Zuiddorpe in ban van omnium Achtste triathlon gaat 4het bos in' Miranda de Jonge is goed op dreef 24 DAGEN HALF GELD Duizenc KLEINE 1 Debat ke wellicht DERDE BRAAKMAN-TRIATHLON VOOR KAPELLENAAR Parkoers Zuiddorpe Pech voor Camiel de Rooy De Visser winnaar in Huij bergen 24 DAGEN Grieteloop Terneuzen Belgische viskotter vergaan: drie doden PROFRENNERS OP DRIE FRONTEN IN DE SLAG Rassprinter Best vertegenwoordigd Op zijn kop Beentjes gestrekt Problemen Uitslagen MAANDAG 25 AUGUSTUS 1986 Uitslagen Organisatie omnium Zuiddorpe DE STEM „de 4in1 krant" HUIS DIEREN 126ste jaargang Kante NIJPELS HEEFT HET Merijntje Bert Oosterbosch, één van de trekpleisters in het pro fomnium te Zuiddorpe. - foto de stem/johan van gurp Van onze sportmedewerker ZUIDDORPE - Voor de echte wielerliefhebbers heeft de supportersclub De Zwaluw uit Zuiddorpe een prima programma in petto. Niet minder dan drie keer komen in het 750 jaar be staande dorp de prots aan de start. Beroepsrenners van naam, die woensdag 27 augustus vanaf 19.00 uur gaan strijden om de Grote Prijs AZV. „Ik ben blij dat we voor ons omnium, dat we overi gens voor de derde keer ver rijden, zo'n goed rennersveld aan de start kunnen bren gen. Dat we daarmee goed hopen te scoren bij het pu bliek, mag duidelijk zijn. We houden deze ontmoeting op een tijdstip waarop veel renners in Amerika zitten. En dat is uiteraard een enorme concurrent," aldus mede-organsiator en comi té-voorzitter Harry de Mul. Ondanks de concurrentie hebben de Zuiddorpse orga nisatoren, weliswaar via een goede bemiddeling van» Jan Raas, een prima rennersveld aan de start. In deze groep de rassprinter Jean-Paul van Poppel. Deze Skala- Skil-spurter won eerder al twee etappes in de Giro en dat houdt in dat hij bijzon der rap is op de laatste me ters. Anders, en zeker in Ita lië, laat je dan geen heel pe loton achter je. De nestor van deze formatie, Henny Kuiper, is eveneens van de partij. Het best vertegenwoor digd is de Kwantum-ploeg van Jan Raas. De geel-roden komen met Gerrit Solleveld, rode truiwinnaar in de Ronde van Frankrijk, Mark Dierickx, Jelle Nijdam, Ad Wijnands, Jacques Hane- graaf en Cees Priem, win naar van de Grote Prijs CPC. Bert Oosterbosch en de nationale kampioen op de weg Jos Lammerting verte genwoordigen de Panaso nic's. De Belgische rappe man Frank Hoste, etappe winnaar in de Grande Bou clé en rijdend voor de for matie van Fagor, komt eveneens aan de start. Jan Siemons en Jan van Wijk strijden voor PDM, Patrick Cocquit voor Hita chi en Jan Jonkers samen met Heddy Nieuwdorp voor Transvemij/Van Schilt. Met het noemen van de namen van de Kruiniger Sylvester Aarts en Etienne de Wilde zijn de 18 renners genoemd die Zuiddorpe op zijn kop moeten zetten. De Mul: „In de tijdrit verwacht ik een prima gevecht tussen de specialisten op dit gebied, Jelle Nijdam en Bert Oos terbosch. In de afvalkoers tip ik een finale tussen Hoste en Van Poppel. Wie het be sluitende criterium zal win nen, is voor mij een open vraag." Dat er tijdens het om nium, dat wordt verreden in het teken van Zuiddorpe 750 jaar, meer te doen is in het Boekweitdorp, valt op te maken uit de forse tent die is opgetrokken. Tijdens en na de koers kunnen hier de beentjes gestrekt worden op muziek van een orkest. „We gaan er een sportieve, gezel lige en dolle boel van ma ken," aldus De Mul. Jan Louisse duldt geen concurrentie Door Fred Rabout HOEK - Voor de start van de kwart triathlon in De Braakman was Jan Louisse, op dit mo ment ongetwijfeld de sterkste triatleet in Zee land, enigszins bevreesd voor Adri Flipse. Nog nooit eerder immers had hij met de Westkapel- lenaar geduelleerd. Een vrees die ongegrond leek, want Louisse won zoals hij wilde. Hij kroop als eerste uit het Braakman-water na de 950 meter zwemmen. Dit vóór Gentenaar Werner Uytterhagen. Posities die tijdens het tweede onderdeel, de 45 kilo meter fietsen, ongewijzigd bleven. Wel met dien ver stande dat Louisse de kloof tot 1 minuut en 40 seconden had uitgebouwd, alvorens hij zijn 'gympies' aantrok voor de 10,5 kilometer lopen. Tijdens dit slotonderdeel kon de 23-jarige Gentenaar wel wat seconden winst boeken, maar een be dreiging voor de Kapellenaar vormde hij nooit. Ruim daar achter kwam pas-Adri Flipse om op de derde plaats beslag te leggen, vóór de nummer twee van vorig jaar, de Maas trichtenaar Ludo van der Put. Louisse is dus gereed voor het nationale kampioenschap over veertien dagen in de Noord-Bevelandse polders. Daar zal de concurrentie on getwijfeld wat groter zijn. Hij heeft echter de komende we ken vakantie om zich optimaal voor te bereiden. Dat hij nog steeds progressie vertoont, bleek zaterdag toen hij onder toch matige omstandigheden ruim zeven minuten onder zijn eigen parkoersrecord dook. Vorig jaar was zijn winnende tijd immers 2.19.39. Nu meldde hij zich af na 2.12.20. Toch bekende hij met name de eerste tien fietskilometers problemen gehad te hebben. „De overschakeling was enorm zwaar. Het duurde wel tien kilometer voor ik daar overheen was." Van Zeeuws- Vlaamse zijde wisten Jan van de Linde en Hans Cornelis zich in de top-tien te werken. De Oostburger, die vrij constant de onderdelen afwerkte, ein digde als negende, net voor Cornelis, die amper een week geleden nog een gehele triath lon meepikte in Almere. Het is echter bekend dat de Groede- naar niet terugschrikt voor een inspanning meer of min der. Een enorme sprong kon worden opgetekend voor Ron Abuijs. De Middelburger die net zo zwemt als een paling op het droge, kwam in 53e stelling uit het water. Toen de eindaf rekening werd gemaakat, ver scheen zijn naam als zeven tiende op papier. Kort voor hem Koos Oggel op een vijf tiende plaats. Ook hij pakte op het slotonderdeel nog een aar dig pak concurrenten. Bij de dames zegevierde Jeanette Leunis. De Terneuzense moest vorig jaar Hannie de Jaeger voor laten gaan. Nu waren die rollen net omgekeerd. Ook zij vestigde een nieuw parkoers record met 2.39.32. De Jaeger had vorig jaar 2.46.04 nodig. Op de achtste triathlon ging de zege naar Ronnie Babijn bij de heren en Ingrid van Assche bij de dames. Van onze sportmedewerker ZUIDDORPE - Het parkoers waarop de achttien profren ners in Zuiddorpe strijden, heeft start en finish op het Dorpsplein. Vanaf het Dorps plein wordt het traject langs de Europastraat en Hoofdweg Zuid gevolgd. Een rondje van 1700 meter, dat in eerste in stantie dienst doet als af te leggen afstand voor de tijdrit. Deze race tegen de klok begint om 19.00 uur. Direct hierna vertrekken de renners voor een afvalkoers. Negen rondjes waarin telkens de laatste twee renners uit de koers worden genomen. Het sluitstuk vormt de rit in lijn met een limiet van één uur. Na deze drie onderdelen, zal omstreeks 20.45 uur bekend zijn welke renner na de win naars van de voorgaande edi ties - Jacques Hanegraaf in 1984 en Adri van der Poel in 1985 - op de erelijst bijgeschre ven kan worden. Dames: 1. Jeanet Leunis, Ter- neuzen 2.39.32; 2. Hannie de Jaeger, Goes 2.47.05; 3. Koos van Rooyen, Biggekerke 2.59.04; 4. Betsie Stroo, Biggekerke 2.59.48; 5. Jolanda de Rijcke, Terneuzen 3.05.07. Heren: 1. Jan Louisse, Kapelle 2.12.20; 2. Werner Uytterhagen, Gent 2.13.36; 3. Adri Flipse, Westkapelle 2.16.57; 4. Ludo van der Put, Maastricht 2.18.59; 5. John Vreecke, Vlissingen 2.21.29; 6. Kees Nooyens, Vlissingen 2.22.03; 7. Wim van Haperen, Etten- Leur 2.22.26; 8. Sjaak de Kok, Le- wedorp 2.22,38; 9. Jan van de Linde, Oostburg 2.23.14; 10. Hans Corne- lissen, Groede 2.23.48; 11. Jan de Jonge, Terneuzen 2.26.01; 12. Pa trick Rottier, Clinge 2.26.52; 13. T. Verhaege, Westkapelle 2.27.22; 14. C. Roose, Goes 2.28.18; 15. Koos Og gel, Kapelle 2.32.44; 16. Marco van de Menten, IJzendijke 2.33.50; 17. Ron Abuys, Middelburg 2.34.00; 18. Adri van Noorden, Kapelle 2.34.38; 19. J. de Jaeger, Goes 2.35.24; 20. Wilco van de Brink, Herreveld 2.35.46; 21. Mark Groosman, Hoek 2.35.49; 22. H. Spruyt, Vlissingen 2.36.04; 23. Charles Jacobs, Purme- rend 2.36.15; 24. C. Sallet, Hoek 2.36.31; 25. Pierre van Damme, Koewacht 2.37.13. Recreanten he ren: 1. Ronie Babijn, Terneuzen 0.52.41; 2. Reggy Vercarre, Kamp Zedelhem 0.59.20; 3. Mare Kolijn, Terneuzen 1.02.15; 4. ex aequo het peloton met 28 man. Dames: 1. In grid van Assche, Terneuzen; 2. Ka rin Karmelk, Terneuzen; 3. Sabina Hertog, Zuidzande; 4. Anita Feleus, Hoek; 5. Natasja Hertog, Zuidzan de. Winnaar Jan Louise begint als eerste aan het fietsen. - foto wim kooyman Van onze atletiekmedewerker HOEK - De achtste triathlon in De Braakman zaterdag liep vol ledig in de soep. Fons Warrens was onder meer één van de slachtoffers, maar zeker niet hij alleen. Na het fietsen kwam de Sluiskillenaar als één van de eersten aan, maar tijdens het lopen dwaalde hij helemaal af. „Ik kwam op een gegeven moment op de grote weg terecht. Ik wist dat ik daar niet moest zijn, dus heb ik er maar een training van gemaakt," vatte hij de zaak laconiek op. Van onze atletiekmedewerker HOEK - Pech voor Camiel de Rooy tijdens de Braakman- triathlon. De Terneuzense gymleraar kwam tijdens het fietsen te vallen bij het op draaien van het fietspaadje aan de Paulinakaai. Gelukkig bleef alles beperkt tot schaafwerk. Wel gaf hij de bekende pijp aan Maarten. De reden van dit alles was het feit dat één van de pijlen van kleur was veranderd. De deelnemers moesten tijdens het lopen groene pijlen volgen, maar die bleken wit geworden te zijn. Volgens de een was de zaak overgeschilderd, een an der hield het erop dat door de regenval de groene pijl die over een al eerder bestaande witte was geschilderd, was weggespoeld. „Een vervelende zaak," aldus Gerard Vermeu len, voorziter van de commis sie triathlon van de Stichting Sportevenementen Zeeuwsch- Vlaanderen. „Het moet tien minuten voor de start gebeurd zijn, want vanmorgen hebben we de zaak nog gecontroleerd. Toen we het merkten is er iemand bij die pijl gaan staan, maar toen was het kalf helaas al verdronken." Het resultaat van dit alles was dat veel deel nemers in plaats van drie kilo meter lopen er tien of meer op hadden zitten. De jury nam het wijze besluit om bij de he ren, althans alles na de derde plaats, ex aequo te klasseren. „De eerste drie hebben we aan de hand van de controles on derweg kunnen klasseren," al dus Ronald Roeland, vice- voorziter van de organisatie. Een organisatie waaraan wel meer schoonheidsfoutjes kleefden en waar te weinig mankracht wellicht aan ten grondslag lag. WILFRIED DE KRIJGER uit Biervliet reed in Wondelgem naar een zevende plaats in een amateurkoers met 55 deelne mers. KAREI. VAN GOETHEM uit Kloosterzande reikte naar een vijfde stek in Zaffelare. Terneu- zenaar HANS MOENS werd er achtste. Hier kwamen 21 ama teurs hun opwachting maken. CYR1EL HOEFNAGELS uit Clinge was de eerste Zeeuws- Vlaming in het Belgische De Klinge. Hij werd er zesde. WIM DE WAAL eindigde er als veer tiende. FRANK GOMMERS werd zestiende en NIEK DE TAEYE zeventiende. Dit alles in een veld van 39 renners. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent behaalde een fraaie vierde plaats in een junioren- koers in Waasmunster, waar 43 renners hun rugnummer kwa men afhalen. ROLF MOBACH reed bij de nieuwelingen in Oost-Eeklo naar een verdienstelijke tweede plaats in een veld van 47 deelnemers. FRANK VERBIEST eindigde in Beveren op de twintigste plaats. Hier kwamen 35 renners aan de start. PATRICK VAN HULLE uit Sas van Gent boekte bij de WAOD zijn zesde seizoenzege. Dat ge beurde in Lokeren, waar CAR LOS BOERMAN als vijfde ein digde en 67 renners de inschrij vingstafel passeerden. HUIJBERGEN - Het was Ja nus de Visser uit Goes van de Franse 'Vermunt'-ploeg die in Huijbergen de overwinning pakte en de zegepalm mee naar het Zeeuwse mocht ne- Janus de Visser, die ooit eens Brabants kampioen was bij de nieuwelingen, rijdt dit jaar na een onderbreking van tien jaar weer in de rijen van de KNWU. Eerder dit seizoen won hij in Kortgene na ver rassend Ruud Zijlmans ge klopt te hebben. Drie ronden voor het einde sloeg hij samen met Corné Tak een gaatje dat door het peleton niet gedicht kon worden. Ver volgens was het voor de rappe De Visser niet moeilijk om vanuit tweede positie Tak te kloppen. Uitslagen wielerronde Huijbergen Amateurs: 1. J. de Visser Goes 90 km in 2.06.18, 2. C. Tak Oud-Gastel, 3. R Sien- ders Zevenbergen op 12 seconden, 4. H. Oomen Etten-Leur, 5. R v.d. Steen Et- ten-Leur, 6. E. Weiten Moergestel, 7. N. v.d. Klundert Hoogerheide, 8. K. Hop mans Hoogerheide, 9. R Brouwers Tete- ringen, 10. J. de Crom Hoogerheide, 11. P. Haast Rijsbergen, 12. K. Jonkers Oud- Gastel, 13. K. Raats Nispen, 14. R v. Hooijdonk Roosendaal, 15. A. Franken Roosendaal, 16. R Bril Ossendrecht, 17. H. Musters Dinteloord, 18. A. v. Loon St.- Willebrord, 19. D. Uijl Poortvliet, 20. N. Hage St.-Maartensdijk. Junioren: 1. J. Melsen Roosendaal 60 km in 1.23.06,2. J. v. Ginneken Etten-Leur, 3. A. Tak Oud-Gastel, 4. J. Kruithoff Al- blasserdam, 5. R. Tak Oudenbosch, 6. L. Peelen Elden, 7. M. v. Steen Dongen, 8. P. Giessen Rotterdam, 9. K. Kools Ouden bosch, 10. H. Bakker Rijswijk, 11. J. v. Steen Fijnaart, 12. C. Voogt Breda, 13. R v. Wesenbeek Heerle, 14. J. v.d. Boom Roosendaal, 15. L. Koster Den Haag, 16. A. Kraan Gouda, 17. L. Dolman Dor drecht, 18. P. Monteban Lekkerkerk, 19. E. Donders Babyloniënbroek, 20. R Ver speel Schijndel. Nieuwelingen: 1. G. Hommes Delft 40 km in 58.04,2. R Westerbeek Prinsenbeek op 3 seconden, 3. A. de Ridder Arnemuiden op 37 seconden, 4. R. v. Duuren Rozen burg, 5. R Kroon Oud-Gastel, 6. T. v. Ge stel Bladel, 7. R v. Kappel Made, 8. P. v. Raff en Berkel en Rodenrijs, 9. M. de Wolf Rotterdam, 10. R Jeltema Roosen daal, 11. P. Kroonen Raamsdonksveer, 12. R. Sestig Oosterhout, 13. P. de Bruijn An- del, 14. R Ammersdörffer Raamsdonks veer, 15. E. v.d. Meer Oud-Gastel, 16. R Tolhoek Yerseke, 17. J. de Winter Hoo gerheide, 18. A. v.d. Logt Klundert, 19. J. Broos Bosschenhoofd, 20. H. Meijer Vlaardingen. Uitslagen wielerronde Zevenbergen Amateurs: 1. J. Hogervorst (Pijnacker) 95 km in 2.14.40, 2. J. de Vries (Etten- Leur), 3. R Sienders (Zevenbergen), 4. T. Akkermans (Zevenbergen), 5. J. van der Toorn (Zevenbergen), 6. A. van der Steen (Bruinisse), 7. P. Kleine (Kerkenveld), 8. A. Overbeke (Dordrecht), 9. T. Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 10. P. Hofland (Roosendaal), 11. E. van Eden (Dor drecht), 12. K. Jonkers (Oud-Gastel), 13. H. Bogers (Fijnaart), 14. N. Toussaint (Naaldwijk), 15. A. Hogervorst (Pijnac ker), 16. G. Hulst (Berkel), 17. B. Veld kamp (Den Haag), 18. J. Sintnicolaas (Dordrecht), 19. A. Polvorosa (Roosen daal), 20. J. Sienders (Zwijndrecht). Junioren: 1. Y. Louter (Rhoon) 60 km in I.27.03, 2. R van Loon (Zevenbergen), 3. H. Hartman (Gorinchem), 4. L. Overgaag ('s Gravenzande), 5. E. van Zoelen (Cu- lemborg), 6. P. Monteban (Lekkerkerk), 7. M. Sjoutes (Oostvoorne), 8. M. de Bak ker (Abbenbroek), 9. A. Kraan (Gouda), 10. J. Kruythoff (Alblasserdam), 11. M. Maton (Oisterwijk), 12. A. Roks (Breda), 13. S. Graafmans (Dongen), 14. C. Wou ters (Zevenbergen), 15. G. Tillema (Helle- voetsluis), 16. D. de Jongh (Raamsdonks veer), 17. P. Steyger (Delft), 18. R Tak (Oudenbosch), 19. H. Bakker (Rijswijk), 20. R. den Raden (Dussen). Nieuwelingen: 1. D. Overgaag ('s Gra venzande) 38 km in 57.08,2. H. Neüs (Bre da), 3. R. Sestig (Oosterhout), 4. M. van de Wolf (Rotterdam), 5. G. Bus (Hellevoet- sluis), 6. R van Kappel (Made), 7. P. de Bruyn (Andel), 8. M. Halma (Sleeuwijk), 9. P. van Raffen (Berkel en Roderijs), 10. J. Hermes (Liempde), 11. P. Kroonen (Raamsdonksveer), 12. P. Steyger (Delft), 13. R. Hofland (Capelle aan de IJssel), 14. W. Jansen (Oss), 15. R. Krijgsman (Bleis wij k), 16. J. van Zoelen (Culemborg), 17. P. Diepstraten (Papendrecht), 18. L. Key- zers (Baarle-Nassau), 19. M. van de Beemd (Schijf), 20. K. Scheer (Ouden hoorn). Uitslagen wielerronde De Heen Amateurs: 1. Willem-Jan van Loenhout (Nieuw-Vossemeer), 2. R Brouwers (Te- teringen), 3. C. Tak (Oud Gastel), 4. A. Kools (Sint-Willebrord), 5. A. Zijlmans (Oud Gastel), 6. J. de Crom (Hoogerhei de), 7. KL Van Goethem (Kloosterzande), 8. N. van de Klundert (Hoogerheide), 9. Polak, 10. Van Zanten, 11. P. van de Klundert (Hoogerheide), 12. Smits (Zun- dert), 13. De Visser, 14. N. Hage (Sint Maartensdijk), 15. J. Verschuren (Raamsdonksveer). Van onze paardesportmedewerker LEWEDORP - De 14-jarige MAVO-scholiere Miranda de Jongtl uit Breskens sloeg tijdens het concours hippique voor paarden dat de landelijke rijvereniging en ponyclub De Weelruiters J Lewedorp hield, weer ongenadig toe. De talentvolle amazog van De Zwinruiters zegevierde met grote overmacht in de lij] klasse springen. Zij reed als enige een foutloos parkoers. Club genote Inge Quist met Wagner nam één balkje mee en kwamq een verdienstelijke tweede stek terecht. Nancy de Roo met Kommaar Zuid-Beveland; 3. Jan Noord met Vedette, Noord-Beveland. j springen: 1. Pieter Geertse Uschi, Gouwe Reyers; 2. H. Wieringa met Uleva, Weelruiti 3. Francisca Bakker met WeniJ Zuid-Beveland. M-springen: 1. randa de Jonge met Norano, Z» ruiters; 2. Inge Quist met Wagt Zwinruiters; 3. Inda de Braai i Talmoet, Zuid-Beveland. Z-spr. gen: 1. Lenet Sandee met Thyfv Noord-Beveland; 2. Simon denE ter met Bergerac, Ridderkerk. 1 gressief springen L-klas: 1. 1 Wieringa met Uleva, Weelruik 2. Izak van Yzeren met Telstai Weelruiters. M-klas: 1. Inge Qui met Wagner, Zwinruiters; 2. randa de Jonge met Norano, Zwi ruiters; 3. Piet Huige met Waldi Weelruiters. Jachtspringen Z-Ü 1. Simon den Exter met Bergei Ridderkerk; 2. Lenet Sandee i Thyfoon, Noord-Beveland Dat Miranda de Jonge mo menteel in topvorm steekt bleek ook tijdens de dressuur- wedstrijden. In de Ll-klasse behaalde ze 126 punten en dat was goed voor het oranjelint. Ook het progressief spring- parkoers leverde voor haar weinig problemen op. Dat zij zich hier goed in thuis voelt bewees zij door een tweede plaats te pakken in de M- klasse op dit onderdeel. In de Z2-dressuurklasse toonde Marina de Fouw met Ticardo van Walcheren aan niet voor niets Zeeuws kam pioene te zijn geworden. Zij schreef ook het concours van De Weelruiters in deze catego rie op haar naam. Knap tweede werd Linda Goense met Sianetty van De Weelrui ters. Zowel in de klassen M als Z springen geen barrages. Wel had parkoersbouwster Lies- beth Kodde - één van de drie parkoersbouwsters die Neder land rijk is - een goed par koers uitgezet. Het graanstop- pelveld was door de regenval 's morgens echter flink door weekt geraakt, hetgeen een waar modderballet en minder goede springresultaten ople verde. Later op de dag werden de prestaties beter, maar het parkoersterrein werd com pleet stuk gereden. Afdelingsdressuur viertallen: 1. Walcheren, Arnemuiden; 2. Gouwe Reyers, Serooskerke. Zl-dressuur: 1. Marleen van Doeselaar met Pe gasus, Zwinruiters; 2. Adrie Rui- saard met Target, Zuid-Beveland. Z2-dresuur: 1. Marina de Fouw met Ticardo, Walcheren; 2. Linda Goense met Sianetty, Weelruiters. B-dressuur ring 3:1. Hans Nooyen met Raman, Vroonruiters; 2. Bram Francke met Zeus, Oranjezon; 3. Joke Nijsse met Arminda, Zuid- Beveland. Ring 4: 1. Mark Mahu met Elfe, Honteruiters; 2. Edith Jo- siasse met Aranka, Walcheren; 3. Donny Morel met Atlete, Zwinrui ters. Ll-dressuur ring 5: 1. Leo nard Kuzee met Afreus, Zuid-Be veland; 2. Marian Jumelet met To- ran, Bru; 3. Chantal aan de Wiel met Toscaan, Honteruiters. Ring 6: 1. Miranda de Jonge met Norano, Zwinruiters; 2. Simone Stahlie met Retonia, Noord-Beveland; 3. Annet Baas met Waldola, Walcheren. L2- dressuur 7: 1. Marijke Hengst met Grizzely, Vroonruiters; 2. Corien Geelhoed met Pompidou, Oranje zon; 3. Mare Broodman met Victo ry, Zwinruiters. Ring 8: 1. Peter Klaasse met Winnetou, Walche ren; 2. Carola van Rijswijk met Upatria, Paardebloem; 3. Maatje Reinierse met Ulaan, Gouwe Reyers. M2-dresuurr: 1. Nicoline Vos met Tramenta, Oranjezon; 2. Suzan Malcorps met Zorosa, Zwin ruiters. Ml-dressuur: 1. Quintina de Muynck met Silvia, Burghtrui- ters; 2. Margo Verveer met Sala- zar, Bru; 3. Loes Huige met Saler no, Weelruiters. B-springen: 1. Stefan de Vetter met Efi. Hulst; 2. Van onze sportmedewerker I ZUIDDORPE - Het «m l nium voor profs, dat vooi I de derde keer in ZuidJ dorpe wordt verreden, lil weer georganiseerd door 1 de supportersclub Dt| Zwaluw. De voorzittershamer! wordt bij deze actieve I supportersclub gehan-l teerd door Harry de Mui l Het secretariaat is inl handen van Jeska Coonel en als penningmeester I fungeert Freddy del Theye. Annie van Hoeckel zorgt als vanouds voor del public relations. Als ronT de-missen treden de da-| mes Veronique de Mul e Esther Haak op. (ADVERTENTIE) Dat kan. Met zo'n :ti'tï)htEB vrijblijvend proef-op-de- som abonnement op die allemenselijk gevarieerde tvtiKRs aas 4-in-l-krant. lv.vs Vul dus snel in die bon £3$ en stuur 'm op. Dan - iigSg kleppert uw krant heel binnenkort 24 dagen lang voor half geld in de bus. BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen I naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911. koop govraosd of aan blodon Evon loten horen vla oen „Klolntje" in De Stom en hol komt in ordo immers tienduizenden Stom-lezers en uiiort*snen (oen op do drio) lozon uw advertent! omdat zij speciale belangstelling hebben voor onze Kleintjes"-rubrlok „Huisdieren" YAOENDE (AFP-DPA-UPI-RT In het noordwesten van Kante: zjjn sinds het vrijkomen van g vulkaangas afgelopen vrijdag stens 2.000 mensen omgekomen. Dit heeft minister Geoi Ngango van voorlichting voor staatsradio gemeld. President Biya heeft het gebied rond het N meer vlakbij de plaats Wum op 400 kilometer van de hoofd: Yaoundé uitgeroepen tot rami bied. Bela Van onze atletiekmedewerkei TERNEUZEN - De afdi sportieve recreatie houdt dinsdag 26 augustus J samenwerking met AV i desport de Grieteloop. Deze trimloop heeft i standen 2, 3, 4, 8 en 12 kilo® ter. Het startschot wordt gegJ ven om 19.00 uur bij het ha ventje van De Griete in Tef neuzen. Van een onzer verslaggevers BRISTOL - Op de Atlantische Oceaan, twintig mijl uit de kust van Lands End, is eind vorige week tijdens zwaar weer de Belgische viskotter 'Ingrid' uit Nieuwpoort ver gaan. Daarbij zijn drie van de vier opvarenden omgekomen. De enige overlevende werd zaterdagmiddag opgepikt na dat hij drie dagen op een vlot had rondgezworven. Hij ver klaarde dat de 'Ingrid' was ge kapseisd. Radio Lands End heeft het 'noodverkeer' uitgevaardigd. Dat betekent dat ieder schip in de buurt juriuisch Verplicht is het schip in nood te hulp te schieten. In verband met de in België geldende vangstquota was de Ingrid in het kanaal van Bristol gaan vissen. Het kleine schip (21 meter) was daartoe helemaal niet toegerust. Het beschikte ook niet over radio apparatuur. Daarom kon het, toen het in nood raakte, daar van geen radiografische mel ding maken. Tot nu toe is het schip niet gevonden, en zijn de stoffe lijke resten van de drie be manningsleden niet geborgen. Van onze Haagse r DEN HAAG - De kans is groot dal van een lokatie voor opslag van i nieuwe minister van Milieubehee Kamer aangedrongen, omdat hij voor te bereiden. Het debat, aanvankelijk geagendeerd voor volgende I week donderdag, zou gaan c over het besluit van zijn voor ganger Winsemius het radio actief afval van laboratoria, r ziekenhuizen en de bestaande en eventueel nieuwe kerncen trales voor een periode van vijftig honderd jaar in Bors- sele op te slaan. Alleen Bors- sele en Moerdijk waren nog over als vestigingsplaatsen yoór deze afvalberging, nadat in opdracht van Winsemius de commissie-Geertsema een voorlopige selectie had ge maakt. N ij pels moet de eerste week na het reces, de zomervakantie van het parlement, voor ver- Ambtenaren kunnen niet nog korter werken

de Stem | 1986 | | pagina 14