Opnieuw winst voor Alain Pot preekt sonlusten Kwaliteit troef in A-toernooi Domburg INDE VLAANDERENHAL TE SAS JAN GENT Spannende finales in DOS-toernooi Zeeuws-Vlaamse ploegen verliezen Valke zegt af voor oefenduel Bi Moeizame zege voor Van Hoye Steven Mangnus tweede T2Ê> Nederlanders achterop bij EK plankzeilen Van Doorneveld gaat opleiden voor de KNVB SAS VAN GENT - Tennissend Zeeuwsch- Vlaanderen ziet zich in de toekomst verrijkt met een nieuwe tennisschooi, die vestiging krijgt in het sport- en evenementencentrum De Vlaanderen te Sas van Gent. s MOTORCROSS DESTELDONK Prominenten- cross op Smitschorre- circuit Tennistoernooi Kruiningen Succes voor Siereveld BADGASTEN-TOERNOOI CADZAND VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL Fraaie plaats voor John van de Ameele ecente onlusten met Engelse i een van de agendapunten Europese voetbalunie op u eeft een woordvoerder van edeeld. In de bijeenkomst egelen overwogen. sterdamse politie zette een aantal herrieschoppers tijde lijk in hechtenis. Ook in Plymouth kwam het tot voetbalrelletjes na afloop van een wedstrijd van Ply. mouth Argyle tegen Chelsea. Vorig jaar werden alle En gelse voetbalclubs voor onbe paalde tijd uitgesloten van alle Europese competities na het Heizeldrama in Brussel met supporters van Liverpool dat 39 doden eiste. Het verbod op vriendschappelijke wedstrij- den werd na een half jaar in getrokken. De organisatie van de Amsterdamse voetbaltoer nooien zullen geen Engelse clubs meer uitnodigen. Dal heeft Jack van Zanten een na het toernooi Amsterdam- 711 bekendgemaakt. De beslissing is een reactie op het gewelddadige optreden van supporters van Manches ter United. Van Zanten ver klaarde maandag de beslissing jammer te vinden voor de clubs, die naar hij vaststelt evenals in Nederland geen vat hebben op het gedrag van hun supporters. De aanhangers hebben de politie gedurende het gehele weekeinde veel overwerk be zorgd. is en oet ver De ces- het ilex aan de :re- iag de de aan op Dat van rde an der Coe het igen npi- uit heel aou- we- n de igrid ludd Roe) start eter. relds 0.000 ach- taan, ZEIST (ANP) - Michel Valke, middenvelder van landskam pioen PSV, heeft zich maan dag geblesseerd afgemeld vooi de oefenwedstrijd van het Ne derlands elftal, dinsdag Amsterdam tegen de Ajax-se- lectie minus de Oranje-klan ten. Valke heeft last van eer, verrekking in de bilspier. Hel oefenduel van het Nederlands elftal, als voorbereiding op kwalificatieduels voor 1 Europees kampioenschap dit najaar, wordt in De Meer ach ter gesloten deuren afgewerkt TOFTE (ANP) - Maandag i op de Oostzee rond een eiland tegenover Stockholm de derdt race voor het Europees kam pioenschap plankzeilen divisit 2 gehouden. De Nederlandse windsur fers kwamen op de tamelijk hoge golven niet met de beste» mee. Bart Verschoor, zevende was nog de beste. De overwin ning ging naar de Fransrïia» Robert Nagy. De uitslag is: 1. Robert Nagy (Fra), - card Almquist (Zwe), 3. Gilles Calw (Fra), 4. Thomas Foyen (Noo)5. Thorn» Mueller (WD1), 7. Bart Verschoor (Nwl 10. Marcel Reintsema (Ned), 19. Paul Tellier (Ned). Klassement na drie races: 1. Calvet 1'. punten, 2. Nagy 18,0, 3. Almquist 27,0, Reintsema 54,13. Verschoor 61,15. TeW 65. ZEIST (ANP) - Hans v?» Doorneveld, trainer van ere# visieclub Haarlem, is bij KNVB officieel aangesteld^ docent voor de opleid® oefenmeester 1. Van Doorneveld doet pakket voetbal in de cursus opvolger van RODA-train» Rob Baan, die de laatste df» jaar part-time actief was vo# de voetbalbond. Van Door® veld, die toestemming h® van zijn club Haarlem, act®' in een team met Rap, Groe® woud en De Haan. niNSPAG 12 AUGUSTUS 1986 T14 PAGINA SPORT 2 pOMBVRG - Enigszins on dergewaardeerd in de regio, maar niettemin een tennis toernooi van formaat, dat is het deze week weer gehou den badgastentoernooi van pomburg. Compleet met de nationale top en uitgebreid fflet diverse buitenlandse prominenten vormde het ge heel een uniek evenement, vooral ook omdat het toer nooi ook gelijktijdig plaats vond met de nationale kam pioenschappen in Scheve- ningen. Afvallers konden alsnog deelnemen in Dom burg. Het niveau van het toer nooi werd nog eens duidelijk gemaakt door het feit dat Egyptenaar Hanny Nasser vorige week in Breda Chris Vermeeren wist te verslaan. Vermeeren was in Scheve- ningen geëindigd bij de laat ste vier, terwijl Nasser in Domburg weliswaar een fi naleplaats voor zich opeiste maar in de finale in Braban der Ron Dirriwachter zijn meerdere moest erkennen. Dirriwachter won met 6-3, 4-6,6-2. Verrassend verliep de confrontatie in de halve eindstrijd tussen Dirriwach ter en de winnaar van vorig jaar Detlef Hungerberg. Kenmerkend waren de cij fers 6-1, 6-1 in het voordeel van de Brabander. Ook Nas ser rekende met ruim ver schil af met de Duitser Ru dolph Berlowits (6-3, 6-3). Het met 2500 gedoteerde A-toernooi, deel uitmakend van de Audi Ranking en gel dend voor de nationale rang lijst kende bij de dames een verrassende ontwikkeling. Favoriete Ada de Laive- Bakker maakte weliswaar in de kwartfinale korte met ten met Christa Schmitz (6-0, 6-2), maar moest in het duel tegen Janneke van der Woude wegens kramp opge ven bij de stand 6-2, 6-5 in het voordeel van haar tegen standster. Van der Woude belandde hiermee in de fi nale nadat zij daarvoor in de kwartfinales duidelijk had afgerekend met Nicole Liedtke: 6-1, 6-0. Haar te genstandster Anja Fritsch bleek evenwel te sterk. Zij had een grote opmars ge maakt tegen achtereenvol gens Brigitte Diemer en in de halve eindstrijd Lidwien Loonen: 7-6,3-6,6-1. In de fi nale drukte Fritsch het krachtsverschil uit in de cij fers 6-0,6-2. Uitslagen finales dubbelspelen: heren dubbel: Betz/Schwetz-Theelen/Teeu- wen 6-2, 6-4; dames dubbel: Riet man/De Laive-Hol terbosch/ Kloster- kemper 6-0,6-2; gemengd dubbel: Van der Woude/Nasser-Loonen/Redelijk 6-3,6-4. Mike Sinon start tennisschooi Door Kees Hamelink Aan het hoofd daarvan staat Mike Simon en uit gaande van zijn woorden wordt dit iets unieks op het gebied van lesgeven in de tennissport. Wie schuilt er achter de naam Mike Simon? Een 22-ja- rige tennisfanaat afkomstige uit het Brabantse Rijen. Een telg uit een bekende tennisfa- milie. Zijn broer Rob behoort tot de top-tien op de nationale ranglijst en is de bekendste, maar ook Nicole- en Judith Simon zijn in Zeeland geen onbekenden. Ofschoon Noord- Brabant tot één van de sterk ste tennis-districten behoort, verliet Mike Simon toch het Brabantse land. „Ik heb tot mijn achttiende in de eerste klas gespeeld bij Ivy in Breda en ben daarna met een lerarencursus begon nen en heb later stage gelopen bij mijn vader Wil Simon, die thans in compagnonschap werkt met Fred Hemmes," legt hij uit. Hij had duidelijk an dere dingen voor ogen en maakte dan ook snel plannen om het geven van tennislessen meer gestalte te geven. Het Belgische Eeklo was aanvan kelijk het domein van zijn tenniscollege', waar hij ook vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen belangstelling genoot. „Mo menteel ben ik in Eeklo niet meer actief. De combinatie tussen het prestige- en recrea tie-tennis verliep niet naar volle tevredenheid. Begin dit iaar kwam ik in contact met Sas van Gent, via het indoor- tennis. In het Vlaanderen- complex zag ik veel mogelijk heden zitten," aldus Simon. Het lesgeven is in Sas van Gent opgezet vanuit de ge dachteeen grote groep mensen te bereiken, dus op alle ni- veau's. Simon daarover: „Het spelplezier neemt een belang rijke plaats in. Zeker voor een recreatieve speler is het zaak om op ontspannen wijze lessen te krijgen." Maar hij wil dui delijk meer. „Jazeker, ik ben er heilig van overtuigd dat ik op het prestatieve vlak een be paalde basis kan aanleren. Met moderne techniek kan er vooral veel gedaan worden aan de fysieke kracht." Via foldermateriaal richt hij zich ook tot de Zeeuws- Vlaamse topjeugd. Wat heeft hij deze groep te bieden en wat verstaat hij onder topjeugd? Vragen waarop Simon vlot antwoord geeft: „Onder top jeugd versta ik de besten in de leeftijdsgroep uit de regio. Die regio hoeft zich overigens niet te beperken tot Zeeuwsch- Vlaanderen alleen." Het zal menigeen duidelijk rijn dat er bepaalde raakvlak ken zijn met het huidige sys teem van bondstrainingen, al thans voor wat betreft de groep topjeugd. Ruim negentig procent van de toppers is reeds 170.ooo winnaars vangende ronde (6-2 6-7 6-1) Hii prijzenbedrag beschik^ tOmt daarin h» w - j«nr< aaarin uit tegen Wennie Warrens uit Sluiskil, die Voor de ruim 32 was er een pi-jr_ -T--a van 1.072.023^3. Ie prijs: 1 winnaar- bruto j 294.699,10 ontvangt 2e P™*", uiiöll winnaars, die elk bruto 37.500,00 als Van Ï-Tmo vangen 3e prijs: 67 winnaars, bruto 2. winnaars, cue eik 33,iu onwan&r-j prijs: 66.525 winnaars, die elk 5,00 vangen. Het winnend nummer van het cij'' in lotto 32 was 136869. Voor de meer 2.000 winnaars van het cijferspel draagt het totaal aan prijzen 86^ Drie winnaars hadden vijf cijfers en ontvangen ieder bruto 10.000,00- Van onze tennismedewerker !T JANSTEEN - Het door smash georganiseerde tennis- nooi kende bijna een ver- Jassende uitschakeling in de u-categorie bij de heren. De JJjtde geplaatste Leo van °ye ^gon weliswaar met wn setzege tegen Wim Wuyts, ie evenwel de tweede set voor aren opeiste via een tie-break. ,if derde set trok Van Hoye o'ledig naar zich toe en met game tegen in de derde set kaatste hij zich voor de vol- even- een moeizame Ie prijs: 67 winnaars, aw J ]ri 7 wu moeizame 1.199,20 ontvangen 4e prijsjj, "lefets overwinning behaalde I, die elk 33,10 ontvang^, p de 11-jarige Sebastien Rot- ter (6-2 4-6 6-3). ^FUw'e-^ sV?n Hoye/Dellorge- rt-krf, ,t t Vermeulen/Wil- .ubM r.n/Jr?n,?ehe s-3 4"S 8-4. Heren ilelt/w5! rieltour/Van Remortel-Le- len Hout Vi nft4- Herman/Van kelbergheIt e-3 ghe/Van Que~ :i opgenomen in de bondstrai ningen, waarvan reeds velen zo'n zes uur per week training krijgen. Aan Mike Simon wordt dan ook de vraag ge steld of hij hiermee de bonds trainingen niet in de wielen rijdt. Daar heeft hij een duide lijke mening over: „Allereerst wil ik er op wijzen, dat deze topjeugd twaalf uur per week training nodig heeft. Mijn op zet gaat uit van zes uren, waarmee ik duidelijk aangeef dat ik er rekening mee gehou den wordt dat deze topjeugd, indien zij bondstrainingen volgen, reeds enkele uren per weken trainen. Overigens is dit niets nieuws, in andere dis tricten zijn zelfs bondstrainin gen geheel of gedeeltelijk ach terhaald, zover wil ik hele maal niet gaan," weerlegt hij. „Ik streef samenwerking na en wil zeker geen verwarring stichten of opschudding ver oorzaken en het moet iedereen duidelijk zijn dat niemand ge dwongen wordt." Gebrek aan ambitie kan hem niet ontzegd worden. Hij stort zich volledig op het ten- nisschool-gebeuren met volop mogelijkheden voor recrea tieve spelers om meer spel vreugde te krijen en een spe ciaal pakket voor de spelers op topniveau. „De trainingen voor deze groep zullen niet al leen gericht zijn op techniek, maar ook op het conditionele vlak, compleet met veld-,loop- en fitness-training en medi sche begeleiding. Alle lessen worden door mij persoonlijk gegeven." Op vrijdag 29 augustus zet Mike Simon voor alle belang stellenden de poorten van De Vlaanderenhal wijd open. Vanaf 's-avonds zeven uur wordt er open huis gehouden. Rob Simon en Christ Vermee ren, twee A-spelers, zullen de monstratie-wedstrijden spe len, waarbij er voor de bezoe kers gelegenheid bestaat met deze spelers een balletje te slaan en waarbij iedereen kan kennismaken met de oplei dingsmethoden. „Het spelen tegen sparring-partners is voor de jeugd tevens een goed trainings-onderdeel en spe ciaal voor de oudere jeugd groep wordt dit in het pakket ingebouwd. Tevens staan er uitwisselingen met andere tennisscholen op het program ma," besluit Mike Simon. Mike Simon: „Ik wil geen verwarring stichten". - FOTO WIM K00YMAN Van ome tennismedewerker VLISSINGEN - Het voorheen als jeugdtoernooi bekend staande toernooi van de Vlis- singse tennisclub DOS, werd dit jaar uitgebreid met een volwaardige B-C- en D-cate- gorie. Volwaardig moet niet te letterlijk worden opgevat want de schema's in de onder scheidenlijke categorlën spra ken alles behalve tot de ver beelding Voor wat betreft de kwantiteit. Ook in de jeugdcategoriën kwam het enigszins verwon derlijk over, dat de plaatsin gen op de afvalschema's alles behalve een professioneel ka rakter hadden hetgeen des te meer bevreemding wekt om dat het toernooi als kandidaat pun ten toernooi gold. Overigens kende het toer nooi in de diverse leeftijdsca- tegoriën een sterke bezetting, voornamelijk ook omdat veel deelnemers van buiten Zee land acte de presence gaven. In de B-categorie bij de heren heerste de Duitser André Be- denbecker volledig hoewel hij in het slotduel tegen Paul We ver alle zeilen moest bijzetten. Bedenbecker won met 7-6, 6-2 nadat hij in de halve eind strijd had gewonnen van Wim Jansen met 6-3,6-4. Bij de dames was het Esther de Jong die de titel voor zich opeiste, zij versloeg in de fi nale de 'thuisspelende' Mirjam van de Tillaar in drie sets, 4-6, 6-3,6-2. De Jong, afkomstig uit IJmuiden, won in de halve eindstrijd van Jenny Kuys met 7-6, 6-3, terwijl Van de Tillaar Elisabeth Buys be dwong 2-6,6-3,6-1. In de C-categorie bij de he ren bereikte Vlissinger Marcel Wolfert verrassend de finale, terwijl Adrian Bedenbecker, eveneens niet geplaatst, ver rassend doordrong tot de eind strijd. Wolfert manoevreerde zich knap lang Sigvard van Olm in de halve finale (6-3, 6- 4), terwijl Bedenbecker zich ontdeed van Gillis van de Gruiter (6-1, 7-6). Met 6-4, 6-2 ging de titel naar Bedenbec ker. Marion Mewiss uit Vlissin- gen bleek de sterkste bij de dames C. zij versloeg Elisa beth Buys in de finale met 6-4, 7-5, terwijl bij de heren D Freek Schois in de finale Mare van der Jagt met succes be dwong: 3-6,7-5,7-6. Voor Mar cel Schouw uit Goes waren er twee finaleplaatsen in het en kelspel weggelegd. Bij de 12- jarigen legde hij beslag op de eindzege via een 6-4,6-3 over winning op Eugene de Kok na dat hij in de halve eindstrijd had afgerekend met Ido Kro nenberg (6-0,7-5). De nummer 2 van Zeeland in zijn leeftijdscategorie redde het evenwel niet in de 14-ja- rige leeftijdscategorie, nadat hij in drie sets René Montena- rie achter zich had gelaten (2- 6,7-5,6-3), bleek Berry Opper- huizen uit Breukelen duidelijk te sterk voor hem. Opperhui- zen won met 6-0, 6-0 nadat hij eerste de Brabander Richard Konings had verschalkt (6-2, 6-4). Uitslagen jongens enkel t/m 10 jaar: Ido Kronenberg - Hans Hui- bergtse 6-3,6-1. Jongens enkel t/m 12 jaar: Marcel Schouw - Eugene de Kok 6-4,6-3. Jongens enkel t/m 14 jaar: Berry Opperhuizen - Mar cel Schouw 6-0, 6-0. Jongens enkel t/m 16 jaar: Berry Opperhuizen - Richard Konings 6-0,6-1. Meisjes enkel t/m 12 jaar: Aatje Evers - Jennifer van Gils 6-3, 6-3. Meisjes enkel t/m 14 jaar: Inge van Bergen - Jennifer van Gils 6-3,6-1. Meisjes enkel t/m 16 jaar: Karina Visser - Yvonne Hartman 4-6, 7-5, 6-3. Heren dubbel C: Kennes/Her- mans - Bedenbecker Bedenbecker 1-8, 4-6. Dames dubbel C: Buys/ Kuys - Cyvat/Iwema 3-6, 6-4, 6-3. Gemengd dubbel C: Duson/Felius - Van de Mooren/Bovenendt 6-2,7- 6. Jongens dubbel t/m 12 jaar: Schouw/De Kok - Huibregtse/Fi- lius 6-0,6-0. Jongens dubbel t/m 16 jaar: Jurgers/Van Dijk - Molen- beek/Opperhuizen 6-1, 1-6, 6-1. Gemengd dubbel t/m 16 jaar: Cy- vat/De Croock - Van Rooyen/Ley- dekkers 6-2, 7-5. Meisjes dubbel t/m 16 jaar: Buys/Boeyen - Van Rooyen/Goedegebuure 6-3,6-1. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN/DESTEL- DONK - Met komende vrijdag de kampioensfinale voor de deur in de junioren 250 cc- klasse, was de BLB-cross in Desteldonk de laatste moge lijkheid om de kracht van de concurrenten in te schatten. Steven Mangnus uit Vogel waarde maakte daarin een goede indruk door als tweede te eindigen. In deze klasse zijn de Zeeuwse vertegenwoordigers het hele seizoen al ijzersterk vertegenwoordigd en de kans op een Zeeuwse titel is ruim aanwezig. Vooral voor Chris Marcusse, die echter in Destel donk tot de pechvogels be hoorde en na een tweede plaats in de eerste reeks vroegtijdig aan de kant moest in de tweede. Met een derde en een tweede plaats in de reek sen werd Steven Mangnus de beste Zeeuw in de kwartliter junioren-categorie. Na een voorzichtig begon nen voorseizoen met de nodige pech, behoort Mangnus nu toch duidelijk tot de 'azen' in zijn klasse. Dat zijn trouwens ook Jan Jansen uit Hoek en Ronald Doens uit Biervliet, die in deze cross, zoals gewoonlijk, weer uitstekend op dreef wa ren. Na een vijfde plaats in de eerste reeks en een derde in de tweede mocht Doens als laat ste het podium beklimmen. Jansen werd vierde in de eindstand met een zesde en vierde plaats in de reeksen. In de internationalen 250 cc- klasse werd de voorlaatste kampioensproef verreden. In de eerste reeks eindigde de strijd in het voordeel van Kees Sep uit Bergen op Zoom, die Van Poelvoorde, de Vilder en Scheele op de finish vooraf ging. In de tweede reeks trok Van Poelvoorde het initiatief naar zich toe en Johan Scheele moest zich toen 'beperken' tot verbeten aanklampen, maar dat leverde hem wel de tweede plaats op. Uitslag debutanten 125 cc: 1. Andy Ro giers, België; 19. Dominique de Rechter, Hulst Junioren 125 cc: 1. Luc van Clap- dorp, België; 4. Ronnie Walhout, Sluiskil; 7. Gerton Traa, Westdorpe. 250 cc: 1. Pe ter Raes, België; 2. Steven Mangnus, Vo gelwaarde; 3. Ronald Doens, Biervliet; 4. Jan Jansen, Sluiskil; 5. Wil van Hoof, Bladel; 9. Marlon Hemelsoet, Westdorpe; 13. Chris Marcusse, Borssele; 15. Jacco Bol, Yerseke. 500 cc: 1. Alain Maris, Bel gië; 7. Sam Jansen, Sluiskil; 15. Herman van de Bos, Koewacht. Nationalen 250 cc: 1. Eddy Matthijs, België; 3. Jan de Rijk, Rucphen. 500 cc: 1. Patrick de Clerck, België. Internationalen 250 cc: 1. Patrick van Poel voorde, België; 2. Kees Sep, Ber gen op Zoom; 3. Johan Scheele, Zaam- slag; 7. Marinus Valentijn, 9. Ad Valen- tijn, beiden Rucphen. 500 cc: 1. Renè van der Made, Oosterhout Van onze motorsportmedewerker AXEL - Het Axelse Smit- se hor re-circuit staat deze week weer bol van de activi teit. Woensdag 13 augustus wordt de tiende ronde om het RES-motorcrosskam- pioenschap voor amateurs verreden en een dag erna, donderdag, de jaarlijkse Prominentencross. In deze wedstrijd die nu voor de derde maal gehouden wordt komen alle officials, die zich dit seizoen op de een of an dere manier voor de Stich ting Exploitatie Smitschorre (RES) hebben ingezet, aan de start. De aanwezigheid van één man in het bijzonder ver dient wel de nodige aan dacht. Dat is Rein Dieleman, de ex-international, die pre cies vijf jaar geleden getrof fen werd door een noodlottig ongeval en sindsdien aan een rolstoel is gekluisterd. Dat de 'motoritis' hem nog steeds in het bloed zit zal hij tijdens de Prominentencross de monstreren. Het RES-be- stuurslid komt daarin aan de start op een speciaal aange paste Honda Trike, waarmee hij zijn langverwachte come-back op het Smit- schorre-circuit maakt. Tot de overige deelnemers behoren verder een forse de legatie van het RES-bestuur, waaronder Jaap de Zeeuw, Bavo Rammeloo en Paul Verdurmen. De beide spea kers Rudi Adam en Gio vanni van der Kelen en on der de vertegenwoordigde pers uiteraard De Stem-mo- torsportmedewerker Her man Muller. Aanvang van de Prominentencross is 18.30 uur. KRUININGEN - Nadat eerst Groede het veteranentoernooi voor zich opeiste, was traditiegetrouw Kruiningen aan de beurt om de tennisveteranen met elkaar de degens te laten kruisen. Evenals in Groede mondde dat uit in een toernooi-overwinning voor de Middelburger Martin Titiheru, die in de finale met 6-3 6-4 Plet Bek versloeg. Bij de dames kan Jannie Traas uit Waarde zich kampioene noemen. Met 6-1 6-0 versloeg zij kansloos de plaatselijke favo riete Corrie Manten, nadat zij in de halve finale eveneens een ruime zege behaalde op Annie Vogelaar (6-16-0). Uitslagen finales dubbelspelen: heren dubbel: Dominicus/Huissoon - Scholten/Scholten 6-2 2-6 6-4. Dames dubbel: Ars/Scholten - Bauer/ Bauer 6-2 6-1. Gemengd dubbel: Scholten/Scholten - Ars/Dominicus 6-4 6-4. DORDRECHT - Tijdens wed strijden voor jeugdlicentie- houders in Dordrecht is Ri chard Siereveld van de ver eniging Theo Middelkamp als tweede geëindigd bij de 14 ja rigen. Resultaten overige Zeeuwen: 14 jaar: 4. Ricardo de Smit (Zeeuws Vlaanderen), 13. Randy van Gils (Middelkamp), 14. Jan Deij (Zeeuws Vlaanderen), 13 jaar: 18. Ronald Lij baart (Zeeuws Vlaanderen). 12 jaar: 7. Wilmar van de Berghe (Zeeuws Vlaanderen). 11 jaar: 10. Ri chard van Gils (Theo Middelkamp). Van onze tennismedewerker CADZAND - Als afsluiting van de zogenaamde "bad gasten-cyclus' heeft Alain Pot uit Hilvarenbeek de kroon op het werk gezet met een overwinning in het sterk bezette badgasten-tennistoernooi van de Cad- zandse vereniging ASOC. Ook Caroline Stok uit Til burg besloot haar optreden in Zeeuwsch-Vlaanderen met een toernooizege bij de dames, terwijl Jolanda de Kam uit Schoondijke - lid van de organiserende ver eniging - de Zeeuws-Vlaamse eer hoog hield door een overwinning in de D-categorie. Zij wist haar prestaties van zijn tegenstander werd steeds de voorgaande toernooien in Sluis, en in mindere mate Oostburg, meer gestalte te ge ven. Nadat zij in Sluis even eens wist door te dringen tot de finale, moest zij daar bak zeil halen tegen de plaatselijke favoriete Ellen Ruessen. In Oostburg was het een ander verhaal. Daar werd zij inge schat als mogelijke finaliste, maar werd reeds in de eerste ronde gewipt. Toen gold voor haar wel de verzachtende om standigheid van een ongun stige loting, want zij verloor er van de latere verliezende fina liste. In Cadzand moest het dan maar gebeuren en of het feit dat zij niet werd geplaatst daarvan de oorzaak is geweest is niet te achterhalen. Zij ging van start met een forse zege tegen Els Eissens (tweemaal 6- 0) en bedwong in de kwartfi nales de derde geplaatste Christine Cappon met 7-6 en 6-0. De winst in de halve finale op de eerst geplaatste Anouk van der Zweep, met tweemaal 6-2, gaf al een indicatie dat ze meer kon bereiken. In het slot duel trof ze Anja Schouten, die verantwoordelijk was geweest voor de uitschakeling van de tweede geplaatste Sabine Kla ren uit Vught Jolanda de Kam ging voort varend van start en nam een ruime voorsprong van 3-0. Toch kwam haar tegenstand ster langszij en kort nadien, bij de stand 5-4, was nog van alles mogelijk. Het was ten slotte De Kam die met 7-5 aan het langste eind trok. In de tweede set kwam zij knap te rug na een 3-0-achterstand en de Zeeuws-Vlaamse won uit eindelijk die set met 6-4 en was toernooiwinnares. In de C-categorie ging de eindoverwinning naar Alain Pot, die in de finale zijn kwali teiten toonde tegen Mark Thiers uit Arnhem. Pot, die ook het Eenhoorn-toernooi in Oostburg op zijn naam schreef, had duidelijk 'start problemen' in de finalepartij. Een sterk spelende Thiers leek op een regelrechte zege af te gaan na een 6-1-setwinst, maar Pot herstelde zich knap en de nauwkeurigheid van minder. Een verdiende over winning uiteindelijke voor Pot na drie sets: 1-6,6-4 en 6-3. De Tilburgse Caroline Stok was in haar voorgaande toer nooien, het jeugdtoernooi te Axel en het toernooi in Oost burg, minder succesvol. In Cadzand sloot ze echter af met een overtuigende overwin ning. Alleen in de finalepartij had zij enige tegenstand van betekenis tegen de Duitse Pia Wissing, want in de voor gaande ronden hadden Ilse Tacoma en Paula Drieenhui zen haar weinig problemen opgeleverd. Pia Wissing had op haar beurt een verbeten strijd geleverd in de eerste ronde tegen Jolanda de Kam en ook tegen Harriet Versteeg ging het moeizaam. De Bra bantse Caroline Stok had dui delijk meer in huis en be dwong de Duitse met de cijfers 6-3 en 6-2. In de D-categorie bij de he ren was de hoop gevestigd op de Zeeuws-Vlamingen Leen Deij en Tonnie Seen uit Groe de. Seen 'strandde' in de kwartfinales op Alexander Büth, de latere winnaar, ter wijl Deij het een ronde langer volhield. Hij verloor in de halve eindstrijd van Karl-Jo seph Kamper met tweemaal 6- 4. De finale leverde winst op voor Büth, die met tweemaal 6-3 Kamper achter zich liet. Deij en Seen pakten overigens wel de titel in het heren-dub belspel na een enerverende strijd tegen het koppel Van Mill/Merckx in drie sets 7-5, 0-6 en 6-4. In het gemengd dubbel ging de overwinning naar de combinatie Jolanda de Kam en Tonnie Seen, die met 6-4 en 6-2 van het duo Drieen huizen/Drieenhuizen wonnen. Enkele uitslagen finales: HE-C: Alain Pot- Mark Thiers 6-3, 3-6, 6- 4. DE-C: Caroline Stok-Pia Wis sing 6-3, 6-2. HE-D: Alexander Büth-Karl Joseph Kamper 6-3,6-3. DE-D: Jolanda de Kam- Anja Schouten 7-5, 6-4. HD-C: Lamers/ Valk-Deun/Thiers 6-2, 7-6. DD-C: Stok/Stok-Bothof/Bothof 7-6, 7-1. GD-C: Van de Brand/Valk-Ver- steeg/Lamers 7-6, 7-6. HD-D: Seen/Deü-Van Mill/Merckx 7-5,0- 6, 6-4. DD-D: Bok/Schouten-Van der Zweep/Van de Hilst 7-6,4-6,6- 4. GD-D: De Kam/Seen-Drieen- huizen/ Drieenhuizen 6-4,6-2. SAS VAN GENT - De haan kraait niet altijd victorie voor de Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs. Dat bleek uit een viertal duels die gespeeld zijn. Daarin gingen de Zeeuws- Vlaamse ploegen onderuit. AZW verloor met 4-2 van Meeuwen, Biervliet werd nipt met 2-3 teruggewezen door ODIO, Aardenburg verloor van het Belgische Ursel(3-1) en HW'24 kon het net niet bolwerken tegen Kieldrecht: 0-1. MEEUWEN-AZW 4-2 - Dit duel was de afsluiting van een driedaags trainingskamp dat AZW in de buurt van Dom burg hield. Een bijzonder ge slaagd en sfeervol verlopen trainingskamp maar de vele trainingen tijdens die dagen werkten duidelijk door in dit duel, want AZW kon aanval lend geen echte vuist maken. Bij rust was het al 3-0 door goals van Adrie de Nooyer, Ko van Garderen en Theo Franc- ke. Na rust kwam AZW wat beter in de wedstrijd, zag Theo Hanny 3-1 uit een strafschop scoren, maar zag opnieuw de marge naar drie goals ver groot worden door Jos Duve- kot.In de slotminuten maakte opnieuw Theo Hanny er 4-2 van. BIERVLIET-ODIO 2-3 - Een redelijke partij voetbal van twee aan elkaar gewaagde ploegen. Althans, de gehele wedstrijd in ogenschouw ge nomen. Voor de pauze werd niet gescoord. Kort na rust opende Henk Goossen de score voor de bezoekers, maar Er- win Duysserinck bracht Bier vliet langszij. Daarna volgde een veldoverwicht van ODIO en dat resulteerde in twee doelpunten van Hans van de Zande en Jan van der Poel. In de slotfase was Biervliet weer sterker, maar verder dan een tweede treffer van Raymond Ingels kwam die ploeg niet URSEL-AARDENBURG 3-1 - In het veld is Aardenburg steeds niet zoveel minder dan de tegenstanders, maar in aanvallend opzicht schiet de ploeg tekort. Dat bleek ook weer tegen Ursel dat bij rust, na een vrij gelijkopgaande eerste helft, met 2-0 leidde. Het werd zelfs 3-0 voordat Aardenburg een van de schaarse kansen om kon zet ten in een doelpunt. Het was Frans Quataert die scoorde. HW'24-KIELDRECHT 0-1 - Een matige wedstrijd van twee gelijkwaardige tegen standers. Toch kregen beide ploegen diverse scoringskan sen. HW'24 zag tot zelfs vier maal toe een speler alleen voor de Kieldrecht-doelman ver schijnen, maar scoren was er niet bij. Zo konden de Belgi sche gasten nog met de zege gaan lopen, want het doelpunt dat uit een vrije trap in de eer ste helft gescoord werd bleek van beslissende aard te zijn. BLADEL - De Zeeuw John van de Ameele uit Terneuzen, lid van de Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, reikte zondag naar een fraaie tweede plaats in de Acht van Bladel, een juniorenklassieker over 120 km voor districtsploegen. Van de Ameele werd in de eindsprint nipt geklopt door wereldkampioen Michel Za- noli uit Wilnls. Eddie Cromheecke, even eens van de Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, fi nishte met 30 seconden achter stand op de 24e plaats. De ove rige Zeeuwen werden na 40 km door een massale valpartij uitgeschakeld.

de Stem | 1986 | | pagina 7