Huttenbouw in speelweek Axel Clingse kleuters verliezen na 100 jaar eigen onderdak ER ND MAAR NIET TEGELIJK MET 'VRIJE' POLEN Axelse braderie vol attracties NDSDIPLOMA B en W Hontenisse willen kappen van bomen zelf regelen fllJDAG 22 AUGUSTUS 1986 VAN ZEELAND Clinge heikant V0NDSCH00L I en W.Z.-VLAANDEREN e cursus voor het terug van vakantie zat. 23/8 AAT 99 CLINGE Rommelmarkt Jïosl/oet O» Viswedstrijd VOORDEEL f125.000 Hontenisse lost vervroegd af Demonstraties museum Hulst JosVSët ED<© 11 Havenzangers besluiten Bosse Kermis ImVoet BB® weekenddiensten Al* T22 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondent vel - Grote stapels hout '(rdon zowel in Koewacht als „el donderdag tijdens de va- jntic-activiteiten tot hutten frbouwd. In beide kernen 'jn de gemeente Axel han dden dc kinderen met veel jwler hamer en nijptang. [n Axel deden 120 kinderen ge aan de activiteiten bij De Ijlle. Meer dan de helft lurtte zich met veel enthou- iasme op de huttenbouw. Na „bele uren ontstond er een ,Qot huttendorp. De hutten werden nog verfraaid met be hulp van gordijnen en andere middelen. De verfkwast moest voor een mooi eindresultaat zorgen. Aan het eind van de middag reikte wethouder C. van Schaik van de gemeente Axel de prijzen uit. Alle kin deren gingen uiteindelijk met een prijsje naar huis. In Axel was er ook een grote groep kinderen die zich bezig hield met creatieve activitei ten. De middagactiviteiten werden gezellig besloten met een hapje van de barbecue, 's Avonds werden de hutten ge sloopt en ging de vlam erin. De Axelse brandweer hield hier bij een oogje in het zeil. Ook in Koewacht was het enthousiasme om een hutten- dorp te maken groot. Hier was men 's morgens al begonnen. De middag werd gebruikt om de hutten een mooi aanzien te geven. De verfkwast werd hierbij vol overgave gehan teerd. Doch ook in Koewacht ging uiteindelijk alles in de vlammen op. Voordat dit ech ter gebeurde was er eerst nog een balspel met de brandspuit, hetgeen voor hilariteit zorgde. In Zuiddorpe was er voor de kinderen een filmprogramma in 't Kaaike. Dik Trom be zorgde de 65 aanwezige kinde ren een prettige middag. Vandaag is het in alledrie de Axelse kernen de laatste dag van de speelweek. 's Morgens kunnen alle kinderen naar een voorstelling in De Halle te Axel. 's Middags is er in Axel een rommelmarkt voor de jeugd tot en met 12 jaar in de Noordstraat. De jeugd van Zuiddorpe sluit de activiteiten af met huttenbouw, vliegerwedstrijd, pannekoek eten en hutver branding. Voor de Koewachtse jeugd, van 4 tot en met 12 jaar, is er 's avonds een disco met spel letjes en bingo in De Vla schaard. ORS HE ACTS MUZIEK VERLICHTING. DALENA tesmode st le voor mannen INHOVE lenen, tassen ELHUIS lermode, lingerie ISSEEUW torging, gebak lame'78 - Op het terrein van eiinisvereniging Game'78 ,0rdt zondag 24 augustus een (tiendschappelijke clubont- joeting gehouden met de luurgemeente De Klinge. De ledstrijden tussen Game'78 De Zilveren Klomp begin- ,en om negen uur. Van beide lubs doen 24 leden mee. chicting - Zaal 't Helleken, :jaardenschieting, 40 schut- jrs: hoge vogel: M. de Poor- Stekene; eerste zij vogel: A. ,an Himst, Stekene; tweede jjvogel: B. Baert, Koewacht; rootste aantal (4): L. van Vaesberghe, Heikant. St.-Jansteen Ter Steene - Met ingang van 1 ktober is J. van de Sar be noemd als hoofd van het ge- linsvervangpnd tehuis Ter Steene. Hij is afkomstig uit iliedrecht, is 39 jaar en was loorheen werkzaam als hoofd ran een gezinsvervangend te- luis en als paviljoenshoofd in Merwedepolder te Slie- Irecht. De heer Van de Sar olgt C. Overdulve op, die be- oemd is als directeur van het erzorgingstehuis De Burcht lOostburg. Vrijdag 29 augus- is wordt in het dagverblijf eckenstein afscheid genomen an Cor Overdulve door per- meel, bewoners, ouders, nderraad en genodigden. Er dan tevens gelegenheid ken- te maken met zijn opvol - ringen: P. ROOZEN - Wijk and, tel. 01179-1576. ,n 22 Terneuzen, an 48 Terneuzen, 157-1875 8 klanten ten) ekolommen missen mag: •st modieuze iel korting ■tentje. krant. iSffl Ambassadeur welkom bij kranslegging Axel Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Burge meester en wethouders van Hontenisse willen voortaan zelf regelen welke bomen er in de gemeente wel of niet gekapt mogen worden. Tot nu toe heeft de ge meente geen eigen kapveror- dening en schikt zich bijgevolg naar het provinciaal beleid in deze. Hoewel dat beleid nog geen aanleiding heeft gegeven tot opmerkingen, wil het col lege in de toekomst toch liever zelf beslissen. Daarom wordt de gemeen teraad gevraagd een kapver- ordening vast te stellen. Wie een boom wil omhakken zal dus voortaan bij de gemeente moeten aankloppen voor een vergunning. B en W nemen dan twee maanden de tijd om een beslissing te nemen. Heeft de aanvrager daarna nog geen bericht ontvangen, dan kan hij ervan uitgaan dat er niet ge kapt mag worden. Het toch stiekem vellen van een boom kan komen te staan op een fikse boete. Slimmerikken die het verkrijgen van een kap- vergunning willen bespoedi gen door wat vergif bij de boom te gooien zijn eveneens strafbaar. Van een onzer verslaggevers AXEL - De Poolse ambassadeur Wojtecki mag, als hij daar prijs op stelt, bij de jaarlijkse doden-en bevrijdingsingsherdenking in Axel, een krans leggen op de graven van de Poolse gevallenen, maar niet op dezelfde dag als de zogenaamde vrije Polen dat doen. Het initiatief daartoe moet wel van de Poolse am bassade zelf komen. B en W zijn niet van plan de am bassadeur uit te nodigen. B en W van Axel vinden na melijk dat de herdenking 'voorhands dient te worden voortgezet op de tot nu toe ge bruikelijke wijze'. De ambas- seur zal van dit standpunt op de hoogte worden gebracht. B en W schrijven dit in ant woord op een vraag van het PvdA-raadslid J. Jongepier. Jongepier had, naar aanlei ding van het bezoek van de Poolse ambassadeur aan de ruitersportvereniging in Axel eerder dit jaar, het college ge vraagd de mogelijkheid te be zien om de Poolse ambassa- JV TEKÉN VAN MAURITSFEESTEN --j I0di| 1XEL - Axel wordt eind wgustus 'geregeerd' door de tichting Streekcentrum Axel lie van woensdag 27 tot en met aterdag 30 augustus heel de linnenstad gebruikt als tafe reel voor de jaarlijkse brade rie. Het festijn staat dit jaar [eheel in het teken van de ilauritsfeesten. Plaats van handeling vor-, ren weer de drukke Axelse rinkelstraten. Ook de Kerk- reef, die voor die gelegenheid jordt afgesloten voor het ver eer, wordt dit jaar voor het ■erst naar braderienormen angekleed'. De opening, op woensdag 27 'ugustus door burgemeester Hack, belooft een echte nailer te worden. De burge- neester schiet de braderie om 4.00 uur op de Markt open Wet een echt kanon. Op de eerste dag kunnen de iraderiebezoekers genieten 'an de beoefenaars van oude m trachten. Woensdagmiddag 'an twee tot zes uur komt de ;ugd volop aan zijn trekken ,et de Sim Sa La Bim-pop- enkast en ballonnenshow. oor de jeugd zijn er voorts de odige kermisattracties opge ld Aantrekkelijk voor de ïugd is tevens de zogenaamde Jetklepwedstrijd', waarmee .urenfoto's en prijzen te innen zijn. Befaamd is inmiddels de faditionele rommelmarkt oor de jeugd tot en met zes- ei jaar, die in de Noord- aatpromenade wordt ge- ouden donderdag van 15.30 M 21.00 uur. Vrijdagmiddag is er in de «ationsstraat van half vier half vijf een optreden van ons op schoot' voor de jong- Jeugd van vier tot zes jaar. Gteraard zijn ook de oude- n ruet vergeten. Blaaskapel- L. en gedurende de bra- 'efeesten voor de muzikale posting zorgen. Op de ope navond- van de Axelse 8mntsfeesten wordt er om w uur ggrj begin gemaakt een 'bierfietswedstrij d' op Podium bij café 't Amstel- xje. 's Avonds zijn er ook wmzaagwedstrijden in de Ik !?nsstraat en gedurende drie de braderiedagen zijn «v„ZjWe' 's middags als 's v°nds modeshows. folf expositie van de Foto- Axel draait eveneens drie dagen in streekmuseum 'Het Land van Axel'. Donderdag middag worden de gasten van De Zonnebloem weer ontvan gen door Stichting Streekcen trum Axel. Zij worden getrak teerd op koffie met gebak. Donderdagavond van zeven tot acht uur verzorgt de be kende dansgroep Hava Na- quilla een optreden op de Markt en vinden in de Sta tionsstraat de voorrondes plaats van de play-back-show. Die voorrondes starten om 18.30 uur. Een dag later begin nen de finales om 19.00 uur. In de Stationsstraat wordt ook nog een vlinderwedstrijd ge houden (fitness), georgani seerd door sportschool Henk de Wee. Oliebollen Vrijdag staat er een grootse VW-jubileumschieting op het programma en worden er gaaibolwedstrijden gehouden. Om half acht 's avonds belooft het kampioenschap oliebollen eten in de 'Krakeling' een aparte attractie te worden. Verder is er vrijdag en zater dag een automarkt. Publiektrekkers zijn even eens de orgel- en keyboardde monstraties die vrijdag plaatsvinden en de expositie van radio's en fototoestellen in het pand 'Expositie 45'. Zater dag staat in het teken van de monstraties van de vereniging Den Ouwen Woagen in streek museum Het Land van Axel en de daarachter gelegen wa genschuur. deur een uitnodiging te bezor gen voor de jaarlijkse doden herdenking. Bij die ontmoe ting heeft de Poolse ambassa deur namelijk aan burge meester A. Hack officieel te kennen gegeven dit op prijs te stellen. Tot nu toe zijn door de ver eniging Axel-Polen, die de herdenking organiseert, alleen maar vrije Polen uitgenodigd. Axel-Polen erkent enkel maar de Poolse regering in balling schap in Londen en wil abso luut niets te maken hebben met het communistische Po len. Jongepier Vindt dat ook oud-strijders, die na de oorlog naar Polen zijn teruggekeerd, recht hebben aan de herden king deel te nemen. Hij heeft voor ogen in Axel langzaam naar een situatie toe te groeien waarbij zowel vrije als niet-'vrije' Polen aan de dodenherdenking deelnemen. Er mag volgens hem ook niet te lang gewacht worden omdat er in de nabije toekomst geen oud-strijders meer in leven zijn. Jongepier toonde zich dan ook verheugd met de opstel ling van het college, die hij als handreiking ziet aan de oud strijders in de volksrepubliek Polen. (ADVERTENTIE) SINDS 1910 VERTHOUWO VAKMANSCHAP NET EVEt WIJ verhuren ook personenauto 's. Van een oneer verslaggevers AXEL - In het kader van de jeugdvakantieweek hield de jeugdcommissie van de henge laarsvereniging Geduld Over wint Alles (GOA) op de kleine kreek een viswedstrijd, waar aan door 35 kinderen werd deelgenomen. De vangsten waren goed, want 28 deelnemers wisten een of meer vissen aan de haak te slaan. De uitslag is als volgt: categorie 8 tot en met 11 jaar: 1. Remco van de Winkel 460 punten, 2. Frank van de Wege 310. 3. Niels Tieleman 260; ca tegorie 12 tot en met 14 jaar: 1. Marco van Ham 870 punten, 2. Adwil de Wolf 840, 3. Steven Vanlerberghe 460 punten. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Het vervroegd aflossen van oude 'dure' geldleningen en het in plaats daarvan aangaan van nieuwe le ningen tegen lagere rente levert de gemeente Hontenisse een voordeeltje van 125.000 gulden op. Dat blijkt uit een voorstel van B en W om ook in Hontenisse een dergelijke financiële transactie te doen. Vervroegd aflossen kan pas nadat tien jaar van de oorspron kelijke looptijd is verstreken en tegen betaling van een fikse boete. Wat Hontenisse betreft komend daarvoor leningen tot een bedrag van 1,7 miljoen gulden in aanmerking. Uitgaande van nieuw af te sluiten geldleningen tegen een rente van 6Vz procent, looptijd tien jaar, bedraagt het netto voordeel zo'n 125.000 gul den. Omdat het rentepercentage voor dergelijke leningen nog steeds daalt, denken B en W dat het voordeel nog wel eens hoger zou kunnen uitvallen. De kleuterklas van 1913 REPRO WIM KOOI JMAN Van onze correspondent CLINGE - Met het begin van het nieuwe schooljaar op maandag 25 augustus zullen de kleuters van de Theresiaschool hun intrek nemen in de basisschool St. Bernardus. Daarmee komt meteen een eind aan hon derd jaar apart kleuteron derwijs in het dorp. De geschiedenis van het kleuteronderwijs begint bij pastoor Koremans, die met een ook de stichter was van de parochie Clinge. Hij be sloot in 1883 een bewaar school, zo heette dat toen, te bouwen. Op Hemelvaarts dag 1884 kon het gebouw op plechtige wijze worden in gewijd in het bijzijn van vele dorpsbewoners. Spoedig daarna volgde de benoeming van de eerste kleuterjuf, Rozalia Colsen, in het dorp beter bekend als Rozeken. Nog heel wat men sen kunnen zich de tijd van Rozeken goed herinneren. De leermiddelen die ze ge bruikte, waren zeer schaars. Een piepklein telraampje was een van de weinige at tributen. Later kwam daar nog een clown bij. Als de kinderen niet al te ondeu gend waren geweest, trok Rozeken aan een touw, waarop de benen en armen van de clown omhoog gin gen. Dit tot grote hilariteit van het kleutergrut. In 1924 vierde Rozalia Colsen haar 40-jarig ambts jubileum en dat ging in het dorp niet onopgemerkt voorbij. Een speciaal opge richt feestcomité had een heel programma ineen ge knutseld. Dat begon uiter aard met een heilige mis, waarna de jubilaris een ca deau kreeg, 's Middags kre gen de kleinljes een trakta tie en 's avonds bracht de fanfare Weldoen door Ver maak een serenade. Er wa ren daarvoor zelfs twee nieuwe liederen gecompo neerd. Drie jaar later stapte Rozalia Colsen uit het on derwijs. Zij werd opgevolgd door Maria Smet. Die deed echter enige jaren later haar intrede bij de zusters Fran ciscanessen en ze werd op haar beurt weer opgevolgd door zuster Juliana Smet. In de loop der jaren werd de bewaarschool ook voor allerlei andere doeleinden gebruikt. Steeds nadrukke lijker werd dan ook de wens om een apart schoolgebouw. Onder pastoor Cosijn kregen de plannen gestalte en met medewerking van de toen malige wethouder K. Wil- laert kwam de nieuwe kleu terschool van de H. Theresia in 1954 tot stand. Het ge bouw dat ruim dertig jaar door een stichting is be heerd, komt nu weer terug bij de gemeente Hulst. Maandag komt aan ruim honderd jaar kleuteronder wijs in een apart gebouw definitief een eind. HULST - Ter gelegenheid van de braderie heeft het Hulster streekmuseum De Vier Am bachten wat demonstraties op touw gezet. In het portaal van het mu seum is zaterdag, zondag en maandag van 14.00 tot 17.00 uur Els Sponselee uit Hulst aanwezig. Zij geeft demon straties bloemversieringen op kaarsen, kaarten en bloemen- collages. Voor deze gelegen heid zal ze in de collages ook het Zeeuws knopje verwerken. Eveneens zaterdag vervaar digt Nettie Geerts in het por taal van het museum jute pop petjes. Vóór het museum is er om 15.45 uur een optreden van de volksdansgroep Hava Na- guila uit Vogelwaarde. De folkloristische groep steekt zich in de klederdracht van het Land van Hulst van vóór 1925. De kleren zijn nage maakt van de originele exem plaren die in het museum te bewonderen zijn. Voorts is er nog een vlasdemonstratie door René Martinet uit Heikant. (ADVERTENTIE) fCr SINDS 1810VERTROUWD VAKMANSlHAP NET EVEN ANDIHS AUTOALARM nu vanaf 99.- Tred vin Eodanitiaal 1 TERNEUZEN tel 01150 13450 Mol le Zandt plom 17 KLOOSTERZANDE lel OIHB 141? VOGELWAARDE - Door een technische fout heeft een deel van de activiteiten van de Bosse kermis, waarvan in onze editie van donderdag 21 augustus melding wordt ge maakt, de krant niet gehaald. Het programma ziet er als volgt uit. Zaterdag 13 september wordt in de feestzaal een play- backwedstrijd gehouden voor de jeugd van de basisscholen. Per leeftijdsgroep worden prijzen beschikbaar gesteld. De muziek wordt verzorgd door disc-jockey Pedro. Entree is gratis. Zaterdagavond is er een groot bal met het Belgi sche dansorkest Regy Line. Als extra attractie wordt de Zeeuws-Vlaamse troubadour Piet Brakman voor het voet licht geschoven. De entree voor de dansavond is ƒ7,50. Zondag dan het popfestival. Op maandag, de slotdag, be gint om 14.00 uur het open kampioenschap gaaibollen. De kermis wordt 's avonds muzi kaal afgesloten met een optre den van de Havenzangers. (ADVERTENTIE) Cr SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANOERS WV-bonnen worden bij ons geaccepteerd X Ffod Eoüd„„I».H TERNEUZEN ,1 011,0 )3,,6 V Holle Zandoplein 17 KLOOSTERZANDE lol 01148 141? •»-»»»»-»»> HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwe rij str. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter E. Klop, Bastionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 08.00 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter G. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmor gen 8 u. dokter J. Geldof, Korteweg 23, Driewegen, tel. 01195-275. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter J. Deen, Valc- keslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Thijssen, Zonnebloemstr. 2a, Goes, tel. 01100-15003. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen za. 11.30- 12 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. De praktijk van dokter Lips en dokter Voorbrood, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst wordt waargenomen door dokter V. Voorbrood, tel. 01140- 13373. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter H. Kok, tel. 01131-3520. Boodschappen zo moge lijk voor 10 uur. Spreekuur spoed gevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waardeen Rilland - Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Barendregt, tel. 01134- 1544. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter G. Meyjer, de Krammer 14, tel. 14664. Zondag dokter W. Crucq, p/a Bel- linkplein 3, tel. 26483. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder af spraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 01150- 14000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter H. Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 01150-12324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter E. Kant, tel. 13987. Van zat. 24 tot zorvd- 24 u. dokter A.v. Dijk, tel. 13459. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30- 13 uur en 17.30-18 uur. Wissenkerke - Dokter J.van Arkel, Voorstr. 13, tel. 01107-1318 heeft ieder weekeinde dienst. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axelsestr. 2, Zaamslag, tel. 01153- 1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaarts dijk-Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht be reikbaar onder tel. nr. 01140-12191 (boodschap inspreken op ant woordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen - Dag en nacht bereik baar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-19049. U kunt naam en telefoonnummer inspre ken, zodat de dienstdoende wijk verpleegkundige u kan bereiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland - Dierenarts M. Karelse, 's- H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- merswaal - Dierenarts J. Gakeer, Bloemenstr. 4, Ovezande, tel. 01195- 283. Hulst en Zaamslag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Ple- vierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148- 2365. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen en Axel - Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155- 1488, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Die renkliniek, tel. 01155-1488. Spreek uur 11-12 u. Zondag volgens af spraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Po likliniek voor kleine huisdieren 'De Steenberghe', v. Steenbergen laan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische afspraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30-14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreek uur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minne- poortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Schautteet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178- 1921. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. O ost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts N. Verhelst, Lijster- besstr. 14, Hoek, tel. 01154-1914. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts D. Laver- man, Meanderlaan 218, Middel burg, tel. 01180-35787 (zat) en tand arts C. Westveer, Loskade 21, Mid delburg, tel. 01180-26694 (zond.). Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts P. Gerritsen, Nassaulaan 151, Goes, tel. 01100-14974. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Zoetevaart, Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Voor spoedgevallen buiten openingstij den is de dienstdoende apothekers assistente thuis bereikbaar onder nr. 14255. Middelburg - Apotheek Stromen wij k-'t Zand, Maasstr. 56, tel. 35565. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek de Singel Singel 9, tel. 12730. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200.

de Stem | 1986 | | pagina 11