ste van Graauw, kwam vijf jaar uit voor het afdelings team en werd zelfs getest door NAC. Ook Hoek toonde be langstelling voor de sterk aan vallend ingestelde middenvel der. Het werd Koewacht, dat daar, zo blijkt, een goede zaak mee deed. O En dat is gezien het aantal van vorig seizoen, een verbre ding. Dat dit alles te maken heeft met de terugkeer van Jan van de Broecke van RIA en Adrie van Bremen van Hoek op het oude nest, en de doorkomst van Alex de Visser uit de eigen A-junioren, mag duidelijk zijn. Tevens is het zonneklaar dat er door deze 'injectie' omzettingen plaats kunnen vinden die vorig sei zoen nauwelijks uitvoerbaar bleken. Rijckaert: „Ik zie rou tinier Fonny Verstraeten in het komende seizoen meer als aanvallende middenvelder, of zelfs als spits optreden. Jan van de Broeke kan zijn stek van voorstopper wel weer aan." Een ander aspect is het in voeren van een spelverdeler. Een man die Axel de laatste jaren miste. Momenteel dient zich weer zo'n mannetje aan. Rijckaert: „Die rol wordt toe bedeeld aan Eric Deij, zij het dat hij die dan ook waar moet maken. Iets wat overigens voor iedereen geldt, laat ons dat wel goed in de gaten hou den. Want faalt iemand, dan zal er toch een andere filosofie op na gehouden moeten wor den. En daar sta je dan met je vooruitblik." Een ander gegeven dat vol gens Rijckaert van groot be lang is voor succes, is zoals hij laat weten: „Het bijeen blijven van de groep. Dit samen op trekken, meerdere jaren ach tereen, is belangrijk voor een goed resultaat." Miste Axel vorig seizoen met name in de beginfase de boot, deze keer begon het vroegtijdig met de KLOOSTERZANDE De verwachtingen van Wilfrieij Bogaart, trainer van Hontenisse, en zijn team waren vorig jaar hoog gespannen. Eigenlijk te hoog achteral bekeken. „Inderdaad. Ik had te hoge verwachtingen van mijn team. Alles zat tegen. Een ware blessuregoli teisterde de selectie. Ik hoop dat ik wat dat betreft ge. spaard mag blijven van die tegenslagen. Hontenisse moet overigens in de middenmoot kunnen eindigen Een positie in de subtop is momenteel nog niet wegge, legd voor dit team. Het wachten is op de nieuwe lich. ting," aldus Wilfried Bogaart. Bogaart draagt als geen an der Hontenisse een warm hart toe. Hij maakte zelf deel uit van de eerste selectie van de blauw-witte brigade. Vandaar ook dat mindere resultaten extra hard voor hem aanko men. „Ik woon zelf in Kloos- terzande en heb een baan als taxi-chauffeur. Daarom kom ik elke dag met mensen in aanraking die supporter zijn van die club. En als het dan slecht gaat. Ja, dan doet het wel eens pijn. Ik was ook aan het eind van mijn krachten aan het eind van het seizoen," aldus Bogaart, die er aan toe voegt, „het was het moeilijkste seizoen uit mijn carrière. Kijk, ik spiegelde Hontenisse af als een team gelijkwaardig aan bijvoorbeeld mijn vroegere vereniging IJzendijke, maar dat is gewoon te hoog gegre pen. Toch hebben we van vo rig jaar veel geleerd. De groep toonde zich bijzonder hecht en de samenwerking tussen de spelers, bestuur en de trainer was altijd goed te noemen. Nooit kwamen er twijfels en als je dat met z'n allen kunt bereiken is dat pure winst. Daar borduren we op voort," zegt Bogaart. De selectie van Hontenisse is bijna dezelfde als die van vorig seizoen. Wim Strobbe vertrok naar SDO en mogelijk L'lldilil JNILÜI trekt Loek Thuy een streg onder zijn actieve loopbaai „Loek wordt trainer van junioren. Hij was altijd grote steunpilaar en ik hooi met hem prettig samen li kunnen werken," legt Bogaai uit, „Uit de groep van Thuj moet de aanvulling voor hu eerste komen. Binnen drie jan moet dat lukken. In het eerst staan mannen van iets oude dan 30 jaar. Die kun je be paalde dingen niet meer afle ren. De jongelui kun je no| sturen. Daar moet Hontenisse dan maar op wachten." Jos van Meele zal waai- schijnlijk de eerste weken me op de groene grasmat staar vanwege een ernstige blessu re. Zoals eerder te lezen was vorig seizoen Vrouw Fortune niet op de hand va Hontenisse. Hontenisse een dependance van het St- Liduina-ziekenhuis. Bogaart „Ik heb vier verschillend mannen in het doel gehad op een bepaald moment liepe: er zeven spelers in het gips. Jt wat moet je dan? Maar gaan er fris tegenaan." Eric Rijckaert: „Van onderschatting van de tegenstander mag het gehele seizoen geen sprake zijn. Als dat het geval is, maken we een goede kans op de titel." - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER training. Op 10 juli sjouwden de oranje-witten al door het Axelse bos. Een extra sprintje trekkend om Ajax partij te kunnen geven. En dat was, ondanks de top per van het jaar, toch rijkelijk vroeg. Dat het toch meehelpt de eerste rake klappen uit te delen, is een gegeven dat de Axelaars drommels goed we ten. „Willen we kampioen worden dan zullen we in ieder geval, uiteraard logisch vóór teams als Philippine, HVV'24 en zelfs Terneuzen, moeten eindigen. Met name de eerste twee zie ik als eerste gegadig den voor de titel. Met dat in ons achterhoofd, weten we dat we een zware competitie tege moet gaan," aldus de 25-j arige Axelaar Eric Rijckaert. O WESTDORPE - Het was lang twijfelachtig of trai ner Gerrit Emans bij RIA zou blijven. Pas toen de gradatie een feit was be sloot hij om er nog een seizoen aan vast te plak ken. Een beslissing die hij ver duidelijkt met: „Ik vond dat ik het niet kon maken om de ploeg, nu die degradeerde, in de steek te laten. Destijds was ik in huis gehaald om in samenwerking met de spe lers RIA van degradatie te redden. Dat lukte net niet en daarom zou ik het als een vluchtpoging gezien hebben als ik er mee gestopt zou zijn. Dat kon ik voor mezelf niet rechtvaardigen." In dit seizoen start RIA dus in de eerste klas van de KNVB afdeling Zeeland, na negen seizoenen amateur voetbal te hebben gespeeld. „Het was lang onzeker of we wel dan niet zouden degra deren. Vrijwel constant zag het er beroerd uit, maar de kans op een beslissingsduel was tot en met de laatste wedstrijd aanwezig. Als Axel Noormannen geklopt had, dan was dat beslis singsduel een feit geweest," zegt Emans. „Een daverende teleur stelling was die degradatie niet. We verkeerden de ge hele competitie in de minst gunstige postitie, dus er werd wel degelijk rekening mee gehouden dat we een stap terug zouden moeten doen. Het was even slikken en direct daarna de blik op dit seizoen richten. We hebben er vertrouwen in. Dan praat ik niet over een titel, want dat is een lu cratief gegeven, waarbij je een flinke dosis geluk nodig hebt, maar een rol van bete kenis moeten we in deze eer ste klas afdeling kunnen spelen. Zeker gezien het feit dat we vorig seizoen de op gaande lijn weer te pakken hadden. De tweede competi tiehelft pakten we heel wat punten. Er viel weer voetbal in het team te bespeuren. Voor die tijd moest RIA het hoof dzakelij k hebben van hard werken. Beloftevol Daarnaast diende zich een viertal beloftevolle jeugd spelers van 16, 17 jaar aan. Met de huidige routine, aan gevuld met de komst van Eddy van Waes en Jos Hen- drikx en dus het eerder ge noemd aantal jeugdspelers, moet het kunnen. Dan denk ik aan een plaats in de bo venste helft van de midden moot. De instelling is er naar. En wat belangrijk is: de tendens van jaarlijks weggaande spelers is door broken. Niemand gaat weg - al speelde Peter Rompa even met de gedachte naar Axel te gaan - en er komen zelfs, de eerder genoemde Van Waes en Hendrikx, spelers op het oude nest terug. Dat was de laatste seizoenen on denkbaar." Ook Emans betreurt het feit dat men het vierdeklas serschap vaarwel heeft moe ten zeggen. „We hebben er alles aan gedaan. Toen we begonnen hadden we drie punten uit negen duels. Op een gegeven moment hadden we zelfs vijf punten achter stand op nummer voorlaatst. Aan het slot van de competi tie scheelde het slechts één punt. Jammer, want de vierde klas is het meest inte ressant met de vele streek- duels. Gelukkig is dat in de eerste klas afdeling ook ver beterd door de komst van Terhole, Schoondijke en ons team. Ook de derby tegen Corn Boys herleeft weer. Het is bijna een mensenheugenis geleden dat daar nog compe titievoetbal tegen gespeeld werd. Hopelijk doen wij en Corn Boys mee aan de kop van de klassering, dan kun nen die derby's uitgroeien tot publiekstrekkers en spannende duels, hopelijk zonder dat er sprake is van ongezonde rivaliteit. Het kan best nog interessant worden in deze klas." O - RIA-trainer Gerrit Emans: „Het belooft toch een inte ressante competitie te worden in de eerste klas van de af deling. - FOTO DE STEM/COR J DE BOE* BIERVLIET - „Al In kunnen blijver seizoen geslaagc de afgelopen steeds de klaagzt Biervliet-voorzitt rard Ingels. De» wordt de traditie ken. „We moeten zon blemen mee kunnen Zeker geen titela: daar hebben we hi riaal niet voor, maa wacht ook geen dej voetbal in Biervlie jaar hebben we bo' stand geleefd, daar het hier met zijn i over eens. Het was echter een apart gevoel or moeten rekenen en kingen voor een nac te voeren. Een gevo graag gecontinuee zien, want ook ik jaartje ouder," a Biervliet-voorzitter. vliet was inderda: seizoen de grote ve Met de komst van HOO HOOFDPLAAT - I dens de jongste kends. Het was r nog steed sport n Nadat halverwege v zoen Frank Steyaert al nen gaf te willen vertr hij voegde de daad woord en vertrok naa lingseersteklasser dijke - zag men alleen Waele vertrekken. Een deel uitmakend van trio Benny Thomaes Pielaet en hijzelf, w men de afgelopen j Hoofdplaat kon beschi Drie gelijkwaardig tiers, waaruit een gek maakt moest word Waele vertrok naar lings tweedeklasser om daar wellicht ee plaats te verwerven, dat men aan de Oes over degelijk materia de lat beschikt, betre die Hermans toch het van De Waele. „Voor is het een begrijpelijk sing, maar toch had ik graag bijgehouden." Hermans begint aa tweede siezoen in Hoo Verlost van de beslo gen van de cursus oef ter 2, die hij met su rondde, gaat hij ambit seizoen tegemoet. „Het was inderda zwsre belasting afgelo zoet. Minimaal drie k~ weet naar Hoofplaat kee: naar de overkant curius. Ik geloof niet d nogeen jaar zou kun holden. Je wordt op d gelefd en daar moet oppassen." De in Vogel wocnachtige oefenmee eerier de Axelse jeug zijr hoede had, heeft stelend naar zijn zij Dirp. „De mentaüt staat me wel aan. Op wiskracht is weinig meken. Dat was in A eejs anders. Voetbalt liep er daar bij de jeu mier kwaliteit rond gef mij maar de sp tilg hier. Negentig latg plank gas. Nie eien fraai, dat geef rraar wel de mogelij dfe ze hebben voor hmderd procent uit Ifet is voor een trainer on met een dergelijk jtngens te werken." .eugdrangen Kwam er geen aa 'an buitenaf, uit eigen 'en staat er toch w 'antal jongens vanuit drangen op de deur Eerste te kloppen. Ond de gebroeders Vincent "Ppe Calon, Johnny en Marco Pijcke. Een dat er zeker nog niet er gaapt nog altijd v het fysieke vlak een g tussen de A-junioren eerste team. „Toch he de kwaliteit om in d toekomst door te d ïtelt Hermans. Vincent Calon moch lelopen seizoen al e teer invallen en hij h '-eker niet teleurgeste aanvallend ingestelde m daar hebben we hie ian. We moeten meer 'oorin kunnen inze' 'Pel zeker thuis eens naken en daar schort jet verleden nogal ee 'tanny Soulimans is tekende spits waar 'erdediging rekenin noet houden, maar e vaak alleen. Het is nets dat we in uitw 'nze beste duels s °en moest de tege

de Stem | 1986 | | pagina 24