Sluiskil lacht en Sluiskil huilt Zeges voor Rottier en Tolhoek m *OOS MRIS MARCUSSE BLB-KAMPIOEN 250 CC-KLAS JUNIOREN Geslaagd toernooi hockeyclub Rapide r1 czj NI IN 4.95 Breskens winnaar toernooi Groede DINSDAG 26 AUGUSTUS 1986 visgerecht jnt U bij srecht ons best zin te maken. VISHANDEL JUBILEUMTOERNOOI VOETBALVERENIGING AXEL \xelsestraatfeest: QNGE OLLANDSE VA'81 begint net )ekerronde Problemen J eugdtoernooi Vogelwaarde A53 T14 PAGINA SPORT 2- *o, Op sJe, 'cïts ^ats ^etclee*ec¥g> ok de komende xelsestraatfeesten 61 - Tel. 01150-12527 IgSSL - Sluiskil heeft het ju- Ijjeumtoernooi van de voet- Ijlvereniging Axel gewonnen. L de finale klopten de Sluis- Ipllenaren Axel met 5-1. Een Lge met een ietwat wrange Ipaak omdat Sluiskil-speler Ipter Zwart zich zo ernstig Ijesseerde dat hij met de zie lenauto richting hospitaal af- |i(voerd moest worden. Tpeter Zwart, vorig jaar tijd afwezig in de Ijauw-witte equipe wegens j knieblessure, speelde te- |,sn Axel een prima partij. Ge- jel onverwacht stortte hij :liter plotseling neer. Zonder |jit er iemand in zijn buurt 1S, verstapte hij zich der- mate dat hij met een afge scheurde achillespees richting operatietafel afgevoerd moest worden. Een domper voor Sluiskil dat Zwart voorlopig voor lange tijd moet missen. Aangezien Dennis de Bruyne deze week geholpen wordt aan een meniscus, ziet het er met de competitie in het vooruitzicht niet best uit voor de formatie van coach Han van der Hooft. Temeer, omdat Gerard Dellaert eigenlijk eveneens niet zou mogen spe len. Hij sukkelt met een knie blessure. Ondanks dat, toon den de Sluiskillenaren zich het sterkst in het toernooi dat Axel ter opluistering van het 75-jarig jubileum hield. Eerder in de week klopte het Vogelwaarde met 3-1 door treffers van De Kunder, Kem per en Van Kouteren. Voor Vogelwaarde scoorde Pieters. Deze winst hield in dat Sluis kil uit mocht komen in de eindstrijd tegen Axel. De oranje-witten klopten in de voorronde Clinge met 2-0 door doelpunten van Fonny Ver- straeten. In de beslissende partij kwam Axel er eigenlijk niet aan te pas. In deze partij opende Frank van Doeselaar met een magnifieke vrije trap de score, waarna Peter Zwart voor 0-2 zorgde. Frits Pieters passeerde kort daarna zijn eigen doelman Gommers en dat betekende 0-3. Een kopbal van Paul van der Hooft hield opnieuw werk voor de man aan het scorebord in. Dezelfde speler gaf kort na zijn doel punt de bal op een presenteer blaadje aan Kemper, die voor 0-5 zorgde. Axel krabbelde daarna iets terug via een kei harde vrije trap van Eric Dey. Na deze treffer ging het duel uit als de bekende kaars. De wisseltrofee, een tinnen wand bord, ging zodoende terecht naar Sluiskil. In de kleine finale om de derde plaats klopte Clinge Vo gelwaarde. Danny van Puy- velde mocht in dit treffen vanaf elf meter vrij aanleggen en scoorde. Pal voor de thee kreeg hij nogmaals een straf schop te nemen. Deze keer knalde hij naast. Bij deze ene treffer bleef het. En dat was toch ietwat teleurstellend. Een onvergetelijke ervaring' Door Herman Muller j-HEER ABTSKERKE - Chris Marcusse uit i-Heer Abtskerke doorbrak vrijdag 15 augus- us de jarenlange hegemonie van de Belgische itelhouders in de motorcrosscompetitie van de BLB. Nadat hij in een fontein van spuitende ïiampagne over de finish was gekomen en de ood-geel-zwarte kampioenstrui kreeg over- ïandigd van voorzitter Laeremans, klonk deze teer niet de Brabanconne, maar het Wilhel- nus op de achtergrond. Een moment dat Mar- :usse nog lang bij zal blijven. Chris Marcusse werd weliswaar niet de eerste euwse kampioen in de Belgische Liefhebbers Bond, (bet was wel een primeur dat de titel mee over de Wes- ïerschelde ging en daarmee rijst meteen de vraag parom de Zuid-Bevelander niet in de KNMV maar nde BLB rijdt. Marcusse: „De belangstel voor motorcross in België er bij ons eigenlijk gelei- ijk ingegroeid, omdat mijn lader daar altijd naar grote ledstrijden ging kijken. En idat de afstanden naar de irschillende wedstrijden van e BLB-competitie toch een tik kleiner zijn dan wanneer door heel Nederland moet aan rijden. Daarnaast spelen e sfeer en gezellligheid ook tngrote rol. Zoals je die in de 1LB vindt, kom je die nergens Nederland tegen. Dat heeft ïatuurlijk ook te maken met e supporters die iedere week ihter je staan en dat zijn er it seizoen heel wat gewor- en." Nieuw is de competitie in lelgië dan ook absoluut niet oor de 19-jarige dienstplich- soldaat. „Nee, ik rij nu oor mijn vierde jaar in de UB. Ik begon bij de debutan- :n in de 125 cc-klas en be taalde in dat seizoen één po- tanplaats. Het jaar daarop taakte ik de overstap naar de 50 cc-klas en sloot dat seizoen AT 94 TERNEUZEN 150-12556 Van oTije sportmedewerker NEL - De Axelse zaalvoet- lcompetitie begint deze wk met de eerste ronde van t strijd om de rayonbeker. De Mingsduels voor de compe te staan maandag 1 septem- er op de rol. De ZVA'81 gaat tt nieuwe seizoen in zonder wrzitter. Zoals bekend stapte Mens het vorige seizoen de ■enmalige preases Wim Sinke 'wen met Ed de Braak op na a'se interne problemen. De 'Wraittersfunctie is sindsdien "cant. Nieuwkomers in het VA'81-bestuur ijn inmid- e's Eric van Britsom en Olaf Bart. Herman Snoeck 'ordt hier nog aan toege- Hij gaat de ZVA'81-se- ktie begeleiden. Lucien Roe- ™dt, secretaris/wedstrijdlei- stapt zoals men van ;*A'81-zijde liet weten: „In "ober of november op." Al 'et al dus nog heel wat be- wursproblemen in het Axelse 'slvoetbal. Zoals gemeld opent de 'A'81 met bekervoetbal, win speelt onder andere het ©oteam Van Westen mee. dit doorgaat - de mannen Zaamslag spelen hun 'wsduels n Axel in plaats Hulst - is nog onzeker. Te- ■d het meespelen van Van in de Axelse rayonbe- - geprotesteerd. Het is een kZaVo-team en is daarom 'eneens ingedeeld in de strijd de Hulsterse rayonbeker, 'c de competitie starten 15 teams |de KNVB-klas. Deze 15 zijn: J,ij 1 Kerckhaert, Groosman/ Axel' HCG, Le^Feber,_ Wapen »e(w:e er, Primus/Pluym, Number litwas v°orheen Kota Radja), Jan Wan, Moy Fa, Groovy, Den Ha- e 'Seizende Man, Disco Love en ooter. In de recreatieklas ko- VJV „wt: Eeuwige Lente, Wilton, 11 ea 2, Verpoorte, Marine Servi- L, Bourse, Markt Boys, Broom- av lW be Meyer, Bliek en Vos, ■Haak, De Maayer, Cito en DFO. luj 'a clubs spelen eerst een halve ilto e' daarna worden ze ge- vervolgens met de boven- ■Jonderste ploegen een aparte 88 duels af te werken. af met zes ereplaatsen. Toen dacht ik dat ik rijp was om voorin mee te gaan draaien, maar dat viel vies tegen. De 250 cc-klas debutanten werd opgeheven en daarvoor kwam de 250 cc-klas junioren, waarin een geweldig sterk deelnemersveld aan de start stond. Daarnaast had ik vorig jaar ook verschrikkelijk veel me chanische problemen, waar door ik in 15 wedstrijden met pech naar de kant moest. Ge lukkig kwam er aan het eind van het seizoen weer het goede ritme in, zodat ik ook dat jaar met een podiumplaats kon af sluiten. Voor de start van deze competitie had ik dus toch wel optimistische verwachtingen, maar dat het zo succesvol zou zijn had ik nooit verwacht. Uiteindelijk stonden er op nieuw een heleboel kam pioenskandidaten aan de start. Wil van Hoof, Peter Raes, Ste ven Mangnus, Ronald Doens en vooral Jan Jansen uit Hoek, waarvan ik zeker dacht dat die het ging maken. De eerste ronde om het kampioenschap werd een beetje een thuiswedstrijd voor mij, omdat die op het circuit van Rilland-Bath werd verre den. De overwinning ging weliswaar naar Luc Dauwens, maar met twee tweede plaat sen pakte ik toch flink wat kampioenspunten. In de vol gende wedstrijd ging het iets minder. Daarin moest ik in de tweede reeks na een val bij de start terugkomen naar de tiende plek. In de eerste reeks Chris Marcusse, de succesvolle motorcrosser uit 's-Heer Abtskerke, die op fraaie wijze de BLB-titel inde 250 cc-klasse junio ren in de wacht sleepte. - foto willem mieras. was ik vierde geworden. De derde wedstrijd in Lennik zat ik er echter weer volop bij. In de eerste reeks derde en in de tweede reeks klopte ik al mijn tegenstanders door van de vijfde naar de eerste plaats te rijden. Vervolgens leek het weer fout te gaan in Sijsele. Op nieuw was ik slecht weggeko men in de start en terwijl Van Hoof, die samen met Peter Raes mijn belangrijkste te genstander was geworden, de reeks op zijn naam schreef, werd ik slechts elfde. De tweede reeks won ik en moest Van Hoof met pech naar de kant, dus waren de rollen om gekeerd. Vanaf de vijfde ronde in Rijkevorsel kreeg ik een voorsprong van 30 punten op Peter Raes, die van toen af aan mijn gevaarlijkste concurrent was. Door bekeken te rijden en ook steeds goed te scoren bleef mijn punten voorsprong groeien, zodat er in de finale wedstrijd in Gooik eigenlijk niets meer kon mislopen. De zenuwen hadden me an ders wel flink te pakken, maar nadat ik als zevende gestart was, viel de druk al snel van mij af en probeerde ik om met een overwinning mijn kam pioenschap te bezegelen, iets wat echter niet lukte, want Steven Mangnus was die dag onklopbaar. Maar goed, de titel was binnen en alles wat er die middag gebeurde, de champagne, de huldiging, was voor mij een onvergetelijke ervaring." Nu de titel binnen is gaat de 1 meter en 97 centimeter lange crosser echter allerminst op zijn lauweren rusten. „Nee, als je met die trui rijdt wil je dat ook waarmaken. Trouwens, ik geef me toch altijd voor de volle honderd procent. Dat voel ik als een verplichting te genover mijn grootste sponsor en supporter, mijn vader, en als een voorbereiding op de promotie naar de nationalen. BOEIEND SLOT HERSELMAN-JEUGDTOERNOOI Door Kees Hamélink GOES/'s-GRAVENPOLDER - Verrassend waren de toernooi-zeges van Sebastien Rottier en Guido Tolhoek in het Herselman-jeugdtennistoernooi, dat zich afgelopen week afspeelde op de parken van 't Halve Maantje te Goes en Goblin te 's-Gravenpol- der. Verrassend in die zin, dat beiden volgens de plaatsingscommissie niet de eerste plaats hadden toebedeeld gekregen. Op het schema bij de 12-ja- rige jongens was dit overigens een normale zaak. Niemand kon vooraf bezwaren hebben tegen de favoriete rol van Goesenaar Marcel Schouw; wellicht lagen de zaken bij de 14-jarigen enigszins anders, want de tweede plaats voor Guido Tolhoek was discutabel. Maar tijdens de verrichtingen in het toernooi kwam alles op zijn pootjes terecht, want de nummers één en twee waren eikaars tegenstander in de fi nale. Marcel Schouw uit Goes heeft het in deze periode kwaad te verduren. Hij geldt veelal als favoriet op de sche ma's bij de 12-jarige jongens en moet zich telkens weer trachten waar te maken. Vo rige week verloor hij de finale in het jeugdtoernooi van Noord-Beveland van Eugène de Kok, maar ditmaal liet Schouw het tegen De Kok niet zover komen, met dit verschil dat het de halve eindstrijd be trof. Schouw plaatste zich voor de finale met een duide lijke 6-1 6-1 zege. Maar het echte gevaar bevond zich on derin het schema in de persoon van Sebastien Rottier uit St. Jansteen. Nadat de derde ge plaatste Arno Jongsma was gewipt door Martijn Bijde- vaate met 7-6 6-3, liet Rottier er geen twijfel over bestaan wie de meeste aanspraak maakte op een finaleplaats. Met 6-0 6-2 won Rottier om als 'underdog' van start te gaan in het slotduel tegen Schouw. Twee verschillende spelty pes stonden tegenover elkaar, hetgeen aanvankelijk een 4-0 voorsprong opleverde voor Rottier, die de eerste setzege dan ook niet meer in gevaar liet komen. De tweede set liet een sterker spelende Schouw zien, die met 6-1 vlot een derde set opeiste, waarin de span ning te snijden was. Rottier liep niettemin uit tot 5-1, maar moest hem nog twee games gunnen, waarna hij definitief het vonnis velde (6-2 1-6 6-3). Axelaar Guido Tolhoek legde beslag op de titel bij de 14-jarigen. De eerst geplaatste Robert Springer, die zich op 'eigen bodem' voor de finale plaatste met een 6-4 6-4 over winning op Sander Jobse, startte tegen Tolhoek met ver lies in de eerste set, maar com penseerde dit door de tweede set naar zich toe te trekken. Tolhoek herstelde zich duide lijk en nam vlot een 4-0 voor sprong in de beslissende set en dat bleek uiteindelijk vol doende voor de eindoverwin ning: 6-2 2-6 6-3. Op het gezellige park van Goblin in 's-Gravenpolder vormde het duel bij de 16-ja- Van onze hockeymedewerker HULST - De Hulsterse hockey vereniging Rapide kan terugzien op een geslaagd en sportief verlopen Reynaert-toernooi voor he ren- en dames-senioren. Bij de dames ging de Reynaert-bokaal naar het organiserende Rapide en bij de heren won het Engelse gelegenheidsteam Mdujus. Een team samengesteld uit spelers uit India en Engeland, waaronder twee jeugdinternationals uit India. Na een reeks van poule- en kruisingswedstrijden kwamen bij de dames Rapide en het Engelse Pembrokeshire in de finale. Tijdens dit duel bleek Rapide over meer inhoud te beschikken. In de eerste helft werd de finale beslist door twee treffers van Rapide. Eerst scoorde Anniek Herman schitterend uit een strafcorner en Lesley de Bakker tekende nummer twee aan. In de tweede helft controleerden de Rapide-dames de wedstrijd volledig. De herenfinale werd een aangelegenheid tussen Olym- pia uit Terneuzen, dat zich knap presenteerde tijdens dit toernooi en het gelegenheids team Mdujus. Een ongelijke strijd, want Olympia werd nog in de eerste helft op een 3-0- achterstand gezet. Maarten de Heus redde nog de eer en scoorde 3-1, maar in de slot fase van deze boeiende finale scoorde Mdujus nog een keer en legde de 4-1-eindcijfers vast. Een terechte winnaar, die goed hockey liet zien. De sportiviteitsprijs naar het damesteam Liemde. Na afloop kon een te vreden voorzitter Jaap Groot de prijzen uitreiken en in zijn slotwoord de organisatie een pluim op de hoed geven, want Hulst heeft weer twee dagen kunnen genieten van goed hockey, waarbij de gezellig heid niet werd vergeten. Eindstand heren: 1. Mdujus, Enge land; 2. Olympia, Terneuzen; 3. Te- genbosch, 4. Rapide 2, 5. Leopard, 6. Rapide 1, 7. Hoorn, 8. Pansard-Beau- vais, Frankrijk; 9. Push, Breda; 10. Alphen aan de Rijn, 11. Pembrokes hire, Engeland; 12. RTT, 13. Harrow Town, Engeland; 14. Terriërs, 15. Ommoord, 16. Oude Maas, 17. Tienen, België; 18. ZOW, Nijmegen; 19. Rapi- de-mix. Dames: 1. Rapide, 2. Pem brokeshire, 3. Olympia, 4. Rapide- oud-leden, 5. Rapide 2, 6. Leopard, 7. Liemde, 8. Ommoord. ging van Spelmoment uit de finalewedstrijd bij de dames tussen Rapide (donkere shirts) en het En gelse Pembrokeshire. Een aanval van de Hulsterse dames. foto wim kooyman. rige jongens een waardige af sluiting van het laatste op de toernooiagenda voorkomende jeugdtoernooi. Paul-Richard Hellemans uit Goes en de Duitser Adrian Bedenbecker waren de hoofdrolspelers van deze afsluiting en beiden speelden het voltallige publiek in de kaart door in een span nende driesets-partij eikaars krachten te meten. De Duitser bleek over de langste adem te beschikken, hoewel hij de eer ste set in de tie-break verloor en in de derde set (waarin de tie-break niet gold) met 8-6 de eindzege pakte, nadat hij een achterstand van 5-2 had weg gewerkt (6-7 6-3 8-6). Uitslagen: jongens enkel t/m 10 jaar: halve finales: Marco Geels - Hans Hui- bregtse 6-1 3-6 6-1, Richard van Tuijl - Jacco Filius 6-1 6-2; finale: Van Tuijl - Geels 6-4 6-2; meisjes enkel t/m 10 jaar: halve finales: Jantien Bremmer - Mi reille Drenth 6-1 6-1, Chantal de Veij - Mariet Groenleer 6-1 6-3; finale: De Veij - Bremmer 7-6 6-2; jongens enkel t/m 12 jaar: halve finales: Marcel Schouw - Eugène de Kok 6-16-1, Sebastien Rottier - Martijn Bijdevaate 6-0 6-2; finale: Rot tier - Schouw 6-2 1-6 6-3; meisjes enkel t/m 12 jaar: halve finales: Manuela Jille - Patricia Kort 6-2 6-3, Lianne de Looff - Mireille Drenth 6-4 6-4; finale: Jille - De Looff 6-0 6-2; jongens enkel t/m 14 jaar: halve finales: Robert Springer - Sander Jobse 6-4 6-4, Guido Tolhoek - Dennis de Jong 6-4 3-6 6-1; finale: Tolhoek - Sprin ger 6-2 2-6 6-3; meisjes enkel t/m 14 jaar: halve finales: Chantal van Schelven - Anneke Engelse 6-2 6-1, Ingrid de Vries - Mirella van Rooijen 7-5 6-0; finale: Van Schelven - De Vries 6-1 6-3; jongens en kel t/m 16 jaar: halve finales: Paul-Ri chard Hellemans - Harold Schipper 6-3 6-2, Adrian Bedenbecker - Michel Gorsse 6-4 6-1; finale: Bedenbecker - Hellemans 6-7 6-3 8-6; meisjes enkel t/m 16 jaar: halve finales: Ellen de Jong - Heieen An- dré de la Porte 6-2 walk-over voor De Jong, Ingrid de Vries - Jenny Kuys 2-6 7- 6 7-6; finale: De Vries - De Jong 6-2 7-5; finales dubbelspelen: jongens t/m 10 jaar: Van Tuijl/Geels - Huibregtse/Fi lius 4-6 6-2 6-1; meisjes t/m 10 jaar: Groenleer/Bremmer - Drenth/ De Veij 7- 5 7-5; gemengd dubbel t/m 10 jaar: De Veij/Van Housselt - Drenth/Van Driel 6-7 6-3 7-5; jongens dubbel t/m 12 jaar: De Kok/Bijdevaate - Hamelink/Rottier 7-5 6-4; meisjes dubbel t/m 12 jaar: De Looff/ Jille - Lagrand/Dingemanse 6-1 7-5; gemengd dubbel t/m 12 jaar: Jille/ Hui ge - De Looff/De Kreuk 6-0 6-2; jon gens dubbel t/m 14 jaar: Jobse/Monte- narie - Labruyere/De Jong 0-6 6-4 6-3; meisjes dubbel t/m 14 jaar: Drenth/Van Rooyen - Melis/De Jong 6-2 6-4; ge mengd dubbel t/m 14 jaar: Van Rooyen/Ley dekkers - Versteeg/De Koeyer 7-5 4-6 6-4; jongens dubbel t/m 16 jaar: Schipper/Bedenbecker - Rit- meijer/Reynhout 6-1 6-2; meisjes dubbel t/m 16 jaar: De Vries/De la Porte - Kuys/Van Eenennaam 6-3 6-2; gemengd dubbel t/m 16 jaar: Van Leersum/Be- denbecker - Van Schelven/Hellemans 6- 13-6 6-3. Van onze sportmedewerker GROEDE - Breskens is bij de eerste elftallen winnaar ge worden van het Groede-ne- derlaagtoernooi. Bij de tweede selecties ging de winst naar IJzendijke. Groede hield deze serie van zes wedstrijden ter opluistering van het 60-jarig jubileum. Een feestjaar dat zaterdag 13 september wordt afgesloten met een receptie en feestavond. En de uitreiking van de be kers aan de winnaars van het nederlaagtoernooi. Een reeks ontmoetingen waarin bij de hoofdmachten Breskens Groede met 5-1 de grootste ne derlaag toebracht. Bij de tweede formaties was dit IJ zendijke. Deze lustig scorende equipe knalde tien keer raak en moest slechts twee keer ca pituleren. Uitslagen: Groede-Cadzand 3-1, Groede-Oostburg 0-1, Groede-Breskens 1-5, Groede-Schoondij ke 3-6, Groede IJ zendijke 3-4, Groede-Hoofdplaat 1-2, Groede 2-Cadzand 2 5-2, Groede 2-Oost- burg 2 0-3, Groede 2-Breskens 2 1-2, Groede 2-Schoondijke 2 2-1, Groede 2- IJzendijke 2 2-10, Groede 2-Hoofdplaat 2 0-2. Van onze sportmedewerker VOGELWAARDE - De jeugd- commisie van de voetbalver eniging Vogelwaarde hield een toernooi voor junioren en pupillen. De eindstanden wa ren als volgt: A-junioren: 1. Hontenisse, 2. Stekene 3. Vogelwaarde, 4. STEEN, 5. Sluiskil. B- junioren: 1. Breskens, 2. Axel, 3. Honte nisse, 3. Stekene, 4. Vogelwaarde. c-ju- nloren: 1. Breskens, 2. Sinaai, 3. Honte nisse, 4. Vogelwaarde, 5. Stekene. Dl-pu- pillen: 1. SDO, 2. Vogelwaarde, 3. Honte nisse, 4. Oostburg, 5. AZW. D2-pupilien: 1. Spui, 2. Terneuzense Boys, 3. Straatje Stekene, 4. Vogelwaarde, 5. Hoek, E-pu- pillen: 1. Hoek, 2. Oostburg, 3. Spui, 4. Vogelwaarde, 5. Terneuzense Boys. F- pupillen: 1. Vogelwaarde, 2. SDO 3 Hoek, 4. Terneuzense Boys, 5. Oostburg 1

de Stem | 1986 | | pagina 11