Sparen tegen 5 rente en zeker zijn van behoud van uw hoofdsom? Dat kan met de Plusrekening, doordat u per maand f10.000,- vrij kunt opnemen. Feest Axelsestraat Terneuzen woensdag van start EXTRA AFVAL IN WESTERSCHELDE MET ROZEBOTTELS DE WINTER DOOR POSTBANK Plaatselijk nieuws Woningbouwvereniging Terneuzen stelt interim—bedrijfsleider aan COMITÉ DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 VAN ZEELAND politierapport examens Nieuw seizoen SKW Philippine De Pijler houdt contactavonden Boete Wie spaart ofgaat sparen, wil op zijn minst de zekerheid dat zijn of haar inleg onaangetast blijft. Bij de Postbank is dat mogelijk: met de Plusrekening, mits u niet meer dan f10.000,- per kalendermaand opneemt. Want deze f 10.000,- is namelijk zonder opnamekosten beschikbaar. (Alleen over het bedrag dat u eventueel meer opneemt, be taalt u 1% opnamekosten.) Bovendien profiteert u natuurlijk van de hoge rente op deze aantrekke lijke spaarrekening. Inleggen en terugboeken op de ze spaarrekening doet u met de be kende girokaart via de girorekening. Wilt u meer informatie over de Plusrekening? Bel - gratis - 06-0400, bereikbaar van maandag t/m vrij dag tot 21.00 uur en op zaterdag tot 12.00 uur. Postbank is ook spaaigemak. Gratis fietsen raveren in Terneuzen Lamswaarde Sluiskil UIT HET ZAKENLEVEN Maison Cortvriendt in Sas van Gent heropend Flitsende modeshows in Hulst en Terneuzen Auto-Axel '86 Mollerlyceum bij surftop Terneuzen Terhole Westdorpe Zaamslag Schietingen MAN MOET REORGANISATIE IN GANG ZETTEN DINSDAG 26 AUG 'Plaatselijk nieuws Sluis Oostburg kO K( )RT ZEEUWS T16 PAGINA ZEELAND 3 Van ome correspondent TERNEUZEN - Woensdagmiddag om 14.00 uur opent burgemeester C. Ocke- loen van Tereuzen het Axelsestraat- feest, nabij de Huizingabank. De orga nisatoren, de Vereniging Ondernemers Axelsestraat en Omgeving (VOA), heb ben ook nu weer gezorgd voor een at tractief programma voor jong en oud. Van woensdag 27 tot en met zaterdag 30 augustus laten de deelnemende za ken zich van hun beste kant zien. Zo zijn er diverse demonstraties en/of voordeelaanbiedingen. Galerie Trou- veille verzorgt dagelijks kunstactivi teiten, terwijl de Tierelantijn demon straties kantklossen, schilderen, pop- penhaken, etc. laat zien. Na het offi ciële gedeelte maken de genodigden een rondrit per old-timer en paarde- tram. „Hierna kan het feest losbar sten", aldus VOA-voorzitter J. den Toonder. Lilian Butler geeft om half drie een demonstratie met haar balletgroep, ge volgd door een show van de kleder- drachtgroep 'Land van Axel'. Winke liers verstrekken gratis kaartjes voor een rondritje per paardetram. Om 19.00 uur is er een optreden van dansgroep Anita Boone. Om voor het winkelende publiek de Axelsestraatfeesten nog aantrekkelijker te maken, is er een etalagewedstrijd uitgeschreven, waar bij mooie geldbedragen te winnen zijn. In diverse etalages prijken voor deze gelegenheid mooie scheepsmodellen. Het gaat erom het aantal schepen te tellen. Voorts is er zaterdag een old-timer- show ingelast, georganiseerd door L. Boone. Ook dit jaar moeten de wegge bruikers weer rekening houden met omleidingen. „Wij verwachten van de automobilisten wat begrip hiervoor. Het is onontkoombaar, wil men activi teiten zoals een zeskamp (donderdag avond) organiseren", aldus Den Toon der. De laatste dag is er een grote rom melmarkt. Iedereen kan er aan deelne men. Men moet zich echter vooraf op geven bij de heer G. Scheele, Kastanje laan 2. Bergs bedrijf oorzaak storing zuivering Bath GOES - In het afgelopen weekeinde is uit een stalling aan het industrieterrein De Poel te Goes een caravan ge stolen van de Vlissinger J. de B., waarde 25.000 gulden. De caravan heeft als kenteken nummer KK 23 PL. Inbrekers waren ook actief bij een betonfabriek aan de Houtkade te Goes waar vier loodsen werden opengebroken en electrisch apparatuur werd ontvreemd tot een bedrag van 3000 gulden. TERNEUZEN - Infra Scal- dem, A-verpleegkundige: Carla de Block, Annemiek Bonte, Sonja Dees, Irma van Dijk, Ingrid van den Hemel, Wendy Herman, Anne Jansen, Marja Klaassen, Willy de Klerck, Conny Michielsen, Hannie van der Peijl, Annie Schouten, Karin de Smet, Ma rianne van de Vijver, Peter van Ecken, Peter d'Haens, An- dré de Koeijer, Akke Teunis- sen. Van een onzer verslaggevers BATH/BERGEN OP ZOOM - Een overlo pende af val watertank bij het bedrijf Synthese in Bergen op Zoom heeft de zuiveringsinstal latie van het Hoogheemraadschap West-Bra bant in Bath ernstig gestoord. In overleg met Rijkswaterstaat Zeeland is inmid dels honderd kubieke meter van het afvalwater direct geloosd op de Westerschelde. Bij de calamiteit in de fa briek is voor twee- tot drie honderdduizend inwonerse quivalenten (de hoeveelheid vuil die 1 inwoner produceert) aan verontreiniging vrijgeko men. Tegen het bedrijf is pro- ces-verbaal opgemaakt. De vervuiling werd in Bath geconstateerd. Volgens woord voerder Winsemius van het Hoogheemraadschap zaten er geen giftige stoffen in het af valwater en kan het vuil ge woon met zuurstof worden af gebroken. Het incident is volgens alge meen directeur ir. J. Elias van Synthese aan een menselijke fout te wijten. In de tank drijft een laag vetten en resten van soj a-olie, residuen van het produktieproces van Synthese. Normaal wordt die laag 'afge roomd'. Doordat een water kraan open is blijven staan, werd de vetlaag het riool inge speeld. De alarminstallatie is daarbij niet in werking getre den. ging voor de zuiveringsinstal latie van Bath. Omdat de aard van de verontreiniging niet exact bekend was, werd ge vreesd dat het gistingsproces van de zuiveringsinstallatie voor maanden zou worden uit geschakeld. Bovendien werd explosiegevaar niet uitgeslo ten. Het hoogheemraadschap heeft daarom na overleg met Rijkswaterstaat Zeeland 100 kubieke meter afvalwater rechtstreeks op de Wester schelde geloosd. „Dat ge beurde min of meer met in stemming van Rijkswater staat", zei Winsemius. „Men wilde eigenlijk dat wij het af valwater zouden opslaan en geleidelijk aan zouden ver werken, maar wij zagen daar geen mogelijkheden toe. Toen we meedeelden het water rechtstreeks op de Wester schelde te willen lozen, heeft Rijkswaterstaat zich daar niet tegen verzet". De grote hoeveelheid zwaar verontreinigd afvalwater vormde een ernstige bedrei- Van een onzer verslaggevers PHILII 'INE - De Stichting voor S< daal Kultureel Werk in Phi! ipine 'Schotse Hoek' heeft v ar het komende sei zoen ec i groot aantal activi teiten g. arganiseerd. Tijdens de mosselfeesten in Philippine presenteert de SKW een aantal bestaande én nieuwe activiteiten, zoals een computercursus en de houtbe werkersclub, die al jarenlang deel uit maakt van het activi teitenaanbod van de SKW. Aansluitend op de compu tercursus die volwassenen kennis laat maken met infor matica is er tevens een compu tercursus voor de kinderen in de hoogste klas van de basis school en de laagste klassen van de middelbare school. Het aanbod van cursussen en clubs biedt voor elk wat wils. Het programma loopt uiteen van kaartmiddagen voor bejaar den tot jazz-ballet. De meeste activiteiten beginnen in sep tember. TERNEUZEN - De Zeeuws- -Vlaamse werkgroep van De Pijler, een vereniging voor ouders van kinderen met leer—, ontwikkelings— en ge dragsproblemen, houdt de ko mende maanden een drietal contactavonden in het gebouw Pro Rege in de Jongestraat in Terneuzen. Het thema van de eerste avond op 1 september is 'ge dragsproblemen thuis en op school'. De avond is ook be doeld voor mensen die op een andere manier dan als ouder met het thema te maken heb ben, zoals hulpverleners en onderwijskrachten. Deskundi gen van de RIAGG en het RPCZ lichten de problematiek toe. Daarna zal er een forum discussie plaatsvinden. De bij eenkomsten op 6 oktober en 3 november zijn aleen bedoeld voor ouders en staan in het te ken van discussie. De avonden worden bege leid door maatschappelijk werkster Maria Bruin en de aanvangstijd is 20.00 uur. Synthese kan voor de lozing een boete van tienduizenden guldens opgelegd krijgen. Vol gens de HWB-woordvoerder wordt de boete bepaald aan de hand van het aantal dagen (drie) en de hoeveelheid (200- 300.000 ie's) die is geloosd. Dat bedrag ligt ergens tussen de 40.000 en 70.000 gulden. Even tuele schade die in de zuive ringsinstallatie is ontstaan zal ook in rekening worden ge bracht. De Synthese-directeur schrok van dat bedrag. „We moeten eerst nog maar eens bepalen hoe groot de hoeveel heid eigenlijk is geweest". Hij verwacht dat er geen grote schade aan de installaties kan zijn toegebracht. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - „Af en toe is hij 's win ters wel eens verkouden en dan helpt een glaasje rozebottelsap prima. Ze zitten bordevol vitaminen". Ijverig was een Terneuzens echtpaar gistermorgen in de Guido Gezellestraat bezig een fikse hoeveelheid rozebottels te verzamelen. De fleurige bloemen hebben eerst het zicht van de straat afgelopen maanden verlevendigd en nu doen de ro zebottels dienst om de gezondheid van dit echtpaar op peil te houden. „Mijn man is gepensioneerd, dus we hebben de tijd om ons hiermee bezig te -FOTO WIMKOOYMAN houden. We maken geen jam maar sap van de bottels. Dat doen we ook met bra men en vlierbessen. Het is een mooi tijd verdrijf en bovendien zitten er veel vita minen in rozebottels," zegt mevrouw tussen de bedrijven door. Rozebottels helpen hen dus de winter door. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Bezitters van fietsen die nog niet zijn gegra veerd kunnen dit tijdens de Axelsestraatfeesten gratis laten doen in een stand van de Temeuzense gemeentepolitie. Volgens adjudant André van de gemeentepolitie is gebleken dat het aantal gegraveerde fietsen de laatste tijd terugloopt. Er worden weer nogal wat gevonden en/ of ontvreemde fietsen op het politiebureau aangeboden. Omdat de gegraveerde fietsen in een computer staan geregistreerd, vinden die de weg naar him rechtmatige eigenaren gemakkelijk terug. Het aantal niet-geregistreerde fietsen neemt echter toe. Re den voor de politie om er op te wijzen dat graveren nog steeds tegen een kleine vergoeding kan plaatsvinden bij de rijwielhan delaren. Bovendien kan men nu dus tijdelijk de fietsen voor niets laten graveren. De stand van de gemeentepolitie is op woensdag, don derdag en vrijdag bezet van 15.00 tot 17.30 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag kan men van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 terecht. In Terneuzen staan alle -gegraveerde- fietsen uit de provincie geregistreerd. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub de eerste wedstrijd in de najaarscompetitie. Het was een draaiende mitchell met 17 paren. Uitslag: 1. dames Baggen-Mast, 2. juffrouw Staal-de heer De Kerf, 3. he ren Rademakers-Van der Wielen. Winnetou - Karabijnclub Winnetou hield de maande lijkse schieting in Het Gilde- huis. Hieraan namen 34 schut ters deel. Uitslag: topvogel: Peter Vanhijfte, Sluiskil; rechter zij vogel: Remie de Smet, Lochristie; linker zijvo gel: Roger d'Hert, Moerbeke; grootste aantal wip 1 (4): Bou- SAS VAN GENT - Ter gele genheid van de vernieuwing van het interieur hield maison Cortvriendt in Sas van Gent drie dagen open huis, waarbij tevens de nieuwe najaars- en wintercollectie bekeken kon worden. De belangstelling van het publiek hiervoor was erg groot. Maison Cortvriendt zit al veertien jaar in Sas van Gent en men is gewend dat de zaak goede kwaliteitsmode brengt voor alle leeftijden, waaron der veel exclusieve buiten landse merken. Ook na de re cente veranderingen blijft men die naam eer aandoen. ZAAMSLAG - De firma's Maison Magdalen (damesmo de), Van Westen (mode voor mannen), van Fraeyenhove (schoenen en tassen), Dees Textielhuis (kindermode en lingerie) geven op 1,2 en 3 sep tember een overzicht van de komende herfst- en wintercol lectie. Zoals gebruikelijk wor den de shows zowel in Hulst als in Terneuzen gepresen teerd. Op 1 september is men met de modeshow in 'Den Dullaert' in Hulst, op 2 en 3 september in de Opstandingskerk in Ter neuzen. De avonden beginnen om 20.00 uur. Bakker Risseeuw verzorgt als altijd het gebakje bij de koffie in de pauzes. AXEL - Tijdens de braderie in Axel (op 29 en 30 augustus) vindt voor de vierde maal in successie een handelsbeurs voor gebruikte auto's plaats. Plaats van handeling is op de Markt voor het stadhuis en dat onder de naam 'Auto-Axel 86'. Aan deze beurs nemen zes in Axel gevestigde bedrijven deel: Autocenter de Feyter bv, Benelux, Cito, Wies de Keyzer, Roelse en Van de Voorde. De beurs is op vrijdag open van 13.00-21.00 uur en op zaterdag van 10.00-17.00 uur. Alle auto's worden verkocht onder BO- VAG-garantie. BERGEN OP ZOOM - Bij de landelijke finales van de surf- kampioenschappen voor scho lieren heeft de ploeg van het Mollerlyceiun uit Bergen op Zoom het in Zeewolde uitste kend gedaan. De ploeg drong door tot de eerste drie. Het Mollerlyceum werd winnaar tijdens de in Maas tricht gehouden voorronde voor Zuid-Nederland. Het team, bestaande uit Annema- rie van Marion, Dave Haas en Rick Cornelissen, legde in Zeewolde beslag op een derde plaats. dewijn de Waal, Sluiskil; wip 2 (4): Piet van Puy velde, Sluis- kil. De volgende schieting is 2 september in café Dallinga aanvang 19.30 uur. Muziekavond - De Neder landse Vereniging van Huis- vrouwen afdeling Terneuzen start dinsdag 2 september het nieuwe seizoen met een mu ziekavond in de Goede Her derkerk, aanvang 19.30 uur. B Pronk laat met behulp van eer, compact disc de leden genieter, van licht klassieke muziek, dit overgaat in gematigd popu laire muziek. Daarbij legt hij ook uit hoe een compact disc werkt. Hengelen -Zaterdag 30 augus- I tus wordt de jaarlijkse NSM zeehengelwedstrijd gehouden Hieraan kan worden deelge nomen door leden van de Zee- hengelclub Sluiskil, O.N.I. uit Terneuzen en werknemers van de NSM. Inschrijven voor deelname tot woensdag 2) augustus bij de verenigingse cretaris van de eigen club. De wedstrijd wordt gehouden ir, de Westerschelde op het par koers bij de Temeuzense wa tertoren en begint om 10.3(11 uur. Viswedstrijd - Op de Oostkolk I te Terneuzen werd een vis-1 wedstrijd gehouden voor jeugd met medewerking van I de hengelsportvereniging O.N.I. (Ontspanning Na In spanning). Er waren 49 deel-1 nemertjes en de vangsten wa- ren zeer matig. Na afloop wer- den in het clublokaal var, I 0.N.I. café Du Commerce aar I de Markt de prijzen door bur-1 gemeester C. Ockeloen uitge-l reikt. De uitslag was als volgt I 1. S. Zegers 54 punten. 2. J. Vi Klaassen 51. 3. J. Klaassen 411 4. R. de Ruijter 36. 5. S. Jansec met 34 punten. Gemeenteraad - De Terneu-| zense gemeenteraad kom: I donderdag 28 augustus bijeen I in het gemeentehuis. De ver-| gadering begint om 19.30 uur. Bejaardenreis - Maar liefst 4) ouderen uit het dorp Terhole I meldden zich voor een tripje naar Giethoorn. Een lange zit I in de bus, maar die wer: I ruimschoots gecompenseerd I door de vele bezienswaardig heden. Een rondvaart in Giet-1 hoorn werd het hoogtepunt I van dit door de Terholenscl ouderbond georganiseerde! uitstapje. Tafeltennis - Sinds enige tijd heeft Westdorpe een tafelten I nisvereniging in het Oudsl Raedhuys. Het zal niet blijvetl bij vriendschappelijke partijT en. Hoewel plezier prevaleer! heeft het bestuur besloten eer.| tafeltenniscompetitie op p te zetten. Er kan nog een aar.-l tal leden tot de vereniging tool treden. Elke dinsdagavond! wordt in het clublokaal bij JI van der Goes van half acht toll half tien gspeeld. De compet T tie begint dinsdag 26 augusta! Geïnteresseerden kunnen ir! lichtingen krijgen bij W. Janj sen of P. van Hooije. Kaarten - Leden van <ic| kaartvereniging D.V.V. den in het clublokaal café He! Wapen van Zeeland de ze| vende ronde in het seizoen 1* meetellend voor het clubkaml pioenschap. Het systeem val bieden zonder roem. De ui! slag was als volgt: 1. Mevrouw Grim, 2. N. Knol, 3. Joh. van 41 Bosc, 4. Jac. van Doorn, 5. Mf| vrouw Gelderland. De stand tl nu als volgt: 1. C. van Door! 347 punten, 2. Jac. van Door! 332, 3. J. Hamelink 326, 4. Knol 315, 5. F. Smollenaer 3tl punten. Uitslag jokerwei| strijd: 1. T. Bareman, Pladdet, 3. M. Stoffels. STOPPELDIJK - Bejaardensctttl ting, zaal Karrewiel, 13 schutter! hoge en eerste zijvogel: F. Reui-I St.-Jansteen; tweede zijvogel: -I van Leuven, Vogelwaarde; groef ste aantal (5): A. van Dijk, B kapelle. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Woningbouwvereni ging Terneuzen krijgt een interim-be drijfsleider, die de reorganisatie van de vereniging in gang moet zetten. De nieuwe man is afkomstig van net Nederlands Christelijk Instituut voor de Volkshuisvesting (NCIV) en gaat zich voornamelijk bezighouden met voorbe reidende werkzaamheden. Het NCIV heeft aangedrongen op de aanstelling van een tijdelijke bedrijfsleider, omdat de woningbouwvereniging nog steeds geen geschikte kandidaat heeft gevon den. Intussen zoekt de woningbouwvereni ging verder naar een bedrijfsleider die de reorganisatie samen met een stuur groep uiteindelijk in goede banen moet leiden, zoals voorgesteld in het rapport van NCIV organisatie-deskundige F. van Eindhoven. Hij legde met zijn rap port de basis voor de reorganisatie, die een einde moet maken aan het conflict tussen het bestuur en de directie ener zijds en het personeel en de bonden an derzijds. Aanstaande donderdag komt de kan didaat voor de tijdelijke functie naar Terneuzen om zijn aanstelling definitief te bespreken. Voorzitter A. Janse ver wacht echter geen problemen. Eveneens aanstaande donderde,! vindt de installatie van de stuurgrw! plaats. Deze bestaat uit acht personeel voorzitter Wouters, twee buitenstaan! ders, twee bestuursleden, twee mens/I uit de organisatie en een vertegenwoor-j diger uit de bewonerscommissie. Voorzitter Janse: „We moeten nu snel mogelijk aan de slag. Aan alle ver! langens is voldaan; iedereen is in »l stuurgroep vertegenwoordigd. De stuur! groep is zo democratisch mogelijk te? stand gekomen". Hij zei verder wei®|| problemen te verwachten omdat partijen hebben beloofd zich bij de bevelingen van Van Eindhoven neer leggen. Van een onzer verslngge MIDDELBURG - Toe hebben niet alleen b< stelling voor zon, z< strand, er is ook een groep recreanten die en dan eens een muse galerij wil bezoeken, naar een voorstelling g een culturele manife bezoekt. Om deze groep ook Zeeland te krijgen - deel van de groep die e maar niet weet wat ei cies gaande is - moet d< vinciale VW beter b< maken welke culturele viteiten allemaal plaat Zeel Van een MIDDELBURG - algemeen bestuur v over het al dan nie van het Zeeuws Doe Sinds het samengaan bliotheken en de pi Zeeuwse Bibliotheek v tatie Centrum onderd: burcht' in Middelburg. Aan de samenvoeging kle den allerlei organisatoris- fouten die door een speci ingeschakeld bureau in ka werden gebracht, wat res teerde in een nieuw te vorn organisatiestructuur. Bedoeling was vier nieu afdelingen te creëren. Het nu toe zelfstandig opererei Documentatiecentrum zou een van de afdelingen wore 'gehaakt'. Hiertegen werd i middellijk verzet aangeteke door een ijlings gevormd mité Vrienden van het Zeeu Documentatiecentrum. In e uitvoerige brief aan het bliotheekbestuur werd uitee gezet waarom het centn zelfstandig zou moeten bl ven. Voorts ging men de b( op om adhesiebetuiging voor het standpunt van het c mité te krijgen. „Tot onze verrassing z momenteel zo'n kleine zes van dergelijke adhesiebeti gingen binnen. En dat in vakantietijd. Dat bewijst veel mensen met het wel wee van het centrum bega zijn", aldus woordvoerder J Tevel uit Middelburg. De adhesies kwamen uit verse hoeken. Naast divei particulieren pleitten ook c verse instellingen en insta Badminton - Badmintonvei niging Schepnet is 20 august het nieuwe speelseizoen b gonnen. Nieuwe leden of b langstellenden zijn nog w« kom. Voor leden worden c verse evenementen gehoudi Er is mogelijkheid voor begi nersopvang en training. Voor de jeugd beneden de jaar is dit gratis. De speeld gen zijn dinsdag- en woen dagavond vanaf zeven uur i zaterdagmiddag van half tw tot half vijf in de sportzaal. I: lichtingen zijn te verkrijg! bij N. Vercruysse of V. Baets. Bridge - Bridgeclub Oostbu speelde een wedstrijd voor i competitie. Uitslag A-groep: mevrouw Den Hamer-de he Brugge, 2. echtpaar Bare: dregt, 3. dames Faas-Lutey B-groep: 1. dames De Munci Van Vlaardingen, 2. echtpa Kluyver, 3. dames Job-Gr son. THOLEN - Zoet water duur Voor het sproeien van hun al kers kunnen de boeren op h eiland Tholen in de toekom zoet water uit het Zoomme knjgen. Het is zeer de vraag fe daarvan gebruik gaan m; De meeste boeren vrezi namelijk dat ze te veel ge voor dat zoete water moeti (J^ctellen. Ze twijfelen era£ dat geld door hogere O] örengsten kunnen terugve dienen. ^vering van zoet water aa ne boeren van Tholen kost or g.J*® f 200 per hectare. N Vn ie van het riik blijft e or de boer ongeveer 10 hectare over. Daarnaa: rJvf dan n°8 pompen ko J* het water op de akker fsnn53!een- Daarmee is da 50.000 tot 60.000 gemoeid.

de Stem | 1986 | | pagina 16