te inst Zaamslag wint van Hoofdplaat ANDRÉ DEES VOLBRENGT MID-ATLANTIC ZEILRACE Zevende editie is sterk bezet Zeeuwse titel strijd paarden in Willemstad Zeebaarszomerse zeevis Bartz in halve finales De Bruijne wint Statieloop Brons en record Dinie Westrate )NDEN [ALKENSfFAARD tege van toeven Looks an Basten ►p schot tegen lobin Hood nONPERPAG 14 AUGUSTUS 1986 T14 PAGINA SPORT 2 TERNEUZEN - Opgewacht door volop vlag gende en toeterende zeilboten van clubgenoten wam André Dees met de Horizon Terneuzen jinnenvaren. Een warm welkom dat de Ter- neuzenaar in dank aanvaardde na 6296 kilo meter wedstrijdzeilen. Een afstand die hem van Rotterdam via de Azoren terug naar de tlaasstad bracht. Een trip die hij typeert als: ,Een magnifieke ervaring". STRATENLOOP WOLPHAARTSDIJK BIJ SMASH HENGEL- RUBRIEK Van Eenennaam gaat naar Schoondijke Fietscross Trimkoers Sluiskil Scheldesport heropent het seizoen T26 ,tig in het Londense Park (van de revanchetwee. chap schaken tussen »v gespeeld, waarbij br te schuiven achter het ld, terwijl Karpov ogen. djnlijk de rust zelve bleef, al kwam ook hij krap in i tijd te zitten. Kasparov de kwaliteit, maar kreeg wee pionnen voor terug en I het afbreken, was van het voordeel weinig over. De Jetsbare positie van beide ïingen maakt remise door hwig schaak aannemelijk. Je stand is thans 3-3 met i afgebroken partij. ■zetten van de afgebroken zevende pij(wit: Anatoli Karpov; zwart: Gari Iparov): dame-gambiet: 1. d2-d4, d7- f '2. c2-c4, e7-e6; 3. Pbl-c3, Lf8-e7; 4. Vö, e6xd5; 5. Lcl-f4, c7-c6; 6. Ddl-c2 6; 7. e2-e3, Lc8-f5; a Dc2-d2, Pb8-d7 E-f3, Pd7-b6; 10. e3-e4, Lf5-e6; 11. e4^ Yi7-h5; 12. Lfl-d3, Dd8-d7; 13. b2-b3 -h4+; 14. g2-g3, Lh4-e7; 15. Kel-G, i-f5; 16. Ld3-fl, Ke8-f8; 17. Kf2-g2,a7- 1 ia a2-a3, Dd7-d8; 19. Pgl-h3, th3+; 20. Kg2xh3, Kf8-g7; 21. Kh3-g2, d722. Lfl-d3, Pd7-f8; 2a Lf4-e3, -e6, 24. Pc3-e2, Pg8-h6; 25. b3-b4, l-b6; 26. b4-b5, c6-c5; 27. Pe2-c3, i4; 28. Le3xh6+, Th8xh6; 29. Pc3xd5, b-d8; 30. Ld3-e4, h5-h4; 31. Thl-fl, Icg3; 32. h2xg3, Ta8-c8; 33. Tfl-hl, pxhl; 34. Talxhl, Le7-g5; 35. f3-f4, t-c5; 36. f4xg5, Tc5xd5; 37. Le4xd5, 3xd5+; 38. Kg2-h2, Dd5xe5; 39. Thl-fl, fcxb5; 40. Dd2-£2, Pe6xb5; 41. Df2xd4+, [art gaf zijn zet onder couvert ai. Ind afgebroken partijwit: Kh2, Dd4, L pionnen a3, g3; zwart: Kg7, Db5, Pg5, Ti a5, b7,17, g6. «JSWAARD (ANP) even Roks heeft gisteravond ronde van Valkenswaard or profrenners gewonnen foor 15.000 kijkers eindigde de aliaan Guido Bontempi met fen achterstand van vijf se- ontden als tweede. Derde |rerd Jean-Paul van Popp pl.De uitslag: 1. Steven Rooks (Castri- n) 100 km in 2.15.13, 2. op 5 seconden: oido Bontempi (Ita), 3. Jean-Paul van bppel (Bosch en Duin), 4. Pons van Kat- pjk (Ophemert), 5. Peter Stevenhaagen Haarlem), 6. Martin Kemp (Made), 7. Ja bmmertink (Wierden), 8. Gerrit Solle- feld (De Lier), 9. op 23 seconden Theo "it (Zwanenburg), 10. Leon Nevels 'horn). AMSTERDAM (ANP) - D< iurinaam.se voetbalploeg Bo nn Hood heeft zijn Neder- andse toernee gisteravond in Vmsterdam beëindigd met een tederlaag tegen Ajax: 2-5- Marco van Basten scoorde vier teer. Bij rust stond het 3-1 iet voordeel van de Amster- lammers. Beide Surinaamse doelpun- en kwamen op naam van lichters. Vlak voor rust 'loerde Ajax 'nieuwe aanwinst Jick Grundel. Richters be- ïutte de door scheidsrechte' Van der Niet toegekende itrafschop. Vier minuten voor tijd maakte Richters de tweede treffer. Er waren 50$ kijkers. ajax-Robin Hood 5-2 (3-1). 11. Van B» ■en 1-0,12. Van Basten 2-0.2a Mühren»; 45. Richters (strafschop) 3-1, 4a Vat 3asten 4-1, 53. Van Basten 5-1, 86. R>™' ers5-Z Jisteren zijn verder de volgende vriend' chappelijke wedstrijden gespeeld: KKHAAItACV (amateur landrkan)' >loen)-Go Ahead Eagles 1-1 (0-1). VW- tamp 0-1, Kenter 1-1. toeschouwers 500. IAI.K: Balk (vierde klasse zaterdsl)' ifeerenveen 0-11 (0-4). K Kist 4, KroW De Jonge, Bosman, Van den Wilden berg, Van Netten (eigen doel). Toeschou wers 500. VROOMSHOOP: Vroomhoopse BoP vierde klaa zaterdag)-Heracles 0-7 Doelpunten: Wanders (2), Reinerink ie; Poel, Dering en Verbeek. Toeschouwen- 200. Eerste-divisieclub DS"$ heeft gisteravond het nieuwe stadion in Dordrecht in ëe' bruik genomen met een vriendschappelijke wedstrijd tegen Nottingham Forest. W Engelse club won door eed treffer van Nigel Clough in 0j 53e minuut. De wedstrijd weri geleid door Blankenstein. E' waren 4500 toeschouwers. De officiële opening van he' nieuwe stadion, dat in "e plaats is gekomen van de ac commodatie van de amateur club DFC, werd verricht doe' Joop van der Reijden, oud' staatssecretaris. Er is plas® voor 12.000 toeschouwers. s4s van gent - In een Se en spannende oefen wedstrijd heeft Zaamslag met Vgo Hoofdplaat gewonnen. gyV'24 en Terneuzense Boys .peelden met 2-2 gelijk en .«ineens onbeslist eindigde duel Axel-AZW: 1-1. koewacht won met ruim ver- ifhil van Terhole: 4-0. ^Omslag-hoofdplaat S Vooral voor rust was er sprake van een evenwichtige -"j. Na de pauze was Zaam- de meest gevaarlijke loeg in hoog tempo gespeelde Wedstrijd. Toen ook waren er verschillende reddingen van de Hoofdplaat-doelman voor nodig om Zaamslag van de zege af te houden. Acht minu ten voor tijd had die doelman geen verhaal toen Gijs Lok horst, na een solo, beheerst scoorde. HW24-TERNEUZENSE BOYS 2-2 - HW24 was het meest in balbezit en was ook duidelijk de betere ploeg. Dat drukte die ploeg uit in ver schillende scoringskansen, maar verzilveren was een an dere zaak. Het was Terneu zense Boys, veelal op de coun ter loerend, dat na een knappe aanval, via een hakballetje van Jacky Scheele, op voor sprong kwam. Jan Leendertse tilde de stand vanaf de penal tystip in evenwicht en het was Angelo Verbraeken die voor de pauze een goede opgezette aanval voor HVV'24 afrondde. Na de pauze hetzelfde beeld, maar opnieuw hadden de be zoekers slechts een schaarse kans nodig om te scoren. Het was Wim de Blaay die de ge lijkmaker liet noteren. AXEL-AZW 1-1 - Geen den derende wedstrijd. Vooral van Axel-zijde viel er weinig goed samenspel te signaleren. AZW was wat beter in de combinatie, maar kon slechts sporadisch gevaarlijk worden. In de eerste helft bracht Mels Verhelst uit een strafschop Axel op voorsprong en na rust scoorde AZW de verdiende gelijkmaker via Antoine Thoen. KOEWACHT-TERHOLE 4-0 - De uitslag doet vermoeden dat Terhole in het bedrijf niet voor kwam. Dat was beslist niet zo, want de bezoekers ver toonden in de eerste vijfen twintig minuten zelfs het beste spel. Toen ook kreeg die ploeg enkele goede scorings kansen, maar die liet men on benut en in het slotkwartier van de eerste helft sloeg Koe wacht genadeloos toe. Fonny van der Vloet, Luc van Grem- berghe en Rudie Rotthier scoorden op rij en Terhole was een geklopte ploeg. In de tweede helft een iets sterker Koewacht dat nog op 4-0 kwam door Dennis Rietjens. Ik zou direct weer van start gaan' Door Rinus Verberkmoes Zoals reeds eerder via deze kolommen kenbaar werd gemaakt vertrokken André Dees senior en ju nior met hun tien meter lange jacht Horizon op 5 juli vanuit Rotterdam als deelnemer aan de Mid-Atlantic Een zeilrace die voor de Terneuzenaren en de be manning een vuurdoop was. Terugblikkend kan Adré junior slechts tevreden zijn. Pa was. dat na de heenreis eveneens, want zoals bekend kwam hij terug met het vlieg tuig omdat zijn garagabedrijf aandacht vroeg. Zijn plaats werd op de Azoren ingenomen door Jaap de Nie, terwijl de 'schipperspet' overging op a»n André. Samen met zijn -vier kornuiten vormde hij de jongste bemanning van de deelnemers. Stuk voor stuk knapen die het goed met elk aar konden vinden. André: „Daarmee hebben we geboft. Want als het tussen ons vijven niet geklikt had, dan hadden we het gevoeglijk kunnen vergeten. Op één van de schepen ging dat niet en die konden opgeven. Ons is dat gelukkig bespaard gebleven. Trouwens we moesten wel I met elkaar omgaan om het gezellig te houden. Onze enige verstrooiing was luiste ren naar de meegenomen bandjes via de walk-man". Dit elkaar aanvoelen stond er e borg voor dat de Ter neuzenaren konden zeilen zonder veel mankementen. Een stukje materiaalbescher ming dat voor hen belangrij ker was dan de eerste plaats. „Soms denk ik dat we gerust wat meer risico hadden mogen nemen. Kijk bijvoorbeeld naar de algemeen winnaar, de Red Skin, met de Antwerpenaar Van Tongerloo als schipper. Die voer bijna alles stuk wat er maar stuk kon gaan. Be halve de mast dan, waardoor zij in de race konden blijven. Wij hebben het voorzichtiger aangepakt, temeer daar onze boot een dunne mast had. De dunste van alle deelnemers en die gaaf houden was onze grootste zorg. Bij een forse storm met golven van tien tot dertien meter hoog is het toch wel even knijpen geblazen ge weest", verduidelijkt hij. In die metershoge watermu ren beleefde André en zijn be manning de hachelijks te mo menten. Enkele malen sloegen de watermassa's over de boot heen en dat betekende dat al les drijfnat werd. Zelfs de slaapzakken werden hierbij niet ontzien. In deze natte be huizing moest toch geslapen worden. Dat kon men even om de vier uur doen, omdat er een vier-uur-op-vier-uur-af-sche ma werd gehanteerd. Een rooster dat soms de mist in ging als iedereen broodnodig was om het schip in de juiste koers en balans te houden. Dees: „Het probleem bij die hoge zee was het schip precies de juiste snelheid geven. Ging André Dees (samen met Dees sen. aan het werk op De Horizon): „Ik zou onmiddellijk weer uitvaren. Een geweldige erva ring" je te vlug, dan dook je de gol ven in en ging je te langzaam, dan kreeg je de boel over je heen. Die enkele maal dat we dat hadden zat iedereen ge lukkig vast aan de veilig heidsgordel. En dat bleek ach teraf bezien goed geweest te zijn". Nog een probleem waar zij mee te kampen kregen was het plotseling opsteken van wer velstormen. Die opdoemende tornado's vormden een leven- gevaarlijke barrière. „Deze windslurfen kregen wij voor onze kiezen tijdens windstil weer. Plotseling zag je dan de lucht donker worden en was het een zaak van wegwezen. Gelukkig slaagden we daar wonderwel, ondanks dat er soms drie tegelijk opdoken, steeds weer in". Dat de Golf van Biskaje daarmee zijn visi tekaartje afgaf mag duidelijk zijn. Niet voor niets is deze Golf voor zeevarenden en ze ker voor zeilers al sinds jaar en dag een gevreesd stuk wa ter. Trouwens het Kanaal tus sen Engeland en Frankrijk heeft wat dat betreft ook een reputatie. In die druk bevaren route ben je tenslotte met een klein zeilschip een prooi voor ieder vrachtschip dat er goed de gang in heeft. De zeilers, aan de vierde zeilrace van de stichting Specerijen Race, bleef een overvaren bespaard. En dat duidt in ieder geval aan dat er mannen op zee waren- die wisten wat zeilen was. De Horizon deed er dertien dagen over om van Rotterdam naar Porto Delgado te komen. De terugreis van Horta naar de finish verliep vlotter. In tien dagen werd dit traject af gelegd. En dat is uitermate vlot te noemen, temeer daar er geen andere energie dan windkracht aangewend wordt. „Op de terugtocht hebben we bijna steeds met de spinaker op gevaren. Dat hield wel in dat we steeds hard moesten werken om alles in het gareel te houden. Zeker in de laatste vijf uren hebben we er alles aan gedaan om nog een boot te passeren. Als surfers zijn we - FOTO DE STEM/COR J DE BOER toen over de golven gegaan. Dat doorzetten moesten we uiteindelijk bekopen met plat gaan na de finish. Een penibel moment waar we toch weer goecl, uit gekomen zijn. Tevens een moment waaruit bleek dat de Horizon toch iets te licht was voor een dergelijk karwei als wedstrijdzeilen op de oce aan. Vandaar ook dat het voor ons steeds intensief varen was. Een inzet die een te grote slij tageslag aan het materiaal moest voorkomen. Wij zijn daarin geslaagd en dat is een prestatie op zich". „Ik zou, als ik de kans kreeg, direct weer van start gaan", besluit de 24-jarige André Dees resoluut. Van onze atletiekmedewerker WOLPHAARTSDIJK - De 15 kilometer lange stratenloop van Wolphaartsdijk geldt al jarenlang als één van de sterkst bezette Yedstrijden in Zeeland. Aan dit predikaat wordt ook zaterdag 16 augustus) geen afbreuk gedaan. Adrie Vers telle en zijn man- len van het organiserende AV56 krijgen weer aardig wat top- *rs aan de start. Bij de heren senioren moet net Zeeuwse topduo Kim Rey- lierse en John Vermeule, vo- rïg jaar eerste en tweede, het opnemen tegen Cor Vriend, Wim van Miltenburg, Richard Vollenbroek, Zeeger de Ruiter, Wil Sparreboom en de sterke Belgen Juliën Grimont, Alex Rotthier en Omef- van Nooten. Laatstgenoemde was in alle voorgaande edities van de Pertij. Naast dit geweld zou men bijna een Johan de Vlie ger, Leon van der Velden, Piet vonck en Wies van Houte ver geten. Een deelnemersveld dat tonder twijfel borg staat voor f®n sprankelend wedstrijdge- teuren. Het valt te bezien of jfcynierse en Vermeule het ge sar Vriend kunnen indam den. De PSV-er, ooit al eens wnnaar aan de boorden van Veerse Meer, was een tijd- J)g uitgeschakeld door een «ucelblessure, maar schijnt r helemaal de oude te zijn. r,fatgeval kan het eerder ge- mde Zeeuwse topduo de °°rst meer dan nat maken. jrJ[akt hij de heren uit ooW tfl ap deelnemersveld, 2ii„ V» dameskorps mag er hir-r ^fet ^-arla Beurskens, die met F^+ar laatste test aflegt Eurn °°g op de komende marathon-kam- Pmonschappen in Stuttgart, 'tonhl men internationale 'ooWV 'n Daarnaast is Annie van Stiphout van de partij evenals Barbara Kamp, die onlangs tijdens de natio nale 15-kilometer-kampioen- schappen in Goes nog derde werd. Ook ex-kampioene Ca- rolien Lucas verschijnt aan de start en de Zeeuwse inbreng wordt geleverd met Monique Decorte, Coby Meiboom, Elly Nieuwpoort en Suus de Wilde. Bij de veteranen is Dick van Zanten torenhoog favoriet Onder zijn concurentie be hoort de Brit Keith Death- ridge - de oprichter van Road Runners - en Wim Kaljouw. Een hoogstaand deelnemers veld, „en dit zonder dat we met speciale vergoedingen wer ken", zegt Adrie Verstelle. „Ze lopen allemaal onder dezelfde condities. Onze prijzen tafel is goed gevuld en schijnbaar valt die bij de atleten en atletes in de smaak. We maken op dat gebied ook geen onderscheid tussen dames en heren, dat blijft hetzelfde. We hebben het daar in het verleden al eens over gehad met Cor Vriend. Die stelde: Zorg dat de prij- zentafel goed gevuld is, dan komen ze wel". Deze stratenloop valt even als de voorgaande jaren sa men met het plaatselijke Dorpsfeest. Het gehele veld, dus alle drie de categorieën worden om half vier wegge schoten bij het gemeenschaps centrum De Griffioen. (ADVERTENTIE) WIL JE MEER WOONRUIMTE? WELKOM BIJ LUNDIA! Je bent welkom in onze ongewone winkel. Vol grote en kleine ideeën voor slapen, studeren, spelen en wonen. Waar wij )e graag helpen je eigen kreatieve wensen uit te werken. Want alles kan met Lundia's simpele ruimtesysteem. [Levering uit voorraad. I ...wlL. Welkom, de koffie staat klaar. 1 vlUMIlil J Parkeren bij de winkel. als je ruimte je lietis LUNDIA BREDA Houtmarktpassage 24-26, Tel. 076-143731. Van onze hengelsportmedewerker Zeebaarsvissen is een ty pisch zomerse aangelegen heid. Veel vakantiegangers verheugen zich dan ook te recht op het vangen van een zeebaars tijdens hun vakan tie aan de kust. De kans dat men een zeebaars vangt is reëel aanwezig. Veel zee baars wordt aangetrokken door onze kunstwerken. Strekdammen, dijken, paal hoofden en ander anti-zee gerief herbergen vaak schooltjes zeebaars. Soms huizen er ook solitaire zee baarzen, de grootgroeiers onder het zeebaarzenvolk. De kans daarop is echter heel wat geringer. Aas Zeebaars kan betrekkelijk eenvoudig worden bevist. Men vist er vanaf het strand in de buurt van de ge noemde paalhoofden of strekdammen het gerichtst op. Ook de aaskeuzes zijn dan belangrijk. Tussen de stenen wordt voornamelijk naar krab gezocht, het liefst zachte. Wie zachte krabben kan vinden zit bij opko mend water bij zo'n strek dam „gebeiteld". Toch is het beste aas voor het vangen van zeebaarzen vanaf strand of dijk nog steeds de zager. Liefst enkele zagers losjes op een haak 3/0 of 4/0 geprikt. Die worden met graagte af genomen. Bovendien laat zeebaars zelden twijfel be staan over aanbeet of niet. Dikwijls komt er een gewel dige ruk, terwijl de slip van de molen daarbij gierend in werking treedt. Langs onze kust, maar ook verder naar binnen op de Schelde en het Wad zijn zee- baarsstekken te over. In het zuiden is de zeebaars er het vroegst. Zodra de tempera tuur van het kustwater zo merse waarden gaat aanne men komen de zeebaarzen de kant op. In het Zeeuwse zijn een paar erg bekende stek ken, de omgeving van de Zeelandburg, de strekdam metjes van Noord-Beveland, de paalhoofden van Walche ren en dan met name die van Domburg, Dishoek en Westkapelle. Zeeuws- Vkianderen kent nog altijd de stek van de Zwarte Pol der nabij Cadzand. Nieuw is het gebied rond de Water weg, met name de blokken- dam, de uitwatering van de elektriciteitscentrale op de Van onze tennismedewerker SINT-JANSTEEN - „Ik vond het een eeht kanon", luidde het commentaar van Jan-Willem Bartz uit Hulst, na af loop van zijn partij tegen de Westduitser Torsten Kohier uit Aken. Met zijn zege plaatste Bartz zich voor de halve eindstrijd, maar het zag er allerminst naar uit dat hij de winst zou pakken. Met 6-2 ging de eerste set zege naar zijn Duitse oppo nent, maar Bartz nam daar al lesbehalve genoegen mee. Hij pakte een 3-0-voorsprong, maar Kohier deed dit onge daan en manoevreerde zich in een goede positie om aan spraak te maken op de eindze ge. Zover kwam het echter niet, want Bartz maakte het match-point op de stand 4-5 meer dan goed en in de tie break pakte hij uiteindelijk de winst in de tweede set met 6-4. Een te veel fouten makende Kohier speelde uiteindelijk Bartz volledig in de kaart Bij het derde match-point pakte hij uiteindelijk de overwin ning (2-6,7-6,6-4). Naast Bartz plaatsten zich Ronald van Remortel en Nico- lai Bedenbecker zich voor de halve finales. Van Remortel versloeg Terneuzenaar Frank Hamelink met 6-0, 6-4, terwijl Bedenbecker een krappe over winning behaalde op Peter van der Sloot met 6-3,3-6,7-6. In de D-categorie hield fa voriet Evert van Kampen zich staande. Zijn eerste partij te gen Eric Francken sloot hij af met een 7-5, 6-1-zege, terwijl ook de tweede geplaatste Reg gie Bun geen fouten maakte. Met 6-3, 6-3 versloeg hij Alain Schauwaert en hij wordt hier door de tegenstander van Reg gie van de Berg. Paul Boey- kens moest uiteindelijk tegen stander Eugene de Maagt een walk-over bezorgen om hem zonder problemen een kwart finaleplaats te bezorgen. Uitslagen: heren enkel C: Torsten Köhler-Menno van den Hout 6-4,7-5. Heren enkel D: Frans Strooband- Davedse 6-1, 6-0, Eddie Dobbeleir- Henk van de Voorde 6-4,3-6,6-3. Da mes enkel E: Marleen van Mossevel- de-Marleen Heijndrickx 4-6,6-3,6-4 Maasvlakte en de Brouwers- dam nabij de spuisluizen. Langs de Noordhollandse kust zijn er wat minder goede zeebaarsstekken, of het moeten de steenstort voor de kust van Schoorl zijn en de Noorder- haaks(bootjes). Verder zijn de bootjesvissers enorm in het voordeel als het om zee baars gaat. Vrijwel ieder wrak levert bij tijd en wijle zeebaars op, zowel vissend met kunstaas (met name pa ternosters) als met zagers. Op het Wad wordt al sinds jaar en dag op zeebaars ge vist op de wrakken en in de zeegaten. Natuurlijk aas doet het hier gek genoeg nog beter dan in het zuiden. Het leukst gaat het zeebaarsvis sen hier echter met een le pel. De Koster of de Flasha, beiden verzwaard, doen het hier erg goed. Nieuw is het vissen op zeebaars met de al lernieuwste zeepluggen van Rapala uit Finland. Deze imiteren een grote zandspie- ring en zijn, volgens de fa brikant, ook erg goed bij het vissen op soorten als pollack, kabeljauw, koolvis en leng in het buitenland, met name Ierland, Engeland en Zwe ien. Bij het bootvissen dus lepels en pluggen niet ver zeten. Vanaf het strand kan het voorkomen dat men de paternoster tijdens het vis sen op makreel zeebaars haakt, maar daarover ko mende aflevering meer... Van onze paardensportmedewerker TERNEUZEN /WILLEMSTAD - Ter gelegenheid van het 40-ja rig bestaan van de landelijke rijvereniging Oranjeruiten, uit Willemstad - als enige Westbrabantse club aangesloten bij de Zeeuwse bond - houdt die vereniging zaterdag de Zeeuwse titel strijd voor paarden. Niet minder dan 34 clubs staan ingeschreven met 240 dressuurruiters en 90 spring- combinaties. Voor het zestal len-verenigingskampioen- schap hebben 9 verenigingen zich opgegeven. Gezien de deelname van verenigingen die nog niet eerder voor het dit kampioenschap inschreven beloofd dit gebeuren een mooi en waarschijnlkijk ook span nend onderdeel te worden. Voor het kampioenschap achttallen kreeg de organisa tie slechts één inschrijving binnen. Dat zijn de Zwinrui- ters, die zich nu al, als er zich geen uitzonderlijke dingen voordoen, kampioen kunnen noemen. In de klasse Z voor springruiters dingen er zeven combinaties naar de provin ciale titel. Voor dit kampioen schap zijn er twee voorselec ties geweest waaruit Sandy den Exter met Orkaan de Nor mandie van Noord-Beveland een eerste en tweede plaats behaalde. Zij staat er dus gun stig voor, maar ook Harold Comelissens met Harold van Hulst scoorde goed met een eerste en vierde plaats. Lenet Zandee met Thyfoon van Noord-Beveland reikte tot een derde plaats en daar slaagde Klaas van Exel met Renard van Oranjeruiters ook in, maar die boekte daarnaast ook nog een vijfde plaats. Eveneens Piet Huige met Sa lerno van de Weelruiters (tweede en vierde plaats) en Luc Comelissens met Vazal van Luctor et Emergo (vijfde plaats) zijn serieuze kandida ten. Tenminste, de ervaring heeft tot nu toe geleerd dat met dergelijke voorselecties de strijd nog volledig open is. Ook bij de Z dressuur kent men twee voorselecties, maar daarbij kan men, in tegenstel ling tot het springen, de kans hebbers duidelijker aanwij zen. In de voorselecties wer den de volgende resultaten be haald: Lieveke Goossens met Silver van Oranjeruiters Axel (eerste en tweede), Linda Goense met Sianetty van de Weelruiters (eerste en vierde), Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland (tweede), Ma- rina de Fouw met Ticardo van Walcheren en Doeska Delfos met Aamazone beiden een derde plaats. In deze categorie zijn de kaarten ver geschud. Van onze atletiekmedewerker HULST - Jo de Bruijn uit Hulst wist de 'Statieloop', een trimloop over tien kilometer en in het kader van de Hul- sterse Statiefeesten, te win nen. Dat deed hij afgetekend voor zijn plaatsgenoot Ron van Waterschoot, terwijl Jan Kempe op de derde plaats be slag wist te leggen. Naast de tien kilometer kon er ook nog een twee, vijf en ze ven kilometer gelopen worden. Op de zeven kilometer ging de zege naar Hendrik de Maayer uit Kieldrecht, terwijl Harold Platjouw en A. Herrewegh de kortste afstanden op hun naam brachten. Voor deze trimloop, waarvan de organi satie in handen was van het comité Statiefeesten in samen werking met SV Aloy, kwa men een hondertal lopers naar de Reinaertstad. Uitslag 2 kilometer: 1. A. Herrewegh, Hulst; 2. R. Smits, Clinge; 3. Bas Jasper- se, Axel; 4. Danny Goossen, Nieuw-Na- men; 5. L. Jansen, St.-Jansteen. Vijf ki lometer: 1. Harold Platjouw, Lamswaar- de; 2. Peter Boeding, Terneuzen; 3. Ro nald Roctus, Axel; 4. M. Dhaenens, Zandberg; 5. J. Schrage, Hulst Zeven ki lometer: 1. Hendrik de Maayer, Kiel drecht; 2. Francois Steyaert, Graauw; 3. Y. Buysse, Zelzate; 4. G. Wesepoel, Hulst; 5. A. Rodrigo, Hulst Tien kilometer: 1. Jo de Bruijn, Hulst 33.45; 2. Ron van Water schoot, Hulst 34.27; 3. Jan Kempe, Zaam slag 36.12; 4, W. Pauwels, Willebroek 36.20; 5. Jan Neeteson, Kapeliebrug 36.22; 6. Jack de Booy, Hulst 37.06; 7. Peter Pi- cavet, Hulst 38.23; 8. K. Kerckhaert, Kloosterzande 38.33. Van onze sportmedewerker SCHOONDIJKE - Het bestuur van de kersverse afdelings eersteklasser Schoondijke is er opnieuw in geslaagd een 'gro te' keeper aan te trekken voor de wedstrijden om de penalty bokaal, die zondag weer, tij dens het Oogsttoernooi, ge houden worden. Dit jaar komt NAC-doelman Tonny van Eenennaam naar het sport park De Molenkreek om de C- junioren van West-Zeeuwsch- Vlaanderen het scoren van de stip te beletten. Een penalty bokaal, die tijdens de rustpau zes van het toernooi zijn be slag krijgt Van onze atletiekmedewerker GOES - Dinie Westrate van de Gehandicapten-sportvereni ging SGB wist tijdens de we- reldkampioenschjappen in het Zweedse Gothenburg de bron zen plak te behalen op het on derdeel discuswerpen. In haar klasse CP8 was haar' bronzen worp 19.84 meter. Een afstand, die tevens goed was voor een Nederlands record. UITSLAGEN Van onze sportmedewerker SINT-GILLIS - Voor de re gionale fietscrossers was het aantreden geblazen in één van de weinige wedstrijden die zij nog in België mogen rijden. Een ontmoeting die onder ideale omstandigheden in Sint-Gillis afgewerkt werd. Uitslag jongens vijf jaar: 1. Jurgen de Maat, 2. Koen Dik, 3. Steven van Hau waart; zes Jaar: 1. Joost Vanmeerhage, 2. Marco Datthijn, 3. Björn Moentjes; zeven jaar: 1. Wim Vanhij fte, 2. Ludovic Slag mulder, 3. Filip Dupré; acht jaar: 1. Heikki de Smet, 2. Tom de Vrieze, 3. Filip Westyn; negen jaar: 1. Timothy Thaets, 2. Bart Vanhijfte, 3. Danny Buysrogge; tien jaar: 1. Eddy Coussens, 2. Loek de Rijk, 3. Gunther de Smet; elf jaar: 1. Jimmy Vermeire, 2. Sven van Kouwen- berg, 3. Timothy Moentjes; twaalf jaar: 1. Geoffrey Vandamme, 2. Nico Willem, 3. Torsten de Maat; dertien jaar: 1. Rini Datthijn, 2. Danny Meerschaert, 3. Erwin Sarfaty; veertien jaar: 1. Tom Steels, 2. Piet Boogaert, 3. Peter Vermeire; vijftien jaar: 1. Erwin Schijvens, 2. Larry Crom- bach; inters: 1. Eric Fijnaut, 2. Luc Ver voort, 3. Kris Vercauteren; meisjes A: 1. Ann de Koek, 2. Ann Vertenten, 3. Sandy de Pannemaeker; meisjes B: 1. Judith de Mey, 2. Isa belle Rausch, 3. Inge Hey- vaert; meisjes C: 1. Kim van Loo, 2. Kelly de Koek, 3. Els Loge; meisjes D: 1. Cindy Dierickx, 2. Nadi van Eetveld, 3. Melinda van den Daele; meisjes E: 1. Linda de Bruycker, 2. Barbara de Ruyter, 3. Tania Westyn; meisjes F: Pascaline van Cleemput, 2. Anja Legrand, 3. Grace Sack. SLUISKIL - Vandaag wordt in Sluiskil de jaarlijkse trim koers verreden. Deze keer gaan de A- en C-trimmers te gelijk van start voor een koers over 60 kilometer. Om 19.00 uur valt het start schot. Er komen heel wat be kende trimmers naar Sluiskil met tal van plaatselijke favo rieten zoals Joop Dubbeldam, Rico Trevisan, Frans Bau- chout, Bennie de Smit en en Pieter Harms. Daarnaast zijn Willy de Feber, René Heyboer, Patrick van Hulle, Henk Dees en Patrick van Straten kans hebbers voor de zege. De strijd in Sluiskil telt weer mee voor het De Stem-trimmersklasse- ment. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Zaterdag opent het Terneuzense Schel desport de tweede seizoenhelft met wedstrijden voor ABCD- junioren en NIS-atleten op het Zuidersportpark. De wedstrij den beginnen om 12.30 uur. Voor de AB-jongens staan er een 100,400 en 3000 meter op het programma plus hoog springen en speerwerpen, voor de C-jongens 100 en 800 meter, kogel- en discuswerpen en verspringen, voor de jongens D 80 en 1000 meter, kogelsto ten, discuswerpen en ver springen. De meisjes AB strijden op de 100 en 400 meter en het hoogspringen en speerwerpen, de meisjes C doen de 80 en 600 meter en ver- en hoogspringen en discuswerpen. De meisjes D treden aan voor een 600 meter, 60 meter, ver- en hoogspringen en kogelstoten. De NIS-atleten komen uit op de 100 en 800 me ter, kogelstoten en speerwer pen.

de Stem | 1986 | | pagina 7