UIT sïïjstr* Nederlands personeel Poseidon op straat s Veel publiek op Hulster Braderie Sterrebewoners enthousiast over vaartocht Politie Vlissingen loost vier Belgen KOSTEN 1,3 MILJOEN GULDEN Bromfietser breekt been HET WEER Goed bewaakt v> 7n )ERS KIMENAI AUTOHUIS DONGEN pagina zeeland 1 LIJNDIENST VLISSINGEN-ZEEBRUGGE PLOTS OPGEHEVEN Diepere grond OOSTBURG - Het kost de schatkist van de ge meente Oostburg 1,3 miljoen gulden om het in dustrieterrein Deltahoek bij Breskens 'gezond' te maken. politierapport JANSEN b.v. maandag 25 augustus 1986 Fris weer Weer in Europa Doodgeschoten zeehond in Oosterschelde aangetroffen JUBILEUMZESKAMP Antonius wint thuis wedstrij d li nauwsluitend aërodynamisch motorpak aan, zo eentje die al tijd argwanend in je richting blijkt te kijken als je alleen maar even denkt aan het begaan van een verkeersovertreding. De jongeman aan mijn voor- deur is heel vriendelijk, kijkt naar het wapen in zijn hand en stopt het haastig in de holster. „We hebben een inbraakalann- gekregen, kunnen we door uw huis op het erf van de buren ko men?", vraagt hij. Dat kan na tuurlijk. Ik zet de garage open, zodat de heren vrijelijk door kunnen lopen om de eventuele onverlaat in mijn tuin in de kraag te kunnen vatten. Ik tel in de gauwigheid tien politiemensen. Plus nog een on bekend aantal in twee auto's om de hoek. Hoe gaat dat ook weer in Nederland, als je de po litie opbelt met de mededeling I dat er bij je buren wel eens een j Door Rink Drost inbreker kan rondscharrelen? Ik| stel het me helemaal voor: wijkagent drinkt nog in alle rustl zijn koffie op, stapt op de fiets en rijdt zo langzaam naar de plaats van de vermeende in braak dat de onverlaten er bij zijn aankomst zeker al vandoor zijn. Getrokken pistool? nou! De politionele aandacht het het pand twee deuren "ver derop, waarvan de bewoners op vakantie zijn. Een buurvrous aan mijn andere kant heeft de sleutel, want ze past op de bloe men. Enkele politiemensen stor-j men met de wapens in de slag naar binnen, terwijl collel ga's tot in onze tuin de vlucht wegen in de gaten houden, wordt niets gevonden. Gt spoortje van een inbraak. Het alarm bleek afkomstig van de buurman tussen ons huis en dat waar zou worden inge broken. Grijnzend om het spanj nende avontuurtje bedanken dt politiemensen hem voor het op bellen toen hij in het lege hu naast hem kastdeuren had horen piepen. De man is oogarts. Hij moet zijn oren laten nakijken. Mijn vrouw herinnert zich avond voor onze verhuizing toen ze hier alle kamers nc even een sopje gaf. Ook toen stormde een horde agenten i huis in onze straat, om even laj ter met een geboeide drugsveij slaafde jongeman uit een tuint) tevoorschijn te komen. „Jakkt in wat voor buurt zijn we t( terechtgekomen?", vraagt ze. llllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllHIUIIIIUIIIIIII M zo telegramstijlig gecompri- getogpn Nederlander moet zijn vaar het artikel onder die kop reen Dagblad van 9-4-'85 bijv. 'top CAO VLEES IS ROND. Ik it de buitenlander die al twin- ieh afvraagt wat voor vlees Cao x zijn. Ik herinner me namelijk er dan 40 jaar -met welke ver- engelse krant die op z'n voorpa- sallieerden bezig waren de Mof- binnen te duwen. Het stond er BOTTLES UP GERMANS. En- e uit de droom. Het ging niet imars van de geallieerde strijd- die de Wehrmacht in het nauw Ide (it bottled them up). Francisco had onbekende hand Vella casa di Disco tutto Frisco van de Disco huppelt heel San iedacht dit macaronisch muur- in Francisco ter plaatse Frisco rkwoord 'to frisk' o.a. huppelen ik dat het gedicht in het Ita- o verwacht je eerder Spaans. rdichter thuis nog Italiaans ge- iffito ook geen Spaans maar Ha nd de eroemd bezit, m. elf x. ook op accu en uitlaat Bolkensteeg 4, Dongen, telefoon 01623-13970 VAN ZEELAND T15 Van een oneer verslaggevers VLISSINGEN - Voor dertig meisjes is de droom op vast werk aan boord van het pas sagierschip Poseidon op niets uitgelopen. Het in de Vlissingse binnen haven afgemeerde schip is op gerechtelijk bevel aan de ket ting gelegd. Alle dertig Neder landse personeelsleden zijn op staande voet ontslagen. Met een is ook een abrupt einde ge itomen aan de belastingvrije toeristenvaarten tussen Vlis- singen en Zeebrugge. De president van de recht bank in Middelburg heeft vrijdag het uitvaren van de Poseidon belet op verzoek van directeur W. Frenkel van Shipping Company Triton, die sinds half juli deze recreatieve dagtripjes tussen Vlissingen en Zeebrugge verzorgt. Hij heeft meteen twee miljoen schadevergoeding geëist. Het schip was gecharterd van de Duitse rederij Seetu- ristik, die samen met Shipping Company Triton voor vijftig procent belangen heeft in Tri- ton-Line. Seeturistik-direc- teur G. Becker had laten we ten de Poseidon naar de thuis haven terug te willen halen, omdat de chartergelden na 17 augustus niet meer betaald zijn. Voor de betrokkenen lijkt dat een goedkope smoes. Im mers, Becker hoeft enkel zijn mede-directeurspet van Tri- ton-Line op te zetten om de klaarliggende cheque te on dertekenen. Zijn compaan Frenkel snapt er dan ook niets van. Volgens hem is er geld genoeg in kas om de chartergelden te beta len. Alleen moet behalve zijn handtekening ook die van Becker onder de cheque. Ver moed wordt dat Seeturistik geen brood meer ziet in de lijndienst en heeft besloten het schip terug te halen nu de za ken nog goed gaan. Om te voorkomen dat de Poseidon na de vrij dagtocht meteen koers naar Duitsland zou zetten, heeft Frenkel het schip aan te ketting laten leg gen, met een claim van twee miljoen gulden schadevergoe ding. Immers, er zijn nog heel wat kosten die betaald moeten worden. Onder meer een dure promotiecampagne om passa giers te lokken. Een van de crediteuren is het Vlissingse reisbureau Van Fraassen, ge neraal agent voor Triton-Line, die flink wat geld heeft ge stopt in een reclamecampagne voor de boottochten. Mr. A. van Fraassen van het reisbureau zegt de ingrijpende stap van Seeturistik zeer te betreuren. Deze week had men de dertigduizendste passagier verwacht. „En al die mensen hebben het hartstikke leuk ge vonden. Het is ruimschoots be wezen dat deze tocht aan slaat". Ook Van Fraassen heeft er zijn twijfels over of de achterstallige betaling wel de ware reden is. „Becker maakt problemen over de betaling, maar hij moet enkel zelf zijn handtekening onder de cheque zetten. Dat lijkt dus een beetje onlogisch. Er moet haast wel een diepere grond voor deze gebeurtenissen zijn". Verwacht wordt dat er van daag wellicht nieuwe ontwik kelingen in de kwestie rond de Poseidon komen. De mogelijk heid bestaat dat Seeturistik gewoon de twee miljoen neer telt en het schip wegvaart, of dat de rederij het beslag op het schip juridisch gaat aanvech ten. Tenslotte zouden natuur lijk ook de problemen kunnen worden bijgelegd, waardoor de lijndienst toch zou worden voortgezet. Maar ook in dat geval, zo meent Van Fraassen, zal Seeturistik toch met de no dige schadevergoeding over de brug moeten komen. „Want het lijkt me dat deze geschie denis hoe dan ook niet bevor derlijk zal werken op het pas sagiersaanbod". Oostburg wil 'Deltahoek' gezond maken Van onze correspondent SLUISKIL - De 17-jarige bromfietser D. de Z. uit Sluis kil liep zaterdagnacht bij een eenzijdig verkeersongeval een gecompliceerde rechterboven- beenbreuk op. Hij werd per ambulance overgebracht naar bet Elisabeth-ziekenhuis in rijn woonplaats. De Z. verloor door onbe- kende oorzaak in een bocht op de westelijke afrit van de brug nabij Sluiskil de macht over het stuur. Hij raakte met zijn voertuig in de berm en kwam I tot stilstand tegen een lan- I taarnpaal. De schade aan de bromfiets was gering. Dat blijkt uit de herziene exploitatie-opzet die bur gemeester en wethouders hebben uitgewerkt. Voor de sanering van het gemeentelijk grondbedrijf, waarvan het plan Deltahoek het grootste tekort vertoont, is al een apart potje opzij gezet, Als dat geld nog dit jaar in het industrieterrein wordt ge stopt, levert dat binnen de ex ploitatie een rentevoordeel op. Dit rentevoordeel, zo houden B en W de raad voor, geeft de garantie dat de exploitatie in ieder geval voor een reeks van jaren is veilig gesteld. Of dat klopt zal uiteraard afhangen van de de hoeveel heid grond die op het indus trieterrein kan worden ver kocht. In dat verband zeggen b en W de indruk te hebben dat de tipgeld-regeling, gezien het 'bezoek' optelt bij het Franse som deelt door twee krijgt u woord voor zowel bezoek als c naamwoord vunzig optelt bi] zrijgt U: Twnzig' een bij uitstak kwalijk luchtje mee aan te du>- ir van een ouwe kameeldrijver yr met zijn stelling: Spelen met e bezigheid die de nodige vaar" Iers omdat zij proberen een oj' word te verveelvoudigen tot w en zelf. Hij gaf als voorbeeld: f' m. werk van een beroemde i Zulke eerste drukken zift Tweede drukken van mi]j - zijn echter nog zeldzamer John OU®" AXEL - Onbekenden hebben zondagmorgen omstreeks half zeven de poort, die was ge plaatst aan de ingang van de Zeestraat te Axel geheel ver nield. De poort, die ook wordt gebruikt bij de Geuzefeesten in Biervliet, was geleend en moest dienen als attractie bij ie in het komend weekeinde te I houden Mauritsfeesten. I CADZAND - D. P. uit Cad- zand is met zijn bromfiets in ie nacht van zaterdag op zon ing tegen een geparkeerd staande auto gereden. Dit ge- heurde in de Nachtegalen- straat. P. werd hierbij aan het gezicht gewond en moest in net ziekenhuis te Oostburg worden opgenomen. CADZAND - Uit de auto van S. F. uit Elburg, die gepar- I neerd stond in de Egelantier- I -'traat, zijn een bos sleutels en 1 wat muntgeld ontvreemd. >ermoedelijk met een valse sleutel is men de auto binnen gekomen. ®JNGE - In de Woestijne straat te Clinge werden zater dagavond bij een kop-staart- I "otsing twee personenauto's I Onzienlijk beschadigd. De automobilist P. K. uit Ma- 1 pette bemerkte te laat dat de I hem rijdende M. van L. I VoSelwaarde afremde en I ew achterop diens voertuig. I Zaterdagavond ont- I li de Goesenaar A. de S. I at zijn in een caravanstalling I Oparkeerd staande trailer I maarop 6611 kajuitboot was I Ostolen. Een strop voor de van ongeveer 25.000 - Uit een woning in de mallegangenbuurt te Goes is oterdag een modelboot ter aarde van 2000 gulden gesto- 11™,De eigenaar W. L. uit Goes ad vergeten een raam goed te Ivn !?n' waardoor dit vrij een- lüül verder kon worden op- aven en de buit gemak kan worden meegeno- Njk HULST - Zondagmorgen ont dekte de Hulstenaar W. van C. dat in de nacht daarvoor zijn op een parkeerplaats aan de Zoutestraat staande personen auto was aangereden en daar bij aanzienlijk was bescha digd. OOSTBURG - Op het Ledel- plein is een auto met vier Bel gische jongens, die werd be stuurd door P. V. uit Knokke, tegen een lichtmast gereden. Volgens de verklaring van de bestuurder was dit eenzijdig ongeval te wijten aan een klapband. TERNEUZEN - Vrijdagnacht is ingebroken in de woning van A. B. aan de Kaardebol- straat in de wijk Oude Vaart te Terneuzen. Meegenomen werd een portemonnee met 130 gulden, enkele giro-betaal kaarten en een giro-pas. Men was de woning binnengedron gen door het forceren van een deurslot. Ook de familie F. aan de Valeriaanstraat kreeg die nacht ongewenst bezoek. Uit de woning verdwenen een aantal Euro-cheque's en een tas met boodschappen. TERNEUZEN - Terneuzenaar A. K. deed gisteren bij de ge meentepolitie in zijn woon plaats aangifte van vernieling aan zijn personenauto. Deze stond zaterdagnacht gepar keerd aan de Diepenbrock- straat. Met een scherp voor werp werd de gehele linker zijde bekrast en op de motor kap waren eveneens twee grote krassen aangebracht. TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen heeft vrijdagavond drie jongens in de leeftijd tussen 15 en 20 jaar aangehouden, verdacht van inbraken in auto's. Ze beken den er in totaal vier. Een deel van de gestolen goederen kon nog in beslag worden geno men. De drie, L. van V., I. S. en M. de B. werden na het opma ken van een proces-verbaal weer op vrije voeten gesteld. aantrekken van de verkopen dit jaar, een goede zaak is. De eerste helft van dit jaar heeft de gemeente meer dan 12.000 vierkante meter industrie- grond kunnen slijten. Volgens de vorige exploita tie-opzet moest de grond in de Deltahoek exclusief btw 57 gulden per vierkante meter opbrengen. Door die prijs te verlagen met een stimule ringsbijdrage van 15 gulden en 5 procent tipgeld (indien een bedrijf zichzelf tipt) zakt de grondprijs een dubbeltje on der 40 gulden. En dat, zo me nen B en W, „is in vergelijking met prijzen elders concurre rend en uiteraard voor de af zetmogelijkheden van het grootste belang". Zonder af trek van de stimuleringsbij drage, zo wordt gesteld, is de grond op het industrieterrein in feite te duur. De Deltahoek komt vrijdag 29 augustus ter sprake in de commissie financiën. Die buigt zich dan ook over het voorstel om voor maximaal 3.500 gul den bij te spijkeren in een eventueel nadelig saldo van het optreden van de Mari nierskapel, volgend jaar juni. Dat optreden vindt plaats in het kader van het 150-jarig bestaan van muziekvereni ging Geduld Overwint in IJ- zendijke. Voorts willen B en W 75 gulden aan de Stichting Reinwater geven. Van onze correspondente HULST - Ondanks weinig goeds voorspellende betrok ken wolken trokken dit weekend enkele duizenden belangstellenden door het centrum van Hulst. De bra derie vond daar voor de 18de maal plaats en de midden stand speelde op een inven tieve wijze in op dit promo tie-gebeuren. Zaterdagmorgen kwam de regen met bakken naar beneden maar dit weerhield de tientallen kinderen niet om hun eigen rommelmarkt op te zetten. Schuilend onder grote paraplu's en hun waar met meters plastic afdek kend bleven de moedige ver kopers in den dop op hun post. Het publiek liet hen trouwens niet in de steek want de beste zaken werden voor elf uur gedaan. In de middaguren werden de aktiviteiten verspreid over het gehele centrum. Daardoor moesten de echte liefhebbers heel wat kilome tertjes afleggen om alles mee te maken. De verschil lende muziekgezelschappen zorgden voor de vrolijke noot en de vier toneelspelers van de Transfiguratie brachten in een verbeten strijd met de vele geluids versterkers af en toe een stuk cultuur dat bij de toe schouwers best in de smaak viel. De kinderen vermaak ten zich met attracties als waterscooters en een lucht kussen. Om 19.00 uur traden zes Hulster ploegen in het strijdperk op het 's Graven hofplein. De spelen verlie pen in een gezellige sfeer, maar de rivaliteit was groot. Meer dan 400 belangstellen den moedigden de noeste werkers aan die over een plank balanceerden met een volle emmer en die boven dien met natte sponzen wer den bekogeld. Het verloop was zeer spannend want het laatse spel moest de beslis sing brengen. Botje Bai Botje was Nieuw Hulst en de Carnavalsstichting AHC de Vossen net te vlug af. Daar door haalden ze voor de tweede achtereenvolgende maal de wisselbeker naar zich toe. De EHBO moest geen enkele keer inspringen. Het sportieve spel en de be hendigheid van de deelne- Het rijden op de mechanische stier bleek heel wat moeilijker dan gedacht mers was blijkbaar groot. Dit was ook al opgevallen bij de Steppenrace die afge tekend gewonnen werd door de ploeg van de Smidse die twee puntjes meer behaalde dan de Loetzers maar de an dere deelnemers ver achter zich liet. Ook zondag werden de vlooienmarkt en rommel markt druk bezocht. Trek pleisters waren het boomza- gen voor de gespierde man nen in de Gentsestraat en het rijden op de mechani sche stier in de Overdam- straat. Een klus die heel wat - FOTO WIM KOOYMAN moeilijker bleek dan som mige pseudo-cowboys dach ten tot groot plezier van de kijkers. Harry Bakker scoorde al vrij snel een bijna 'magische' tijd van een mi nuut, voor hij van de rug van de rodeostier aftuimel de. TERNEUZEN - Ruim honderd pupillen van de zwakzinni geninrichting De Sterre uit Clinge genoten zaterdagmid dag van een vaartocht op bet kanaal Gent-Terneuzen. De watersportverenigingen Neuzen, De Honte en 't Sas droegen voor de vijfde keer in succesie zorg voor de organi satie van deze kanaalreis. Als dank kregen alle schippers een tinnen herinneringsbord aan geboden. In konvooi vertrokken de 45 motor- en zeilschepen rond half twee vanuit de midden- sluis in Terneuzen richting Sas van Gent. De rijkspolitie te water en de havendienst hielden een oogje in het zeil. Bij Driekwart werd gekeerd, waarna men nog een rondje langs de NSM voer. De boe- renkapel van harmonie De Vliegende Hollander zorgde tijdens het varen voor de vro lijke noot. Ook het weer, dat zich 's morgens nog somber liet aanzien, knapte ziender ogen op. De pupillen en hun 48 bege leiders werden door de schip pers en de bemanning omdat het de vijfde keer was extra verwend. Naast een natje en een droogje kregen ze een her inneringsvaantje. Rond vier uur was het konvooi weer te- Met volop zin stappen de bewoners van De Sterre naar "hun' schip voor een rondvaart op het kanaal Gent-Terneuzen. FOTO WIM KOOYMAN rug in Terneuzen. Daar wer den de pupillen opgewacht door harmonie de Vliegende Hollander. Mede-organisator Adrie Verschelling was na af loop zeer tevreden. „De tocht is bijzonder vlot en correct ver lopen. De bewoners van de Sterre waren weer erg en thousiast". Om half vijf ver trokken bewoners en begelei ders met twee bussen weer richting Clinge. (ADVERTENTIE) gedipl. orthopedisch schoentechnicus GESPECIALISEERD IN orthop. schoenen, semor orthop. schoenen, j steunzolen en inlays voor alle sport- en trimschoenen. Teteringsedijk 60, Breda Grote Zwanenstraat 21, Hulst (Z.VI.) I m Eerst vrij mooi, nadien toene mende bewolking vanaf het westen met regen of motre gen. Maximum temperaturen van 16 tot 20 graden. Minima van 6 tot 11 graden. Matige tot vrij krachtige noordoosten- tot oostenwind. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag: wisselvallig, fris en winderig weer met veel neerslag. Amsterdamlicht bew.19 gr Eindhovenlicht bew.19 gr Vlissingen licht bew.17 gr Aberdeenzwaar bew.15 gr Atheneonbewolkt29gr Barcelonazwaar bew.27 gr Berlijnhalf bew.19 gr Boedapestzwaar bew.21 gr Bordeauxlicht bew.22 gr Brusselzwaar bew.17 gr Dublinzwaarbew.17gr Frankfortregen17 gr Genèvezwaarbew.18gr Helsinkihalf bew.15 gr Innsbruckzwaarbew.13gr Klagenfurtregen13 gr Kopenhagenlicht bew.17 gr Lissabononbewolkt26 gr Locarnonietontv. Londenzwaarbew.19gr Luxemburglicht bew.13 gr Madridonbewolkt30 gr Malagaonbewolkt36 gr Mal lor cazwaarbew.30 gr Maltanietontv. Moskouzwaarbew.22gr Münchenregen17 gr Niceonbewolkt31 gr STAVENISSE (ANP) - Zon dagavond is bij Stavenisse op Tholen in de Oosterschelde een volwassen dode zeehond gevonden, die volgens de poli tie is doodgeschoten. Het beest had een schot wond in de rug en in de buik. De politie denkt dat het dier de moeder is van het zes weken oude zeehondje dat vorige week met een wondje aan de bek ook werd aangetroffen in de Oosterschelde. Dit diertje is naar het zeehondencentrum in Pieterburen overgebracht. OOSTBURG - Het personeel van het St.-Antoniusgesticht legde zaterdag beslag op de eerste plaats tijdens de door de personeelsvereniging gehou den zeskamp. Een evenement dat in het kader van het eeuw feest van het St.-Antoniusge- sticht werd gehouden. De zeskamp werd gehouden op het nabijgelegen grasveld nadat in eerste instantie het voetbalveld van het voorma lige Eloy als lokatie was aan gewezen. De regenval deed de organisatoren echter uitwij ken naar eerdergenoemde lo katie. Van de tien aangeschreven instanties kwamen er zes op dagen die op de zes onderde len, te weten zeephelling, ski lopen, waterdragen, kratten- loop, verkleedestafette en sponsenrace, verwoed strijd leverden. Het Sluise Ro- zenoord bleek lange tijd on- klopbaar, maar tijdens de laatste race, de zeephelling, bracht St.-Antonius er maar liefst 43 overheen en stelde de zege in deze thuiswedstrijd veilig. Het sportieve element werd besloten met een barbe cue. De uitslag gaf het volgende beeld: 1. St.-Antonius, Oost burg 67 punten; 2. Rozenoord, Sluis 59; 3. De Schelde, Bres kens 52; 4. De Burght, Oost burg 47; 5. De Stelle, Oostburg en Ruschevliet, Biervliet, beide 41 punten. n VLISSINGEN - De gemeente politie van Vlissingen zal van daag vier Belgen (twee man nen en twee meisjes) het land uitzetten. Dat gebeurt volgens de be palingen in de vreemdelingen wet, omdat niemand van het viertal beschikt over middelen van bestaan en bovendien geen geldige papieren of reis documenten kon tonen. Het viertal,twee mannen van 25 en 19 en twee meisjes van 15 en 16 jaar, beroofde zaterdagmid dag op de Vlissingse boule vard een vrouw van 72 jaar van naar tasje. Twee Duitse toeristen die getuige waren van de roof, hadden het kentekennummer van de auto genoteerd. Hier mee 'gewapend' ging de politie op speurtocht en trof de auto met de vier aan op het plein van de veerhaven en arres teerde het kwartet. Bij de verhoren op het poli tiebureau kwam aan het licht dat de personenauto in het Belgische Nieuwpoort was ge stolen en dat de kentekenpla ten vals waren, omdat die wa ren gestolen van een andere auto. I

de Stem | 1986 | | pagina 5