BLIKSE Informatie voor Generaties ERVAREN CHEF A.G.F. m/V werkmeester (m/v) BEKENDMAKINGEN VERGADERINGEN INFORMATIECENTRUM DE STEM VAN VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1986 Uw droom van een badkamer wordt nooit werkelijkheid met 'n duo-bloc, 'n wastafel, 'n bidet of 'n douchebak... Verlegh adviseert u gerenom meerde sanitairmerken. Zoals GROHE, KORALLE, UCOSAN, ALLIBERT en uiteraard SPHINX. Bezoek onze uitgebreide show room en wij tonen u ons uitgelezen assortiment. Inclusief bijpassende wand- en vloertegels. Verlegh uw meest komplete bouwstoffen leverancier Verlegh Bouwstoffenhandel bv Ginnekenweg 284 Breda (076) 652550 administratief medewerk(st)er medewerk(st)er secretarieel medewerk(st)er J] gemeentelijk informatiecentrum, reigerstraat 16 TSï tel. 24 24 24. ieeftijden in de advertentiekolommen van de krant. Alles wat nodig, nuttig, leuk, lekker of machtig moo. kan zijn, staat dagelijks Alles wat nodig, nuttig, leuk, lekker of machtig mooi kan zijn, staat dagelijks voor alle leeftijden in de advertentiekolommen van de krant. VRIJDAG 22 AUGUS Junior Kamer houdt festival voor Unicef A7l gemeente breda bericht: Gruma B.V. is een supermarktorganisatie met 25 vestigingen gelegen in het zuiden en het westen van het land. Gruma voert een volledig assortiment en besteedt veel aandacht aan de versatdelingen. De organisatie maakt een sterke groei door. Voor de supermarktondernemer te Breda zoeken wij kontakt met een: Wij verwachten dat de kandidaat in het bezit is van het vakdiploma en dat hij/zij een bedieningsafde ling A.G.F. zelfstandig kan runnen. Leeftijd ongeveer 23 jaar. Wij bieden een zelfstan dige werkkring met een goede honorering. Gegadigden kunnen zich schriftelijk wenden tot de heer J.M.C. Janssen, Gruma supermarkt De Burcht 20, 4836 HE te Breda. Bij het Grondbedrijf is een plaatsingsmogelijkheid voor een Taak: verzorging kredietbewaking; mede opstellen jaarrekening en begroting; rechten- en verplichtingenadministratie; bewaking advies- en beheerskosten; beheer pandenbestand. Vereist: MEAO-diploma administratieve richting of diploma MBA. Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring tot maximaal f 3.271,— bruto per maand (maximum schaal 6). Inlichtingen worden verstrekt door de heer J.C. Voesenek, administrateur Grondbedrijf (telefoon 076 - 24 64 47) of door de heer M.A.C. van der Muren, personeelsfunctio naris (telefoon 076 - 24 63 66). Zij die belangstelling hebben voor deze functie worden verzocht binnen 14 dagen na het verschijnen van deze oproep hun sollicitatie te zenden aan de directeur van het Grondbedrijf, Wilhelminapark 27, 4818 SL Breda. De Dienst Welzijn heeft een adviserende en uitvoerende taak ten aanzien van het gemeentelijk welzijnsbeleid. De hiermee samenhangende taken zijn ondergebracht in vijf sectoren, t.w.: Maatschappelijke Dienstverlening en Samenlevings Opbouw; Onderwijs en Educatie; Sport en Recreatie; Cultuur; Accommodaties. Ter ondersteuning van genoemde sectoren is een drietal stafafdelingen werkzaam, t.w. de afdelingen Financiën, Personeel en Interne Zaken. Ten behoeve van de afdeling Financiën is er een vacature voor een voor 20 uur per week bij het bureau subsidies De afdeling Financiën, welke 15 medewerkers telt, is belast met de financiële, beleids- en bedrijfs economische advisering, terwijl daarnaast ondersteunende en registrerende taken worden vervuld. De afdeling is onderverdeeld in drie bureaus, t.w.: financieel-economische zaken; subsidies; boekhouding. Functie-omschrijving: uitvoering artikel 50/72 procedure onderwijswetgeving; voortgangscontrole op in te dienen (jaarrekeningen en kredieten; informatieverwerking aangaande gesubsidieerde instel lingen; diverse voorbereidende werkzaamheden betreffende de aan het brueau opgedragen taken. Functie-eisen: e HAVO-opleiding of vergelijkbaar niveau met praktijk diploma boekhouden; enige ervaring met financieel-admlnistratieve werkzaamheden; e bereidheid tot het volgen van een aanvullende opleiding op het gebied van de automatisering. Salariëring: Afhankelijk van opleiding en ervaring tot 20/38 van f 2.725,—, zijnde het maximum van schaal 4. In het kader van het streven van het college van burge meester en wethouders tot een betere verdeling van func ties wordt vrouwen uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het hoofd van de afdeling, de heer G.M.J, van Oers, tel. (076) 24 20 11 en/of plv. hoofd, de heer J. v. Meggelen, tel. (076) 24 20 36. Ten behoeve van de sector Onderwijs en Educatie is er een vacature voor een voor 38 uur p.w. De sector Onderwijs en Educatie, welke 10 medewerkers telt, adviseert met betrekking tot het functionele bestuur van het Openbaar Onderwijs in Breda, de planning en huisvesting van het scholenbestand, de leerplicht, pedago gische en didactische aspecten van het basis-, voortgezet en speciaal onderwijs alsmede volwasseneneducatie. Functie-omschrijving: algemene receptie; administratieve ondersteuning; - zelfstandig afdoen van correspondentie, - verzorgen van de voortgangscontrole en de bewaking van administratieve procedures, collegestukken etc., - werkzaamheden voortkomend uit college, wethouders- besluiten, commissie- en raadsvergaderingen, - in beperkte mate typen van bijzondere correspon dentie, - bijhouden en samenstellen werkdossiers; voorbereiden en verslagleggen van vergaderingen. Functie-eisen: diploma HAVO en "Schoevers" (secretaresse-opleiding) of een gelijkwaardige opleiding; praktische ervaring; grote mate van zelfstandigheid. Salariëring: Afhankelijk van leeftijd en ervaring tot ten hoogste f 2.725,— bruto per maand, zijnde het maximum van schaal 4. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het hoofd van de sector, de heer P.H.M. Hector, tel. (076) 24 20 12. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van deze oproep te richten aan de directeur van de Dienst Welzijn, mevrouw drs. M.A. Verharen, Postbus 90.156, 4800 RH Breda. De Bestuurscommissie Sociale Werkvoorziening (BSW-B) biedt aangepaste arbeid aan circa 844 werknemers, die als gevolg van hun handicap geen werk kunnen vinden in het vrije bedrijf. Het bedrijf kent in zijn organisatie drie werkverbanden, te weten: Industriële Objecten met afdelingen voor machinale houtbewerking, houtmontage, meubelstoffering, confec tie, administratie, inpakwerk, offsetdruk, elektromontage waaronder printplaten. Openlucht-objecten met objecten op cultuur: en civiel technisch gebied, zoals plantsoenverzorging, aanleg en onderhoud van groenvoorzieningen, bosonderhoud, recreatievoorzieningen en bouw- en schilderwerk. Detacheringen met medewerkers werkzaam bij over- heids- en nonprofit-organisaties. Voor het werkverband Industriële Objecten zoeken wij een Taakinhoud: meewerken aan de uitbouw van verschillende afde lingen, waar 15-20 gehandicapte medewerkers werk zaam zijn; werknemers op de juiste wijze instrueren, leiden en begeleiden teneinde een kwalitatief goed produkt te kunnen waarborgen. Functie-eisen: e MTS-niveau, bij voorkeur werktuigbouw of elektro techniek; enige jaren leidinggevende bedrijfservaring, liefst in een industriële onderneming; goede contactuele en organisatorische vaardigheden; begrip voor en inzicht in het werken en omgaan met gehandicapte mensen; een flexibele opstelling, gezien het gevarieerde werk aanbod. Salariëring: Afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring zal het sala ris maximaal f 3.271bruto per maand bedragen (schaal 6). Bij goed functioneren is maximaal 3.601 mogelijk (schaal 7). Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selec tieprocedure. Bij gelijkwaardige kandidaten zal aan vrouwelijke sollicitan ten de voorkeur worden gegeven. Inlichtingen over de functie worden verstrekt door de heer W. Geusendam, bedrijfsleider, of de heer T. van Toor, hoofd Personeelszaken, telefoon (076) 87 92 14. Kandidaten worden verzocht hun sollicitatie binnen 14 dagen te richten aan de directeur van de BSW-B, Riethil 114825 AP Breda. Op zaterdag 16 augustus jl. was de heer F.J.M. Eist, medewerker bij het Grondbedrijf 25 jaar in gemeentedienst. Ter gelegenheid hiervan biedt de dienst hem een receptie aan. Deze zal plaatsvinden op vrijdag 29 augustus 1986 van 16.00 uur tot 17.00 uur in de Sportine van het dienst gebouw Wilhelminapark 27, Breda. Op donderdag 28 augustus vergadert de gemeenteraad om 19.30 uur in het openbaar in de raadszaal. Op de agenda staan o.m. voorstellen over: wijziging methode van gronduitgifte; planningslijst nieuwbouw, verbouwen en verbetering 1987-1991; groenstructuurplan 1986; subsidie voor de Groene Koepel; toelage onregelmatige dienst beroepsbrandweer; krediet buurthuis Molukkers; bouwrijp maken grond bij 't Paradijs, Muizenberg voor de bouw van 88 woningen; woonrijp maken van de buurten Ham I en II en de Kop Kievitsloop in de Haagse Beemden; aankoop terrein voormalige gasfabriek; voorbereidingsbesluiten voor: - het gebied rond het winkelcentrum de Donk, - een terrein aan de Dr. Schaepmanlaan, - 3 terreinen in het plan Emer/Hintelaken; het meerjarenprogramma restauratie monumenten; subsidiëring NAC; afgifte van rijbewijzen door de gemeente; instelling van een gewestelijke raad volksgezondheid. Als u de vergadering bij wilt wonen, dan kunt u daarvoor gebruik maken van de stadhuisingang aan het Stadserf. Wilt u de complete agenda met bijbehorende stukken, dan kun u daarvoor terecht bij het gemeentelijk Informatie centrum. In de expositieruimte van het Informatiecentrum kunt de tentoonstelling "Breda bouwt" bekijken. U vindt er in formatie over de plannen voor de Hoge Vucht, over de in aanbouw zijnde wijk Muizenberg in de Haagse Beem den en over de bouwplannen voor nieuwe bedrijfsvesti gingen. Nog tot 1 september ligt in het Informatiecentrum het ontwerp-programma bodemsanering 1987-1991 van de provincie ter inzage, e Voor mensen die door schulden in financiële problemen zijn gekomen, bestaat de mogelijkheid naar het informa tief spreekuur van de budgetconsulente te komen. Dit is elke donderdag van 14.00 tot 16.00 uur in het ge meentelijk Informatiecentrum, Reigerstraat 16. e Jongeren die al ingeschreven zijn bij de SWB (Stichting Woonruimteverdeling Breda) kunnen meer informatie krijgen over hun mogelijkheden bij het spreekuur jon gerenhuisvesting: elke donderdag van 16.00-17.30 uur in het gemeentelijk Informatiecentrum, e Nieuw binnen en gratis verkrijgbaar: - de cursusprogramma's voor het nieuwe seizoen van de Nutsvolksuniversiteit de Brede Aa, de Beeldenaar en het Baronie van Breda College; - aanvraagformulier voor een tegemoetkoming in de stu diekosten en de folder over de nieuwe studiefinan ciering; - het programma van Stadsschouwburg/Concordia voor het seizoen '86/'87; - de uitgave "minder geluidshindergids" met praktische tips voor de aanpak van burenhinder; - een tweetal folders van het Buro voor rechtshulp over de mogelijkheid om rechtshulp te krijgen, de kosten, de wijze van werken van het buro etc.: - de folders "Schadelijke stoffen? Houdt ze apart" en "Chemisch afval van bedrijven". Vermeld wordt welk huishoudelijk afval slecht is voor het milieu, wat onder chemisch afval verstaan wordt en hoe genoemde stof fen ingeleverd kunnen worden bij de Milieudienst; - een "Uitleg" over subsidiëring van verhuiskosten voor ouderen; - de brochure "Wat doet u aan informatica?" van het ministerie van onderwijs, met algemene informatie over computers; - het cursusprogramma van het Sociaal Kultureel Werk (SKW) van de Sociale Dienst, met de bijbehorende in schrijfformulieren. Uiterlijk 25 augustus inleveren! Openingstijden: maandag van 14.00 - 20.00 uur. De overige werkdagen van 09.30 - 12.30 uur, 13.30 -17.30 uur. Dagelijks in vele gezinnen dhh^^sbive kt De Chinese landbouwm He Kang, deze week op reis door Nederland, is t ste nog eens een autorit het begrip werkbezoek I inhoud geeft. Van 's mor vroeg tot 's avonds laat i kleine baasje in de weer door zich vol te laten pro en gieten aan gala-buffe wel door zich grondig te pen in de Nederlandse li bouwtechnieken. Gisten hij op het kweekbedrijf v firma Vanderhave in Rilla Ook hier besteedde hij zi nuttig. Gretig liet hij zich meren over de ontwikkel in de graszaadsector om volgens in hoog tempo e cursie langs proefveldjes door laboratoria te makei vluchtige impressie van Chinees bliksembezoek. Door Jan van Zuilen De Nederlanders in het gez van de Chinese landbouwr He Kang staan er zelf verstf „Het is ongelooflijk wat die een week tijd afsjouwt", zegf rard van Empel, Nederland bouw-attaché in Peking (Pe eigenlijk niet goed meer, hoofdstad heet tegenwoord jing). Zo verdiepte hij zich eerd week al in de akkerbouw- en sector en staan nog excursies glastuinbouw, de conservei strie en de bloemenveiling va meer op het programma. E heeft alleen dat laatste uitje ristisch. Voor de rest is het geblazen. Overal waar hij komt Kang zijn oren en ogen goed Vraagt het naadje van de k< anders maakt hij wel foto's, pocketcameraatje of met de spiegelreflex, zoomlens met instelling, die om zijn nek han Het gezelschap Chinezen, d op het kweekbedrijf van V have onderlangs de Westers< dijk in de Rillandse polder laa leiden, voldoet precies aan h dat de gemiddelde Nederlande over mensen uit het Verre Oos zijn klein van stuk, lijken al als twee druppels water op zijn onberispelijk gekleed, de in een onopvallend kostuum, mes in een degelijk mante wars van uiterlijk vertoon, beweeglijk, hun glimlach is vo rend vriendelijk. Ze zijn voorkomenlijk en gediscipl: De ambtenaren en journalist He Kang omringen heffen man de pen wanneer de minsi het woord voert of wanneer df welijke tolk de woorden var mercieel-directeur D.M. Ver van Vanderhave vanuit het Van een onzer verslaggevers GEERTRUIDENBERG - Fort St. Gertrudis in Geertruiden- berg is op zaterdag 4 oktober plaats van handeling voor het 'Festival for Unicef'. Het fes tijn wordt georganiseerd door de Junior Kamer Breda. De Juniorkamer Breda wil met het feest zoveel mogelijk gelden bijeen zien te brengen voor een van de projecten van Unicef. Het gaat dan om het GOBI-project. Dat project staat dan voor gewicht- orale rehydratie- borstvoeding inenting. „De opzet van het project is om alle kinderen van nul tot vijf jaar in alle derde wereld landen een betere kans tot overleven te geven", zegt me vrouw L. Schultink, uitvoe rend bestuurslid van de afde ling Breda van Unicef. „Aan alle moeders' willen we groeikaarten geven, zodat ze zelf kunnen vaststellen of bun kind groeit. Orale rehy dratie, dat houdt in dat we on der de moeders verspreiden kleine, eenvoudige zakjes met zout en suiker, die moeten voorkomen dat de babies uit drogen. Tenslotte willen we de kinderen allemaal laten inen ten. Om dat alles te realiseren nebben we gigantische hoe veelheden geld nodig. Van de overheden krijgen we veel geld, maar niet genoeg om al les te realiseren". De Junior Kamer Breda wil dus een steentje bijdragen. Kaarten voor het festival kos ten honderd gulden. In de di verse zalen van het fort spelen de groepen Dame Blanche, Mexico Lindo, Mahagony en Mayflower. De kaartverkoop voor het festival is reeds gestart. Kaar- zijn nu te verkrijgen bij kfgarenmagazijn Insulinde aan de Grote Markt in Breda, de VVV Breda, Joep Man- naerts Brillenmode en Party service Arjan van Dijk.

de Stem | 1986 | | pagina 18