Wereldtitel 80cc terug in Spanje NEDERLANDER WINT TWEE MANCHES Positie Hinault niet bedreigd Müller en Van Heek op herhaling IVAN LENDL KLOPT JOHN McENROE rnipt met tblemen PAGINA SPORT 3 I MAANDAG 25 AUGUSTUS 1986 ïantorena reigt met oycot Cuba GROTE PRIJS VAN SAN MARINO JlAAF: ex-profs iwerts blijft mogen mderhandelenl terugkeren Derkckx en Cox vijfde in finale K2 SALTA (ANP) - De Nederlandse tiener Dave Strijbos wordt de jongste wereldkampioen motocross uit de geschiedenis. De 18-jarige coureur uit Oss, in 1984 in Stevensbeek als zes tienjarige ook al de jongste Grand Prix-win naar aller tijden, zit na de Grote Prijs van Ar gentinië van zondag op rozen in de wereldti telstrijd motocross in de 125cc-klasse. Goes wint bowlingtoernooi in Scheveningen Zuid-Afrika niet bij IAAF-congres Heijn toch in hoofdklasse NEDERLANDS DUO WINT GP WEST-DUITSLAND Amerikaanse positief in Coors Classic Lendl niet in Davis Cup-team T12 PAGINA SPORT 4 lingsstage. oei van al het werk is het I lificatie-toernooi voor het jpees kampioenschap jn J Door de tiende plaats bij luropese titelstrijd in Ne- and plaatste Oranje zich direct voor het EK. in garije treft de Neder- I Ise ploeg het gastland »arije, Oost-Duitsland tenrijk en Zwitserland 1 e plaatsen zijn daar te ;even. „Eén daarvan moet ons zijn, althans dat hoop zo bleef Selinger aan de -zichtige kant. lagen: Nederland - Grieken I 1-3 (15-6, 14-16, 10-15, 14-lB) et-Unie - Finland 3-0 (15-6,15.' -11), Griekenland - Finland 3-n 4. 15-6, 15-13), Nederland et-Unie 3-0 (15-12,15-6,15-13) t (stand: 1. Nederland 3-4 (7-4) 2 I et-Unie 3-4 (6-3), 3. Grieken 3-4 (6-4), 4. Finland 3-0. LJTTGART (DPA) - Cuba niet deelnemen aan de rmpische Spelen van 1983 alle onderdelen in Zuid- rea worden gehouden. Dit sft Alberto Juantorena, ympisch kampioen op de 400 800 meter van Montreal 6, zondag meegedeeld tij- is het 35e congres van de in- nationale atletiekbond iAF) in Stuttgart. Hij ver ligt in West-Duitsland de baanse minister van Sport ,Er is slechts één staat Ko-I i. Daarom kunnen de Spelen :t alleen in het zuidelijke| el plaatshebben, maar moe- 1 beide Korea's bij de orga-| :atie betrokken zijn", zei antorena, die sinds het| orjaar president van de Cu- anse atletiekbond is. Het Internationaal Olym-I sch Comité (IOC) heeft iord-Korea aangeboden om ie Olympische toernooien te| iopteren'. Dit aanbod is ech- r niet geaccepteerd. jUSANO (ANP) - Het wereld kampioenschap in de lichtste motorrace-klasse is terug in Spanje. Jorge 'Aspar' Marti- aez sloot dit weekeinde in de Grote Prijs van San Marino aan in de rij van successen van Spaanse coureurs als An gel Nieto (zes wereldtitels) en picardo Tormo (twee titels) en van de motormerken op het Iberisch schiereiland, Derbi en gultaco. Martinez werd op het circuit van Misano wereld kampioen in de 80cc, in 1984 ingevoerd als vervangende klasse van de 50cc. In die 80cc-categorie kwam Spanje nog niet tot wereldti tels. De Zwitser Stefan Dörf- ünger was de laatste twee jaar de heersende rijder in die klasse, zoals de 37-jarige cou reur ook de laatste twee we reldtitels in de 50cc (1982 en had veroverd. Martinez toonde dit seizoen echter de grote kwaliteiten van zichzelf en zijn motor, de Derbi, het merk dat door Nieto een grote faam kreeg. De 24- jarige rijder uit Alcara pakte in de acht Grote Prijzen vier keer de winst. Zaterdag werd hij in Misano tweede en die klassering was voldoende voor het wereldkampioenschap. In de laatste race van het seizoen, op het circuit van Hocken- heim, is Martinez niet meer te achterhalen. De Spanjaard, die in 1984 bij de TT van Assen de eerste Grand Prix uit zijn loopbaan won, kende aan de Adriatische kust een slechte start. Scherp sturend rukte hij op naar de tweede plaats achter de Ita liaanse veteraan Pierpaolo Bianchi. Martinez was tevre den met die klassering, die tot stand kwam na een hard ge vecht met de Nederlandse kampioen Hans Spaan. De Castricumse vechtjas werd tenslotte vierde en bezet de vijfde positie in de tussen stand van de wereldtitelstrijd. Martinez werd de derde we reldkampioen motorracen van 1986. De Amerikaan Eddie Lawson en de Venezolaan Carlos Lavado gingen hem in de 500 en 250cc voor. Lawson bevestigde zijn reputatie door in Misano met gemak te win nen. Lavado onderstreepte weer eens zijn twijfelachtige faam van duikelaar. In Joego slavië en België was hij er al hard afgegaan. In de GP van San Marino gebeurde in ge wonnen positie hetzelfde, waarna de Japanner Taira de eerste Grand Prix-zege uit zijn loopbaan kon boeken. Slechts in de 125cc, mnet de hoofdrollen voor de Italianen Cadalora en Gresini, en bij de zijspannen, de Fransman Mi chel versus Streuer/Schnie- ders, vallen over vijf weken nog de beslissingen. Boet van Duimen nam zon dag afscheid van de actieve racerij op Grand Prix-niveau. Hij werd na zijn achttiende klassering in de 500cc-race ge huldigd door vele van zijn col lega's. Van Duimen heeft sinds 1974 Grote Prijzen gereden. In '79 won hij zijn enige wed strijd uit de wereldtitelstrijd, de Grand Prix van Finland. Uitslagen: 80cc: 1. Pier-Paolo Bianchi (Ita) Seel 33.24,60 (gemiddelde snelheid 137.807 km/u), 2. Jorge Martinez (Spa) Derbi op 6,97 seconden, 3. Manuel Herreros (Spa) Derbi op 8,80, 4. Hans Spaan (Ned) Casal op 11,86, 5. Angel Nieto (Spa) Derbi op 29,93, 6. Stefan Dörflinger (Zwi) Krauser op 33,22, 7. Ian McConna- ehie (GBr) Krauser op 50,11, 8. Alessandro Barros (Bra) Autisa op 50,55, 9. Gerhard Waibel (WD1) Real op 55,43,10. Francisco Torron- tegui (Spa) Autisa op 1.12,23. Stand WK met nog één race te rij den: 1. en wereldkampioen Marti nez 94 punten, 2. Herreros 77, 3. Dörflinger 70,4. McConnachie 50,5. Spaan 47. 125cc: 1. August Auinger (Oos) MBA 97,664 kilometer in 40.08,63 (gemiddelde snelheid 145,971 km/u), 2. Luca Cadalora (Ita) Ga- relli 40.25,05, 3. Fausto Gresini (Ita) Garelli 40.40,43,4. Bruno Kneubüh- ler (Zwi) LCR 40.55,58, 5. Domenico Brigaglia (Ita) MBA 40.55,87, op één ronde: 6. Pierpaolo Bianchi (Ita) Seel, 7. Gastone Grassetti (Ita) MBA, 8. Hakan Olsson (Zwe) Sta- rol, 9. Mike Leitner (Oos) LCR- Bartol, 10. Adolf Stadler (WD1) MBA. Stand WK met nog één race te rij den: 1. Cadalora 110 punten, 2. Gre sini 99, 3. Brigaglia 75, 4. Auinger 50, 5. Ezio Gianola (Ita) 49, 6. Kneu- bühler 48. 250 cc: 1. Tadahiko Taira (Jap) Yamaha 104,640 kilometer in 41.52,63 (gemiddelde snelheid 149,924 km/u), 2. Alfonso Pons (Spa) Honda 41.54,16, 3. Dominique Sarron (Fra) Honda 41.54,42, 4. An ton Mang (WD1) Honda 41.54,81, 5. Fausto Ricci (Ita) Honda 42.00,19, 6. Martin Wimmer (WD1) Yamaha 42.05,90, 7. Jean-Michel Mattioli (Fraj Yamaha 42.06,20, 8. Virginio Ferrari (Ita) Honda 42.19,21, 9. Pierre Bolle (Zwi) Honda 42.22,69, 10. Stephane Mertens (Bel) Yamaha 42.28,77. Eindstand WK: 1. en wereldkam pioen Carlos Lavado (Ven) 114 punten, 2. Pons 108, 3. Sarron 72, 4. Mang 65, 5. Jean-Francois Balde (Fra) 63,6. Wimmer 56. 500cc: 1. Eddie Lawson (VSt) Yamaha 47.30,83 (154.161 km/u), 2. Wayne Gardner (Aus) Honda 47.40,70, 3. Randy Mamola (VSt) Yamaha 47.49,79, 4. Mike Baldwin (VSt) Yamaha 47.51,57, 5. Raymond Roche (Fra) Honda 48.08,39, 6. Christian Sarron (Fra) Yamaha 48.12,12, 7. Didier de Radigues (Bel) Honda 48.13,67, 8. Niall MacKenzie (GBr) Honda 48.21,81, 9. Ron Has- lam (GBr) 48.35,11, op een ronde: 10. Kevin Schwantz (VSt) Suzuki, 18. Boet van Duimen (Ned) Honda. Eindstand WK: 1. Lawson 139 pun ten, 2. Gardner 117, 3. Mamola 105, 4. Baldwin 78, 5. Rob McElnea (GBr) 60, 6. Sarron 58, 7. De Radi gues 42, 8. Roche 35, 9. Haslam 35, 10. Pierfrancesco Chili (Ita) en MacKenzie 11. SPORT IN 'T KORT Ravmaki ers PIET RAYMAKERS en Jog ger hebben zondag in Gij on een internationaal springcon cours gewonnen. Raymakers bleef ook in de tweede barrage foutloos, net als Malcolm Py- rah. De Brabander kreeg Jog ger in 30,38 seconden over de hindernissen, Pyrah gebruikte met Towerlands Anglezarke 32,07 seconden. Timoumi DE MAROKKAANSE voet balvedette Mohammed Ti moumi heeft zijn club FAR Rabat verruild voor he' Spaanse Real Murcia. De 26 jarige middenvelder stond ook op het verlanglijstje van Se- villa en Standard Luik. De Al gerijnse international Lakh- dar Belloumi wees vorige week een aanbod van Real Murcia af. Van onze sportredactie HULPEN - De Nederland wielerploeg Skala, onder leij ling van de Vlaming Roger ■werts, onderhandelt vandaal net het Belgische bedrijf Fanj [io over een samengaan vo iet volgende seizoen. Dat vertelde Swerts zater-] lag in Gulpen na afloop van le Ronde van Nederland. De eiding van het team is ook iij inderhandeling met de fir toland. Joels de eerste en Wijnands le derde rit. Schuiten zag, luiten de eindzege van Kne- emann, de Belgische sprin- :er Arras de tweede rit win nen. Knetemann legde de tijdrit bovendien als snelste af. Troostprijzen waren er voor de formaties van Post - Vanderaerden in de vierde etappe - en Swerts - Van Poppel in de slotrit. Ondanks de betrekkelijk heid van het sportieve be lang heeft de ronde een posi tieve ontwikkeling onder gaan. De individuele tijdrit, als vervanging van de ploe- genrace, en de slotrit over de Zuidlimburgse heuvels brachten spanning. Gert Ja- kobs kon daar niet goed te gen. De doorgaans nuchtere tempobeul van Swerts naffl donderdag de oranje trui over van Vanderaerden, doordat hij met de kopgroep vijf minuten won op het pe loton. Met een ongekende in spanning verdedigde hij het tricot. In de bijna vijftien ki lometer lange tijdrit ver speelde hij minder dan een seconde aan Knetemann. OP de laatste dag zat hij, toen geplaagd door nervositeit, 9> tegenstelling tot de Kneet stuk. Jakobs bleef wél in koers. Dat gold niet voor 44 van de 97 gestarte coureurs Voor hen was de Ronde van Nederland te zwaar. Dit feit is tegenstrijdig aan het voornemen van voorzitte' Wim Breukink van de orga niserende stichting de ronde uit te breiden tot tien etap pes. Door de belangstelling van de sponsors is er gel" genoeg. Zelfs zo veel, dat er een interessant deelnemers veld is samen te stellen. internationale kalender echter overvol. Bovendien en dat is een nog gr0^f! handicap - kan de ronde da" worden bedreigd door n«8 meer saaie ritten. STUTTGART (SÏD/Rtr) - Het congres van de IAAF heeft zondag de formele beslissing genomen atleten die als be roepssporter werkzaam zijn geweest, weer in genade aan te nemen. IAAF-voorzitter Ne- biolo noemde de belissing een zeer belangrijke stap. In het verleden heeft de IAAF zich steeds verzet tegen voorstellen om atleten, die in I andere takken van sport grote sommen geld toucheerden weer tot de top-atletiek toe te laten. „Wij willen die zaak [realistisch benaderen", stelde Nebiolo zondag in Stuttgart vast. Vorige maand kreeg de we reldrecordhouder op de 100 I meter horden, de Amerikaan Renaldo Nehemiah, toestem ming weer aan atletiekwed strijden mee te doen. Nehe miah stond enige jaren onder contract bij de footballclub San Francisco 49-ers. Dat ge beurde na een lange juridische strijd. Nebiolo: „We hebben |een regel veranderd die niet d voor ons was. Als Nehe- |miah en de zijnen willen te rugkeren, is dat goed voor de atletiek". Montreal <afp> - De Ne derlandse kanoploeg met An- aemiek Derckx en Annemarie 1 Cox heeft de strijd om de we- ^kampioenschappen in I Montreal zondag afgesloten pet een vijfde plaats in de fi liale K2 500 meter. De num- pers drie van de vorige we- I dtitelstrijd hadden bijna pie seconden achterstand op P Hongaarse winnaressen I 'ovazcan en Meszaros. I Annemiek Derckx eindigde pde finale KI 500 meter als psde. Wereldkampioene Va- pa Gesjeva uit Hongarije was I le seconden sneller. UITSLAGEN lRl tn HEREN meter: Jeremy West (GBr) l|» 2 Gyulay Zsolt (Hon) 13™. 3. Igor Nagajev (Sov) 1.49,58. In, meter: 1. Reiner Scholl/ |;j°,mas PIrang (WD1) 1.37,38, 2. IJJaras Rajnev/Attila Adrovicz lie, 5 37,77,3. Viktor Koesev/Ser- lh SP*rata (Sov) 1.38,11. lïihu meter: 1. Olaf Heuckrodt 158,43, 2. Aurel Macarencu IS ■59.60, 3. Nicolai Boeaoeloev |k°v) 1.59,95. Ili.Jj?0 meter: 1. Oost-Duitsland *6, 2. Sovjetunie 1.29,70, 3. 10 «?uitsland t-30,20. Ik„» meter: 1. Sarusi/Vascuti LY> 1-49,36, 2. Reneiski/Kalinits- Mv,i.49.44, 3. Papke/Spelly Jh DAMES ■Bi.uT meter: 1. Vanja Gesjeva A2-°2,54, 2. Katrin Giese (OD1) 3. Yvonne Knudsen (Den) 500 meter: 1. Tovazcan/Mesza- I (Hon) 1.50,46, 2. Korboekora/ jjoora (Sov) 1.51,36, 3. Geshewa/ (Bul) 1.51,94. Dave Slrijbos rozen BOULDER (AFP) - Bernard Hinault en Greg Lemond hebben zaterdag de voorlaatste etappe van de Coors Classic naar hun hand gezet. Door weinig te onderne men voorkwam het duo dat Phil Anderson, derde in het klassement achter de twee ploegmaten, zijn posi tie kon verbeteren. Hinault, Lemond en hun ploeggenoten hadden er alle vrede mee dat anderen actief waren in de rit over 169 kilo meter in de buurt van Boul der. De Zweed Stefan Brykt trok er het meeste profijt van. Twintig kilometer voor de fi nish van de zware etappe ont snapte hij uit het kopgroepje van acht man waarin Neder land was vertegenwoordigd met de actieve Adrie van der Poel en top-amateur John Ta len. Voor het klassement had de zestiende en voorlaatste rit nauwelijks betekenis en daar was het Hinault en Lemond juist om te doen, met alleen nog een criterium over minder dan 100 kilometer in Boulder op het programma. Jeannie Longo, tweede zon dag in de afsluitende etappe, heeft voor het tweede achter eenvolgende jaar de Coors Classic voor dames gewonnen. De wereldkampioene werd in de slotetappe in de omgeving van Boulder op een minuut gefietst door de Amerikaanse Strijbos, vorig jaar in Zuid-Amerika geveld door vele leeglopende banden, won in Salta de elfde wed strijd uit de wereldtitelstrijd. Strijbos zegevierde in beide manches. genas nooit goed door duike lingen in de Grote Prijzen van Spanje, Noord-Ierland, Zwe den, Duitsland en Finland. In Italië en België was Strijbos ook al gevallen. De nadelige invloed voor de vorm, het zelf vertrouwen en de lichamelijke staat was in Salta verleden tijd. Strijbos zat zondag sterk op zijn goed geprepareerde mo tor. In de eerste manche in Ar gentinië scheurde hij meteen naar de kop. Concurrent Van den Berk (19), die zich vijf da gen langer in Zuid-Amerika ophield voor de ideale accli matisering, werd goed afge houden door de Cagiva- knechten Contini en Vehko- nen, de heersende wereldkam- Voor de twaalfde en laatste Grote Prijs van het seizoen, die van Brazilië in Campo do Jordao, heeft Strijbos zonder valpartijen en pech nauwe lijks nog gevaar te dulden van zijn laatste overgebleven con current, stadgenoot John van den Berk, die op 27 punten achterstand bivakkeert. In Brazilië zijn maximaal in de twee manches nog veertig punten te verdienen. Strijbos, die tegenwoordig om fiscale redenen als groot verdiener op het eiland Man woont, was in Salta eindelijk weer in de vorm, die hem in 1985 tot de zekere opvolger van toppers als Malherbe en Thorpe deed bestempelen. De concentratie was goed in Ar gentinië, waar die vele keren in dit wisselvallige seizoen on der de maat was geweest voor de jeugdige fabriekscoureur van Cagiva. Voor de finale in Zuid- Amerika was Strijbos voorna melijk door onvoorzichtigheid in een lastig parket gekomen met zijn aandringende land genoot Van den Berk. Hij viel bij voortduring in belangrijke wedstrijden. In Amsterdam ontzette hij de schouder. Die SCHEVENINGEN (ANP) - De tweevoudige Nederlandse kampioen Goes zegevierde in de teamwedstrijd van het bowlingtoernooi in Scheve ningen. Het Zeeuwse vijftal verzamelde 8702 pins en mocht vijfduidend gulden verdelen. Wilsonair uit Groot-Brit- tannië eindigde als tweede. Het A-team, een kwintet in Nederland wonende Amerika nen, werd derde. Westland De Lier, met de individuele win naar Ton Plummen en Eric Kok in de gelederen, moest met de vierde plaats genoegen nemen. Met Goes is het ver sterkte Westland De Lier de grote favoriet voor de natio nale competitie. Het toernooi in Scheveningen was gedo teerd met een prij zenbedrag van 40.000 gulden. De uitslag is: 1. Goes 8702 punten, 2. Wil sonair (GBr) 8601,3. A-team (VSt) 8562,4. Westland De Lier 8395. STUTTGART (SID) - Een drie leden tellende Zuidafrikaanse delegatie heeft zondag het 35ste IAAF congres in Stutt gart moeten verlaten. De Zuidafrikanen wilden het con gres als waarnemers bijwo nen. De Zuidafrikaanse atle tiekbond is wegens de apart heidspolitiek al jaren door de IAAF als lid geschorst. Na een verzoek van de zwarte Afrikaanse landen verlieten de Zuidafrikanen de congreszaal. Door het IAAF- secretariaat in Londen waren de Zuidafrikanen voorzien van het noodzakelijke mate riaal. In Stuttgart waren zij ook als waarnemers geaccre diteerd. pioen. Pas toen Contini's motor doodviel, kon Van den Berk doorstoten naar de tweede po sitie. Hij kwam tot enkele se conden, maar nooit dichter bij de foutloos rijdende en lei dende Strijbos, terwijl hij zijn land- en stadgenoot juist op afstand had moeten rijden. De achterstand van negentien punten, na de door Strijbos ge wonnen beroepszaak van zon dag, groeide na de eerste man che aan tot 22. In de tweede manche kwam er niets van een revanche voor Van den Berk, die toen de vaardige Italiaan Contini nog tussen hemzelf en Strijbos moest dulden. Het nadeel voor Van den Berk is daardoor tot 27 punten gegroeid. Voor Dave Strijbos was de winst in Argentinië, op het circuit waar hij vorig jaar Vehkonen voor het eerst aan de kop van het wereldkam pioenschap moest dulden, de negende Grand Prix-zege uit zijn loopbaan. Dit seizoen won de blonde atleet vier Grote Prijzen, die van Nederland, België, Noord-Ierland en, nu, Argentinië. Vorig jaar kwam hij ook tot een dergelijke sco re. Uitslag eerste manche: 1. Dave Strijbos (Ned) Cagiva, 2. John van den Berk (Ned) Yamaha, 3. Ismo Vehkonen (Fin) Honda, 4. Pekka Vehkonen (Fin) Cagiva, 5. Mas simo Contini (Ita) Cagiva, 6. Dietmar La cher (WD1) KTM, 7. Mika Kouki (Fin) Yamaha, 8. Panttila (Fin) KTM, 9. Peter Dirkx (Bel) Honda, 10. Alberto Barozzi (Ita) Benelli, 11. Anton Pruijmboom (Ned) Honda, 12. Alain Lejeune (Bel) Su zuki, 13. Petar Kovar (Tgj) Kawasaki, 14. Alwin van Asten (Ned) Kawasaki, 15. Peter Iven (Bel) Suzuki. Uitslag tweede manche: 1. Strijbos, 2. Contini, 3. Van den Berk, 4. Pekka Veh konen, 5. Barozzi, 6. Kouki, 7. Lacher, 8. Panttila, 9. Giuseppe Andreani (Ita) Be nelli, 10. Ismo Vehkonen. Stand WK na 22 van de 24 manches: 1. Strijbos 324 punten, 2. Van den Berk 297, 3. Contini 250, 4. Pekka Vehkonen 235, 5. Kouki 212,6. Ismo Vehkonen 194,7. Pant tila 190,8. Barozzi 145,9. Bob Moore (VSt) 100,10. Lacher 94. AMSTELVEEN (ANP) - Ro nald Jan Heijn zal tot het toer nooi om het wereldkampioen schap hockey voor heren in Londen (4 tot en met 19 okto ber) toch in de hoofdmacht van landskampioen Bloemen- daal spelen. Vorige week zag het er naar uit, dat Heijn, die na Londen zijn hockeyloopbaan beëin digt, uitsluitend nog in Bloe- mendaal 2 zou meedraaien. ERBACH (ANP) - De Neder landse zijspancrossers August Müller en Henk van Heek hebben zondag in de modder van Erbach de Grote Prijs van West-Duitsland gewonnen. Het duo uit Holten eindigde in beide manches op de tweede plaats. Voor Müller en Van Heek was het een herhaling van het succes van vorig jaar. Toen wonnen zij in Warching de Westduitse wedstrijd uit de wereldtitelstrij d. De wereldkampioenen uit Zwitserland, Bachtold en Fuss, kenden een minder ge lukkige dag in Erbach. In de stromende regen klasseerden zij zich in de eerste manche nog als derde, in de tweede reeks vielen zij uit. In de strijd om het wereldkampioenschap der driewielers liep Müller in op de vorige week in Oosten rijk nog ongenaakbare Zwit sers. De nummer drie uit de tussenstand, de Nederlander Bennie Janssen, met Mart Kiggen als vervangende bak kenist voor de geblesseerde Frans Geurts van Kessel, deed ook goede zaken in Erbach. Het duo werd zevende en der de, goed voor 24 punten. Vo rige week werd Janssen op het laatste moment uitgesloten van deelneming, toen hij Kig gen op de dag van de wedstrijd als vervanger in de bak wilde zetten. Uitslag Grote Prijs West-Duitsland zij- spancross, de zevende van 12 wedstrij den om het wereldkampioenschap: eer ste manche: 1. Nielsen/Bitsch (Den) EML Maico, 2. Müller/Van Heek (Ned) VMC Honda, 3. Bachtold/Fuss (Zwi) EML Jumbo, 4. Netterscheid/Hoormann (WD1) EML Maico, 5. Huwyler/Huwyler (Zwi) EML Maico, 6. Van Heugten/Van Deute- kom (Ned) EML Folan, 7. Janssen/Mart Kiggen (Ned) EML-Maico; tweede man che: 1. Netterscheid, 2. Müller, 3. Janssen, 4. Fox/Cooper (GBr) EML-kawasaki, 5. Van Heugten, 6. Garhammer/Haas (WD1) VMC-Maico, 9. Timmermans/ Verhagen (Ned) EML-Maico. Stand WK na zeven van de twaalf races: 1. Bachtold/Fuss 215 punten, 2. Müller/ Van Heek 174, 3. Janssen/Geurts van Kessel/Kiggen 151, 4. Nielsen/Bitsch 146, 5. Van Heugten/Kiggen/Maessen/Van Deutekom 129. Van Doorn Gert-Jan van Doorn heeft pas in de laatste Grand Prix van het seizoen in 250cc-motocross zijn niveau bereikt. Van Doorn, dit seizoen hopeloos uit vorm, won in Landskrona beide manches van de Grote Prijs van Zweden. Hij rukte daardoor ten koste van de Brit Whatley op naar de derde po sitie in het eindklassement van de wereldtitelstrijd bij de kwartliters. Voor de coureur uit Veghel een herhaling van zijn verrichting van vorig jaar, die toen echter op heel wat resultaten was geschoeid. Van Doorn sloot zondag in Landskrona aan bij de Neder landse traditie van dit seizoen. Kees van der Ven won in Rus- keasanta de Grote Prijs van Gerard Rond, de winnaar van de eerste manche, in actie in Borculo. - FOTO ANP Zweden in de 500cc-categorie. John van den Berk zegevierde in Vrigstad in de 125cc-klasse. Van Doorn had op de zande rige bodem van Landskrona, waar de nummer twee van de wereldtitelstrijd, de Italiaan Rinaldi, ontbrak, als erkend zandrijder geen probleem met de tegenstand van wereld kampioen Vimond en de Zweedse favorieten. De Fransman Vimond werd in de eerste manche vijfde en viel in de tweede reeks met pech uit. Uitslagen 250cc-motocross om de Grote Prijs van Zweden, twaalfde en laatste wedstrijd uit de strijd om het WK: eerste manche: 1. Gert-Jan van Doorn (Ned) Honda, 2. Peter Johansson (Zwe) Honda, 3. Jo Mariens (Bel) Husqvarna, 4. Dirk Geukens (Bel) Honda, 5. Jacky Vimond (Fra) Yamaha, 6. Jorgen Nilsson (Zwe) Suzuki; tweede manche: 1. Van Doorn, 2. Nilsson, 3. Mariens, 4. Kurt Ljungqvist (Fin) Yamaha, 5. Geukens, 6. Johansson. Eindstand WK: 1. Vimond 315 punten, 2. Michele Rinaldi (Ita) 222, 3. Van Doorn 188,4. Van Doorn 188,5. Nilsson 164,6 Pe ter Hansson (Zwe) en Mariens 160. Van der Ven Kees van der Ven heeft zondag in Borculo ook de zesde moto cross om het Nederlands kam pioenschap in de 500cc-klasse gewonnen. De Brabander won op circuit De Kooibossen twee van de drie manches. In de eerste reeks kwam Van der Ven, de nummer vijf in de wereld bij de halve-li- ters, vlak na de start ten val. Een sterke inhaalrace deed de rijder uit Bakel nog op de vierde plaats belanden. Ge rard Rond kwam in die man che tot de winst. De goede dag van de de man uit Ingen deed hem in het klassement naar de vierde plaats stijgen, ten koste van de geblesseerde Johnny Ponjee. Uitslagen NK motocross 500cc: zesde van acht wedstrijden in Borculo: eerste man che: 1. Gerard Rond (Ingen) KTM, 2. Carlo Hulsen (Son) Honda, 3. Peter Her- lings (Gemert) Honda, 4. Kees van der Ven (Bakel) KTM, 5. Bert Kuipers (Noordbroek) Honda, 6. Dinand Zijlstra (Egede) KTM; tweede manche: 1. Van der Ven, 2. Herlings, 3. Rond, 4. Hulsen, 5. Henk Bloemert (Staphorst) Honda, 6. Henri Sanderman (Markelo) KTM; derde manche: 1. Van der Ven, 2. Herlings, 3. Hulsen, 4. Zijlstra, 5. Klaas Poppinga (Surhuisterveen) Honda, 6. Gieljo van Zoggel (Berlicum) Honda; daguitslag: 1. Van der Ven 83 punten, 2. Herlings 79, 3. Hulsen 75. Stand NK: 1. Van der Ven 513,2. Herlings 428, 3. Hulsen 401, 4. Rond 338, 5. Johnny Ponjee (Berlicum) 336,6. Zijlstra 315. JERICHO (Rtr) - De Tsje- choslowaakse nummer één van de wereld, Ivan Lendl, heeft zondag geen moeite gehad met de aan zijn terug keer werkende ex-nummer één, John McEnroe. De Amerikaan kreeg in de fi nale van het demonstratie- toernooi van Jericho geen voet aan de grond. Lendl, als eerste geplaatst voor de Amerikaanse open titelstrijd op Flushing Mea dows, die dinsdag begint, serveerde beter en retour neerde scherper en gewaag der dan McEnroe. De score van 6-2, 6-4 kwam in 1 uur en 20 minuten tot stand. Mats Wilander heeft op gemakkelijke wijze het Grand Prix-toernooi van Cincinnati gewonnen. De als eerste geplaatste Zweed versloeg Jimmy Connors, de als tweede ingeschatte ten nisser in de strijd om de hoofdmoot van het prijzen geld van negen ton, in twee sets: 6-4,6-1. De Westduitse tiener Steffi Graf heeft de finale van het internationale ten nistoernooi voor dames in Mahwah in de Amerikaanse staat New Jersey gewonnen. In de eindstrijd versloeg zij de Amerikaanse Molly van Nostrand met 7-5 en 6-1. Het was de vijfde Grand Prix- overwinning van Graf in 1986. Susan Ehlers. De Westduitse Ute Enzenhauer, de winnares van zaterdag, bezette de derde positie. Longo, vijftien dagen voor de wereldtitelstrijd in Colo rado Springs in grote vorm, controleerde de koers voor beeldig. De aanvallen van Inga Thompson sloeg ze met gemak af. Tour-winnares Ma ria Canins had zich al ver zoend met haar mindere rol in de Amerikaanse etappewed strijd. Susan Ehlers schoof in de laatste etappe nog door naar de tweede plaats in het eindklassement, achter Longo, maar voor Thompson en Ca nins. Algemeen klassement heren na de zestiende etappe: 1. Hinault (Fra) 39 uur 42 minuten en 35 seconden, 2. Lemond (VSt) op 1 minuut en 26 seconden, 3. Anderson (Aus) op 1.52, 4. Hampsten (VSt) op 3.55, 5. Kuum (VSt) op 4.11, 6. Pierce (VSt) op 4.25, 7. Argentin (Ita) op 4.53, 8. Shapiro (VSt) op 5.28, 9. Alcala (Mex) op 5.33, 10. Oegroemov (Sov) op 12.29, 11. Lauritzen (Noo) op 15.18, 12. Rogers (VSt) op 15.28, 13. Van der Poel (Ned) op 17.47,14. Bé- rard (Fra) op 19.27,15. Speaks (VSt) op 22.31. Zege Gaigne De Fransman Dominique Gaigne heeft beslag gelegd op de overwinning in de 'open' Ronde van de Limousin. In het eindklassement ging hij zijn landgenoot Ronan Pensee met zeven seconden vooraf. De vierde en laatste etappe werd zondag gewonnen door de Ier Sean Kelly. Uitslag slotetappe: 1. Sean Kelly (Ier) 205 km in 5.14.21, 2. Dominique Lecrocq (Fra) z.t., 3. Regis Simon (Fra) z.t„ 4. Jean-Francois Lafilee (Fra-amateur) z.t., 5. Pierre Le Bi- gault (Fra) z.t. Eindklassement: 1 Dominique Gaigne (Fra) 18.27.47, 2. Ronan Pensee (Fra) op 7 sec., 3. Denis Le- proux (Fra/amateur) z.t„ 4. Chris tian Chaubet (Fra) op 20 sec., 5. Frank Pineau (Fra) z.t. Kleinsman Rob Kleinsman heeft zondag de Drielandenomloop voor wieleramateurs gewonnen. De coureur uit Hengelo ging er in de laatste van de 170 kilometer alleen vandoor uit een kop groep van vijf, die dertig kilo meter van de in Bocholtz gele gen eindstreep was ontsnapt. Uitslag: 1. Rob Kleinsman (Henge lo) de 170 kilometer van Aken naar Bocholtz in 4 uur 12 minuten en 18 seconden, 2. Frank Kersten (Gel drop) op 10 seconden, 3. Peter Schuman (Sittard) op 0.20,4. Frans Maassen (Haelen) zelfde tijd, 5. Martin Diriks (Horst) z.t., 6. Stefan Rakers (Rijen) op 0.30,7. Dick Dek ker (Hoogeveen) z.t., 8. Ralph Dien der (WD1) z.t., 9. Martin Britzen (WD1) z.t., 10. Benny Tholen (Echt) z.t. DENVER (AFP) - De Ameri kaanse Leslee Schenk, die donderdag de zevende etappe van de Coors Classic voor da mes in de Verenigde Staten won, is gediskwalificeerd we gens het gebruik van verboden stimulerende middelen. De Amerikaanse moest woens dagavond een dopingcontrole ondergaan en reageerde daarop positief. Ook de con tra-expertise had een positief resultaat. Zij werd als gevolg daarvan uit de wedstrijd ver wijderd. PRAAG (SID) - Ivan Lendl is niet opgenomen in het Tsje- choslowaakse tennisteam, dat begin oktober in de halve fi nale van de strijd om de Davis Cup uitkomt tegen Zweden. De tennisbond van Tsjecho- slowakije gaf geen reden op voor het niet selecteren van de nummer één van de wereld ranglijst. De ploeg bestaat nu uit Miloslav Mecir, Milan Srejber, Tomas Smid en Karei Novacek. SPORT IN 'T KORT Plummen TON PLUMMEN uit Heerlen heeft zondag een sterk bezet bowlingtoernooi in Scheve ningen gewonnen. Na de fina lezege op de Zweed Raymond Jansson (246 tegen 76 pins) in casseerde Plummen een geld bedrag van 5000 gulden. UITSLAGEN EN STANDEN TENNIS Uitslagen eredivisie: Son - Manege 4-4, DDV - Popeye 2-6, Metselaars - Pellikaan 2-6, Jaagpad - Leimo- nias 4-4. Stand: 1. Popeye 18 voor-6 tegen, 2. Son 15-9, 3. Manege 13-11, 4. Pelli kaan 12-12, 5. Metselaars 11-13, 6. Leimonias 10-14,7. Jaagpad 9-15, 8. DDV 8-16.

de Stem | 1986 | | pagina 11