Terneuzense Boys in de breedte gegroeid 'De jeugd moet het gaan maken' GEBROEDERS JAN EN FRANK VAN DRONGELEN: Veel routine in Axelse zaterdag- ploeg AANVOl DE STEM-SOg^ 2 DE STEM. 'Peter van de komt van St. dat is hier alt een pluspunt ZAAMSLAG-RO UTINIER THEO DEES Tweede klas A zat. 2e klas A zat. JAN CORNELISSEN IS HONKVAST Afd. 3e klas Derde klas A zat. 3e klas A zat. PAGINA ZEELAND DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 'KM moet mee gaan doen in top' AXEL „Het wordt voor AZVV zo langzamerhand eens tijd dat het doorstoomt naar de toppers in de tweede klas. Konden we voorheen redelijk ons partijtje meeblazen, nu wordt het tijd eens mee te gaan doen in de top," is de stellige over tuiging van de gebroeders Jan en Frank van Drongelen. Een duo dat zo langzamerhand niet meer weg te denken is uit de AZVV-defensie. Dat dit AZVV-koppel meer wil dan alleen maar meedoen in de tweede klas, ligt in hun aard. Immers, bijna geen spe ler gooit er tijdens de duels zo veel energie tegenaan dan de Van Drongelen-familie. Daar bij wordt persoonlijk contact beslist niet uit de weg gegaan. Soms ten nadele van henzelf. Dat ondervond de 20-jarige Frank in de vorige competitie. In zijn enthousiasme vergat hij even zijn persoonlijke vei ligheid in acht te nemen. Re sultaat: een verdraaide knie en een vroegtijdig einde van de competitie. Een competitie waarin AZVV verraste in positieve zin. Immers, het begon aan de wedstrijdenreeks als kandi daat-degradant, althans zo waren de prognoses bij de rood-witten, om vervolgens tot enkele duels voor het com- petitieslot nog tot de kam pioenskandidaten te behoren. Uiteindelijk finishte het als middenmoter. Een gevolg van zoals Frank van Drongelen verduidelijkt: „Een slechte start. Een tegenvallend begin door enerzijds teveel blessures en anderzijds door het gebruik van veel spelers, waardoor er steeds een aanpassing nodig was." Zaken die bepaald niet be vorderlijk waren voor het spelpeil en zelfvertrouwen. Het tij keerde voor de mannen van coach Hans Radt toen er meer stabiliteit in het team kwam. Frank van Drongelen: „In de beginfase hebben er twaalf verschillende spelers in de defensie gespeeld. Pas toen we achterin in een vaste op stelling gingen spelen, groeide het vertrouwen. Met name de winst thuis op Herovina en uit bij Altena hebben ons goed ge daan. In die duels is de stij gende lijn weer ingezet." Gunstig Voor het komende seizoen heeft AZVV de beschikking over nagenoeg hetzelfde team, alleen Klaassen ging terug naar Corn Boys. Daarnaast stelde Dirk Schuitvlot zich weer beschikbaar voor het keurkorps en dienen jonge ta lenten als Hans Bakker en Pa trick Wieland zich aan. Al met al dus zaken die gunstig zijn voor de Axelse zaterdagvoet ballers. Kunnen de gebroeders Van Drongelen zich prima vinden in deze ontwikkeling, de komst van meer Zeeuwse clubs in de tweede klas ligt hen minder lekker. Jan van Drongelen: „Gezien de erva ringen die wij opgedaan heb ben met Arnemuiden en Hoek, kunnen wij stellen dat we het altijd bijzonder lastig hebben tegen Zeeuwse clubs. Nu Bruse Boys en Serooskerke er ook nog eens bijkomen, zie ik het voor ons alleen nog maar moeilijker worden." Ondanks deze ietwat som bere kijk, blijft zowel Jan als Frank van Drongelen geloven in een topplaats voor AZVV. En dat is gezien de mogelijk heden begrijpelijk. Temeer, omdat coach Radt kan be- schikkken over gevestigde na men als Maas en Picavet in de De AZW-gebroeders Jan en Frank van Drongelen zijn er van overtuigd dat de Axelaars een belangrijke rol kunnen spelen in het titeldebat. F0T0 DE STEM/C0R DE B0ER vige clubbanden nog eens ex tra aangehaald. Alleen al het motto dat de gebroeders Van Drongelen voeren „We moeten mee gaan doen", duidt er op dat AZVV klaar is voor de confrontaties met de concur renten. O frontlijn, Hanny, Bouman en Ruytenburg in de middenlinie en een man als Rinus Scheele in de defensie met daarachter een befaamde keeper als Wim Verpoorte. Menig trainer zou zijn vingers bij die gedachte aflikken. Zeker als je daar naast te maken krijgt met werkpaardjes als de gebroe ders Van Drongelen. Zorgen over degraderen ko men dan niet bovendrijven. En aangezien spelen voor de titel nog nimmer zorgelijke wed strijden heeft opgeleverd, kan het optimisme van de Van Drongelens verklaard worden. Dat AZVV ambitieus van start wil gaan, blijkt onder andere zonneklaar uit het trainings kamp dat opgeslagen werd in Nieuw- en Sint-Joosland. Daar werden de toch als ste- ZAAMSLAG „Door de komst van enkele spelers en het doorkomen van enige jongeren zijn we in de breedte wat gegroeid. Temeer, omdat er niemand ii weggegaan. Wij zullen daarom ons partijtje wel we» meedraaien," stelt Terneuzense Boys-middenveld» Jan Cornelissen in zijn vooruitblik op het nieuwe set zoen als KNVB-zaterdagderdeklasser. Wie Jan Cornelissen zegt, denkt onmiddellijk aan Ter neuzense Boys. Het kan ge woon niet anders. Immers, de in Othene geboren en momen teel in Zaamslag wonende Cornelissen, bepaalt al enige jaren achtereen het spel bij de oranje-zwarten. Een club waarin hij als beginnende jon geling zijn eerste balletje on der de KNVB-vlag trapte. Eerder was hij 'straatvoetbal ler' in zijn geboortegehucht. Met zijn 27 jaar is hij momen teel dan ook een van de routi niers in Terneuzense Boys. Een club waarin hij, zoals hij stelt: „Mijn voetbaldagen wel zal slijten." Een overgaan naar een andere vereniging is voor Jan Cornelissen verre van noodzakelijk. Zelfs niet in ruil voor enige guldens. 'Meneer Terneuzense Boys' blijft waar hij is. Een echte clubman dus die nog behoort tot een uitster vend ras. Vorig seizoen leek het er lange tijd op dat de Terneuze- naren de begeerde stap naar de tweede klas zouden maken. Zeker na de eerste competitie helft zag het er naar uit dat het eigenlijk niet meer mis kon gaan. Toch haalden de Terneuzenaren de eindstreep ZAAMSLAG - „Normaal gesproken moeten wij bovenin mee kunnen draaien. Echte kam pioenskandidaat zie ik nog niet zitten. Tenzij we van ons jaarlijks fa len op de cruciale mo menten afkomen." De prognose van Zaam- slag-verdediger Theo Dees op de aanstaande competitie. Een vooruitblik met een fikse dosis optimisme, Dat Theo Dees met ver trouwen de competitie tege moet ziet, is niet zo verwon derlijk. Immers, Zaamslag was vorig seizoen in de derde klas een van de ploe gen die ver aan het eind van de competitie nog uitzicht had op een promotieplaats. Dat het toch blijven in de derde klas werd, kwam, zo als Theo Dees meldt: „Door het falen op beslissende mo menten." Een van die wed strijden waarin het radicaal fout liep, was in en tegen Nieuwdorp. Zaamslag moest daar winnen om zijn kans op het tweedeklasserschap te be houden. Een treffen dat Theo Dees door omstandig heden moest missen en waarin Zaamslag vaarwel kon zeggen tegen promotie. De groen-witten kregen na melijk met 7-2 klop. Een tik die Zaamslag in lange tijd niet gehad had. Voor Dees betekent het tevens dat hij zijn elfde seizoenstart bij het Zaamslag-keurkorps als derdeklasser mag maken. Een herstart die, zoals hij meldt: „Mogelijk achteraf nog het beste is geweest, om dat de tweede klas toch wel wat zwaar zou zijn gewor den." En dat is een uitspraak die enige verduidelijking vraagt. Theo Dees: „Zaam slag heeft een vrij jonge ploeg. Eigenlijk zijn er maar drie spelers die al wat langer meelopen. Namelijk Frans Theo Dees: Zaamslag. ,Ik ben gewend in dienst van het team te spelen. Dat is een belangrijke peiler op weg naar succes voor - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Deurwaarder, Jan Dees en mijn persoontje. Knapen als Robin Huisman, Wim de Pooter, Peter Jansen, Johan Haak en Ko Ruytenburg zijn nogal wat jonger. En dat voel je goed in de tweede klas. Vandaar dat ik ach teraf niet treur dat we de stap niet hebben hoeven ma ken." Het herbeginnen met het zelfde team, aangevuld met Ko de Jonge en Patrick Wauters (beiden kwamen van Sluiskil over) en het doorstoten van een talent als Kees de Pooter, maakt Zaamslag wat slagvaardi ger. Een noodzaak. Temeer, omdat Peter Jansen vorig seizoen de enige was die alle 22 wedstrijden volledig uit speelde. De rest werd of tus sentijds eens gewisseld, of haakte een of meer duels om diverse redenen af. Bij een smalle basis is dat vaak goed merkbaar. En dat verklaart voor een groot deel het mis sen van de tweede stek met uitzicht op het doorschuiven naar boven. „Voor mij is het seizoen daarom wat tegengevallen. Lange tijd heb ik gehoopt als tweede te finishen. Het lukte niet. Daarom echter, zoals ik eerder al zei, niet getreurd," aldus Theo Dees. Met deze momenteel in Axel woonachtige rasechte man uit het 'stropersdurp' is tevens een speler genoemd die van meet af aan bij Zaamslag speelde. En dat houdt in dat hij al zo'n twin tig jaar op het Zaamslag- terrein ronddraaft. Als se lectiespeler was hij eigenlijk altijd een 'manusje van al les'. Alle plaatsen in de mid denlinie en verdediging heeft hij bijna gehad. Na lange tijd als linker midden velder gespeeld te hebben, vorig jaar nog goed voor ze ven treffers, speelde hij te gen het eind van de competi tie als vrije verdediger. Een rol die hij overnam van Maarten van der Staal, die wegviel uit het keurkorps van coach Ben Pauwels. Deze stek leverde voor de 28- jarige Dees, geen broer van Zaamslag-aanvoerder Jan Dees zoals vaak wordt aan genomen, eveneens geen problemen op. Met hetzelfde elan als waar hij altijd mee voor de dag komt, ging hij er tegen aan. Theo Dees: „Ik ben ge wend in dienst van het team te spelen. Voor mij is dat de grootste peiler op de weg naar succes. Trouwens, voor een goede sfeer is dat brood nodig. Een met elkaar om gaan dat gelukkig bij Zaam slag prima is. Vandaar dat ik met vertrouwen de com petitie tegemoet zie. Een reeks duels waarin ik Zaam slag een vooraanstaande rol toebedeel. Samen met de kampioenskandiaten Veere en Nieuwdorp zullen wij het moeten gaan maken." O niet op een stek die uitzichl gaf op het tweedeklasser- schap. Waarom dat mis legt Jan Cornelissen uit: „Niel promoveren was een van een zwakke tweede com petitiehelft. Wonnen we in eerste gedeelte vaak met l-( 2-1, na de winter was dat andersom. Overigens wars we zelf verbaasd dat we lang bovenaan stonden. Orc spelpeil liet dat eigenlijk ui toe. Zo reëel moeten we dur ven zijn. Maar sta je er. verrassend dan ook, dan sps je ervoor. Wij hebben dat tracht. Meer konden we nif doen," aldus Jan Cornelissen Bredere basis Hadden de Terneuzenare vorig seizoen een selectie vai een man of twaalf, deze keer de keuze wat groter. Jan Cor nelissen „In principe is de bi sis door de komst van Adr Meyer van Biervliet en van der Hooft van Sluiskil wi breder geworden. Daarnaar is het best mogelijk dat ookK van Stee weer opnieuw en is de kans aanwezig dat d A-junioren Wim de Blae! Eric de Pooter en Willem-Ja Jansen doorbreken. Dit koppeld aan de kern die er rig jaar was en die bleef, ai er meerdere mogelij khede Wie er uiteindelijk in de bas staan, is aan trainer Arie Del ker." Een en ander betekent de oude kern met mannen Leo Stal, Ko Simons, Rolf W ting, Howard Völke, Pet Baecke, Jaap Remeijns Dick Buyze, Martin van Bossche en Roy Scheele hoorlijk wat concurren krijgt voor zijn stek. Voor Terneuzense Boys-smaakt® kers Jacky Scheele en Cornelsisen geldt dat in mi dere mate. Voor doelman Verdonck gaat dit evenef niet op. Vlot geconcludef komt het er op neer dat er Terneuzense Boys het een ander verwacht mag wor» in de komende competitie. Cornelissen: „Met die cont sie zou ik voorlopig nog mi erg voorzichtig omspring Persoonlijk zie ik ons als goede subtopper die de com! titie zonder degradatieperik len af moet kunnen werken Echte kanshebbers op titel zijn in mijn visie Veere Yerseke. Beide teams sli hoog aan. Veere zie ik nummer een en Yerseke als grootste concurrent voor kampioenschap. Pas daara' ter zie ik voor ons een rol u* gelegd. Zit er meer in, moeten we dat pakken. Vt mij zou dat echter een verf» sing zijn. Dat ik daar stille) op hoop, is logisch. Ieder' wil tenslotte een stapje M komen. Is de verrassing echter een die de andere k' op gaat, dus naar de vid klas, dan stop ik meteen. 1' neuzense Boys zal het eek zo ver niet laten komen. D! ben ik van overtuigd. tt dan ook met een gerust had competitie in." VOGELWAARDE - L Dophemont begint a zijn vierde seizoen het keurkorps van tri ner Walter van Duyse I Vogelwaarde. Doph mont Is hoopvol gi stemd en ziet de nleuv competitie met vertro wen tegemoet. „Ik zal natuurlijk vo mijn plaats moeten knokke maar daar ben ik niet ba: voor," legt de linksbenige bijzonder snelle Luc Doph mont, die sinds kort t 'echte Bossenaar' is omg doopt, uit. Hij hoopt overigens me wedstrijden aan de bak vo Vogelwaarde te kunnen k men dan in het afgelopi seizoen. „Ik heb erg ve wedstrijden moeten missf wegens een rugblessui maar dat leed is volledig g leden. Ik voel me nu we prima," aldus Dophemont. Vogelwaarde hield go( stand in de derde klas oi 'STEEI ST.-JANSTEEN - Peter pen seizoen in om direc die met verve werd gei „En dat was de kracht overwinning van het co maar iedereen wil voor i Woorden opgetekend uit de mond van aanvoerder Carlo Nachtegael. Of hij de eerste wedstrijden al in de basis zal staan valt te betwijfelen van wege een ingreep aan de bui tenmeniscus. Die blessure liep Carlo Nachtegael op tijdens het laatste toernooi van het seizoen. STEEN gaat het komende seizoen met vertrouwen in. Trainer Peter van de Boogert kan naar alle waarschijnlijk heid weer rekenen op de routi niers. Werner Blanckaert is naar Vlissingen vertrokken, maar dat verlies moet volgens aanvoerder Nachtegael opge vangen kunnen worden. „Werner was een goede speler, maar wij zullen toch moeten zorgen dat zijn stek wordt op gevuld. Daar zal trainer Van de Boogert wel een gepast ant woord op hebben," aldus Carlo Nachtegael. STEEN is een 'mengsel' van jeugd en routine. De jeugd werd het afgelopen seizoen uitstekend ingepast en man nen als Ronnie de Roeck, Er- Clinge-middenvelder Luci °ns mondje gebruiken

de Stem | 1986 | | pagina 22