Damespoloploe) verslaat YS Poloërs vervroegd naar huis Betaald voetbal in Rotterdam moet worden aangemeld Gert Jakoi SCHERP NEDERLANDS RECORD OP 4X100 METER VRIJE SLAG HEREN Joegoslavië en Italië in polo-finale Samuel no| niet aan del slag bij PS] COIFFURE HOUSE BREDA VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1986 "MADRID (ANP) - Het valt de zwemelite nog steeds niet gemakkelijk de wereldtitelstrijd in Madrid leven in te blazen. Navratilova en Lendl favorieten Flushing Meadow Derckx en Cox verder PSY tweede BH IDEN HAAG - De Post- lemd en het klassement op Sovjet wint in Boulder £5 SESS Vo ee; ba gr< Waarom laten toch zoveel mensen hun haar verzorgen bij Bisschopshoeve 12 - Brabantplein 5 - Ginnekenmarkt 8 Donk 32 - Mgr. Nolensplein 20 DE MADRID (ANP) - De Neder landse waterpoloploeg reist al vandaag in plaats van zondag naar huis. Bondscoach George Geurtsen en manager Nico van Seist besloten na ampel beraad niet op de finale te wachten en ook het slotfeest te vergeten. Met de tegenvallende veer tiende plaats bij het toernooi om het wereldkampioenschap valt er toch niets te vieren. De laatste ontmoeting, tegen het zwakke Israël, kon de techni sche leiding al evenmin van gedachten doen veranderen. Nederland won de treurige toernooi-afsluiting met 8-6, maar daar is ook alles mee ge zegd. Het besluit eerder de thuis reis te aanvaarden mocht van Van Seist en Geurtsen niet worden uitgelegd als een strafmaatregel, al zal een aan tal spelers, zeker de jongeren voor wie deze wereldtitelstrijd het eerste grote evenement is, daarover met de staf van me ning verschillen. De mogelijk heid enig Madrileens vertier mee te pakken, na maanden van trainen en oefenen, is hen niet gegund. „We hebben hier niets meer te zoeken", zei Van Seist na af loop van het duel tegen Israël. „Je zou de andere Nederlan ders in het hotel maar tot last zijn. Bovendien wordt er in deze situatie niets meer samen ondernomen, maar gaan ze in groepjes op stap. Daarom gaan we eerder terug. Bondsvoor zitter Klaas van de Pol zei dat te waarderen". Trainer Geurtsen was na de wedstrijd, waarin Oranje de Israëliërs in de laatste periode terug liet komen van 3-8 tot 6- 8, nijdig op alles en iedereen en als het goed zou zijn ook op zichzelf. Hij is er uiteraard van doordrongen dat het ver loop van het toernooi conse quenties zal hebben. Van opgeven en de eer aan zichzelf houden wilde hij don derdag niet weten. „Je hoort mij niet zeggen dat ik stop. We moeten op korte termijn bin nen de bond een besluit ne men. We zullen met andere deskundigen in Nederland in contact treden en mensen be reid vinden mee te denken. En dat wil ik betrekken op het waterpolo bij de jeugd en de senioren, zowel heren als da mes, omdat ook die dreigen te rug te zakken. Dat moeten we voor zijn. Ook dat is al een re den waarom ik maandag niet weg kan", mompelde Geurtsen onder meer in een poging tot commentaar, die leek op agressief verdedigen. De bondscoach zei nog niet te hebben gehoord dat spelers van plan zijn te stoppen. De opmerking 'volgend jaar be ter' van een aantal was hem wel bijgebleven. Toch ver klaarde Stan van Belkum, dat het zo, wat hem betreft, niet meer hoeft. De Leidenaar is naar Amsterdam verhuisd om daar af te studeren als farma ceut. Hij moet nog één jaar en wil alles op alles zetten. Inter nationaal waterpolo namens Nederland past daar minder bij en zeker niet in de huidige situatie. Van Belkum ('dit team heeft te weinig kwali teit') werd in Madrid meegezo gen in de draaikolk van on vermogen, gebrek aan disci pline en faalangst. Hij toonde wel karakter door hard te werken en door zijn opoffe ringsgezindheid, maar hij liet nauwelijks zijn enorme wa- terpolotalent zien en kon daar ook door niemand toe in de ge legenheid worden gesteld. En hij past ervoor om nog verder weg te zakken. Ed van Es, die door zijn borstblessure gedwongen aan de kant bleef en wel blij was direct naar Nederland terug te moeten, heeft zijn bedenkin gen over voortzetten van zijn interland-carrière, vooropge steld dat hij fit wordt ver klaard. Ook voor hem moet er een en ander veranderen. Nico van Seist is daar even eens van doordrongen. „We hebben het geen enkele keer als excuus gebruikt, natuur lijk niet, maar in deze ploeg ontbreken toch een aantal na men, hoe je het ook wendt of keert. Nico Landeweerd was bereid zich beschikbaar te stellen, maar het is uiteinde lijk vastgelopen op zijn werk. Ronald Hermsen zou normaal gesproken in de selectie thuis horen. Hij wilde echter tijdens de twee maanden van kracht training er twee weken tus senuit naar Engeland. Toen heeft Geurtsen gezegd: dat kan niet. Van Es mis je hier door die blessure en Ruud Misdorp door die kwestie Pa lermo. Dat zijn toch ervaren krachten. Met Misdorp gaan we zo snel mogelijk rond de tafel zitten om tot een oplos sing te komen. Hij heeft ge meld dat ook te willen. Mis schien dat de afspraak al is gemaakt via het bondsbureau en anders doen we het op korte termijn". ISRAEL - NEDERLAND 6-8 (1-4, 1- 1,1-3, 3-0). Frldman 1-0 (man meer), Van Belkum 1-1, Pielstroom 1-2, Nonnekes 1-3, Noordegraaf 1-4, Sha mir 2-4 (man meer), Nonnekes 2-5, Rahav 3-5, Jansen 3-6, Van Winsen 3-7 (man meer), Havekotte 3-8, Ka nt tz 4-8, Rahav 5-8, Smumit 6-8. VRIJDAG 22 AUGUSTUS yan onze schaak-medewerker cig VAN GENT - In de ze vende ronde van het ECI- icbaaktoernooi is Helmut ógrdon een desillusie rijker «worden. Hij verloor van de Hongaar Pirisl en zal door dit iultaat waarschijnlijk geen ns meer maken op een In ternationaal mee,sterresultaat. Ik moet nu de laatste twee "artijen winnen," zei een Ichtbaar teleurgestelde Car- lon. ova msT Me| onl daq wo van UITSLAGEN WK WATERPoi HEREN Martin Martens is weer op iet goede spoor. Hij won op- ileuw door de klok, maar deze teer stond zijn stelling al ge- Finalegroep: Sparvje - West-D, „nnnen tegen de Belg Van land 15-8 (1-2, 4-2, 6-1, 4-3), cj Mnrc de Waal Frankrijk 7-7 (2-2,1-2,1-0,3-3u (Vonterghem. Mare üe waal - Verenigde staten 10-9 (3-3,3^3 kwam met ZUn Franse tegen- 2-2), Joegoslavië - Sovjet-Unie «tonder een snelle remise (2-3,2-0,0-2,4-1). «epianuc 9e tot en met 12e plaats: Austrai Griekenland 10-5 (0-2, 5-0, 2-1 Hongarije - Brazilië 11-9 (4-3 ij 1,2-1); '1 13e tot en met 15e plaats: Nederh Israel 8-6 (4-1,1-1,3-1.0-3) DAMES Finalegroep: Australië - 13-4 (3-0, 1-2, 3-2, 6-0), West-Duitsland 10-3 (3-1, 2-Ö, 5 2); 7e tot en met 9e plaats: Noorwe?» Groot-Brittannië 11-8 (3-4,3-0, t\ 2). Zwemelite stelt nog steeds teleur Alleen Oost-Duitsland doet alsof er niets aan de hand is en produceerde donder dag via Sylvia Gerasch op de 100 meter schoolslag met 1.08.11 een wereldrecord. Het vijfde alweer van deze kampioenschappen. De Verenigde Staten, Ca nada en Australië blijven ver achter en hoewel Nederland het niet uitgesproken goed doet - Olympisch kampioene Petra van Staveren bleef zelfs buiten de eindstrijd - staan de dames in de landenrangschik king nog altijd derde, ook al omdat Conny van Bentum on danks de voor haar doen slappe tijd van 1.01.48 beslag legde op de zesde plaats op de 100 meter vlinderslag. Anne- marie Verstappen eindigde ook als zesde, maar dan in de troostfinale. De heren toonden een glimp van herstel. De 4 x 100 meter vrije slag-ploeg die zesde was bij de Olympische Spelen en achtste vorig jaar in Sofia, vestigde in de nieuwe samen stelling - dus met Erik Ran in plaats van Edsard Schlinge- mann - in de series met 3.23.55 een zeer scherp nationaal re cord, dat in de finale met 3.24.47 aardig werd benaderd, al leverde dat in het grote ge weld niet meer op dan de acht ste en laatste plaats. In de se ries stuntte Erik Ran met een tussentijd van 50.14, in de fi nale was ankerman Patrick Dybiona met 49.95 veruit de snelste. Het elkaar de waarheid zeg gen, waarmee ploeg en ploeg leiding zich woensdag op de vrije dag hadden bezig gehou den, stimuleerde de jonkies in de ploeg kennelijk meer dan de oude rotten. In de middag uren waren coach Ruud Beele en zijn estafette-zwemmers, die dagenlang wat nukkig te genover elkaar hadden ge staan, overigens elkaar bijna om de hals gevallen om het onverwachte succes - de So- fia-tijd werd met ruim drie seconden verbeterd - te vieren. Die sprong deed Beele spreken van een 'volledige rehabilita tie'. „De dagbladen hebben de zwarte piet in de richting van de heren geschoven, omdat die hier niets zouden presteren. Met één klap hebben ze bewe zen dat het niet zo is". Opluchting De opluchting, die daaruit sprak was 's avonds nog niet verdwenen, ook al stelden Kroes (51.22), Ran (51.41) en Frank Drost (51.89) door hun minder goede zwemmen Pa trick Dybiona voor de vrijwel onmogelijke taak er nog iets van te maken. De met zijn 1.78 meter voor het topzwemmen nogal kleine Amersfoorter was zowat de enige slotzwem- mer, die minder dan twee se conden toelegde op de ontke tende Matt Biondi (48.29). Het kan niet anders of Ruud Beele heeft zich de laatste da gen niet zo prettig gevoeld. Annemarie Verstappen diende te worden opgebeurd. Conny van Bentum ging haar eigen gang en het kondigde zich al aan dat Petra van Staveren door de schouder-operatie van de winter te veel aan conditie had verloren om een rol van betekenis te spelen. Tegelij kertijd morden de heren. Het zwemvolk is van nature ge zagsgetrouw, gewend als het is aan de monotome opeenvol ging van vroeg opstaan, trai nen, eten, trainen en slapen. Maar het gebeurt op vrijwil lige basis en er doet zich een vorm van onhandelbaarheid voor als iemand zegt: 'Het moet'. Hoewel Ruud Beele de laatste drie jaar veel heeft bij geleerd, klinken de goede raadgevingen uit zijn mond nog altijd wat schoolmeester achtig. Bij de ouderen valt dat lang niet altijd goed. Ze herin neren zich nog heel goed dat zij destijds het bondsbestuur hebben gevraagd een ander aan te stellen. Controverse Die controverse had gemak- kelijk de wereldtitelstrijd voor Nederland kunnen vergallen. Vandaar dat Beele het ver standige besluit nam de pro blemen in de groep te gooien. Op wat daar is besproken, ligt een zwijgplicht. Maar men mag aannemen dat met name de ouderen het in de zwem ploeg maar een dooie boel vonden. Vooral in vergelijking met de andere disciplines. De polospeelsters hebben lol, twee kunstzwemsters verkneukelen zich op een reis naar Japan en voor Daphne Jongejans reed de limousine van prins Albert van Monaco voor. De Mone gaskische prins heeft zelfs be loofd het blonde schoon- springstertje in de Verenigde Staten te zullen opzoeken. En de zwemmers: die hadden nauwelijks een verzetje. Trou wens, met een dagvergoeding van acht gulden zou het nau welijks gaan. Beele van zijn kant verweet, zoals hij het for muleerde, zijn zwemmers ge mis aan bereidwilligheid wer kelijk te presteren. „Ze moeten wat voor elkaar over hebben. Niet alleen in het zwembad, maar ook er omheen". Harakiri De 'oude hap' had het ken nelijk al eens eerder gehoord en ging er niet harder door. Frank Vijver pleegde in de se ries van de 200 meter school slag zelfs een vorm van hara kiri, door een tussentijd (1.06.79) te produceren, die be ter was dan de eindtijd, die hij op het persoonlijk nummer produceerde. De Amsterdam mer lag er zelfs mee voor op de gediskwalificeerde wereld kampioen Adrian Moorhouse. Maar de klap, die volgde, was des te erger: 35ste in een veld van 42 deelnemers en negen plaatsen achter de veel ver standiger met zijn krachten omspringende Ron Dekker. Maar de jongeren voelden zich wel aangesproken. Erik Ran wierp zich op als de grote trekker. Dat de 19-jarige Voorschotenaar in de finale terugviel, was tot daaraan toe, maar als hij in de series niet zo hard was gegaan, zou er in het geheel geen finaleklassering zijn uitgekomen. De pupil van Jan Schouten mag dan sinds het zilver bij de Europese jeugdkampioenschappen van drie jaar geleden voorname lijk te boek hebben gestaan als een talent, dat te weinig trainde om het echt waar te maken, zijn debuut bij de we reldkampioenschappen mocht er zijn. Zoals trouwens ook Jo- lande van der Meer zich her stelde van het echec op de 400 meter. De Delftse plaatste zich met 8.46.67 als zesde voor de vandaag te zwemmen finale van de 800 meter vrije slag. De Amerikanen leiden niet, maar lijden. Assistent-coach Mark Schubert rekende uit dat van de 70 leden tellende Amerikaanse zwemploeg er slechts zeven niet getroffen zijn door één of andere darm infectie, virus of maagstoor nis. Wereldrecordhoudster Mary T. Meagher raakte in twee dagen meer dan twee kilo kwijt en verloor donder dag de titel op de 100 meter vlinderslag aan de kennelijk voor elke infectie immune Oostduitse zwemsters. De Europese kampioene Kornelia Gressler won voor haar land genote Kristin Otto en ver woordde met de hese, lage stem, waarop de DDR-dames bij vorige kampioenschappen patent hadden, dat zij niets anders had verwacht. Het was de eerste van twee Oostduitse dubbelzeges. De 17-jarige Syl via Gerasch, die bij de Oost duitse selectiewedstrijden was voorbij gezwommen door de vier jaar oudere Silke Hörner, herstelde op de 100 meter schoolslag de vroegere ver houdingen en scherpte en pas sant haar eigen wereldrecord aan van 1.08.29 tot 1.08.11. De tussen de twee Oostduitsen in zwemmende Bulgaarse Bogo- milova werd derde in 1.08.52, hetgeen aantoont dat Petra van Staveren, ook al was zij in Olympische topvorm geweest, niet voor één van de medailles in aanmerking zou zijn geko men. UITSLAGEN FINALE-UITSLAGEN HEREN 200 meter schoolslag: 1. Jozsef Szabo (Hon) 2.14,27 - Europees record, 2. Victor Davis (Can) 2.14,93, 3. Steve Bentley (VSt) 2.16,51,4. Adrian Moor house (GBr) 2.17,97, 5. Alexandre Yokochi (Jap) 2.17,99, 6. Pablo Re- strepo (Col) 2.19,74,7. Hartmut Wede- kind (WD1) 2.20,51, 8. Thierry Pata (Fra) 2.20,61. 4 x 100 meter vrije slag: 1. Verenigde Staten (Jager, Heath, Wallace en Biondi) 3.19,89, 2. Sovjet-Unie 3.21,14, 3. Oost-Duitsland 3.21,47, 4. West- Duitsland 3.21,58^ 5. Zweden 3.23,01, 6. Frankrijk 3.23,69, 7. Australië 3.23,88, 8. Nederland (Kroes, Ran, Drost, Dy biona) 3.24,47. 400 meter vrije slag: 1. Rainer Henkei (WD1) 3.50,05, 2. Uwe Dassier (OD1) 3.51,26, 3. Dan Jorgensen (VSt) 3.51,33, 4. Kevin Boyd (GBr) 3.51,93, 5. Vladi mir Salnikov (Sov) 3.52,07, 6. Anders Holmertz (Zwe) 3.53,83, 7. Frank Iacono (Fra) 3.54,84, 8. Sven Lod- ziewski (Odl) 3.56,06. DAMES 100 meter vlinderslag: 1. Kornelia Gressler (OD1) 59,51, 2. Kristin Otto (OD1) 59,66,3. Mary T. Meagher (VSt) 59,98, 4. Catherine Plewinski (Fra) 1.00,72,5. Jenna Johnson (VSt) 1.00,76, 6. Conny van Bentum (Ned) 1.01,48, 7. Ilaria Tocchini (Ita) 1.01,59, 8. Bistra Gospodinova (Bul) 1.02,13. 100 meter vlinderslag B-finale: 1. Su- sanne Schuster (WD1) 1.01,70, 2. Ta- tiana Koernikova (Sov) 1.02,06, 3. Kiyomi Takahashi (Jap) 1.02,21, 4. Edit Ormos (Hon) 1.02,28, 5. Izumi Kawahara (Jap) 1.02,37,6. Annemarie Verstappen (Ned) 1.02,45, 7. Agneta Eriksson (Zwe) 1.02,79, 8. Elli Rous- saki (Gri) 1.03,07. 100 meter schoolslag: 1. Sylvia Ge rasch (OD1) 1.08,11 (wereldrecord), 2. Silke Hörner (OD1) 1.08,41, 3. Tanja Bogomilova (Bul) 1.08,52, 4. Allison Higson (Can) 1.09,84,5. Manuela dalla Valle (Ita) 1.10,13, 6. Ingrid Lempe- reur (Bel) 1.10,47, 7. Jenny Hau (VSt) 1.10,78,8. Cindy Ounpuu (Can) 1.12,28. 100 meter schoolslag B-finale: 1. Elena Volkova (Sov) 1.12,08, 2. Cara Hafner (VSt) 1.12,16, 3. Britta Dahm (WD1) 1.12,18, 4. Petra van Staveren (Ned) 1.12,23, 5. Susannah Brownsdon (GBr) 1.12,60, 6. Patricia Bruelhart (Zwi) 1.12,70, 7. Hiroko Nagasaki (Jap) 1.13,04, 8. Petra Hillenius (Ned) 1.15,08. TORENSPRINGEN: 1. Lin Chen (Chi) 449,67 punten, 2. Wei Lu (Chi) 422,25, 3. Wendy Wyland (VSt) 412,47, 4. Alena Lobankina (Sov) 408,45, 5. Angela Stasulevich (Sov) 401,13, 6. Karin Inselmann (OD1) 399,30, 7. II- diko Kovacs (Hon) 369,78, 8. Michelle Mitchell (VSt) 367,02,9. Bianca Meyer (OD1) 357,66, 10. Debbie Ruller (Can) 357,57, Rainer Henkei juicht na zijn winst op de 400 meter vrije slag. NEW YORK (Rtr) - De Ameri kaanse Martina Navratilova en haar vroegere Tsjechoslo- waakse landgenoot Ivan Lendl, voeren de plaatsingslij sten aan bij de open Ameri kaanse tenniskampioenschap pen, die volgende week op de banen van Flushing Meadow in New York beginnen. De plaatsingslijsten: dames: 1. Martina Navratilova (Tsj), 2. Chris Evert (VSt), 3. Steffi Graf (WD1), 4. Hana Mandlikova (Tsj), 5. Pam Shriver (VSt), 6. Claudia Kohde (WD1), 7 Helena Sukova (Tgj), 8. Bonnie Gadusek (VSt), 9. Manuela Maleeva (Bul), 10. Kathy Ri- naldi (VSt), 11. Gabriela Sabatini (Arg), 12. Zina Garrison (Vst), 13. Stephanie Rehe (VSt), 14. Catarina Lindqvist (Zwe), 15. Kathy Jordan (VSt), 16. Carling Bas set (Can); heren: 1. Ivan Lendl (Tsj), 2. Mats Wilan- der (Zwe), 3. Boris Becker (WD1), 4. Ste fan Edberg (Zwe), 5. Yannick Noah (Fra), 6. Jimmy Connors (VSt), 7. Joakim Nys- tröm (Zwe), 8. Henri Leconte (Fra), 9. John McEnroe (VSt) 10. Andres Gomez (Ecu), 11. Mi ka el Pernfors (Zwe), 12. Thierry Tulasne (Fra), 13. Anders Jarryd (Zwe), 14. Tim Mayotte (VSt), 15. Brad Gilbert (VSt), 16. Miloslav Mecir (Tsj). Zeilen DE NEDERLANDER John Hofland is gisteren open Westduits zeilkampioen in de Finnjollen-klasse geworden. MONTREAL (ANP/AFP) - Annemiek Derckx en Anne marie Cox hebben donderdag bij de strijd om de wereldtitels kano in Montreal op de K2 500 meter, de halve finales ge haald. Jan-Dirk Nijkamp bereikte de halve finales in de KI 1000 meter In de KI 500 meter slaagden de twee Nederlandse verte genwoordigers, Jan-Dirk Nij kamp en Annemiek Derckx, er niet in zich via een plaats bij de eerste drie in hun serie di rect te plaatsen voor de helve finales. BARCELONA (ANP) - PSV is er niet in geslaagd als eerste bui tenlandse vereniging in meer dan twintig jaar het toernooi van Barcelona te winnen. De Eindhovense formatie, die een goede indruk achterliet, verloor in de eindstrijd met 0-1 van de gasthe ren door een benutte strafschop van Carrasco in de voorlaatste minuut. Tottenham Hotspur verzekerde zich van de derde prijs door AC Milan met 2-1 te verslaan. Opstelling PSV: Van Breukelen, Gullit, Gerets, Koot, Samuel en Heintze, Vanenburg, Koeman en Valke, Van der Gijp (Koolhof) en Arnesen (Van de Kerkhof). Ajax is in een toernooi in Casablanca als derde geëindigd. De Amsterdammers we zen in de strijd om de derde plaats de Marokkaanse jeugdploeg met 4-1 terug. Het toernooi leverde een overwinning op voor Standard Luik, dat in de finale Gremio de Porto Alegre uit Brazilië met 2-0 versloeg. ROTTERDAM (ANP) - Voor de veiligheid en orde rond de voetbalvelden moet elke wed strijd in het betaald voetbal in Rotterdam worden aange meld, opdat maatregelen kun nen worden getroffen om eventueel gevaar voor vernie lingen en verwondingen te kunnen voorkomen, uitban nen, of beteugelen. De ge meenteraad heeft hiertoe don derdag besloten. De plicht is opgenomen in de politieverordening. Als vol gend jaar het Landelijk Over legorgaan Voetbalvandalisme rapporteert en aanbevelingen doet, bekijken de Rotterdamse raadsleden nog eens of hun re geling moet worden aange past. Rotterdam heeft voorkeur gegeven aan een meldings plicht boven een vergunning stelsel. Het gemeentebestuur kan zo vooropstellen, dat de organisatoren van voetbal wedstrijden hun zaakjes zelf regelen. Burgemeester Peper van Rotterdam verklaarde nog zich het recht voor te be houden zelf voorwaarden te stellen als hij, de politie en de organisatoren niet op één lijn komen in het beoordelen van de risico's. Acht de KNVB geen risico's aanwezig en de politie wel, dan kan de burge meester bijvoorbeeld het schenken van alcoholhou dende drank verbieden. Hij kan ook voorwaarden stellen voor toestemming wordt ver leend of een speelverbod op leggen als aan de voorwaar den niet is of wordt voldaan. Wat de finales van Europese bekertoernooien aangaat, ruimde Peper het misverstand uit de weg, dat die niet meer in Rotterdam kunnen worden gespeeld. De KNVB had enige tijd geleden gevraagd of op twee dagen in mei 1987 in Rot terdam Europacup-finales kunnen plaatsvinden. De bond moest dit weten, opdat de UEFA ook uit Nederlandse stadions kan kiezen. Die be paalde data schikten de bur gemeester niet, omdat nog niet was overlegd over hoe risico vol de evenementen wel zijn of worden. Voor het seizoen 1987 - 1988 is er geen vuiltje aan de lucht. MADRID (EFE/SID) - De fi nale van de wereldtitelstrijd waterpolo voor heren gaat tussen Olympisch kampioen Joegoslavië en Italië, de we reldkampioen van 1978. De Zuideuropeanen wonnen don derdagavond in de halve fi nale verrassend met 10-9 van de Verenigde Staten. Joego slavië plaatste zich voor de eindstrijd ten koste van de Sovjet-Unie: 8-6. TENNIS Herentoernooi van Cincinnati Uitslagen tweede ronde: NysJ (Zwe) - Moir (ZAf) 4-6, 6-4, 6-2,f Wilkison (VSt) - Brown (VSt) 7-1 2, Wilander (Zwe) - Leach (VStjl 7-5, Curren (VSt) - Seguso (VSt)| 6-3, 7-6, Sanchez (Spa) - Steyn (r 6-2, 6-3, Hlasek (Zwi) - Sadrie 6-2, 6-4, Pernfors (Zwe) - I' (VSt) 6-2, 6-7, 6-4, Connors i Srejber (Tsj) 6-1, 6-7, 6-3, (Zwe) - Denton (VSt) 6-2, 6-1,1 son (VSt) - Michibata (Can) 6-0,6 VOETBAL Portugese voetbalcompetitie: l ting Lissabon - Deportivo Chavt Door Jean Bruyne Na twee dagen van volslager iloton gisteren in de derde et; [Nederland plotseling tot leven. WIELRENNEN Open Ronde van Wilhelm Teil Uitslag achtste etappe: 1. Gröne (WD1) 143 kilometer in L 2. Jean-Francois Rault (Fra) op] 3. Thomas Wegmüller (Zwi), 4. Pfleger (Oos), 5. Christian (WD1), 6. André Vermeiren (I Andreas Kappes (WD1), 8. 0 Hëfliger (Zwi), 9. Viktor Sch (Zwi), 10. Jean-Pierre Heyndi (Bel), 17. Erwin Derix (Ned), 55, rie Takens (Ned), 57. Daan Ll (Ned), 60. Stephan Rakers (Ned] len in dezelfde tijd als Rault j Algemeen klassement: 1. Heinz 1 boden (Zwi) 24.59.37, 2. Guido terberg (Zwi) op 0.42, 3. Arno Kj (Zwi) op 1.43, 4. Kappes op l.< Werner Stutz (Zwi) op 3.04,6! lippe Chevalier (Fra) op 3.42,7. J Heppner (OD1) op 4.06, 8. Johnf sen (Den) op 4.27, 9. Holger J (OD1) op 4.32,10. Andrei Syptyi (Pol) op 4.51, 24. Rëkers op 9) Derix op 16.18,61. Takens op 211 Luijkx op 21.31. MADRID (ANP) - Australië is donderdag heel dicht bij dei reldtitel waterpolo voor dames gekomen en weer hielp Nef land een handje. Niet zeer onvrijwillig, zoals in de onderlinge confrontatie die in de slotminuten in Australisch voordeel uitviel, maar heel bewust. De Neder landse polosters ontnamen de Amerikaanse dames met 8-7 de illusie van een gouden me daille. Australië maakte ook BOULDER (AFP) - De der tiende etappe van de Coors Classic, van Golden naar Boulder over 142 kilometer, is gisteren gewonnen door de Sovjet Dimitri Konyshev. Dimitri Konyshev verraste in de straten van Boulder het volledige peloton. De Ameri kaan Greg Lemond werd tweede. De Australiër Phil Anderson uit de ploeg Post be wees met een derde plaats steeds beter in vorm te komen. De Amerikaan Hampsten deed in deze laatste bergetappe te vergeefs een aanval op de lei derstrui van zijn ploeggenoot Hinault. De zevende etappe bij de Coors Classic voor vrouwen, werd een overwinning voor de Amerikaanse Leslee Schenk. Zij won in Boulder na 92 kilo meter de sprint van haar me- devluchtster Danute Bankai- tis. Voor een klein Nederlands succes zorgde Conny Meijer, die de spurt van het peloton won. Uitslag twaalfde etappe: 1. Argentin (Ita) 75 km in 1.50.44,2. De Rooy (Ned) op 30 seconden, 3. Van der Poel (Ned) op 35 seconden, 4. Bauer (Can) z.t, 5. Phinney (VSt) op 41 seconden, 6. Oergoemov (Sov) op 50 seconden, 7. Anderson (Aus), 8. Kuum (Noo), 9. Shapiro (VSt) en Alcala (Mex) z.t. Algemeen klassement na de twaalfde etappe: 1. Hinault (Fra) 30.18.01, 2. An derson (Aus) op 2.35, 3. Lemond (VSt) op 2.47, 4. Hampsten (VSt) 3.42, 5. Pierce (VSt) op 3.43,6. Argentin (Ita) 4.00,7. Sha piro (VSt) 4.41, 8. Kuum (Noo) 4.47, 9. Al cala (Mex) op 6.27, 10. Lauritzen (Den) 13.58. Uitslag zesde etappe dames: 1. Inga Thompson (VSt) 44 kilometer in 1.10.21 - met tijd vergoeding 1.09.51, 2. Jeannie Longo (Fra) 1.10.50 - 1.10.30,3. Ute Enzen- hauer (WD1) 1.11.37 - 1.11.27, 4. Janelle Park (VSt) 1.11.46, 5. Elizabeth Hepple (Aus) z.t, 6. Alla Jakovlea (Sov) z.L, 7. Marianne Berglund (Zwe) z.t, 8. Susan Ehlers (VSt) op 1.41,9. Mieke Havik (Ned) op 2.37, 10. Paula Wester (Zwe) z.t, 18. Maria Canins (Ita) z.t.. Algemeen klassement dames na de zesde etappe: 1. Longo 9.19.16, 2. Thompson op 1.16, 3. Ehlers op 4.29, 4. Canins op 5.16, 5. Madonna Harris (NZ1) op 6.43, 6. Berg lund op 7.43, 7. Jane Marshall (VSt) op 8.30, 8. Enznnhauer op 9.38, 9. Leslee Schenk (VSt, op 9,56,10. Hepple op 11.06. nu geen fout en won met( macht van Hongarije. In de huidige situatie I Australië op de slotdag! het waterpolotoernooi meer te winnen van de enigde Staten om c blijven. Door een zege op(| nada kan Nederland in pu nog wel gelijk komen, het doelsaldo is slechter onderlinge resultaat werktl het nadeel van Oranje, daj theorie bij verlies ook nogt] ten de prijzen kan vallen. verenigde staten - nede 7-8 (2-3, 3-2, 0-2, 2-1). Van der] (vrouw meer) 0-1, Sterkei (strafwed 1, Van der Mark (sw) 1-2, Lindhortl 1-3, Lenglin (vm) 2-3, Van der Ma Sterkei (sw) 3-4, Lenglin 4-4, Witt 4, Van der heuvel 5-5, Lindhout(vc Van der Veen (sw) 5-7, Lindhou'J OToole (vm) 6-8, Sterkei 7-8. EINDHOVEN - Randy muel, de tot nu toe laatst koop van PSV, zal m« avond in het competM1 tegen Go Ahead E niet opgesteld staan. De Canadese verdedig" in Barcelona tijdens het Gamper-toernooi tot vo®] vredenheid van Hans I' in de Eindhovense a' hoede speelde, heeft v ministerie van Sociale nog geen arbeidsveri gekregen. Over die wordt, zo deelde een w' voerster van het gisteren mee, op zijn pas in de loop van vol( week een beslissing gen® Alleen de blauwwitte bri gade van Post sliep door en jat kostte zowel de leiderstrui lis de kans op de dagzege. In len Haag ging Ad Wijnands iet de winnaarsbloemen aan je haal en verruilde Cïert Ja- lobs het witte tricot voor het jranje. Beide renners maakten deel it van een kopgroep van der- ien, die een voorsprong had ten ruim vijf minuten op het eloton. De groep was onder ïpuls van Jakobs, na tal van chermutselingen eerder op de lag, tot stand gekomen kort ia de passage van de Coolsin- lel in Rotterdam. Onder de vluchters bevonden zich vier ïannen van Post (Van de Vei le, Lubberding, Nulens en fheunisse), drie van Raas JPoels, Solleveld en Wijnands), fee van Schuiten (Boeve en letemann), twee van Swerts (Jakobs en Pieters) en de een lingen Verschueren en Lam- lerts. Ondanks het afstop- rerk van het Post-kwartet lep de voorsprong op tot bo ven de twee minuten, doordat ie Panasonics in het peloton te Jaat beseften dat de leiderstrui fan Vanderaerden gevaar iep. Toen ook nog bleek dat ze hun jacht op de koplopers jeen steun kregen, gaven ze de itrijd op. Het viertal Post-ren- fiers vooraan maakte vervol- iens geen gebruik van zijn lumerieke meerderheid en /achtte veel te lang met de- larreren. Pas in het slot- 3ndje van de vijf plaatselijke imloopjes in de residentie pro- arden Nulens en Theunisse 'eg te springen. Wijnands at- aqueerde en perste zijn laat- •te restje kracht met succes in jn eindschot. Het betekende voor Wij- hands (27) de zevende zege - foor het merendeel behaald in onbetekenende wedstrijden - 'n een kommervol jaar, vaarin hij mede als gevolg van ziekte door Raas niet jverd geselecteerd voor de Jour. „Het werd tijd dat ik weer eens in beeld kwam. SlJna het hele voorjaar heb ik gesukkeld met bronchitis en voorhoofdsholte-pijnen. Ik jen nu in behandeling bij een _omeopaat in het Belgische -anne. Hij heeft me met na- uurlijke geneesmiddelen van Lic hten afgeholpen", ver- T, wijnands, die in 1981 in nüï e?rste Tour naam maakte et twee ritoverwinningen. i»»L l.6®16r°te toekomst te- is moet te gaan, maar hij heeft die sen zeil ma opg kon nin zal Em luk gen mei Joo gen zee pro blij Ultal SS? Den cond km/i bon.) bon.; Boev 7. Knetf (Ned kobe rit S< als (Bel) ia b Maer (Bel), mons Emie 64. Je zelfdi Niet (NZ1) mage 2. Pietex Sollev Nulen Wij na Verse 0.42,1 linck Op 1.3a raerd Hanej Kuipt mons op 6.0 merer Hoont DEN HAAG (ANP) - B» toto 33 en 33a alsmede V ferspel hebben geen van de eerste prijs De uitslagen zijn: dubbel-toto nr. 33a: le prijs: IF| naar; 2e prijs: 19 winnaars,f 266,50 ontvangen; 3e prijs: 191 die elk f. 66,20 ontvangen; cijfers pel nr. 33 en 33a: het nummer was: 13 65 39; 6 clji^J geen winnaar; 5 cijfers goed: 2 aie elk bruto f. 10.000,- ontvai#| fers goed: 19 winnaars, die elk ontvangen; 3 cijfers goed: 232 j die elk f. 100,- ontvangen; cij'e 2.215 winnaars, die elk f. 10,- on»"] KEL VAN GOETHEM uit Joosterzande reed in de ama- pur klassieker Gent-Wervik een veld van tachtig deelne- ers naar een verdienstelijke L Sentiende plaats. Var, F* VAN HECKE uit Sas Berli ^haalde een fraaie jtirj Plaats bij de junioren in riPPelgem, waar 27 renners Pan start gingea *"OI RABOUT uit Zuid- «nde werd in hetzelfde Wip- ii/ei zesc»e' Oit in een nieu- £;"nee,"koers met twintig tyrtrekkers. KARLOS BOERMAN boekte n overwinning in een WA- nLed^rS me* deelnemers P" LAMMENS zegevierde tv0 Ve»^ mef 31 deelnemers ÏWoesten. dLLLAERT en tesruT? b°ERMAN werden i Hende en elfde herc^^t-Eeklo, waar 91 ren- r aan de start kwamen. HUI bilja de de natie ste k jart den i zondi in cli van J Vo gen het F jouw mam het G alles Hulst te zet deze meen op h< schaf in ol Vlaai werk Vlaai doen te bei af te van 1 schap In voort Jacqt lebroi Wouv wordt gonne starte uur. I sonda geplai

de Stem | 1986 | | pagina 6