)0R LAAR... urgse in Axel r II Veel publiek in Amstelveen Von Weiier beste speelster Israel neemt geen halve maatregelen Den Engelsman verslaat Thoen tb Lease 'J Lejeune derde op lijst topscorers ORANJE OP ALLE FRONTEN BETER DAN WEST-DUITSLAND Uitslagen WK hockey \GINA ZEELAND 2 Alfabetisering in Kanaalzone AUTO LEASEN OF AUTO HUREN? Autoleasing Autoverhuur MAANDAG 25 AUGUSTUS 1986 Plaatselijk nieuws Sint-Jansteen Twente moet 2-0-voorsprong prijsgeven Mirakel SANDRA VERDONCK STERKER DAN ILSE SCHRAMM Blessure Prolongatie ïaar de wijde nenhangt. istigingen en immens reservoir eren. Ervaring en i service Geautoriseerd dealer Personal Computers c - Kritische aandacht vofl het gebit van een hond bij keuringen. - fotowimkooym# Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het Alfabetj seringsproject Kanaalzone W gint weer met lees- en schril1 groepen. De lessen zijn bedoeld voo' mensen die moeite hebben nte lezen, schrijven of rekeneft Het is de bedoeling groepen laten starten in Axel, Sas vi Gent en Terneuzen. De less»" zijn een keer per week en do ren twee uur. Ze zijn bedo®_ voor Nederlanders en buit611' landers vanaf 18 jaar. Zo'n groep bestaat uit f middeld acht personen en komen zowel 's morgens, middags als 's avonds bije® Na een persoonlijk gesp1® wordt bekeken welke g1™ voor iedere deelnemer meest geschikt is. Voor inl^ tingen kan met terecht bil twee leidsters van het proj' Ria van Agtmaal, van K"1® bergenlaan 25, Terne' (01150-17752) of March ba», ting, Scheldekade 45, even' in Terneuzen (01150-8321# GINNEKENWEG 2 1 BREDA 076-222488 DE STEM HM AMSTELVEEN (ANP) - Het tien dagen durende hockey- toernooi om het wereldkampioenschap voor dames heeft in totaal ongeveer 35.000 toeschouwers getrokken. Het organisatie-comité telde echter ongeveer 25.000 beta lende bezoekers, omdat er rijkelijk was gestrooid met vrij kaarten. Niettemin is het toernooi voor de Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond toch een lucratieve zaak geworden. Tevoren hoopte de KNHB op een totaal van 15.000 20.000 toeschouwers quitte te spelen. acht Hrwl.rointon AMSTELVEEN (ANP) - Li- sanne Lejeune is in het toer nooi om de wereldtitel da- meshockey in Amstelveen derde geworden op de lijst van topscorers. De speelster van HGC scoorde eenmaal in de finale tegen West-Duits land en bracht haar totaal op acht doelpunten. Dat was één minder dan de Australische Elspeth Cle ment en Natalja Krasnikova van de Sovjet-Unie. Sophie von Weiier, die zesmaal scoorde, deelde de vierde po sitie met de Ierse Mary Barn well en de Australische Jacky Pereira. AMSTELVEEN (ANP) - Sophie von Weiier kreeg na afloop van het toernooi om de wereldtitel dameshockey de trofee, die hoorde bij de verkiezing tot beste speelster. Lisanne Le jeune, de opvolgster van Eïeke Boekhorst, werd gekozen tot meest belovende speelster. Andere speciale prijzen gingen naar de Australische Ka- thy Partridge (beste keepster), de Australische Elspeth Cle ment en de Russische Natalja Krasnikova (gedeeld eerste op de topscorerslijst met negen treffers), Australië (sportivi- teitsbeker) en het onderaan geëindigde Ierland (meest on derhoudende ploeg). De Amerikaanse Sheryl Johnson en de Australische Jackie Pereira kregen extra prijzen voor hun hattricks in het toernooi. Goud blijft mode voor hockeydames Tafeltennis - Morgen is de zo- nerstop bij de tafeltennisclub ïteen weer voorbij. Ter voor- «reiding van de competitie vordt dan een begin gemaakt net de trainingen. Om 19.30 lur komt de jeugd tot dertien aar aan bod. Vanaf 20.30 uur s het de beurt aan de oudere unioren en senioren. Belang- tellenden, niet-leden, zijn velkom om een kijkje te ko nen nemen. AMSTELVEEN (ANP) - In het van sfeer zin derende Wagenersta dion in Amstelveen hebben de Neder landse hockeydames het abonnement op gouden medailles ver lengd. Na de eerste plaats in het toernooi om het wereldkam pioenschap van 1983 in Koeala Loempoer, het veroveren van de eer ste Europese titel in de historie een jaar later in Lille en het Olym pisch goud van 1984 in Los Angeles kon nu ook het thuisfront meegenieten. In de WK-finale tegen West-Duitsland was Neder land zondag in een met 8.500 toeschouwers propvol sta dion - ook koningin Beatrix, Prins Claus en de prinsen Willem Alexander en Con- stantijn waren aanwezig - op alle onderdelen de betere ploeg. Door Marjolein Eijs- vogel, Lisanne Lejeune en Sandra le Poole werd het 3-0 en op die uitslag viel niets af te dingen. Direct na het begin werd de taktiek van coach Gijs van Heumen duidelijk. Met ongewoon stevig lijf-aan- lijf werk kregen de ver blufte Westduitse speelsters te verstaan, dat ze hun eer ste nederlaag in het toernooi tegemoet gingen. Zo werden Christina Moser, Gaby Ap pel en Bettina Blumenberg omvergekegeld. „Och, zo hard vond ik het niet", zei Van Heumen, die eerder in het toernooi zoveel kritiek had geuit over de volgens hem ontoelaatbare acties van Canada en Nieuw-Zee- land. „We wilden gewoon direct laten zien, wie er de baas was. Dat lukte. Het was tenslotte de finale. Het ging om goud. Dat alleen telde. Ik OM DE ELFDE PLAATS SPANJE - IERLAND 2-1 na verlenging (1-1, 0-0). 41. Silvia antem (strafcorner) 1-0,53. Mary Barnwell (sc) 1-1,81. Teresa Motos 2-1 Scheidsrechters: Raiza Fili- minova (Sov) en Christiane Asselman (Bel). Toeschouwers: 250. OM DE NEGENDE PLAATS VERENIGDE STATEN - SCHOTLAND 1-0 (0-0). 37. Christy Morgan (strafcor ner) 1-0. Scheidsrechters: Frederique Molinari (Zwi) en Annemiek Poelmans (Ned). Toeschouwers: 500. OM DE ZEVENDE PLAATS ARGENTINIË - SOVJET-UNIE 3-2 na verlenging (2-2, 0-2). 9. Tatjana Koets- netsova (strafcorner) 0-1,54, Natalja Krasnikova (sc) 0-2,63. Gabriela Liz (sc) 1-2, 66. Liz (sc) 2-2,97. Griselda Belmonte (sc) 3-2. Scheidsrechters: Naomi Kato (Jap) en Corinne Pritchard (NZe). Toeschouwers: 800. OM DE VIJFDE PLAATS ENGELAND - AUSTRALIË 3-2 na verlenging <2-2,1-1). 14. Julene Grant 0-1,33. Kate Parker 1-1. 52. Parker 2-1, 68. Elspeth Clement (strafcorner) 2-2, 86. Karen Brown 3-2. Scheidsrechters: Ruth Tong (Zwi) en Salobrar Hernandez (Spa). Toe schouwers: 1.000. OM DE DERDE PLAATS CANADA - NIEUW-ZEELAND 3-2 <2-2,0-1). 33. Susan Furmage 0-1,58. Michelle Conn 1-1,64. Jan Martin (strafcorner) 1-2,67. Laura Branchaud 2-2,71. Lisa Lyn (sc) 3-2. Scheidsrechters: Brigitte de Vries-Scheeren (Ned) en Laura Lawton (Fra). Toeschouwers: 8.000. NEDERLAND - WEST-DUITSLAND 3-0 (2-0). 10. Marjolein Eijsvogel 1-0, 16. Lisanne Lejeune (sc) 2-0, 66. Sandra le Poole 3-0. Scheidsrechters: Jean Robert son (Sch) en Margaret Lanning (Can). Toeschouwers: 8.500. Gele kaart: Laurien Willemse (Ned). Straf corners: Nederland 5, West-Duitsland 10. EINDSTAND: 1. Nederland, 2. West-Duitsland, 3. Canada, 4. Nieuw-Zeeland, 5. Engeland, 6. Australië, 7, Argentinië, 8. Sovjet-Unie, 9. Verenigde Staten, 10. Schotland, 11. Spanje, 12. Ierland. Het zit er op. Het goud en de wereldtitel zijn binnen. Uitgelaten stelt het team van Gijs van Heumen zich op voor de fotografen. - foto s anr zeg niet dat we daardoor overgingen tot ontoelaat baar spel. Zeker niet. Het ging er steeds fair aan toe. Met uitzondering misschien van een overtreding van Eijsvogel. Voor de rest viel de hardheid heus wel mee". Net als in de halve finale tegen Canada had de West duitse coach Wolfgang Strödter de oud-keepster Susi Schmid in de spits op gesteld. Vrijdag had deze manoeuvre wonderwel suc ces en scoorde Schmid zelfs driemaal. Anneloes Nieu- wenhuizen liet zich echter niet beetnemen. Van Heu men: „Ze heeft een fantas tisch toernooi achter de rug. Schmid is niet aan de bal ge weest. Anneloes was trou wens elke spits de baas". De blonde speelster van MOP wist zich in de rug ge dekt door de als altijd ijzig kalme Lisanne Lejeune en keepster Det de Beus, die de lange benen nogal eens moest strekken. Bij de tien Westduitse strafcorners bij voorbeeld. Of in de achtste minuut, toen Blumenberg op de Eindhovense afkwam. Vroeger bleef De Beus nog wel eens op de lijn afwach ten wat er zou gebeuren, nu kwam ze als een speer haar doel uit om het gevaar te ke ren. In de tiende minuut kreeg Oranje al een forse rugge steun, toen Marjolein Eijs vogel de rebound van de eerste de beste strafcorner langs keepster Susi Wollsch- lager werkte. De op de lijn geposteerde Hella Roth zag de bal langs haar stick hup pelen (1-0). „Het was na tuurlijk prettig, dat we de score konden openen", aldus Van Heumen. „Als West- Duitsland voor was geko men, zou die ploeg vleu geltjes hebben gekregen". Toen Lejeune een oogstre lende periode van hoog tempo en flitsende combina ties zes minuten later af rondde met een gave treffer uit de tweede strafcorner, wist Nederland - voortdu rend opgezweept vanaf de tribunes - zich al de morele winnaar. Met een voorsprong van twee doelpunten was Oranje wel een heel eind naar een verse voorraad goud gevor derd, maar nog niet zeker van prolongatie van de titel. Er braken zelfs nog enkele momenten aan, waarbij West-Duitsland heel dicht bij een tegentreffer kwam. De Beus keerde een inzet van Schmid, Blumenberg mikte naast het Nederlandse doel en toen Laurien Wil lemse voor een futiliteit geel kreeg in het begin van de tweede helft had West- Duitsland zeven minuten lang een numerieke meer derheid. Daarna kregen ook nog Jungjohann en Moser goede kansen, waarbij Ma rieke van Doorn eenmaal op de lijn redding moest bren gen. „Ja, dat was heel jam mer", aldus Strödter. „Met een tegendoelpunt had het nog heel spannend kunnen worden. Nu werd het 3-0 en is het verschil wel heel ruim uitgevallen. Natuurlijk is Nederland hier terecht win naar geworden. Daar heb ik eigenlijk ook geen moment aan getwijfeld". In de slotfase werden Sandra le Poole en Sophie von Weiier, de speelsters, die na een periode van negen jaar afscheid namen van Oranje, in het zonnetje ge zet. Le Poole nam daarbij in één van haar laatste acties voor de nationale ploeg nog een treffer mee. Bij een snelle uitval na een West duitse strafcorner stond ze paraat om de bal in het door Susi Wollschlager verlaten doel te slaan (3-0). Even later werd ze onder luide bijval gewisseld voor Marjolein De Leeuw. Met nog een halve minuut te spelen, was de volgende ovatie voor Von Weiier, die plaats maakte voor Ingrid Wolff. Het goud voor de Neder landse dames werd binnen gehaald met een orgie van lawaai, die alleen te verge lijken was met het verove ren van de wereldtitel in 1973 van de herenploeg in hetzelfde stadion. „We kon den al die mensen toch niet teleurstellen?", zei Van Heumen lang na afloop. „We moesten wel winnen". NEDERLAND: Det de Beus; Lisanne Lejeune; Aletta van Manen, Anneloes Nieuwenhuizen, Laurien Willemse; Marieke van Doorn, Elsemieke Hillen, Sandra le Poole (68. Marjolein de Leeuw); Martine Ohr, Marjolein Eijs vogel en Sophie von Weiier (69. Ingrid Wolff). WEST-DUITSLAND: Susi Wollschla ger; Christina Moser; Dagmar Brei- ken, Caren Jungjohann, Carola Hoff mann; Hella Roth, Gaby Appel, Gaby Schley; Patricia Ott, Susi Schmid en Bettina Blumenberg. ■HHHH Door Gerard Hachmang ENSCHEDE - Feyenoord-trainer Rinus Israël houdt niet van halve maatregelen. Toen zijn formatie gis termiddag halverwege de confrontatie met FC Twente tegen een 2-0-achterstand aankeek, besloot de technisch leider van de Rotterdamse club twee van zijn vedetten in de kleedkamer achter te laten. Mario Been en de met veel tamtam binnengehaalde René Hofman mochten het vervolg van de wedstrijd vanuit de dug out verder bekijken. Jan Sörensen en het 17-jarige ta lent Reginald Blinker kregen de gelegenheid te laten zien wat zij op dit moment waard zijn. „Ik had er tijdens de rust misschien wel zeven man uit kunnen halen", legde Rinus Israel later uit. „Maar je mag er nu eenmaal maar twee ver vangen. Maar ik moest toch iets doen. Been hield het tempo veel te laag en Hofman liep maar een beetje met de bal. Zijn acties hadden geen enkel rendement". De invallers die Rinus Israel de piste instuurde, zouden het verkwikkend spelende FC Twente uiteindelijk de das omdoen. Eerst scoorde Sören sen na een gave solo en nau welijks drie minuten later be diende Blinker zijn collega El- strup op maat. De Deen gaf van dichtbij doelman Snelders geen schijn van kans: 2-2. Wanneer Hoekstra kort daarop wat zorgvuldiger met het hoofd zou hebben gericht, zou Feyenoord zelfs met de volle buit aan de haal zijn ge gaan. En dat zou gezien de sprankelende eerste helft van FC Twente volledig tegen de verhouding zijn geweest. Na twee competitiewedstrij den mag het duidelijk zijn dat Feyenoord nog flink aan het tobben is. Vrije verdediger Jos van Herpen wilde weer eens veel te veel doen en aanvoer der Ben Wijnstekers ging gis termiddag in de eerste helft keer op keer in de fout. Hij mocht van geluk spreken dat arbiter Egbert Mulder, die de zieke Jan Keizer verving, de bal niet op de stip legde, toen hij Lipponen binnen het straf schopgebied vasthield. Op het middenveld was het helemaal een chaos bij Feyen oord. Mario Been was totaal niet in de wedstrijd en liep al leen maar tegen zichzelf te voetballen. Simon Tahamata was eigenlijk de enige speler die een ruime voldoende haal de. Dat FC Twente na 45 minuten slechts een 2-0-voorsprong had genomen mag een waar mirakel heten. Na ruim zestig seonden kopte Wilson de bal achter Hiele en na precies een half uur tikte dezelfde speler, die vorig seizoen notabene nog in de defensie van de ooste lijke ploeg te vinden was, nummer twee tegen de tou wen, toen Hiele de bal niet goed onder controle kon krij gen na een schot van Ten Caat. Tussen de bedrijven door had de thuisclub nog vol doende mogelijkheden gehad om Feyenoord definitief de ge nadeklap toe te brengen, maar Lipponen faalde tot twee keer toe en Ten Caat had pech dat zijn projectiel van grote af stand buiten bereik van Hiele tegen de lat uiteenspatte. Het pleit voor Feyenoord dat het na de wisseling de veer kracht had de wedstrijd toch nog een verrassende wending te geven. Aanvankelijk leek het erop dat FC Twente moei teloos stand zou houden, on danks het feit dat de bezoekers aanzienlijk meer inzet aan de dag legden. Maar de variatie in de combinaties was nog ver te zoeken. Toch werd de druk van de Rotterdammers alsmaar gro ter en het was dan ook bepaald geen surprise dat de achter stand alsnog goedgemaakt kon worden. „Het probleem van dit elftal is dat het allemaal jonge gasten zijn, voor wie het pro gramma van de afgelopen week misschien net iets te veel van het goede is geweest", lichtte technisch directeur Kees Rijvers na afloop toe. De ex-bondscoach had ove rigens alle reden tevreden te rug te blikken op de start van de competitie. Wanneer zijn ploeg er in slaagt keer op keer met zoveel flair te spelen als gistermiddag het geval was, dan staat het als een paal bo ven water dat het stadion Diekman weer ouderwets vol zal stromen en dat FC Twente wel eens kan uitgroeien tot dé smaakmaker van de eredivi sie. FC TWENTE - FEYENOORD 2-2 (2-0). 2. Wilson 1-0, 31. Wilson 2-0, 68. Sörensen 2-1, 71. Elstrup 2-2. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 13.000. Gele kaart: Van Her pen en Sörensen (Feyenoord). FC TWENTE: Snelders; Bosch, Rutten, Koopman en Pouls; Wil- lems, Bleuming (Groeleken), Ten Caat en Paus; Lipponen en Wilson. FEYENOORD: Hiele; Molenaar, Troost, Van Herpen en Wijnste kers; Hoekstra, Been (Sörensen) en Heus; Hofman (Blinker), Elstrup en Tahamata. Van onze zwemmedewerker WILHELMINADORP - Anton Thoen uit Koewacht had het v<»r de start van de 'Ganze- teek', een twee kilometer lange Wemwedstrijd in het kanaal "IJ Wilhelminadorp, niet zo "6 naar zijn zin. „In de kran ten wordt te veel stemming en sensatie gemaakt over de meestrijd tussen mij en Wim oen Engelsman. Dat is allemaal te veel over trokken", mopperde de beker houder 1985 en huidige leider ln het Zeelandbeker-klasse- went op het onderdeel school dag heren. Thoen had in de Wedstrijden te Sluis en Bres- te5 Den Engelsman versla gen met telkens één seconde Verschil, waardoor hij in de tend met slechts 2 seconden ^orsprong aan de leiding pg In Wilhelminadorp ver- °°r hij met gering verschil. Ook nu weer nam Thoen de eiding ;n de wedstrijd, met en Engelsman in zijn kielzog, at bleef zo tot op ongeveer "o meter voor de finish. Toen wam Den Engelsman naast ."oen. Hij klopte hem daarna hia eindsprint. Hij bracht ermede de achterstand op hoen terug tot slechts één se eonde. De strijd tussen Sandra rdonck en Ilse Schramm Va- even boeiend. Verdonck niet wegkomen, omdat Schramm zich verbeten aan haar vastklampte. In de eind sprint gaf de routine van Sandra Verdonck de doorslag. Op de vrije slag kwam de nummer twee van het klasse ment, Miranda de Zeeuw uit Breskens, niet aan de start. Zij was wel aanwezig in Wilhel minadorp, maar zij was niet voor de wedstrijd ingeschre ven. „Jammer genoeg kan ik niet meedoen, want ik heb een blessure aan mijn arm", ver klaarde de zwemster uit Bres kens, die al enkele jaren uit komt voor De Bruinvis-ploeg. „Het zwemmen gaat gewoon niet en op medisch advies moet ik een poosje rust nemen. De arm wordt nu behandeld en ik hoop er bij de korte baan-wedstrijden weer bij te zijn", aldus de sterke Miranda de Zeeuw, die twee weken ge leden toch niet kon nalaten te starten in 'haar' havenwed strijd te Breskens. Dat leverde haar toen wel een tweede plaats op achter de ongenaak bare Els van Haelst, maar dat was kennelijk niet zo goed voor het genezingsproces van haar blessure. In Wilhelminadorp ging Els van Haelst onverdroten voort op de jacht naar de prolonga tie van haar Zeeuwse lange- baan-titel. Niemand, ook Sil via Schmitt niet, kon haar maar enigszins bedreigen. Sil via Schmitt had nog heel wat moeite met haar clubgenote Ilse Passemiers, die voor de eerste keer op de vrije slag uitkwam. Het werd een mooie strijd, die uiteindelijk door Schmitt werd gewonnen. Ilse Passemiers moest echter wor den gediskwalificeerd, omdat zij bij het keerpunt niet had aangetikt. Het eindklassement bij de vrije slag zwemmende heren lijkt na drie wedstrijden al te zijn gemaakt. Peter Claes is duidelijk te sterk voor de ove rige deelnemers, van wie Ma rio Willaert en Arno van de Berghe een onderlinge strijd leveren om de tweede en derde plaats. Bij de jongens onder de 12 jaar bleef Coen de Ridder uit Koewacht de beste door de aanval op zijn positie door Dirk-Jan de Boe (Kapelle) keurig af te slaan. Majella de Koninck uit Sas van Gent won weer bij de meisjes. Zij moest echter wel tot het uiterste gaan om de Vlissingende Linda Lievense net voor te blijven. UITSLAGEN 800 meter vrije slag jongens onder 12 jaar: 1. C. de Ridder (Koewacht) in 13.17, 2. D.J. de Boe (Bevelan ders) in 13.21, 3. D. Vonhout (Braakman) 13.33, 4. E. de Maal (Koewacht) in 13.35,5. K. Vercaute- ren (De Schelde) in 13.36, 6. P. Ver dunnen (Koewacht) in 14.26, 7. J. Corstanje (Bruinvis) in 15.02, 8. J. Borgt (Koewacht) 15.04, 9. P. Ver hoeve (Koewacht) in 15.07, 10. M. van de Zwan (De Schelde) in 18.54. 800 meter vrije slag meisjes onder 12 jaar: 1. M. de Koninck (Bruinvis) in 13.12, 2. L. Lievense (De Storm vogel) in 13.13,3.1. de Jonge (Schel- destroom) in 13.24, 4. C. Risseeuw (Scheldestroom) in 13.54, 5. L. Schouwenaars (De Schelde) 14.03,6. P. de Bruijn (De Schelde) in 14.04,7. F. Fukken (Braakman) in 14.39, 8. K. de Kerf (Koewacht) in 14.40,9. A. de Booy (Koewacht) in 16.09, 10. M.J. Lijbaart (Braakman) in 17.27, 11. L. Verstraete (Braakman) in 18.19. 2.000 meter vrije slag heren: 1. P. Claes (Bruinvis) in 25.39, 2. M. Wil laert (Bruinvis) in 26.18, 3. A. van de Berghe (Koewacht) in 26.19,4. F. Simpelaar (Scheldestroom) in 26.21, 5. A. Wagenvoort (Ganze) in 27.21, 6. T. Gellissen (Bruinvis) in 27.25,7. T. Vinke (Scheldestroom) in 27.26, 8. L. Claes (Bruinvis) in 27.28, 9. P. van de Ruit (Schelde) in 28.49,10. E. van Gemert (Stormvogel) in 31.16, 11. J. de Zeeuw (Bruinvis) in 31.51, 12. A. Dekker (Koewacht) in 32.53, 13. M. Schouwenaar (Bevelanders) in 34.29,14. M. de Voogd (Stormvo gel) in 34.47. 2.000 meter vrije slag dames: 1. E. van Haelst (Bruinvis) in 26.33, 2. S. Schmitt (Bruinvis) in 28.11, 3. E. Cruson (Scheldestroom) in 31.40, 4. A. van Gils (Bevelanders) in 31.42, 5. A. Willemsen (Ganze) in 31.59, 6. T. de Munck (Bevelanders) in 32.01, 7. S. van Zijp (Luctor) in 32.21,8. M. van Gemert (Stormvogel) in 32.44, 9. C. Ocké (Scheldestroom) in 32.51, V.l.n.r. Danny Voorhout, Coen de Ridder en Dirk-Jan de Boe, de nummer drie, één en twee op de 800 meter vrije slag tot 12 jaar. foto willem mieras 10. M. Aalbregtse (Scheldestroom) in 32.57,11. C. Wij na (Koewacht) in 33.17,12. G. de Maat (Koewacht) in 33.27, 13. L. Thoen (Koewacht) in 33.36, 14. D. Menheere (Bevelan ders) in 35.16, 15. H. Heijndijk (Ganze) in 36.06, 16. J. Wests tra te (Bevelanders) in 36.17,17. C. Meul- blok (Bevelanders) in 40.50. 2.000 schoolslag heren: 1. W. den Engelsman (Koewacht) in 31.54, 2: A. Thoen (Koewacht) in 31.55, 3. S: Verdonck (Bruinvis) in 33.34, 4. H. Bonnewei (Scheldestroom) in 33.35, 5. A. de Maat (Koewacht) in 34.01,6. van Zijp (Luctor) in 35.14, 7. S. Haeleijdt (Koewacht) in 35.57,8. M. Kleiser (Stormvogel) in 36.25, 9. F. Smet (Bevelanders) in 36.51, 10. R. van Ombergen (Stormvogel) in 36.53, 11. J. van de Berghe (Bruin vis) in 37.10, 12. M. van Hese (Stormvogel) in 38.19, 13. F. van Hese (Stormvogel) in 41.25, 14. A. van de Hemel (Bevelanders) in 41.47. 2.000 meter schoolslag dames: 1. S. Verdonck (Bruinvis) in 34.0Q, 2. I. Schramm (Bruinvis) in 34.01, 3. C. Navest (Stormvogel) in 38.15, 4. K Brouwer (Bevelanders) in 38.35.

de Stem | 1986 | | pagina 7