■schaduwt •cedes Hoek kraakt Philippine Nieuwdorp en Roda JC delen punten NAC geeft punt prijs aan DS '79 Patrick Piessens zegeviert in beide reeksen vaterpolo avië BOOG EN DE WIT SUCCESVOL IN JEUGDGROEPEN 't Polderken wint Zilveren Bierpul Terneuzense Boys is goed op schot DE STEM5>UCrjU, WIK pakt Zeeuwse titel Meestertitel voor sterke Frans Borm AGINA SPORT S Vee nationale ecords ogelslingeren HAAN DAG 25 AUGUSTUS 1986 T8 PAGINA SPORT 6 VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL ieleman stopt s competitie leider Nevobo SPORT IN 'T KORT Een wonderlijk goed ïevelige Niirburgring e zege uit de moderne voortrollende veld af. Op laatste moment zagen zjj enkele vlaggen. Weaver zijn wagen langs de trage •gangers te sturen. Stuck, lange Dürkheimer, had der en meer geluk. Hij op zijn fabriekscollega s, die links voor hem reed. Ms ik mijn stoel rechts luto had gehad, was ik ni geweest", verzekerde :k na afloop. Hij vloog over wagen van Mass heen :heerde de leidende Merce- van Thackwell. Een ide van dik een miljoei len was het gevolg voor de tse coureur, die bij de her- •t aan de kant bleef. Thac- dl, met Pescarolo, won he volg, met slechts 18 van de wagens nog aan de start de verrassend snelle Sau- -Mercedes. Stuck en zijn tse co-piloot Bell behieldei eerste plaats in de wereldti- itrijd. ag: 1. Pescarolo/Thackwell (Fra/ Mercedes 121 ronden, 550 kilometer iur 42 minuten en 2 seconden, 2. Bal- iedzwiedz (Ita/Wdl) Porsche op J en, 3. De Villota/Velez (Spa) Por- 4. Lassig/Ballabio (Wdl/Mon) Por-, op 6 ronden, 5. Mallock/Duez (Gbr Rover, 6. Payne/Lechner (Gbr/Oos) ïardt Ford. WK-stand: 1. Stud 1) en Bell (Gbr) 70 punten, 3. War- (Gbr) 54, 4. Larrauri (Arg) en [Spa) 46,6. Cheever (Vst) 41. antrekkelijke aspecten i zo enerverend aan de Is in de spetterende fi schap tussen Joegosla EGOSLA VIË - ITALIË 12-11 na vil lengingen (1-2,0-2,4-2,2-1,2-2, -1). Doelpunten: Joegoslavi:e: Lusic ikvalin 2, Milanovic 2, Vasovic 3, Vi ic; Italië: Missagi, Campagna 5, Fio o 3, Ferretti, Tempestini. idstand: 1. Joegoslavië, 2. Italië, /jet-Unie, 4. Verenigde Staten, inje, 6. West-Duitsland, 7. Cuba, inkrijk, 9. Hongarije, 10. Australië, izilië, 12. Griekenland, 13. Canada, 1' derland, 15. Israël. PELDOORN (ANP) - Bij na anale wedstrijden in Apel oorn zijn zaterdag de Neder >ndse records kogelslingere ij de senioren en juniore ïrbeterd. 4,70 meter. De Apeldoorne wam daarmee precies tweei eenhalve meter verder da p 12 mei van dit jaar, toenti Apeldoorn 62,20 meter haal Van onze sportmedewerker j%EL - In het vriendschappe- jljke voetbal heeft Hoek de pylippine-forniatie gekraakt, get klopte de mannen uit het „osseldorp, afgelopen week j0g prima op dreef tegen Lo eren, met 7-1. gOEK-PHILIPPINE 7-1 - In «t treffen speelde de over- van de gebroeders Jan en peter Hamelink van Hoek jaar Philippine een rol. Hoek ,-as geladen en wilde zich la- jn gelden. Daarbij had het «luk dat Philippine-doelman pladdet geen beste dag had. Verder was Peter Hamelink van de partij. Voor Hoek stoorden voor de pauze Niek van den Houten en Martin (juattaart. Uit een strafschop, verzilverd door Corijn, kwam Philippine na de thee terug tot 2-1, maar daarna liepen de za terdagtweedeklassers weg via doelpunten van Jan de Block, Niek van den Houten, A-ju- nior Meyer, Van Vugt en Quattaart. KOEWACHT-KAPELLE 0-2 - Koewacht lijkt wat van slag. Het trad aan zonder doelman Van Gremberghe. Eric Traas verving hem, maar een echt excuus voor de nederlaag was dit niet, Kapelle kwam voor de thee op voorsprong door Van Zweeden. Na de hervatting bepaalde De Waay de eind stand op 0-2. KLOETINGF-AZVV 1-1 - Kloetinge gaf in dit treffen de toon aan. Het had in de eerste 45 minuten pech dat het schot van Koole via de lat terugket ste, maar kwam na de pauze toch op voorsprong via een voorzet van dezelfde speler. Dit aangeven werd door Koopman in een doelpunt om gezet. Een onfortuinlijke bal behandeling van Kloetinge- verdediger Joop Zoetewey be tekende kort daarna 1-1. AZW bleef daarna via uit vallen op de winst loeren, maar het offensief ingestelde Kloetinge, met de van Vogel waarde overkomen spits Ro nald Bun in de gelederen, gaf geen cadeautjes meer weg. Zelf scoorde het eveneens niet meer, zodat het 1-1 bleef. HW'24-LUCHTBAL BOYS 3- 0 - De Hulstenaren namen voor de pauze een 2-0-voor- sprong via doelpunten van Theo Warrens en Angelo Ver- braeken. Laatstgenoemde spe ler bracht na de thee 3-0 op het scorebord. Een unieke kans - strafschop - om nog verder van de Antwerpse formatie weg te lopen, kreeg Jos van der Walle. Hij liet deze echter onbenut. W RHOON-TERNEUZENSE BOYS 1-0 - De negentigste1 minuut werd voor de Terneu- zenaren fataal. Tot dan toe hadden de teams hun verdedi gende instelling gestalte gege ven door doelpuntloos te blij ven. Het vele middenveldspel leverde uiteindelijk de thuis club, via aanvoeder Andy Curry, de zege op. Terneu- zense Boys 2 verloor van Rhoon 2 met 5-0. SEROOSKERKE-TERNEU- ZEN 5-1 - Terneuzen is in Se- rooskerke goed de oren gewas sen. Tot de pauze ging het nog gelijk op. In deze periode scoorde Marcel de Nijs 1-0 en kwam Terneuzen via een eigen goal van Serooskerke op 1-1. Na de hervatting zorgde Allaert (2x), Adriaansen en Leendertse voor 5-1. SLUIS-SCHOONDIJKE 0-1 - De goal die Lucas de Smit voor zijn ploeg scoorde, bleek vol doende voor de winst. De for matie van coach Wim Jansen won daardoor deze derby. Frans Borm winnaar ECl-toernooi Door Ronald Jansen SAS VAN GENT - Frans Borm is winnaar ge worden van de internationale meestergroep in iet ECI-schaaktoernooi. Hij had een vol punt voorsprong op zijn naaste concurrenten Car ta, Berg en Borkowski. In de internationale jongensgroep won de Zwitser Boog. Martin Martens werd gedeeld vierde en Mare de Waal gedeeld tiende. Een goede prestatie, daar ze respectievelijk als zeventiende en twintigste waren geplaatst. Patricia de Wit won in de meisjesgroep, op een half punt gevolgd door Masjenka Dubbeldam. In de laatste ronde werd nog volop strijd geleverd. Helmut Cardon kwam in zijn partij te- de Belg Deleyn minder uit de opening. De Belg voerde toen een aantal zetten uit, die duidelijk te traag wa ren. Cardon profiteerde daar van en een aantal zetten later stond Cardon beter. „Ik heb toen de kansen van mijn te genstander onderschat," aldus Deleyn Er kwam een grote af ruil, waarin Cardon een stuk won tegen twee pionnen ach terstand. Toen Deleyn beide pionnen verloor, doordat hij een schaak met de loper over bet hoofd zag, gaf hij op. Car- had na deze partij nog op een meesterresultaat, maar dan moest hij winnen van de sterke Deen Berg. Deze partij kan zonder meer eén van de beste partijen van dit toernooi worden genoemd. Cardon vocht voor wat hij waard was om toch nog een meesterresultaat te bereiken. Dit lukte vrij aardig, want Cardon bracht Berg in flinke problemen. De toren en dame Berg stonden tegelijker- aangevallen. Het leek I Berg één van deze stuk ken moest opgeven. Berg redde zich uit de situatie door schaak met het paard. Vervolgens was alles gedwon- voor Helmut Cardon. Zijn koning werd door paard en dame vastgezet. Vervolgens offerde Berg het paard, om daarna met eeuwig schaak de Partij in remise te laten eindi- Helmut Cardon kwam hierdoor een half puntje te kort voor een internationaal meesterresultaat. Peter van Noort (De lan) kwam bij de heren to :n afstand van 65,32 mete et was de derde maal an Noort het record dit jai herper stelde. Op 5 ju racht het in Lisse op 63j ïeter, waarna op 2 augustu Amsterdam een afstan an 64,20 meter volgde. Frank van der Dool (AV'34 racht het juniorenrecor» ,P Anpldoomi ,0e partij van De Waal tegen Bijzonder de Fin Lako was een heel bij- oudere partij. De met wit 'Pelende De Waal offerde een 'tuk om op die wijze een A- Pion te laten promoveren. Dit lukte. De A-pion promoveerde 'n wit had nu twee dames op het bord staan. De Fin speelde Jtthter verder tot hilariteit van omstanders. Die verstom- 'en toen de Fin nog twee lo- "irs offerde. De witte koning 'am nu zonder piondekking staan Lako kon toen met uwig schaak toch nog re- eisters: (vlnr) Marijke Ze' èssel en Jos Compaan. - foto* ["wee-zonder stuurman: 1. Sovjet-W 'w»» iiuvviai i uiiciiuv) u.-w." 6.44.52, 3. Oost-Duitsland 6.44.™ Sroot-Brittannië 6.46.41, 5. Brafl .54.59,6. J oegosla vië 7.00.34. kiff: 1. Peter-Michael Kolbe >.54.90,2. Pertti Parppinen (Fin) 6.5W rassili Jakoetsja (Sov) 7.00.13, 4. labermann (Odl) 7.01.80, 5. Freo^ 3ul) 7.17.13. 'wee-met-stuurman: 1. Groot-BriWj ië (Holmes, Redgrave) 6.51.66, 2. .52.90, 3. Oost-Duitsland 6.54.58, 4. W nenië 6.56.95, 5. Sovjet-Unie 7.02.M irazilië 7.08.23. -a 'ie r-zonder-stuurman: 1. Verentë Itaten (Swinford, Lyons, Riley, Pj; eth) 6.03.53, 2. West-Duitsland 6.06.^ ?ost-Duitsland 6.06.25, 4. Canada 6.W, Italië 6.08.43, 6. Tsjechoslov/a^ .08.80. Van onze volley ba Imedeioerker GRAVENPOLDER - Hans Ieleman, de competitieleider jan het Zeeuwse district van 'e Nevobo, legt aan het eind 'an het nieuwe seizoen zijn •aak neer. Dieleman is dan vijf jaar mise bereiken. Martens is kennelijk met wit veel sterker, want op nieuw stelde Martens zijn stukken dusdanig op dat de met zwart spelende Oosten rijke Ivancsics volledig werd opgesloten. De Oostenrijker kon alleen lijdzaam toekijken hoe Martens zijn stukken in gereedheid bracht om aan te vallen. Toen de Oostenrijker dacht dat hij een pion met zijn loper kon nemen, sloeg Mar tens genadeloos toe. Hij sloeg drie pionnen van het bord. Daar ook zijn loper dreigde te sneuvelen, gaf de Oostenrijker de partij op. Masjenka Dubbeldam leek het in het begin moeilijk te hebben tegen de Britse Hallet. Ze kwam een kwaliteit achter, maar kon gedurende de partij twee pionnen terugwinnen. Vanuit een betere stelling won ze tenslotte ook de kwaliteit terug. Daar ze nog steeds twee pionnen meer had, kon Mas jenka Dubbeldam de winst grijpen. Het was niet vol doende voor de toernooiover- winning, daar Patricia de Wit eveneens tot winst kwam in haar partij tegen de Belgische Sprooten. Patricia de Wit werd terecht winnares van dit toernooi. Ter afsluiting van dit schaakfestijn was er nog een open snelschaaktoernooi. Dit werd gewonnen door de Pool Borkowski. Beste Nederlander was Kees Nieuwelink uit Sluiskil, die een verdienste lijke vijfde plaats bereikte. Uitslagen internationale meestergroep: Borkowski- Van de Bourry 1-0, Borm-To- noli 14-14Cardon-Deleyn 1-0, Drimer-Berg 0-1, Riemersma- Pirisi 0-1. Eindstand: 1. Borm, Nederland 6(4 punt; 2. Cardon, Nederland; Berg, Denemar ken; Borkowski, Polen, allen 5(4 punt. Jeugdgroep: Edel- man-Boog (4 -Vt, Fogarasi- Hansen (4 - (4Wians-Typek 0- 1, Grosar-Morris (4-14, Mar- tens-Ivancsics 1-0, De Waal- Lako (4-(4, Bern-Harovelo 1- 0, Bain-Durao (4-14, Kaser- Bottema 14-14, Van Wonterg- hem-Van Vooren 14-14, Van Damme-Gilbert 0-1. Eind stand: 1. Boog, Zwitserland 7 punten; 2. Typek, Polen 6143. Hansen, Denemarken 6; 4. Martens, Nederland en Ede- lamn, USA 514 punt; 10. De Waal, Nederland 414 punt. Meisjesgroep: Motwani-Von Herman 0-1, Hallet-Dubbel- dam 0-1; De Wit-Sprooten 1-0, Quinn-Fruteau 14-14, Powell- Van Vooren 1-0. Eindstand: 1. De Wit, Nederland 8 punten; 2. Dubbeldam, Nederland 714; 3. Fruteau, Frankrijk 614 punt. V.l.n.r. Nick Dubbeldam, Masjenka Dubbeldam, Mare de Waal, Marnix Martens, Helmut Cardon en Gert van Rij. - FOTO WIM KOOYMAN wee-zonder-stuurman: l. Sovjet-- rr_ - Joeri en Nikolai Pimenov) 6.42.37,'5»Petltieleider gewees ,Uo°r mijn overige volleybal- 'ctiviteiten, zoals onder an- J*e trainer-coach van Mytilis drukke werkzaamheden, uauermann iuuij i.uiou, o. Nt besloten dat dit mijn V-06-50' 6- vasisii toatste seizoen wordt", aldus «ans Dieleman gistermiddag. De competitieleider had in "e' verleden al enkele malen assistentie gevraagd, maar ,°°t dergelijke functies is er net Zeeuwse volleybalwe- ['dje weinig of geen belang- uB.au. „a gl °°k het stoppen van iubbei-vier: sovjet-Unie ,ans Dieleman zal ongetwij Cimakin, Ivanov en Kortko) 5.4'-*V feu weer veel problemen voor Qniakin, Ivanov en Kortko) 5.47.^'Bfgij Polen 5.49.51, 3. Canada 5.50.52, §!iL ,ri hoslowakije 5.53.12, 5. Nederland u" Nevobo Opleveren. Diele- nan van den Erembeemt, Ronald man j „'4.^4. ijn, Henk-Jan Zwolle, Nico Srto1 1S inmiddels gestopt als 1.53.62,6. Italië5.56.76. i™er. maar richt zich nu vol- ichten: 1 Australië (Galloway, "iij :«Ug 0D zün fnalr alc trainer- looper, McKay, Doyle, Tomkins, Pfj "J" JaaK als trainer- krans) 5.33.54. 2. Sovjet-unie 5.37-Sj, i, cn bi] de dames van Myti- 'erenigde Staten 5.38.20, 4 Italië WjJF1" Oost-Duitsland 5.41.47, 6. West-D1»" and 5.43.38. tiet Bij deze vereniging gaat van Hooydonk uit Mid- JUrg de eerste herenselectie "der zijn hoede nemen. Van onze sportmedewerker NIEUWDORP - Het C-team van Roda JC dat op bezoek was in Nieuwdorp, bleef tegen de club met die naam op 1-1 steken. Een uitstekend resultaat van de zatedagderdeklasser. Het Zeeuwse team bewees tegen de Limburgers klaar te zijn voor de competi tie. Roda JC had weliswaar een technisch overwicht, maar de Zeeuwen compenseerden dit met een grote werklust. In het pit tige en voor het publiek aantrekkelijke duel bleef de thuisclub ook in de slotfase - toen Roda JC het tempo wat verhoogde - overeind. Een pluspunt voor de mannen van Lery van de Velde in conditioneel opzicht. Nieuwdorp kwam goed uit de startblokken. Aan de andere kant keerde Maarten Pleijte een inzet van Pol Janssen met de vuist. Deze 16-jarige B-junior, zeer bedrijvig en dan ook veel aan de bal, nam na een half uur met een fraaie kopbal de ope ningstreffer voor zijn rekening, 0-1. Nieuwdorp sloeg echter nog voor de rust terug. Een fraaie combinatie tussen Bram Schrier en Ronald de Jonge werd door De Jonge effectvol afgerond: 1-1. Na de hervatting was bij Nieuwdorp de middenvelder Ron de Vos vervangen door Jaap de Jager, terwijl Marcel Otte als linksachter plaats had moeten maken voor Rinie de Vos. Vooral laatstgenoemde wissel was een duidelijke versterking. Nadat Rinie de Vos bij een inzet van Raymond Smeets de bal van de doellijn had gewerkt, diende Nieuwdorp van repliek met enkele felle tegenstoten. De goed sluitende defensie van Nieuwdorp met Gerie Baas en Fred Vermue als uitblinkers gaf weinig kansen weg. Bovendien toonde Maarten Pleijte zich een goede sluitpost. Ook toen Roda JC in de slotfase flink pressie uitoefende hield men bij Nieuw dorp het hoofd koel en daarmee de balans verdiend in even wicht. Van onze sportmedewerker GOES - WIK uit Zierikzee is Zeeuws kampioen zomer avond- en bedrijfsvoetbal ge worden. Op het SSV-complex in Goes mocht bet zodoende de beker uit handen van afde lingsbestuurder Dick Mooy in ontvangst nemen. Achter de titelwinnaar ein digde de formatie van PZEM uit Vlissingen op de tweede plaats, vóór Bossel Boys uit het rayon Goes, Blauw Wit uit Middelburg en Philippine. Het rayon Terneuzen werd zoals De Mooy meldde: „Node ge mist." Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het zaalvoet balteam van 't Polderken is winnaar geworden van de Zil veren Bierpul. Een bokaal die het bemachtigde door in de fi nale De Post met 6-0 te ver slaan. Deze ruime zege had al les te maken met de gunstige loting die 't Polderken bij het begin van het toernooi had. Immers, organisator Jan de Wolf had vier Bunga Melatti- spelers uitgenodigd en deze vier werden 'verloot' over de teams. Alleen gastclub De Post deed niet mee bij deze loting, 't Polderken kreeg zodoende twee man, Jac de Beer en An- dré van der Ley, als verster king. Hoe groot die verster king was, werd duidelijk in het verloop. In de serie werden de mannen uit Westdorpe eer ste om vervolgens in de kruis finales Bliek Terneuzen met 2- 0 terug te wijzen. In de andere kruisfinale won De Post van Buitenlust. Laatstgenoemd team had eveneens twee 'top pers', Bouman en Riedijk, ge loot. Zoals gemeld won 't Pol derken de finale door drie gave treffers van Jac de Beer en twee rake trappen van Van der Ley. Deze werd overigens eveneens topscorer van het toernooi met negen treffers. In totaal schoten de teams 92 keer raak. En dat is veel te noemen. Achter de finalisten ein digde Bliek Terneuzen als der de, vóór Buitenkist, 't Kel dertje, OAZ, Yugo (ingevallen voor Cok), De Maayer, Bliek Breda en Bogaard. De arbti- rale leiding was in handen van de scheidsrechters Jannis van de Voorde, Johnny Meeusen en Wim Boeye. Als grensrech ters fungeerden de gebroeders Van Es. Van onze sportmedewerker AXEL - In het vriendschappe lijk voetbal was Terneuzense Boys tegen en in Biervliet goed op schot. Het scoorde zes keer, maar het moest wei vier keer capituleren. IJzendijke kwam tegen Terneuzen op nieuw niet tot scoren. Bres- kens-Hoek eindigde in een 3- 3-puntendeling. BIERVLIET-TERNEUZENSE BOYS 4-6 - Voor het publiek een leuke partij. Voor de trai ners echter een duel om te la chen en te huilen. Want waren deze keer de aanvallers op dreef, de verdedigingen bleken zo lek als de bekende zeef. Bruky zette de thuisclub op voorsprong, waarna Jacky Scheele via een regelrechte hattrick voor de 1-3-ruststand zorgde. De Blaey zette 1-4 op het scorebord, waarna Koos Krul 2-4 liet noteren. Van de Bossche zorgde voor 2-5, Boer- jan voor 3-5, Roy Scheele voor 3-6 en Koos Krul bepaalde de eindcijfers op 4-6. IJZENDIJKE-TERNEUZEN 0-0 - De eerste helft was dui delijk voor Terneuzen. Na de pauze had IJzendijke het beste van het spel. Een gelijk spel was dan ook een goede uitslag. Voor doelpunten moest men evenals in het afgelopen weekeinde bij IJzendijke 2 zijn. Het klopte de Terneuzen- reserves met 5-2. AARDENBURG-URSEL 2-1 - De Belgen namen in de eerste helft een 0-1-voorsprong. Na de hervatting scoorden Maen- hout en Veraert voor Aarden burg. „Gezien het spelbeeld een terechte overwinning," al dus een Aardenburg-woord voerder. SCHOONDIJKE-WATER- VLIET 4-2 - De gastheren na men in de tweede periode af stand, nadat de rust met een 2- 2-stand was ingegaan. In de eerste 45 minuten scoorde Jos Dieleman twee keer voor de thuisclub en Rijckaert twee keer voor de gasten. Edwin Huyben en Frank Steyaert be paalden de eindcijfers op 4-2. KIELDRECHT-STEEN 1-3 - STEEN lijkt gereed voor de competitie. In Kieldrecht kwam het tegen de plaatse lijke club voor de pauze op een 1-0-achterstand. Na de her vatting sloegen de Zeeuws- Vlamingen echter toe en be haalden tenslotte een 1-3- overwinning. Grote man in het STEEN-team was Eric Nagelkerke. Hij nam alle STEEN-treffers voor zijn re kening. Coach Peter van de Boogert liet in dit duel al zijn selectiespelers opdraven. BRESKENS-HOEK 3-3 - In dit duel bewees Hoek terug te kunnen komen na een achter stand. Breskens nam namelijk voor rust afstand met twee treffers. Het eerste doelpunt uit een strafschop verzilverd door De Jaeger en Livramento nam nummer twee voor zijn rekening. Die 2-0-stand stond al na tien minuten op het sco rebord. Hoek kwam na de her vatting knap terug. Via Niek van den Houten en Mark van Vugt werd het 2-2. Breskens kwam opnieuw op voorsprong door Willy de Jaeger. Een strafschop voor Hoek, benut door Jan de Block, betekende echter 3-3. „Een goede uitslag na een leuk duel," meldde men van Breskens-zijde. Van onze sportredactie DORDRECHT - Een koekje van eigen deeg, dat kreeg NAC gistermiddag geoffreerd door een 'messcherp' spelend DS'79. In blessuretijd zagen de Bre- danaars hun tegenstanders op gelijke hoogte komen door een doelpunt van Leen van der Weel; 1-1. Dat gebeurde precies op de manier zoals de ploeg van oefenmeester Leen Looyen vo rige week RKC in de slotfase een punt afhandig maakte. DS bleef aandringen, kreeg daar voor ook alle gelegenheid van NAC, en incasseerde op de valreep nog enig loon naar werken. „Toch zullen wij op den duur overeind blijven", stelde Looyen moedig, enkele minu ten na het laatste signaal van scheidsrechter Van Mierlo. „De eerste zeven, acht wed strijden proberen veel clubs met krachtvoetbal resultaat te behalen. Daarna ontbreekt het ze aan conditie. NAC zal altijd het eigen spel spelen, gewoon voetballen". Een luttel aantal minuten voor rust gloorde er hoop voor de geelzwarten. Een ronduit schitterend uitgevoerde aan val bracht NAC een 0-1 voor sprong. Marcel Brands zette met een sluw passje Guus van der Borgt aan de rechterkant vrij voor het doel van DS. In plaats van meteen zelf te schieten, behield Van der Borgt het overzicht en plaatste puntgaaf op het hoofd van Bannon, die daarop raak kop te. Bij dat ene Bredase doel punt zou het blijven, terwijl DS er een tegenover plaatste. „Dit kost ons woensdag tegen De Graafschap duizend toe schouwers", spraken Looyen en vice-voorzitter han van Dinther onafhankelijk van elkaar. Ze zouden weieens ge lijk kunnen krijgen. DS '79: Van Bergen; Michielsen, Matena, Bartelings, Den Bakker; Melis, Stout (46, Slagboom), Koudstaal (62. Van der Wiel), Van der Net; Van der Weel, Kulsdom. NAC: Formannoy; Van den Dungen, De Schepper, Smit, Bogers; Remie (70. Van Helmond), Van Dongen, Brands, Sweres; Bannon, Van der Borgt (83. Landsber gen). Atletiek HET EERSTE wereldkam pioenschap over 15 kilometer hardlopen op de weg voor da mes wordt volgend jaar op 21 november in Monte Carlo ge houden. Dit heeft het congres van de IAAF zondag in Stutt gart besloten. Reessink DE NEDERLANDSE ama teurwielrenner Herman Rees sink is zondag tweede gewor den in de tweede rit in de koers Götersloh-Warstein- Götersloh. In de kopgroep van vier verloor hij na 160 kilome ter de eindsprint van de West duitser Michael Schenk. Van onze motorsportmedewerker AXEL - De elfde en voorlaat ste wedstrijd in de motor crosscompetitie voor amateurs in de strijd om de RES-titel, kende zaterdagmiddag een ongekend grote belangstelling. In totaal kwamen zeventig pi loten aan de start op bet Smit- schorrecircuit en dat gegeven was al voldoende voor een bij zonder spannende strijd, niet alleen in de superklas, maar vooral ook in de 125 cc-klas, waarin Patrick Piessens uit St.-Jansteen zich twee keer de sterkste toonde. Hoewel het dringen gebla zen was om een goede uit gangspositie te kiezen achter het RES-starthek, kon niets of niemand Piessens er van weerhouden om twee keer als eerste de bocht in te duiken. In de eerste reeks van de 125 cc- klas bestookte aanvankelijk Theo Geschiere uit Seroos kerke Piessens fel, maar de leider in de tussenstand kreeg in de vierde ronde met mate- riaalpech af te rekenen en moest de strijd staken. Mare Tieleman uit Kloos- terzande was traditioneel slecht weggekomen bij de start en zette vanuit de ach terhoede een geweldige op mars in, die hem uiteindelijk nog de derde plaats opleverde. Tieleman werd in die inhaal race trouwens bijgestaan door Jacco Paauwe uit Lewedorp, die van de dertiende naar de vierde plaats kwam opgerukt. Veteraan Willem van de Berg had geen weet van wat er alle maal achter hem gebeurde en koerste comfortabel op de tweede plaats naar de ge blokte vlag. In de tweede reeks dook op nieuw de witte Yamaha van Piessens als eerste de bocht in, maar deze keer zaten alle fa vorieten meteen bij elkaar. Na Piessens kwam Wim van de Berg na de openingsronde als tweede door, op de hielen ge zeten door Paauwe, Diego Wong, Marc Tieleman en Werner Rammeloo. Van de Berg moest capituleren onder de druk van dit groepje dat onderling duellerend de aan val inzette op Piessens. Het jonge talent uit St.-Jansteen liet zich het hoofd echter niet op hol brengen en reed in zijn onopvallende maar doeltref fende rijstijl steeds tergend vier seonden voor zijn achter volgers uit. Diego Wong uit Haamstede had in de slotfase de sterkste eindsprint en pro beerde nog een laatste offen sief in te zetten, maar ook die ving Piessens knap op, waar door hij onbetwist de eindzege greep. In de superklas zegevierde Frans Lensen in beide reek sen, maar zonder zweetdrup pels ging het bepaald niet. Ex- Europees en BLB-kampioen Guido Verburgh kwam op het Axelse Smitschorrecircuit zijn eerste trainingen rijden voor de wedstrijd voor oud-kam pioenen, die binnenkort in Wachtebeke verreden wordt en liet daarbij zien nog altijd over snelheid te beschikken. Met de conditie was het uiter aard minder gesteld en daar door moest Verburgh. halver wege de wedstrijd Lensen la ten gaan. Die kreeg ook nog flinke tegenstand van Simon Francke, die in de eerste reeks zelfs nog even aan de leiding kwam door een foutje van Lensen, maar de Axelse bouwondernemer liet die mis stand niet langer dan één ronde bestaan en ging ook daarna oppermachtig aan de leiding om op de totaalzege af te gaan. Uitslag 80 cc-klas: 1. Filip Sche- pens, Waasmunster; 3. Fabian Rij- kaeri, Terneuzen; 6. Danny Ingels, Clinge; 7. Frans Herwegh, Koe wacht. 125 cc-klas: 1. Patrick Pies sens, Kapellebrug; 2. Diego Wong, Haamstede; 3. Jacco Paauwe, Le wedorp; 4. Mare Tieleman, Kloos- terzande; 6. Werner Rammeloo, Philippine; 8. Robin Ploegaert, Terneuzen; 9. Jacky de Feyter, Terneuzen; 10. Gianni de Jonghe, Sluiskil. Superklas: 1. Frans Len sen, Axel; 4. Jaap van Cadsand, Axel; 5. Martin Erasmus, Bres kens; 6. Joh an Schelleman, Axel; 7. Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 8. Hans Kolijn, Terneuzen; 9. Marco Roos, Axel; 10. Eddy Leenknecht, Axel; 11. Peter Rijk, Kloosterzan- de. Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - Het ECI- schaaktoernooi van Sas van Gent blijft altijd te boek staan als de plaats waar Frans Borm zijn internationale meerster- titel heeft bereikt. De man uit West-Brabant had al twee in ternationale meestertitels be reikt in een open toernooi. Beide titels bereikte hij tij dens de OHRA-toernooien in 1982 en 1985. Hij diende toen nog een re sultaat in een gesloten toer nooi te halen. De spelers kun nen in een gesloten toernooi alleen meedoen als ze daar voor door de bond of organisa tie worden uitgenodigd. Cor van Wijgerden, bondstrainer, stuurde toen Borm naar het ECl-toernooi. Frans Brom is vrij laat met schaken begonnen. Pas op zijn zestiende werd hij lid van de Dongense schaakvereniging. „Schaken kon ik echter al toen ik acht jaar was," vertelt Borm. „Vanaf 1978 speel ik bij De Variant in Breda en daar speel ik aan het eerste bord van het eerste team." Voorlo pig wil Frans Borm daar nog een tijdje blijven spelen. „Ik heb het bij die club best naar mijn zin," vervolgt Borm. Nu hij meester is geworden gaat hij zich de komende jaren op het schaken concentreren. „Ik wil die jaren bekijken of dat leven mij bevalt. Als dat goed gaat ga ik verder in de schaaksport," verklaarde Frans Borm de betekenis voor hem van deze titel. Met zijn werk, lesgeven aan de open universiteit van Bussum, zal hij dan waarschijnlijk stop pen. Op de vraag wat hij van het spel van Helmut Cardon vond, zei hij: „Helmut speelt een scherpe opening en heeft een degelijke stijl. Om inter nationaal meester te worden zal Helmut nog wat moeten groeien," aldus Borm.

de Stem | 1986 | | pagina 13