DE ïHILLEN \KORTHALS ALTES GESCHOKT OVER HOOGTE VONNIS Zia-ul-Haq sluit verkiezingen voor 1990 nit ABP-proces steeds belangrijker DEK Secretaris van Zuidafrikaanse bisschoppen werd gemarteld ieuwsoverzicht nnnnn Moslimrebellen bereid tot compromis met Aquino De rebellie in Suriname HALVE BOUWWERELD BIJ AFFAIRE BETROKKEN gEDBINNEN-/ BUITENLAND MAANDAG 25 AUGUSTUS 1986 PAGINA 3 FINNEN-BUITENLAND5 Helft doden longkanker slachtoffer van meeroken 'Bestuur van I Amsterdams ziekenfonds op zijspoor' I 0 S S I DE STEM COMMENTAAR Samenwerking ontwikkelingslanden Baby met twee hoofden overleden Gratie voor Shin Beth medewerkers Polen sluit vrijlating Bujak niet uit Blanken protesteren tegen bouw township Thatcher gaat in op Russische uitnodiging Afscheidsbijeenkomst Jaap Burger Gouden buit lag onder straattegel Betico Croes in Maastricht aangekomen Ontsnapping uit Scheveningen Zon en maan Hoogwater T7 miling en 20 u. A fine mess. inbrandt Matrassen tango. LINGE al René de Moor - 15 u. iting Statie - 15 u. schieting. fRDSTRAAT ialR.de Jonge - 14.30 u. lisschieting. ialR.de Jonge - 18.30u. misgaai bolling. ST Smlckel - 20 u. braderie- 1ing. Blommaert - 14.30 u. eting. NGE alerle Esprit - expositie: <en uit de vaste collectie en ieric Bootz. Maa. t/m zon. 10-18 u. (dinsdag gesloten) 27 sept.) 3EDE wee Duiven, Slijkstraat Werk van Suzanne de Zwart jarel), Joost Heeren (panora- s) en Piet Meeuse (foto's), ip. dag. 9-19 u. zo. gesl. (tot wg.) LST itreekmuseum - Haventjes iet land van Hulst. Geop. dag. lalve zond. 14-17 u. (tot 7 it.). )afé De Ster - Olieverfschil- ijen en aquarellen van Roger Kerf. Geop. dag. 11-22 u. (tot sept.). ANNA TER MUIDEN foormallg Gemeentehuls - omertentoonstelling, grafiek, ilpturen en fotografie van 6 hstenaars. Geop. vrij. 17.30-20 fa. en zo. 14-17 u. (tot 31 3)- JANSTEEN ïpeelgoedmuseum - Bake- en gebruiksvoorwerpen. Ge vrij. en zo. 13-17 u. en na af- aak. (tot 1 sept.). RNEUZEN Museum, Burg. Gellstr. - Fo- entoonstelling door rayon eland. Geop. ma. 13-17 u. di. n vrij. 9.30-12 en 13-17 u. za. 10-12 u. (tot 28 aug.). KatelIJne, vrouwengezond- Idscentrum - Expositie 'De nst van het moederschap', lop. woe. 9-11.30 u. en vrij. .30-16 u. (tot 15 sept). EENDIJKE Streekmuseum - Kerkenex- isitie; textiel en kerkelijke ge- uiksvoorwerpen. Geop. ma. vrij. 10-12 en 13-17 u. za. en 14-17 u. (tot 30 sept.) ENT Museum voor Schone Kun- - Werk van Frans Mase- el. Geop. di. t/m zo. 10-18 u. >t 15 sept.). 4TWERPEN Jordaenshuis, Reyndersstr. Eindejaarswerken uit de cademie'. Geop. dag. 10-17 u. Dt 1 sept.) r. NIKLAAS Stedelijk museum - Tekenin- sn van Walter Vaes. Geop. dag. 1-17 u., za. 9-12 en 14-17 u., in. 10-13 en 15-18 u. (tot 7 ipt.). Gesprek over zaak- Dost HILVERSUM (ANP) - Minister Korthals Altes wil binnenkort met onder anderen zijn West- duitse collega Hans Engelhard praten over de affaire-Dost. De Arnhemmer Harm Dost werd donderdag door de rechtbank in Düsseldorf wegens drugshandel (hasj) tot tien jaar cel veroordeeld. Met Engelhard en zijn collega in het Westduitse Noordrijn-Westfalen wil Korthals Altes over deze zaak een indringend gesprek voeren. Hij heeït dit gezegd voor de AVRO-radio. BOEDAPEST (DPA) - Onge veer de helft van de mensen die aan longkanker sterven, overlijdt aan 'meeroken'. Dit lieeft de Britse arts Sir Ri chard Doll verklaard op het 14e internationale kankercon- ::res in Boedapest. Alleen al in Groot-Brittannië sterven naar zijn mening jaarlijks 1.500 I mensen aan 'passief roken'. Doll baseerde zijn uitspraak I op tien onderzoeken naar meeroken die in Griekenland, Groot-Brittannië, Hongkong, Japan en de Verenigde Staten I zijn uitgevoerd. In tabaksrook heeft men I circa 3.800 chemische stoffen I kunnen identificeren, aldus de Britse arts. Van 50 daarvan is bij proefdieren vastgesteld dat zij kankerverwekkend zijn. Enkele van die chemische stoffen blijken veel sterker in I de zogeheten secundaire stro- I ming van het roken van tabak voor te komen dan in de pri- I maire stroming. De sinds donderdag in de I Hongaarse hoofdstad congres- serende specialisten praten I verder over het vroegtijdig I herkennen van de biologische, biochemische en moleculaire kenmerken van tumoren. Aan de bijeenkomst doen 8.000 des kundigen uit 82 landen mee. UTRECHT (ANP) - De Zie kenfondsraad zal donderdag waarschijnlijk besluiten tot een aantal bestuurlijke aan wijzingen aan het Amster damse ziekenfonds ZAO, I waarmee het fonds in feite on- der curatele komt te staan. Het omstreden bestuur van I het ziekenfonds wordt boven- I dien, als de Ziekenfondsraad I donderdag met de voorstellen I daartoe akkoord gaat, op een I zijspoor gerangeerd. Dat heeft I de Ziekenfondsraad bekend gemaakt. Het ZAO zal voorlopig I iedere maand over zijn finan- I ciêle en bedrijfsmatige reilen I zeilen moeten rapporteren Ijhj de in januari aangestelde I interim-manager Marselis, zo I Wijkt uit de voorstellen aan de raad. De Ziekenfondsraad zelf I zal ieder kwartaal controleren I of het ZAO niet teveel geld I uitgeeft. Korthals Altes wees er op dat ook de Duitse rechterlijke macht onafhankelijk is. De Duitse minister kan derhalve niet zorgen voor een lager vonnis. „Ik kan hem alleen vragen wanneer het te zijner tijd om een gratieverzoek gaat, om daar medewerking aan te verlenen". Korthals Altes toonde zich geschokt over de hoogte van het vonnis. Vorig jaar is beslo ten om tussen Duitsland en Nederland ook de grenscon troles af te schaffen maar dat heeft tot nevenresultaat dat je natuurlijk bij de criminali teitsbestrijding dan tot een nauwere samenwerking moet overgaan, hetgeen wij ook willen, aldus de minister. Maar samenwerking is pas mogelijk als je over een aantal zaken gelijk denkt. Hier blijkt een wereld van verschil te be staan tussen de Nederlandse en Duitse rechtspraak, zei de minister van justitie. „We moeten die drugshan del niet vergoelijken. Het is geen sociaal werk", aldus de minister. „Het blijft natuurlijk wel een misdrijf maar wij hebben ons in Nederland voorgenomen duidelijke schei ding aan te brengen tussen hard- en softdrugs". Maar aan het vonnis is niets te veranderen. „Op de Duitse justitie kan ik geen invloed uitoefenen". President Corazon Aquino is voor een vierdaagse reis naar Indonesië en Singapore in Indonesië aangekomen. Het is haar eerste buitenlandse reis sinds zij in februari van dit jaar het presidentschap aanvaardde. - foto ap _L COTABATO (AP) - De leider van een van de mohammedaanse guerrillagroe pen in het zuiden van de Filippijnen die al jaren strijden voor volledige onafhan kelijkheid van de regering in Manila, heeft zich bereid verklaard met politieke autonomie genoegen te nemen. Nur Misuari, de leider van het Moro Nationaal Bevrijdingsfront, zal een van de komende dagen onderhandelingen voeren met Agapito Aquino, de zwager van president Corazon Aquino. De veranderde houding van de mos limleider zou het gevolg zijn van het be sluit van de staatsrechtelijke commissie in Manila om in haar nieuwe ontwerp- grondwet autonomie voor de moslims vast te leggen. De vroegere president Marcos heeft de moslims diverse malen autonomie toegezegd in ruil voor beëin diging van de guerrillastrijd, maar is zijn beloften nooit echt nagekomen. De mos lims maken 15 procent van de bevolking uit. PRETORIA (KNA) - De zwarte secretaris van de bis schoppenconferentie van Zui delijk Afrika, pater Smanga- liso Mkhatshwa, is de afgelo pen week zwaar gemarteld. Dit deelde zuster Cecilia Smit, Mkhatshwa's secretaresse, mee nadat ze hem in de gevan genis had bezocht. In het kader van de nood toestand werd hij in juni opge pakt. Mkhatshwa, die in de Herculesgevangenis in Preto ria wordt vastgehouden, werd afgelopen woensdag op een hem onbekende plaats ver hoord. Tijdens het verhoor, dat 24 uur duurde, moest hij onafgebroken staan. Geblind doekt werd hij door in totaal vijf agenten verhoord, aldus zuster Smit. „Zijn voeten waren gezwol len. Hij kon nog slechts met een stok lopen. De agenten hadden ook 'andere dingen' gedaan, waarover hij tegen over mij niet wilde praten," aldus zuster Smit. „Hij heeft mij met klem gevraagd een bezoek van zijn advocaat te regelen." Mkhatshwa's advocaat, Brian Currin, verklaarde dat hij Mkhatshwa dinsdag nog had bezocht en dat diens ge zondheid toen niets te wensen overliet. Aartsbisschop Denis Hur ley, voorzitter van de bis schoppenconferentie, heeft met afschuw op het bericht over de marteling gereageerd. Mgr. Hurley verklaarde zich tot het uiterste voor de vrijla ting van pater Mkhatshwa te zullen inzetten. De bisschoppen hebben reeds enkele malen de rege ring om de redenen van de hechtenis gevraagd en daarbij aangedrongen op onmiddel lijke vrijlating van hun secre taris. De 44-jarige Mkhatshwa was van 1977 tot 1983 geban- ned, zonder dat hem ooit de re den hiervoor is medegedeeld. Op 30 oktober 1983 werd hij in het Zuidafrikaanse thuisland Ciskei gearresteerd, wederom zonder opgave van redenen. Hij werd ervan beschuldigd aangezet te hebben tot terreur. De rechtbank van Transkei sprak hem echter op 9 maart 1984 vrij. Mkhatshwa geldt als een uitgesproken tegenstander van het racistische apart heidsregime. De bisschoppenconferentie heeft het Hooggerechtshof te Pretoria verzocht leden van de Zuidafrikaanse politie te ver bieden pater Mkhatshwa te mishandelen en-of te marte len. Verder wordt het Hof toe stemming gevraagd om Mkhatshwa door zijn eigen arts te laten onderzoeken. Inmiddels heeft de officier van justitie bekend gemaakt dat een overheidsarts en de privé-arts toestemming heb ben gekregen pater Mkhatshwa te onderzoeken. Advocaat Currin sprak als zijn verwachting uit dat beide artsen bereid zullen zijn ten gunste van Mkhatshwa te ge tuigen, aldus Currin. Mensenrechtengroepen schatten het aantal personen die na het uitroepen van de noodtoestand zonder opgave van redenen werden opgepakt, op ruim 13.000. De regering heeft kortgeleden de namen van 8.400 bekend gemaakt. JEDDAH (RTR) - President Mohammad Zia-ul-Haq van Pakistan heeft in een vraagge sprek gezegd dat oppositielei der Benazir Bhutto haast heeft om de macht over te ne men, maar dat er geen plan nen bestaan om de voor 1990 op het programma staande verkiezingen naar voren te halen. •j aa^ai '01<3nj do khjuba 'fed ALS DE schermutselingen in Oost-Suriname - schietpartijen tus- i het 'lungle-commando' van Ronnie Brunswijk, alias de Robin tod van de bosnegers, en militairen van het geregelde Suri- hamde leger - beoordeeld zouden moeten aan de hand van de fêfsonen en de duisterse setting van het oerwoud, zou bijna nie mand geloven met een echt conflict en echt probleem te maken 6 hebben. De gebeurtenissen zouden afgedaan worden als de 'oveelste tragische én komische operette in een achterlijke hoek k. j w'9"86" Latijnsamerikaans land. Hoewel de feiten uit Suriname op dit moment niet erg doorzich- 'II l||l '9 tot de buitenwereld komen, kan toch met stelligheid worden 'angenomen dat het land dramatische dagen beleeft, «oor legerleider Desi Bouterse, die de zaken de laatste maan- i|K_ len in de goede richting leek te gaan sturen, komt de 'opstand' 'H mr» -V lan de bosnegers op een erg ongelegen moment. Hij leek kost- - 'are tijd te hebben gekregen om samen met de oude politici de we tijden van schaarste te gaan overleven. Tegelijkertijd werd "Suriname gewerkt aan een nieuwe grondwet, die misschien land weer op de weg van de democratie had kunnen bren- De rebellie in Oost-Suriname trekt een streep door de plannen de legerleider. In plaats van rustig te kunnen werken aan ver wering van de geruïneerde economie, moet hij een rebellie «erslaan die een hoge prijs zal vragen in geld en mensen. Bouterse ziet zich geconfronteerd met twee gevaren. Zou suc- 5'tegen de rebellen in Oost-Surina lang uitblijven, dan zou de ik!r(feldheid in leger, de backbone van het bewind in Paramari- l||| Ijji] "L kunnen toenemen. Uiteindelijk resultaat: Bouterse exit. Als het voorts zo zou zijn, dat de 'opstand' in Oost-Suriname voornaamste kracht ontleent aan de ontevredenheid van de IW ?;Sne9ergemeenschap - die Bouterse felle verwijten heeft ge- IW aal^ over cultuele verwaarlozing en uitbuiting - dan zou het °0rbeeld van de bosnegers aanstekelijk kunnen werken op an- ,i„re teleurgestelde cultuele entiteiten. Resultaat op termijn op- "euw- Bouterse exit. «ver is het allemaal nog niet, maar in kleine gemeenschappen ™s de Surinaamse, kunnen ogenschijnlijk onbeduidende ont weiingen zo'n vaart en uitstraling krijgen, dat zij onbeheers- dooii>i- 44<*l ül öiuuuuu"er-a-w,. vaan cm unou am ly i\i ijy^i i, vjmi z-ij whuwigoio' puei 't 'siqoai ja"® worden. De wat paniekerige reactie van Bouterse op de laat- uit u3ou0s fc 'uboi u 9ebeurtenissen wijst daar een beetje op. iu y v ,/jfl i japuo z 'aqonop 'i :3uissoiv .Mevrouw Bhutto, de leider van de Pakistaanse Volkspar tij (PPP), wil macht en heeft haast om president of premier te worden", verklaarde Zia te genover het Engelstalige dag blad Arab News in Saudi- Arabië. „Maar ze zal niet sla gen omdat de regering er op staat dat zij zich aan de regels van het politieke spel zal hou den, inclusief de algemene verkiezingen in 1990", zo voegde hij er aan toe. Zia keerde zaterdag in Pakistan terug na deelname aan de jaarlijkse islamistische pel grimstocht naar Mekka en Medina in Saudi-Arabië. Zia zei dat er geen vooruit zicht is op vervroeging van de verkiezingen en waarschuwde dat mensen die aanzetten tot wijdverbreide onlusten en vernietiging van politiek eigendom zullen worden ge straft. Maar ondanks de golf van politieke onrust die de af gelopen tien dagen in Pakistan aan tientallen mensen het le ven heeft gekost, ziet de presi dent geen reden opnieuw de staat van beleg af te kondigen. Volgens de Pakistaanse pre sident is de jongste onrust het werk van een kleine minder heid van saboteurs, met steun van verscheidene buiten landse mogendheden. Welke landen dat zijn wilde hij niet zeggen, maar wel sprak Zia de verwachting uit dat de onlus ten binnen drie weken tot het verleden zullen behoren. Volgens Zia heeft Bhutto na het opheffen van de staat van beleg en de daarmee gepaard gaande staat van vrijheid ge zocht naar een gelegenheid om de situatie uit te buiten. Hij sprak zijn steun uit voor de door premier Muhammed Khan Junejo getroffen maat regelen om de politieke pro testen in te dammen. Volgens Zia wordt de omvang van de onlusten in het buitenland overdreven en beperken deze zich nu tot de provincie Sind. Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT - Morgen wordt de strafzaak tegen ir. Van Zon (67) voortgezet. Een zaak die vastgekit zit aan die van zijn compagnon Masson. Maar door de nieuwe ontwik kelingen in de ABP-affaire krijgen beide processen een nationaal belang. Door de nieuwe ontwikke lingen is het duidelijk dat in de ABP-affaire de halve va derlandse bouwwereld in de verdachtenbank zit. Niet al leen grote aannemers, maar ook een onbekend aantal amb tenaren, waar ook gezeten, die of gerommeld en zich bevoor deeld hebben, of hun ogen dichtknepen, of uit laksheid of onkunde geen wezenlijke con trole uitoefenden. Het lijkt langzamerhand of in de bouw alles mogelijk (geweest) is. Be halve dan een muurtje metse len zonder gemeentelijke ver gunning, of een raam vernieu wen. Overigens hoeven de Maas trichtse rechters zich daar niet over uit te spreken. Hen wacht eerst de taaie klus-Van Zon. Drie jaar geleden werd Ne derland opgeschrikt door wat nu de ABP-affaire is. Er ge beurden tegelijkertijd twee dingen: top-ambtenaren van het ABP in Heerlen stuurden een zwartboek naar enkele (linkse) Kamerleden. Dat ging over het partijtje ping-pong met het Weena-complex in Rotterdam. Op een en dezelfde dag verkocht het Philips Pen sioenfonds het aan makelaar Hemmes, die aan de AMRO en de bank aan het ABP. Voor 55 miljoen. Kort tevoren had het ABP Weena nog voor 49,5 miljoen kunnen kopen, Maar Masson weigerde. Waarom? Hemmes - inmiddels veroordeeld - moest van zijn grote schuld aan de AMRO af, suggereerde het zwartboek. Tweede onthulling: de Bra bantse bouwer en exploitant van tennishallen A. Poot be weerde dat hij opgelicht was door een zekere Van Zon. In het kort: Poot leende voor zijn ambitieuze hallenplan geld van het ABP. Hij moest echter voor zijn eerste complex be- middelingskosten betalen aan Van Zon. Die had inderdaad advies gegeven. Maar bij elke vol gende hal moest Poot opnieuw grote bedragen overmaken naar België. Zonder dat Van Zon ook maar iets uitgevoerd had. Dat weigerde hij, het ABP trok zich terug, Poot ging failliet en het ABP heeft nu enkele tennishallen (nu rac ketsportcentra geheten) in eigendom. De zaak was - let wel: ruim drie jaar geleden - aan het rol len. En rolt nog steeds door. Tientallen strafbare feiten, merkwaardigheden en raad sels kwam de Maastrichtse justitie op het spoor. Arresta ties volgden. Masson en Van Zon bleken brievenbusmaat schappijen op het kanaalei land Jersey te hebben. Masson kreeg overboekingen uit Duitsland en Zwitserland. Hoe de financiën van de twee hoofdverdachten precies in elkaar staken, wordt de ko mende dagen misschien wat duidelijker. Want het proces tegen van Zon werd onderbro ken omdat de rechtbank de of ficiële verhoren die op Jersey afgenomen zijn, nog niet had. Die stukken zijn nu bestu deerd. Maar kunnen we blijven spreken van de twee hoofd verdachten? Albert Perdaen, compagnon van Van Zon, zei in juni als getuige voor de Maastrichtse rechtbank dat zij maar kleine mannekes waren. Tevreden met drie, vier pro cent van een miljoenenzwen- del. Er zouden grote grijpers zijn. Hetzelfde beweert Willem Meijer, die van oud-minister Gruijters nog immer tien mil joen wil hebben, omdat die hem een chanteur noemde. „De zaak is veel en veel groter dan tot nu toe is gebleken" meende Meijer. „Masson en Van Zon zijn nog maar kleine jongens. De werkelijke kop stukken zitten achter de schermen. Er zijn zelfs sporen die naar de mafia leiden." CAIRO (UPI) - Vertegenwoordigers van landen in ontwikkeling hebben zaterdag een vergadering van zes dagen in Cairo afge sloten met een oproep tot groter economische samenwerking on der de leden van de Groep van 77. De Groep van 77 is vernoemd naar het aantal ontwikkelingslanden dat voor het eerst bijeen kwam om de economische problemen van de Derde Wereld te bespreken. In de gemeenschappelijke verklaring stond dat spe ciale aandacht verdiende te worden gegegen aan de door droogte getroffen gebieden in Afrika, waaraan alle mogelijke hulp moest worden verleend. De leden spraken hun bezorgdheid uit over de kritieke economische situatie in Afrika en kwamen overeen met vereende krachten de betrokken landen te hulp te komen. CARACAS (RTR) - De baby met twee hoofden, die vier maan den geleden werd geboren in Venezuela, is zaterdag overleden aan complicaties na een week van ademhalingsstoornis. Artsen deelden mee dat het kind, dat bij zijn doop twee namen had ge kregen, overleed in een ziekenhuis ten zuidoosten van Caracas, waar het op 28 april door middel van de keizersnede was verlost. De baby had ook twee magen, twee ruggegraten en drie longen, maar was verder normaal. Op 1 juli onderging het kind een ge slaagde hernia-operatie in Caracas, maar de dokters betwijfel den toen of het op de duur levensvatbaar zou zijn. JERUZALEM (RTR/DPA) - De Israëlische president, Chaim Herzog, heeft zeven medewerkers van de Israëlische geheime dienst gratie verleend voor hun aandeel in de zaak van twee Pa lestijnse buskapers die in 1984 na hun arrestatie werden gedood. In een verklaring zei Herzog dat zijn besluit was ingegeven door veiligheidsoverwegingen. Ook achtte hij de gratieverlening no dig om geen onderscheid te maken tussen de rangen binnen de Shin Beth, de Israëlische veiligheidsdienst. Herzog verleende in juni al gratie aan het vroegere hoofd van de Shin Beth, Avra- ham Shalom, en drie van zijn medewerkers. WARSCHAU (DPA) - In het kader van de jongste reeks amnes tieverleningen kan mogelijk ook de op 31 mei gearresteerde Poolse oppositieleider Zbigniew Bujak worden vrijgelaten. Dit blijkt uit de woorden van de Poolse minister van justitie, Lech Domeracki, die in de regeringskrant Rzeczpospolita verzekerde dat Bujak net zoveel kans maakt op invrijheidstelling als de on langs vrijgelaten dissidenten Bogdan Lis en Adam Michnik. Voorwaarde daarbij is echter, aldus de minister, dat er goede vooruitzichten bestaan dat Bujak zich actief voor het land gaat inzetten en niet weer de wetten overtreedt. HENNOPS RIVER (RTR) - Honderden boze Zuidafrikaanse blanken hebben zaterdag in het schilderachtige dorp Hennops River geprotesteerd tegen het voornemen van de regering om in hun omgeving een grote zwartenstad te bouwen. De stad, die als pendant van Soweto 'Norweto' zou worden genoemd, zou komen op een paar kilometer ten noorden van Johannesburg, de com merciële hoofdstad van Zuid-Afrika, en plaatsbieden aan 250.000 zwarte Zuidafrikanen. Vele blanken ter plaatse zijn furieus over de plannen omdat, zeggen zij, het landschap zal worden ver knoeid, de prijzen van de huizen zullen worden gedrukt en de misdaad zal toenemen. LONDEN (UPI) - De Britse premier Margaret Thatcher heeft de uitnodiging van Sovjetleider Michail Gorbatsjov om een bezoek aan Moskou te brengen, aangenomen. In een brief aan de Russi sche leider heeft Thatcher voorgesteld het bezoek ergens vol gend jaar te laten plaatsvinden, zo hebben functionarissen za terdag bekendgemaakt. Thatcher zou de eerste Britse premier zijn die een werkbezoek aan Moskou brengt sinds dat van Ha rold Wilson in 1975. WASSENAAR (ANP) - In de Nederlands Hervormde Kerk in zijn woonplaats Wassenaar is zaterdag een afscheidsbijeen komst gehouden voor de dinsdag op 81-jarige leeftijd overleden PvdA-politicus Jaap Burger. Een groot aantal belangstellenden was daarbij aanwezig. Onder hen bevonden zich minister-presi dent Lubbers en minister Van Dijk (binnenlandse zaken), PvdA- partijvoorzitter Max van den Berg en tal van PvdA-kamerle- den, onder wie kamervoorzitter Dolman en de nieuwe PvdA- fractievoorzitter Wim Kok. Veel leden en oud-leden van de Raad van State woonden deze herdenkingsdienst bij. ROTTERDAM (ANP) - Onder een trottoirtegel in de Rotter damse wijk Zevenkamp heeft de politie een grote hoeveelheid gouden kettingen gevonden die eerder deze maand bij een juwe lier waren gestolen. De vondst werd gedaan op aanwijzing van één van de vier verdachten, die in verband met de diefstal zijn aangehouden. Het overige deel van de buit, met een totale waarde van 100.000 gulden, werd in de woning van één van de verdachten gevonden. MAASTRICHT (ANP) - De Arubaanse politicus Betico Croes is in het Academisch Ziekenhuis van Maastricht aangekomen. De patiënt, die al meer dan acht maanden in coma verkeert, werd opgewacht door zijn behandelend geneesheer dr. F. Vreeling, verbonden aan de afdeling Neurologie. Op uitdrukkelijk verzoek van de familieleden van Croes worden door het Academisch Zie kenhuis in Maastricht geen verdere mededelingen gedaan. HILVERSUM (ANP) - Minister Korthals Altes vindt dat het on derzoek naar de ontsnapping uit de Scheveningse gevangenis de onderste steen naar boven moet brengen. Justitie zal zich geen beperkingen opleggen bij het doorlichten van het gevangeniswe zen, zelfs als dat het inschakelen van de rijksrecherche betekent. Korthals Altes heeft dit gezegd voor de AVRO-radio. Vandaag begint hij alle gegevens te verzamelen 'want dit kan natuurlijk niet meer gebeuren'. VANDAAG/ Zon op: 06.39. Zon onder; 20.42. Maan op: 22 34. maan on der 13.29 MORGEN/ Zon op: 06.41Zon onder: 20.40 Maan op: 22.51 maan onder: 14.45. VANDAAG/ Bath: 07.50-20.04, Hansweert: 07.26-19.38. Terneuzen 06.50-19.04 Vlissingen: 06.29-18.44. Wemeldinge 08.00-20.09 MOR GEN/ Bath 08.28-20.43. Hansweerl: 08.03-20.17. Terneuzen 07.30- 19.45. Vlissingen: 07,09-19.24. Wemeldinge: 08.34-20.44

de Stem | 1986 | | pagina 3