Rob Brugel TW. «TTêlM Sn<yit 1 Irai Menu iarma itigo P! gang SLECHTS MAGER E ZEGE OP AJAX-JEUGD: 2-1 ïze week! 339 Ritzege Phinney in Coors Classic S-MARCONISTRAAT 1 GOES TRAAT2 OOSTERHOUT» <23 BREDA» Zesde partij van tweekamp remise RBC schorst Mario Molenaar Van der Sterren bijna kampioen BUITENLAND 1ERK KOFFIE Koeleman naar GP Zürich Oefenduels Bundesliga iCHTonnoa- og' met Irak angenen Polen miljoenen uit anval Zuid-Afrika in Moezel L en AMAL )ffen HORECASERVICE^ WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1986 Frank Pirard tekent profcontract Nijboer wint stratenloop in Emmen snelfilter/bonen an 4.59 geen 4.19 echts Puntverlies voor PSG Van den Haute wint proloog ronde van België Gehandicapte zwemmers winnen vier plakken Verveeld Engelse clubs pessimistisch over hooligans SPORT IN 'T KORT hoofdstad Bagdad heeft zjc 'ge explosie voorgedaan, fj at een Iraanse raket de raffi Ms dat juist is zou dat betel;, het eerste haltjaar van 191 den inwoners van Bagdad e t leven. De aanvallen op bi» akkoord dat was voorberg Naties. Volgens een comm» dagen in de zuidelijke havm het leven zijn gekomen doo ebied. van de jongste amnestie zj. litieke gevangenen vrijgei; er Jerzy Urban dinsdag ve' h de bekende oppositielede aar beiden hoefden voor hu ertekenen dat zij zich van o[ heeft tot dusver 260 miljoei keerd aan land- en tuinboi g van de ramp met de Russ Ongeveer 320.00 schadeclain zijn behandeld, schadeclaims (tot 8 augustu eikveehouders, aan wie in t; d. Ongeveer 12.000 aanvrag, geveer 129 miljoen mark kr« dafrikaanse troepen hebbei ens met Angola overschredi vallen, meldt het Angolese 25 doden. -rzaakt. arbrücken een nieuwe gifaan n de Moezel', als het onderzot t onmiddellijk werd stopgeze de beloning die tot aanhoi op 100.000 mark gebracht. woordigers van de Verenig! hebben maandag een wapen die veertien uur eerder ware iren van UNIFIL, de vredes en guerrillastrijders van de sj hten woedden maandagavo: een reeks dicht op elkaar gel op 74 kilometer ten zuiden va joerd met mortierkanonnen, ra tomatische geweren. Drie lede >od en vijf gewond. Aan Fran rie van defensie in Parijs dertie n in een ziekenhuis opgenomei Timur Goksel, zei dat de maan jke tijd uitgebroken gevechtei ito eindigden, als gevolg van et NIFIL en AMAL onderhandeld ikse luchtaanval op het Iraans n de Perzische Golf zijn dinsda nafhankelijke scheepvaartbron ïen dat het gaat om een Iraans Volgens de zegslieden is grol llaties van Sirri. Nadere detail er dat Irak de olieterminals 0 gebruik wegens de veelvuldig het noordelijker gelegen eilan anse olie-export verwerkt. Olie Charg naar Sirri waarvan wet et bereik van de Iraakse lucht ichtoffers werd niets bekendge ■ENTIE) Spinveld 32a Breda Tel. 076-227189 T26 Van onze sportredactie BREDA - De Bredase amateur Frank Pirard heeft een profcontract getekend. Het bindt de coureur voer 2,5 jaar aan de équipe van de Belg Willy Teirlinck. Pirard, 22 jaar oud, debuteert za terdag in het profpeloton in een koers te Haasbroek (B). Teirlinck, die momen teel nog actief profrenner is, maakt pas volgend seizoen een serieuze start met zijn ploeg. Daarin worden dan waarschijn lijk ook opgenomen oud- tourwinnaar Lucien van Impe en Bredanaar Frits Pirard, de broer van Frank. SACRAMENTO (AFP) - De Amerikaan Davis Phinney heeft maandag de derde etappe van de Coors Classic gewonnen. Na de dwaaltocht van Bruno Co millet maandagmiddag door de straten van Sa cramento aan het slot van de tweede etappe, stond er 's avonds nog een crite rium over 56 kilometer op het program ma. Tegen het einde van de wedstrijd in Sacramento ontsnapte Aleksandr Zino- vijev. Pelier, McCormack, Phinney, Erik- sen en Bauer sloten aan. In de laatste ronde bewees Phinney opnieuw zijn sprintkwaliteiten. Hij was een fractie eerder over de streep dan Steve Bauer. De Fransman Bruno Cornillet won maandag de tweede etappe van de Coors Classic gewonnen. Door zijn zege ontving Cornillet tevens de rode leiderstrui. Cor nillet passeerde overigens niet als eerste de in Sacramento getrokken'eindstreep. De coureur, die vijf kilometer voor het einde uit een groep van vijf met Tour winnaar Greg Lemond was gedemar reerd, werd door de organisatoren twee keer op een dwaalspoor gezet. De beweg wijzering in de Coors Classic laat te wen sen over. Aangezien Cornillet op minder dan een kilometer voor de streep nog een voorsprong van ruim twintig seconden had, besloot de internationale jury hem tot winnaar uit te roepen. Een groep van veertien kanshebbende renners resteerde na de beklimming van de Trinity. Onder hen bevonden zich ze ven coureurs van Lemonds ploeg, als mede Adrie van der Poel en Teun van Vliet, die na de eerste etappe het alge meen klassement aanvoerde. Lemond kreeg bij een demarrage Cornillet, zijn landgenoten Andy Hampsten en Janus Kuum en de Mexicaan Raoul Alcala mee. De maximale voorsprong van het vijftal bedroeg negen minuten. Op de streep wa ren daarvan nog zes minuten over. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Bruno Cornil let (Fra), 164 km van Sonoma naar Sacramento in 3 uur 58 minuten en 33 seconden, met tijdsvergoeding 3.58.03,2. Greg Lemond (VSt) 3.58.53, met tijdsvergoe ding 3.58.33, 3. Raul Alcala (Mex) 3.58.53, met tijds vergoeding 3.58.43, 4. Janoes Kuum (Sov) 3.58.53, 5. Andrew Hampsten (VSt) 3.58.53, 6. Tom Broznowski (VSt) 4 uur 6 minuten en 26 seconden, 7. Roy Knick- man (VSt), 8. Kim Eriksen (Den), 9. Petr Joegroemov (Sov), 10. Eric Heiden (VSt) zelfde tijd ais Broznows ki, 11. Rigobert Matt (WD1) 4.06.34,12. Davis Phinney (VSt), 13. Teun van Vliet (Ned), 14. Alan McCormack (Ier), 15. Aleksandr Zinovijev (Sov), 16. Jeff Pierce (VSt), 17. Rob Harmeling (Ned), 18. Steve Stilford (VSt), 19. Ivan Romanov (Sov), 20. Giuseppe Saronni (Ita) zelfde tijd als Matt De uitslag van de derde etappe is: 1. Phinney, crite rium over 56 km in Sacramento in 1 uur 15 minuten en 16 seconden, met tijdsvergoeding 1.14.46, 2. Bauer 1.15.16, met tijdsvergoeding 1.14.56, 3. Joel Pelier (Fra) 1.15.16, met tijdsvergoeding 1.15.06, 4. Zinovijev 1.15.20, 5. Maarten Ducrot (Ned), 6. Eriksen, 7. Gölz, 8. Knickman, 9. John Talen (Ned), 10. McCormack zelfde tijd als Zinovijev, 11. Thomas Prehn (WD1) 1.15.50,12. Raimund Dietzen (WD1), 13. Philippe Lou- viot (BYa), 14. Tom Cordes (Ned), 15. Matt, 16. Roma no v, 17. Kuum, 18 Rob Harmeling (Ned), 19. Cornillet, 20. Vladimir Poelnikov (Sov), 22. Lemond, 30. Hi- nault, 45. Van der Poel zelfde tijd als Prehn. Het algemeen klassement na de derde etappe is: 1. Cornillet 6.48.16, 2. Lemond op 27 seconden, 3. Alcala op 0.33,4. Hampsten op 0.39, 5. Kuum op 0.55,6. Phin ney en Knickman op 7 minuten en 12 seconden, 8. McCormack op 7.14, 9. Bauer op 7.34,10. Van Vliet op 7.46., 11. Pelier op 7.52,12. Gölz op 7.59,13. Roll op 8.04, 14. Zinovijev op 8.08,15. Eriksen op 8.09,16. Ducrot op 8.11.17. Joegroemov op 8.16,18. Kiefe] op 8.18,19. Ta len op 8.22, 20. Argentin op 8.27,31. Hinault op 8.36,53. Van der Poel op 8.44. EMMEN (ANP) - Gerard Nijboer heeft dinsdag avond een stratenloop over 9250 meter in Em men gewonnen. De Euro pees marathonkampioen schudde in de slotfase zijn medevluchter Martti ten Cate af. De winnende tijd van Nijboer, die zich door middels van vele korte races voorbereidt op de verdediging van zijn Europese titel op de 42,195 kilometer in Stutt gart, was 26 minuten en 35 seconden. Ten Cate kwam op 27 seconden achterstand binnen, ruim voor de Bel gen Hagelsteens, De Beek en Vandervennet. ;ai u sldigvan 13 t/m 16 augustus 1986. OED IN KWALITEIT EN LAGE PRIJ® Hansweert: 08.51-21.10. Terneuzen: 0. Wemeldinge: 09.26-21.40. MOR" ert: 09.55-22.21 Terneuzen: 09 26- (dinge: 10.24-22.45. Ier: 21.08. Maan op: 15.56. maan on- 1. Zon onder: 21.06. Maan op: 17.25. 1ARINE 11 te Rotterdam, DOCK EX- XPRESS-11 11 vn Port Moresby nr Ta- e verw., FICUS 16 te Singapore verw 17 te Dubai verwMAASSLUIS 11 vn LLOYD BALTIMORE 12 te Singapore, NEDLLOYD COLOMBO 11 te Inchoa ih nr Singapore, NEDLLOYD LOIRE 1' 1EDLLOYD NAGOYA 10 vn Abidjan nr 11 vn New York nr Baltimore. NED- Rotterdam, NISO 15 te Fujairah verw 11 te Porto Torres, DUTCH SPIRIT 11 PARIJS (AFP) - Na drie speeldagen in de hoogste klasse van de Franse voetbal competitie is er geen ploeg meer zonder puntverlies. Ook Paris Saint Germain, de titel verdediger, speelde voor het eerst gelijk. Brest, Marseille, Bordeaux, Nantes en Paris Saint Germain voeren de ranglijst aan met vijf punten uit drie duels. Racing Club de Paris, dat fors inkocht deze zo mer, bezet met twee punten de veertiende plaats. De Parijze- naren verloren dinsdag met 0- 2 van Bordeaux. De uitslagen van de derde speeldag: Mo naco - Laval 0-0 Nantes - Nice 1-0 Hen nes - Toulon 2-0 Bordeaux - RC Paris 2-0 Sochaux - Lille 1-0 Le Havre - St Etienne 1-0 Nancy - Brest 0-4 Paris SG - Metz 0-0 Lens - Auxerre 1-1 Marseille - Toulouse 2-1. BORNEM (ANP) - De in Ne derlandse dienst rijdende Belg Ferdi van den Haute heeft dinsdag de proloog gewonnen van de Ronde van België, die tot en met zondag duurt. Op het zes kilometer lange par koers in Bornem was hij iets rapper dan de voor Peter Post uitkomende Australische spe cialist Alan Peiper. Als gevolg daarvan start Van den Haute woensdag in de eerste etappe, Bornem - Oudenaarde over 183,6 kilometer, in de leiders trui. De uitslag van de proloog: 1. Ferdi van den Haute (Bel/Swerts) 6.43.48; 2. Alan Peiper (Aus/Post) 6.44.07; 3. Mare Ser geant (Bel/Godefroot) 6.45.00; 4. Daniel Wyder (Zwi) 6.45.66; 5. Bert Oosterbosch (Ned/Post) 6.47.23; 8. Peter Pieters (Ned/ Swerts) 6.50.1?, 25. Guy Nulens (Bel/Post) 6.58.57 28. Mare Dierckx (Bel/ Raas) 6.59.74, 31. Nico Verhoeven (Ned/ Swerts)7.01.31; 35. Johnny Broers (Ned/ Swerts) 7.03.87 36. Ronny Vlassaks (Bel/Raas) 7.04.07; 38. Ad Wijnands (Ned/Raas) 7.06.71 GOTHENBURG (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan het toernooi om de wereld kampioenschappen voor ge handicapte sportlieden hebben ®aandag vier zilveren me dailles aan hun totaal toege- v°egd. Wilco Stroet uit Wer- Tershoof, Sandy van den Berg U'1 Deventer, Sjerstin Ver meulen uit Est en Joke Mos terd uit Deurningen zwommen 'eder in hun categorie op hun specialiteit naar de tweede P'aats. Het toernooi wordt in Gothenburg gehouden. Voetbal DE 27-jarige René Müller is in Oost-Duitsland gekozen tot voetballer van het jaar. De doelman van het nationale team en Lok Leipzig kreeg 421 stemmen. Andreas Thom (385) 01 Ralf Strasser (116) werden ^Veede en derde. Door Ted van Leeuwen AMSTERDAM - Het Nederlands elftal heeft de eerste wankele schreden gezet op weg naar de eerste EK-kwalificatie-wed strijd tegen Hongarije, op 15 oktober in Boedapest. Giste ren won de voorlopige selectie een oefenwed strijd van een versterkt reserveteam van Ajax: 2-1. Op 10 september komt er in Praag tegen de Tsjechen een serieuzere krachtme ting. „De spelers waren vermoeid," deelde bondscoach Rinus Michels met een serieus gezicht mee, „de wed strijd was vrij kort na het weekeinde, waarin zij dub bele toernooi-wedstrijden gespeeld hadden. Wouters zelfs zo erg, dat hij maar een halve wedstrijd kon spe len. Op zich was de wedstrijd noch de uitslag daarvan interessant. Belangrijker was het bij elkaar komen. Voor de wedstrijd hebben we anderhalf uur lang de speelwijze kunnen doornemen. Gelegenheden die zich zelden voordoen. Nu hebben we tenminste een hou vast voor de wedstrijd tegen Tsjechoslowakije". Michels was begonnen zon der Bosman (enkelblessure) en Valke (onwillige bilspier). Voor de laatste was op het laatste moment Erwin Koe man opgeroepen, ook een linksbenige kanthalf. De Me- chelen-speler, die het vorige seizoen door een blessure bui tenspel kwam te staan, was door de technische staf van Oranje tijdens twee voetbal toernooien gevolgd. In de opstelling van Michels was het wegvallen van links buiten De Wit opgelost via een ander spelsysteem, namelijk met twee centrum-spitsen. Van Basten en Van 't Schip, die zich met een verveeld ge zicht van hun taak kweten, dienden de de flanken op te zoeken, teneinde ruimte te maken voor het opkomen van Ruud Gullit. Voor de aanvoeder is een nieuwe funktie bedacht: „ver- bindings-speler" tussen ver dediging en aanval. In de de fensie speelden Rijkaard en Koeman in het centrum, Blind (rechts) en Van Tiggelen (links) op de vleugel. Silooy -in de eerste helft aan Ajax 'uit- LONDEN (AFP/Rtr) - Woordvoerders van En gelse voetbalorganisaties zijn na de supportersrel- len van het afgelopen weekeinde in Amsterdam en op de Noordzee pessi mistisch over de ophef fing van de ban voor de Europese bekertoernooi en. Ted Crooker, de se- kretaris van de Engelse bond (FA), rekent erop, dat de uitsluiting 'nog ja ren zal voortduren'. Philip Carter, de voor zitter van de betaalde liga en president van Everton, pleitte dinsdag voor een rechtvaardig oordeel. De Engelse bond over weegt in ieder geval het spelen van vriendschap- peijke wedstrijden in binnen- en buitenland te verbieden. geleend'- zal als het er op aan komt de plaats van Blind gaan innemen. Blind, de nieuwe aanwinst van Ajax, bezon digde zich in dit wedstrijdje aan een overtreding op Boeve, die een strafschop opleverde, waaruit Rijnink Ajax geheel verdiend op voorsprong zette. Uitblinker De Amsterdammers, die in doelman Menzo een uitblinker hadden, waren een aantal ke ren dichtbij de 2-0, maar kort voor rust scoorde Gullit en een corner van Erwin Koeman. De oudste Koeman speelde iets opvallender dan de volstrekt onzichtbare Vanenburg, op wiens spel de overstap naar PSV geen invloed gehad schijnt te hebben. In de tweede helft trok Cruijff een blikje jeugdspelers open: Verlaat, P. Dick, Zwaan, Fransman en Pos kwamen in het veld. Na een domme terug speelbal van de laatste kon Rijkaard vijf minuten na rust scoren, maar daar bleef het bij, omdat Neerlands voetbal- keur de Ajax-jeugd geen en kele keer in verlegenheid kon brengen. Ofschoon het wedstrijdje stomvervelend geweest was hoopt Rinus Michels „als de competitie dat toelaat" in de toekomst ook tegen PSV en Feyenoord op deze wijze te oefenen. Michels hield zijn se lectie zo klein (13 man), omdat hij eerst wil wachten wat de competitie hem aan mogelijk nieuwe gezichten oplevert. Bovendien mag ook Wim Ruud Gullit (rechts) tijdens het oefenpartijtje van Oranje tegen Ajax. Sonny Silooy be laagt namens de Amsterdammers de PSVer. - fotoanp Kieft, die tegenwoordig voor AC Torino speelt, zich weer tot de kandidaten rekenen. Ajax-Nederlands elftal 1-2 24. Rijnink (strafschop) 1-0, 38. Gullit 1-1, 49. Rijk aard 1-2. Ajax: Menzo; Silooy (Pos), Ophof (Ver laat), Spelbos, Boeve; Winter, Scholten, Mühren; Rijnink (Fransman), Regtop (P. Dick), A. Dick (Zwaan). Nederlands elftal: Van Breukelen (Hie- le); Blind, R. Koeman, Rijkaard, Van Tiggelen; Vanenburg, Wouters (Silooy), Gullit, E. Koeman; Van Basten, Van 't Schip. LONDEN (Rtr) - De afgebroken zesde partij van de revanche tweekamp om de wereldtitel schaken tussen titelhouder Gari Kasparov en Anatoli Karpov is dinsdag zonder verder spelen remise gegeven. Daarmee is de stand 3-3 met nog achttien par tijen te spelen, waarvan zes in Londen en twaalf in Leningrad. Kasparov had na een pionoffer aanvankelijk licht voordeel, maar na de 20ste zet Td7, waar hij 67 minuten over nadacht, slaagde Karpov erin de rollen om te draaien. Velen dachten, dat het voor de hand liggende Lb5 voor wit beter zou zijn geweest. Hoewel Karpov in de slotfase over de betere pionnenstelling be schikte, waren de insiders het er over eens dat de stand, die na het afbreken op de 41ste zet was ontstaan, geen winstmogelijk heden bood. Dinsdagmiddag leek Karpov er ook zo over te den ken. Voor het behoud van de titel kan Kasparov volstaan met een eindstand van 12-12. De 35-jarige Karpov moet een half punt (12,5) halen om weer wereldkampioen te worden. DEN HAAG (ANP) - Hans Koeleman, de Nederlandse record houder op de 3000 meter steeple chase, doet woensdagavond bij de Grand Prix atletiekwedstrijd in Zürich een laatste poging zich te kwalificeren voor de Europese titelstrijd van 26 tot 31 augustus in Stuttgart. De atleet uit Uithoorn, die op basis van zijn prestaties in 1985, uitsluitend behoefde te voldoen aan de B-limiet (8.32,00) werd dit seizoen geplaagd door een blessure. Vorige week woensdag bij internationale wedstrijden in Koblenz voldeed hij met 8.28,43 aan de eis maar hij kon de selectieheren van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (KNAU) echter niet overtuigen met die prestatie. Maandag deed Koeleman bij de Grand Prix wedstrijd in Boedapest opnieuw een poging. In de Hongaarse hoofdstad werd na 600 meter echter een van zijn spikes uitgetrapt waar door hij de wedstrijd moest staken. In Zürich komt nog een aantal Nederlanders, dat al zeker is van deelneming aan het toernooi om de Europese kampioen schappen, aan de start. Els Vader en Nelli Cooman lopen beiden de 100 meter en Elly van Hulst start op de 1500 meter. Rob Drup pers neemt deel aan de 800 meter. Han Kulker zal als 'haas' fun geren voor de Marokkaan Said Aouita, die een poging doet het wereldrecord op de 3000 meter op zij n naam te brengen. Vrijdag bij de G.P. wedstrijd in West-Berlijn starten Els Va der (100 m) en Elly van Hulst (800 m). Zondag bij de laatste wed strijd van het Grand Prix-circuit vóór het toernooi om de Euro pese kampioenschappen, lopen in Keulen: Els Vader (200 m), Marjan Olijslager (100 m horden), Marjo van Agt(400 m), Han Kulker (1500 m) en Cor Lambregts (5000 m). Mario Molenaar (midden) in actie tijdens de bekerfi nale. Hij belet hier Europees topschutter Marco van Basten het scoren. - foto archief de stem Van onze sportredactie ROOSENDAAL - Het bestuur van RBC heeft voorstopper Mario Molenaar maandagavond laat met onmiddellijke ingang en voor onbepaalde tijd geschorst. Het 'slachtoffer' is uitgesloten van trainingen en wedstrijden. De oorzaak van de strafmaatregel schuilt in het gedrag, dat Molenaar vorige week vertoond heeft. De lange verde diger zou zich tijdens en na afloop van de vorige week maandag verreden profkoers 'Draai van de Kaai' in Roosendaal misdragen hebben. Onder invloed van overmatig alcoholgebruik zou Mole naar onder anderen een der sponsors, de ook in wielerkrin- gen bekende Van Schilt, ernstig beledigd hebben. Molenaar wilde gisteren weinig zeggen over het voorval. „Ik had iets te veel gedronken en dan doe je soms dingen waar je spijt van krijgt. Meer zeg ik er niet over, dat kan alleen maar tegen me gebruikt worden. Ik hoop van harte dat ik snel weer mag trainen. Ik ben er kapot van". Van RBC was gisteravond niemand bereikbaar voor het geven van commentaar. BREDA - Eerste-divisieclub Willem II heeft dinsdagavond op eigen terrein de vroegere Europese bekerkampioen Not tingham Forest verslagen met 2-1. Het duel had plaats ter ge legenheid van het negentigja rig bestaan van de Tilburgse club. Maddock zorgde tien mi nuten voor tijd voor de win nende treffer van Willem II tegen zijn landgenoten. Onder 3250 toeschouwers bevonden zich geen relschoppers. De karakteristieken: Tilburg: Willem II - Nottingham Forest (Eng) 2-1 (1-1), 5. Mills 0-1, 35. Godee 1-1, 79. Maddock 2-1. Scheidsrechter: Van Vliet, toeschouwers: 3250. Geldrop (hoofdklasse ama) - Eindhoven 1-1 (1-0), 40. Scheeper (strafschop) 1-0,70. Rofina 1-1. Linders, 300. G roes beek: Achilles'29 (hoofdklasse a ma) - NEC 1-1 (1-0). Doelpunten: Ten Westeneind (Achilles) en Frans Janssen. Otero, 1000. Barendrecht (le klas zat) - Feyenoord 0- 7 (0-6), Doelpunten: Monkau 2, Ellstrup, Wijnstekers, Hoekstra, Sorensen en Breedveld. Korbijn, 250. Noord wijk (le klas zat) - Haarlem 1-1 (0- 1), Visser 0-1, Hermans 1-1. Freke, 400. Nuenen (3e klasse) - VW 1-4 (1-2). Doel punten VW: Verbeek 2, Reynierse en Verhagen. Doelpunt Nuenen: De Graaf. Meppel: Alcides (le klas) - PEC Zwolle 1-5 (0-1). Doelpunten PEC: Pelleboer, Van der Hengst, Yucedag, F. Booy en De Grip (eigen doel). Toeschouwers: 400. Breda: Baronie (ama) - NAC 1-1 (0-0), Van Raak 1-0, Bannon 1-1. Toeschou wers: 700. Volendam - FC Pheria (Gri) 0-0. Van der Niet, 700. Steenwijk (2e kl ama) - SC Cambuur 2-0 (1-0). Doelpunten Koops en De Jonge. Toeschouwers: 500. Winschoten: BATO (3e kl ama) - Veen- dam 0-8 (0-5). Doelpunten: Redmeijer 3, Klompstra 3, Keukens en Veldmate. 1000 toeschouwers. Coevorden: Germanicus (hoofdkl) - FC Groningen 0-2 (0-1). Doelpunten Eykel- kamp en Olde Riekerink. Toeschouwers: 1000. Papendreeht (le klasse zon) - RBC 1-1 (1- 0), Lutjeboer 1-0, Brood (strafschop) 1-1. Meeder 500 SV Hoogvliet (4e klasse zon) - SW 0-0. Bindenga, 200. (ANP) - In de achtste en voorlaatste ronde van het schaaktoer nooi om de open Nederlandse titel is de strijd zo goed als beslist. De Nederlandse meester Paul van der Sterren heeft nu een vol punt meer dan naaste belager Blees, die op zijn beurt weer een half punt voor staat op een groep van vier achtervolgers. Van der Sterren bereikte deze comfortabele uitgangspositie door de Westduitser Podzielny te verslaan. Na een pion veroverd te heb ben, vergde de technische winst slechts tijd. Blees speelde een beste par tij tegen de Joegoslavische grootmeester Martinovic. In de tijdnoodfase werd zijn ruimtevoordeel bekroond met een goede mataanval. Op de gedeelde derde plaats ook de Nederlandse vertegenwoordi gers Rini Kuijf en Herman Grooten. Eerstgenoemde zette de Finse grootmeester Weste- rinen opzij, terwijl Grooten de Joegoslavische kampioen Bar- lov na materiaalwinst hard handig uittelde. Grooten 0-1 Zapata (Col) - Nijboer 1- Westerinen (Fin) - R. Kuijf 0-1 Pieterse Braga (Ita) 0-1 Heusdens - De Boer 0- Volman - Pliester 0-1 Voormans - Jo hansson (Zwe) 0-1 Etman (Zwe) - Ber (Den) 1/2-1/2 Stand aan kop na 8 ronden: 1. Van de Sterren 7 pnt; 2. Blees 6; 3. Zapata, Kuij Grooten en Podzielny 5 1/2; 7. Barlo\ Martinovic, Braga, De Boer, Pliester e Johansson 5. Belangrijkste uitslagen 8e ronde: Pod zielny (Wdl) - Van der Sterren 0-1 Blees - Martinovic (Joe) 1-0 Barlov (Joe) - Voetbal GARY Lineker, de nieuwe aanwinst van FC Barcelona, heeft bij een oefentoernooi een rib gebroken. De voor ruim ze ven miljoen gulden van Ever- ton overgenomen Engelse in ternational kwam in de finale in aanraking met doelman Ba- dou Ezaki van Real Mallorca. Ezaki, die in Mexico het doel van de Marokkanen verdedig de, had geen centje pijn. De fa voriete Catalaanse formatie zegevierde met 2-1. STUTTGART (SID) - Dinsda; is in West-Duitsland één wed strijd voor de Bundesligi vooruitgespeeld. Het was d< ontmoeting VFB Stuttgart - EC Homburg, die door d< thuisclub met 4-0 werd ge wonnen. Het pas gepromo veerde Homburg werd daar door op de laatste plaats ge drukt met nul punten uit twee wedstrijden. Stuttgart, dat de competitie begon met een ne derlaag van 2-3 tegen Wald- hof, klom naar de midden moot. Homburg, dat nog steeds op de eerste seizoentreffer wacht, had bij stromende regen in het Neckar-stadion weinig in te brengen. Bij rust was het al 3- 0 door treffers van Andreas Müller, Thomas Dolley (eigen doel) en Karl Allgöwer. In de 71ste minuut maakte Müller er 4-0 van.

de Stem | 1986 | | pagina 5