Van Cadsand naar eerste zege trtmtlM Poloploeg loopj na tien minuten vast IOOGSTVE Programma betaald voetbal DE STTCM^mi: THEO VAN DER VEEKEN STAPT OP BU VOGELWAARDE Opening ECI-toer- nooi druk bezocht Tennis- vedetten handhavei zich Oostburg ontvangt tip uit New York Zware schade botsing op ri VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1986 750 Kilometer lopen in Zuiddorpe VOGELWAARDE - De start van de amateur voetbalcompetitie gaat voor Theo van der Veeken uit Vogelwaarde deze maal in zonder dat hij er rechtstreeks bij betrokken is. Hoogtepunt Sluiskil en Breskens maken indruk WK WATERPOLO PAGINA ZEELAND 1 SAS VAN GENT - De begint bij de Suiker Unif jaar officieel op maandag T14 PAGINA SPQrJ f Wij zijn wegens vak 'J oesloten van 28/7 t/i Van onze motorsportmedetuerker AXEL - Weliswaar laat, maar dat deed aan de glans van de overwinning niets af, behaalde de Axelse motor crosser Jaap van Cadsand zijn eerste seizoenzege. Pas in de tiende wedstrijd van de RES-motorcross-competitie voor amateurs stah 'dui zendpoot' Van Cadsand in zo'n goede vorm dat hij de concurrenten achter zich liet. In de eerste reeks van de superklasse was het een bij zonder sterk starende Marco Roos die rondenlang de kop van het veld aanvoerde. Jaap van Tatenhove uit Ter- neuzen lag in tweede positie, maar moest die al gauw prijsgeven aan een opruk- kende Van Cadsand. Roos leek aanvankelijk een gemakkelijke zege te be halen, maar na zes ronden kreeg de Axelaar de bekende klap van de hamer. Roos moest zijn positie afstaan aan Van Cadsand, die de resterende drie ronden win nend afsloot. Bij de start van de tweede reeks was het veteraan Jo- han Schelleman die als eer ste de bocht indook, maar een overwinning ruikende Van Cadsand nam al in de tweede ronde de kop over. Ook Jaap van Tatenhove bleek woensdagavond in een ijzers ter ke vorm te verke ren, want de Terneuzenaar bleef hardnekkig het spoor van Van Cadsand volgen. In de laatste ronde ge beurde het onvermijdelijke: Van Cadsand kwam ten val en Van Tatenhove pakte dè reekszege, maar met zijn derde plaats in de eerste reeks was dat toch niet vol doende om Van Cadsand van de eerste zege af te houden. In de 125 cc-klasse was de ontgoocheling groot voor Werner Rammeloo. In de eerste reeks was Rammeloo op kop vertrokken en kreeg vervolgens felle aanvallen te verwerken van Mare Tiele- man en Theo Geschiere. Rammeloo hield echter stand, ondanks dat in de laatste ronde een onheilspel lende stoomwolk uit zijn motor kwam. Zijn voor sprong bleek net genoeg om toch als winnaar de finish te halen. Het onderframe van de Suzuki bleek volledig afge scheurd, waardoor ook de slangen van het koelwater los waren gekomen. De man uit Philippine moest daar door met lede ogen toezien hoe zijn concurrenten in de tweede reeks zonder hem van start gingen. In die reeks pakte Etieiine Sucaet kopstart, maar de eerste ronde ging het strij dende duo Geschiere-Tiele- man hem al voorbij. Ge schiere nam de leiding, maar in de vierde ronde nam Tie- leman die over. Niet voor lang, want in de zesde ronde was het weer de beurt aan Geschiere om het veld te lei den. Een positie die hij niet meer afstond en onbedreigd ging hij op de eindzege af. Uitslag 80 cc: 1. Arjan Francke, Bos- schenhoofd,; 2. Filip Schepers, Waas munster; 3. Jimmy Verburgh, Zelzate; 4. Fabian Rijkaert, Terbeuzen; 5. Frans Herwegh, Koewacht; 6. Peter de Vijlder, Wachtebeke; 7. Marti en Wat- tel, Middelburg. 125 cc: 1. Theo Ge schiere, Serooskerke, 2. Mare Tiele- man, Kloosterzande; 3. Etierine Sucaet, Zulte; 4. Jaap Munter, Middelburg; 5. Robin Ploegaert, Terneuzen; 6. Frank de Zwart, Hulst; 7. Gianni de Jonghe, Sluiskil; 8. Dirk van Goethem, Ste- kene; 9. Dimitri Roels, Re tranche- ment; 10. René van der Meule, Bres- kens. Superklasse: 1. Jaap van Cad sand, Axel; 2. Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 3t Johan Schelleman, Axel; 4. Martin Erasmus, Breskens; 5. Hans Kolijn, Terneuzen; 6. Marco Roos, Axel; 7. Johan Bouquet, Wette- ren; 8. Wilfried van Rompaay, Wijne- gem; 9. Robbie Apers, Clinge; 10. Peter Rijk, Kloosterzande. 'Twintig jaar is lang genoeg' ZUIDDORPE - Vandaag (vrijdag 15 augustus wordt om 19.00 uur het startsehot gege ven voor de 750 kilometer van Zuiddorpe. Een loop, die in sa menwerking met SV Aloy door het evenementencomité wordt gehouden. Dit in het ba der van het 750-jarig bestaan van Zuiddorpe. De bedoeling van dit trim- evenement, dat uit de 'koker' van Remy Magnus komt, is dat een aantal lopers en loop sters tien avonden lang een aantal kilometers - nauwgezet bijgehouden door Hans Jas- perse - loopt. Op zondag 24 augustus, tijdens de Pizza loop, moeten de 750 kilometer dan vol gemaakt worden. Wel geteld 26 atleten en atletes hebben voor dit karwei inge schreven, waaronder bekende trimlopers zoals Eddy Vink, Hubert van Landegem, Piet Gans, Alex Lippens, Jan Kem- pe, Piet Spruyt en Hans en Bas Jasperse. Ook de dames Esther Vink en Matty van Landegem zijn van de partij. Het aantal kilometers dat per avond afgelegd wordt, is geheel vrij blij vend, al zal de 750 aan het slot wel gehaald moeten worden. Het geheel speelt zich af op een ronde van 3800 meter in de dorpskern van Zuiddorpe. Voor veel deelnemers is dit evenement een begin van de voorberei ding op de marathon van Athene. Na twintig jaar actief te zijn geweest als bestuurder bij de groen-witten, stopt hij zijn activiteiten bij 'zijn' Vogelwaarde, na een verbintenis die in 1948 van start ging. Op 29 augustus wordt Theo, zoals hij zegt: „Ge woon supporter." Deze bijeenkomst, eind augustus, luidt voor Van der Veeken dus een periode in waarin vrije tijd een vreemde gewaarwording zal zijn. „In het begin zal er waarschijnlijk een leegte zijn," stelt hij. Voor die tijd is het echter nog stevig aanpakken geblazen. Want hij moet zijn laatste werk, ean 35 pagina's tellend jaarverslag, op tijd rondkrijgen. Een terugblik en vooruit zien waaraan de mannen uit Vogelwaarde traditiegetrouw veel aandacht besteden. Deze openhartigheid heeft tot ge volg dat de jaarlijkse bijeen komsten in Vogelwaarde veelal vlot de revue kunnen passeren. Deze maal staan er echter twee bestuursvacatuïes op de rol, want naast Theo van der Veeken stapt ook Guust de Schepper op. Laatstgenoemde, omdat hij zijn handen vol heeft als doelverdediger in het keurkorps en als jeugdtrainer. Een tijdelijk afhaken dus. Voor Theo van der Veeken ligt dat anders. „Ik vind twintig jaar be stuurder zijn voldoende. Te meer daar er genoeg jonge gasten zijn die staan te trap pelen de zaken over te nemen. Voor mij als vijftigjarige wordt het dus tijd ruimte te maken voor de jeugd," zegt hij die in zijn 20-jarige loopbaan 16 jaar het secretariaat be heerde. Eerder was hij al vanaf zijn prille jeugd actief als voetbal ler. Als rasechte "Bossenaaf groeide hij uit tot een vol waardige kracht, die lief en leed met Vogelwaarde deelde. „Voor mij is het een mooie tijd geweest Van klein boeren- clubje zijn we uitgegroeid naar een vereniging die mee telt. Zeker op het organisatori sche vlak zijn we met onze goede taakverdeling prima in orde," aldus Van der Veeken, die ondermeer de toenmalige Vogelwaarde-burgemeester Molthof nog altijd dankbaar is Voor het sportpark dat Vogel waarde 'kreeg' voordat het op ging in de gemeente Honterüs- se. Een meevallertje waarvan de groen-witten nog altijd profiteren. Al was het alleen maar dat ze met bun accom modatie best voor de dag kun nen kamen. Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - HWP- voorzitter Cardon was erg te vreden over de opkomst van het aantal gasten gisteren bij de opening van het ECI-toer- nooi. „Opnieuw is Sas van Gent er weer in geslaagd om alle deelnemers onderdak te verschaffen. Mijn dank gaat dan ook uit naar alle gastgezinnen, die zo vriendelijk waren om de scha kers op te nemen", aldus een tevreden Walter Cardon. On danks het feit dat dit het 13e ECI-töernooi is, is de organi satie vlekkeloos verlopen. Na de heer Cardon kwamen verschillende instanties aan het woord, zoals de gemeente bij monde van loco-burge meester Platschorre. Ook de heer Wille, voorzitter van de KNSB, kwam aan het woord en hij was zeer tevreden over het feit dat dit toernooi van Sas van Gent het mogelijk maakt een aantal jeugdige spelers een internationaal meesterresultaat te laten be halen. „Dat zie je in Nederland niet zo vaak", aldus Wille. Verder kwam ook nog de hoofdsponsor ECI aan het woord, die vooral de nadruk legde op het bijzondere voor de jeugd en dat het bedrijf erg blij waren dat dit door de ECï- steun tot stand kon worden gebracht. Na deze openingswoorden was het de beurt aan de echts schaakliefhebbers. De drie in ternationale groepen gingen voor het eerst van start. De Nederlandse vertegenwoordi gers kregen in de eerste ronde het meest de zwarte kleur toe gewezen. Helmut Cardon: „Ik heb vijf maal zwart Dat bete kent minstens een half punt minder". De eerste partij voor Helmut Cardon zal zijn tegen de Belg Tonoli en hij moet toch wel een kans op de overwin ning maken. Frans Borm had direct een zware tegenstander in de Pool Borkowski. Bij de meisjes kreeg Mas- jenka Dubbeldam wit tegen haar landgenote en vriendin Patricia de Wit. Remise lijkt hier de meest voor de hand liggende uitslag. Bij de jon gens kreeg Martin Martens de Luxemburger Wians tegen over zich. Mare de Waal, HWP-speler, zal de strijd moeten aanbinden tegen de Noor Bern. Het meeste plezier beleefde de scheidende Vogelwaarde- bestuurder, zoals hij zegt: „Aan het kampioenschap Van vörig seizoen, gekoppeld aan het veertigjarig bestaan van de W Vogelwaarde. Voor mij het absolute hoogtepunt" Dat hij zijn medebestuur ders niet door problemen in de steek laat, wordt duidelijk als hij stelt: „Onze bijeenkomsten waren altijd bijzonder plezie rig, misschien soms wel, tè. Want vaak bleven we plak ken. Een samenblijven dat al leen mogelijk is ais alleÈ In goede harmonie verloopt. Zelfs als er zaken aan de orde kwaïöen die voor ons minder goed uitvielen, zijn we nog een team gebleven. Dat is otuse kracht geweest en is dat nog steeds. Voor mij wordt het desondanks tijd om er ale be stuurder een streep onder te zetten. De deur van de be stuurskamer verruil ik dus voor de kantinedeur. Die alt er pal naast en zal door mij neg vaak genoeg gebruikt worden. Want supporter van Vogel waarde zijn, is eveneens gezel lig." Theo van der Veeken: „Misschien was het soms wel tè gezellig - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER KltïK VEREECKEN uit St-Jan- stesra reed in Temse naar tón ver dienstelijke twaalfde plaats in ean veto van 43 deelnemere. PRANK VERBIEST uit Hulst Werd veertiende in Bazel, waar 49 renners hun rugnummer kwamen afhalen. CARLOS BOERMAN reed ih de WAOD-koers te Eeklo naar een vierde plaats tussen 88 deelnemers. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Sluiskil heeft in de serie oefenwed strijden die tot nu toe ge speeld zijn een uitstekende indruk gemaakt. Die werd nog versterkt door de ruime 5-1-zege tegen Hoek. Ook Breskens speelde knap tegen Hontenisse. De 3-0-eindstand was een zwakke afspiegeling van het Breskens-overwicht. Ter neuzen won met 0-4 bij RIA en IJzendijke pakte de zege (0-1) bij Vogelwaarde. SLUISKIL-HOEK 5-1 - Sluiskil maakte als ploeg een meer compacte indruk dan een niet op volle sterkte uitkomend Hoek. Voor rust kwam dat nog niet tot uit drukking, want toen ging de strijd op en bleef de schade voor Hoek beperkt tot 1-0 door een goal van Paul van Kouteren. Na de pauze scoorde Mare de Kunder 2-0 en toen had Hoek in de wed strijd kunnen komen als Martin Quataert een straf schop benut had, want kort daarna schoot Wilco Braaf- hart op de lat en verzilverde Jan de Block wel de tweede toegekende strafschop. Toen Sluiskil in dezelfde minuut echter 3-1 scoorde, via Peter Zwart, was de weerstand bij Hoek gebroken en kon de thuisploeg gemakkelijk uit lopen naar 5-1 door goals van Ludwig Jurriëns en Paul van der Hooft. BRESKENS-HONTENISSE 3-0 - Voor rust was er sprake van een wat romme lige strijd. In die periode kwam Breskens op voor sprong via een schot in de kruising van Robby de Muynck. Na de pauze een goed samenspelend Bres kens dat kans op kans kreeg. Op aangeven van Henk Ot- tens scoorden Fred Meer man en Hans Riteco. De zege had nog veel groter uit kun nen vallen, maar Breskens had wat pech bij scorings kansen en sprong ook wat slordig met de vele moge lijkheden om. VOGELWAARDE-IJZEN- DIJKE 0-1 - Een wedstrijd met een hoog tempo, die in de eerste helft een enigzins gelijkopgaande strijd gaf te zien. Na tien minuten kwam IJzendijke op voorsprong toen Frank van Poucke in duikvlucht met een kopbal scoorde. Na de pauze een sterker Vogelwaarde dat constant op de IJzendijke- goal drukte, maar pech had in de afwerking. Marc van Bunderen, Frans de Rooy en Freddy van der Veeken von den het houtwerk op hun weg. RIA-TERNEUZEN 0-4 - Het onbreekt de RIA-ploeg aan ervaring. Met zes jeugdspe lers in de gelederen was het een gemakkelijke prooi voor Terneuzen. Vooral in de tweede helft sloegen de be zoekers toe. Voor de pauze was Terneuzen gelukkig op voorsprong gekomen door een eigen doelpunt van RIA. Na rust was het Jan Huis man die twee keer scoorde en Henk Faas nam nummer vier voor zijn rekening. gesloten U kunt ons wel telefonisch bere Specialiteitenrestauran cizut KAZVl Teteringen 076-7133 Van onze speciale verslaggever MADRID - Het begin van het toernooi om het wereldkaapJ schap in Madrid was voor de Nederlandse waterpoloploeg j ren heel hoopgevend. Heel even maar. Binnen tien mi stond Oranje door doelpunten van Stan van Belkum (.i Remco Pielstroom (2) al met 4-0 voor in het cruciale duel] Frankrijk. Die voorspoedige start be vrijdde Nederland niet alleen van de grote druk, maar be zorgde de ploeg zelfs een soort verdoving, die bij geen enkele dopingcontrole opvalt en eigenlijk thuishoort op het werkterrein van de psycho therapeut. De vastloper werd er zelfs tegen het matige Frankrijk voorspelbaar door, al duurde het nog tot de voor laatste seconde voordat de ontluistering compleet werd. Dat Philippe Hervé, met drie treffers topscorer, die inluidde dankzij een aanvechtbare strafworp, door de Joegoslavi sche scheidsrechter Drobnjak gegeven tegen Marc van Bel kum, verhoogde nog het dra matische effect: 4-5. De Fransen hadden, tot ze daartoe door Nederland onbe wust werden gedwongen, nog niets laten zien dan enkele slecht gerichte of slappe scho ten, die debutant Wim Helsing normaal alleen tijdens de trai ning op zich ziet afkomen. Een mooiere wijze van inspelen had de Dordtse doelman, die de afwezigheid van Misdorp overkomelijk maakte, zich niet kunnen wensen. Hij was gelijk bij de les en bleef dat ook. Als één van de weinigen. De Nederlandse terugval was zo schrijnend, dat menigeen het beschaamde hoofd liever blijvend onder de waterspie gel had verborgen. De teleurstelling over de ge miste kans - bij een zege was een plaats bij de laatste acht goeddeels verzekerd geweest en nu is die zo goed als verke ken - paste in het theater. Bondscoach George Geurtsen reageerde, in tegenstelling tot vorige evenementen, waar hij het hele zwembad nog wel eens deelgenoot maakte van zijn ongenoegen, echter gela ten op de tegenvaller. Al was de toon van zijn zijn overbo dige commntaar af en toe cy nisch. „Als zes of zeven spelers niet willen, dan houdt het op. In Palermo hebben we de zelfde les gehad van de Fran sen. Maar er kennelijk niets van geleerd. Ik heb er voort durend voor gewaarschuwd, dat een ruime voorsprong in de beginfase nog niets bete kent. Zelfs bij de voorbespre king heb ik voorgedaan hoe er moest worden verdedigd. Ver geefs. Halverwege de tweede periode werd het zooitje lam. De discipline was weg en op dat gebrek wordt je gewezen. In deze nog jonge ploeg, die ik voorzichtig en via het pedago- giekboek wil benaderen, was op Stan van Belkum na nie mand, die de rest op sleeptouw kan nemen", aldus Geurtsen. Een beschuldigende vinger werd uitgestoken naar Remco Pielstroom, die dure overtre dingen al in de derde periode, toen Oranje nog met 4-2 voor stond, moest bekopen met een verder verblijf op de kant. Hij had het moment voor zijn derde persoonlijke fout niet ongelukkiger kunnen kiezen. Net daarvoor had Hervé weer enige hoop in Franse harten gebracht. De Nederlanders werden er niet bijtijds door gewekt. Oplettendheid bleef uit, ongerustheid en onzeker heid slopen binnen. Met de volstrekt onnodige nederlaag tot gevolg, want ook op de befaamde bevliegingen van Stan van Belkum mocht in de slotfase niet meer wor den gerekend. Zo min als het zijn broer Marc in feite mocht worden aangewreven, dat hij in de laatste minuut met een man meer - uit vijf van die si tuaties werd slechts tweemaal gescoord - al na luttele tellen een gehaaste en dus mislukte doelpoging waagde en pal daarop ook nog tot wanhoop werd gedreven door de opgestoken vingers van Joegoslavische arbiter vrij onschuldig uitziende fensieve ingreep. Het col tieve kwaad was al veelees geschied. „Ze doen het echt niet opzet", vertelde Geurtsen moedig. „Aanvankelijk ben we gezegd dat van ploeg niet te veel mocht «j den verwacht bij het toe: om het wereldkampioei Toen de poule-indeling bekend werd, volgde toch zekere opgetogenheid overl mogelijkheden. Laten we maar proberen, was de, dachte. Het is beroerd, dat! dan zo mislukt. Allerlei sen uithalen, Boltini-i den, heeft ook geen zin spelers niet willen. Nogra; ze verliezen niet met opzet] ze moeten het het zelf vei ken. Er resten ons nog wedstrij jen. In de groep tegen Canada en West-Di] land. Ik zal de selectie pi ren voor te houden, dat ool| Westduitsers te pakken koesterde Geurtsen de illt Om die laatste opmerl overtuiging mee te gever] acteertalent na gisteren eerste vereiste geworden. De karakteristiek is: Nederland-Frankrijk 4-5 (2-0,2-2,0.] 2). Scheidsrechters: Martinez (f Drobnjak (Joe). Scoreverloop: Pielstroom 1-0, Stan Belkum 2-0 (man meer), 3-0 Pielst (m.m.), 4-0 Stan van Belkum, 4-1 4-2 Hervé (strafworp), 4-3 Garsa; Garsau (m.m.), 4-5 Hervé (strafworp De uitslagen zijn: heren: groep A:" garije-Israél 16-2 (4-0, 3-1, 3-0, groep C: West-Duitsland-Canada Ê- 0, 1-1, 2-0, 4-2); groep D: Braziltë-Sc Unie 10-16 (1-2, 1-3, 2-6, 6-5); d groep B: West-Duitsland-Belglë 11- 2,5-3,4-1,1-2); Australië-Groot- nië 12-4 (2-1,3-2,5-0,2-1). IN TORONTO TORONTO (RTR) - In 375.000 dollar toernooi van ronto is met uitzondering Mats Wilander de compi wereldtop aanwezig om vorm aan te scherpen vooi naderende Open Amerika) op Flushing Meadow. In de tweede ronde ha haafden de vedetten moeiteloos: Ivan Lendl sloeg Greg Holmes (6-4, Boris Becker stond drie gai af aan Aaron Krickstein 6-1), Yannick Noah imitee Lendl tegen Visser (6-4,6-4 John McEnroe, vijfde plaatst, was op dreef toj Todd Nelson (6-2,6-3). Drie geplaatste spe sneuvelden in de tweede de. Tim Mayotte, zesde, w door Sammy Giammalva gezet (6-3, 4-6, 1-6). Zlobö Zivojinovic, halve finalis! Wimbledon, werd het mikp van de door de organisatc uit vrees voor anti aparthe; betogingen als Amerife geafficheerde Zuifafrito Christo Steyn (3-6, 6-2,6-fl Ramesh Krishnan werd slachtoffer van Francisco) ciel (4-6,6-1,3-6). De belangrijkste uitslagen uit de IJ ronde zijn: Lendl (Tsj)-Holmes (VS1. 6-4, Becker (WDl)-Krickstein (VSl 6-1, Noah (Fra)-Visser (ZAf) 0-4,^ berg (Zwe)-Hooper (VSt) 6-2, McEnroe (VSt)-Nelson (VSt) 6-2, dj bert (VSt)-Layendecker (VSt) 6j Arias (VSt)-Green (VSt) 6-4, 0-1, (VSt)-Mansdorf (Isr) 7-5, 3-0, 6-', kinson (VSt)-Amritraj (Ind) 6-7,2-1 ritray trekt zich terug, Gian® (VSt)-Mayotte (VSt) 3-6, 6-4, 6-1, Of (VSt)-Odizor (Nig) 6-1, 6-4, Steynij Zivojinovic (Joe) 6-3, 2-6, 7-0, Sc (VSt)-Hlasek (Zwi) 6-7, 6-4, 6-2, V (Mex)-Krishnan (Ind) 6-4,1-6,6-3 Programma eredivisie: 16/17 augustus: Sparta-PSV, Go Ahead Eagles-Excel sior, Fortuna Sittard-Haarlem, AZ-FC Groningen, FC Utrecht-FC Twente, Feyenoord- PEC Zwolle, VW-FC Den Bosch. 20 augustus: Excelsior-Sparta, FC Den Haag-Go Ahead Eagles, Haarlem- Veendam, Roda JC-Fortuna Sittard, FC Twente-AZ, PEC Zwolle-FC Utrecht 23/24 augustus: Sparta-VW, PSV-Go Ahead Eagles, Excelsior-VeendamJTC Den Haag-Fortuna Sittard, Haarlem- Ajax, Roda JC-AZ, FC Groningen-FC Utrecht, FC Twente-Feyenoord, PEC Zwolle-FC Den Bosch. 27 augustus: Go Ahead Eagles-Spar ta, Veendam-PSV, Fortuna Sittard-Ex celsior, Ajax-FC Den Haag, AZ-Haar lem, FC Utrecht-Roda JC, Feyenoord- FC Groningen, FC Den Bosch-FC Twen te, VW-PEC Zwolle. 30/31 augustus: Veendam-Go Ahead Eagles, Fortuna Sittard-Sparta, Ajax- PSV, AZ-Excelsior, FC Utrecht-FC Den Haag, Feyenoord-Haarïem, FC Den Bosch-Roda JC, PEC Zwolle-FC Gronin gen, VW-FC Twente. 3 september: Go Ahead Eagles-VW, Sparta-Veendam, PSV-Fortuna Sittard, Excelsior-Ajax, FC Den Haag-AZ, Haarlem-FC Utrecht, Roda JC-Feyen- oord, FC Groningen-FC Den Bosch, FC Twente-PEC Zwolle. 6/7 september: Veendam-VW, Qo Ahead Eagles-Fortuna Sittard, Sparta- Ajax, PSv-AZ, Excelsior-FC Utrecht FC Den Haag-Feyenoord, Haarlem-FC Den Bosch, Roda JC-PEC Zwolle, FC Gronlngen-FC Twente. 18/14 september: Ajax-FC Groningen, FC Den Haag-Veendam, Exca4sfc>r-FC Utrecht, FC Den Bosch-Feyenoord. 20/21 september: Fortune Sittard» Veendam, Ajax-Go Ahead Eagles, AZ- Sparta, FC Utrecht-PSV, FöyenoOrd- Excelsior, FC Den Bosch-FC Den Haag, PEC Zwolle-Haarlem, FC Twente-Rode JC, VW-FC Groningen. 24 september: PSV-MW, Roda JC- Ajax. 27/28 september: Fortuna Sittard- VW, Veendam-Ajax, Go Ahead Eagles- AZ, Sparta-FC Utrecht, PSV-FeyenoonÜ, Excelsior-FC Den Bosch, FC Den Haag- PEC Zwolle, Haarlem-FC Twente, Roda JC-FC Groningen. 4/5 oktober: Ajax-Portuna Sittard, AZ-Veendam, FC Utrecht-Go Ahead Eagles, Feyenoord-Sparta, FC Den Bosch-PSV, PEC Zwolle-Excelsiöt, FC Twente-FC Den Haag, FC Gronihgen- Haarlem, VW-Roda JC 18/19 oktober: Ajax-VW, Fortuna Sittard-AZ, Veendam-FC Utrecht, Go Ahead Eagles- Feyenoord, Sparta-FC Den Bosch, PSV-PËC Zwollfi^xcelSiar- FC Twente, FC Den Haag-FC Gronin gen, HaaTlem-Roda JC. 26/26 oktober: AZ-Ajax, FC Utrecht- Fsrtuna Sittard, Feyenoord-Veandatn, FC ©Bh Bosch-Go Ahead Eagles, PEC ZwoBe-Sparta, FC Twente-PSV, FC GronShgen-Excelsior, Roda JC-FC Dan Haag, VyV-Haarlem. 29 oktober: AZ-VW, AjaX-FC Utrecht, Fortuna Sittard-Feyenoord. vendam-Fe Den Bosch, Go Ahead ,_-PEe Zwolle, Sparta-FC Twente, Sf-FC Groningen, Excelsior-Roda JC, FC Den Haag-Haarlem. 1/2 november: FC Utrecht-AZ, Feyértoörd-Ajax, FC Eten Böseh-Förtuna Sittard, PEC ZwdHe-Veepdath, FC Twa^e-Go Ahead Eg^s^FC^Ö^i- AZ- Feyenoord, Ajax-FC Den Bosch,Fortuna Sittard-PEC Zwolle, Veendam-FC Twente, Go Ahead Eagles-FC Gronin gen, Sparta-Roda JC, PSV-Haarlem, Excelsior-FC Den Haag. 22/23 november: Feyenoord-FC Utrecht, FC Den Bosch-AZ, PEC Zwolle- Ajax, FC Twente-Fortuna Sittard, FC Groningen-Veendam, Roda JC-Go Ahead Eagles, Haarlem-Sparta, FC Den Haag-PSV, Excelsior-VW. 29/30 november: WV-Feyenoord, FC Utrecht-FC Den Bosch, AZ-PEC Zwolle, Ajax-FC Twente, Fortuna Sittard-FC Groningen, Veendam-Roda JC, Go Ahead Eagles-Haarlem, Sparta-FC Den Haag, PSV-Excelsior. Programma eerste divisie: 16/17 augustus: Heerenveen-Wage ningen, Heracles-De Graafschap, NEC- DS '79, NAC-RKC, Telstar-RBC, SW- MW, Willem 2-Emmen, Helmond Sport-Volendam, Eindhoven-Vitesse, Cambuur vrij. 20 augustus: De Graaf schap-Heeren veen, DS'79-Heracles, RKC-NEC, Tel- star-MW, Emmen-SW, Volendam- Willem 2, Vitesse-Helmond Sport, Cam- buur-Eindhoven, Wageningen vrij. 23/24 augustus: Wageningen-Hera cles, de Graafschap-NEC, DS '79-NAC, RKC-Telstar, RBC-SW, Willem 2- MW, Emmen-Helmond Sport, Volen- dam-Eindhoven, Vitesse-Cambuur, Hee renveen vrij 27 augustus: Heracles-Heerenveen, NEC-Wageningen, NAC-De Graafschap, Telstar-DS *79, SW-RKC, RBC-Willem 2, Helmond Sport-MW, Eindhoven-Em men, Cambuur-Volendam, Vitesse vrij 30/31 augustus: NEC-Heracles, Hee- renveen-NAC, Telstar-Wageningen, SW-De Graafschap, Willem 2-DS '79, Helmond Sport-RKC, Eindhoven-RBC, Cambuur-MW, Vitesse-Emmen, Volen dam vrij. 3 september: Heeren veen - NEC, Wa- geningen-NAC, De Graafschap-Telstar. DS '79-SW, RKC-Willem 2, RBC-Hel- mond Sport, Emmen-Cambuur, Volen dam-Vitesse, Heracles vrij. 6/7 september: Heracles-NAC, Hee renveen-Telstar, Wageningen-SW, De Graafschap-Willem 2, DS '79-Helmond Sport, RKC-Eindhoven, RBC-Cambuur, Emmen-Volendam, NEC vrij. 10 september: NAC-NEC, Telstar-He- racles, SW-Heerenveen, Willem 2-Wa geningen, Helmond Sport-De Graaf schap, Eindhoven-DS '79, Cambuur- RKC, Vitesse-RBC, Volendam-MW, Emmen vrij. 13/14 septmebr: MW-Vitesse, Hera- cles-SW, DS'79-SC Cambuur. 17 september: RBC-NAC. 20/21 september: NEC-Telstar, Hee renveen-Willem 2, Wageningen-Hel mond Sport, De Graafschap-Eindhoven, RKC-Vitesse, RBC-Volendam, MW- Emmen, NAC vrij. 24 september: M W-Eindhoven. 4/5 oktober: Telstar-NAC: SW-NEC, Willem 2-Heracles. Helmond Sport-Hee- renveen, Eindhoven-Wageningen, Cam- buur-De Graafschap, Vitesse-DS 79, Volendam-RKC, Emmen-RBC, MW vrij. 18/19 oktober: NAC-SW, NEC-Wil lem 2, Heracles-Helmond Sport, Heeren veen-Eindhoven, Wageningen-Cam- buur, De Graafschap-Vitesse, DS '79- Volendam, RKC-Emmen, RBC-MW, Telstar vrij. 25/28 oktober: SW-Telstar, Willem 2-NAC, Helmond Sport-NEC, Eindho ven-Heracles, Cambuur-Heerenveen, Vitesse-Wageningen, Volendam-De Graafschap, Emmen-DS *79, MW-RKC, RBC vrij. 27/28 oktober: Telstar-Willem 2, NAC-Helmond Sport, NEC-Eindhoven, Heracles-Cambuur, Heerenveen-Vites se. Wageningen-Volendam, De Graaf- schap-Emmen, DS 79-MW, RKC-RBC, SW vrij. 1/2 november: Willem 2-SW, Hel mond Sport-Telstar, Eindhoven-NAC, Cambuur-NEC, Vitesse-Heracles, Vo- lendam-Heerenveen, Emmen-Wagenin gen, MW-De Graafschap. RBC-DS 79, RKC vrij. 8/9 november: SW - Helmond Sport, Telstar-Eindhoven, NAC-Cambuur, NEC-Vitesse, Heracles-Volendam, Hee- renveen-Emmen, Wageningen-MVV, De Graafschap-RBC, DS '79-RKC, vrij. 22/23 november: Helmond Sport lem 2, Eindhoven-SW, Cambuuj star, Vitesse-NAC, Volendam-N# men-Heracles, MW-Heeren veen. Wageningen, RKC-De GraafscM 79 vrij. 29/30 november: Willem 2-Eii# SW-Cambuur, Telstar-Vitesse, Volendam, NEC-Emmen, Hert MW, Heerenveen-RBC, Wagejrt RKC, De Graafschap-DS 79, He! Sport vrij. 6/7 december: Eindhoven-^ Sport, Cambuur-Willem 2, Vitessej Volendam-Telstar, Emmen-NAC* NEC. RBC-Heracles, RKC-Heert' eningen. De Cambuur, Willem 2-Vitesse, Su DS 79-Wageningen, De Graafschap 13/14 december: Helmond UIIIIUUU1, 4-V1K3BC, lendam, Telstar-Emmen, NAC' NEC-RBC, Heracles-RKC, Heerej DS *79, Wageningen-De Graat' Eindhoven vrij. Speeldata KNVB-beker: 11/11, ber: eerste ronde; 15/16 no«» tweede ronde; 11 maart: derde april: kwartfinales; 15 april: rj kwartfinales; 5v mei: halve mei: replays halve finales; melvaartsdag): finale. Biete maai] Van een onzer versla Bij de Centrale Suiker M aanvangsdatum nog niet wordt dat in dezelfde week o< nen. Enkele dagen na de eerste aanvoer beginnen de suikerfa brieken in Sas van Gent hun vol-continue produktieproces. De verwachting is dat de cam pagne dertien weken in beslag neemt en voor de Kerst is af gelopen. De oogstvooruitzichten zijn momenteel goed. De ver wachte opbrengst per hectare wordt in Zeeuwsch-Vlaande ren geschat op 52-53 ton per hectare. Het suikergehalte is momenteel al ruim dertien procent, zo'n twee procent ho ger dan in andere jaren. „Dat komt door de vele zon. Gaat het een week regenen, dan zakt dit weer", aldus de woordvoerder, volgens wie de bieten in Zeeuwsch-Vlaande ren meer te lijden hebben ge had van de droogte dan in, bij - Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Nog steeds 'stro men' de tips binnen op het Oostburgse gemeentehuis. Al les bij elkaar hebben nu ruim zestig mensen gereageerd op de oproep van wethouder J. Tho- maes, die bruikbare ideeën zoekt om de dagrecreanten van buiten de gemeente te laten meebetalen aan de kustvoor- zieningen. Een deze dagen was er zelfs een tip van een Nederlander uit New York bij de post. De man had via de Wereldomroep gehoord dat Thomaes een fikse beloning beschikbaar stelt aan diegene die met het meest bruikbare idee komt. De 'uit vinder' kan twee jaar lang vijf procent van de meeropbrengst krijgen. De man uit New York stelt voor om een Oostburg-Pas in te stellen. De inwoners moe ten die pas gratis krijgen, maar de toeristen moeten het kopen. De tipregeling is nog steeds niet officieel ingevoerd, maar alle binnengekomen tips wor den serieus behandeld. Tho maes kan nog niet zeggen of er echt bruikbare tussenzitten. J _:SK T& C*.' Van onze corresj TERNEUZEN - Bij een frontalJ buiten het sluizencomplex van T r°bd half vijf twee personenauto Het ongeval gebeurde doordat beuzen, komende uit de richting tractor wilde inhalen. Naast de I een tegenligger. Die werd bestuu Beiden trachten door hard te oorkomen, maar slaagden daar erneuzense automobilist aan he deling door een arts naar hui

de Stem | 1986 | | pagina 8