korting Laat het maar over Gods akkers lopen JONGEMAN ING OLMENVELD 5 gaat met u 'LAYA DE ARO nilBB! ajesüh ■■■naill Jeugdvakantieweek Hulst komt vrijwilligers te kort 'NU NIET LANGER MEER EN 1986 Vierde Statiekermis trok erg veel publiek lucheine en C. Pouwels I ESTVEER. PLEIDINGEN Dorpskermis Hengstdijk trekt nog steeds volk DERTEM DROOGTEPROBLEEM ZEELAND GROTER DAN ^EST-BRABANT CITROËNA Schietingen [BAANDAG 18 AUGUSTUS 1986 :iJN VERHUISD NAAR: leatrixstraat 2 IK Kloosterzande VAN ZEELAND 563 |n fruithandelaar serieus kijkt, st een KIP bij: ferhuur van stacaravans jsBwegS-Serooskerk8 [1189-1285 (gem. Veere) lis ambulante handel ls-opleidingen taxi-ondernemer idingen cafébedrijf HANDELS PRAKTIKUM 70.00 pp 55.00 p.p. 70.00 p.p. 29.50 p.p. 35.00 p.p. 50.00 p.p. 65.00 p.p. 70.00 p.p. Julianastraat 20 4566 AG Heikant Tel. 01140-12662 DIT JAAR MET 'TRUCK TREKKEN' Fietsvierdaagse in Vogelwaarde Inzaai Hengstdijk Hulst Nieuw-Namen Noordstraat Ossenisse Vogelwaarde W. DE BLOCSC WISSE B.V. Ml, 11148-2089 b.g.g. 1532 T22 PAGINA ZEELAND 2 17 jaar of ouder wil 3 dagen in |eek GROENTEN en FRUIT HEL- I VERKOPEN op de markt in Axel Buist. op maandag en donderdag in harkt en zaterdag in Axel op de en: nformatie over deze opleidin- Doropieiding en kosten, 076- 5 12-4811 HJ Breda Vlaanderen I)52.50 p.p. 60.00 p.p. diner50.00 pp. Igië) (geheel verzorgd) 77.50 p.p. diner65.00 pp Van onze correspondente hulst - De regen werd de grote spelbreker op de eerste dag van de jeugdvakantie- week in de gemeente Hulst. De meeste activiteiten die op de voetbalvelden gepland waren konden verhuizen naar de gemeenschapshui zen. Alleen in Hulst begon men met een alternatief spel in het Houtenkwartier. Toen de zon toch nog doorbrak, ondernamen de meer dan honderd deelnemers de zoektocht naar verborgen sterren. In de ochtend kwamen in de kernen Sint Jansteen, Heikant en Clinge een 30 tot 40 kinderen opdagen en de crosswedstrijd in Hulst trok een 40 tal sportievelingen. Fons Hiel, die als coördi nator van dit jeugdgebeuren optreedt, was tevreden over het verloop van de eerste dag. „Het grootste probleem momenteel is het grote te kort aan vrijwilligers. We kunnen er in Hulst en in de kernen nog heel wat gebrui ken," aldus Hiel. Jongelui die er wat voor voelen om enkele dagen te helpen zijn van harte welkom. Zij kun nen zich melden op het Ja gertje (buitencentrum, Zou- testraat Hulst). Vandaag kan de jeugd te recht in Sint Jansteen voor het Spi spa spetterspel en de sportshow. In Heikant heeft men 's morgens een hand doek nodig bij de Water show en gaan de deelnemers later op etalagetocht. Nieuw Namen playbackt, liegt en quizt, terwijl Graauw naar het circus gaat en een gol- drush onderneemt. Clinge reist om de wereld en loopt zich in het Zweed en in Hulst is er een showbal en de Bennie Bang show. Hontenisse wil toch toetreden tot DGD HENGSTDIJK - Worden de traditionele kermissen in tal van plaatsen de laatste ja ren steeds minder bezocht, de dorpskermis in Hengst dijk trekt nog steeds massa's volk. De organisatoren, car navalsvereniging en café 't Jagershuis, zoeken dan ook steeds naar nieuwe wegen om dat zo te houden. Vier jaar geleden werden de touwtrek wedstrijden geïntroduceerd. Nu elk eve nement zijn eigen touwtrek competitie kent, neemt Hengstdijk opnieuw het voortouw om een andere pu bliekstrekker te presente ren. Dit jaar, tijdens de ker mis van 29 augustus' tot en met 1 september, beleeft het zogenaamde 'truck trekken' zijn première in het dorpje. De technische kant van het onderdeel, met hoeveel mensen en hoever moet er worden getrokken, is nog onderwerp van studie maar zal eind augustus zeker zijn afgerond. Het programma voor de kermis geeft op vrijdag avond een grote bingo te zien. Zaterdag staat om 19.30 uur het tweede open Zeeuwse Play Back en Soundmix kampioenschap 'op de rol'. Het extraatje op zondag is de dansavond met muzikale medewerking van Eddy's Combo. Op maandag, de slotdag, de introductie van de trucktrekwedstrijd om 19.30 uur in de Kerkstraat. Die avond is er een groot af sluitingsbal met medewer king van Disco Pedro. Doorlopende activiteiten, op zaterdag, zondag en maandag zijn schieten (vanaf 14.30 uur) en gaaibol- len vanaf 15.00 uur. Van een onzer verslaggevers i HONTENISSE - B en W van Hontenisse vin den dat er nu niet langer meer getalmd kan I worden met toetreden tot de Districts Gezond heidsdienst Zeeland. De raad boorde dit initiatief tot nu toe twee keer de grond in. Dit voornamelijk vanwege financiële onze kerheden. Gebeurt dat weer, dan kost dat de gemeen schap geld. overweging van de vorige twee besluiten rechtvaardi gen. 10 dagen 17 dagen 605.- 1080.- 545.- 985.- 485.- 890.- 485.- 890.- Nu toetreden betekent na melijk dat nog geprofiteerd kan worden van een startsub sidie van vier gulden per in woner. De gemeente loopt dit bedrag mis als gewacht wordt tot 1987. Tegen die tijd wordt het hoogstwaarschijnlijk wet telijk verplicht om aan een ba sisgezondheidsdienst deel te nemen en vervalt de startsub sidie. Inmiddels zijn achttien gemeenten toegetreden. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn enkel Axel en Oostburg nog geen lid. Behalve het financiële as pect, speelt volgens het college nog een aantal ontwikkelin gen een positieve rol. Zo be staat er nu meer duidelijkheid over het takenpakket van de DGD. De beleidsinvloed van de individuele gemeenten is versterkt. Ook is de structu rele bijdrage van het Rijk ver hoogd tot ƒ3,79 per inwoner. Al met al zaken die een her- De commisie financiën mag zich er over uitspreken op woensdag 13 augustus. Op ta fel komt dan ook de bijdrage aan de stichting Dierenasyl Zeeuwsch-Vlaanderen die in Terneuzen een nieuw asiel gaat neerzetten. Het exploita tietekort daarvan wordt ge raamd op 79.000 gulden per jaar. Geld dat de acht Zeeuws- Vlaamse gemeenten samen moeten ophoesten. Tot voor kort bestond er een menings verschil over de verdeelsleu tel. Dit is nu uit de wereld. Hontenisse gaat nu 462,- bij dragen. Een verdubbeling van het bedrag dat nog in 1985 werd betaald. De vergadering van de commissie financiën begint om 15.00 uur. Van onze correspondente HULST - De laatste aktivitei- ten van de Statiekermis die voor de vierde keer in Hulst werd gehouden verliepen gis teren in een ontspannen sfeer. Hoor de stortregen viel de feestmiddag voor de bejaar den bijna in het water. De ploeg van het bejaarden centrum de Blaauwe Hoeve zorgde er echter voor dat heel wat bejaarden met de bus vogelwaare - Vanavond, dinsdag, gaat in Vogelwaarde de avondfietsvierdaagse van start. Dit gebeurt om 18.30 uur vanaf café 't Karrewiel. Dit wielerfestijn, waarbij elke avond uit twee afstanden, 15 en 25 kilometer, kan worden gekozen is opgezet door het vakantiefeestcomié Vogel waarde in samenwerking met de toerclub. Deelnemers mogen in eigen tempo rijden, de routes gaan door het polderlandschap. Elke deelnemer krijgt na af loop een herinnering. Deel name kost vier gulden per persoon. naar de feesttent werden ver voerd. Daar probeerden 67 kaarters elkaar af te troeven en de anderen genoten van het optreden van entertainer Jan Verhoeven. Deze zong voor de 200 aanwezigen nederlandsta- lige liederen. De schieting ging niet door maar omdat de zon zich weer liet zien in de namiddag kon het terrein voor de touwtrek wedstrijd wel in orde gebracht worden. Dertien ploegen uit Zeeuwsch-Vlaanderen voch ten dit spel voor sterke man nen uit. „Ondanks het slechte weer van maandag is er toch een grote opkomst geweest. Ik ben dan ook een gelukkig man", aldus voorzitter J. Bergmans die in zijn openingswoord ge zegd had 'zonder geluk vaart niemand wel'. Hij benadrukte dit nogmaals en was meer dan tevreden met de ruim 20.000 bezoekers die de afgelopen da gen de statiekermis bezochten. „Onze ploeg heeft er hard voor gewerkt en volgend jaar vie ren we ons eerste lustrum. Je kunt dan toch wel zeggen dat dit gebeuren een ware promo tie is voor Hulst". Gisterenavond werd de vierde editie van de statieker mis besloten met een dans avond die tot in de late uurtjes duurde. DAGBLAD VOOR ZUI0WEST-NED6RI ANn Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. ■ledactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jansen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Joep Trommelen, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. 85-10 Zoveel hoofden zoveel zin nen en de een zijn dood is de ander zijn brood. Deze veel gehoorde uitdrukkingen zijn zeker ook van toepassing op de gevolgen van het weer van de laatste tijd. Te droog is niet goed voor de land bouw en te warm evenmin, te nat en te koud slecht voor de vakantiegangers en de recreatieondernemers. Som migen constateren door de geringe regenval van de laatste twee maanden al een droogte als in 1976, toen zelfs een sproeiverbod voor tui nen gold. Maar anderen zeg gen dat het allemaal best meevalt Vakantiegangers waren deze zomer goed uit in Nederland. De boeren kunnen de komende weken heel goed enkele flinke buien gebruiken. Een mo mentopname uit de agrari sche sector. De conclusie: laat het water nu maar over Gods akkers lopen. Door Wippel Houten Het regende gisteren de hele dag in Zeeland en het begon 's middags ook in West-Bra bant, maar daarmee zijn de problemen nog niet opgelost. „We zitten te schreeuwen om hemelwater", bevestigt voorzitter O. de Meyer van de kring Oostburg van de NCB. „Regen zou erg wel kom zijn, maar er is zeker geen sprake van paniek. Als er de komende weken maar wat fikse buien vallen, zal het allemaal nog wel goed aflopen. Het inkomen van de agrariër wordt nu eenmaal pas aan het eind van de zo mer vastgesteld", relativeert zijn collega J. Martens van de kring Roosendaal in West-Brabant. Het heeft de voorbije twee maanden inderdaad minder geregend dan gemiddeld normaal. Dat gold vooral voor Zeeland en in iets min dere mate voor West-Bra bant. Bij-sproeien lijkt in die omstandigheden de meest voor de hand liggende maatregel, maar zo simpel is dat toch niet. Beregenen ge beurt met oppervlaktewater en op de meeste plaatsen in Zeeland is dat te zout. Bere genen met drinkwater is te kostbaar. In West-Brabant is vol doende zoet oppervlaktewa ter, maar toch hebben lang niet alle boeren een berege- ningsinstallatie. Een kwestie van calculeren. Voor een be- regeningsverbod, zoals dit weekeinde in Drente en in Oost- en Midden-Brabant afgekondigd, hoeven de boe ren in Zuidwest-Nederland voorlopig niet bang te zijn. Zeeland heeft in deze streek van het land de meeste last van droogte. Ak- kerbouwdeskundige J. v.d. Weele van het Consulent schap Akker- en Tuinbouw te Goes: „De suikerbieten, zeker die op de droogtege- voelige percelen, hebben ge brek aan water. Aardap pelen en uien hebben nu flink te lijden. Het graan is de droogte net ontglipt en wordt nu volop geoogst. De bieten vertonen een matig suikergehalte, maar dat komt ook wel door de late inzaai. Bij de aardap pelen hebben we in juni en juli door de warmte een doorwas gezien en die geeft een grote kans op kwali teitsverlies. Bij bieten is niet het gewicht maar het sui kergehalte bepalend voor de prijs, opgesteld volgens EEG-richtlijnen. Bij aard- Beregenen is ook niet altijd dé oplossing. appelen en uien bepalen vraag en aanbod de prijs. Maar voor alle drie de pro- dukten hebben we de ko mende tijd zo'n 20 millime ter regen per week nodig". Voorzitter M. Potters van de NCB-kring Steenbergen oordeelt dat de regen wel kom is, maar constateert dat alle weersomstandigheden hun voor- en nadeel hebben en dat het nooit voor ieder een en voor elk gewas ideaal kan zijn. „Graszaden, gerst en tarwe zijn door het droge weer tegen lage kosten geoogst. De bieten in West- Brabant staan er redelijk bij met een vrij hoog suikerge halte". „Maar de spercieboontjes hebben een lage opbrengst dit jaar: weinig kilogram men per hectare en een lage prijs. De tarwe daarentegen laat een goede prijs en een groot aanbod zien en dat on danks de EEG-overschotten. Soms weet je echt niet wat er allemaal aan de hand is. De prijzen op de aardappel- termij nmarkt doen het beste verwachten. De aardappel producenten mogen van mij, want ze hebben de laatste twee jaren door een te groot aanbod een heel slechte prijs gemaakt". Zijn collega Martens: „Voor de kolfzetting in de maïs is de regen nu hard no dig. In de regio Roosendaal hebben we veel percelen maïs en gras. Door de ge ringe regenval is er wat weinig gras, zodat de vee houders ruwvoer bij moeten kopen. Dat kost geld, maar van de andere kant blijken de koeien bij dit weer toe te kunnen met wat minder voedsel. De akkerbouw in deze regio doet het dit jaar goed, aardappelen en bieten hebben nu regen nodig". De grond ziet er op sommmige plaatsen zo uit. De tuinbouw is wat min der droogtegevoelig. Ad junct-directeur Claes van de Bredase tuinbouwveiling: „De beroepstuinbouw werkt met uitgebalanceerde bere- geningstechnieken en meestal ook met eigen bron nen op grote diepte. De vol- legrondsteelt is weergevoe- liger. We hebben dit jaar Tsjernobyl gehad, toen een koud en nat voorjaar, aan sluitend in mei en juni een te snelle groei door de warmte. Daardoor was de aanvoer massaal. Nu is het te droog. Vorige week is er in West- Brabant nogal wat hagél- schade ontstaan, waardoor de aanvoer van sla, andijvie en verlate aardbeien gering is. Bij de andere volle- grondsprodukten vallen de problemen mee". De drinkwatervoorzie ning levert de waterleiding bedrijven in Zuidwest-Ne derland nog weinig proble men op. De Noord-West- Brabant zit, doordat veel mensen op vakantie zijn, met een laag verbruik. „Als het droog zou blijven, zou den we misschien wat pro bleempjes kunnen krijgen als scholen en bedrijven weer volop werken en ieder een dus van vakantie terug is", zegt adjunct-directeur G. Zoet. Zijn collega H. Rakers van de Watermij Zuid-west-Ne derland oordeelt dat een jaar droogte op het drink water nauwelijks van in vloed is. „Dat zit zo diep in de grond, dat je dat over een periode van jaren moet be kijken. Zelf de recreatiedruk op de Zeeuwse kust levert ons geen moeilijkheden op. Net als in Brabant winnen wij het water op 50 tot 150 meter diepte. Daarnaast hebben wij te maken met duinwater. Constateren we daar een tekort, dan infiltre ren we er gewoon met water uit het Haringvliet". Gaaibolling - Op camping De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan 47 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel en rechter zij vogel: R. de Brouwer, Axel; linker zij vo gel: R. Freyser, Hulst; grootste aantal (6): J. van de Bosch, Hengstdijk. Kaarting - Op camping De Vogel werd een kaarting bie den en jokeren gehouden. Er namen 41 personen deel. Uit slag bieden: 1. T. Tjalink, Kloosterzande; 2. M. Gelder land, Vogelwaarde; 3. me vrouw Haulez, Axel. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, Osse- nisse; 2. N. Dreesen, Hulst; 3. L. van Cadsand, Axel. Informatieve avond - Vrijdag 29 augustus wordt in Den Dul- laert een informatieve avond gehouden door de Stichting Het Zeeuwse Landschap, die dit jaar 50 jaar bestaat. De avond wordt geopend door de heer Eelkema, voorzitter van de stichting. Voor de pauze wordt er een dialezing verzorgd over het beheer van de natuurgebieden door deze stichting en daarna is er via een forumdiscussie gelegenheid tot vragen stellen. De avond begint om 20.00 uur. De volgende dag, zaterdag 30 augustus, wordt er een excur sie gehouden in één van de be langrijkste natuurgebieden die de stichting in het beheer heeft, namelijk het Verdron ken Land van Saefthinge. De rondleiding begint om 8.30 uur in Emmahaven. Kaarting - De uitslag van de puntenkaarting die in café Du Commerce bij Joke gehouden werd is: 1. Et. de Kind-G. Strooband, 2. E. Weyenberg-J. van Campen, 3. J. de Loos-E. de Koning. De uitslag van de vrije kaarting bij Richard Thilleman was 1. A. Ver- hulst-Ida de Winckel, 2. R. Thilleman-J. Vermeerssen, 3. G. Strooband-W. Goossens. Afvallers: 1. G. van Bogaert-T. Praet, 2. E. de Kindt-J. Schro der, 3. J. Dillis-Cl. de Winckel. Gaaibolling - In zaal R. de Jonge werd een gaaibolling gehouden waaraan 48 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: mevrouw Van Puyvel de, linker zij vogel: P. Boog- aert, beiden Kloosterzande; rechter zij vogel: G. Dankaert, Hengstdijk; grootste aantal (7): J. van Heese, Kloosterzan de. Gaaibolling - In zaal Hof ter Nesse werd een gaaibolwed- strijd gehouden waaraan 41 persoenen deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel: J. Bouchaut, Kloosterzande; tweede hoge vogel: Elvira Reyns, Osse nisse; rechter zij vogel: J. Stück, Terneuzen; linker zij- vogel: H. van Poorten, Eeklo, grootste aantal (5): E. de Maat, Ossenisse. Oogstdankfeest - Het jaar lijkse oogstdankfeest van NCB, KVO en KPJ van de kring Hulst, wordt dit jaar ge vierd op zondag 24 augustus. Om 10.30 uur wordt de viering gehouden op het sportveld van Vogelwaarde en bij slecht weer in de kerk te Stoppeldijk. De viering, die als thema heeft 'Stilstaan om verder te gaan', wordt voorgegaan door pastor J. van der Heyden uit Clinge. Het gemengd koor van de pa rochie Stoppeldijk en de Ko ninklijke Hamrmonie Sint- Cecilia uit Kloosterzande luis teren de dienst op. AUTOBEDRIJF Tlvoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 AXEL - Zaal Ons Vermaak, staande wip, 97 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Roeland, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: A. Asselman, Graauw; eerste zij vo gel: J. Leyssens, Kruibeke; tweede zij vogel: P. Lambrichts, Antwer pen; derde zij vogel: R. Calland, Beersel; vierde zij vogel R. Ver strijpen, Antwerpen. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Misseghers, Axel; tweede hoge vogel: A. Martinet, Koewacht; eerste zij vogel: L. Le mon, Eeklo; tweede zijvogel: M. Verdonk, Yerseke; derde zij vogel: J. Roeland, Zuiddorpe; vierde zij- vogel: A. Suy, Koewacht. Wip 3: eerste hoge vogel: B. Herman, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: R. Moeton, Zwijndrecht; eerste zij vo gel: A. Asselman, Graauw; tweede zij vogel: D. Cornelissen, Putte; derde zij vogel: D. Lambrechts, Dendermonde; vierde zij vogel: A. Passier, Zwijndrecht. NOORDSTRAAT - Zaal R. de Jon ge, vakantieschieting, 50 schutters: eerste hoge vogel: R. Verschoten, Walsoorden; tweede hoge vogel en derde zij vogel: A. Verhoeven, eer ste zij vogel: P. Maas, tweede zij vo gel: J. der Weduwe, vierde zij vo gel: J. Pauwels, allEen Klooster zande; grootste aantal (5): R. Ver schoten. Hulst. PAAL - Zaal P. Verras, 67 schut ters: Wip 1: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: C. Boenne, tweede zij vogel: A. Brug- geman, beiden Graauw; grootste aantal (6): W. Sorber, Paal. Wip 2: hoge vogel: A. de Waal, Klooster zande; eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: Th. Boone, Lamswaarde; grootste aan tal (6): P. Boeykens, Graauw. HULST - Zaal De Batavieren, staande wip, 30 schutters: eerste hoge vogel: G. de Meurichy, Si- naai; tweede hoge vogel en eerste zijvogel: E. Inghels, tweede zijvo gel: F. van Poucke, beiden Koe wacht; derde zij vogel: R. Roels, Graauw; vierde zij vogel: Th. Frey ser, Hulst KOEWACHT- Zaal P. de Vlieger, 40 schutters: hoge vogel: R. Smet, Koewacht: eerste en tweede zijvo gel: E. Janssens, Moerbeke; groot ste aantal (3): G. Baart, Koewacht. HULST - Zaal De Kroon, 28 schut ters: hoee vogel: F. de Bin, De Klinge; eerste zij vogel: K. Her- wegh, Heikant; tweede zij vogel: A. Verschoten, Kloosterzande; groot ste aantal (7): mevrouw Hulshout, Lamswaarde. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 24 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Ossenisse; eerste zij vogel: F. de Rijk, tweede zij vo gel: E. Warrens, beiden Klooster zande; grootste aantal (6): L. Heyens, Boschkapelle. HULST - Zaal W. Blommaert, 30 schutters: hoge vogel: A. Dobbe laar, eerste zij vogel: mevrouw Dobbelaar, tweede zij vogel: P. de Koster, allen Boschkapelle; groot ste aantal (4): mevrouw Hulshout, Lamswaarde. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 20 schutters: eerste hoge vogel: H. d' Hondt, tweede hoge vogel: M. d'Hondt, eerste zij vogel: A. de Munck, tweede zij vogel: R. d'Hondt, grootste aantal (6): A. de Munck,* allen Zuidorpe en D. de Vrieze, Westdorpe. KAPELLEBRUG - Zaal Roskam, 25 schutters: hoge vogel en eerste zijvogel: L. Beeldens, Heikant; tweede zijvogel: J. Piessens, Kem- zeke; grootste aantal (5): R. de Vos, Heikant en A d'Hnoahe. Stekene. KOEWACHT - Zaal De Oude Mo len, 26 schutters: hoge vogel en eerste zij vogel: A. de Waal, Kloos terzande; tweede zij vogel: J. de Waal, grootste aantal (4): Natalie de Bruyn, beiden Koewacht. BOSCHKAPELLE - Zaal Van Schaick, vakantieschieting, 37 schutters: eerste hoge vogel: J. Prit, Hellegat; tweede hoge vogel: E. Luykx, eerste zij vogel: R. Ver schoten, beiden Hulst; tweede en vierde zij vogel: L. Martens, Hoofd plaat; derde zij vogel: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (8): H. de Ruyser, Hoofdplaat. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, bejaardenschieting, 39 schutters: hoge vogel: J. Doey, Kieldrecht; eerste zij vogel: J. Crabbe, Kloosterzande; tweede zij- vogel: A. d'Hooghe, grootste aantal (51: A. van de Branden, beiden St.- Tqn pfppn GRAAUW - Zaal De Friezen, staande wip, 72 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel en tweede zijvo gel: Th. Freyser, Hulst; tweede hoge vogel en vierde zij vogel: Th. Baart, Axel; eerste zij vogel: E. Inghels, Koewacht; derde zijvogel: A. Present, Zwijndrecht. Wip 2: eerste hoge voeel: .T Onpenae, Zwijndrecht; tweede hoge vogel; J. Verberkmoes, Terneuzen; eerste zijvogel: A. Wijnen, Brussel; tweede zijvogel: A. van Goethem, Zwijndrecht; derde zijvogel: M. Suy, Zuiddorpe; vierde zijvogel: A. de Meurichy, Sinaai. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 63 schutters: eerste hoge vogel: J. Da vids, Hellestraat; tweede hoge vo gel en tweede zijvogel: J. Raes, St.- Pauwels; eerste zijvogel: P. de Block, Hellestraat; derde zijvogel: J. Vetter, Kapellebrug; vierde zij vogel: L. de Kint, Kemzeke; groot ste aantal (5): W. Duim, Helle- straat. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 36 schutters: hoge vogel: A. Ver- vaet, Koewacht; eerste zij vogel: E. Fierens, Lokeren; tweede zij vogel: P. van Steene, grootste aantal (5): J. Vermeire, beiden Koewacht. HENGSTDIJK - Camping De Vo gel, 30 schutters: hoge vogel: E. Crombeke, Lebbeke; eerste zij vo gel: L. Bernaerds, Beveren; tweede zij vogel: B. Heene, Eeklo, grootste aantal (9): J. Van Goethem, Beve ren. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 25 schutters: eerste hoge vogel: R. Stentler. Rotterdam; tweede hoge vogel: R. d'Hondt, eerste zij vogel: H. d'Hondt, beiden Zuiddorpe; tweede zij vogel: L. van Damme, Moerbeke; grootste aantal (5): J. Bracke', Axel en K Weemaes, Hulst. KOEWACHT - Zaal De Oude Mo len, 29 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: P. van Meelen, Graauw; tweede zij vogel: R. van Grembergen, grootste aantal (3): H. Groenewe- gen, beiden Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 31 schutters: eerste hoge vogel: P. Boogaert, Wijchen; tweede hoge vogel en eerste en tweede zij vogel: E. Luyckx, Hulst; grootste aantal (5): P. de Waal, Kloosterzande. HULST - Zaal De Kroon, 35 schut ters: hoge vogel: E. de Bakker, St.- Jansteen; eerste zijvogel: R. Her wegh, Heikant; tweede zij vogel: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (6): H. de Vos, Heikant. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, 32 schutters: hoge vogel: F. Mar tens, eerste zijvogel: O. Saman, tweede zij vogel: R. Smet, grootste aantal (5): Rita van Steene, allen Koewacht. KLOOSTERZANDE - Zaal Molen hof, 40 schutters: hoge vogel: L. Roelands, Ossenisse; eerste zijvo gel: E. Bakker, St.-Jansteen; tweede zijvogel: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (5): mevrouw Der Weduwe. Kloosterzande ZUIDDORPE - Staande wip, Sint- Sebastiaan, 95 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. van Haelst, Zuiddorpe; tweede hoge vogel: R. Haak, Belsele; eerste zij vogel: E. Inghels, Koewacht; tweede zij vo gel: F. Martens. Stekene; derde zij- vogel: P. Martinet, Koewacht; vierde zij vogel: G. Samijn, Zuid dorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van Hoeke, Stekene; tweede hoge vogel en tweede zij vogel: M. Suy, Zuidorpe; eerste zij vogel: L. Ver beek, Kemzeke; derde zij vogel: J. Roeland, vierde zij vogel: G. Sa- mijn, beiden Zuiddorpe.

de Stem | 1986 | | pagina 11