Oostburgs centrum Den Hoekzak voldoet 24DAGEN 'Een gids' IPONTBUÏ in Aardei Sluis wil fors bouwprogramma RUIM 200 ONBEWOONDE HUIZEN Eis drie maanden cel tegen vier inbrekers Stoomdagen in museum Maldegem Sluis heeft derde peuterleidster Speelweek Terneuzen afgesloten Boeiende oude sein MASSALE 24 DAGEN ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1986 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 GS VINDEN HET TEVEEL Werkloosheid in Zeeland in juli gestegen 'TOPJE VAN IJSBERG' T entoonstelling KMI in stadhuis Damme Plaatselijk nieuws Zaamslag markten TC Sas van Gent verkleint achterstand Introductiedagen Petrus Hondius CDA voor Lohman ZATERDAG 23 AUGU Niet waardig kostwii 4-,n-'-krant DE STEM „de 4in1 krant" T16 Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het college van B en VV van Sluis en Gedeputeerde Staten (GS) verschillen van mening over de toekomstige woningbehoefte van Sluis. Het dagelijks bestuur van de ge meente wil veel meer laten bouwen dan volgens de nota Bewoningspatroon noodzake lijk wordt geacht. B en W willen tot en met '91 42 woningen in de sociale sec tor laten bouwen, 23 premie huurwoningen door beleggers, twintig premie-A en tienpre mie-B huizen, tien in de vrije sector met een eenmalige bij drage en 25 woningen zonder subsidie. Voor '87 staan er al leen al twaalf huizen in de so ciale sector en 23 premie- huurwoningen op het pro gramma. Volgens de nota heeft Sluis volgend jaar slechts behoefte aan vijf hui zen in de sociale sector en één in de premiesector. Sluis heeft de provincie reeds laten weten dat men het niet eens is met het woning bouwprogramma. Sinds '83 heeft de gemeente namelijk een achterstand doordat sinds die tijd geen grond meer be schikbaar was voor sociale woningbouw waardoor enkele mensen die in Sluis wilden ko men wonen, vertrokken zijn naar elders. Door het aantrek ken van de economie verwacht Sluis dat er een stijging van de woningaanvraag zal zijn. Er staan .bovendien 35 personen ingeschreven als woningzoe kenden en de gemeente heeft behoefte aan kleine huisjes voor jongeren en bejaarden. GS zijn niet erg onder de in druk van deze argumenten. Gewezen wordt op het feit dat Sluis een daling van de bevol king kent en dat er de laatste drie jaar toch nog 22 woningen zijn bijgekomen. Bovendien mag het tijdelijk ontbreken van bouwgrond niet later ge compenseerd worden. GS zijn bereid de komende vier jaar telkens acht a negen nieuwe woningen toe te staan. Wan neer echter blijkt dat Sluis be hoefte heeft aan meer, kan de gemeente een beroep doen op het reservefonds. Ondanks alles wil het Sluise college vasthouden aan de eigen lijst. Men laat de raad weten dat tijdens een onlangs gehouden inspraak-avond in verband met de ontwikkeling van het nieuwe bestemmings plan 'Oost' er veel belangstel ling was voor premie-wonin gen. Bovendien sluiten de Sluise plannen prima aan bij het meerjarenplan van de Re gionale Zeeuws-Vlaamse Wo ningbouwvereniging. De kwestie komt ter sprake tijdens de raadsvergadering van donderdag 28 augustus, aanvang 19.30 uur in het stad huis. MIDDELBURG - De werk loosheid in Zeeland is in de maand juli voor het eerst sinds februari weer gestegen. Het aantal werklozen nam met 552 toe tot 10.552. De toename van de werk loosheid is vooral toe te schrij ven aan de instroom van schoolverlaters. In deze cate gorie nam het aantal werkloze mannen toe met 184 en het aantal werkloze vrouwen met 174. Het aantal schoolverlaters dat zich dit jaar bij de ar beidsbureaus meldde, is lager dan vorig jaar. Toen meldden zich 2.219 schoolverlaters, in juli 1986 waren dat er 1.637. De arbeidsmarkt is overi gens ook in Zeeland in bewe ging. Zo werden in juli 1.714 werkzoekenden (m/v) inge schreven en werden er 1.471 (m/v) uitgeschreven. Van de uitgeschreven mensen hebben er ruim 1.000 werk gevonden. De werkloosheidsstijgingen deden zich onder meer voor in de categorieën kantoorperso neel, onderwijzend personeel, metaalbewerkers en bouwnij verheid. De dalingen, die er ook waren, zaten in de sei- zoensgevoelige takken zoals voedings-, landbouw- en vis- serijpersoneel. Bij de vrouwen was de stijging belangrijk on der kantoorpersoneel, onder wijzend personeel (plus 82) en sociaal-geneeskundig perso neel. De werkloosheidstoe name deed zich vooral voor in de leeftijdscategorie 19-22 jaar. Forse leegstand in Sas van Gent Van onze correspondente MIDDELBURG - 'Voor een vervangende dienstverlening is deze zaak mij te gortig', zo stelde officier van justitie mr. Tem pel vrijdag voor de rechtbank in Middelburg, waar vier inbre kers (19- tot 23-jarigen) uit Scharendijke, Brouwershaven en Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - In de kernen Sas van Gent en Westdorpe staan ruim tweehonderd wonin gen leeg. Het merendeel van de leegstaande huizen is in Sas te vinden. Met name de sociale sector-woningen zijn zeer moeilijk bewoond te krijgen. Bijna negentig procent van de leegstand betreft huizen uit deze sector. Aan gezien het bewonersaantal van Sas van Gent zal blij ven afnemen, zal het woningoverschot in de nabije toekomst nog toenemen. Het college van b en w van Sas van Gent en de woning bouwverenigingen maken zich dan ook ernstig zorgen over het forse huizenoverschot in de gemeente. De verenigingen hebben besloten om het ko mende jaar geen nieuwbouw te plegen. Pas in '88 wil men weer, heel voorzichtig, een paar nieuwe huisjes laten neerzetten. Er is wel een - kleine - groeiende belangstelling te Van onze correspondente MALDEGEM (B) - Het Maldegemse stoomcentrum houdt van daag en morgen zogenaamde stoomdagen. Twee dagen lang da vert het centrum aan de Bogaardestraat van het stoomgeweld. Zoals bekend omvat het stoomcentrum een uniek mu seum. In de ruime hal van het onderkomen zijn tal van oude locomotieven en andere door stoom aangedreven machines te zien. Verder beschikt men over een smalspoorlijn die twee stations van de NMBS met elkaar verbindt. Al deze zeldzame tuigen zijn door de leden van de vereniging in hun oorspronkelijke staat her steld, tot in de kleinste details. Gedurende de weekeinden en feestdagen van Pasen tot eind september kan men deze tui gen zelfs in werking zien en ook een rit van 4,5 kilometer door het Meetjesland met de diesel meemaken. Dit weekeinde zijn er naast een groot aantal stroomma- chines uit België en Nederland voor het eerst Engelse stoom walsen aanwezig. Deze geven demonstraties in het verhar den van wegen en met een werkende stoombrandspuit wordt op regelmatige tijdstip pen van de dag een brandblus- oefening gegeven. Locomobie len zullen een dorsmachine en andere landbouwmachines aandrijven en de 'showmans- engines' dragen zorg voor de verlichting en de stroom van het orgel. Verder zijn er gedurende de Maldegemse stoomdagen ook stoomauto's, stoommodellen, stoomtreinen, stoomtractoren en stoompompen te zien. Van 10.00 tot 18.00 uur kunnen de liefhebbers van nostalgische voer-, stoom- en andere tuigen er hun hart ophalen. In het centrum zijn onder ander een zeldzame Aveling en Porter stoomwals te zien met verti cale ketel, een 55 ton wegende drie-assige industriestoomlo comotief en twee prachtig ge restaureerde en werkende stoomlocomotieven en enkele smalspoorstoomlocomotieven. Schaalmodellen van ver schillende merken en een mi- nitatuurspoorbaan zijn er eveneens te zien. Gedurende de stoomdagen zijn er extra treinritten met stroomlocomo- tieven. Van een onzer verslaggevers SLUIS - De Sluise peuterspeelzaal heeft een derde leidster. Volgende week begint ook nog een stagiare. Het college van b en w stelt de raad voor om een extra subsidie ter beschikking te stellen zodat de derde leidster betaald kan worden. Hierme is een bedrag van ruim 600 gul den gemoeid. Op de onlangs geplaatste oproep van de gemeente om op free-lance basis op te treden als ambtenaar burgerlijke stand, hebben zes inwoners gereageerd. Het college stelt voor om C. du Fossé en me vrouw J. Schram-Scheele te benoemen. De oproep is ge plaatst omdat binnenkort twee ambtenaren, die hielpen bij het voltrekken van huwe lijken, vertrekken. Het ligt in de bedoeling om de twee free lancers bij toerbeurt te laten optreden. Per keer krijgt men een vergoeding van 60 en als de raad akkoord gaat, treden ze per 1 september in dienst. Het college stelt ook voor om 492 gulden te geven aan de EVA-werkgroep Oostburg zo dat deze organisatie in staat is om de cursussen 'Vrouw en gezondheid', 'Gespreksgroep gescheiden vrouwen' en 'Vrouwen oriënteren zich op de samenleving' te verzorgen. De punten worden behan deld tijdens de raadsvergade ring van donderdag 28 augus tus, aanvang 19.30 uur in het stadhuis. constateren voor koopwonin gen in Sas van Gent, zowel in de premie- als in de vrije sec tor. Deze groei zal de leegstand in de sociale sector echter al leen maar versterken. Het dagelijks bestuur van de gemeente laat de raad we ten dat men moet proberen de leegstand terug te dringen. Hoe is nog niet bekend. Het college wijst erop dat het langdurig onbewoond blijven van huizen er voor zorgt dat het leefklimaat in de wijken slechter wordt waardoor nog meer leegstand kan ontstaan en waardoor ook de wijken verpauperen. Het college wil, ondanks al les, in de komende jaren het bouwen in de particuliere sec tor stimuleren en er tevens voor zorgen dat er vervan gende nieuwbouw komt in het zogenaamde stadsvernieu wingsgebied. B en W laten de raad tevens weten dat de kinderspeel plaats aan de Graafjansdijk te Westdorpe bijna niet gebruikt wordt. Om die reden wil men de huurovereenkomst met de eigenaar van het perceeltje beëindigen. De raad zal zich ook moeten bezig houden met de proble men rond de Wet Geluidhin der. Zowel ten noorden als ten zuiden van Sas van Gent staan bedrijven die veel herrie ver oorzaken, met alle nadelige gevolgen vandien zoals het feit dat in een flinke straal rondom die bedrijven geen nieuwbouw gepleegd mag worden. De gemeenteraad vergadert donderdag 28 augustus in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. DAMME - In zaal Vierschaere van het stadhuis te Damme is tot 31 augustus een tentoon stelling te zien met als thema: het Koninklijk Meteorologisch Instituut (KMI) ten dienste van allen. Dit instituut is bij het grote publiek vooral be kend door de weersvoorspel lingen. Het eerste deel van de expo tracht dan ook meer inzicht te geven in de verschillende stappen die nodig zijn om een weersbulletin samen te stel len. Ook wordt aandacht be steed aan atmosferische elek triciteit. Zo wordt onder meer het een en ander verteld over het fenomeen bliksem en de te nemen voorzorgen bij blik seminslag. Men kan er zich ook laten inlichten over di verse vormen van radio-acti viteit en luchtverontreiniging en Europese ruimte-experi menten, waaraan ook het KMI deelneemt. De bezoeker kan er zich uit eindelijk een idee vormen over meteorologische verschijnse len uit de laatste eeuwen aan gehaald en geïllustreerd aan de hand van fragmenten uit het boek Tij 1 Uilenspiegel van Charles de Coster. De tentoon stelling is open voor het pu bliek van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur. Om 16.00 uur is er telkens een filmvoorstelling over de wer king van het instituut. Oosterland terecht stonden. Het viertal was, samen met twee jeugdige Rotterdammers die later zullen worden be recht, goed voor een giganti sche serie inbraken vooral in zomerhuisjes, friteskramen en scholen op Westerschouwen in de loop van 1985 tot begin van dit jaar. 'Het topje van een ijs berg', noemde mr. Tempel het handjevol tenlastegelegde fei ten. Want het zestal ging er minstens tweemaal per week in wisselende combinaties op uit, terwijl verschillende 'pro jecten' werden 'aangedaan' net zolang tot er voor die nacht 'voldoende gestolen was'. De officier van justitie schatte dat er per persoon ze ventien tot dertig inbraken waren gepleegd, waarbij voor vele duizenden guldens aan spullen (vooral geluids- en te- levisie-apparatuur) werd buitgemaakt. 'En dat alles om dat deze jongens (van wie een aantal met een vaste baan) be weren zo'n geldgebrek te heb ben', aldus een verontwaar digde mr. Tempel, die de dienstverleningsvoorstellen in alle gevallen dan ook resoluut van tafel veegde. Evenmin wenste hij in te gaan op de mi nimale verschillen ten aanzien van de betrokkenheid bij de strooptochten. Onder het motto 'gelijke monnikken ge lijke kappen', eiste hij tegen elk van de verdachten een ge vangenisstraf van zes maan den waarvan de helft voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Uitspraak over veertien da gen. De laatste dag van de speelweek Terneuzen gaf in het Rivierenhuis onder andere een imitatie van Donald Duck te zien - foto wim kooijman Van onze correspondent TERNEUZEN - De jeugdspeelweek in Terneuzen is gisteren afgesloten met een viswedstrijd op de Oostkolk in Terneuzen. Mede dankzij de inzet van een groot aantal vrijwilligers en met de ondersteuning van de centrale stichting voor sociaal-cultureel werk van de gemeente Terneuzen is deze speelweek een groot succes geworden. Maandag beginnen de scholen weer. In Hof Zeldenrust werd begonnen met een grote imitatiewedstrijd van bekende t.v.-stripfiguren. Er waren vier categorieën. Bij de imitatie van de roadrunner was Ewoud de Waal met 31 punten de beste. Jeroen van Bilsen won met 36 punten met de imitatie van Do nald Duck. Fatia werd eerste met Woody Woodpecker (50 punten). Dorus de Jonge haalde 32 punten met zijn imitatie van Speedy Gonzales, 's Mid dags was er een spelcircuit. ZAAMSLAG - Allereerst vond hier de huttenverkiezing plaats. Op de eer ste plaats eindigde het hotel, tweede werd de boerderij en op de derde plaats eindigde het politiebureau. Hierna volgde een leuke modeshow met eigen gemaakte kleding. Tot slot van de speelweek in Zaamslag werd een wed strijd spijkertrekken gehouden en een bingo in het clubhuis. De uitslag van de speurtocht van donderdag is: 1. Pa trick, 2. Erwin. 3. Lilian. HOEK - 's Morgens werd begonnen met een drukbezochte rommelmarkt, 's Middags deden er veertig kinderen mee aan de imitatie wedstrijd. Allen kregen een leuke kleurplaat. Verder was er een quiz met allerlei vragen over stripfiguren. Tot slot werden er zelfgemaakte dia's vertoond en kregen alle deelnemers een ijsje. SLUISKIL - Hier werd fanatiek ge werkt om de standjes en kraampjes waterdicht te maken voor de fancy- fair. 's Middags hadden de kinderen al lerlei lekkere hapjes gemaakt die 's avonds werden verkocht aan de be langstellende ouders. De opbrengst van de fancy-fair is voor het dierenasiel in Terneuzen. Ouderen - De stichting Wel. I zijn voor Ouderen en de afde- ling Zaamslag van de Alge. mene Nederlandse Bond voot Ouderen houden donderdag 2j augustus voor de Zaamslagse I bejaarden een reisje naar Bel. gië. Eerst wordt een bezoek gebracht aan het vlasmuseum in Kortrijk. Daarna gaat 1 naar Oostende om via de ki_. Sluis te bereiken. Daar staat I in de Lindehoeve een warme I maaltijd op het gezelschap tt I wachten. Omstreeks 21.00 uut I hoopt men weer in Zaamslag te arriveren. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het Oostburgse multi-functionele centrum Den Hoekzak voldoet. De ge bruikers van het centrum, bi bliotheek, ouderensoos, ZIKV, muziekschool en het arbeids bureau zijn tevreden over het nieuwe gebouw dat twee jaar geleden is gebouwd. Dit blijkt uit het evaluatieverslag dat opgesteld is door de gemeente. Volgens de mensen van de bibliotheek is het aantal be zoekers gestegen. Er komen niet alleen meer leners maar maandelijks worden ook meer boeken mee naar huis geno men. Deze stijging kan na tuurlijk ook veroorzaakt zijn doordat minder mensen in staat zijn om regelmatig boe ken te kopen. Duidelijkheid hierover bestaat echter niet. Het bezoek aan lessen van het ZIKV wordt vaak gecombi neerd met een bezoek aan de bibliotheek. Opvallend is ech ter dat de cliënten van het ar beidsbureau bijna nooit de bi bliotheek binnen lopen. Het aantal leerlingen van de muziekschool is de afgelopen twee jaar gedaald, maar min der dan verwacht werd. In hoeverre het nieuwe onderko men van de school heeft bijge dragen aan die verminderde daling is onbekend, maar vol gens de directeur kan het in vloed gehad hebben. Het aantal cursisten van het ZIKV is gestegen, bovendien kan het instituut nu zo af en toe samen met andere gebrui kers van het centrum projec ten op touw zetten. Het onder komen van de bejaardensoos wordt niet alleen door ouderen gebruikt, ook andere groepen trekken er vaak in. In het centrum is ook een klein theater. De afgelopen twee jaar is daar steeds meer gebruik van gemaakt. Wel is duidelijk dat er enkele voor zieningen moeten worden aangebracht om de evenemen ten beter te laten slagen. Zo zijn er gordijnen nodig in de theaterzaal om de acoustiek te verbeteren. Er zijn ook nog andere ge breken aan het centrum. Zo zorgen de ventilatoren voor geluidsoverlast en lekkage, moet de douche veranderd worden tot een toilet met keu kenblok, en heeft de biblio theek gebrek aan zonwerin gen. De gemeente wil zonwe ringen aanbrengen en maatre gelen nemen om de geluids overlast te beperken. Waar men voorlopig geen geld voor heeft, is de uitbrei ding van de centrale hal om zo een grotere expositieruimte te krijgen. De kas staat evenmin toe dat er een afsluitbare bar komt in het centrum. Nu is het nog steeds zo dat men een tij delijke bar moet inrichten. Om die reden stonden horeca-on- dernemens niet echt te trappe len om daar gebruik van te maken. De gemeente vindt dat in Den Hoekzak ook nog ruimte is om een filmcircuit op te zet ten. In het begin zal de ge meente daarvoor zorg moeten dragen, wanneer het aanslaat kan een stichting het overne men. Het evaluatieverslag wordt besproken tijdens de vergade ring van de Oostburgse wel zij nscommissie dinsdag 26 september, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AMSTERDAM, 22 augustus -I Aardappeltermijnmarkt: In Bintje! 35-50 mm werden 10 contractei! verhandeld voor levering april te-1 gen 28,50 tot 28,00 per 100 kg. In stemming was kalm. In Bintje 50 mm werden 14 con I tracten verhandeld voor leverinjl november bij een prijs van J39JJI tot 40,00 per 100 kg, alsmede 971 contracten levering april tegel 50,00 tot 54,30. De stemming wai| goed prijshoudend. Van onze correspondent OOSTBURG - Met nog twet| sterritten in het vooruitzicht is de achterstand van TC Sas van Gent op leider Freewheel I geslonken tot 320 kilometer Tijdens de TIO-sterrit jn Oostburg pakten de Sassena- ren weer ruim 200 kilometer op de Schoondijkse formatie. Voor deze sterrit kwamen 121 deelnemers, verdeeld over elf clubs, opdagen met TC Sas I van Gent dus als winnaar Volgende week staat de Cor-1 nelis-sterrit op de agenda, ter- wijl daaarna in Oostburg de competitie wordt afgesloten. Uitslag TIO-sterrit: 1. TC Sas vat Gent 1120 kilometer, 2. Freewheel 880,3 I TIO 600, 4. TC Breskens 570, 5. TC West-1 dorpe 540. Stand klassement: 1. Freew I heel Schoondijke 8890 kilometer, 2. TC I Sas van Gent 8570,3. TC Breskens 6300,4.1 TC Westdorpe 5110, 5. TIO Oostburg 4430 1 kilometer. TERNEUZEN - Rijksscholen-1 gemeenschap Petrus Hondius I houdt maandag 25 augustus ea dinsdag 26 augustus introduc-1 tiedagen voor de nieuwe I brugklasleerlingen. In en rond het schoolgebouw vinden di verse activiteiten plaats, toekomstig klasseverband I kunnen de aspirant leerlingen I kennismaken en wennen aan I elkaar. Dit gebeurt onder I meer via spelen als 'één tegen allen' en een disco/bingo- avond op maandag. Dinsdagmorgen wordt erl een oriëntatietocht gehoudecl in de binnenstad van TerneuT zen. 's Middags is er een alter-1 natieve zeskamp, met onder- delen als doelschieten, 'vlit l gend tapijt' en hindernisbaan Van een onzer uerslaggeuers OOSTBURG - De gehelil Oostburgse CDA-fractil steunde afgelopen donderdag tijdens de raadsvergadering het verzoek van de Breskensl zakenman om zijn bedrijf h| mogen verhuizen naar broodfabriek. Abusievelijk stond in c krant dat de christen-derr.tl craten tegen waren. Tegel waren echter de fracties vai| WD, D&T en PvdA. Van onze correspondent WESTDORPE - Geen wereldjamboree, maar toch een uniek gebeuren in de geschiedenis van scouting Westdorpe, wordt zaterdag 27 sep tember. In het kader van de feestelijkheden rond de opening van een nieuw clubgebouw is een reünieteam ge vormd uit leiders en ge wezen leiders en leid sters. Het zijn Loes de Beleir, Lydia de Schepper, Nita Bauwens, Georgette Obrie, Truus Kindt, George Me- cbelinck, Johan Thomas en jos van Bree. Iedereen die lid is geweest is van scouting Westdorpe, vroe ger verkenners en gidsen, wordt uitgenodigd. Via foto's en oude logboeken heeft het reünieteam tot nu toe al 460 personen herkend. De scouting heeft tegen woordig de naam Wewekabo- groep. Vroeger waren de ver kenners lid van de St.-Tarci- siusgroep, de gidsen vormden de Gemma Galganiegroep. De patroonheilige van de welpen was de H. Franciscus. De Westdorpse St.-Tarcisius- groep is in oktober 1944 opge richt door de toenmalige kape laan G. de Vet (later bisschop van Breda) en George Meche- linck als hopman. De huisves ting was in het toenmalige pa tronaatsgebouw aan de Trom petstraat. Begin 1947 verhuisden de verkenners naar het dorp, waar een oude woning van de familie Daelman dienst deed als huisvesting van de pa trouilles. Het was echter nog geen waardig hoofdkwartier, dus werd al vrij gauw naar iets beters uitgekeken. In de wijk Stroodorpe werd een houten barak, eigendom ge weest van de Duitse Luchtaf weer, voor weinig geld ge kocht. De staat waarin het ding verkeerde was zo erbar melijk, dat er voor heel wat geld aan vertimmerd moest worden. Op 20 november 1947 werd het nieuwe hoofdkwartier een feit. Mgr. Jos Baeten kwam die dag naar Westdorpe voor de inzegening van het kerkge bouw en 's middags ging de bisschop mee naar het voet balterrein om het hoofdkwar tier in te zegenen. De houten barak staat nog steeds achter de voetbalvelden, en is nu in gebruik bij de plaatselijke voetbalclub RIA. Tot 1972 heeft de scouting van West dorpe er gebruik van gemaakt. Dat kan. Met zo'n vrijblijvend proef-op-de- f -r» r/ip». som abonnement op die allemenselijk gevarieerde i Vul dus snel in die bon >£^3 en stuur 'm op. Dan kleppert uw krant heel i binnenkort 24 dagen q lang voor half geld in de bus Naam Adres Postcode I Woonplaats I BEZORG MIJ DÉ STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS VAN 10,50. (Mei betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen r| naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. 4800 VB BREDA Bellen kan ook 076-236911 I Van onze correspondent AARDENBURG - In de bovenza: gemeentemuseum aan de Markt Aardenburg wordt deze en volge tentoonstelling van oude schee fen gehouden, gemaakt door M. S« Eede. De 66-jarige Schram heeft het voorbeeld van schepelingen ii eeuwen al vele jaren bezig gehoud modelbouw. Niet volgens de in c verkrijgbare bouwpakketten, ma: hand van oude tekeningen van Eranse en Nederlandse oorlogs- oelsschepen. Schrams voorliefde voor alles w Zee en scheepvaart heeft te mak verwonderlijk. Als jonge knaap hjee op stoomschepen als kolenaa 'trammer'). Later, vanaf 1960, vc de wilde vaart voor de Koninklijk damse Lloyd. Rond die tijd bego: net vervaardigen van de eerste mo Negen modellen worden in Aa tentoongesteld en deze beteken» Jaar dag aan dag werken aan de kleinste details uitgevoerde mini

de Stem | 1986 | | pagina 28