Sportief lustrumfeest zwembad Terneuzen UW ENTREEKAART VOOR ENTRÉ LIGT KLAAR (enfRÊ Succes voor Tilburgse honden op show in Axel r Veel publiek Geslaagd feest 'In De Triemn' uudagen Den En Horeca Sluis wil in recordboek B EN W HOPEN OP MEER GELD VAN PROVINCIE SS? TB Lease Veel belangstelling voor straattheater Terneuzen Dansschool Elegance gaat dicht MAANDAG 25 AUGUSTUS 1986 VAN ZEELAND MET CULINAIR EVENEMENT IN HELE CENTRUM Bridgeclub Hukt nu honderd leden Dinsdag 26 augustus a.s. om 16.00 uur openen wij officieel onze poorten. U bent van harte welkom. cornpuTCR cenTCR* Marksingel 1, 4811 NV Breda, telefoon 076-222296 RT ZEEUWS Sint-Jansteen mi AUTO LEASEN OF MAANDAG 25 AUGl FRED DE SMET EINDWINNAAR Alfabetisering in Kanaalzone SANDRA VERL T6 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers SLUIS - De Sluisse horeca doet zondag 31 augustus tij dens de mosselfeesten een poging de pagina's van het Guinnes' Recordboek te ha len. Het gaat om een culinair evenement dat het hele cen trum van Sluis zal beslaan en waarvoor zo'n 40 mensen uit de horeca worden inge zet. Wat het precies zal wor den, willen de organisatoren nog als verrassing bewaren. Wel staat vast dat het om twaalf uur begint. De mosselfeesten begin nen overigens al op vrijdag. Door ruim twintig deelne mende bedrijven worden dan normale porties mosse len verstrekt tegen de spe ciale prijs van vijftien gil den. Ook dit keer worden er bij verschillende bedrijven weer gouden en zilveren moseels in de porties ver werkt. Wie zo'n exemplaar tussen zijn zeebanket vindt mag het houden. De horeca ondernemers hebben hier voor een bedrag van 10.000 gulden op tafel gelegd. Tijdens de mosselfeesten treden zaterdag- en zondag middag telkens drie straat orkesten op in het winkel centrum. Zondagavond maakt het muziekgezel schap Apollo om 19.00 uur een rondgang, die om 20.00 uur wordt besloten met een taptoe. Zaterdag- en zon dagmiddag is er vanaf 14.00 uur een modelbotenshow in de Kaai. Verder wordt za terdagmiddag van 14.00 tot 17.30 uur een mosselhefwed- strijd gehouden, waarmee behalve geldprijzen ook drie bekers te verdienen zijn. Zondagmiddag, eveneens van 14.00 tot 17.30 uur, kun nen de mensen met vaste hand een poging doen de 'spiraal' te bedwingen, het zenuwapparaat bekend uit de show van wijlen Willem Ruis. Tijdens het weekend houdt de fotokring Pola een expositie in de raadskelder. Die is geopend van 10.00 tot 19.00 uur. Starten met aanleg riolering St. Kruis Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Er moet snel begonnen wor den met de eerste fase van de aanleg van riole ring in de dorpskern van Sint Kruis. Burgemeester en wethouders van Aardenburg schrijven dat aan de gemeenteraad. De haast is gebo den, omdat het waterschap ook nog dit jaar een pers leiding van Sint Kruis naar de zuiveringsinstallatie in Aardenburg wil aanleggen. Met de eerste fase, de aanleg van riolering in de Dorps straat, is 430.000 gulden ge moeid. De gemeente mag daarvoor rekenen op 250.000 gulden uit de provinciale knelpuntenpot voor stads- en dorpsvernieuwing. Met de tweede fase erbij, riolering in de Roeselaerestraat, worden de totale kosten becijferd op ruim 830.000 gulden. Zoveel heeft de gemeente echter niet in kas. B en W hopen daarom op nog een flinke bijdrage uit de knelpuntenpot, dan wel uit een ander provinciepotje. Pas als dat in kannen en kruiken is, kan pok de tweede fase worden gerealiseerd. De aanleg van riolering maakt deel uit van het dorps plan dat voor Sint-Kruis is op gesteld. Het is meteen de eer ste aanzet om de leefbaarheid weer wat op te vijzelen. De be doeling is het bestaande wo ningbestand te verbeteren en zo mogelijk zelfs uit te brei den. Verder voorziet het plan in maatregelen op het gebied van groenvoorzieningen, ver betering van het dorpsprofiel en parkeer- en recreatiemoge lijkheden. Ook zal een aantal problematische verkeerssitua ties worden aangepakt. Het plan voor de aanleg van een dorpsplein is inmiddels doorkruist door een particu lier die in de Dorpsstraat een huis heeft gekocht dat daar voor tegen de vlakte zou moe ten. De nieuwe eigenaar wil <le woning ingrijpend verbeteren. Dat betekent echter niet dat B en W het pleintje nu maar wil len schrappen. Temeer omdat ze iedere dag bericht van WVC verwachten dat de kosten vol ledig gesubsidieerd worden. „Naarstig en met gezwinde spoed zal dus naar een alter natieve lokatie worden ge zocht, aldus B en W. De aanleg van de riolering en het dorpsplan komen don derdag ter sprake tijdens de raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het gemeente huis. Van onze correspondent TERNEUZEN - De stichting Jeug en Muziek hield zater dagmiddag in de Terneuzense Noordstraat het eerste thea terfestival. Met muziek, acro batiek en clownerie wist men het winkelende publiek te ver maken. De straattheatergroepen Kladderadatsch uit Nijmegen, Narrow Escape. MMWOPS, Toon Maas en Circus ZouZou deden er alles aan om van de winkelstraat een waar toneel- Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - Dit sei zoen zou dansschool Elegance in Sint-Jansteen het vijftien jarig jubileum gevierd heb ben. Om gezondheidsredenen moet dansleraar Gustaaf van de Branden echter een punt achter zijn danscarrière zet ten. Voor Van de Branden begon het vijftien jaar geleden na een vijfjarige opleiding bij dansschool Van Goethem te St. Niklaas. Samen met Van Goe them richtte hij in Sint Jan steen Elegance op. Na een driejarige samenwerking na men Van de Branden en zijn echtgenote de schooi geheel over. In de loop der jaren werden cursussen gegeven in Sint- Jansteen, Heikant, Aarden burg, Breskens, Hulst. Kloos- terzande, Lamswaarde en Groenendijk. Een bijzondere eer was het voor de dansschool toen twee leerlingen tijdens een vakantiewedstrijd in Spanje de eerste prijs weg kaapten voor de neus van zo'n vijftig andere dansparen. podium te maken. Vele voor bijgangers namen dan ook de moeite om tijdens het bood schappen doen te luisteren naar de enthousiaste muai- kanten. Omdat maar gebruik werd gemaakt van een be scheiden geluidsinstallatie deed de muziek terugdenken aan de tijd van de oude straat muzikanten. Toen één van de zangers uit volle borst een ge voelig lied over een kraak- pandje in de Jordaan zong te midden van het publiek, bleek dat de Terneuzenaars nog wat moeite hebben met zo'n directe benadering. Het was dan ook vooral dankzij het inspire rende lied dat een enkeling, zij het voorzichtig, het refrein meezong. Naast het muzikale gedeelte wist Toon Maas de kinderen te vermaken met een mengeling van acrobatiek, jongleren en clownerie. Circus ZouZou bracht een optreden met een 'echte clown'. Van een onzer verslaggevers HULST - De bridgeclub Hulst heeft in zijn jubileumjaar, de club bestaat vijftien jaar, het honderdste lid ingeschreven. Vanwege dit grote ledental wordt de nieuwe competitie in vier lijnen gespeeld. De begin nende bridgers zijn m een aparte lijn ingedeeld. Thuis- bridgers die belangstelling hebben kunnen zich voor deze beginnerslij n opgeven bij roe- vrouw M. Biesbroeck, tel. 01140-12600. De bridgeclub Hulst speelt op donderdag avond in het gemeenschaps centrum Den Dullaert. Aan vang 19.30 uur. Inmiddels is ook de uitslag bekend van de zomercompetitie. Op de de eerste plaats eindigden gelijk mevr. Bruyns en de heer Van Wijnsbergen. Op de derde plaats eveneens gelijk mevr. Allaerts en mevr. Van Dorselaer. Vijfde werd mevr. Wendels. Uitslag van de beginnersgroep: 1. heren Tieleman-Kindt, 2. dames Per- daems-de Rijke, 3. mevr. de WcH-®ir. Boddaert, 4. mevr. Adriaensen-dhr. Bas- tiaansen, 5. dames Vereecken-de Nijs. De wisselbeker van het Karei Btom- maert-toernooi werd gewonnen door de dames Biesbroeck-Goossen. Badmeester Rob Evertse neemt een strafschop voor de ploeg van De Honte foto wim kooyman Van onze correspondent TERNEUZEN - Zaterdag herdacht het overdekt zwembad De Honte in Ter- neuzen het feit dat vijf jaar geleden een grondige ver bouwing en uitbreiding werden voltooid. Het zwem bad zelf bestaat dit jaar ze ventien jaar. Voor de kinderen was er 's morgens een spelcircuit. Voorts waren er recreatieve waterpolowedstrijden en tenslotte een heuse water disco. De deelnemers konden twee circuits afwerken. Eén voor gediplomeerden een eentje voor diegenen die de zwemkunst minder meester waren. Voor verschillende behendigheidsspelen werd gebruik gemaakt van de naast het zwembad gelegen sportzaal. Uiteraard ont braken ook waterspelen niet. Peddelrace, bandkrui- psn en hindernisbaan wa ren de onderdelen voor de geoefende zwemmers. Voor de besten waren er prijzen, maar iedereen kreeg een herinnerings vaantje mee naar huis. In de kelder van het zwembad kon een vi deofilm worden bekeken en buiten stond een groot springkussen opgesteld. Zaterdagmiddag werd het feest voortgezet met re creatief waterpolo. Daar naast konden de deelnemers zich meten in doelschieten, penaltyschieten en biljarten in de kantine. Wethouder Van Rooijen reikte de prij zen uit. Voor de eerste drie ploegen was er een beker. Ieder team kreeg bovendien een taart. Het eindklassement: 1. Honte kantine, 2. Braak man, 3. de Flippers, 4. Schel- deduikers, 5. Reddingsbri gade, 6. Honte personeel en 7. De Schelde. (ADVERTENTIE) Vervolg voorpagina I Zoals de naam al zegt vormt Entré de poort naar de wijde wereld van automatisering en alles wat daarmee samenhangt. Met over de gehele wereld meer dan 300 vestigingen en honderdduizenden klanten kan Entré putten uit een immens reservoir van kennis en ervaring op het gebied van automatiseren. Ervaring en kennis waar klanten graag gebruik van maken. Voor advies, opleiding, installatie, training en service bent u bij Entré dus aan het juiste adres. Personal Computers h VS ft -"T^pir .•■J vf-i L jU-~{ THOLEN Lokale Omroep - De Omroepraad buigt zich op 29 augustus over de vraag of Sloth, de lokale omroep op Tholen, wel of niet een ether vergunning moet krijgen. Zonder vergunning mag de omroep de programma's al leen uitzenden via de kabel. Met vergunning kan de totale bevolking van het eiland Tho len worden bereikt. Op Tholen is er echter het probleem dat slechts dertig procent van de bevolking een aansluiting op de kabel heeft. Veel mensen wonen in het buitengebied, waar de kabel niet ligt. VLISSINGEN - Vervoerscij fers PSD - De Provinciale Stoombootdiensten hebben in juli veel auto's moeten laten wachten. Recordhouder is Vlissingen met in totaal 31.212 eenheden die één of meer bo ten moesten 'overslaan'. In Breskens bleven in deze maand 30.529 auto's staan. De aantallen in Kruiningen en Perkpolder waren beduidend later, respectievelijk 2.510 en 60s Plaatselijk nieuws Tafeltennis - Morgen is de zo merstop bij de tafeltennisclui Steen weer voorbij. Ter voor bereiding van de competitii wordt dan een begin gemaakt met de trainingen. Om M uur komt de jeugd tot dertien jaar aan bod. Vanaf 20.30 w is het de beurt aan de oude» junioren en senioren. Belani stellenden, niet-leden, welkom om een kijkje te k» men nemen. AXEL - Zowel van de kant van de deelnemers als van het publiek was er grote belang stelling voor de hondenten toonstelling in Axel. De ten toonstelling van de Zeeuws - Vlaamse kinologenclub telde 170 deelnemers, en 50 deelne mers voor de gehoorzaam heidswedstrijd. Prelotolle's La Bamba van mevrouw Willems uit Tilburg behaalde uiteindelijk de titel beste van de dag. Daarnaast veroverde haar Hafeserhond ook nog de titel mooiste van de dag. De jaarlijkse tentoonstelling werd 's morgens om 10.00 uur geopend door loco-burgemees ter J. van Schaik (PvdA) van de gemeente Axel. In zijn toe spraak stond de Axelse loco burgemeester stil bij de grote belangstelling die er is voor het houden van honden. Hij prees de organisatoren met hun werk. Ruim 800 personen kwamen naar de tentoonstel ling kijken. Behalve de ten toonstelling en de gehoor zaamheidswedstrijd was er 's middags nog een demonstratie springen. W h i I GINNEKENWEG 2 1 BR mP™ÜS AMSTELVEEN (ANP) - toernooi om het wereldks totaal ongeveer 35.000 toes Het organisatie-comité lende bezoekers, omdat ei kaarten. Niettemin is het derlandse Hockey Bond t» Tevoren hoopte de KNHI toeschouwers quitte te sp< AMSTELVEEN (AN1 - In het van sfeer zii derende Wagenerst, dion in Amstelvee hebben de Nedei landse hockeydamt het abonnement gouden medailles vei lengd. Na de eersl plaats in het toernot om het wereldkair pioenschap van 1983 i Koeala Loempoer, ht veroveren van de eei ste Europese titel in d historie een jaar late in Lille en het Olym pisch goud van 1984 i Los Angeles kon n ook het thuisfror meegenieten. In de WK-finale tege West-Duitsland was Nedei land zondag in een met 8.5( toeschouwers propvol sta dion - ook koningin Beatri: Prins Claus en de prinse Willem Alexander en Cor stantijn waren aanwezig op alle onderdelen de beter ploeg. Door Marjolein Eijs vogel, Lisanne Lejeune e Sandra le Poole werd het 3- en op die uitslag viel niets a te dingen. Direct na het begin wer de taktiek van coach Gij van Heumen duidelijk. Me ongewoon stevig lijf-aan lijf werk kregen de ver blufte Westduitse speelster te verstaan, dat ze hun eer ste nederlaag in het toernoo tegemoet gingen. Zo werdei Christina Moser, Gaby Ap pel en Bettina Blumenberi omvergekegeld. „Och, hard vond ik het niet", ze Van Heumen, die eerder ii het toernooi zoveel kritiel had geuit over de volgen hem ontoelaatbare actie van Canada en Nieuw-Zee land. „We wilden gewooi direct laten zien, wie er d baas was. Dat lukte. Het wa tenslotte de finale. Het gin; om goud. Dat alleen telde. II zJfëw, Van onze correspondent HOEK - Het zal zelden in re creatiecentrum De Braakman nabij Hoek te zien geweest zijn. Bolhoeden, Shetlanders, concourswagen, Hanson-cab, een Duitse jachtwagen en ga zo maar door. De Zeeuwsch- Vlaamse Aanspanning In De Triemn vierde zaterdag en zondag haar lustrumfeest. Een zeer geslaagd feest, dat in het teken stond van paarden, aan spanningen en wedstrijden. Fred de Smet uit Terneuzen werd eindwinnaar. Zaterdagmiddag was de Terneuzense burgemeester, de heer C. Ockeloen, naar De Braakman gekomen om dit feest ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan te openen. „In De Triemn laat zien hoe het vroeger was", zo zei hij. „Met verleden wordt door hen bewust levend gehouden". Daarna konden de 23 deelne mers zich aan het publiek en ting. De liefde voor het paard stond op deze dag opnieuw centraal, ondanks het beetje wedstrijdelement dat dit lus trumfeest in zich had. Het deelnemen was belangrijker dan winnen. de jury presenteren. Hierbij werd gelet op de verzorging, het materiaal, de koetsier, maar ook de totale presentatie en de conditie van het paard. Op de recreatieterreinen, waar normaal in de zomer maanden vele toeristen van hun vakantie genieten, werd het ineens erg druk. Paarde- poep, prachtige koetsen en niet in het minst de sfeer zorgden voor veel gezelligheid. Ook voor de toeschouwers was er veel te beleven. Zij konden in de afgelopen twee dagen ge nieten van de dressuur, be hendigheidswedstrijd, maar ook van de vaardigheidsproef die veel spanning teweeg bracht. De bokrechters hadden het bij de behendigheidswed strijd niet moeilijk; alle deel nemers bleken zeer deskundig. „De deelnemers waren alle maal erg enthousiast", vertelt de organisator van dit evene ment, de heer J. Verwilghen uit Biervliet. „Wellicht dat er een jaarlijkse gebeurtenis van gemaakt kan worden". Ook het talrijke publiek kon het allemaal zeer waarderen. Speaker A. Goossens uit Bier vliet zorgde voor een deskun dige en vermakelijke toelich- Uitslagen en eindstanden: presentatie: 1. W. Kleijn, 2. J. de Haas, 3. A. Lauret, 4. A. de Smet, 5. K. van der Voorde, 6. W. Lookman; dressuur: 1. F. Broos, 2. J. de Haas, 3. A. Oos- terlee, 4. A. Lenhouts, 5. S. Ris- seeuw, 6. K. van der Voorde; behendigheid: 1. A. de Smet, 2. A. van Poppel, 3. W. Maas, 4. K. van der Voorde, 5. F. Broos, 6. J. de Haas; vaardigheid; 1. W. Maas, 2. A. van Poppel, 3. K. van der Voorde, 4. W. Roe lans, 5. F. Broos, 6. A. Ooster- lee; einduitslag: 1. A. de Smet (Terneuzen), 2. A. van Poppel (Hulst), 3. W. Maas (Biervliet), 4. K. van der Voorde, 5. F. Broos, 6. J. de Haas. De uitlag van de tentoon stelling is als volgt: Beste van de dag: 1. Prelo tolle's La Bamba (Hafeneser van mevrouw Willems uit Til burg), 2. Halifax (Standaard langhaar van Van de Kunder uit 's Gravenpolder), 3. Jerome Of Dhethejof the hunters dream van de heer Dixhoorn uit Terneuzen. 1. In kampioensklasse Ierse setter Graed ZJ Of The Proud of Eire van Gheluwe uit Bel gië. Veteranenklasse, 1. de Af gaan Aljoesja from Synthia Home van Tieleman uit Axel. Winnaar puppies de New Foundlander Django van het Hof La Dangio, eigenaar de La Ruëlle uit Sas van Gent. Winnaar van de Kind-hond show: Evy van de Plass met een Kayrnterriër. Mooiste van de tentoonstel ling: 1. Prelotolle's La Bamba, 2. Halifax, 3. Jerome of Dheth- tejof the Hunters dream van de heer Dixhoorn uit Terneu zen. Uitslag van de gehoorzaam heidswedstrijd: beginners: M. van Oord met Berner Senner, M. van Rie met Mechelse her der Novice, B. Mack Gövener met Border Collie. A-klasse, C. Vermont met een Border Collie, D-klasse: mevrouw L. Mie ras ook met een Border Collie. Kritische aandacht het gebit van een hond bij keuringen. fotowmkooh Van een onzer verslaggever! TERNEUZEN - Het AlfaW seringsproject Kanaalzone i gint weer met lees- en schrt groepen. De lessen zijn bedoeld vt» mensen die moeite hebben» lezen, schrijven of reken' Het is de bedoeling groepe» laten starten in Axel, Sas Gent en Terneuzen. De le zijn een keer per week en i ren twee uur. Ze zijn bed<* voor Nederlanders en buit® landers vanaf 18 jaar. Zo'n groep bestaat uit 1 middeld acht personen en komen zowel 's morgens, middags als 's avonds Na een persoonlijk ges wordt bekeken welke f voor iedere deelnemer meest geschikt is. Voor in® tingen kan met terecht bij twee leidsters van het prei' Ria van Agtmaal, van K" bergenlaan 25, Terne»- (01150-17752) of March ting, Scheldekade 45, even' in Terneuzen (01150-83213) bij' Van onze zivemmedewerker vvi lhelminadorp -Anton fnoen uit Koewacht had het t°°u, de start van de 'Ganze- ek', een twee kilometer lange zwemwedstrijd in het kanaal IJ Wilhelminadorp, niet zo ®rB naar zijn zin. „In de kran ten wordt te veel stemming en sensatie gemaakt over de tweestrijd tussen mij en Wim uen Engelsman. Dat is allemaal te veel over trokken", mopperde de beker eer 1985 en huidige leider n het Zeelandbeker-klasse- jhent op het onderdeel school- u heren. Thoen had in de wedstrijden te Sluis en Bres- ens uen Engelsman versla gen met telkens één seconde 5rschil, waardoor hij in de tand met slechts 2 seconden oorsprong aan de leiding In Wilhelminadorp ver eer hij met gering verschil. iBirf- nu weer nam Thoen de j,' hg in de wedstrijd, met Dat" ?ngeisman in zijn kielzog. 2m zo t°t op ongeveer w meter voor de finish. Toen wam Den Engelsman naast in hitj klopte hem daarna de eindsprint. Hij bracht •m, ede de achterstand op tonde terUg tot slechts se" strijd tussen Sandra Wa, °,nck en üse Schramm kon even boeiend. Verdonck niet wegkomen, omdat

de Stem | 1986 | | pagina 6