Buys, Poppe en Zuidhof kampioen Toernooi Rapide internationaal Verrassende winst Drewes op Horvath Vogelvlucht is klaar voor Vier- dorpentoernooi KNETEMANN WINNAAR TIJDRIT Weelruiters houdt concours hippique Toernooi Yerpoorte in Sas van Gent FINALE RES- COMPETITIE LICENTIEHOUDERS NIJMEGEN (ANP) - De wielerploegen van Post en Schuiten wonnen gisteren etappes in de Ronde van Nederland, maar die van Swerts behield de belangrijkste klassering. Gert Ja kobs was zo geïnspireerd door de oranje trui, dat hij vroeg in de avond de tijdrit van zijn le ven reed. In het centrum van Nijmegen werd hij tweede op minder dan een seconde van Gerrie Knetemann, zijn voornaamste concur rent. Verrassend verlies Van Schelven GERT VAN RIJ WINNAAR OPEN TOERNOOI CVC houdt toernooi Oefenduels voetbalclubs yun onze motorsportmedewerker yXEL - Na een uiterst span gend verlopen finale van de slrijd om het RES-motor- trosskampioenschap voor li- Jentiehouders gingen alle ti- lels, zowel In de klasse 125, 250 gjs 500 cc, naar KNMV-rijders. I„ de 125 cc-categorie werd de eompetitie in de laatste meters Ijeslist. Henk Buys en Ronnie Walhout ontliepen elkaar voor je start van de laatste reeks Rechts acht punten, een ver- gehil dat echter nog groter werd omdat Henk Buys zijn HES-kampioenstitel wat extra glans gaf door beide reeksen gp zijn naam te schrijven. In de eerste manche van de 125 cc-klasse was de Belg Alain Roels op kop vertrokken en de titelkandidaten volgden respectievelijk in tweede en vierde positie. Op de derde plaats lag een verrassend sterk rijdende Martin Boodt, die met een nieuwe Honda- machine bijzonder goed uit de voeten kon. Na vier ronden kopwerk ging de Cagiva van Roels echter stuk, zodat Henk Buys gemakkelijk aan de lei ding kwam en ook Boodt en Walhout een plaatsje opscho ven. Walhout wilde zich uiter aard niet zonder meer gewon nen geven en probeerde ver schillende keren Boodt te pas seren, maar tevergeefs. In de tweede reeks opende Ronnie Walhout meteen de aanval en leek aanvankelijk een gat te kunnen slaan tussen de achtervolgers Henk Buys en Martin Boodt. Buys toonde zich echter opnieuw de sterk ste. In de vierde ronde nam de Middelburger opnieuw de lei ding over en hoewel Walhout zich deze keer wel op een tweede plaats kon handhaven, glipte de kampioenstitel hem tussen de vingers door. Alleen de aanwezigheid van Bennie Poppe leek al bij voor baat voldoende om de titel in de kwartliterklasse op zijn naam te schrijven. De voor naamste tegenstander van Poppe, de Axelaar Jaap van Cadsand, kon als amateur tus sen de licentiehouders toch te weinig tegenstand bieden om echt een gevaar voor Poppe te vormen. In de halve literklasse moest de kersverse kampioen zelfs bij verstek bekend worden ge maakt. Kees Zuidhof, die met honderd punten voorsprong op de concurrentie al ruim van tevoren zeker was van de titel, kwam in de finalewedstrijd niet meer naar het Smitschor- recircuit wegens drukke werkzaamheden. Tot een echt beslissingsduel kwam het dan ook niet op het zware Axelse circuit. Van Cadsand kende in beide reeksen een slechte start, terwijl Bennie Poppe goed mee was en in de twee reeksen een fraai duel aanging met Levien de Vijlder, die als training voor de naderende Trofee 875 op een 500 cc-ma- chine aan het werk was. Poppe sloot dit duel in de eerste man che winnend af. De Vijlder eiste de tweede reeks voor zich op. Uitslag 125 cc-klasse: 1. Henk Buys, Middelburg RES-kampioen 1986; 2. Ron nie Walhout, Sluiskil, 3. Martin Boodt, Biggekerke; 4. André van Espen, Axel; 5. Patrick Pi esse ns, Kapelleburg; 6. Martin van der Weele, Middelburg; 7. Gerton Traa, Westdorpe; 8. Etienne Sucaet, Zul te; 9. Werner Rammeloo, Philippine; 10. Gianni de Jonghe, Sluiskil. 250 cc-klasse: 1. Bennie Poppe, Meliskerke RES-kam- pioen 1986; 2. Jan Jansen, Hoek; 3. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 4. Ronald Doens, Biervliet; 5. Peter van der Weele, Middelburg; 6. Martien Jansen, Sluiskil; 7. Jaap van Cadsand, Axel; 8. Jaap van Tatenhove, Terneuzen. 500 cc-klasse: 1. Lieven de Vijlder, Wachtebeke; 2. Geert de Bruyne, Lembeke; 3. Jacky Lensen, Philippine; 4. Alex Warrens, Ossenisse; 5. Franky van Eecke, Eeklo; 6. Sam Jan sen, Sluiskil; 7. Eddy Leenknecht, Axel. RES-kampioen 1986: Kees Zuidhof, Kwadendamme. Jakobs op weg naar eindzege Eric Vanderaerden, vierde in de race tegen de klok, had vroeg in de middag de vierde etappe, over 152 ki lometer van Den Haag naar de stad aan de Waal, na een massaspurt gewonnen. Jakobs, in het schaatssei zoen met Evert van Benthem uitkomend voor een nieuwe marathonploeg, stevent op zijn eerste overwinning als be roepsrenner af. Gezien zijn schijnbaar onuitputtelijke re servoir aan kracht zal hij za terdag in de laatste rit, over de heuvels tussen Sittard en Gul pen, zijn positie kunnen ver dedigen. Voor ploegleider Swerts zou dat een verade ming zijn in de sombere tijd van vage onderhandelingen met een sponsor die zich wil terugtrekken. Het oranje van Jakobs werd hevig aangevallen door Kne temann. De routinier uit de formatie van Schuiten be hoorde net als Jakobs tot de dertien man, die donderdag een ruime voorsprong hadden genomen op het peloton. Dui delijk was dat de winnaar van de Ronde van Nederland zich in dat gezelschap moest bevin den. Vanwege het moeilijke parkoers tussen Groesbeek en Nijmegen - veel bochten en hoogteverschillen - werd Ja kobs niet direct in staat geacht zijn plek te verdedigen. Nie mand had evenwel rekening gehouden met de toch altijd ambitieuze Kneet. Knetemann toonde zich deze week voor, tijdens en na de koers zoals gebruikelijk van zijn humoristische zijde. In nerlijk kookte het evenwel bij hem. Net als Kuiper was hij immers gepasseerd voor de se lectie voor de wegwedstrijd om het wereldkampioenschap in Colorado Springs. Met de reserveplaats had hij geen vrede. Hij kiende uit wanneer hij moest toeslaan: de tijdrit, als vanouds zijn terrein. Daarbij kreeg hij hulp van het weer. Bij de laatste rij starters, de top dertien, werd het eindelijk droog. Knete mann kon meer risico nemen dan hij had gedacht. Op basis van zijn ervaring reed hij het bijna vijftien kilometer lange parkoers over De Zeven Heu velen-weg met een gemid delde snelheid van ruim veer tig kilometer per uur. Voor Knetemann betekende het de vijfde zege van het seizoen op een totaal van 125 in zijn prof- loopbaan. Winst in een indivi duele race dateerde van meer dan twee jaar geleden. In de Tour de France werd hij in de proloog met materiaalpech voorlaatste en in de tijdrit 55ste. Net als Knetemann had Ja kobs baat bij de weersomstan digheden. Waar anderen angstvallig in de remmen kne pen, ging Jakobs op de pedalen staan. Daardoor presteerde hij beter dan ooit, al had hij dit. seizoen naam gekregen door lange ontsnappingen in de Giro en de Ronde van Zwit serland. Zijn beste klassering tot vrijdag behaalde hij in de koppeltijdrit van Kerkdriel, waarin hij met de amateur Rakers tweede werd. De 22-ja- rige tweedejaars prof Jakobs, bij de amateurs overigens een zeer goede tijdrijder, sleepte in zijn enthousiasme zijn ploeg genoot Peter Pieters mee. Pie- ters, lange tijd ziek geweest, pakte in de vierde etappe bo- nificatieseconden in tussen- sprints en door als tweede te eindigen achter Vanderaer den. Hij raakte de tweede plaats in het klassement, op een seconde van Jakobs, later kwijt, doordat hij in de tijdrit te weinig macht had. Uitslag vierde etappe: 1. Eric Vande raerden (Bel) de 152 kilometer van Den Haag naar Nijmegen in 3 uur 22 minuten en 48 seconden (11 seconden bonificatie, 44,970 km/uur), 2. Peter Pieters (Ned, 15 sec bon.), 3. Hans Daams (Ned, 3 sec bon.), 4. Mare Maertens (Bel), 5. Matthieu Her mans (Ned), 6. Twan Poels (Ned), 7. Jean- Paul van Poppel (Ned), 8. Michel Ver- mote (Bel), 9. Werner Devos (Bel), 10. Frank van de Vijver (Bel), 11. Patrick Deneut (Bel), 12. Frank Verleyen (Bel), 13. Eddy Planckaert (Bel), 14. Koenraad van Rooy (Bel), 15. Gert-Jan Theunisse (Ned), 16. Cees Priem (Ned), 17. Johan van de Velde (Ned), 18. Fons van Katwijk (Ned), 19. Ludo Schurgers (Bel), 20. René Beuker (Ned), 27. Jan Jonkers (Ned), 28. Gerrie Knetemann (Ned), 31. Jacques Hanegraaf (Ned), 42. Peter Hoondert (Ned), 45. Johan Lammerts (Ned), alien Van onze hockeymedewerker HULST - De Hulsterse hoc- wyvereniging Rapide houdt zaterdag 23 en zondag 24 augustus het traditionele Rey- oaert-toernooi voor dames- en beren-senioren. Het toernooi buurt twee dagen en wordt al voor de 28e keer gehouden. U°k tijdens deze uitgave kent "et toernooi een internatio naal karakter, want er doen *anis mee uit België, Frank- njk, Engeland en Nederland, ueide dagen beginnen de wed- z'njden om 10.30 uur en het to- gebeuren vindt plaats op "e velden aan de Grote Kreek- te Hulst. Hij de heren strijden twintig om de Reynaert-wissel- oobaai. De ploegen zijn ver geld over vier poules. Na de Poulewedstrijden wordt een wnnaarspoule gevormd en de fganisatie heeft het zo gere- ifiic zon<lag omstreeks o 15 uur de finale wordt ge- Poold. De afslag van deze fi- e wordt verricht door bur gmeester Jacobs van Hulst. J de dames is de deelname kleiner. In deze categorie strij den tien ploegen. Er zijn twee poules gevormd, die via kruis finales moeten leiden tot een finale, die zondag omstreeks 15.30 uur wordt gespeeld. Het totale toernooigebeuren, dat zondagmiddag ook nog wordt opgeluisterd door muziek van Harmonieke Vol, wordt om streeks 17.00 uur afgesloten met de prijsuitreiking. Tijdens deze ceremonie wordt ook het terras met luifel officieel in gebruik genomen. De volgende herenteams strij den om de Reynaert-wisselbo- kaal: Rapide 1 en 2; Olympia, Terneuzen; Push, Breda; ZOW, Nijmegen; Hoorn; Pembrokeshi re, Engeland; Harrow Town 1 en 2, Engeland; Pansard, Beauvais Frankrijk; Touring Team, Ter neuzen; Oude Maas; HC Alphen aan de Rijn; Leopard, Antwer pen; Tienen; Alecto, Leiderdorp; Terriers, Heiloo; Ommoord; Te- genbosch, Eindhoven; Rapide oud-leden. Bij de dames komen de volgende teams in actie: Ra pide 1 en 2, Olympia, Pembro keshire, Oude Maas, Leopard, Ommoord, Liempde, Hoorn, Ra pide oud-leden. Eric Vanderaerden wint de massaspurt aan het eind van de vierde etappe. - FOTO COR VOS in de zelfde tijd als de winnaar, 58. Mar tin Kemp (Ned) op 17 sec., 59. Hennie Kuiper (Ned), 60. Theo Appeldoorn (Ned), 67. Emiel Kers tens (Ned), 68. Jan Siemons (Ned), 77. Frits Pirard (Ned), 81. Jelle Nij- dam (Ned), 85. Mario van Vlimmeren (Ned), 86. Jos Op 't Eyndt (Bel), 87. Lud- wig Wijnants (Bel), 88. Santiago Izuzkia (Spa), 89. Marcel Russenberger (Zwi), 90. Per Pedersen (Den), 91. en laatste Bert Wekema (Ned) alien in de zelfde tijd als Kemp. Opgegeven: Wim Arras (Bel). Uitslag vijfde etappe (tijdrit): 1. Knete mann de 14,6 kilometer van Groesbeek naar Nijmegen in 21 minuten en 22 se conden (tien sec bon., 40,998 km/uur), 2. Jakobs op 1 seconde (5 sec bon.), 3. Solle- veld op 0.05 (3 sec bon.), 4, Vanderaerden op 0.08, 5. Stevenhaagen op 0.12, 6. Nij- dam z.t., 7. Lammerts op 0.21,8. Boeve op 0.22, 9. Pieters op 0.37,10. Oosterbosch op 0.38,11. Poels op 0.42,12. Onnockx op 0.48, 13. Kemp op 0.54,14. Adri van Houwelin- gen op 0.58, 15. Lubberding op 1.04, 16. Theunisse z.t, 17. Nulens op 1.09,18. Van de Velde op 1.13,19. Van de Vijver op 1.14, 20. Meyer op 1.15,25. Hoondert op 1.25,29. Kers tens op 1.28, 30. Jonkers op 1.30, 33. Daams z.t, 38. Hanegraaf op 1.47,42. Van Vlimmeren op 1.55, 43. Pirard op 1.57, 47. Kuiper op 2.04, 64. Appeldoorn z.t., 68. Priem op 2.18,69. Siemons z.t. Algemeen klassement: 1. Jakobs 22.47.35, 2. Knetemann op 0.15,3. Solleveld op 0.24, 4. Pieters op 0.42, 5. Lammerts op 0.43, 6. Poels op 0.57, 7. Boeve op 1.17, 8. Theu nisse op 1.22, 9. Nulens op 1.35, 10. Lub berding op 1.38,11. Van de Velde op 1.59, 12 Wijnands op 2.08, 13. Verschueren op 2.11,14. Van de Vijver op 2.44,15. Leclerq op 3.01,16. Westerlinck op 3.56,17. Appel doorn op 4.17, 18. Vanderaerden op 5.05, 19. Stevenhaagen op 5.53, 20. Nijdam op 6.00, 23. Kemp op 7.04, 28. Daams op 7.26, 32. Hanegraaf op 7.34, 34. Jonkers op 7.40, 40. Kers tens op 7.57,46. Kuiper z.t, 47. Pi rard op 8.16, 57. Van Vlimmeren op 8.29, 58. Priem op 8.31, 63. Siemons op 8.40, 76. Hoondert z.i. Van onze tennismedewerker GOES *S GRAVENPOL- DER - Heleen-André de la Porte van het Middelburgse MLTC schakelde gisteren verrassend de eerst ge plaatste Chantal van Schel ven uit bij de 16-jarige meisjes in het Herselman- jeugdtennistoernooi. De Middelburgse, die tij dens de Zeeuwse titelstrijd in de C2-categorie als onge plaatste de finale bereikte, had ook ditmaal geen be schermde plaats toebedeeld gekregen. Met 6-4 pakte ze de eerste set, haar opponente bracht de stand in even wicht via 6-3. Van Schelven moest in de beslissende set de winst aan haar tegen standster laten: 2-6. Ingrid de Vries, eveneens van MLTC, maakte haar tweede plaats op het schema voorlopig waar. Met 6-1, 6-4 versloeg zij Ineke van Leer- sura. Ellen de Jong en Jenny Kuijs plaatsten zich ook voor de halve finales via ze ges op respectievelijk Bar bara Notte (7-5, 3-6, 6-2) en Esther Levolger (6-1,6-2). Bij de oudste jongens bleek favoriet Paul-Richard Hellemans te sterk voor Guido Tolhoek: 6-1, 6-1. In de halve eindstrijd ontmoet hij Harold Schipper, die een 6-4, 6-4-overwinning be haalde op Robert Springer, die eerder deze week de vierde geplaatste Peter-Jan Manten had uitgeschakeld. Onder in het schema is de Duitser Adrian Bedenbec- ker een klasse apart. Zijn te genstander in de halve fina les wordt Michel Gorsse, die het in de kwartfinales niet cadeau kreeg van Middel burger René Montenarie (7- 6, 6-4). Bedenbecker daaren tegen draaide voluit tegen de derde geplaatste Frede rick Ouwehand (6-0,6-3). Bij de 14-jarige jongens ging gisteren de als zevende geplaatste René Montenarie onderuit tegen de sterk spe lende Eugène de Kok met 6- 4, 6-3. De Kok manifesteert zich eveneens bij de 12-jari- gen, waarin hij zich plaatste voor de halve finales met een duidelijke 6-0, 6-0-over- winning op Armand Tour- nois, die daarvoor de vierde geplaatste Richard Hame link had uitgeschakeld (6-1, 6-2). UITSLAGEN Jongensenkel tón 10 jaar: Hans Huibregtse-Pascal van Driel 6-3, 6-2, Marco Geels-Rogier van Housselt 6-0, 6-1, Richard van Tuijl-Ezra de Broeder 6-1, 6-0, Jacco Filius-Jan-Maarten VIeer 6- 1,6-2. Meisjesenkel tón 10 jaar: Mireille Drenth-Helma Mol 6-1, 6-4, Chan tal de Veij-Madeleine van Bouw dijk 6-1,6-1. Jongensenkel tón 12 jaar: Marcel -Schouw-Michel Pikaar 6-0, 6-4, Arno Jongsma-Marijn van Wijck 6-2, 6-0, Martjjn Bijdevaate-Erik- Jan Oreel 6-3, 6-0, Lennard van der Boom-Dennis van 't Westeinde 5-7, 6-4, 6-2, Ruben van de Kette rij-Dennis Huige 6-1,6-3. Meisjesenkel tón 12 jaar: Manuela Jille-Cathalijne Schotte 6-2, 6-2, Patricia Kort-Hester de Jong 6-2, 6-2, Lianne de Looff-Jantina Ver waal 6-1, 7-5, Mireille Drenth-Mi- reille la Grand 6-4,6-3. Jongensenkel tón 14 jaar: Robert Springer-Martij n Bijdevaate 6-4, 6-1, Guido Tolhoek-Rogier Ha ver mans 6-3, 6-3, Harold Schipper- Marco Jongsma 6-0, 6-2, Sander Jobse-Richard Leijdekkers 6-1, 6- 4, Marcel Schouw-Dethlef Pieters 7-6,6-3. Meisjesenkel tón 14 jaar: Anneke Engelse-Chantal Versteeg 6-1, 6-0, Gwen Melis-Mariska Ouwehand 6-7,6-2,6-1. Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - In de voorlaatste ronde van het ECI-schaaktoernooi was de spanning te snijden. In deze ronde werd het open toernooi afgesloten en tot ieders verrassing won de vrouwelijkei speler Drewes van de Hongaar Horvath. Hierdoor werd de partij Nick Dubbel- dam-Gcrt van Rij van groot belang. Gert van Rij trok aan het langste eind en won. Na deze overwinning was echter de toernooiwinnaar nog niet bekend, omdat Drewes en Van Rij beiden zes punten hadden. De computer moest de weer- standspunten berekenen om te bepalen wie van de twee spelers de zwaarste te genstanders in dit toernooi had ontmoet. Dit bleek Gert van Rij te zijn, hoewel het verschil minimaal was. De geldprijs werd echter wel gedeeld. In de internationale meestergroep werd de partij Berg-Cardon uitgesteld wegens ziekte van de Deen. Deze partij wordt zaterdagmorgen gespeeld. Frans Borm is internationaal meester. Zijn par tij tegen de Belg Deleyn werd snel remi se. Hij houdt tevens de leiding met zes punten. Mare de Waal is weer op het goede spoor. Hij won zijn partij van de Belg Van Damme. De Belg maakte al vrij snel een fout in fle opening, waardoor Mare de Waal een pion voorkwam. Mare de Waal behandelde de stelling nu heel voorzich tig. De Belg trachtte nog door een open torenlijn te scheppen een aanval op dit witte koning te ondernemen, maar De Waal kon elke aanval weerstaan. Toen de Belg volstrekt geen aanvalskansen meer had, gaf hij op. Martin Martens trof als tegenstander de Engelsman Morris. De Engelsman bouwde in deze partij een aanval op te gen de met zwart spelende Martens. Mar tens verdedigde zich goed en in een vol komen gelijke stand werd tot remise be sloten. In de meisjesgroep speelde Masjenka Dubbeldam tegen de uit Schotland ko mende Motwani. De Terneuzense schaakster bouwde een sterke aanval op. Motwani moest al haar stukken in de verdediging brengen. Voor een tegenaan val kreeg ze geen kans. De partij eindigde toch nog onverwacht door een blunder van Motwani. Zij speelde een konings pion naar voren en Dubbeldam nam deze pion. Gevolg was dat Motwani mat toen niet meer kon voorkomen. In het open toernooi mag Gert van Rij de vrouwelijke speler Drewes wel dank baar zijn. Zij was de enige die in staat was de internationale meester Horvath te verslaan. De partij Nick Dubbeldam- Gert van Rij was een zinderende finale. Dubbeldam speelde goed en kwam een pion voor. Nadeel voor hem was dat hij op het laatst van de partij in hevige tijd nood kwam. In die situatie had Van Rij nog voldoende tijd over. Van Rij zocht telkens naar die zet, die de meeste com plicaties in zich had.In deze tijdnoodfase kon Dubbeldam er nog wel voor zorgen dat hij niet door de klok zou worden uit geschakeld, maar het voordeel dat hij had opgebouwd was nu volledig weg. Van Rij liet dit voordeel niet meer schie ten en speelde op het mat zetten van Dubbeldam. Toen deze zijn dame moest geven om mat te voorkomen, was de par tij beslist. Gert van Rij, die al eens eerder dit toernooi had gewonnen in 1978, werd ver diend winnaar van dit toernooi. In de laatste ronde van de regionale jongens- groep werd De Wit toch nog een neder laag toegebracht. Alex de Ridder uit Axel zorgde voor dit huzarenstukje. De Wit werd wel winnaar van het toernooi. Uitslagen meestergroep: Van de Bourry- Riemersma 0-1, Pirisi-Drimer 14-14, Berg-Car don uitgesteld, Deleyn-Borm 14-14, Tonoli- Borkowski 14 -14StandBorm 6 punten, Deleyn en Borkowski 5, Cardon 414 punt. Jeugdgroep: Boog-Fogarasi 1-0, Hansen-Edelman 14 -14Ty- pek-Grosar 1-0, Morris-Martens 14 -14Ivanc- sics-Bern 1-0, Bottema-Wians 0-1, Lako-Haro- velo 14-14, De Waal-Van Damme 1-0, Durao- Van Wonterghem 1-0, Carton-Kaser 0-1, Van Vooren-Gilbert 14-14. Stand: Boog 614 punt, Hansen, Edelman en Typek 514 punt. Meisjes- groep: Von Herman-Powell 14 -14Van Vooren- Qulnn 0-1, Fruteau-De Wit 0-1, Sprooten-Hal- let 14-14, Motwani 14-14. Stand: De Wit 7 pun ten, Dubbeldam 614, Fruteau 6 punten. Open seniorentoernooi: Drewes-Horvath 1-0, N. Dubbeldam-Van Rij 0-1, Truong-Strubbe 1-0, C. de Wolf-J. de Wolf 1-0, Weber-Sielaff 0-1, Wille-Van der Zalm 14-14, Lacrosse-Jansen 14- 14Eindstand: 1. Van Rij 6 punten, 2. Drewes 6, 3. Horvath, Truong en C. de Wolf 514 punt. Van onze paardesportmedewerker NISSE - De landelijke rijvereniging en ponyclub De Weelrui ters uit Nisse houdt zaterdag 23 augustus aan de Postweg te Le- wedorp het jaarlijkse zomerconcours hippique voor paarden. Het actieve bestuur - bestaande uit Piet Huige (voorzitter), Leon Phernambucq (secretaris), Liesbeth Kodde (wedstrijdsecreta resse), Izak van Eijzeren (penningmeester) en de leden Albert Vermue, Chris Schipper en Kees van Stee - toont zich ook in het indoor-seizoen steeds actief. Zo tekent De Weelruiters als enkele jaren voor het nationaal bekende springconcours hippique om de Gouden Mossel. Voor de dressuurwedstrij- den zaterdag hebben zich voor de verschillende klassen maar liefst 180 combinaties aange meld. Er kunnen in de Z2- dressuurklasse aardige revan chewedstrijden ontstaan na de provinciale kampioenschap pen, die afgelopen zaterdag in Willemstad werden gehouden. Zo komen in de Z2-klasse in Lewedorp in actie: Linda Goense met Sianetty van de organiserende club, Centien Krijger met Urgento van Zuid-Beveland, Jan Meyers met Mr. Abgar van Oranjezon, Doeska Delfos met Amazone van Scheldestad, Marina de Fouw met Ricardo van Wal cheren, Lieveke Goossens met Silven van de Axelse Oranje- ruiters en Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland. Van deze combinaties treden Cen tien Krijger en Linda Goense in het middagprogramma op met een speciale 'Pas de Deux'. Van de 80 springruiters en amazones openen de B-ruiters het programma 's morgens om tien uur. Het parkoers - zowel klassiek, progressief als jacht- springen - is ontworpen en wordt gebouwd door de 31-ja- rige Liesbeth Kodde uit Nieuwdorp. Vrouwelijke par koersbouwers zijn vrij zeld zaam in Nederland, dat er slechts drie telt. Ook in de Z-springklasse kunnen revanchewedstrijden worden verwacht van het pro vinciaal kampioenschap. In actie komen: Sandy den Exter met Uranka van Noord-Beve land, Theo van der Msse- reyers, Piet Huige met Salerno van De Weelruiters en Sandy den Exter met Orkaan de Nor mandie van Noord-Beveland. Voor de extra springrubrie- ken progressief in de klassen L en M en het jachtspringen voor de Z-klasse kunnen de ruiters en amazones zich nog aanmelden. Piet Huige, voor zitter van De Weelruiters en zelf ook een kanshebber op een van de ereplaatsen: „Heel ons concours is er op gericht het publiek te boeien. Ons pro gramma is sterk afwisselend en de bezetting van het con cours is ijzersterk. Ik ver wacht dan ook paardesport van niveau zaterdag." Door Kees Hamelink VOGELWAARDE - Het Vier- dorpentoernooi blijkt een 'blijver' te zijn. Vandaag gaat het voor de vierde keer van start. Daarmee wordt de eer ste 'cyclus' volgemaakt, want Philten, Zaamslag en Hoek waren de voorgaande organi satoren en tevens de betrok ken verenigingen naast Vogel vlucht, de vereniging die dit jaar de organisatie in handen heeft. „Gezelligheid en prestatie gaan hand in hand," legt Adrie Geus, mede-organisator, uit. Dit blijkt ook uit het feit dat tot nu toe de meeste punten werden verzameld door de vereniging die in het bewuste jaar de organisatie in handen had. Daling Op sportief vlak constateert Adrie Geus een daling van het aantal partijen. „Vooral de te rugloop bij het damesenkel spel is opvallend.Ik denk dat daarbij ook de afstand een rol speelt. Zaamslag en Vogel vlucht zijn duidelijk vereni gingen die in eikaars ver lengde liggen betreffende de afstand, maar ten opzichte van Philippine en Hoek ligt dat weer anders", aldus Geus. Van onze sportredactie CLINGE - De Clingse volley balvereniging CVC houdt vandaag een 'buiten-volley baltoernooi'. De dertiende edi tie van dit toernooi voor zowel recreatieve teams, als ploegen die in de bondscompetitie aan treden, wordt afgewerkt op de volleybalvelden die zijn uitge zet op het oefenterrein van de voetbalvereniging Ciinge. Er hebben zich in totaal 45 dames- en herenteam aange meld, afkomstig uit Nederland en België. De teams zijn inge deeld in twee groepen. Een groep met ploegen die in de bondscompetitie spelen en één categorie met recreatieve teams. Dit zowel bij de dames als de heren. Het toernooi be gint 's morgens om negen uur. Van minder strijd zal er al lerminst sprake zijn. Bij de dames is de kans op een her haling van de finale van vorig jaar groot. Als favoriete geldt dan ook Marijke Robesin, die vorig jaar Marijke Vervaet met ruim verschil versloeg. Titelverdedigster Robesin: „Ik vind Marijke Vervaet altijd een leuke tegenstandster, maar ja, je weet vooraf nooit hoe je zal spelen. Ik denk dat het belangrijk is dat je in het toernooi kunt groeien". Ook bij de C-heren zijn de finalisten van vorig jaar weer present. Han Matthijssen geldt als titelverdediger, terwijl Pe ter Kouwijzer moet trachten hem te onttronen. Cor Deij en Joop van der Griek gelden in deze categorie als outsiders. Bij de D-heren, een categorie waarvoor 44 inschrijvingen werden ontvangen, neemt Charles de Smit een eerste plaats in. Aloys Sponselee, Willy van Laethem en Maar ten van Kervoort zijn de ove rige favorieten. De partijen, die gespeeld worden op de banen van Vogelvucht en Zaamslag, worden allemaal op tijd gespeeld. De finales zijn zondag 31 augustus op het park van Vogel vlucht. De plaatsing in de dubbelspe len is als volgt: DD: 1. Robesin/Van Rumste, 2. Vervaet/De Vries, 3. Bie- rings/Deij, 4. Van Driel/Huisman. HD: 1. Van den Akker/Guilliet, 2. Deij/Van der Griek, 3. Matthijs sen/De Smit, 4. Bierings/Lippens. GD: 1. Bierings/Bierings, 2. Ver- vaet/Van den Akker, 3. De Vries/ Guilliet, 4. Dieleman/Lippens. Van onze spartmedewerker SAS VAN GENT - In de laat ste week voor het beker- en competitievoetbal staat het vriendschappelijk voetbalge- beuren op een laag pitje. Het programma voor de komende week is: Zondag 24 augustus 14.30 uur: Hulsterloo-RIA, Graauw-HW'24 2, SDO-Corn Boys, Oostburg-IJ- zendijke, Vosmeer-Biervliet, Rood Wit-Breskens, Groede-Hoofdplaat, STEEN-Walcheren. Dinsdag 26 augustus 19.00 uur: Terhole- A2W 2, Zaamslag 2-Schoondijke. SAS VAN GENT - In sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent wordt zondag 24 augus tus een zaalvoetbaltoernooi gehouden, dat is georgani seerd door de Axelse zaalvoet balver eniging Verpoorte in samenwerking met De Vlaan deren. Het toernooi, dat om 12.00 uur begint, heeft de volgende deelnemende ploegen: Verpoorte, Axel; Kravo, Terneuzen; RIO/DTS, Terneuzen; Hoekert, Bier vliet; Zeeuws kampioen Parbo, Goes en een Rotterdamse selectie met Frits van Leeuwen in zijn gelederen. Er wordt een halve competitie afge werkt. De prijsuitreiking in De Vlaanderen is gepland om 18.30 uur.

de Stem | 1986 | | pagina 9