Rijden met vierspan heel karwei Cultuur trekker voor toeristen COMITÉ ONTVANGT VEEL ADHESIEBETUIGINGEN Oud-wethouder Breda directeur Badplaats- belangen in Domburg rneuzen [er aan nieuws THOOLSE GROEP NAAR NATIONALE Flink programma-aanbod ZIKV Hulst VGINA ZEELAND 3 erneuzen Terhole Westdorpe DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 VAN ZEELAND Zaamslag RAPPORT: CULTUREEL LEVEN BETER 'VERKOPEN" Nieuwe pastor in Aardenburg Schietingen I 0°stbur9 S "Plaatselijk nieuws Sluis S/V RT ZEEUWS Dertiende Eenhoorntocht in Oostburg Smokkelstappers houdt avondvierdaagse markten iwijn de Waal, Sluiskil; wip (4): Piet van Puyvelde, Sluis- 1. De volgende schieting is 20 ptember in café Dallinga, invang 19.30 uur. iuziekavond - De Neder- ndse Vereniging van Huis- •ouwen afdeling Terneuzen art dinsdag 2 september het euwe seizoen met een mu- ekavond in de Goede Her- irkerk, aanvang 19.30 uur. B. ronk laat met behulp van een impact disc de leden genieten in licht klassieke muziek, die /ergaat in gematigd popu- ire muziek. Daarbij legt hij ik uit hoe een compact disc erkt. engelen - Zaterdag 30 augus- is wordt de jaarlijkse NSM «hengel wedstrijd gehouden, ieraan kan worden deelge- imen door leden van de Zee- ;ngelclub Sluiskil, O.N.I. uit erneuzen en werknemers an de NSM. Inschrijven voor eelname tot woensdag 27 ugustus bij de verenigingse- •etaris van de eigen club. De edstrijd wordt gehouden in i Westerschelde op het par- oers bij de Terneuzense wa- irtoren en begint om 10.30 ur. 'iswedstrijd Op de Oostkolk Terneuzen werd een vis wedstrijd gehouden voor de eugd met medewerking van e hengelsportvereniging J.N.I. (Ontspanning Na In- panning). Er waren 49 deel- lemertjes en de vangsten wa- en zeer matig. Na afloop wer- len in het clublokaal van J.N.I. café Du Commerce aan Ie Markt de prijzen door bur gmeester C. Ockeloen uitge- eikt. De uitslag was als volgt: S. Zegers 54 punten. 2. J. W. Uaassen 51. 3. J. Klaassen 47. R. de Ruijter 36. 5. S. Jansen net 34 punten. Gemeenteraad - De Terneu- :ense gemeenteraad komt londerdag 28 augustus bijeen n het gemeentehuis. De ver gadering begint om 19.30 uur. Sejaardenreis - Maar liefst 48 Duderen uit het dorp Terhole meldden zich voor een tripje naar Giethoorn. Een lange zit in de bus, maar die werd ruimschoots gecompenseerd door de vele bezienswaardig heden. Een rondvaart in Giet hoorn werd het hoogtepunt van dit door de Terholense ouderbond georganiseerde uitstapje. Tafeltennis - Sinds enige tijd heeft Westdorpe een tafelten nisvereniging in het Oude Raedhuys. Het zal niet blijven bij vriendschappelijke partij en. Hoewel plezier prevaleert, heeft het bestuur besloten een tafeltenniscompetitie op poten te zetten. Er kan nog een aan tal leden tot de vereniging toe treden. Elke dinsdagavond wordt in het clublokaal bij J. van der Goes van half acht tot half tien gspeeld. De competi tie begint dinsdag 26 augustus. Geïnteresseerden kunnen in lichtingen krijgen bij W. Jan sen of P. van Hooije. T20 PAGINA ZEELAND 4 Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Toeristen hebben niet alleen belang stelling voor zon, zee en strand, er is ook een flinke groep recreanten die zo nu en dan eens een museum of galerij wil bezoeken, graag naar een voorstelling gaat of een culturele manifestatie bezoekt. Om deze groep ook naar Zeeland te krijgen - en dat deel van de groep die er al is maar niet weet wat er pre cies gaande is - moet de pro vincial e VW beter bekend maken welke culturele acti viteiten allemaal plaats vin- den. Elke toerist die Zeeland bezoekt levert namelijk geld op, zo ook de recreant die houdt van cultuur. De Zeeuwse Culturele Raad heeft daarom een nota ge schreven waarin men pro vincie en VW wijst op de - economische - mogelijkhe den. Deze nota kwam giste ren ter sprake tijdens de vergadering van de staten commissie welzijn. Afgezien van klein rechts onder steunden alle fracties de no ta. In het schrijven haalt de culturele raad een recent Amsterdams rapport aan dat tot de slotsom is geko men dat de totale kunstsec tor in de hoofdstad in '83 goed was voor een omzet van ruim 500 miljoen en dat de andere secotoren, zoals horeca, in dat jaar 815 mil joen gulden verdienden aan de kustliefhebbers. In de nota staat dat Amsterdam niet Zeeland is, maar dat het beter 'verkopen' van het cul turele leven van de provin cie een flinke economische stimulans kan zijn. Vooral een deel van de be zoekers uit de Randstad en het Duitse Ruhrgebied zal het belangrijk vinden om op de hoogte zijn van de cultu rele manifestaties die er plaats vinden in de provin cie. Op dit moment worden die gebeurtenissen nog veel te weinig bekend gemaakt. In de nota wordt er op gewe zen dat onder ander het Fes tival Nieuwe Muziek te Mid delburg en het Straatfesti val te Vlissingen meer be kendheid verdienen. De provincale VW staat positief tegenover de nota en zal binnenkort bekend ma ken hoe men de toeristen be ter op de hoogte kan bren gen van deZeeuwse cultu rele wereld. ^Documentatiecentrum Zeeland op eigen benen' Van onze correspondent AARDENBURG - Binnen kort valt de benoeming te verwachten van F. Verheije uit Dongen tot pastor in Aardenburg. De heer Ver heije wordt zondag 7 se- petmber bij gelegenheid van zijn afscheid van Dongen, in de St.-Laurentiuskerk tot diaken gewijd. Hij neemt zijn intrek in de rk pastorie te Aardenburg, waar hij vijftig procent van zijn tijd zal verblijven. De resterende tijd wordt ver deeld over de parochies Oostburg, Sluis, Eede en Aardenburg. Het kerkbestuur en een vertegenwoordiging van de parochieraad van Aarden burg wonen zondag 7 sep tember de diakenwijding te Dongen bij. Deken J. Aarts van het dekenaat Zeeland stelt de nieuwe pastor zon dag 21 september officieel voor tijdens een eucharistie viering om 10.00 uur in de parochiekerk. De heer Ver heije hoopt in 1987 tot pries ter te worden gewijd. Van een onzer verslaggevers BREDA/DOMBURG - Oud-wethouder Jan van As- seldonk (49) van Breda is met ingang van 1 september benoemd tot directeur van de Stichting Badplaatsbe- langen Domburg. Van Asseldonk (VVD) is wethouder van Cultuur en Jeugd, Sport en Recreatie geweest van 1982 tot aan de raadsverkiezingen van dit jaar. De WD'er haalde daarbij in Breda wel de meeste voor keurstemmen van alle kandi daten aan de verkiezingen, maar kwam niet terug als wethouder. Zijn partij verloor namelijk nogal wat zetels. Jan van Asseldonk denkt zelf nog twee maanden lid van de Bredase gemeenteraad te zullen blijven en dan terug te zullen treden. Hij toonde zich zeer ingenomen met zijn be noeming. „Het is een hele be slissing die je samen met je vrouw moet nemen, maar ik heb gemerkt dat niets doen absoluut niets voor mij is. Het raadswerk alleen is niet ge noeg en ik voel er ook weinig voor om te wachten op moge- Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Woensdagavond beslist het algemeen bestuur van de Zeeuwse Bibliotheek over het al dan niet zelfstandig voortbestaan van het Zeeuws Documentatiecentrum. Sinds het samengaan van de Zeeuwse openbare bi bliotheken en de provinciale Bibliotheek in de Zeeuwse Bibliotheek vond ook het Zeeuws Documen tatie Centrum onderdak in de nieuwe 'bibliotheek burcht' in Middelburg. Aan de samenvoeging kleef den allerlei organisatorische fouten die door een speciaal ingeschakeld bureau in kaart werden gebracht, wat resul teerde in een nieuw te vormen organisatiestructuur. Bedoeling was vier nieuwe afdelingen te creëren. Het tot nu toe zelfstandig opererende Documentatiecentrum zou aan een van de afdelingen worden 'gehaakt'. Hiertegen werd on middellijk verzet aangetekend door een ijlings gevormd co mité Vrienden van het Zeeuws Documentatiecentrum. In een uitvoerige brief aan het bi- bliotheekbestuur werd uiteen gezet waarom het centrum zelfstandig zou moeten blij ven. Voorts ging men de boer op om adhesiebetuigingen voor het standpunt van het co mité te krijgen. „Tot onze verrassing zijn momenteel zo'n kleine zestig van dergelijke adhesiebetui gingen binnen. En dat in de vakantietijd. Dat bewijst dat veel mensen met het wel en wee van het centrum begaan zijn", aldus woordvoerder J.J. Tevel uit Middelburg. De adhesies kwamen uit di verse hoeken. Naast diverse particulieren pleitten ook di verse instellingen en instan ties voor een zelfstandig cen trum. Hierbij onder meer we tenschapsinstellingen, heem kundige kringen, het Rijksin stituut voor Oorlogsdocumen tatie, de Universiteit van Huil (Engeland), de Open Universi teit en het Nederlands genoot schap van Neerlandici. Ook het Zeeuws Genootschap heeft zich tot Gedeputeerde Staten van Zeeland gewend met de verhulde bedreiging eventuele medewerking aan het 'cen trum nieuwe stijl' te weigeren. „Een voortreffelijk appa raat dreigt hier opgeofferd te worden aan zogenaamde effi- ciency-maatregelen. Maar het centrum heeft een specifieke taak en dat kun je niet onder brengen bij een bibliothecaire afdeling. Het centrum is nu goed herkenbaar maar dreigt straks anoniem te worden en minder aanspreekbaar te zijn", aldus Tevel, die het cen trum onmisbaar vindt voor wie zich met de Zeeuwse ge schiedenis in de breedste zin des woords bezighoudt. „Ver dwijning van een zelfstandig centrum mét zijn gespeciali seerde medewerkers wordt een volstrekte verarming. En daar willen wij ons met alle middelen tegen verzetten". Kaarten - Leden van de kaartvereniging D.V.V. speel den in het clublokaal café Hel Wapen van Zeeland de ze vende ronde in het seizoen 1986 meetellend voor het clubkam-1 pioenschap. Het systeem was bieden zonder roem. De uit- slag was als volgt: 1. Mevrouw Grim, 2. N. Knol, 3. Joh. van de Bosc, 4. Jac. van Doorn, 5. Me vrouw Gelderland. De stand is I nu als volgt: 1. C. van Doorn 347 punten, 2. Jac. van Doorn 332, 3. J. Hamelink 326, 4. N. Knol 315, 5. F. Smollenaer 305 punten. Uitslag jokerwed' strijd: 1. T. Bareman, 2. J-f Pladdet, 3. M. Stoffels. I BrifW RriHcn Badminton - Badmintonvere niging Schepnet is 20 augustus het nieuwe speelseizoen be gonnen. Nieuwe leden of be langstellenden zijn nog wel kom, Voor leden worden di verse evenementen gehouden. Er is mogelijkheid voor begin- nersopvang en training. Voor de jeugd beneden de 18 jaar is dit gratis. De speelda gen zijn dinsdag- en woens dagavond vanaf zeven uur en zaterdagmiddag van half twee tot half vijf in de sportzaal. In lichtingen zijn te verkrijgen "ij N. Vercruysse of V. Baets. STOPPELDIJK - Bejaardenschie ting, zaal Karrewiel, 13 schutters: hoge en eerste zijvogel: F. Reunis, St.-Jansteen; tweede zijvogel: t* van Leuven, Vogelwaarde; groot ste aantal (5): A. van Dijk, Bosch' kapelle. !ns aanstaande donderdag installatie van de stuurgroep «ze bestaat uit acht personen; r Wouters, twee buitenstaan- :e bestuursleden, twee mensen ganisatie en een vertegenwoor- de bewonerscommissie, tter Janse: „We moeten nu z° elijk aan de slag. Aan alle ver is voldaan; iedereen is in de ep vertegenwoordigd. De stuur* zo democratisch mogelijktot komen". Hij zei verder weirug ;n te verwachten omdat aüe hebben beloofd zich bij de aan* en van Van Eindhoven neer te j Bridge - Bridgeclub Oostburg speelde een wedstrijd voor de competitie. Uitslag A-groep: 1. mevrouw Den Hamer-de heer Brugge, 2. echtpaar Baren- dregt, 3. dames Faas-Luteyn. B-groep: 1. dames De Munck- Van Vlaardingen, 2. echtpaar Kluyver, 3. dames Job-Gru- son. THOLEN - Zoet water duur - Voor het sproeien van hun ak kers kunnen de boeren op het eiland Tholen in de toekomst zoet water uit het Zoommeer krijgen. Het is zeer de vraag of ze daarvan gebruik gaan ma ken. De meeste boeren vrezen carnelij k dat ze te veel geld v°or dat zoete water moeten overtellen. Ze twijfelen eraan dat geld door hogere op brengsten kunnen terugver- feilen. severing van zoet water aan e boeren van Tholen kost on geveer 200 per hectare. Na ,,™si(lie van het rijk blijft er °°r de boer ongeveer 100 her hectare over. Daarnaast oef die dan nog pompen ko- Pn,om het water op de akkers taijgen. Daarmee is dan 000 tot 60.000 gemoeid. OOSTBURG - Het wandel sportcomité De Eenhoorn houdt zaterdag 30 augustus de dertiende editie van de Een hoorntocht. Deze tocht heeft in wandel- kringen al een hele reputatie opgebouwd. Ook dit jaar kun nen groepen en individuelen weer 5, 10, 15 of 40 kilometer afleggen. Het startbureau is gevestigd in sporthal De Veer- hoek te Oostburg en is ge opend tussen 08.30 en 18.00 uur. De deelnemers aan de 40 ki lometer beginnen al om negen uur zaterdagmorgen, de ande ren vertrekken om 13.00 uur. De medische verzorging is in handen van de West-Zeeuws- Vlaamse afdeling van het Rode Kruis. Elke deelnemer die de tocht heeft volbracht, krijgt een medaille, voor de 40 kilometer-wandelaars is er een speciale herinnering. EEDE - De Smokkelstappers uit Eede houdt van maandag 1 tot en met donderdag 4 sep tember een avondvierdaagse. De start is telkens bij café Cambrinus aan het Dorpsplein te Eede. Daar kan men in schrijven vanaf 18.00 uur. Kosten per persoon 4,25, groepen krijgen reductie. De wandelingen beginnen om 19.00 uur en men kan kie zen uit 5 of 10 kilometer. De wandeltocht loopt door fraaie natuurgebieden en een prach tig Vlaams landschap. Don derdag 4 september luistert de Koninklijke Aardenburgse Fanfare de slotavond van de vierdaagse op. De deelnemers ontvangen de officiële NWB- herinnering en de Aarden burgse EHBO is aanwezig voor eventuele hulpverlening. - FOTO JAN Z0M De Haflingers voor de koets. Ted Frigge: 'Straks meer demonstraties gaan geven'. door Bas Augustijn OUD-VOSSEMEER - Mee doen aan de Nationale met een vierspan haflingers? Ted Frigge uit Oud-Vosse- meer had daar helemaal nog niet aan gedacht toen hem op 28 juni in Serooskerke werd gevraagd om op die manier in Den Bosch de pro vincie Zeeland te vertegen woordigen. Frigge zei niet meteen ja. Hij realiseerde zich dat daarvoor enorm veel zou komen kijken. Zelf heeft Frigge twee haflingers. Er zouden er dus nog twee bij moeten komen. Voor een vierspan voor de koets is ander materiaal no dig dan voor het tweespan, waarmee de ervaren koet sier uit Oud-Vossemeer al veel ervaring had. En het belangrijkste: hij zou nog met een vierspan moeten le ren rijden. Alles bij elkaar een enorm karwei dat in een paar maanden geklaard moest worden. Na een kwartier beraad met de andere Thoolse fami lies De Boer en Geluk, die ook in Serooskerke present waren, werd besloten om als groep op de uitnodiging in te gaan. De uitdaging was voor de groep te aantrekkelijk om dat niet te doen. De plannen van Ted Frigge om met een tandem (twee paarden ach ter elkaar voor de koets) aan Zaterdag 12 en zondag 13 september wordt in de Brabanthallen in Den Bosch de 44ste nationale tentoonstelling van de koninklijke vereniging Het Nederlandsche Trekpaard gehouden. Tot het stamboek, waarin de trekpaarden zijn opgenomen, behoren ook de haflingers. Vandaar dat op de 'Nationale', zoals het evenement in Den Bosch wordt genoemd, behalve trekpaarden ook haflingers te zien zullen zijn. De provinciale afdelingen zijn uitgenodigd om daar onder meer met vierspannen (voor de koets) een demonstratie te geven. De meeste provincies hebben het laten afweten. Hieronder ook Noord-Brabant en Limburg. Zeeland is wel vertegenwoordigd en wel door een enthousiaste groep uit het eiland Tholen, bestaande uit de families Frigge, De Boer en Geluk, geassisteerd door een stel andere Thoolse paardeliefhebbers. Uit een gesprek met Ted en Els Frigge blijkt waarom er maar zo weinig haflinger-vierspannen in Den Bosch present zijn. Het leren rijden met een vierspan kost erg veel tijd en moeite. Bovendien moet aardig wat geld worden geïnvesteerd om met een goed vierspan en een fraaie koets op een Nationale voor de dag te komen. de Nationale mee te doen, gingen meteen in de ijskast. Voorbereiding Vrij snel na thuiskomst uit Serooskerke werd be gonnen aan de gigantische voorbereiding. Het bijeen brengen van vier haflingers was nauwelijks een pro bleem. Jaap de Boer had er twee, Ted Frigge ook en Ad Geluk leverde er één. Daar door had men zelfs vijf paarden bij elkaar, waarvan eén als reserve. Het eerste vraagstuk was echter: Hoe moeten die paarden voor de koets staan? „De twee paarden van mij zijn geroutineerd. De andere twee echter niet. De vraag was wat die in een vierspan zouden doen en hoe je in dat verband de paarden het best kon plaatsen. Bij de eerste oefening ging het mis. De twee nog onervaren paarden gingen bokken en slaan en wilden ervan door. Els hing aan een van de paarden. Die ging zelfs op haar voet staan. Het ging helemaal fout. Daar stonden we", vertelt Ted. Later bleek dat het de beste combinatie was om de twee ervaren paarden voor elkaar aan de linkerkant op te stellen. Het mennen van het vier span was niet zo gemakke lijk als het eruit zag. Ted Frigge legt heel technisch uit dat er met een vierspan sprake is van heel andere krachten en draaipunten dan bij een tweespan. „Het is heel anders sturen", zo vat hij de uiteenzetting in het kort samen. Veel van het besturen van een vierspan heeft Ted in middels opgestoken van Jos Brooymans uit St. Anna- land. Het gevolg hiervan is dat hij al aardig met het vierspan overweg kan. De hele ploeg, die overigens niet alleen bestaat uit de families Frigge, Geluk en De Boer, maar ook uit Annie en Mar- tien Kwekkeboom en Jos en Bart Brooijmans, heeft al flink wat ervaring met het vierspan opgedaan. Zo'n grote grote ploeg is volgens Ted Frigge nodig omdat zeker in het begin erg veel werk verzet moest wor den. Een oefening met het vierspan koste in het begin vele uren. Telkens werden paarden verwisseld om te zien wat de beste combinatie was. „Nu zijn we zover al dat we met behulp van een paar mensen al binnen een kwartier weg zijn", aldus Ted. Kwastje verf De groep oefent regelma tig. Men wil in Den Bosch zo goed mogelijk voor de dag komen. Niet alleen treedt men daar op voor vele kriti sche paardeliefhebbers. Ook prins Bernhard is aanwezig in zijn functie als bescherm heer van het stamboek. Vandaar dat de koets van de familie Frigge ook grondig onder handen wordt geno men. Niet alleen een kwastje verf hier en daar, maar ook de bekleding van de antieke koets, een Münchendaler coupe van rond 1900, wordt vernieuwd. Extra aandacht krijgt ook de kleding van de mensen in en op de koets. Voor het tweespanrijden, waaraan de familie Frigge in Den Bosch ook meedoet, is het gezel schap in Oostenrijkse dracht gestoken. Het rijden met het vierspan vereist een j acquet. De onkosten, gemoeid met de voorbereiding op de Na tionale, betaalt de Thoolse groep uit eigen zak. „We hebben nu al honderden guldens uitgegeven. We ma ken veel zelf, anders zou het aanmerkelijk meer kosten", vertelt Els Frigge. Haar man Ted verwacht dat de Thoolse groep straks meer demonstraties gaat ge ven in het vierspanrijden. „Het materiaal en de kennis hebben we nu. Het zou jam mer zijn als we daar geen gebruik meer van maakten", is zijn mening. Van een onzer verslaggevers AFDELING HOUDT VRIJDAG 5 SEPTEMBER INFO-AVOND HULST - De afdeling Hulst van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) heeft voor het nieuwe cursus jaar weer een flink aanbod voor mensen die zich creatief willen bezighouden. Het seizoen start op vrijdag 5 september met een informa tie-avond over de verschil lende cursusmogelijkheden in het gemeenschapscentrum Den Dullaert. Aanvang 20 uur. Behalve in Hulst, Heikant, Graauw, Nieuw-Namen en Sint-Jansteen start het ZIKV nu ook met een kinderatelier in Clinge. De eerste van de tien lessen begint donderdag 11 september in gemeen schapshuis Malpertuus. Han dige en creatieve kinderen van 6 tot 12 jaar worden daar ver wacht van 15.45 tot 17.15 uur. Bij voldoende belangstelling gaat de cursus door de 4 juni volgend jaar. Nieuw is ook een aanbod voor jongeren van 12 tot 18 jaar. Naast de bestaande cur sussen tekenen, schilderen en grafiek biedt het ZIKV van 29 september tot 16 september een ruime keuze aan nieuwe korte cursussen, waar crea tieve jongeren aan de slag kunnen. Het gaat om metaal (draadfiguren solderen), lichte houtbewerking, klei (ge- bruiksaardewerk op de draai schijf), Textiel-batikken-stof- verven en zeefdrukken, ka rakterpoppen maken, wand versiering met textiel, spinnen en wolverven en sieraden ma ken. Ook nieuw in Hulst zijn twee korte cursussen calligra- fie en grafiek-etsen voor men sen vanaf 17 jaar. De calligra- fiecursus start vrijdag 12 sep tember van 19.30 tot 21.30 uur. Grafiek en etsen op zaterdag 4 oktober van 14 tot 16.30 uur. Tijdens deze cursus gaat men werken met diverse ets-tech nieken. De twee korte cursus sen zijn zowel voor beginners als voor gevorderden. Bij vol doende belangstelling kan men zich verder bekwamen door middel van vervolgcur sussen. Naast het nieuwe cursus aanbod worden ook de al be staande lessen voortgezet, zo als klassiek en jazzballet, kin- derritmiek, beeldhouwen, houdsnijden, tekenen, schilde ren en grafiek. Voor informa tie over het complete aanbod kan men terecht bij de stafdo cente mevrouw J. Bartsch- Heirbaut, 01140-14071, of een bezoek brengen aan de infor matie-avond op 5 september. lijke veranderingen in de toe komst". De oud-wethouder kan in Domburg fors aan de slag. De gemeentelijke stichting, waar van hij nu directeur wordt, heeft namelijk nogal wat plannen voor de komende ja ren. Men wil proberen het sei zoen in Domburg, dat nu in feite in tien weken is samen gebald, te verlengen. Daarbij is ook de oude kuuroord-ge dachte weer naar boven geko men. Er zijn inmiddels al proeven genomen, zo beves tigde voorzitter Wattel van de stichting zaterdag desge vraagd. De kwaliteit van het zeewater blijkt zodanig dat het in aanmerking komt voor de Duitse kwalificering 'Heil- wasser'. De stichting Badplaatsbe- langen Domburg beheert ook de 14 ha grote camping in de plaats. Er bestaan plannen om daarnaast 143 bungalows bij te gaan bouwen, waarmee een investering van enkele tien tallen miljoenen is gemoeid. Daarnaast denkt de stichting een voormalig Amro-hotel in de kom van Domburg om te gaan bouwen tot 54 luxe ap partementen. De stichting, met 16 vaste personeelsleden, heeft ook het beheer over de 9 kilometer lange stranden van Domburg en Oost-Kapelle. Voorzitter Wattel, tevens wet houder van Domburg, zei erg blij te zijn dat men tot over eenstemming was gekomen met de Bredase oud-wethou der. „Wij hebben hem ge vraagd en hij heeft ja' gezegd. Hij kan nu zijn schouders on der de plannen zetten". GOES, 25 augustus - Kom kommers kas stuk: kil 37-43, 40-50,41-57. Sla natuur st: kil B 30. Glas tomaten krat: kil A 480-580, B 580, C 390-420. Andijvie kg: kil A 114. Bloemkool st: kil 100, GR 40- 110, kl2 85, GR 65-70. Broccoli: kil 230. Bospeen natuur: kil 47. Spitskool: kil B 27. Snijbo nen kg: kl2 FN 95, KR 85. Sperciebonen kg: kl2 56. Pronkbonen kg: kil FN 85. Prei kg: kl2 A 82-94. Rode kool kg: kil A 46. Savooie kool groen kg: kil A 32-39. Kroten kg: kil A 39, B 19. Uien kg: kil BO 48, GR 40-41, MI 34. Peterselie bos: kil 18- 27. Selderij bos: kil 26. Beno- ni: kil 22-25, 66-86, 108-136, 114-119, kl2 22, 53-66, 71-78,78. Summerred: kil 107-118, 138- 148, kl2 76-83, 106-108, 101. Discovery: kil 28-49, 79-88, 126-142, 161-165, 152, kl2 47, 81-99, 132-140, 145-148. Early Victoria: kl2 19, 50,48. Scarlet Benoni: kil 30,85,139,124. Ja mes Grieve: kil 79-91, 66-88, kl2 59-76, 61-65. Tydeman's Early Worcester: kil 39-86, 107-136, 91-121, 81, kl2 25-45, 41-85. Clapp's Favourite: kil 123-126, 137, kl2 26, 37-52, 77- 125, 125-129. Precose de Tre- voux: kl2 65, 76. Pruimen: kl2 35. Belle de Louvan: kil 200- 290, B 180-290, kl2 30-270, FA 35-100, GR 30-250, RP 55. Czar pruim: kil 150-180, B 150, kl2 40-120, FA 25-30, GR 150. Monsieur Hatif: kil 320, B 260-280, kl2 150-180, GR 190- 200, GS 110. Reine Claude D'Althan: kil 280-310, kl2 240, GR 240. Reine Victoria: kil 230-330, B 230-310, GR 270, kl2 60-230, FA 25-95, GR 150-250, GS 65-90. Washington: kil B 260, kl2 50, FA 90, GR 150. Aardbeien open gr.ds. x 200 gr: kil B 150. Meloenen st: kil 130-320. Rondkom doos x 500 gr: kil B 127. Rode bes doos X 500 gr: kil B 146. Bramen 4 kg industrie: kil +2 332, kl2 IN 160. Bramen doos x 200 gr: kil 57-82. bramen doornloos ds. x 200 gr: kil 58-105. Scho- nemann doos x 200 gr: kil B 250. Frambozen doos x 200 gr: kil 430-560, B 380. k!2 350-460. Rotet doos x 500 gr: kil B 132. Vroege aardappelen: kil BO 77, DR 28, gR 57-58, MI 34, kl2 MI 32-46. Eersteling vroeg: kil DR 22, KR 78-87, kl2 BO 74, DR 27, GR 06-61, KR 21-83. La.te aardappelen: kil BO 69, kl2 DR 29, KR 37-97, MI 47-58. Totaal aantal colli 21911. AMSTERDAM, 25 augustus - Aardappeltermijnmarkt: In binlje 35-50mm werden 61 contracten verhandeld voor levering april tegen 28,00 tot 26,00. De stemming was flauw. In bintje 50mm wer den 86 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 36,00 tot 34,90 per 100 kg, alsmede 1272 con tracten levering april tegen 49,70 tot 45,20. De stemming was flauw.

de Stem | 1986 | | pagina 17