aar waar. OTA 'Nieuwe Tijd-infodag' in Hoekzak Breskens ngo R'Darn 0G GEEN BESLUIT KORTING SOCIAAL-CULTUREEL WERK innige extra's. BUITEN OVERNACHTEN IN TREK PvdA wil duidelijkheid over zuivering Breskens FOTO'S BUITEN BINNEN Tekeningen en houtsneden van Frans Masereel in Gents museum Toernee Long Tall Jake and the Shaking Hearts Nog te zien DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1986 VAN ZEELAND Imarkt Putte Leer vliegen et uw ogen staat te prijs kijkt ziet u dat uw monnee laat schijnen, OOSTBURG - De kans is niet gering dat het college van b en w van Oostburg binnenkort zal voorstellen om enkele gemeentelijke belas tingen te verhogen om zo de bezuinigingen, opgelegd door het Rijk, op te vangen. Plaatselijk nieuws Oostburg Terneuzen HEB JE 'N WOONIDEE? WELKOM BIJ LUNDIA! Luiidi Zaamslag NU NOG STANKOVERLAST MET FORUM AQUAR1USTIJDPERK markten Optredens in Philippine Walter de Buck in Westdorpe Concert VERWACHT A6 T16 PAGINA ZEELAND 3 7,50, 15 ronden. Stopplaatsen .00 uur. Hoek: Reinstr. Haag. Gasthuisvelden, Pelmolens? uur. Total Crogtdijk 18.25 uur iedere dag. Bus Dora 076. d. Bankstellen, eethoeken, kas- en smokkelprijzen. Tevenskra- e te huur. Voor inf. tel. 076- ut. Alle informatie om zelf een privé vliegtuig te besturei wordt zaterdag 23 aug verstrekt door Vliegclut Seppe. Info 076-142842 o ,145125. Kans op verhoging belasting Oostburg iet G: - (2)'. TOERENTELLER. DYNAMISCHE WIELPLATEN. R 13). J, DE COROLLA SEDAN N LIFTBACK SXL EPERKT LEVERBAAR. L. BTW, EXKL. AFLEVERINGSKOSTEN- an 7 - Tel. 01640-41250 BREDA - imweg 7-13 - Tel. 01100-14810 'S- B.V. - Scherpdeel 20 -Tel. 01650- -VER VAET - Lange Reksestraat 11 - xd V.D. VELDE &ZN. - Mariastraat 3 Van een onzer verslaggevers Zonder verhoging zal het waarschijnlijk niet luk ken om de begroting voor het volgende jaar rond te krijgen. ambtenaar er echter komt, is zeer klein. Het dagelijks bestuur van de gemeente heeft nog geen beslissing genomen inzake de gevolgen van de bezuinin- gingsplannen van minister Brinkman. Deze wil volgend jaar zeer fors korten op de rijksbijdrage aan het sociaal- cultureel werk. Oostburg krijgt volgens de plannen van de minister 110.000 gulden minder. Het college heeft af gesproken eerst de beslissing van de Tweede Kamer inzake deze bezuinigingen af te wachten. Men wil bovendien proberen samen met de buur gemeenten Sluis en Aarden burg een deel van de kortin gen op te vangen. Oostburg voelt er voorlopig weinig voor om de bezuinigin gen van Brinkman volledig op te vangen omdat men op die manier de regering een vrij brief geeft om maar raak te bezuinigen. Wel wil men pro beren te voorkomen dat de be langrijkste voorzieningen voor de burgers verdwijnen. Commissie - De Oostburgse raadscommissie voor finan ciën komt niet vrijdag 5 sep tember maar maandag 8 sep tember bijeen in het gemeen tehuis. Aanvang 14.00 uur. COC - De COC-afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen houdt een soosavond in Terneuzen op vrijdag 22 augustus in het gebouw van de Jongerenbe weging, Blokken 16. De avond, aanvang 21.00 uur, zal in het teken staan van Belgische bie ren. Gedurende het eerste uur zijn de bekende en minder be kende bieren tegen een gere duceerde prijs te verkijgen. Welke belastingen omhoog moeten, is nog niet bekend. De kans dat de onroerend goed belasting (ogb) zal stijgen, is echter nihil. De wethouder van financiën, J. Thomaes, heeft korte tijd geleden al la ten weten dat hij de bijdrage van de toeristen met een dub beltje per dag wil verhogen. Nu moet men per persoon per dag vijftig cent betalen. Het ziet er echter naar uit dat ook nog andere tarieven zullen stijgen. De gemeente heeft ook extra inkomsten nodig om het be leidsprogramma te kunnen uitvoeren en de recreatieve i voorzieningen langs de kust op peil te houden. Het is zelfs de vraag of alle onderdelen van het beleidsprogramma wel uitgevoerd kunnen worden. Zo wil men onder andere een voorlichter ten behoeve van de cliënten van de sociale dienst aanstellen. De kans dat zo'n (ADVERTENTIE) Van onze correspondent Run op bouwmaterialen in 'Hoek - foto de stem cor j. de boer Je bent welkom in onze ongewone winkel. Vol grote en kleine ideeën voor slapen, studeren, spelen en wonen. Waar wij je graag helpen je eigen kreatieve wensen uit te werken. Want alles kan met lundia's simpele ruimtesysteem. Levering uit voorraad. Welkom, de koffie staat klaar, jj»J Parkeren bij de winkel LUNDIA BREDA Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076-143731 als je ruimte je lief is TERNEUZEN - Voor het eerst mocht de Terneuzense jeugd tijdens Sluiskil de jeugdvakantieweek in de wijk Serlippens en in Zaamslag in het kader van de speelweek een tentenkamp opzetten en aldaar overnachten. De animo onder de jeugd was zo groot dat het maxi male aantal kinderen (veertig) gisteren het tentenkamp nabij de Zuidlandschool bevolkten. Hier viel de belangstelling voor de sport- en speldag wat tegen, 's Middags brachten de kleintjes een bezoek aan de kinderboerde rij in Terneuzen. Hoek Ook hier weer volop drukte op het Molenplein, 's Morgens kon de jeugd zich vermaken met straattekenen. Toen 's middags een nieuwe voorraad timmerhout arriveerde, ging de Hoekse jeugd vol enthousiasme verder aan de 25 bouwsels. Hier werd de jeugd in de ochtenduren beziggehouden met een poppenkastspel. De middag werd gevuld met een vossejacht door het dorp. Het middagprogramma werd afgesloten met een film voorstelling. 's Avonds kon ook de Zaamslagse jeugd na een bar becue op het speelterrein overnachten. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - De Oostburgse PvdA-fractle wil dat het col lege van b en w de Inwoners van Breskens op een zo kort mogelijke termijn laat weten hoe het met de plannen voor de bouw van een nieuwe zui vering aldaar zit. Het waterschap 't Vrije van Sluis heeft vergevorderde plannen om tussen Nummer Een en Breskens een nieuwe zuivering aan te leggen. De bestaande installatie die mid den in de kern ligt, zorgt met name tijdens de zomermaan den voor stankoverlast. Deze zomer was en is het weer raak. Het waterschap probeert zo veel mogelijk de hinder te be perken, maar tijdens dagen dat de zon hoog aan de hemel hebben de omwonenden toch flink overlast. De kans is niet gering dat het waterschap de bouw van de zuivering moet uitstellen omdat andere projecten voor rang verdienen. Volgens de so ciaal-democraten worden hierdoor de inwoners in de on zekerheid gelaten. Aan de on zekerheid moet volgens hen een einde komen. De kwestie komt vanavond aan de orde tijdens de verga dering van de gemeenteraad. De bijeenkomst begint om 19.30 uur In het gemeentehuis. OOSTBURG - De stichting Aurln uit Breskens houdt za terdag 6 september een 'Nieuwe Tijd-lnfodag' in Den Hoekzak. Van 10.00 tot 23.00 uur kan het publiek zich uit gebreid laten informeren over onder andere T*ai, Chi, hypno se, I Tjing, zwangerschapsyo- ga, pendelen en inwijding in de oudere mysteries van het leven en nog vele andere on derwerpen. Over al deze onderwerpen worden vijftig minuten du rende info's verzorgd in twee zalen en ieder uur wordt een ander thema behandeld. Aan deze infodag nemen zeventien Belgische en Nederlandse pa ragnosten en paramedici deel. Zij geven een korte toelichting over het onderwerp, waarover zij later dit najaar uitgebreid in Den Hoekzak gedurende een forumavond komen spre ken. Volgens Boekhout, mede organisator van de infodag, belooft het een interessante happening te worden. Toch mag de bezoeker deze dag niet als een tweede soort paravisie bekijken, meent hij, hoewel men in Oostburg ook enkele korte consulten over bovenge noemde thema's kan meema ken. In een aparte videozaal kan men zich laten inlichten over onder andere het werk van de wetenschappelijke hel derziende professor Zeberio uit Argentinië en in een aparte luisterhoek kan men new-age- muziek beluisteren. In Den Hoekzak is ook een tentoonstelling van esotheri- sche schilderijen van Claudine de Pauw te zien. Ook de Belgi sche aardstraaldeskundige Eugène Ongenae is aanwezig met een levensgrote pyramide, waaronder men kan gaan zit ten. 's Middags kunnen de be zoekers van het multifunctio nele centrum eten en/of een drankje nuttigen. Om 20.15 uur wordt een fo rum gehouden over het ko mende Aquariustijdperk. En kele kenners geven daar ieder gedurende een kwartier hun visie over en na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De gehele infodag door kan men in Den Hoekzak ook terecht bij een grote boe kenstand en een computer die astrologie, bioritme en jonas berekeningen toelicht. AMSTERDAM, 20 augustus - Aardap pel termij nm a rkt: In bintje 35-50 mm van de oogst 1986 werden 7 contracten ver handeld voor levering april tegen 30,50 tot 31,00. In bintje 50 mm van de oogst 1986 werden 3 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van 44,00 per 100 kg, alsmede 905 contracten levering april tegen 60,00 tot 58,00. De stemming was respectievelijk kalm en nauwelijks prijshoudend. TERNEUZEN - Veiling: Per stuk: sla 1 40-46, 2 18, bloemkool A 3 stuks 118, 4 stuks 99-114,6 stuks 65-118,8 stuks 62-85, komkommers 40-43, meloenen 230-330, courgettes 25. Per bos: bos peen 51-70. Per doos: bramen 111-122. Per kg: breekpeen 32, kroten 42-46, prei 94-99, princ.bonen 60-96, savoye kooi 41-50. rode kool 30-40, spitskool 28-38, kassnijbonen 1 195-196 De expositie toont onder meer deze foto van Marcel Droghe repro de stem cor j. de boer TERWIJL een flink aantal Zeeuwse Fotoclubs momenteel een overzichtsexpositie houdt In het Terneuzens Museum stelt de Sluise fotoclub Pola eigen materiaal tentoon in de Raadskelder van het stadhuis van Sluis. De expositie laat goed zien wat de plaatselijke amateurfo- tografen kunnen. Is het zo dat de bezoekers van sommige fo to-tentoonstellingen de indruk krijgen dat de fotografen be roemde voorgangers naapen, in Sluis is dat nu eens niet het geval. De onderwerpen zijn alledaags maar toch origineel. De verzorging van het materiaal is, zoals gewoonlijk in Sluis, prima in orde. Geen verschillende soorten lijsten en karton, bovendien werkt de club met vaste maten voor de foto's en de lijsten zodat de tentoonstelling één geheel vormt. De expositie is alleen tijdens de weekends te bezichtigen. Zowel 23 en 24 als 30 en 31 augustus. Open 10-19 uur. Toe- Sang gratis. Stadhuis Terneuzen. Ter- neuzenaars presenteren kunstzinnig en creatief werk. Tot 22 augustus. Open tijdens kantooruren. Galerie Blokken 7 Terneu zen. Kleren en (batik)doeken in indigo. Expositie samen gesteld door Cockie Acke. Open dagelijks behalve zon dag van 14-17 uur. Galerie Trouvaille Terneu zen. Schilderijen van Anne- mie de Smet en foto-collages van Rob van der Hoeven. Tot 31 augusutus. Open tij dens winkeluren. De Twee Duiven Groede, Slijkstraat 7. Pentekeningen en aquarellen van Suzanne de Zwart, afkomstig uit Groede, tegenwoordig wo nend in Egmond. tot eind augustus. Open: dagelijks, behalve zondag 9-18 uur. Sint Anna ter Muiden, voor malig gemeentehuis. Zomers boeket. Grafisch werk, schilderijen en foto's van Nico van Bekkeum, Horst de Blaere, Liesbeth HUser. Theo Jordans, Ernest Joa chim en Willem Krul. Tot 1 september. Open: vrijdag 17.30-20 uur, zaterdag en zondag 14-17 uur. ieder weekend Museum Terneuzen. Foto's van Zeeuwse fotoclubs. Tot 29 augustus. Open maandag 13-17 uur, dinsdag t/m vrij dag 9.30-12 en 13-17 uur, za terdag 9.30-12 uur. Café De Ster, Hulst. Schilde rijen van Roger de Kerf. Open gehele dag. Tot 16 sep tember. Kunstuitleen Middelburg. Beelden van Nlko de Wit en schilderijen en zeefdrukken van Peter van Akker. Tot 21 september. Open dinsdag t/m zaterdag 13-17 uur, don derdag ook 19-21 uur. Oranjedijk Vlissingen. (ach ter het Arsenaal bij de vis sershaven). Sculpturen en environments van Neder landse beeldhouwers. Tot 1 september. De hele dag toe gankelijk. Stedelijk Museum Vlissin gen. Bellamyplein. Expositie rond het Panorama van Vlissingen anno 1613. Tot 27 september. Open: maandag t/m vrijdag 10-17 uur, zater dag en zondag 13-17 uur. Diverse locaties Vlissingen. Grafiek Gala '86. Galerie Marquis Nieuwendijk, toon zaal Ahrend, NMB, De Ge vangentoren, Hotel Britan nia. Tot 22 september. Vleeshal Middelburg. Bij het stadhuis. Interactieve in stallatie 'Going to the Heart of the Centre of the Garden of Delights' van de Australi sche kunstenaar Jeffrey Shaw (42). Tot 1 september. Open: dinsdag t/m zaterdag 11-17 uur, zondag 13-17 uur. Zeeuws Museum Middel burg. Abdij plein. Recente 'kleurvlakken' van de Vlis- singse schilder Bob Pingen. Tot 15 september. Open: maandag t/m vrijdag 10-17 uur, zaterdag en zondag 13.30-17 uur. BKR-centrum Middelburg. Balans 17. Etsen van Ri chard Beek en keuze uit de uitleencollectie. Tot 31 augustus. Open: woensdag t/m vrijdag 12-17 uur, zater dag 11-16 uur. Restaurant Inter Scaldis. Kruiningen. Werk van de Belgische kunstenaars Ma- rie-Paule Haar, Lidy Hoe- waer en Jan van de Kerck- hove. Maria Magdalenakerk Goes. Schilderijen van Marinus van Dijke en Cor van Dix- hoorn. Tot 31 augustus. Open: maandag t/m zater dag 10-16 uur. Voor het radioprogramma Hollands Glorie worden maandag 25 augustus opna men gemaakt in Philippine. Presentator van dit popu laire programma, Krijn Torringa, ontvangt in de sporthal een keur van ar tiesten. Hollands Glorie wordt maandag 'live' uitgezonden tussen 12.00 en 14.00 uur op Radio 3. De Gentse volkszanger Wal ter de Buck treedt zaterdag 23 augustus op in Westdor pe. Hij betreedt die avond het podium in café 'De Gra vin'. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. In Cadzand-Dorp wordt vanavond een concert gege ven door Scaramouche in de Nederlands hervormde kerk om 20.00 uur. De entree be draagt 7,50, kinderen bene den 12 jaar gratis. Een van de plastieken van Rob Dirivou. Een gewone weggebruiker onderzoekt de omgeving van de weg op bekende tekens zoals een verkeersbord of karakteristieke herken ningspunten zoals een rij huizen of een opvallende boom. Een onbekend iets zal echter vragen oproepen zo als: wat Is het? waarom daar? Wanneer die vragen zijn beantwoord, is het on bekende bekend. Wanneer een kunstenaar de omgeving in beeld brengt, roept het ontstane beeld meestal vragen op. Verschil lende kunstenaars zullen dezelfde omgeving verschil lend in beeld brengen. Hoe verschillend is momenteel in Sas van Gent te zien waar 'buiten naar binnen' is ge haald. In de monumentale FRANS MASEREEL, de in Blankenberge geboren kunstenaar, onderhield vanaf de eerste wereldoor log veel contacten met uitgeweken pacifisten, waaronder nogal wat schrijvers. Hij werd de illu strator van hun geschriften. Zijn vinnige aan klachten in onder andere het dagblad La Feuille zijn duidelijke bewijzen van zijn afkeer van oorlog en geweld. Het museum voor Schone Kunsten te Gent laat tot 14 september een belangrijke overzicht van het oeuvre van Frans Masereel zien. De expositie van houtsneden, penseeltekeningen en enkele olieverf schilderijen en aquarellen geeft een duidelijk beeld van de anti-oorlogsillustraties en satirische teke ningen, die Masereel een internationale bekend heid gaven. Vele teksten, foto's en boekwerken ma ken het overzicht compleet. De tentoonstelling toont een bijna volledig beeld van deze anti-oor- log-periode. Ook het leven rond 1920, houtsneden met mense lijke beelden, die een mengsel vormen van roman tiek en werkelijkheid van het wrange en het zoete naast de kinderlijke vrolijkheid en de bodemloze melancholie. De expositie is interessant, omdat ook vele voorstudies worden getoond. In de kleinere za len van het museum wordt aandacht besteed aan het latere werk (vooral schilderijen) van Masereel. Ook is er een doorlopende vertoning van films over deze kunstenaar. De toegang is gratis. Open: dage lijks van 10.00 tot 18.00 uur, maandag gesloten. - foto de stem/corj. de boer gang van het plaatselijke architectenbureau Schoonis Partners, Oostkade 31, hangen foto's met teksten van Terneuzenaar Kees Kloosterman en staan plas tieken van Rob Dirivou uit IJzendijke. De foto's zijn dusdanig ge nomen dat 'buiten' onher kenbaar is geworden. Het zijn abstracte onderwerpen geworden die voorzien zijn van teksten die iets vertellen over hoe de kunstenaar zijn omgeving ziet. De plastieken van Dirivou stellen even eens landschappen voor. Ook hij Is erin geslaagd om het 'buiten' stil te zetten zo dat de toeschouwer objecten ziet die schijnbaar niets met de omgeving hebben te ma ken. De Amerikaanse Bar bara Jean heeft speciaal voor deze expositie een col lage gemaakt. De expositie maakt on-, derdeel uit van het project 'De Binnenkant van de Bui tenkant, De Buitenkant van de Binnenkant' van de Axelse galerij houder Roby Bellemans en consorten. Het project laat iets zien over de vormgeving van onze leef wereld. Tot 1 oktober. Open dage lijks, behalve tijdens de weekends, tussen 8.30-17.00 uur. Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt de laatste twee weken van augustus de gelegenheid kennis te maken met de Alkmaarse rock-and-roll- band Long Tall Jake and The Shaking Hearts. De ge legenheidsband, die een mi ni-toernee door Zeeuwsch- Vlaanderen doet, had vorige week een succesvol optreden In 't Paviljoen in Groede. Vanavond, donderdag, speelt de band in't Dlekje in Terneuzen. De tournee wordt vrijdag voortgezet In Axel waar om 21.00 uur een optreden in café De Vlaamse Reus, bij Rolf, op het pro gramma staat. Galerij Esprit, Clinge. Za terdag opent Esprit weer haar deuren voor het nieuwe seizoen. De eerste expositie omvat een deel van de vaste collectie met werk van Tinny Kegels, Piet de Scheper, Nellie Nieuwen- huyzen, Ferdinand Slock, Leon de Buck, Joz de Looze en Pedro van Esbroeck. Nieuw is een serie aquarel len van Ferderic Bootz. Tot 27 september. Open, dage lijks 13.30-18 uur. Dinsdag gesloten. Woensdag 27 augustus wordt de nieuwe kroeg van Theo Prove, De Molenkreek in Westdorpe, met rock- and-roll-muziek ingewijd. Tot slot, vrijdag 29 augustus worden 'the hearts' in Mid delburg verwacht. Zij tre den daar 's avonds op in café The Colours. Long Tall Jake and The Shaking Hearts is gefor meerd rond de Axelse zan ger Jaap Boerman die al weer enkele jaren in het cir cuit van Noord-Holland meedraait. Jaap heeft al een L.P. op zijn naam staan. Ook heeft hij enkele televisie-op tredens gehad. De band wordt verder aangevuld met de uit Terneuzen afkomstige basgitarist Werner Cornand. Beide speelden onlangs mee op de streekband revival in het Axelse Gezellenhuis. Daar is het idee geboren een korte trip door Zeeuwsch- Vlaanderen te maken. „Tij dens die avond bleek wel dat de rock-and-roll-muziek nog steeds gewaardeerd wordt. En voor ons is het leuk om weer eens in be kende omgeving te spelen", aldus Jaap Boerman. De band wordt gecomple teerd met gitaris Robin de Ruiter en drummer Andries Evergem.

de Stem | 1986 | | pagina 17